supermarkt Land- en tuinbouw Bedrijfsbeëindiging - een sleutelvraagstuk SUCCESJES Zierikzeesche Nieuwsbode: Gemeente Zierikzee ALTIJD méér voor uw gulden! vakbekwame timmerlieden Verton's schoenen I dameshorloge Beperking belastingvrije invoer van sigaretten uit België Thermometers Ook in 1969 Fa BERGMANS Aankondiging (Slut). In werkelijkheid kan een deel van die 65 man no(/ wel andere in kom st en hebben dan uit agrarische ar beid. Een deei kan min of meer rentenieren doordat het inkomen uit vermogen trekt. Bovendien zit er deze fout in de aldus opgestelde be- Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 8 JANUARI. NED. I. De AVRO laat vanmiddag llarry Vriend jongelui van GVAV, Heerenveen en DCG tegen elkaar aantreden in de voorlaatste ronde van Geen woorden maar daden". De NTS vult de vooravond met „Scala". Na het journaal is de poli tieke zendtijd voor de Boerenpartij. Socutera vraagt aandacht voor de nationale voorjaarsloterij en daar na de wedstrijd Wet-Strijdwaar in vertegenwoordigers van de politie te Haarlem uitkomen tegen collega's uit Eindhoven. De wekelijkse hoofd film is Prima della Rivoluzione" Jaren van revolutie) van Bernardo Bertolucci. Men zou kunnen spreken van een schrijnend actuele film. Bertolucci schetst nl. het leven van een jonge idealist, die zich uit weer stand tegen de „consumentenmaat schappij" losmaakt van hel esta blishment, waarvan hij deel uit maakt en zich aansluit bij een revo lutionaire beweging. Het duurt ech ter niet lang of hij wordt zwaar te leurgesteld in de toch ook al weer burgerlijke karakters van al die re volutionairen. Na het laatste jour naal volgt nog een uitzending over het pastoraal concilie. NED. II. Het AVRÖ-programma gaat van start met „De Saint". De knappe en slimme amateur-detective gaat een onderzoek instellen naar de dood van een zekere kapitein Flem- ming, wiens stoffelijk overschot aan het strand is gevonden. Samen met de dochter van het slachtoffer pro beert de Saint het geheim te ont sluieren. In „Pro Sport" - rechtstrteks uit de sporthal van Doetinchem - zal Koen Verhoef verschillende gas ten ontvangen. In de eerste plaats zijn daarbij de deelnemers aan de Londen-Sydney marathon, verdér de Europese kampioenen kunstfietsen voor paren en de kampioenen tram polinespringen. Dick van Rijn zal de uitslag bekend maken van de ver- kiezing van de sportman, sport vrouw, sportploeg en sportstad 1968. Na afloop nog AVRO's Televizier. DONDERDAG 9 JANUARI. NED. I. Een indrukwekkende start van het VARA-programma. Een ca meraploeg trok nl. met een Italiaan se gastarbeider me, toen die naar huis ging om kerst en oudejaar bij zijn familie te vieren. Na het jour naal en de actualiteiten van Achter het nieuws" de quiz „Per seconde wijzer". Eelke Jager, die vorige keer uit de wedstrijd werd gewipt, bleek achteraf toch een juist antwoord gegven te hebben en komt dus terug. Hij mag opnieuw de laatste ronde meespelen .Daarna een éénactertje „De Witters" van Hans Andreus. Hij beschrijft twee witters, di esamen een karioei opknappen. Omdat ze zo dicht naast elkaar werken moeten ze wel praten met elkaar. Praten is echter nog geen converseren en ze ker niet communiceren. Dat lukt dan ook niet zo best tussen die twee, De een is moralist en de andere een „vrouwenversierder"Aansluitend „De vrouwen van Alphonse Mucha", een Tsjechische documentaire over de Tsjechische schilder Alphonse Muchadie vooral bekendheid geniet door zijn vele vrouwenfiguren. Rest n°9 een kort intermezzo met de koninklijke harmonie van Thorn, het journaal en de vijftiende Teleacles „Kijk eens wat ik zeg". NED. II. „Scala'' komt vanavond met de filmrubriek en kunsttips. De KRO gaat daarna verder met de Flintstones. Ook na het journaal weer een buitenlandse serie en wel „Leven in de pastorieIn St. Ogg's is een spook gesignaleerd en de bis schop ivïl daar haring of kuit van hebben. Brandpunt volgt alvorens het tijd is voor de muziekliefhebbers Het Amsterdams Kunstmaandorkest onder leiding van Anton Kersjes geeft nl.. zijn honderdste televisie concert. Herman Krebbers speelt virtuoos de Tzigane van Maurice Ravel en het orkest schittert in het bekende tableau d' une exposition van Moussorgsky. Tot slot het twee de deel van de Duitse documentaire over het heilige land „Terug naar de Bron". WOENSDAG 8 JANUARI. NED. I: 17.00 Geen woorden maar daden; 17.35 Einde; 18.50 Fabeltjes krant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Scala; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Boerenpartij20.30 Socutera; 20.35 Wet-strijd; 21.00 Prima della rivolu zione; 22.40 Journaal; 22.45 Pauze; 22.50 De 3e zitting van het pastoraal concilie; 23.00 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 De Saint (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Pro sport 21.45 Televizier; 22.20 Journaal. DONDERDAG 9 JANUARI. NED. I: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur: 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.07 Kerstmis op z'n Itali aans; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Per seconde wijzer; 21.30 De witters; 22.00 De vrouwen van Alphonse Mu cha (kleur); 22.25 Muzikaal inter mezzo; 22.40 Journaal; 22.45 Pauze; 23.00 Kijk eens wat ik zeg; 23.30 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster: 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 19.30 De Flintstones (kleur); 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster 20.20 Leven in de pastorie; 20.55 Brandpunt: 21.15 100ste televisiecon cert; 22.15 Terug naar de bron; 22.45 Journaal. schouwing, dat men ervan uitgaat dat de vastgestelde produktieom- vang ook inderdaad door 4500 man zou kunnen worden verzorgd i.p.v. door 6500. Dit nu is meestal niet het geval, doordat de bedrijfsomstandig heden dat niet toelaten. Want kleine bedrijven kunnen bepaalde machi nes niet winstgevend uitbaten ter wijl de loonwerker betaald moet worden. Men doet het dan zelf wel zij het via gebrekkige werkwijzen, maar wie weet een betere oplossing Het groter worden van bedrijven biedt alleen een oplossing ,als de ka pitaalsvoorziening in orde is en als de betrokkenen in staat zijn om een groter bedrijf te beheren. Geweldige taken In het onderzochte gebied in Bra bant kwam men, zij het wat erg lichtvaardig, tot de gevolgtrekking dat binnen 10 jaar 40 tot 50 procent van de bedrijven boven 3 ha. als zelfstandig bedrijf verdwenen zul len zijn. Het percentage is hoog gesteld, maar ook al zou het wat lager zijn dan blijkt hier toch wel uit, dat het landbouwbedrijfsléven zelf reeds streeft naar bedrijfsver- groting en sanering. Dit is wel zeer opmerkelijk en verheugend. Het be- wijst dat de overheid niet veel méér tt doen heeft dan het stimuleren en steunen van wat al leeft, om tot een oplossing van het landbcntwvraag- stuk te komen. De vergoedingen voor bedrijfsbeëindiging dienen dan ook met kracht te worden hervat. Een moeilijkheid is, dat de grond eeuwigheidswaarde bezit. Hij gaat nooit teloor. Bovendien stijgen de grondprijzen weldra weer verder, zo is de algemene verwachting. Het op geven van grondeigendom is dan ook een hele stap, die voorbereiding, hulp, begeleiding en voorlichting vergt. Dit is de taak van de econo- misch-sociale voorlichting. Wat de grond aangaat is Neder land nu wel definitief in het tijdperk gekomen waarin de oppervlakte cul tuurgrond gaat dalen. Reeds in 1967 xoas er een verlies van 3268 ha. en wel doordat er 11.577 ha. af ging en 8.309 ha. by kwam (ontginning van hoogveen, landwinst door ruilverka veling en in cultuur n emen van IJsselmeergronden). Gezien het lang zame tempo van de uitgifte in Flevo land èn het feit dat het zuiden van Flevoland veel grond voor niet-ag- rarische doeleinden moet afstaan is de. verwachting, dat de daling van de oppervlakte cultuurgrond in de komende jaren snel zal gaan. Men kan het ook zó zeggen: Mans- holt krijgt voor de helft tóch wel zijn zin als men alleen maar door gaat met wat men reeds doet. Hate lijke lieden zeggen, dat Mansholt dat ook wel wist, en dat hij doelbewust een plan schiep dat voor de helft tóch wel uitgevoerd wordt. Niet veel stijging De verwachting is, dat in de ko mende jaren de oogsten per ha. evenmin nog veel verder zullen stij gen als die per koe, per kip of per varken, vooral in Nederland en Bel gië. De nadruk komt immers veel meer te liggen op wat de mens pres teert dan op wat een ha. of een dier produceert. Dit, gevoegd bij het feit dat de bevolking van Nederland, evenals die van dé rest van de E.E. G., de eerste 20 jaren nog flink zal stijgen wat consumptiebehoefte be treft (de kinderen worden groter en eten meer), maakt dat velen niet zo benauwd meer zijn voor bepaalde overschotten. Het zijn deze onderwerpend e in 1968 met kracht naar voren zijn ge komen en die ook in 1969 sterk de aandacht zullen vragen. De achter stand in beloning van de agrariërs, vergeleken met de niet-agrariërs, is nog groot, vooral in Duitsland, Ita lië en Frankrijk. Ook in ons land is verbetering nodig. De vergroting van de bedrijven kan daartoe bij dragen. Dit moet de landbouw er kennen en beseffen, ook wanneer zij voor redelijke prijzen vecht. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Zwijndrecht: P. P. J. Monster te Barneveld. Geref. Kerken Beroepbaar: ds. B. Boelens, Zuid einde 65 te Amsterdam-Kadoelen. Christ. Geref. Kerken Bedankt voor Sneek: D. H. Bies- ma te Lisse. DEN HAAG. In de loop van 1968 heeft de omzet van de bedrijven die in Nederland geneesmiddelen pro duceren een gunstige ontwikkeling vertoond. Naar het zich thans laat aanzien, is in 1968 door de gezamen lijke farmaceutische producenten in ons land een omzet behaald van on geveer 650 miljoen gulden. DEN HAAG. Een uitslaande brand heeft de eerste en tweede verdie ping van een woning aan de Laan van Nieuw Oost Indië in Den Haag verwoest. Persoooillijike ongelukken deden zich niet voor. De schade wordt geraamd op 50.000 gulden. AALSMEER. De twee Aalsfneerse bloemenveilingen hebben het afge lopen jaar voor ruim 144 miljoen gulden aan bloemen omgezet, een stijging met ruim 15 miljoen ten op zichte van 1967. DEN HA AG. Voornamelijk we gens onvoldoende identiteitspapieren of onvoldoende middelen van be staan is van 1 januari 1967 tot 1 ok tober 1968 ca. 200.000 personen de toegang tot Nederland aan de grens geweigerd, en zijn 7000 vreemdelin gen Nederiand uitgezet, aldus heeft 'de minister van justitie, mr. C. H. F. Polak, de Tweede Kamercommissie voor justitie meegedeeld. DUIVELAND Burgerlijke Stand en loop der bevolking over december 1908 Geboren: 17 dec.: Martina" Johan na, d.v. J. Meerman en J. v. Geijl (Oosterland)27 dec.: André, z. v. J. Goedegebure en J. Traas (Nieu wer kerk). Overleden: 30 dcc.: Abrahamina van As, echtgen. van G. van Domme len. 80 jaar (Nieuwerkerk). Gehuwd: 6 dec,: Marinus Johannes Witvliet, 27 jaar (Dirksland) en Jan- ny Sies, 24 jaar; 13 dec.: Marinus Steenpoorte. 29 jaar (Oosterland) en Catharina Jozina Radewalt, 21 jaar (Nieuwerkerk); 13 dec.: Frans Cor- nelis Steketee, 32 jaar (Yerseke) en Jacoba Fransina de Ronde, 23 jaar (Sirjansland); 19 dec.: Cornelis den Dikkenboer, 23 jaar en Maria Pie- ternella Boudina Boogerd, 21 jaar (beiden te Nieuwerkerk); 20 dec.: Adriaan Steven Flikweert. 20 jaar (Nieuwerkerk) en Jozina Catharina Geljon, 21 jaar (Rotterdam); 20 dec.: Jozias Pieter de Jonge, 19 jaar en Jenneke Maatje Verhoek. 16 jaar (Oosterland); 27 dec.: Jan Mozes Akershoek, 27 jaar (Gilze en Rijen) en Dingen a Leendrina Stouten, 21 jaar (Oosterland). Vertrokken: 2 dec.: L. R. A. Huis- mans-Backx van Oosterland naar Bergen op Zoom; 2 dec.: M. Koster van Oosterland naar Rotterdam; 6 dec.: J. WitvlLet-Sies van Nieuwer kerk naar Dirksland; 17 dec.: M. A. de Vin van Oosterland naar Zierik- zee; 17 dec.: C. v. d. Sluijs van Nieu werkerk naar Brouwershaven; 18 dec.: J. F. Steketee-de Ronde van Sirjansland naar Yerseke; 23 dec.: M. Flikweert van Nieuwerkerk naar Middenschouwen; 31 dec.: C. A. Fon- teijne-Fokker, van Nieuwerkerk naar Kapelle; 31 dec.: A. Fokker van Nieuwerkerk naar Kapelle; 31 dec. J. Dorsman van Oosterland naar Delft; 31 dec.: J. Goudzwaard van Ooster land naar Zierikzee. Voor de vele blijken van be langstelling bij ons huwe lijk ondervonden, zeggen wij mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank. L. JONKER M. JONKER-VERWEST Zierikzee, januari 1969 P a de Huybertstraat 34 PARIJS. President de Gaulle heeft vrijdag in een boodschap aan pre sident Johnson „de vurige wens" uitgesproken dat Amerika en Frank rijk samen de ernstige problemen helpen oplossen die drukken op de toekomst van de wereld. Dit gold speciaal voor Vietnam en het mid den-oosten. BRADFORD. Een vliegtuig van de Amerikaanse luchtvaartonderne ming Allegheny Airlines is maan dagavond tijdens een landing op het vliegveld van Bradford (Pennsylva nia), met 25 personen, aan boord, verongelukt. Er zouden negen over levenden zijn. De Sowj et-Unie heeft maandag als eerste land de door de algeme ne vergadering van de Ver. Naties aangenomen „conventie inzake de onver jaarbaarheid van, oorlogsmis daden en andere misdaden tegen de mensheid" bekrachtigd. De Russische delegatieleider, Malik, plaatste in New York zijn handtekening onder dit document. Het Deense voetbalelftal speelt op 15 januari a.s. in Paramaribo een wedstrijd tegen Suriname. Behalve het Nederlands elftal heeft nog nim mer een nationaal team van een land uit Europa in Suriname gespeeld. De woordvoerder van het Israë lische ministerie van buitenlandse zaken, heeft maandag bevestigd dat dé afgelopen dafgen rechtstreeks contact tussen Libanon en Israël is geweest „over de problemen inzake het bestand tussen beide landen". SPORTBERICHTEN SCHAKEN T.O.G.-Middelburg III Vorige week werd in Het Centrum te Bruinisse een competitiewedstrijd gespeeld tussen T.O.G. Bruinisse en Middelburg III, die door Bruinisse met 6-2 werd gewonnen. De uitslag was als volgt: M. Hou- kamp-C. de Rijke 1-0; W. Vlam-A. Jokheer 0-1; P. M. van de Velde-P. Rotte 1-0; A. van den Berge-H. Ma- tena 1-0; J. Jumelet-M. J. van de Velde 0-1; T. Muller-N. Brouwer 1-0; H. van den Berge-C. M. van der Kuijl 1-0; L, Houkamp-J. Midevain'e 1-0. VOETBAL RCS-Renesse 4-1 Het is Renesse te Souburg in de ontmoeting tegen RCS niet gelukt er zonder kleerscheuren af te ko men. De thuisclub demonstreerde het beste voetbal en verdiende de over winning dan ook volkomen. In de 5e minuut reeds wist Waisapy uit een hoekschop RCS de leiding te ge ven (1-0). In de 28e minuut verdween een door Vader genomen hoekschop in het Renesse-docl (2-0). In de 35e minuut was de strijd al vrijwel be slist, toen Wajon de stand op 3-0 bracht. Twintig minuten na de her vatting benutte Meulemeester een vrije trap (4-0), waarna Kooman in de 24e minuut de eindstand op 4-1 bracht. Middelburg III-Zierikzee II 1-1 In een aantrekkelijk gespeelde wedstrijd is het de reserves van Zierikzee gelukt de helft van de inzet mee naar huis te brengen. Zierikzee, dat in zijn laatste wed strijden nogal wat teleurstelde, liet in deze wedstrijd zien dat zij toch duidelijk tot meer in staat is. Gezien de krachtsverhouding in het veld, kwam beide teams wel de helft van de punten toe. Met een schot uit een bijna onmogelijke hoek gaf Jan Ravia de bezoekers in de eerste helft de leiding (0-1). De vreugde was evenwel maar van korte duur, daar Middelburg er al spoedig in slaagde de gelijkmaker te scoren (1-1), waar na beide verdedigingen meester van hun terrein bleven. Hartelijk dank aan allen dip blijk gaven van hun medele ven, tijdens mijn verblijf in het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis en bij mijn thuis komst. M. M. BRABER Emmoweg 17, Renesse. Hierbij betuigen wij onze hartelijke dank voor de blij ken van medeleven, ons be toond na het overlijden van onze geliefde vader en be- huwdvader. SIMON HENDRIK STRUIJK P. D. E. VAN WESTEN- STRUIJK C. J. VAN WESTEN Creil, N.G.P., Januari 1969 Te koop Autogarages f 290,kompl.; schuurtjes f 185,vakantie huisjes f 780,Vraagt gra tis prospectus. - Houtbouw Ubachs, Kerkrade (Limb.). 1 elektr. schakelklok mot gangreserve. Prima geschikt voor verlichting van kippen hokken enz. C. N. Steenland, Stoofweg 1, Dreischor. Een kolenhaard, 2 maanden oud en 2 nieuwe gasstellen. Lange St. Janstraat 58, Zzee. 1-jarige dekstier, zeer goede afstamming. Derde kalfkoe, melklijsten ter inzage. Te vens kalfvaarzen. A. J. Dale bout, Ouwerkerk, Telefoon (01114)257. Wij leveren u weer onze be kende prima zuurkool. Joh. F. Vermunt, Hoge Molen straat 43, Zierikzee, tel. 3360. Viermaal per week Al hel nieutvs uit stad en streek! Door burgemeester en wethouders zal op woensdag 22 januari 1969, om 11.30 uur, ten stadhuize van de gemeente Zierikzee openbaar worden aanbesteed: Bestek no. Zr. 12.1 - vcor het maken van 2640 m riolering en circa 14900 m- wegverhardingen en het maken van een gemaaltje met 440 m persleiding, met bijkomende werken, in het bestemmingsplan West, eerste fase, in de gemeente Zierikzee. Bestek en tekeningen van bovengenoemd werk is vanaf maandag 6 januari 1969 tegen storting van f 30,per post wissel verkrijgbaar bij de direktie van het werk: N.V. Advies- en Ingenieursbureau „irs. WITTEVEEN EN BOS c.i.V Van Twickelostraat 2, Deventer. Woensdag: Gehakt500 gram 1,98 Gekookt ontbijtspek 150 gram 0,87 Rode kool (panklaar) 500 gram 0,29 Donderdag: Runderstooflappen 500 gram 2,58 Gekookte bietjes (met gratis uitje) 500 gram 0,45 ZIERIKZEE NOORDGOUWE Bouwbedrijf Tieleman heeft plaats voor Haamstede - Telef. (01115) 677 Nieuwerkerk - Telef. (01114) 237 DE PRIJSVERHOGING welke door de B.T.W. veroorzaakt wordt S berekenen we deze maand nog niet door op onze voorraad schoenen 1968. Dus NU schoenen kopen voor S oude prijs by: HAVENPLEIN 13 - ZIERIKZEE TELEFOON 2488 Te huur Caravan, 4 a 5 pers. (omge- ving Westenschouwen). - Te bevragen: Verrenieuwstr. 42, Zierikzee. Autostalling. Te bevragen Slabberswerf 32, Zierikzee. Te koop gevraagd: Wieg om zelf te bekleden. Brieven met prijsopgave on der nummer 3026 aan het bureau van dit blad. Een in goede staat verkeren de kinderwagen. Brieven on der nummer 3025 a/h bureau van dit blad. 100 a 150 meter prima scha pengaas. 1 meter hoog en 50 palen 1,50 meter lang. C. N. Steenland, telefoon (01112) 474, Dreischor. Personeel gevraagd: Meisje als hulp in de huis houding voor maandag-, woensdag- en vrijdagmorgen. Mevr. De Vries, Dijkstraat 25 Scharendijke, tel. (01117) 366. Te huur gevraagd: Jong echtpaar zonder kinde ren zoekt huurwoning op Schouwen-Duiveland, bij voorkeur Zierikzee. Brieven ender no. 3024 a/h bureau van dit blad. Diversen Ondanks de B.T.W. gaan on ze bloemenprijzen naar be- nee! Bloemenhandel J. Ravia Schuttershofstraat 17, Zierik zee, tel. 3131. Verpleegster worden? Liefst in een nieuw ziekenhuis en in een moderne, gezellige stad? Onze eerstvolgende op leiding vangt in maart aan'. Inlichtingen: Directrice Dia- conessenhuis, Eindhoven. Bijverwarming! Gaskachels, regelbaar f 158,50, f 128,50, f 118,50. „De Warmtebron", M. Muller, Lammermarkt 24, Zierikzee, telef. 2296. Ratten en muizen? U kunt ze radicaal opruimen met „To- morin". lokaas en poeder of met de Rattenring. Haal di rect wat in huis en haal dit bij Joh. den Boer, Renesse of Sluijs Zn., Haamstede. Onder leiding van dhr. K. Koetsdijk begint 11 januari, om half twee 's middags, de kursus machineschrijven in het „Huis van Nassau". - Stichting Handelsonderwijs, Zierikzee. Verloren: in Renesse of Zierikzee. JAC. BEI JE, Oude Moolweg Renesse OFFICIËLE PUBLIKATIE Uitbreiding begrip „grensbewoner" Het ministerie van Financiën maakt bekend, dat met ingang van heden personen die in de hierna genoemde gemeenten wonen, met betrekking tot de invoer van siga retten uit België als grensbewoner worden aangemerkt. Dit betekent dat deze perso nen bij binnenkomst over de Nederlands-Belgische grens niet meer dan 1 pakje si garetten met vrijstelling van belasting mogen invoeren. De gemeenten zijn: Aardenburg, Alphen en Riel, Amby, Amstenrade, Asten, Axel, Baarle-Nassau, Baexem, Beegden, Beek, Beesel, Bemelen, Berg en. Terblijt, Bergen op Zoom, Ber- geijk, Eerkel-Enschot, Best, Biervliet, Bingelrade, Bladen en Netersel, Bocholtz, Borg haren, Born, Breda, Breskens, Brunssum, Budel, Bunde, Cadier en Keer, Cadzand, Chaam, Clinge, Diessen, Dinteloord en Prinsenland, Dongen, Echt, Eersel, Eindhoven, Elsloo, Etten en Leur, Eijgelshoven» Eijsden, Fijnaart en Heijningen, Geldrop, Geleen, Geulle, Gilze en Rijen, Goirle, Graauw en Langendam, Grathem, 's-Gravenmoer, Grevenbicht, Groede, Gronsveld, Gulpen, Haaren, Haelen, Halsteren, Heel en Pan heel, Heer, Heerlen, Heeze, Herten, Heythuysen, Hilvarenbeek, Hoek, Hoensbroek, Hoeven, Hcntenisse, Hoofdplaat, Hoogeloon, Hapert en Casteren, Hooge en Lage Mier de, Horn, Hulsberg, Hulst, Hunsel, Huijbergen, Itteren, Jabeek, Kerkrade, Klimmen, Klundert, Koewacht, Krabbendijke, Leende, Limbricht, Linne, Loon op Zand. Luyks- gestel, Maarheeze, Maasbracht, Maastricht, Margraten, Meerssen, Meliclc en Herken bosch, Merkelbeek, Meijel, Mheer, Mierlo, Moergestel, Montfort, Munstergelcen, Ne- derweert, Neer, Nieuwenhagen, Nieuw-Ginneken, Nieuwstadt, Nieuwvliet, Nieuw- Vcssemeer, Noorbeek, Nuth, Obbicht en Papenhoven, Ohé en Laak, Oirsbeek, Oir- schot, Oisterwijk, Oost, West en Middelbeers, Oostburg, Oosterhout, Ossendrecht, Gudenbcsch, Oud en Nieuw Gastel, Overslag, Philippine, Posterholt, Prinsenbeek, Putte, Retranchement, Reuscl, Riethoven, Rilland-Balh, Roermond, Roggel, Roosen daal en Nispen, Roosteren, Rucphen, Rijsbergen, Sas van Gent, Schacsberg, Schim- mert, Schinnen, Schinveld, Sehoondijke, Simpelveld, Sint Geertruid, Sint. Jansteen, Sint Cdiliënberg, Sittard, Slenaken, Sluis, Someren, Spaubeek, Standaarbuiten, Steenbergen, Stein, Stevenswoert, Stramproij, Susteren, Swalmen, Terhcijden, Ter- reuzen, Teteringen, Thorn, Tilburg, Ubach over Worms, Udenhout, Ulestraten, Ur- mor.d, Vaals, Valkenburg-Houthem, Valkenswaard, Veldhoven, Vessem, Wintelre en Knègsel, Vlodrop, Voerendaal, Vogelwaarde, Waalre, Waarde. Waterlandkerkje, Weert, Wessem, Westöorpe, Westerheven, Willemstad, Wittem, Woensdrecht. Wouw, Wijl re, Wijnandsrflde, IJzendijke, Znamslng. Zevenbergen, Zuiddorpe, Zuidzande, Zundert. Bejaarde dame zoekt twee kamers met keuken te Zierikzee. (liefst centrum) Brieven onder nummer 3028 aan het bureau van dit blad. ruime keus Havenplein 1 - Zierikzee Telefoon 2443 CAGLIOSTRO was een vermaarde Italiaan se- avonturier, die eigenlijk Giuseppe Balsamo heette, maar zich Alexander Graaf van Cagliostro noemde. Met z'n vrouw door heel Europa en West Azië zwervend ver diende Cagliostro schatten met kwakzalverij en oplich terij. In een rol AUTO-DROP vindt u op elke tabletverpakking een interessant verhaal. Vraag naar AUTO-DROP brengen wij de bekende Zeiss optische artikelen. Zeiss brilleglazen de beste Prima verrekijkers Leesbrillen, loupes Brillen op advies van de oogarts vlug klaar. vakopticiëns Telefoon (01110)2029 Zierikzee Oók voor schrijfmachines (vanaf 179, en telmachines (vanaf 100, naar: „DE NIEUWE BOEKHANDEL" Joop Volkeri Telef. 2439 - Zierikzee Gezocht voor drie maal per week: AANVULLENDE HULP voor gezelschap bij oude dame in Westhoek, van 13.00 uur tot 8 uur volgende ochtend. Gedacht wordt aan aardige huisvrouw die zich tegen nader overeen te komen tarief voor dit doel vrij kan maken. Brieven onder no. 3027 a/h bureau van dit blad. De dijkgraaf van het Water schap Schouwen-Duiveland maakt bekend: dat op vrijdag 17 januari 1969, om 13.30 uur, zal ge houden \yorden een openbare algemene vergadering van het Waterschapsbestuur, in 's Landskamer te Zierik zee, Havenpark 40. Zierikzee, 7 januari 1969 De dijkgraaf voornoemd, A. M. GELUK

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 5