AGENDA Eervol ontslag waarnemend hoofd van dienst vleeskeuringskring Minister Luns in Tunesië STREEKNIELWS ln '68 weer stijging vleesiuvoer Sehouwen-Duiveland ZIERIKZEE. 6-1. Onder voorzit terschap van burgemeester D. W. Kastelein werd maandagmiddag in de burgemeesterskamer van het stadhuis een vergadering gehouden van het algemeen bestuur van de Vleeskeuringskring Zierikzee. In deze vergadering werd eervol ontslag verleend aan de heer W. A. M. Kalkman, waarnemend hoofd van dienst, in verband met zijn benoe ming per 1 januari 1969 tot adjunct- directeur van de Vleeskeuringskring Zutphen. De vergadering besloot ter voor ziening in de vakaturc van waarne mend hccfd van dienst tot een op lossing waarbij in de eerste plaats werd rekening gehouden met het feit van de komende reorganisatie en fusie van de vleeskeuringsdiensten in Zeeland, hetgeen o.a. betekent dat de te benoemen functionaris tijdelijk zal worden aangesteld. De kwestie was uitvoerig bestudeerd in een ver gadering van het dagelijks bestuur van. de dienst en het hoofd van dienst, dierenarts T. van Roon. Hier bij was een oplossing gezocht in de toekenning van een bepaald bedrag aan het hoofd van dienst/dierenarts - zender kcr.sekwenties voor even tueel wachtgeld - waardoor het de directeur mogelijk zal zijn tot be noeming van een lijdelijk assistent tot de fusie, die mogelijk over een half jaar, maar raar alle waarschijn lijkheid per 1 januari 1970, een feit zal zijn. Het algemeen bestuur ging akkoord met hel desbetreffende voor stel van het dagelijks bestuur, met dien verstande dat mocht het onver hoopt in het geheel niet tot een fusie komen, de kwestie wnd. hoofd van dienst opnieuw zal worden bekeken. Keurlonen Bij de ingekomen stukken deed de voorzitter mededeling vaneenschrij- TUNIS, 6-1. Minister Luns van buitenlandse zaken heeft maandag ochtend anderhalf uur lang met zijn Tunesische ambtgenoot, Habib Bour- guiba jr. gesproken over de onder linge betrekkingen, die in de om geving van de ministers uitstekend worden genoemd, en over enkele in ternationale vraagstukken, zoals de toestand in ihet midden-oosten. Dins dag worden de besprekingen voort gezet. Woensdag, wanneer mr. Luns doorreist naar Libië, wordt een com muniqué uitgegeten. Melkpoeder voor Riafraanse kinderen DEN HAAG, 6-1. Het ministerie van landbouw heeft de Stichting Terre des Hommes Nederland voor lopig twintig ton melkpoeder aange boden voor Biafraanse kinderen. Dank zij samenwerking met de North Church Aid uit Kopenhagen kan aanstaande woensdag een Boeing 707 van de Nederlandse chartermaat schappij Transavia vijf ton melk poeder en medicamenten mee nemen naar Sao Tomé, van waar de goe deren worden overgevlogen naar Biafra, zo meldt de stichting. Duitse majoor pleegt zelfmoord WAHN, 6-1. Luchtmachtmajoor Rolf Schiller (35) van de Westduitse Bundeswehr heeft zich vermoedelijk met slaapmiddelen van het leven beroofd, aldus de politie. Hij werd maandag dood aangetroffen in zijn kamer. Volgens een woordvoerder van het ministerie van defensie be staat er in verband met dit geval op het ogerjbnlik geen verdenking van spionage. Majoor Schiller was werk zaam op de vliegbasis Wahn bij Keulen. In. 1938 moest de stad Berlijn zo no dig zg. traver tinezuilen bouweiZe werden gebouwd door een bedrijf in Stuttgartkwamen de oorlog door, maar niemand bekommerde zich er om. Ze staan nu nog altijd te kijk' bij een steenhouwersbedrijf. De zui len doen antiek aan, maar het is slechts schijn. De betreffende onder- nemer kan de zuilen niet kwijt. Hij laat ze maar staanin de hoop dat er nog eens iemand komt opdagen. ven van de veterinair inspecteur, waarin deze, ondanks enige bezwa ren, akkoord ging met de reeds aan gekondigde verhoging van de keur lonen, met ingang van 1 januari jl. Uit de voorlopige begroting van de te verwezenlijken Vleeskeurings dienst voor geheel Zeeland blijkt o.a. - aldus deelde de voorzitter mee - dat deze op stapel staande provin ciale dienst zal gaan werken met drie vol-ambtelijke dierenartsen, vier hoofd- en acht keurmeesters. De nieuwe dienst opent de mogelijkheid van een verlaging van de keurlonen voor de runderen en de invoerkeur- lonen. Uiteraard zullen de defini tieve voorstellen nog ter tafel en in bespreking komen. Uit enige voorlopige mededelingen van het hoofd van dienst, dierenarts Van Roon, aan het slot van de ver gadering, bleek o.a. dat de invoer van vlees in 1968 in het werkgebied van de Kring Zierikzee opnieuw is toegenomen en wel met 53.000 kg. Het aantal slachtingen onderging eveneens een stijging. In 1968 moes ten, naar verhouding, vrij veel nood- slachtingen worden verricht. Sloopwerk Chr. Nat. School in volle gang Het sloopbedrijf J. Smalheer uit Brouwershaven is met grote voort varendheid begonnen aan het slopen van de oude, uit het jaar 1922 date rende Christelijke Nationale School aan het Vrije te Zierikzee. Het afko mende materiaal, zoals houtwerk, tegels, stenen etc., wordt ter plaat se verkocht en in grote hoeveelhe den naar allerlei bestemmingen af gevoerd om daar weer gebruikt te worden. Wanneer de sloopwerk zaamheden achter de rug zijn (alleen de funderingen blijven bewaard) hoopt de aannemer (fa. Den Hartog) omstreeks half februari a.s. met de nieuwbouw te kunnen starten. Souvenirsbranche in Nederland UTRECHT, 6-1. De economische vooruitzichten voor 1969 zijn voor enze branche gunstig. Weliswaar zullen als gevolg van de BTW dd prijzen wat omhoog gaan, maar niet in die mate dat hierdoor de toerist geep. souvenirs meer zal kopen. Volgens de verwachting zal de ex port van souvenirartikelen naar de E.EG.-landen nog toenemen, aan gezien in deze landen de invoerbe- lasting is vervallen, waardoor de prijzen gunstiger zijn komen te lig gen. Dit zei de heer B. Droest, voorzit ter van de vereniging van souvenir fabrikanten, in zijn toespraak ter gelegen'heid van de opening van de 17e internationale souvenirsbeurs en de win tervakbeurs voor koffers en lederwaren in de Beatrixhal van de Utrechtse Jaarbeurs. Wordt zuurstof naar Venus gebracht? BiOCHUM, 6-1. Het hoofd van de' sterrenwacht in de Westduitse plaats Bochum, dr. Kaminski, heeft als zijn mening te kennen gegeven, dat de Russen zuurstof producerende bac teriën naar Venus zullen zendem als het ruimtevaartuig Venus-5 bij zijn zachte landing op deze planeet bewijst dat er daar geen zuurstof is. Over enkele eeuwen zou Venus dan bewoonbaar kunnen zijn. Volgens Kaminski zou de planeet een kolonie van de aarde kunnen worden. Tegen het jaar 2300 zou de aarde 55 miljard inwoners tellen. Omstreeks 3000 zou de aarde volko men overbevolkt zijn. Voor 40 jaar.. 'ZIERIKZEE. De Zierikzeesche Di- lettanten-Toneelvereniging voerde het stuk „MUlionair tegen wil en dank" op, BURGH. De restauratie van de in 1924 door brand geschonden monu menten in de Ned. Hervormde kerk is thans voltooid. NIEUWERKERK. De o.l.-school nam afscheid van het hoofd de heer Smallegange, die per 1 januari de pensioensgerechtigde leeftijd bereik te. DREISCHOR. De voormalige zang vereniging „Thalia" bracht het to neelspel „Op den terugweg" van Al- bert van Waasdijk. RENESSE. De rederijkerskamer „De Watergeus" bracht het toneel spel in drie bedrijven „Aan flarden". ZIERIKZEE (Adv.). Palace-bio- scoop. Opening van het nieuwe jaar met „Eerst de Jantjes", een roman tische soldatenfilm in 10 acten. HAAMSTEDE. Het gemeentebe stuur zond een telegrafische geluk wens aan H.M. de koningin-moeder in verband met haar gouden jubi leum als staatsburgeres. ZIERIKZEE. Een korte vorstpe riode zette zover door, dat schaatsen kon worden gereden. Een even plot selinge dooi maakte aan de pret een einde. NOORDGOUWE. De zangvereni ging Gloria in Excelsisgaf in zaal Coomans, samen met het kinderkoor, een geslaagde uitvoering. ZIERIKZEE. Voor leerlingen van de R.H.B.S. en de kweekschool hield de heer H. H. Crevels een causerie bij enkele films over Indië. De tolkosten voor de Haringvlietbrug In een der vorige vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse heeft de heer L. Bal (arb.) gewezen op het feit dat het afzonderlijke tarief voor buspassagiers is afgeschaft, terwijl de R.T.M. toch nog een vergoeding van de buspassagiers vraagt. De N.V. Brugverbinding Haring vliet 'heeft desgevraagd aan het ge meentebestuur bericht, dat de minis ter van economische zaken da kosten van de tolbrug niet wenst tt zien opgenomen in de tarieven van de R. T.M., maar de R.T.M. vraagt nu toch een vergoeding om de f 2,50 per bus, die het passeren van dc tolbrug haar kost, want ook de R.T.M. wenst deze kosten niet zelf te dragen. Gerekend is cp een gemiddelde bezetting per bus van 12 a 13 per sonen. ZIERIKZEE De bevolking in 1968 Op 31 december 1967 bestond do bevolking van Zierikzee uit 7795 personen, t.w. 3842 mannen en 3953 vrouwen. Dit aantal vermeerderde door geboorten met 150 (86 m. v 64 vi\). Het aldus verkregen aantal ver minderde door overlijden met 69 (40 m. en 29 vr.). Het aldus verkregen aantal vermeerderde door vestiging met 370 (164 m. en 206 vr.). Er ver trokken evenwel 471 personen (228 m. en 243 vr.), zodat het aantal in woners op 31 december 1968 be droeg: 7775 (3824 m. en 3951 vr.). Het aantal gesloten huwelijken bedroeg 64 (73 in 1967); het aantal echtschei dingen was 2. Vergadering Waterschap Sehouwen-Duiveland Op vrijdag 17 januari a.s. wordt in 's Landskamer een algemene ver gadering gehouden van het bestuur van het waterschap Sehouwen-Dui veland. Op de agenda staat o.m. een voorstel tot het benoemen van een griffier. Het D.B. stelde een voor dracht op van twee personen, t.w. de heren J. A. Rotte te Schudde- beurs en J. J. Vasseur te Zierikzee. Nieuwe voorzitter „Philatelica" Door het vertrek van de heer J. R. de Boer uit Zierikzee naar Goes is onlangs de voorzittersfunctie van de Postzegelverzamelaarsvereniging „Philatelica", afdeling Sehouwen- Duiveland va-kant geworden. Inmid dels werd als zodanig benoemd de heer J. A. Rotte te Schuddebeurs, welke zijn benoeming heeft aangeno men. Bejaardensamenkomsten N.C.V.B. pe jac(,t|,aven NIEUWERKERK Gymnastiekafdelingen in oprichting Geruime tijd reeds bekwaamt zich een groep jongeren en ouderen, in los-vast verband, in de gymnastiek. Heden (dinsdagavond wordt in „Ons Dorpshuis" een vergadering gehou den, waarop de gymnasten samen- spreken met het bestuur van S.K.N. W.K. De bedoeling is te komen tot de oprichting van gymrvastiekafdelin gen. bestaande uit drie groepen voor deelnemers(sters) in de leeftijd van 14 tot 20 jaar en aparte groepen voor dames en heren, allen onder te bren gen in de Nieuwerkerkse Sportcom- binatie. BRUINISSE De N.C.V.B. afdeling Zierikzee heeft voor de komende maanden weer een aantal twee wekelijkse be jaardenbijeenkomsten vastgesteld die gehouden zullen worden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. De bijeenkomsten zijn vastgesteld voor de volgende woensdagen: 15 januari, 29 januari, 12 februari, 26 februari, 19 maart, 2 april, 16 april, 7 mei en 21 mei. ZIERIKZEE/BRUINISSE Mosselleveringen uit Waddenzee worden hervat Maandag 6 januari vertrokken een aantal schepen weer naar de Wad denzee voor het halen van mosselen cm deze te Yerseke aan de handel aan te bicden, een ander deel van de schepen vaart nog van de perce len uit Zeeland, zodat bijna de gehe le vloot thans weer aktief is. In de afgelopen week werden te Yerseke echter eok buitenlandse mosselen (Deense) aangevoerd van een uitzonderlijk goede kwaliteit (30 kg visgewicht - stukstal 100-110). BURGH Lezing over microfotografie Veer de leden van de Vogelwacht „Sehouwen-Duiveland" zal drs. P. J. M. van Kalrnthout uit Bergen op Zoom op vrijdag 7 februari a.s. dn hotel Bakker te Burgh een lezing houden over microfotografje. Aan de hand van een aantal dia's zal drs. Van Kalrnthout, die op Sehouwen- Duiveland geen onbekende is, vooral de planten- en insectenwereld van dichtbij laten zien. DREISCHOR Tweede Nutsavond Op vrijdag 17 januari a.s. wordt in café-dorpshuis „De Drie Schorren" te Dreischor door de plaatselijke culturele vereniging „Nut en Ge noegen" de tweede Nutsavond ge houden. De heer C. Burger uit Wil- helminadorp zal dan zijn bekende schetsen over Zuid-Beveland voor dragen. DUIVÉLAND De bevolking in 1968 Op 31 december 1967 bedroeg het aantal inwoners van de gemeente Duiveland 3950 (2013 mannen en 1937 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 79 (43 mannen en 36 vrouwen) en door vestiging met 171 (83 mannen en 88 vrouwen); het verminderde door overlijden met 38 (24 mannen en 14 vrouwen) en door vertrek met 116 (60 mannen en 56 vrouwen). Cp 31 december 1968 be droeg het aantal inwoners dus 4046 (2C55 mannen en 1SS1 vrouwen). Toe name van het aantal inwoners der halve met 96. Er werden 22 huwelijken voltrok ken; er werden geen echtscheidingen ingeschreven. AMSTERDAM, 6-1. In de korte tijd van hun bestaan hebben de World Wildlife Rangers (de jeugdaf deling van het Wereld Natuurfonds Nederland) samen met de school jeugd, in 'n drietal acties, het netto bedrag van ruim 100.000 gulden bij eengebracht. Dit geld kwam geheel ten goede van een aantal projecten voor na tuurbehoud van het. World Wildlife Fund. Er werd een dierenkinderwees huis in Kenia gebouwd en er gin gen enkele onagers - zeldzame half- ezels - naar Hay Bar, een reservaat in Israël. Voorts konden bijdragen geleverd worden tot de aankoop van enkele voertuigen voor de bewaking van de natuurreservaten op Mada gascar en Ceylon. Voor de bewaking De Dienst Gemeentewerken van Bruinisse heeft het maken en aan brengen van vlotten en het aanbren gen van verharding, etc. ten behoeve van de jachthaven van Bruinisse gegund aan het Aannemingsbedrijf „Sehouwen-Duiveland" N.V. te Zie rikzee voor f 65.000. Dinsdag 7 januail Zierikzee Huis van Nassau. Ver. van Oud leerlingen Tuinbouwwin tercursussen Brouwershaven Jc-ugdgebouw, 2.30 uur. bejaardensa menkomst. Haamstede Hotel Bom, 7.30 uur, N.F.O. en Oud- leerlingenver. Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", samenspreking gymnasten, 8 uur. Donderdag 9 januari Zierikzee Huis van Nassau, 7.30 uur, lezing over chemische onkruidbestrijding en ervaringen met C.C.C. (Sprekers de heren Hertgers en Wiskerke). Vrijdag 10 januari Rouwdienst voor Trygve Lie OSLO, 6-1. In een Oslose kerk is maandag een rouwdienst gehouden ter nagedachtenis aan Trygve Lie, de eerste secretaris-generaal van de Verenigde Naties die een week te voren aan een hartaanval was over leden. Onder de 800 personen die de dienst bijwoonden bevonden zich koning Olav en kroonprins Harald van Noorwegen, de vice-president Humphrey van de V.S., de waarne mende secretaris-generaal van de V.N. dr. Ralph Bunche en Margaret Daniel-Truman, de dochter van de Amerikaanse oud-president Harry Truman. ZURICH. Een zware explosie, ver oorzaakt door ontsnappend water stofgas, heeft maandag de Philips- fabriek in Zürioh beschadigd. Nie mand werd gedeerd. De schade be draagt volgens de eerste ramingen 1,3 miljoen gulden. Zierikzee Concertzaal, 8 uur, concert „Instru mentale". Evertsestraat 24, 8 uur, vergadering „Helodea". Haamslede Hotel Bom, 7.45 uur, gecombineerde avond Nutsdepartement en Ver. van Huisvrouwen. Met ingang van heden hebben wij aangesteld als correspon dente te Dreischor: Mevr. R. G. DE BOER- WIERDA Heshuyzcnstraat 17, DREISCHOR Telefoon (01112) 210 Wij verzoeken het publiek voor voorkomende perszaken contact 'met mevrouw De Boer te willen opnemen. Onderzoek naar perinatale sterfte in Zeeland Jeugd bracht ton bijeen voor Wereld Natuurfonds van het Udjing Kul'on gebied op West-Java waar nog enkele Javaan se neushoorns proberen tegen de hurt dreigende ondergang stand te hou den, konden gelden beschikbaar ge steld worden voor een snelle rivier- bewakingsboot. Een nettobedrag van ruim 20.000 gulden leverden de jon gens en meisjes met de operatie vrije vlucht als bijdrage voor het behoud1 van het vc gel gebied doe Marismas in Zuidwest-Span je. Om hun club, de World Wildlife Rangers, naar Engels voorbeeld tof een sterke jeugdorganisatie voor in ternationaal natuurbehoud te maken, wordt op 15 januari gestart met een actie waarbij 12.000 scholen om me dewerking wordt gevraagd. Met een door Rien Poortvliet gemaakt affiche worden de natuurliefhebbers op bij na alle scholen opgeroepen zich te bundelen in Ranger schoolclubs. De ze schoolclubs worden al meteen ac tief door deel te nemen aan een lan delijke wedstrijd in het maken van werkstukken over de natuur. MARKTBERICHTEN Aardapclbeurs Rotterdam ROTTERDAM. 6-1. Klei-aardap- pclen voor het binnenland: Bintje 35-55 mm f 11,50; Bintje 40 mm op waarts f 11.50-12,50; Bintje 55 mm opwaarts f 13.00-14,00; Eigenheimers 40 mm opwaarts f 17,00-18,50; Furo re 40 mm opwaarts f 13,50-15.00. Zandaardappelen voor het binnen land: Bintje 40 mm opwaarts geen: notering; Libertas 40 mm opwaarts geen notering. Klei - a ardappelen voor de export: Bintje 40 mm opwaarts geen note ring; Bintje 35-55 mm f 11,50; Bintje 45 mm opwaarts f 13,00-14,50; Bintje 40-60 mm geen notering; Bintje 55 mm opwaarts f 13,25-13,75; Furore 40 mm opwaarts geen notering. Zar.ü-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts f 9,50. Andere blanke rassen van dc kleigrond: 45 mm opwaarts geen no tering. Voer-aardappelen f 2,00-5,00. Stemming: binnenland rustig en export kalm. Prijzen (cxcl. omzetbelasting) vast gesteld por 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland c.q. export. DEN HAAG, 7-1. In de provin cie Zeeland zal gedurende een pe riode van ongeveer drie jaar een on derzoek worden ingesteld naar de perinatale sterfte, de sterfte om en bU de geboorte. Het project wordt uitgevoerd on der auspiciën van de Stichting Streeklaboratorium Zeeland en staat onder leiding van een werkgroep, samengesteld uit in de provincie Zeeland gevestigde gynaecologen en kinderartsen. De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, heeft het bestuur van, de stichting en de voorzitter van de werkgroep, blijkens een persbe richt van zijn ministerie, medege deeld, bereid te zijn voor een periode van drie jaren een financiële bijdra- ga te leveren voor het project. De rijksbijdrage omvat 100 pro cent van de kosten, verbonden aan het door de werkgroep nodig geoor deelde laboratorium-onderzoek en het pathologisch-anatomisch onder zoek, voor zover deze kosten niet Kind gedood door vallende heistelling GRONINGEN, 6-1. Op een terrein achter het academisch ziekenhuis in Groningen is de tienjarige René Knol onder een vallende heistelling terecht gekomen en overleden. René was met een paar andere kinderen aan het spelen, toen de heistelling viel. Een paar mensen, die dit zagen, waarschuwden de kinderen, die zich uit de voeten konden maken. René Knol probeerde edhter nog zijn fietsje te pakken, waardoor hij niet cp tijd meer weg kon komen. Veel verkeersdoden in Japan TOKIO. 6-1, In Japan zijn vorig jaar bij verkeersongelukken 827.191 mensen gedood of gewond, een re cordaantal. Elke 50 seconden gebeur de er een ongeluk. Het dodental be droeg 14.255. Volgens de politie zal dit jaar 'het aantal verkeersslacht offers tot ongeveer een miljoen stij gen met de verwachte uitbreiding van het wagenpark tot circa 15 mil joen voertuigen op ongeveer 100 miljoen inwoners. BRUSSEL. De Economische Com missie verwacht, dat het groeitempo van het staalverbruik in de zes lan den van de Europese Gemeenschap in het eerste kwartaal van 1969 nog iets hoger zal kunnen worden dan in 1968. De groeipercentages zullen evenwel van sector tot sector ver schillen kunnen vertonen. Scheepvaartberichten Abida, 6-1 340 m. WZW Bombay. Acmaea, 6-1 pass. Montevideo naar Curasao. Camitia, 6-1 635 m. W Pointe Noire naar Curasao. Gulf Swede, 6-1 10 m. ZW Kaap Leeuwin naar Perzische Golf. Geeststar, 6-1 tc Barbados. Kara. 6-1 Balikpopan naar Singa pore. Kenia, 6-1 Hamble naar Amsterdam. Koratia, 6-1 240 m. ZW Bombay naar Singapore. Pbilipria, 6-1 15 m. W Dakar naar Gamba. Vlieland, 6-1 to (Did Kil Patrick. door het ziekenfonds of door particu lieren worden vergoed. Voorts zullen worden vergoed 100 procent van de reis- en verblijfkosten van de ten behoeve van het project werkzame enquétrice, alsmede de kosten van rapportage, registratie en verwer king der verzamelde gegevens. JERUZAL/EM. In het Israëlische parlement is maandag een record begroting van 7,850 miljoen Israëli sche ponden (ruim acht miljard gul den) ingediend. Volgens de begroting voor 1969-'70, zal drie-vierde van de opbrengst van de directe en indirec te belastingen worden besteed aan defensie. SAIGON. De politie van Saigon heeft een Zuidvietnamese militair gearresteerd in verband met de aan slag op de minister van onderwijs, Le Minh Tri. Deze overleed maan dag aan zijn verwondingen die hij opliep toen in Saigon iemand een bom in zijn auto wierp, waarbij de ahauffeur op slag werd gedood. Ideeën Naast vele goede dingen, legde het prille nieuwjaar ook een klein dood musje naast mijn stoel. Het gold een uitnodiging voor een reis naar de Canarische eilanden, maar nie mand worde jaloers want het gaat niet door. Het zit zo: een lezer uit de Westhoek heeft zich naar deze gebenedijde zonoorden begeven ten einde bij te komen van de vermoeie nissen, veroorzaakt door de zomerse drukte en de recente feestdagen. Alle vermoeidheid heeft hij opge spaard tot dit tijdstip en nu wordt het een maandje Las Palmas. Schrijft deze uitgevlogen Westhoe ker mij over de mogelijkheid ook een poosje (Spaans) „eilandman'' te worden en het schiereiland even het schiereiland te laten. „Het zou u weer nieuwe ideeën geven" vervolgt deze verrukkelijke man. Hij onder steunt zijn tip met de toezegging 10 procent van de reiskosten voor zijn rekening te nemen .Het Idee van de ideeën licht hij nader toe: „ideeën voor B(eter) T(e) W)eten; wellicht om voor wat tegenwicht voor de nieuwe belastingmagie B.T.W. te zorgen Nu, dal zou geen probleem zijn, want een dik boek over de Canari sche eilanden en gesprekken met een vriend, die er ook was, hebben mij iets (maar natuurlijk niet alles) geleerd over de Canarische verruk kingen; de bloemende lange golf slag van de oceaan, die tegen de stranden opkruipt, de zoelte van die wereld wat duidelijk verder opge schoven naar de tropen en de ge bronsde baadsters uit vele landen van Europa, die zich daar zeer onge dwongen ophouden. Maar het cal - als er sprake is van ontspanning - toch toe? Noordioclle worden of de vroegromantiek van de lente te Schuddebeurs, de klaarte na een bui in het Loensweegje of de hobbelige lijn van de duinen bij Biesterveld. Het Can arisch probleem mijner zijds is drieledig beste uitgevlogen West-hoekse lezer. Twee zijn er „op gelost"; J^as Palmas is een reis waard, en mei de ideeën zit het ook wel snor. maar 10 procent is natuur lijk „maar tien procent. Ook een paard van tien procent" mag men niet ia de bek kijken. Wat betreft de resterende negentig echter ligt de zaak bepaald zwakjes en daarom zal ik mij maar verlustigen in dc Cana rische verrukkingen van anderen, gedachtig aan het wijze woord: „wees blijde met de blijden". SCH1ERE1LANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2