AGENDA Duivenhouders hielden grote tentoonstelling te Bruinisse Velen komen kijken STREEKNIEUWS om voor zomervakantie onderdak te zijn Aantal inzendingen ruim 200 BRUINISSE, 4-1. In het Centrum te Bruinisse werd vrijdag en zater dag, 3 en 4 januari 1969 een grote eilandelijke duivententoonstelling gehouden. Er waren 228 dieren in gezonden, voor het merendeel prach tig materiaal. Keurmeester was de heer A. Hagers uit Berkel. De uitslag was als volgt: Klasse I. Oude doffers: le prijs: J. Verwijs, Zierick, Zie rikzee, met deze duif won de heer Verwijs tevens de prijs voor de mooiste duif van de tentoonstelling; 2. J. Jumelet, Bruse Trekker, Brui nisse; 3. Felius en van Westenbrug- ge. Gevleugelde Vrienden, Zierik- zee; 4. H. Slagboom, Zierick, Zierik- zee; 5. F. D. Hillebrand, Gevleugelde Vrienden, Zierlkzee; 6. A. J. IJze- lenberg, Bruse Trekker, Bruinisse; 7. H. van Noorden, Bruse Trekker, Bruinisse; 8. J. Verwijs, Zierick, Zie- rikzee; 9. J. M. Kloet, De Reisduif, Zonnemaire; 10. J. van Boven, Bru se Trekker, Bruinisse; 11. M. M. van der Wielen, Zierick, Zierikzee. Klasse II. Oude duiven: 1. H. Stoutjesdijk, Zierick, Zierik zee; 2. B. de Ruiter, Bruse Trekker, Bruinisse; 3. F. Maijs, Zierick, Zie rikzee; 4. J. A. ten Haaf, Gevleugel de Vrienden, Zierikzee; 5. T. M. Da lebout, Bruse Trekker, Nieuwerkerk 6. C. Wesdorp, De Reisduif, Zonne maire; 7. L. Fonteine, Zierick, Zie rikzee; 8. H. van Noorden, Bruse Trekker, Nieuwerkerk. Klasse III. Jarige doffers: 1. F. D. Hillebrand, Gevleugelde Vrienden, Zierikzee; 2. H. Slagboom Zierick, Zierikzee; 3. J. Jumelet, Bruse Trekker, Bruinisse; 4. J. M. Kloet, De Reisduif, Noordgouwe; 5. F. M. Steketee, Bruse Trekker, Brui nisse; 6. T. M. Dalebout, Bruse Trek ker, Nieuwerkerk; 7. C. Zandijk, Bruse Trekker, Sirjansland; 8. C. Wesdorp, De Reisduif, Noordgouwe. Jarige doffers: Zeer eerv. vermelding B. Visser, Zierikzee. Klasse IV. Jarige duiven: 1. H. Slagboom, Zierick; 2. J. A. ten Haaf, Gevleugelde Vrienden, Zierikzee; 3. J. Krijger, Gevleugelde Vrienden, Zierikzee; 4. Fr. Maijs, Zierick, Zierikzee; 5. J. Jumelet, De Bruse Trekker; 6. B. W. Schot, De Bruse Trekker; 7. J. Verwijs, Zierick, Zierikzee. Zeer eervolle vermlding T. M. Dalebout, De Bruse Trekker, Ni euwerkerk. Begin is er al weer HAAMSTEDE-BURGH, 4-12. Het nieuwjaar is nog maar nauwelijks begonnen of de stedeling, nog vol van de kerst- en nieuwjaarsfeesten, gaat al weer vooruit denken en le ven. Want, hoewel de zomervakan ties nog 6 a 7 maanden ver verwij derd liggen, moet er enig: houvast gezocht worden voor een zomers on derdak. Daarom wordt de auto ge pakt en naar de kust gereden. Het adres waar men zich dan het beste kan vervoegen is het V.V.V.-kantoor. Zaterdag was het in Burgh en Haamstede al zo ver. Cp diverse plaatsen reden de vreemdelingen door de dorpen waarbij de naast de chauffeur gezeten persoon als een soort kaartlezer(ster) de op het V.V.- V.kantoor verkregen gegevens zat te verwerken om op deze manier het juiste adres te vinden. Want het is de mensen uit de stad al jaren dui delijk dat degene die het eerst komt om een zomerhuis te zoeken meestal het beste uit de bus komt. En was het nog maar enkele jaren geleden dat zij in maart of eind februari kwamen, nu is het al begin januari geworden. Het schijnt een behaaglijk gevoel te zijn om, terwijl de sneeuw vlokken nog langs de ramen' dwar relen en de thermometer ver onder het nulpunt aanwijst, te kunnen zeg gen dat men voor de zomermaanden onder de pannen is. Of dit nu een caravan, een tent of zomerhuis geldt, speelt geen rol. Nog steeds is er n.l! meer vraag dan aanbod. „Het loopt al lekker druk" zo ver telde informatricD Joke Felius za terdagmiddag. Ze had juist twee va ders, één met 10 en één met 12 kin deren naar zomerhuisadressen ver wezen. „Wel zijn er echter nog te Onlusten in N.-Ierland LONDONDERRY, 4-1. Onder een regen van stenen zijn zaterdag in Noord-Ierland ruim 200 katholieken aan het einde van een driedaagse mars voor gelijke burgerrechten de stad Londonderry binnengetrokken. Volgens sommige berichten werden ze door protestantse extremisten ook met benzinebommen bekogeld. In ziekenhuizen zijn circa 90 gewon den behandeld. Noord-Ierland is overwegend protestant. De katho lieke minderheid vindt, dat zij ge discrimineerd wordt op het gebied van huisvesting, werkgelegenheid en stemrecht. Doden door aardschokken in Perzië TEHERAN, 5-1. Een aardbeving in noord-oost Perzië heeft naar schatting aan 50 mensen het leven gekpst. Er zijn 300 gewonden. Zon dag hebben zich nieuwe aardschok ken voorgedaan in de provincie Khorassan, waardoor 20.000 mensen dakloos zijn geworden. Enkele maanden geleden kwam bij aardbe vingen in deze provincie 12.000 men sen om. Klasse V. Jonge doffers blauw of blauw kras: 1. L. Fonteine, Zierick; 2. J. Fol- mer, Bruse Trekker, Nieuwerkerk; 3. L. Fonteine, Zierick; 4. H. Maas, Zi'rick; 5. T. M. Dalebout, Bruse Trekker. Klasse VI. Jonge duiven blauw of blauwkras: 1. H. Maas, Zierick; 2. T. M. Da lebout, Nieuwerkerk; 3. J. Jumelet, Bruse Trekker; 4. B. W. Schot, Bru se Trekker; 5. J. Krijger, Gevleugel de Vrienden, Zierikzee; 6. J. van der Linden, Gevleugelde Vrienden; SPORT VOETBAL Het is Zierikzee bij haar eerste wedstrijd in het nieuwe jaar, tegen koploper DOSKO uit Bergen op Zoom, niet gelukt voor eigen publiek dit seizoen ongeslagen te blijven. Zierikzee, dat nog al sterk de na druk op de defensie legde, is zeker niet zonder meer een gewillig slachtoffer van de Bergenaren ge worden. DOSKO kreeg in de le helft de wind schuin in de rug. Reeds in de 2e minuut kreeg de thuisclub de eerste reële scoringskans toen Ver meulen na een goede aktie het leder in de lege doelmond plaatste waar evenwel geen enkele speler van de thuisclub aanwezig was om het be slissende tikje te kunnen geven. DOSKO nam hierna al spoedig het spel in handen. Doelman Joop Stoutjesdijk, die voor de eerste maal in dit seizoen weer onder de lat stond, verwerkte op uitstekende wijze een vrije trap tot hoekschop. Even later ging een kopbal van de l.binnen van de bezoekers rakelings over de lat. In de 18e min. kreeg doelman Broos het eerste schot, een hard ingeschoten vrije trap van J. Willemse, te verwerken. Direkt hierna wist Vermeulen in het cen trum een doorbraak te forceren, maar hij schoot hierna recht op de uitlopende Broos. DOSKO kreeg een fraaie ikans om de leiding te nemen maar na veel heen en weer getrap wist Willemse op de doellijn red ding te brengen. Even later kopte van Beveren, ook nu weer de comi- nerende figuur in de rood-zwarte defesie, bij een gevaarlijke situatie de bal uit de doelmond. Een vrije trap, wegens hands van Broos, le verde voor Zierikzee ook niet het beoogde succes op. DOSKO bleef overwegend het middenveld beheer sen, maar toch kwamen er voor Zie rikzee kansjes waarvan men had moeten profiteren. Zo wist Lodewijk, weinig ingevulde kaarten terug van de leden met de zo broodnodige ge gevens over hetgeen al verhuurd is voor deze zomer". Keuringsdienst van waren Deze week versoheen het jaarver slag over het jaar 1967 van de Keu ringsdienst van Waren te Goes. In het verslag wordt o.a. melding ge maakt van de bijzondere aandacht welke in het verslagjaar werd ge schonken aan de hygiënische be drijfsvoering, daar waar eet- en drinkwaren werden bereid, verpakt, behandeld of bewaard. Met name werd weer in keukens van restau rants, cafétaria's en snackbars veel emaille 'gereedschap waarvan het emaille bezig was te verdwijnen, af gekeurd en ter plaatse voor verder gebruik ongeschikt gemaakt. Bij de consumptie-ijsbereiders en -verhopers werd eveneens aan de gereedschappen bijzondere aandacht besteed. Ook werd veel aandacht be steed aan de winkels op campings en andere seizoenbedrijven. In het bijzonder de aan bederf onderhevige waren werden hierbij betrokken, aldus wordt medegedeeld. ZIERIKZEE N.C.V.B. bejaardenbijeenkomst Op 15 januari 1969 wordt door de N.C.V.B. afd. Zierikzee, weer een bejaardenbijeenkomsti gehouden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Alle bejaarden van 65 jaar en ouder zijn' hartelijk welkom. Aanvang 2.30 uur. C.A.V. „Schouwen-Duiveland" Op donderdag 9 januari organi seert de C.A.V. „Schouwen-Duiive- land" G.A. een bijeenkomst in het Huis van Nassau, waarop een cause rie zal worden gehouden over: „Chemische onkruidbestrijding en ervaringen met C.C.C.". Vergadering „Helodea" Op vrijdag 10 januari a.s. verga dert de aquariumvereniging „Helo dea" op het adres: Everstestraat 24. Vergadering Vleeskeuringskring Heden (maandag)middag wordt ten stadhuize alhier een vergade ring gehouden van het algemeen be stuur van de Vleeskeuringskring Zierikzee. HAAMSTEDE Nuts-Huisvrouwenavond Het Nutsdepartement Burgh-Haam- stede houdt a.s. vrijdag 10 januari des avonds te kwart voor acht in hotel Bom een gecombineerde avond, Tezamen met de afd. Westerschou- wen van do Ned. Ver. van Huis vrouwen zal op deze avond mevr. Van der Mcidcn-Coosma uit Dor- 7. J. Bal, Bruse Trekker; 8. J. Ju melet, Bruse Trekker. Jonge doffers (overige kleureni: 1. Ph. M. Steketee, Bruse Trek ker; 2. H. van Noorden, Bruse Trek ker, Nieuwerkerk; 3. B. de Ruiter, Bruse Trekker; 4. A. Beeke, Zierick; 5. J. Krijger, Zierick. Jonge duiven (overige kleuren): 1. H. Maas, Zierick; 2. F. en W., Gevleugelde Vrienden, Zierikzee; 3. L. de Hooge, Zierick; 4. L. de Hooge, Zierick. Zeer eervolle vei'melding A. Beeke, Zierick, Zierikzee. na uitstekend solowerk, door te bre ken om vervolgens op doelman Broos te schieten waarna het leder voor de voeten van Stoutjesdijk kwam die zijn schot op de benen van een verdediger zag afstuiten. Met blanke stand brak de x*ust aan. Al direkt na het begin van de 2de helft werd Vermeulen op fraaie wij ze gepasseerd doorLodewijk waar door hij geheel vrij voor Bi'oos kwam. Zijn slecht gericht schot ging evenwel voor de thuisclub langs de verkeerde kant van de lat. In de 13e minuut wist DOSKO de leiding te nemen door Lijnbach die van de rand van het?1 strafschopgebied via de grijpende handen van Stoutjes dijk 'inschiet (0-1). Zierikzee slaagde er in het spel meer te verplaatsen dan voor de thee, maar in de voor hoede bleef het gebx'ek aan voldoen de mankracht zijn funeste invloed uitoefenen. Toch wist Zierikzee in de 25e minuut de stand in even wicht te brengen door Hendrikse die een op links genomen hoekschop, een inswinger, zonder dat iemand de bal aanraakte in het DOSKO-doel zag verdwijnen (1-1). Zierikzee had hierbij wel enigszins de hulp van vrouwe Foi'tuna, daar doelman Broos, die het gevaar wilde keren, achteruitlopend over een van de be nen van zijn eigen verdedigers ten val kwam. Zierikzee slaagde er hierna enige tijd in om DOSKO in de verdediging terug te dringen. De vuurkracht van de aanvalsspits bleek evenwel te gering om Broos ernstig te kunnen verontrusten. Acht minuten voor tijd viel de be slissing toen de vrij staande Lijnbach een over rechts genomen hoekschop ineens hard en onhoudbaar inschoot (1-2). Met een slotoffensief trachtte Zierikzee tevergeefs hierna nog een puntenverdeling uit het vuur te sle pen. Ook zondag was het met het mooie weer vrij druk in de Westhoek. Strandwandelingen werden legio ge maakt. Het begin, vijf dagen na nieuwjaar is er weer. dreo'ht iets vertellen over „Hand schrift en Karakter*". N.F.O.-vergadering In samenwerking met de Ver. van Oud-leerlingen organiseert de afd. Schouwen van de Ned. Fruitteelt Organisatie dinsdag 7 januari des avonds te half acht in hotel Bom de jaarlijkse ziektebestrijding-avond. Zoals gewoonlijk zal de heer H. J. Mandersloot uit Goes de laatste in zichten toelichten over de ziektebe strijding in de fruitteelt, met daar aan vast gekoppeld de middelen te gen 'het onkruid. BROUWERSHAVEN Sfart bejaardensoos De eerste bijeenkomst in het nieu we jaar van de bejaardensociëteit te Brouwershaven, dinsdag 7 januari a.s., des middags half 3 in het jeugd- gebouw, staat in het teken van vei lig verkeer. Er zullen een aantal dia's worden vertoond, opdat de be jaarden 'kennis kunnen opdoen hoe zich in het steeds drukker worden de verkeer te bewegen. Het comité rekent dan ook op een 'grote belang stelling van de zijde der bejaarden, daar het een leerzame middag be looft te worden. OUWERKERK Collecte „Kerk en Wereld" De collecte voor „Kex-k en Wereld' te Driebergen heeft f 58 opgebxacht. Collecte „Kinderzorg" Naar de vereniging „Kindei'zorg". Middelhui^, is opgezonden een be drag van f 59,77. Opgehaald werd door Mattie van der Maas en Lente van Mourik f 5,70, Chris van den Bosch f 11,71, Carla Vijverberg en Jacqueline Dekker f 18,80 en door Kees en Cobie Kuyper f 23,56. Forum op gemeente-avond De kerkex'aad en de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Ouwer- kerk zal op 15 januari e.k. 's avonds 7.30 uur in het Dorpshuis een ge meente-avond beleggen. Aan de or de komt de viuag: „Heeft het dorp Ouwcrkerk en heeft de kerk in Ouwei'kerk nog toekomst?" Wethou der C. P. Kuijper en ds. Faber zullen deze vraag inleiden. Daarna zal een forum o.l.v. burgemeester A. A. van Eeten vragen uit het publiek beant woorden. Gehoopt wordt op een grote opkomst van belangstellenden, om van gedachten te kunnen wis selen. NIEUWERKERK Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der rijks politie te Nieuwerkerk zijn inlich tingen te verkrijgen over de volgen de gevonden vooxwerpen: Een bankbiljet; rode parapluie; snoer bruin-houten kralen; zwart lederen broxrxfietsmuts (met wei'kj'e) licht-blauwe 'sjaal met zwarte stre pen; en een .groene gebreide muts. Eindbedrag van aktie De landelijke jeugd-aktie „De hand aan de ploeg", georganiseerd door de Gereformeerde Gemeenten, bracht te Nieuwerkerk op een be drag van f 380,77. Deze aktie is te vex-gelijken met de onlangs gehou den inzameling voor interkerkelijke doeleinden. Op deze wijze trachten de Ger. Gemeenten voor eigen zen ding landbouwwerktuigen en vee stapels te financieren op de zen- dingsvelden in Nigeria en West- Irian. Collecten Geref. Gemeenten In dé Gerefonrxeerde Gemeenten is onlangs een coilekte gehouden voor de bouwkas, die f 808,92 op- bi'acht. De inzameling voor de zit plaatsen kreeg als totaalbedrag f 611,22. Hervormde Kerk De leidster van de afdeling „Kin derzorg" kon opzenden uit de busjes van Annemarie van Putten f 41,20, Coby Dorst f 32,33, Johnny ter Riet f 19,87 en Lucienne Hendriks f 9,05, met een totaal van f 102,45. „Neerbosch"-cent collecte Voor de stichting „Neerhosch" kon men dezer dagen een bedrag opzenden van f 54,12. Collektanten wareri: Janet Syriër f 23,20; Joke Stoutjesdijk f 16,95; Janneke Hog er- land f 6,37, Max*y Hogerland f 7,60. BRUINISSE Dodelijk ongeluk in 1968 Het aantal dodelijke orgelukken binnen het gebied van de gi'oep Bruinisse der rijkspolitie, bedroeg in 1968: 1. Het jaar daarvoor was dit aantal 11. De groep Bi-uinisse om vat de gemeenten Bruinisse, St. Phi- lipsland en Duiveland. Opbrengst collecte in gezamenlijke dienst De in de gezamenlijke dienst van hexwormden en gex-eformeerden ge houden collecte (voorganger ds. D. Bremnier) op eerste kerstdag, bracht f 311,80 op. Het geld werd bestémd voor het Ned. Bijtoel Genootschap. Loop der bevolking in '68 Het aantal inwoners van de ge meente Bniinisse nam in het afge lopen jaar toe met 16. Op 31 decem ber 1967 bedroeg het aantal ingeze tenen 2357 (1148 m. en 1209 vi\). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 41 (21 m. en 20 vr.) en door vestiging met 93 (48 m. en 45 vr.); het verminderde door overlijden met 18 (7 m. en 11 vr.) en door verixek met 100 (52 m. en 48 vr.). Op 31 de cember 1968 bedroeg het inwonertal dus 2373 (1159 m. en 1214 vi\). Er werden 20 huwelijken gesloten en 2 echtscheidingen ingeschreven. Kerstcollecte Herv. Kerk De door de diaconie der hervoi'm- de gemeente te Bruinisse gehouden collecte op de morgen van de eerste kerstdag bx*acht f 453,10 op. Dit 'be drag komt voor de helft ten goede aan „Kerk en Wereld" te Drieber gen, voor de andere helft aan ,,'He- denesse" te Cadzand. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal op donderdag 16 januari in open bare vergadering bijeenkomen. Naast de nieuwjaarsrede van de burgemeester vermeldt de agenda onder meer verhuur meergelegen- heid jachten, en bespreking deelne ming overdekt zwembad Schouwen- Duiveland. Punt 8 is de verkoop van grond t.b.v. de bouw van 10 bejaarden woningen door de Stich ting Woningen en Woongebieden voer Bejaarden op Sohouwen-Dui- veland te Zierikzee. Punt 9, voor lopige vaststelling van het plan in- zaken het uitvoeren van aanpas- singswexken t.b.v. de werkhaven. Dit is een belangi-ijk punt, maar punt 10 is nog belangrijker: voor lopige vaststelling van 'het plan in zake de stichting van een haven met industrieterrein in de Rijks- vluchthaven en in de Stoofpolder. Er is een aanvi'age van de Stichting Overkoepeling Nederlandse Muziek organisatie voor meer subsidie. Verder zal worden bdhandeld de gemeenschappelijke règeling lucht verontreiniging, en huur en vexbuur kamp Stoofpolder. In deze vergadering wordt tevens dc begroting 1969 behandeld. De stakingen op de Rotterdamse sleepboten ROTTERDAM, 6-1. Het Onafhan- keiyk Verbond van Bedrijfsorgani saties (O.V.B.) - de niet-erkende vak bond waaruit de Rotterdamse sta kingsleider Leen van Os voortkomt - heeft thans meegedeeld, dat aan de by de actie betrokken leden van het O.V.B. een uitkering uit de centrale weerstandskas zal werden gedaan. Het O.V.B. staat volledig achter de actie van de sleepbootbemanningen, maar is het oneens met stakingslei der Leen van Os, die - aldus een communiqué - een controverse heeft veroorzaakt in de bedrijfsorganisatie verkeer van de O.V.B. en het be- stuursconflict in de openbaarheid heeft gebracht terwijl de sleepboot- bemanningen „in hun strijd stonden". Van Os heeft hiermee het slagen van de actie van de sleepbootbemannin- gen in groot gevaar gebracht, aldus de algemene x*aad van het O.V.B. Onderzoek dodelijk schot Hiiversumse inbreker LAREN, 5-1. Bij het onderzoek naar het dodelijk pistoolschot dat de Lax-ense politie in de nacht van vrijdag op zaterdag afvuurde op een vluchtende 18-jarige Hiiversumse in breker*, de zeeman R. S., is ook een rijksrechercheur ingeschakeld. Bij elk wapengebruik door een politie man moet een rapport worden op gemaakt voor de korpsleiding. Daar het hier vuurwapengebruik met dodelijk gevolg betreft wordt, met het ocig op de objectiviteit, het on der-zoek door df Larense politie ver richt in samenweiking met een rijks rechercheur. Inschakeling van de rijksrecherche bij zulke gevallen is gebruikelijk. Overval op kantoor van f inanci er ingsm ij ARNHEM, 6-1. Een overval is ge pleegd op het kantoor van de Finata financieringsmaatschappij op het Gele Rijdersplein te Arnhem. Een jongeman die een nylonkous over het gezidht dreeg kwam, vermoede lijk met een pistool in de hand, het kantoor binnen. Het kantoor was voor het publiek geopend doch op dat moment waren alleen de direc teur en een vrouwelijke employé aanwezig. De man sprong over de balie en hield beide personeelsleden met het wapen op een afstand. Hij nam toen uit een in de nabijheid staand bux-eau een geldkistje weg en maakte zich ijlings uit de voeten. Het bedi-ag dat zich in de geldkist bevond is niet bekend, doch was vermoedelijk enkele duizenden gul dens. De Postchetjue- en girodienst DEN HAAG, 6-1. Het totale tegoed van de i'ekeninghoudei-s bij de post cheque en gix-odienst en de Rijks postspaarbank bedraagt op het ogen blik bijna negen miljard gulden, der P.T.T., de heer H. Reinoud, in zijn nieuwjaai'srede voor vertegen woordigers van 'het personeel opge merkt. Het jaar 1968 kenmerkte zich ver der door een stortvloed van nieuwe rekeningen, nl. bijna 200.000. Be paald indi'ukwekkend is het aantal opdrachten, dat in 1968 in behande ling werd genomen: 330 miljoen of 11 pet. meer dan in 1967. Volgens i'ecente onderzoekingen beschikt thans ruim 35 pet. van de gezinnen over een postgiroi-ekening, zo ver volgde hij. WEESP. In hét ziekenhuis te Bus- sum is de 30-jarige F. Wiex*per uit Weesp overleden aan de verwondin gen die hij vrijdagmiddag opliep bij een verkeersongeval op de provin ciale weg Bussum-Weesp. WASHINGTON. Senator Edward Kennedy is vrijdag gekozen tot on dervoorzitter van dc democratische fractie in de Senaat. b Een woordvoerder van het Intei*- nationalc Rode Kruis heeft ïneege- deeld dat de voedselvluehten van equatoriaal Afrika op Biafi'a nor maal voortgang vinden. AMSTERDAM. Dc kleuterschool Tjiftjaf aan dc Nooi'd era keiweg in Amsterdam-west is voor het groot ste gedeelte door brand verwoest doordat een aantal kindei\;n vuui*tje stookten bij het houten gebouw. Het allernieuwste op het gebied van weg- en waterbouw is een zg. „hy- drobeitel", een apparaat dat prak tisch geen lawaai produceert. De 400 kg. zware allround-machine kan - naar keuze - van een boor, een schep, een stamper of andere spe ciale gereedschappen worden voor zien. Maandag 6 januari Zierikzee Stadhuis, 4.00 uur, vergadering Vleeskeuringskring. Mondragon, bovenzaal, 8 uur, afde ling „Philatelica". De Lichtboei, start clubhuiswerk. Dinsdag 7 januari Zierikzee Huis van Nassau, Ver. van Oud- leer) in'gen Tuinb ouwwintei'cursussen Brouwershaven J'eu'gdgebouw, 2.30 uur. bejaardensa- menkemst. Haamstede Hotel Bom, 7.30 uur, N.F.O. en Oud- leei'lingenver. Donderdag 9 januari Zierikzee Huis van Nassau, 7.30 uur, lezing over chemische onkruidbestrijding en ervaringen met C.C.C. (Sprekers de heren Hertgers en Wiskerke). Vrijdag 10 januari Zierikzee Concertzaal, 8 uur, concert „Instx-u- mentale". Haamstede Hotel Bom, 7.45 uur, gecombineerde avond Nutsdepartement en Ver. van Huisvrouwen. Zierikzee Evertsestraat 24, 8 uur, vergadei-ing „Helodea". Scheepvaartberichten Kell'etia, 5-1 aank. Rio Grande. Attis, 5-1 aank. Hamburg. Vlieland, 4-1 vei-tr. Teesport naar Ol'dkilpatrick. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 6-1. Totaal aange voerd 1557 stuks vee, t.w. 1196 run- dex*en en 361 varkens. Prijzen per kg: slachtx*undei*en: prima f 5,05-5,55, le f 4,55-5,00, 2e f 4,00-4,30, 3e f 3,70-3,90; varkens: le f 2,64-2,68, 2e f 2,61-2,64, 3e f 2,58- 2,61; stiex-en: f 4,60-5,15; woi*stkoei- en: f 3,50-3,65; slachtzeugen: f 2,00- 2,20; zware varkens: f 2,20-2,35. Rundex*en: aanvoer gx*oter; handel vlug; prijzen hogei*. Varkens: aanvoer kleiner; handel vlot; prijzen stijgend, enkele prima's boven notering. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 6-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Een hoge drukgebied boven Rusland met een kemdruk van 1054 ïnb beheei-st liet weerbeeld in het grootste deel van Europa. In Oost- Europa daalde plaatselijk de tempe ratuur tot min 18 draden Celsius. In het westen van Europa waren de temperaturen minder laag en kwam het kwik niet veel lager dan 7 gil den onder het vriespunt terwij?, in ons land de laagste temperatuur min 2 graad Celsius was. Voor de ont wikkeling van het weerbeeld boven West-Euxxxpa is een storing voor de ingang van liet kanaal van beteke nis. Deze storing zal zich het ko mende etmaal in noox-delijke richting verplaatsen. Dinsdag kan hel bijbehorende front vergezeld van lichte neerslag vrij dicht bij ons land komen. Dc zuidoostelijke wind, zal bij ons iels in kixxcht toenemen. Tijdens opkla ringen zal het vannacht over het al gemeen licht vriezen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2