AGENDA Leerplichtwet '69 op 1 januari van kracht STREEKNIEUWS Staking op sleep boten in Rotterdam Overzicht van mosselliandel in 1968 WESTHOEK, 30-12. Een welig sneeuwtapijt bedekte de afgelopen dagen duin en bos in de Schouwse Westhoek. Zeer velen hebben genoten van de unieke winterpracht die o.a. de omgeving van de Adr. v. d. Weijdeweg ten toon spreidde. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Ernstig auto-ongeluk te Nieuwerkerk: vier gewonden DEN HAAG, 2-1. Sedert 1 januari is de Leerplichtwet 1969 in werking. Het cntwerp van deze wet werd op 24 februari 1967 bü de Tweede Ka mer ingediend. Een jaar later, op 21 februari 1968, werd het wetsontwerp zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Op 28 mei 1968 volgde de goedkeuring dcor de Eerste Kamer. Bij de totstandkoming var. de oude leerplichtwet in 1900 was veel meer verdeeldheid, gezien de stemverhou ding in de Tweede Kamer (50 tegen 49). De stem die ontbrak - de Kamer telde indertijd 100 leden - was die van een potentiële tegenstemmer, de heer Schimmelpenninck, die daags tevoren van zijn paard was gevallen, zodat vaak wordt gezegd dat de schimmel van Schimmelpenninck de leerplichtwet heeft gered. De nieuwe leerplichtwet brengt on der meer belangrijke verbeteringen in de procedure van het onwettig schoolverzuim. Het toezicht op de naleving van de wet wordt in han den gelegd van de gemeentebesturen, die één of meer ambtenaren voor de feitelijke uitoefening van dit toezicht aanwijzen. Het toezicht krijgt meer het karakter van maatschappelijke zorg dan van justitieel optreden. Bij onwettig schoolverzuim zal aller eerst getracht worden de ouders in gesprekken te overtuigen dat het noodzakelijk is hun kind naar school te sturen. De nieuwe wet maakt het voorts mogelijk op een nader door de Kroon te bepalen tijdstip de leer plicht te verlengen tot negen jaar. De invoering hiervan zal eerst plaats vinden, indien er voor leerlingen die Jubileumviering Zevibel Op 17 januari zal het 20-jarig bestaan van de Vereniging Zevibel feestelijk worden herdacht in een daartoe te beleggen feestelijke ver gadering in Vlissingen. Het is de bedoeling dat de Zevibel-leden met hun dames daarbij aanwezig zullen zijn. Een cabaretgroep zal optreden en de feestgangers zullen kunnen genieten van een koud buffet. Er zijn in Zevibel drie jubilaris sen, die gedurende 20 jaar deel heb ben uitgemaakt van het bestuur. Dat zijn in de eerste plaats de voor zitter de heer A. L. S. Lockefeer, oud-burgemeester van Hulst en oud -lid van Ged. Staten van Zeeland; verder burgemeester Eekhout van Breskens en de bekende garnalen- visser Marien Siereveldt uit Arne- muiden. De huldiging van deze ju bilarissen zal een der hoofdpunten van het feest zijn. Kamer van Koophandel De algemene vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden- en Noord-Zeeland zal worden gehouden op maandag 6 januari a.s. in „De Korenbeurs" te Goes. Dode roofvogels „Sterna", het orgaan van de Vo gelwacht Schouwen-Duiveland mel'dt vondsten van dode roofvogels. Te Schuddebeurs werden vier buizerden aangetroffen. Te Ellemeet werden twee dode torenvalken gevonden en elders op Schouwen-Duiveland ook nog enkele exemplaren. Vermoed wordt dat de roofvogels vergiftige duiven of muizen hebben gegeten. Het nuttigen door duiven en muizen van ontsmette zaaigranen, zou ook voor de roofvogels via de vergiftig de prooi, funest zijn. ZIERIKZEE Ver. Oud-Leerlingen Tuinbouwwintercursus Op dinsdag 7 januari wordt in het Huis van Nassau een vergadering ge houden van de Vereniging van Oud- Leerlingen der Tuinbouwwintercur sus. Op deze vergadering wordt een algemene beschouwing gehouden door de tuinbouwconsulent de heer H. Sytsma. Tot lerares in tijdelijke dienst aan de R.S.G. „Professor Zeeman" is tot en met 31 juli benoemd mej. C. J. G. Oosterling. „Vreugdevuur" bij oud en nieuw Bij de oud- en nieuwviering te Zierikzee is het tamelijk rustig ge bleven, al werden hier en daar ver nielingen aangericht en moest door de politie en de brandweer flink wat werk verzet worden. Jongelui had den op het Havenplein brandbare materialen verzameld: kerstbomen, een oude handkar, oude autobanden en dergelijke zaken, waarmee een groot „vreugdevuur" werd ontsto ken dat tot in de vroege uurtjes brandend werd gehouden. Daarbij kwam het tot enkele moeilijkheden tussen de feestvierende jeugd en de (versterkte) politie, waarbij zelfs aan beide zijden enkele klappen werden uitgedeeld. Ongeveer een uur voor twaalven ontdekte de politie een door de jon gelui onder de muziektent ingerich te „voorraadkamer" van brandbare materialen, die om uitbreiding van de vuurstapel tot onverantwoorde af metingen te voorkomen, met behulp van de reinigingsdienst werd wegge haald. WESTERSCHOUWEN Nieuwjaarsreceptie t Voor de eerste maal in de geschie denis hield het gemeentebestuur een nieuwjaarsreceptie, die in de raads zaal werd gehouden. Er was zeer veel belangstelling. Vertegenwoor digers van allerlei verenigingen bo den hun gelukwensen aan. Ook uit het particuliere bedrijfsleven waren velen naar het gemeentehuis geko men. Een nouveauté in het gemeen tebeleid die zeer gewaardeerd werd en die het contact tussen gemeente bestuur en burgerij zeker heeft be vorderd. thans na acht jaar geen onderwijs meer volgen, voldoende aangepaste vormen van voortgezet onderwijs ge realiseerd zijn. Tenslotte worden in de wet de schippers en ardere trekkenden, ten opzichte van de leerplicht geheel ge lijk gesteld met hen die een vaste verblijfplaats hebben. De klarinettist George Lewis, een van de groten van de „New Orleans Jazz", is op 68-jprige leeftijd over leden. Lewis, die nooit muziek heeft leren lezen, kreeg zijn eerste klari net toen hij zesti enwas. BURGII HAAMSTEDE Oudejaarsnacht vrij rustig Een rustige oudejaarsnacht be leefden Haamstede en Burgh met een kwartiertje „uitspattingen" van vuurwerk en uitlaatloze brommers. Minder leuk was dat een paar jon gelui tijdens de cudejaarsdienst in de Ned. Herv. kerk te Haamstede de brandsirene indrukten. Het ge volg was zich snel naar de brand spuit begevend personeel dat echter niet wist waar „de brand" was. Te vens verliet een aantal kerkgangers snel de kerk om tot de ontdekking te komen dat ze bij de neus waren genomen. De plotseling opkomende gladheid omstreeks 12 uur br cht nog wel wat problemen, doch alles verliep gelukkig goed. BURGH Autobotsing Het (beruchte) randje langs de asfaltwegen, zoals dat op diverse binnenwegen voorkomt heeft weer een paar slachtoffers geëist. Op de Lageweg te Burgh reed de heer van L. uit Rotterdam toen hem een an dere auto tegemoet kwam. De heer van L. reed van de besneeuwde weg af en stopte. De andere wagen, be stuurd door de heer K. uit Utrecht week iets uit en glipte van het randje. De bestuurder die meende dat hij de berm inging trachtte de wagen cp de weg te krijgen doch geraakte hierbij in een slip. Daarbij botste deze wagen op de stilstaande met het gevolg dat aan beide voer tuigen zware averij ontstond die in totaal rend de f 2000 zal bedragen. Rijkspolitie was ter plaatse. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. RENESSE Brandweer doofde vreugdevuur Tijdens de jaarwisseling heeft een deel van de Renessejeugd, op de openbare weg voor het dorpshuis, eon vreugdevuur ontstoken. Men had voor deze gelegenheid kerstbo men aangevoerd. Deze waren op een hoop gegooid en werden tegen mid dernacht in brand gestoken. Spoe dig laaiden de vlammen hoog op. De politie greep hier aanvankelijk niet in, daar zij er wel begrip voor had, dat de jeugd op deze wijze het nieuwe jaar wilde inluiden. Tegen 1 uur was men echter begonnen autobanden op het vuur te werpen, welke een geweldige rookontwikke ling veroorzaakten. De politie be sloot toen een einde aan het feest te maken, wat niet door allen werd, gewaardeerd, getuige het teleurge-' stelde protestgeroep, dat, terwijl de brandweer het vuur bestreed, uit de kelen der omstanders opklonk. Na dat de laatste vonk gedoofd was, keerde de rust snel weer. ZONNEMAIRE H. Klomp overleden Op de leeftijd van 73 jaar overleed de heer H. Klomp, een als schaap herder bekende persoonlijkheid te Zonnemaire en omstreken. De heer Klomp was van origine Drent, die jaren geleden als schaap herder in dienst kwam bij de land bouwer de heer J. Deïst. Dagelijks trok Hilbert Klomp er met zijn scha pen op uit, langs de zeedijk van Zon nemaire naar Brouwershaven, over de Stapelsweg en via de „trambaan" weer terug naar de zeedijk. Hij deed dit scheperswerk tot aan zijn 65ste jaar, waarna hij het wat rustiger ging aandoen en zijn intrek nam bij zijn zuster. Be schaapherder was in deze om trek een romantische figuur. In de zomer bleef zijn kudde (100 tot 120 schapen) op de zeedijk en omgeving en 's winters vonden de dieren 'on derdak in de beschuttende stal. Na zijn pensionering verdween ook langzamerhand de kudde, want een opvolger voor de heer Klomp werd niet gevonden. Zijn overlijden bete kent tevens het verdwijnen van een stukje Schcuwse romantiek, dat steeds schaarser wordt, hoewel er gelukkig nog enkele kudden schapen bestaan. ELLEMEET Cursus „Beter Bewegen" Op dinsdag 14 januari zal door d'e heer C. H. Snijders van de Vereni ging Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande alhier een begin ge maakt worden met de cursus „Be ter Bewegen". De cursus zal gege ven worden in het „Dorpshuis". Ve le dames gaven zich reeds voor deze cursus op. Aanmelding is nog mo gelijk bij mevrouw Kwaak alhier, of bij de wijkzuster. SCHARENDIJKE Moedercursus Groene Kruis Hot Groene Kruis alhier organi seert een moedercursus, die op don derdagavond 23 januari a.s. van start zal gaan. De nieuwe cursus is vernieuwd en verkort en wordt ge geven door zuster C. de Vries, ter wijl één les door een dieëtiste gege ven zal worden en één les door een verloskundige. Opgaven kunnen ge daan worden bij de wijkzuster te Séharendijke. NIEUWERKERK Rumoerige jaarwisseling Nieuwerkerk ziet terug op een bij zender rumoerige jaarwisseling. Een buitengewoon hels kabaal hield de knikkebollende „opblijvers" wakker. De traditionele rotjes en gillende keukenmeiden zorgden voor een „knal"_welkcmstlied ter ere van het nieuwe jaar. Het klokkeluiden kon digde aan dat het zover was. Een grote greep jeugdigen trok schette rend het dorp rend, om te zien of er nog hekjes en vlaggemasten te „pik ken" vielen. Voor de muziektent naast de Hervormde kerk stak men een wasbekken met olie in brand, wat cok weer snel gedoofd werd. Een niet zo leuke ontdekking was het voor verschillende dorpsbewoners dat in vloerbedekking en matten ga ten gebrand waren, door rotjes, die door baldadige jongelui door brie venbussen werden geworpen. Op Nieuwjaarsmorgen waren slechts weinig dingen verdwenen, omdat de Nieuwerkerkers van te voren veilig heidsmaatregelen hadden getroffen. Bloemen in de kerk Voor het eerst in de geschiedenis der Gereformeerde Kerk te Nieu werkerk, is in het kerkgebouw van die gemeente een mooi boeket bloe men in het liturgisch centrum ge plaatst. Een dankbaar lid der ge meente nam hiertoe het initiatief. Het was een bos gele chrysanten met eikenblad, welke op oudejaars avond op de avondmaalstafel voor het „aangezicht des Heeren" werd gezet. OOSTERLAND Baldadigheden bij de jaarwisseling De jaarswisseling had hier ter plaatse nogal een rumoerig verloop. Behalve de gebruikelijke voetzoekers gillende keukenmeiden en ander vuurwerk, moesten er echter geen brandende rotjes in brievenbussen werden geworpen, of vooroijgangers worden lastig gevallen. Er waren tal van baldadigheden, die de toets van de kritiek minder goed konden doorstaan. Zo had men verschillen de deuren, o.m. van een garage, uit de hangen gelicht en op de weg ge legd. Een grote tweewielskar had men op 'het bedrijf van de heer Dorst weggehaald en tegen de mu ziektent op het Marktplein gedepo neerd. Op de tent waren verschil lende gebruiksvoorwerpen, o.a. een tuinbank, gehaald bij een inwoner uit de Kerkstraat, neergezet. Een handkar van Bouwbedrijf Boogert had men maar in de diepe Hofgracht gedeponeerd, waar dit voertuig met de wielen naar boven werd aange troffen. Ook werd op het Markt plein getracht een vuur aan te leg gen van weggeworpen kerstbomen, dat echter door de politie, die daar ter plaatse juist arriveerde, werd verhinderd. Nog geruime tijd na kickslag twaalf duurde het gejoel voort en het was ongeveer half twee toen de rust weerkeerde. BRUINISSE Vuurwerk en brommerlawaai bij „oud en nieuw" Oud- en nieuwjaar zijn te Brui- nisse rustig verlopen. Wel deed de jeugd dinsdagavond en -nacht haar best om toch vooral geen slecht fi guur te slaan bij het laten ontplof fen van de 7 miljoen aan vuurwerk die in ons land werd ontstoken en was het bij de muziektent van 12 tot 1 uur een lawaai van ontploffend vuurwerk. De brommers reden zon der knalpot door het dorp en hier en daar laaide het vuur van ver brandende autobanden hoog op. Daar bleef het echter bij en de po litie had het niet moeilijk. Ze liet de jeugd een uurtje begaan en dat werkte uitstekend. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bij de gehouden verkiezing voor ambtsdragers werden d'e heren J. van den Ouden en G. Noorthoek her kezen als ouderling, de heer L. van den Ouden werd herkozen als dia ken. Afbouw van Urker-kotter Bekend is de steeds groter wor dende uitbreiding van de Urker Noordzeekottervloot en de steeds toenemende omzet via de Urker visafslag. De firma P. Maaskant en Zonen, die reeds vele kotters uit Goeree, Stellendam en Ouddorp klaar maakte heeft dezer dagen ook een contract getékend met de firma A. de Vries en Zonen uit Urk voor de levering van de Urk (UK) 43. Het bijzondere van deze kotter is, dat hij groter wordt dan alle tot dus ver hier klaar gemaakte kotters. De afmetingen zijn: lengte 28% meter, 24.75 meter tussen de loodlijnen, breedte 7 meter op het spant, holte 3.40 meter. In het schip moet een 700 pk. Bolnes Dieselmotor worden geplaatst, 7 cylinders. Voorstel tot naamgeving straat in West Door de familie van dokter A. J. de Koek is aan 'het gemeentebestuur toestemming verleend, de naam van hun vader te gebruiken voor het vernoemen van een straatnaam naar hun vader dokter A. J. de Kodk, die meer dan 40 jaar (tot 1939) het be roep van arts te Bruinisse uitoefen de. Aan de gemeenteraad zal wor den voorgesteld een der nieuwe straten in Plan West Dokter A. J. de Kockstraat te noemen. KERKNIEUWS Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Bruinisse: ds. J. Pan- nekoek, Terneuzen. EGK EN WIEL. In de nacht van dinsdag op woensdag is een lceg- stanado boerderij in Eek en Wiel tot de grond toe afgebrand. Te Nieuwerkerk begon het nieu we jaar met een ernstig auto-onge luk. Omstreeks half twaalf vond dit plaats op de Stolpweg. Bü dit onge luk kwamen vier van de zes inzit tenden in het ziekenhuis terecht, en werd de personenwagen onherstel baar beschadigd. Bestuurder, ds. A. Schoneveld, Ne derlands Hervormd1 predikant te Noordgouwe, reed met zijn wagen uit de richting Dreischor naar Nieuwer kerk over de Stolpweg, en was op weg naar familie in Woltfheze. Door uitwijken voor een tegenligger ge raakte hij in een slip, op 'een zeer glad weggedeelte. Hij trachtte de au to op het midden van de weg te hou den, wat niet gelukte. Hij' schoof door over de berm in de beplanting aan de linkerzijde van de weg, vlak naast de oprit van landbouwer J. J. Foimer. Het voertuig werd door het in contakt komen met het struikge was van achteren zeer ernstig be schadigd. Door de schok sneuvelden enkele De Sowjet-Unie heeft de Cuba nen alle steun toegezegd in hun po gingen om hun economie, defensie- potentieel en internationale gezag te versterken. LISSABON. Ruim honderd jon geren hebben op nieuwjaarsdag een kerk van Lissabon vier uur bezet gehouden. Zij bespraken de kolo niale politiek van hun land en pleit ten voor vrede in Portugees Afrika. De politie liet hen ongemoeid. Gevaarlijk experiment ERMELO, 1-1. Op oudejaarsavond waren enigo jongelui in een schuur in de buurtschap Telgt, gemeente Ermelo, aan het experimentelen met explosieve stoffen. De bedoeling was om met de jaarwisseling een knal te veroorzaken, die op twintig kilometer afstand hoorbaar zou moeten zijn. De boel vloog echter om evon over elven al uit elkaar. Daarbij werd de 19-jarige scholier Eibcrt Ruiter uit Ermelo zo ernstig gewond, dat hij nieuwjaarsmorgen in een ziekenhuis overleed. ïniten. De chauffeur, ds. Schoneveld, kreeg verwondingen aan zijn been. Zijn vrouw werd door rondvliegende glasscherven getroffen in het gelaat, en kreeg bovendien een bekken- fraktuur. Haar zoentje, ongeveer een half jaar oud, slingerde uit de auto, en werd door de val ernstig 'gewond. Naar hem werd geruime tijd gezocht. Een vierde inzittende, de moeder van de predikant moest evenals de ande re slachtoffers naar het Zweeds Ro de Kruis-ziekenhuis worden overge bracht. Zij kneusde enkele ribben. De andere twee medepassagiers bleven ongedeeld, en kwamen met de schrik vrij. De 'auto was „totall loss" en werd later door d'e heer E. Verburg uit Nieuwerkerk weggesleept. De heren J. J. Foimer en A. van Klinken die juist uit kerk kwamen, warén behulpzaam om de slachtoffers uit het wrak te helpen. Dominee Schoneveld en zijn moeder konden intussen na behandeling in het zie kenhuis, naar huis terugkeren. BRUINISSE, 30-12. Tot en met 14 december 1968 werden te Yerseke aangevoerd door de mosselkwekers 768.060 tonnen, tegen 527.000 tonnen in het jaar 1967. Hiervan kwam van de Waddenzee 639.649 tonnen en uit Zeeland 1^3.411 tonnen. Vorig jaar waren deze cijfers resp. 400.934 en 126.066 tonnen. Door de handel werden afgeno men 697.522 tonnen, tegen vorig jaar 527.000 tonnen. Voor het mos selfonds werden gelost 70.538 ton nen. Geïmporteerd werden 9.478 tonnen tegen vorig jaar 56.229 ton nen. Verzonden werden naar België 188.887 tonnen, naar Frankrijk 193.909, naar West-Duitsland 2.847, naar diverse landen 232 tonnen, naar het Ibinnenland 10.261 tonnen, terwijl door de ileggerijen 73.055 tonnen werden afgenomen. Vorig jaar waren deze cijfers: België 154.332, Frankrijk 165.064; West- Duitsland 3.880, diverse landen 40, binnenland 6.552 en inleggerijen 76.552 tonnen. De totale verzending bedroeg dus Vrijdag 3 januari Zierikzee Mondragon, 8 uur, clubavond „Del ta-Foto". Maandag 6 januari Zierikzee Stadhuis, 4.00 uur, vergadering Vleeskeuringskring. Mondragon, bovenzaal, 8 uur, afde ling „Philatelica". Wachtmeester schoot jongeman in heen HEEG, 1-1. De 24-jarige H. uit Abbinga is in de nieuwjaarsnacht omstreeks drie uur in het dorp Heeg in het rechterbeen geschoten door een politieman, de 58-jarige wachtmeester eerste klasse der rijkspolitie P. Sybrandi. De wachtmeester 'had de jongeman eerder die nacht verbaliseerd, om dat H. met zijn auto onvoorzichtig door het dorp reed. Later kreeg de wachtmeester opnieuw met H. te doen, toen hij probeerde een groep jongelui een emmer kalk af te ne men. 14. mengde zich in deze strijd en raakte in 'handgemeen met de politieman. Deze sommeerde ten slotte H. het dorp te verlaten. Toen H. hieraan geen gevolg gaf, trok de wachtmeester zijn revolver en loste tweemaal een waarschuwingsschot. Daar H. bleef weigeren schooi de wachtmeester hem in hel rechter been. De jongeman is daarop in zijn auto gestapt en gewond en wel naar huis gereden. Politiemannen troffen hem daar later op bed aan. Zij heb ben 'hem, naar bet ziekenhuis in Sneek gebracht. ROTTERDAM, 2-1. Meer dan hon derd stakers hebben heden (donder dagmorgen in Rotterdam een aan tal aarzelende kapiteins van haven sleepboten met succes bewerkt om deel te nemen aan de staking die woensdagmiddag cp een vergadering door 172 opvarenden werd uitge roepen. Hiermee was de staking in het oude Rotterdamse havengebied een feit. Alle Jordaniërs van 1951 onder de wapenen AMMAN, 2-1. Alle Jordaniërs die in 1951 zijn geboren, zijn onder de wapenen geroepen, zo is heden (don derdag) officieel meegedeeld. Deze maatregel is een gevolg van de wet op de militaire dienstplicht, die in Jordanië is ingesteld na de zesdaagse oorlog van juni 1967. De Jordaniërs die geboren zijn tussen 1945 en 1S5G zijn vorig jaar reeds cr.der de wapenen geroepen. Mars in noord-Ierland ANTRIM, 1-1. Ongeveer 60 noord- Ieren zijn op nieuwjaarslag een mars van Belfast naar Londonderry be gonnen, om te protesteren tegen de discriminatie waaraan de rooms-ka- thclieken volgens hen in noord-Ier land blootstaan. Na 20 km te hebben afgelegd stuit ten de demonstranten bij Antrim op een groep fanatieke protestanten, die hen niet wilden doorlaten. Na een langöui-ige discussie, waaihij het niet tot een gevecht kwam, gingen de be togers akkcord met een door de po litie voorgesteld compromis en lieten zich met politie-auto's naar de an dere kant van de plaats bi-engen. Vandaar zetten zij hun tocht voort. Zij hebben nog 95 km voor de boeg. Protestantse leiders hebben ge waarschuwd dat de demonstranten ook eldei-s op verzet zouden stuiten. LAND- EN TUINBOUW Zeeuwse fruitteeltdag Cp vx-ijdag 10 januai'i a.s. zal te Goes de jaai'lijkse fmitteeltdag wor den gehouden. Deze wordt dit jaar georganiseerd door de Ki*ing Zee land der N.F.O., in samenwerking met de gewestelijke standsoi-ganisa- ties Z.L.M., C.B.T.B. en NC.B. De middagvergadering in „De Prins van Oi-anje" zal geheel staan in het teken van „De moeilijke situatie in de fi-uitteelt". Als in leidex-s zullen op- ti-eden: ir. G. S. Roosje, dix*ecteur van het Proefstation voor de fruitteelt in de volle grond en ir. J. Prins, voor zitter van de Z.L.M. 469.191 tonnen tegen vorig jaar 405.251 tonnen. Rekent men het jaar 1968 (dus niet het seizoen, maar het kalender jaar 1968 van 1 januari tot 31 de cember 1968, dan werd een miljoen tonnen aangevoerd, dus ongeveer evenveel als in het seizoen enige jai-en geleden. Of men dit seizoen dit getal zal halen staat nog te be zien. De 768.060 tonnen aangevoerde mosselen wei-den gelevei*d door 159 kwekers. De gemiddelde levering bedraagt 91 pet. 23 kwekers lever den van 81-90 pet., 13 kwekers van 91tot 100 pet. en 16 kwekei-s van 100 tot 110 pet. Er waren kwekers die niets leverden, er waren er ook die meer dan 110 pet. van hun stand- aardcapaciteitscijfer levei-den. Men wil op 24 april de mossel- aanvoeren staken en op 30 april de export stil leggen om het seizoen op 15 juni weer te openen. De mossel- handel zcu de opening van het nieu we seizoen liever stellen op 1 juli. De stand van het mosselfonds per 14-12 was f 81.771,75.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1969 | | pagina 2