Zeeuwe schakers hielden jaarlijks kersttoernooi te Zierikzee SPORTTOTO Rode Kruisschip voor Biafra vertrokken B ZIERIKZEE, 23-12. Zaterdag jl. werd in de grote bovenzaal van het „Huis van Nassau" alhier het jaar lijkse kersttoernooi gehouden van de Zeeuwse Schaakbond, dat werd ge organiseerd door de Schaakvereni ging „Zierikzee". De 49 deelnemers aan het toernooi werden begroet door de voorzitter van de gastheren, de heer J. J. van den Ende. Als wedstrijdleider fungeerde de heer M. J. Enzlin. Er werden drie ronden gespeeld, waarby een tempo was ge steld van veertig zetten in anderhalf uur. De 49 schakers werden ingedeeld in elf groepen van vier spelers en een slotgroep van vijf, waarbij zo veel mogelijk een rangschikking ge maakt werd naar sterkte. Er waren twee prijzen in elke groep, in groep 12 drie prijzen. Na afloop van de wedstrijden werd een slotwoord gesproken door de se cretaris van de Zeeuwse Schaak bond, de heer J. Hoogstrate uit Vlis- singen. De heer Enzlin reikte de prij zen uit. Groep I. 1. C. M. Jansen, Krui- ningen, 2 Vfe punt; 2. dr. J. J. Westen dorp Boerma, Zierikzee, 2; 3. A. de Hamer, Sluiskil 1; 4. M. Wisse, Vlis- singen Vz. Groep 2. 1. C. J. M. Nolet, Zie rikzee 2; 2. J. de Lange, Goes 2; 3. J. A. Guérand, Vlissingen lVfe; 4. N. Rinn, Sluiskil xk. Groep 3. 1. M. Verburg, Goes 2V£; 2. J. M. Bevelander, Zierikzee lYz; 3. M. F. van Eekhout, Vlissingen \Vz\ 4. C. de Wolf, Middelburg Yz. Groep 4. 1. W. Flissebaalje, Middelburg 2; 2. A. Vleugel, Goes 1 \'z3. Chr. Schippers, Koudekerke 1 /z4. H. des Tombes. Sluiskil 1 (Des Tombes won de prijs voor de kortste partij: 16 zetten tegen Vleu gel). Groep 5: 1. A. de Spirt, Zie rikzee 3; 2. S. v. d. Heijden, Koude kerke 2; 3. J. C. Lagendijk, Vlissin gen 14. C. W. Saaman, Goes 0. Groep 6. L. A. v. d. Kallen, Kruiningen 2; 2. H. v. d. Maas, Kam perland 1 Vz3. P. Kodde, Koude- werke lYz\ 4. R. P. Hogerheijde, Zie rikzee 1. Greep 7. 1. J. W. Geelhoed, Kamperland 2 V22. J. yan Oosten, Kruiningen 2; 3. P. F. Trornpert. Zie rikzee 1; 4. L. Boone, Koudekerke Yz. Groep 8. 1. J. P. A. Stevense, Kruiningen 2; 2. C. Vos, Koude kerke lYz; 3. C. de Rijke, Middel burg IV2; 4. M. Westerweel, Kam perland 1. Groep 9. 1. C. Steketee, jeugd lid Zierikzee 2Vfe; 2. D. Joziasse, Kou dekerke 2; 3. M. van Gastel, Krui ningen IV2; 4. A. N. v. d. Westen jr., jeugdlid Zierikzee 0. Groep 10. 1. A. Jonkheer, Mid delburg 3; 2. P. Boone, Koudekerke 2; 3 I-Iuib Uil, jeugdlid Zierikzee 1; 4. J. J. Hoogstrate, Zierikzee 0. Groep 11. 1. Bert Leeuwe, jeugdlid Zierikzee 3; 2. P. Rotte, Mid delburg 2; 3. mevr. v. d. Kallen, Kruiningen 14. J. Blom, Zierikzee 0. Groep 12. 1. J. Warners, Mid delburg 3 V2; 2. P. Flikweert, jeugdlid Zierikzee 3; 3. J. v. d. Vreede, Sluis kil 2; 4. L. Flikweert, jeugdlid Zie rikzee 1; 5. L. van Gastel, jeugdlid Zierikzee Vz. Trekpaard en Ilaflingerhengstenkeiiringen 1969 Door de Koninklijke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" worden, ingevolge de bepalingen der Paardenwet, gedurende de maand januari de jaarlijkse verplichte hengstenkeuringen voor trekpaard en Haflingerhengsten gehouden. Deze keuringeip vangen aan te SPORT MICROKORFBAL Competitiewedstrijden in gymzaal te Haamstede In do microkorfbalcompetitie van de S.D.K.B., in het gymnastieklokaal te Haamstede, werden deze week weer drie wedstrijden gespeeld. In de le klas werden er hiervan twee gespeeld. In het duel tussen DFS II en Brouwershaven bleken beide teams na aan elkaar gewaagd te zijn, wat ook in de 5-5 eindstand tot uit drukking werd gebracht. Brouwers haven, dat twee maal binnen de lij nen kwam, moest het verder opne men tegen Dosko. Hoewel de Noord- wellenaren uitstekend tegenstand boden konden zij toch niet voorko men dat de Rrouwenaren op de volle buit (6-4) beslag wisten te leggen. De stand in de le klas ziet er nu als volgt uit: Brouwershaven 3 2 10 16-12 5 DFS II 3 2 10 15-13 5 DGSKO 2 0 0 2 9-12 0 ZSC 2 0 0 2 6- 9 0 In de 2e klas zagen de reserves van SKNWK kans om een 5-2 over winning op All-Ready III te boeken. DFS III 2 2 0 0 19- 8 4 SKNWK II 3 2 0 1 15-15 4 Brouwershaven II 1001 3-50 All-Ready III 2 0 0 2 5-14 0 DFS II-Brouwershaven 5-5 In deze spannende wedstrijd, waarin door beide teams fel om de puntjes werd gestreden, had DFS in de beginfase het beste van het spel. Mevrouw Van Nieuwenhuize-Visser opende de score (1-0) waarna me vrouw Van Aartsen-Deurlo kans zag om nummer twee in de korf te de poneren. Na de vakverwisseling zag het er naar uit dat DFS het heft de finitief in handen ging nemen toen mevr. Hanse-Flohil nummer drie liet aantekenen. Nog juist op tijd slaag den de zwart-witten er evenwel in zich te herstellen. Het waren Cees Duinhouwer en M. Kristelijn die nog voor het verstrijken van de le helft de achterstand tot 3-2 wisten terug te brengen. Na de hervatting brach Cees Slager beide parijen naast el kaar 3-3 waarna Cees Duinhouwer uit een strafworp Brouwershaven een 4-3 voorsprong gaf. Twee bijzon der fraaie doelpunten van mevr. Hanse-Flohil en mevr. Van Nieu- HENGELEN wenhuizè-Visser bezorgden DFS een 5-4 voorsprong. Het was tenslotte Cees Slager die uit een strafworp de eindstand op 5-5 bepaalde. SKNWK II-All-Ready III 5-2 In de le helft zag het er nog lang niet naar uit dat de Zierikzeeënaars de puntjes aan de Nieuwerkerkers zouden moeten afstaan. Met een uit stekend schot wist Henk Vermeulen de rood-warten de leiding te geven (1-0) waarna Isabel de Jonge de voorsprong op voerde tot 2-0. Kort voor het verstrijken van de le helft slaagde Huib Valk er voor SKNWK in tegen te scoren (1-2). Na de her vatting bleek All-Ready al haar kruit te hebben verschoten. Nadat Peter de Vlieger de stand in even wicht had gebracht (2-2) verschafte Cees Struik met twee treffers SKN WK een 4-2 voorsprong. In de slot fase wist Huib Valk de korf nog één maal te doorboren, waarmee hij de eindstand op 5-2 bracht. Brcuwershaven-Dosko 6-4 In deze ontmoeting liep Dosko bij zonder hard van stapel. Eer er nau welijks 3 min. waren verstreken hadden zij door doelpunten van Leo Fonteire en Frans de Vrieze reeds een 2-0 voorsprong. Na de vakver wisseling slaagde Brouwershaven erin zich te herstellen. Nadat Cees Duinhouwer de achterstand tot 2-1 had weten terug te brengen bracht dezelfde speler uit een strafworp de balans in evenwicht (2-2). In de be ginopstelling wist Dosko door Janny de Vrieze weer de leiding te nemen (3-2), maar Carla Lievense zorgde er toch voor dat met gelijke stand (3-3) de rust inging. Ook in de 2e helft bleven beide partijen na aan elkaar gewaagd. Brouwershaven wist evén wel beter van haar kansen te profi teren, waardoor zij uiteindelijk de balans in haar voordeel wist te doen overslaan. Door Cees Duinhouwer en Janny Bodbijl namen zij een 5-3 voorspronk. Wel slaagde Leo Fon- teine er hierna in om de achterstand terug te brengen tot 5-4, maar Brou wershaven kreeg toch het laatste woord door Carla Lievense (6-4) die de overwinning definitief veilig stel de. ZLERIKZEE, 19-12. Bij „Levens strijd" heeft afgelopen zaterdag de laatste wedstrijd van de H.S.V. Oosterschelde plaats gevonden. De vangst was matig, maar de vis wel ke gevangen werd, had meestal de voorgeschreven maat. De uitslag van de laatste wedstrijd luidt: 1. C. de Vrieze, 955 pnt.; 2. P. Cop- poolse, 603 pnt.; 3. F. Timmerman, 443 pnt.; 4. P. v. d. Welle, 402 pnt.; 5. C. v. Schelven, 347 pnt.; 6. A. Roe- lands, 318 pnt.; 7. J. de Vlieger, 288 pnt.; 8. C. Droog, 268 pnt.; 9. C. van Beveren, 267 pnt.; 10. S. Coppoolse, 262 pnt. KORFBAL Wijziging van bestuur S.D.K.B. Door het vertrek naar elders van mej. A. Wandel heeft in het onlangs te Brouwershaven gekozen S.D.K.B.- bestuur een wisseling plaats gehad. Het bestuur is erin geslaagd in deze vakature te voorzien door de voor lopige benoeming van de heer J. van Dongen te Haamstede. Op de in maart te houden jaarvergadering zal door de algemene vergadering een definitieve beslissing worderi genomen. Op deze vergadering zal eveneens worden overgegaan tot het benoemen van een voorzitter. Het bestuur ziet er momenteel als volgt uit: wnd. voorzitter de heer L. Ver west te Scharendijke; secretaris-pen ningmeester de heer J. C. v. d. Doel, Zierikzee en leden de heren J. A. Dalebout, Haamstede; F. de vrieze, Noordwelle en J. van Dongen, Haamstede. BENTZTVELD. Het Nederlandse P.E.N.-centrum heeft de dichter Adriaan Holst en de schrijver Simon Vestdijk tot ere-leden benoemd. Raalte op dinsdag 7 januari, gevolgd door de centrale keuring voor het noorden des lands, die woensdag 8 januari a.s. zal worden gehouden in de overdekte hallen van de Prins Bernhardhoeve te Zuidlaren. Bij de ze gelegenheid wGrden behalve een aantal 3-jarige hengsten die voor het eerst ter 'keuring komen, alle dekhengsten uit de provincies Noord Holland, Friesland, Groningen en Drente opnieuw voor dekking ge keurd en eventueel geprimeerd. De volgende dag, donderdag 9 januari, vindt de centrale keuring voor Gelderland plaats in de over dekte veehallen te Doetinchem. In de week daarna wordt voor de drie zuidelijke provincies - Noord- Brabant, Zeeland en Limburg - als mede voor de provincies Utrecht en Zuid-Holland één grote centrale keu ring gehouden. Deze vindt plaats op donderdag 16 januari a.s. in de be kende Brabant hallen te 's-Hertogen- bosch. Daar presenteren zich niet minder 'dan 75 hengsten (26 Haflingers en 49 trekpaarden) met welke grote heng- stenparade dan tevens de jaarlijkse verplichte keuringen worden beslo ten. Naast het grote aantal oudere hengsten dat voor de keuringen is aangegeven, verschijnen bovendien nog 41 jonge 3-jarige hengsten voor het eerst ter keuring, welke nieuwe jaargang als steeds in het middel punt van de belangstelling staat. Feijenoord-Twenthe x M.V.V.-Telstar X D.W.S.-Holl. Sport X A.Z. '67-D.O.S. X A.D.O.-Ajax X Go Ahead-Sparta X N.A.C.-N.E.C. X FC Den Bosch-R.C.H. X Heracles-D.F.C. X R.B.C.-Wageningen X Heerenveen-Roda JC X SC Drente-Fortuna VI X N.O.A.D.-Baronie X Clubkampioenschap 1968 H.S.V. „Oosterschelde" De uitslag van deze wedstrijd be tekende nog enige versdhuiivihgen in de eindstand van de competitie. Deze ziet er nu als volgt uit: 1. F. Timmerman, 3306 pnt.; 2. C. M. de Vrieze, 2897 pnt.; 3. C v. Be- veren, 2683 pnt.; 4. S. Coppoolse, 2612 pnt.; 5. P. v. d. Werf, 2578 pnt.: 6. P. v. d. Welle, 2546 pnt.; 7. C. H. van Schelven, 2373 pnt.; 9. A. v. d. Welle 2362 pnt.; 9. P. Coppoolse, 2294 pnt.; 10. G. J. Bakker, 2177 pnt.: 11. C. v d. Werve, 2157 pnt.; 12. G. Steehou der, 1778 pnt.; 13. C. Droog, 1567 pnt en 14. C. Schot, 1378 pnt. In maart 1969 zal de hengelcom- petitie van 1969 aanvangen. Competitie microkorfbal voor de jeugd De Schouwen-Duivelandse Korf bal Bond heeft het voornemen om in de maanden januari en/of febru ari a.s. in de gymnastiekzaal te Haamstede een microkorfbalcompe titie te houden voor adspiramten en pupillen van de SDK-B-verenigin- gen. Wanneer voldoende achttallen worden opgegeven voor deelname zullen 'de wedstrijden doorgang vin den op zaterdagmiddagen van 1 tot 5 uur. KERKNIEUWS Geref. Kerk Intrede ds. J. F. Put te Scharendijke Op zondag 5 januari zal de nieuw beroepen predikant ds. J. F. Put, in de middagdienst zijn intrede doen, na in de morgendienst te zijn beves tigd door ds. J. C. Seegers te Gouda. in suikerwerk ■DEN HAAG, 22-12. De cijfers van sporttoto 19 van dit weekeinde zijn: Deelnemers: 866.136. Inleg: f 1.190.005. Prijzenbedrag: f 859.502. Eerste en derde prijs: f 257.850. Derde en extra prijs: f 171.901. Er waren zondagavond 32 meldin gen met dertien goed voorspelde uitslagen. Enorme kettingbotsing MILAAN, 21-12. Op de verkeers weg Brescia-Milaan zijn vrijdag avond enkele tientallen gewonden gevallen bij een kettingbotsing in dichte mist waarbij meer dan 200 auto's betrokken waren. De weg was drie uur lang versperd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Sch;-psbouwer C. Verolme heeft in zijn personeelsblad Verolme-Nieuws het jaar 1968 een der moeilijkste genoemd in het be staan van zijn concern. DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft zich zonder hoofdelijke stem ming akkoord verklaard met de be groting van onderwijs en weten schappen. TILBURG. In een ziekenhuis te Tilburg overleed de 84-jarige me vrouw C. Brekelmans uit die ge meente, die cp 16 decemiber j.l., toen zij vlak bij haar woning in de Mo- lenbcchtstraat de rijweg te voet overstak, door een auto werd aange"- reden en ernstig gewond. AMSTERDAM. Bij een huisbe zoek in een hotel, een café en twee weningen op de Amsterdamse zee dijk heeft de recherche van het bu reau Warmoesstraat een hoeveelheid! hasjiesj en indische hennep in be slag genomen. In verband hiermee werd aangehouden de 36-jarige E. L. C. AMSTERDAM. In opdracht van de commissie voor de collectieve propaganda van het Nederlandse beek wordt een boekenweekfilm vervaardigd, getiteld „Boeken, bur gers en buitenlui", waarvoor de op namen in'een oude loods in Vijfhui zen werden gemaakt. AMSTERDAM. Prinses Margriet en mr. Fister van Vcllenhoven heb ben in Cinema du Midi in. Amster dam de gala-première bijgewoond vsin de film „Oliver". Deze feeste lijke voorstelling was het slot van de viering van het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Bioscoopbond. UTRECHT. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben bij monde van mr. W. R. van der Sluis tijdens de begrotingsbehandeling meegedeeld, dat ze nog" met het rijk in onderhan deling zijn over de huisvesting van inwoners van de provincie Utrecht in. Zuidelijk Flevoland. G.S. toonden zich tijdens de beschouwingen niet bereid, „het oude land" zonder meer vol te laten Iepen. AMSTERDAM. Koningin Julia na en prinses Beatrix en prins Claus hebben in de Westerkerk in Amster dam de 25ste uitvoering van Handel's „Messiah" door de Nederlandse Han- delvereniging bijgewoond. RIDDERKERK. De 40-jarige timmerman Gerrit Littooij uit Gos- tendam ds in Ridderkerk om het le ven gekomen, teen hij met zijn bromfiets op een geparkeerde vrachtwagen botste. De man over leed ter plaatse. EINDHOVEN. Bij een autobot sing op de kruising Van Goghlaan- Kennedylaan in Eindhoven is de 48- jarige bureauchsf C. van der Heiden uit Son zo zwaar gewond geraakt, dat hij enkele uren later in het Bin- nenziekenhuis in Eindhoven is over leden. AMSTERDAM. De 210.000 meten de turbine tanker „Melania" gaat op 6 januari een nieuwe volledige proef tocht maken, die een dag af acht zal duren, zo deelt de directie van de N. D.S.M. waar het schip gebouwd is. mede. Dit besluit is genomen na be raad met de toekomstige rederij Shell Tankers in Londen. DEN HAAG. Een sauna-inrich ting aan de Keizerstraat in Scheve- ningen is uitgebrand. De brandweer schat de schade op 180 000 gulden. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voer. Bewoners rusthuis „Duinoord" en bejaardensociëteit Haamstede vierden kerstfeest HAAMSTEDE, 21-12. In een vol le, prachtig versierde zaal vierden de bewoners van het rusthuis „Duin oord" en de bejaardensociëteit Haamstede gezamenlijk het Kerst feest. De bijeenkomst werd geopend door de presidente mevr. Röell-Cra- mer die een speciaal welkomstwoord richtte tot mevi\ Everwyn-v. d. Bout, tot de heer J. v. Houten als bestuurs lid van het rusthuis en tot de direc trice met haar echtgenoot die de moeite hadden genomen om deze avond mee te maken. Mevr. Röell sprak haar voldoening uit over de grote opkomst. Gezamenlijk werd Gezang 1 vers 1-5 gezongen waarop de directrice het Kerstevangelie voorlas. Hierop volgde het: „Heerlijk klonk het lied' der Englen". In een pauze werd kcffi'e of thee geserveerd met natuurlijk een stukje kerstkrans. De 'heren troffen het nog beter want zij kregen een rokertje toe. Het Kerstverhaal werd ditmaal verzorgd door mevr. Vla ander-Hart man met aansluitend het „Ere zij Evenals in vorige jaren heeft bakkerij Geleijnse weer een attractie in de etalage geplaatst clie hel aankijkenten volte waard is. Was het eerst de Ned. Herv. Kerk, toen hel Slot, nu is het een prachige weergave van de molen van de heer W. Dijkman „De Graanhalm" geworden. De molen, ge heel compleet met. de er naast gelegen schuur, het gazon en het inrijhelc, doet het uitstekend. Hij is gebouwd door de medewerker van de heer Ge leijnse, de heer W. Koole. Hij deed er 60 uren over. Het bouwsel is alleen van suikerwerk en er is niet om een geraamte van een of andere kunststof heen gebouwd. Éen echt geduldwerkje dus, doch het resultaat is er des le fraaier om. Dat het veel bekijks trekt behoeft geen beloog. (Foto: Zierükzeesche Nieuwsbode). ROTTERDAM, 21-12. Uit de Rot terdamse haven is zaterdag rond het middaguur de Nederlandse coaster „Imbei" vetrokken, dat door het Ne derlandsche Roede Kruis is gechar- ftid voor vocdseltransperten ten be hoeve van de hongerende bevolking in Biafra. Dit schip zal deze transporten vier maarden lang uitvoeren tussen La gos en Port Harcourt. De „Imber" had 650 ten melkpoeder aan boord, die dcor de Nederlandse regering be schikbaar is gesteld voor de noodlij dende. Biafraansebevolking. De- Nederlandse coaster, het eerste schip dat het Rode Kruis voor de hulpverlening aan Biafra inzet, wordt tussen 4 en 6 januari op de plaats van bestemming verwacht. Het Ne derlandsche Roode Kx-uis hoopt, dat de „Imber" maandelijks vier trans porten tussen Lagos en Port Har- court zal kunnen maken. Indien dit aantal wordt gehaald kan de „Im ber" in totaal ongeveer 10.000 ton voedsel aanvoeren. Afscheid en jubileum bij -de Bruinisser brandweer BRUINISSE, 20-12. In hotel Storm werd vrijdagavond afscheid gencmen van verschillende brand weerlieden. Het waren de heren S. J. P. Jumeïet (26 dienstjaren), Joh. Cape-lle (22) en P. Haak (14). Gelijk met dit afscheid werd het koperen jubileum gevierd van de heer Joh. Sehults. Ook de ecbtgencten van tie brandweerlieden waren op deze bij zondere bijeenkomst aanwezig. Burgemeester C. H. van de Linda opende de bijéénkomst en prees de goede geest in het korps en het feit dat de lieden niet alleen bereid wa ren op te treden tegen brand als ei- gevaar dreigde, maar bovendien hun vrije tijd wilden opofferen om te oe feren en te zeugen, dat men steeds „bij" bleef. Voor ieder dar aftreden- den bad de burgemeester een per soonlijk woord. Na de burgemeester sprak de heer A. M. Jumelet ais brandweercom mandant en als een der scheidende leden de heer S. J. P. Jumelet. Bei den haalden herinneringen cp aan de afgelopen jaren en waren dankbaar voor de goede samenwerking die er cvl'tij geweest is. God". In de tweede pauze werden weer traktaties aangeboden. Mevr. Leeuwe-Rabouw zong enkele soli terwijl mevr. Kik-Ver ton. een ge dicht voorlas. Ds. Huizing die later op de avond kwam, sloot deze goed geslaagde avond. Als bestuurslid van het rust huis dankte hij het bestuur van de bej-a'ardensociëteit voor "alles wat het voor de bejaarden doet, speciaal voor de zorgen aan deze Kerstavond besteed. Ook het personeel van het rusthuis werd dcor de predikant in zijn dankwoord betrokken. Ds. Hui zing sloot met dankgebed. Mevr. Röell wenste ieder goede Kerstdagen en deelde mede dat de volgende gymnastiek- en bejaarden- middag gehouden zal worden, op 2 januari a.s. Iedere aanwezige kreeg tot slot nog een bakje fruit mee naar huis. Eén prachtig geslaagde Kerstavond waarvan echter neg meer bejaarden, die ook maar zelden op de sociëteits- middaigen komen, hadden kunnen genieten. De heer P. Boot zorgde voor sfeervolle muziek op het el'ec- tronisch orgel. - Heeft 11 rugklachten? Wacht niet langer, koop een ANTIHERNIA LEDIKANT OF LOS INLEGRAAM Levenslange garantie Buigt nooti door Honderden tevreden gebruikers Vraagt het uw vrienden of kennissen Aanbevolen door H.H. doktoren Alleenverkoop bij: DEURLOO INTERMEUBELSHOWROOM Meelstraat 31 ZIERIKZEE MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 23-12. Totaal aan gevoerd 1077 stuks vee, t.w.: 804 runderen en 273 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen, prima f 4,90-5,35, le f 4,30-4,75, 2e 1' 3.80-4,10. 3e f 3,50-3,70; stieren f 4,45-5,00; werstkoeien f 3,35-3,50; slacht varkens, le f 2,54-2,58, 2e f 2,51- 2,54, 3e f 2,48-2,51; siachtzeugen f 1,90 -2,05; zware varkens f 2,10-2,25. Runderen: aanvoer klein; handel redelijk; prijzen redelijk. Varkens: aanvoer klein; handel vlug; prijzen iets lager, enkele prima's boven no tering. Burgemeester Van de Linde liet zijn woorden vergezeld gaan van eeri geschenkbon. Ook de leden hadden voor een cadeau voor de vertrekken- den gezorgd, terwijl de aktiviteit van de heer Sehults bel'oond werd met een rokertje. Na het officiële gedeel te was men neg enkele uurtjes gezel - lie bijeen, waarbij onder meer de kleurenfilm van het 500-jarig be staan werd gedraaid. DODELIJKE ONGELUKKEN BERKEL-ENSCHOT. In Berkel- EnschO't reed een personenauto, be stuurd dcor de 19-jarige M. J. van Kuik uit Tilburg, d'cor onbekende cc-rzaak tegen een boom in de mid denberm van de rijksweg Tilburg- Breda. Hij is later in het St. Eliza^- bethziekenhuis te Tilburg overleden. IJSSELSTEIN. Op de IJsselstein- se weg in IJsselstein werd de 65-ja- rige B. van Lexmond uit IJsselstein door een hem achteropkomende, passerende auto geschept. Hij was cp slag dood. SELLINGEN. De 19-jarige A. Meendering uit Sellingerb-eetse is vlak bij zijn ouderlijk huis veron gelukt. Hij werd dcor een hem ach teropkomende auto geschept en cverleed ter plaatse. De jongeman was plotseling zonder op het hem achteropkomende verkeer te -letten overgestoken. GORSSEL. In- de gemeente Gors- sel op de Lochemseweg ter hoogte van het buurtschap Epse is een ver keersongeval gebeurd, dat de 15-ja r.ige scholier Ja.n Nijen-huis uit Gors- sel het leven heeft gekost. De jongen reed op zijn bromfiets vanuit een uitrit van een woning de weg op. Hij werd aangereden door een motor rijder en cv-erleed ter plaatse. De motorrijder werd ernstig gewond. LIMBRICHT. Gp de provinciale weg in Limibrich-t kwamen twee per sonenauto's en een busje met elkaar is botsing. De bestuurder van een der personenauto's, de 21-jarige J. Timmers uit Limbricht, was op slag dood-, evenals d'e driejarige Mark Will-ems uit hetze-lfde plaatsje. De derde inzittende, mevrouw Luyckx uit Sittard, werd levensgevaarlijk gewend. VALTHERMOND. In zijn woon plaats Valthermcnd kwam de 23-ja- rige D. J. Nijboer door nog onbe kende oorzaak in botsing m'et een vrachtauto en vervolgens met een boom. Hij werd zwaar gewond naar het ziekenhuis van Emmen overge bracht. waar hij later is overleden. SOMEREN. De 19-jarige fa ta rieksafbeiider L. Daems uit Weert is op de Kanaaldijk Zuid in Someren, waar hij aan de linkerkant van de weg liep, geschept dcor een perso nenauto. die bij een inhaalmanoeu vre cp de linkerweghelft was geko men. Hij overleed ter plaatse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2