de verdwenen atoomformule PRESSIE IN 'T NABIJE OOSTEN Vakmanschap is meesterschap ZÏERIKZEFSCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 december 1968 Nr. 20118 BLIK DOOR HET WERELD Advertentie DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG V.N.-bemiddelaar Gunnar Jarring had zich nog maar amper - voorlo pig - teruggetrokken van zijn vre desmissie in het nabije oosten of an deren gingen proberen enige bewe ging te brengen in een situatie die muurvast zit. Met name koning Hoessein van Jordanië deed een paar opmerkelijke dingen. Hij sprak met. een verslaggever van het Engelse zondagsblad Observer en vertelde deze dat hij er desnoods wel voor voelde als op de westelijke Jordaan- oever een Palestijnse staat gesticht zou worden. Enig verlies van grond gebied was het hem wel waard als daardoor een eind gemaakt kon wor den aan de spanning. Dat verhaal bleef drie dagen bij de censuur liggen zodat die uitge breid bij het paleis kon informeren en toen ging het naar Londen. Koud was het. gedrukt of namens de ko ning werd vantgesteld dat de jour nalist de vorst kennelijk niet goed begrepen had. Dit is natuurlijk onzin: de Jor daanse koning wil het gesprek ope nen zonder zichzelf al te zeer te bin den met een officiële uitspraak. En er zit ook een zekere logica in: de stichting van een Palestijnse staat zou ook hem van een aantal proble men verlossen, wanneer de horden Palestijnse vluchtelingen in de Jor daanse kampen naar hun eigen land zouden gaan. Ze bezorgen hem nu al genoeg last door binnenlandse onrust en door allerlei guerilla-acties die weer Israëlische represailles uitlok ken. Chrysanten! Zeeën van kleur. Te zien en voordelig te koop bij iedere bloemenwinkel, kar en kraam. Neem ze mee. Want we hebben ze nodig in dit wat kale seizoen. Zeg het met bloemen. Hoesseins troon zou wat steviger staan in zijn resterende land - en dat zou dan precies het oorspronke lijke koninkrijk weer zijn, de west oever is er ook maar bijgepikt toen koning Abdullah daarvoor de kans schoon zag bij de uitroeping van de staat Israël. V.S. willen onpartijdig: zjjn Hetzelfde idee trouwens is ook eerder aan Israëlische zijde geop perd. Onlangs nog werd in Tel Aviv verklaard dat men desnoods nog wel kon praten over de status van Jeruzalem dat dan ook Palestijnse hoofdstad kon zijn. Een puzzel was alleen hóe men bewerkstelligt dat dit nieuwe Palestina (niet inderdaad een aanvalsbasis gaat vormen voor de genen die niet af willen zien van strijd tegen Israël. Het plan is zeker niet ideaal. Maar het geeft de Palestijnen - en dat zijn de ferventste Israëlhaters - althans een keus .Nu hebben ze niets dan wat kampen in Jordanië. En ze wil len herstel van het oude Palestina - ivat. niet te realiseren is. Een nieuw Palestina op de linkeroever van de Jordaan is althans iets. Het zou een basis voor een gesprek kunnen zijn. Trouwens, het ziet er naar uit dat zowel de Russen als Amerikanen hun pressie verhevigen op beide par tijen om nu eindelijk eens tot een compromis te geraken. De Russen hebben nun Middellandse zeevloot plotseling gehalveerd - op het oog als reactie op een Amerikaans vloot- bezoek aan de Zwarte Zee, wat in Moskou niet geapprecieerd werd. Maar het betekent ook een waar schuwing van de Russen aan de Ara bische landen dat de Sowjet-Unie geen zin heeft in een militair avon- luur verwikkeld te worden in het Middellandse Zeegebied. Van de aanstaande president Nixon is een afgezant rond gaan reizen, die al duidelijk heeft laten blijken dat de V.S. wat onpartijdiger willen zijn. Dat wil zeggen dat ze hun steun aan Israël niet willen opgeven,1 maar daarnaast ook met de Arabische landen op wat betere voet willen komen te staan - iets wat alleen maar kan als Washington wat neu traler wordt. Een boodschap die in Israël goed begrepen schijnt, getui ge de paniekerige haast waarmee minister Monje Dajan naar de V.S. vloog. En wie weet - misschien helpt de ze pressie plus het ter tafel brengen van eeri plan waarover op zijn minst gesproken kan worden. Sclieepvaartberichtcn Acmaea, 18-12 240 m. n. Paramaribo. ALudra, 18-12 1200 m. w.z.w. Bom bay naar Bhavnagar. Ameland, 17-12 150 m. z.o. Bermuda. Montreal Curasao. Eoho, 18-12 800 m. w. Northwest Cape haar Whangarei. Korenia. 18-12 te Quinhon. Zafra, 18-12 330 m. z.o. Mogadiscio naar Mena Al Ahmadi. Bierkenners vragen OVERDENKING Tegen het einde van de Adventstijd „Sta op, wordt verlicht, want uw licht komt en de heerlijk heid des Heren gaat over u op". (Jesaja 60 1). Tegen het einde van de Advents tijd nadert de kortste dag. Dus de langste nacht. Hoogtepunt van de overheersing der duisternis. Waarom vierden oude volken feest, als de wending kwam en die langste nacht vooi'bij was? Omdat nacht en duisternis onvei ligheid betekenen. Wie de werkelijke, volkomen duisternis kent, weet dit. Alles is onzeker, geladen van drei ging. Verbeelding gatt ui' naar bo ze geesten, die ons belagen. Verbeelding, maar die tot verstij ving ons benauwen kan. Dan het eerste licht! Aarzelende schemering: een voor zichtige straal, een sprank. Maar de beklemming wijkt. Wij herademen. Het licht is gekomen! Zo hebben de liederen geklonken voor de herrijzenis der zon, die haar recht hernam. De triomf der duisternis had uit. Het licht bleek niet gedoofd. Het was slechts tijdelijk verborgen. De zon vervolgt haar baan. Maar.straks gaat die zon weer onder. Het lengen der dagen, waarvoor de jubel doorbrak, zal weer verglij den naar het korten der dagen. Zetten dan de klaagzangen weer in? Antwoord: „Nee". Want niet het licht is gekomen, maar uw licht! „De heerlijkheid des Heren", zegt Jesaja. „Jezus Christus", zegt het evan gelie. UW licht! Dat kan 'niet' weer ondergaat! Omdat het niet het licht der na- tuur is, maar dat vajicGod de Heer, De cirkelgang is doorbroken. De Eeuwige komt in de tijd. Tegen het einde van Advent, mid winter, wordt Kerstmis ingeluid! Zierikzee. J. B. ASSENDORP. door b. j. ten wesepe Beneden hem doofden de vlamme tjes vanzelf en toen alles weer don ker was. knikte Gijs tevreden. Als er al eens iemand kwam in deze veidaten duinpan, dan zou men hoogstens denken, dat kampeerders hier een vuurtje gestookt hadden. Als er al iemand kwammaar dat was praktisch onmogelijk. Innerlijk geheel voldaan liep Gijs terug naar zijn ploffiets en reed de weg terug naar huis. Daar was alles in diepe rust, en toen hij voor alle zekerheid nog even zijn lab gecon troleerd had, ging ook hij naar bed en droomde van paleizen, rijkdom, eer en beroemdheid. Hoofdstuk 2. In een oude tas. De volgende morgen was Gijs weer vroeg op en ruimde hij zijn laboratorium op. Daarna ging hij aan zijn bureautje zitten ën voltooi de de formule, die betrekking had op., de vervaardiging van „zijn" atoombom. Ziezo, dat was klaar. Een levenswerk had hij hiermede vol tooid. Maar alvorens zijn vinding aan de man te brengen, ging hij eerst een paar dagen met vakantie. Nu kwam de reactie en hij voelde, dat hij hall' gaar was, psysiek zo leeg als een vergiet. Een paar dagen heerlijk niets doen zou hem wel weer nieuwe energie geven. Het eni ge, wat' hij nu nog nodig had, was rust en niets dan rust. Met welgevallen tkeek hij eens zijn netjes opgeruimde laboratorium rond. Geen mens zou ook maar op het idee kunnen komen, dat hij hier. met de beperkte middelen, die hem ter beschikking stonden, een atoom bom vervaardigd had. En wat voor een bom! Eén, die nog niet één dui zendste kostte van een normale atoombom. En dat was juist het voornaamste. Het ging er om, de kosten zo laag mogelijk te houden. Dat was juist, het essentiële van zijn vinding! Nederland zou de tweede in de rij zijn der Europese staten, die in staat was atoombommen te vervaardigen, maar op veel grotere schaal en tegen een veel geringere kostprijs. Hij bekeek nog eens de ingewik kelde formule. Jammer, dat je zo'n ding niet uit je hoofd kon leren. Stel je voor, vijf vellen vod met cijfers, tékens en letters. Nee, dat was on mogelijk. Maar dat hoefde ook niet. Er was niet het minste gevaar en er stond ook helemaal niet bij, dat het een formule was voor het ver vaardigen van atoombommen. Dat moest natuurlijk ook niet. 's Kijken, waar zou hij de formule verbergen? Natuurlijk niet in brand kasten of zo, dat. zou maar argwaan wekken. Aanvankelijk had hij het plan gehad om het ding in de kluis in de bank te deponeren, maar dat zelfs was te riskant. Neem eens aan, dat iemand wantrouwend was en een vermoeden had. Die mogelijk heid was wel klein, maar je moest er toch rekening mee houden. In dit geval mocht je geen enkel risico ne men. Stel je voor, dat een vreemde mogendheid deze formule in handen kreeg, dan was de ramp niet te over zien. Nee, dat mocht natuurlijk niet gebeuren. Dus moest de formule op een onopvallende plaats verborgen worden. Natuurlijk ook niet in la den of kasten. Want daar zouden eventuele inbrekers het eerste gaan zoeken. Hij keek zijn laboratorium eens rond. Een onopvallende plaats.... ja, maar vind die nu maar eens. Op zijn slaapkamer kon ook niet; dat was eveneens te gevaarlijk. Wacht eenszijn oog viel op een oude actetas. die hij al lang niet meer gebruikte. Dat ding, dat d'aar in een hoek lag, half verborgen ach ter de bezem, waarmede hij zijn lab altijd schoonveegde.juist, dat was nu' een geijkte plaats om de for mule in te verbergen. Hij knikte vol daan. Met de hechtmachine maakte hij de vijf velletjes vast en toen liep hij er mee naar de tas. Die was leeg en hij had niet anders verwacht. Het binnen- en ibuitenleer was losge raakt door de ouderdom; het garen zeker versleten. Als hij de formule nu tussen de binnen- en buiten wand van de tas deed en deze dicht naaide, dan' zou geen mens op het idee komen, dat er zo'n belangrijk geheim tussen twee betrekkelijk dunne plaatjes leer verborgen zat. Vlug haalde hij even naald en draad en als een volleerd vakman hechtte hij de laswanden weer aan elkaar. Een paar oude kranten, in de tas, weer op z'n oude plaats in de hoek, en nu de bezem er weer voor. Zo, dat lag veilig. Zou er al iemand in de tas kijken, dan zou hij slechts wat oude kranten zien, meer niet. Was dat even een lumineus idee? Dat lag er allemaal veilig, tot hij weer van vakantie terug zou zijn. Vóór het eten maakte hij zijn bromfiets schoon, vulde de tank bij en het reservebusje en pakte wat kleren in een koffer. Een dag of drie naar de Veluwe om heerlijk niets te doen dan te luieren en als het hem er goed beviel, bleef hij een week weg. En daarna opnieuw aan het werk; geld verdienen met zijn uit vinding. (Wordt vervolgd)? Ned. Ilcrv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 10 uur ds. F. S. Kloosterman, Vlissingen; 5 uur kerstfeest zondagsschool. Lutherse kerk'; 10 uur ds. Assendorp, 7 uur ds. D. J. Baars, 's Heer-Arendskerke. Kerkwerve: 11 uur ds. Flink; 2 uur zondagsschool. Serooskerke: 10 mu ds. Huizing; 11.30 uur zondagsschool. Burgh: 9.30 uur ds. Flink. Haam stede: 10 uur de heer Malipaard, 7 uur ds. Huizing. Renesse: 11 uur de heer M. Allewijn, Middelburg. Noordwelle: 9.30 uur de heer Alle wijn. Scharendijke: 11 uur ds. H. Aalbers, Oegstgeest; 9.30 uur zon dagsschool (met Ellemeet-Scharen- dijke). Brouwershaven: 9.30 uur ds. Schoneveld. Zonnemaire: 11 uur ds. Schcneveld; 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwe: 11 uur ds. Feunekes (medewerking kerkkoor). Dreïschor: 9.30 uur ds. Feunekes, 7.30 uur kerst feest zondagsschool. Ouwerkerk: 10 uur ds. Faber. 11 uur verg. lidmaten, 7.30 uur adventsdienst. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Aalbers, Oegstgeest; 6.30 uur interk. zangdienst in de Geref. kerk, dr. Becker, ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Omme- ring. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. Heikoop, Staven isse. Bruinisse: 10 uur de heer Van den Dool, Rotter dam, 5 uur ds. J. P. van Roon, Kat wijk. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. H. Groeneveld, Vlissingen, 6.30 uur ds. Jansma. Haamstede: 10 en 5 uur ds. L. J. Boeymêa, Rijswijk. Scharendijke: 9 en 2.30 uur ds. Keizer. Brouwersha ven: 10 uur ds. Keizer, 3 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 10 uur ds. Jansma, 2.30 uur Nieuwerkerk: 10 uur dr. Becker (igez. dienst met Oosterland), 3 uiur ds. Jansma,. 6.30 uur gem. kerstzangdienst (Ger. kerk). Oosterland: 10 uur gecombineerde dienst te Nieuwerkerk, 3 uur ds. P. Schravendeel, Middelharnds. Bruinis se: 10 en 5 uur ds. W. v. d. Berg. Sassenheim. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 en 7 uur ds. J. F. van Hulsteijn, Amsterdam-N. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 uur dienst des wpords, 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens Oosterland: 10 en 2.30 uur leesdienst 6:30 uur ds. Karens. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur de heer J. Schinkelshoek, Hendrik Ido Am bacht. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdijk: Geen ochtenddienst. Weekeinde ARTSENDIENST Zaterdag 21 en zondag 22 december Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112) 480. neemt waar voor de artsen Bontkes en Van Hoorn. Dokter G. A. M. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 280, neemt waar voor de artsen Simons en Terpstra. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113) 280, neemt waar voor dokter Speelman. Dokter E. E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter v. d. Zande. Zuster A. K. Werkman, Kerkwerve, tel. (01110) 2309, neemt waar voor zuster Steutel en zuster Van Be veren. Zuster Risseeuw, Bruinisse, telefoon (01113) 367, neemt waar voor zuster Compagne. DIERENARTS Dierenarts T. van Roon, Zierikzee, tel. (01110) 2180, neemt waar voor dierenarts Kalkman. De weekeinde-diensten vangen aan op zaterdagmorgen om half tien. Gp 21 en 22 dec.: 8 uur 's avonds op voering kerstspel „De ster van Beth lehem", door leden en vrienden van de 'gemeente. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen: za terdag 19 uur, zondag 10 uur. Haam stede: Eucharistieviering: zondag 10 uur. SPORTBERICHTEN Microkorfbal All Ready II-NOAD I 2-0 Het was al spoedig zichtbaar, dal All-Ready II op revanche belust was en de Zierikzeeënaren zwoegden af en toe hard voor de punten. Er ont wikkelde zich overigens een zeer sportieve wedstrijd waarin de kan sen vrij wel gelijk lagen. Kees Steen- dijk probeerde het voor de club uit Dreischor in eerste instantie met verre schoten, die echter geen suc ces opleverden. Na 10 minuten spe len kwam het eerste doelpunt tot stand. Henk Vermeule had zich lis tig vrijgespeeld en van dichtbij doorboorde hij de NOAD-korf voor cle eerste maal. (1-0). Vijf minuten na de rust dook Han Viergever op en ook zijn schot was weer raak. (2-0). Ook Jaap Jongschaap liet voor de rood-zwarten nog een doelpunt aantekenen, doch dat vond in de ogen van de scheidsrechter A. Har- tog geen genade. NO AD kreeg een kans om de achterstand in te lopen toen W'im Iioogerhuis een strafworp kreeg toegewezen. De Renessenaar van NOAD gooide echter mis! Hier bij bleef het en All-Ready had nu dèfinitief revanche kunnen nemen voor de onlangs geleden 4-1 neder laag tegen de club uit Dreischor. Good Luck I-WIK II 1-2 Het heeft in deze wedstrijd uit eindelijk maar weinig gescheeld, of het veel sterkere WIK II had van het goed voor de dag komende Good-Luck uit Middelharnis nog verloren of een gelijk spel prijs moe ten geven. De Kexkwervenaren be gonnen overigens succesvol, want reeds na twee minuten spelen kreeg Adrie Berrevoets een moeilijke kans, die hij goed benutte. (0-1). De aan vallen volgden elkaar wederzijds snel op en na een kwartier spelen maakte Coy Boeier voor de rood- witten gelijk. (1-1). WIK antwoord de echter onmiddellijk want nauwe lijks was de bal weer middenuit ge nomen of Kees Berrevoets depo neerde hem in de Flakkeese korf. (1-2). In de tweede helft wist WIK zich nog op de weelde te permit teren, door een strafworp te missen. Kees Berrevoets hoefde er echter niet al te veel spijt van te hebben want uiteindelijk wonnen de groen- witten met de zeer magere cijfers: (1-2). NOAD I-Delta II 5-1 In de laatste wedstrijd van deze micro-avond kwam NOAD I tegen hekkesluiter Delta II goed voor de dag en boekte een flinke 5-1 over winning. Het begin was even voor Delta II. dat reeds in de 4e minuut door J. TLggelman aan de leiding kwam. (0-1). NOAD diende echter zeer snel van repliek want vrijwel direct daarna maakte scherpschut ter Kees Steendijk er 1-1 van. NO AD werd nu zienderogen sterker en veel gevaarlijker. Enkele minuten na de gelijkmaker, was het weer NOAD dat scoorde. Mevrouw Marie- Nikerk-Goossens kreeg een goede kans onder de paal en het was raak. (2-1). In de Dreischorse aanval kreeg vooral Kees Kommer veel kansen om de voorsprong te vergroten, doch hij werd nogal eens unfair van de bal afgezet. Na 12 minuten spelen leverde fors verdedigingsspel van Delta II een strafworp op voor NO AD, doch Kees Kommer wist hieruit niet te scoren. Direct na de rust sprong 'n ingeschoten bal van Wim Hoogerhuis uit de mand terwijl Del ta een strafworp om zeep bracht. Na enkele vergeefse pogingen slaag de Wiw Hoogerhuis er uiteindelijk toch in om te scoren, hetgeen de stand op 3-1 bracht. Noad bleef be tere kansen houden en in de slotfase brachten achtereenvolgens mevrouw Lenie v. d. Velde-Hendrikse en Kees Steendijk de stand op 5-1. Vooral in het kansen benutten, was NOAD haar tegenstander verre de baas. Negen van de dertien leden van het presidium van de unie van Slo waakse schrijvers zijn woensdag af getreden. De verkiezing van een nieuw presidium werd opgeschort tot het volgende congres van Slo waakse schrijvers, dat eind januari moet plaats vinden. Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee bindt zondag op Rozenoord de strijd aan met MOC '17 DOSKO kan bjj Steen op zware tegenstand rekenen Re nesse gaat op bezoek bij Clinge DFS komt binnen de lijnen tegen Aardenburg Weinig krachtsverschil verwacht bij het treffen tussen Dreischor en Zonnemaire SVOWK gaat zware strijd tegemoet tegen koploper Volharding MEVO krijgt het bij Arnemuiden-reserves niet gemakkelijk. VOETBAL K.N.V.B. In de 3e klas D gaat Zierik,zee zondag op Rozen- oord de strijd met MOC '17 aanbin den. Hopelijk laat Zierikzee in deze wedstrijd eens zien dat het ook in staat is in een uitwedstrijd een be hoorlijke prestatie te leveren. DOS KO mag in de uitwedstrijd tegen Steen op zware tegenstand rekenen. Goes moet voor eigen publiek de ontmoeting tegen Vogelwaarde tot een goed einde kunnen brengen, ter- wijl Steenbergen in eigen omgeving de beste troeven in handen heeft te gen METO. In de 4e klas G gaat Re nesse op bezoek bij Clinge. Gezien het feit dat de rood-witten in hun uitwedstrijden tot nu toe heel wal betere prestaties hebben behaald dan voor eigen publiek, zijn wij geneigd hen wel een kansje op een punten verdeling te geven. Oostburg kan waarschijnlijk in het treffen met Hansweertse Boys het terreinvoor deel uitbuitenIn de reserve 3e klas C zal Middelburg III de uitwedstrijd tegen Com. Boys II wel tot een goed einde weten te brengen. Vlissingen III geven wij een goede kans, in de ontmoeting tegen Steenbergen II, de puntjes in de Scheldestad te houden. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas komt DFS in eigen omgeving binnen de lijnen tegen Aardenburg, dat na een zwak ke start zich uitstekend heeft weten te herspellen. Gezien het fraaie re sultaat dat DFS bij Luctor heeft we ten te boeken menen wij toch dat de oranjehemden zeker niet bij voor- baat kansloos zijn. Domburg maakt voor eigen publiek een goede kans om Lewedorpse Bays van het lijf te houden. In de reserve le klas heeft Walcheren II goede troeven in han den bij het bezoek aan Zeelandia II, terwijl HVV '24 II in staal moet ge acht loorden om Oostburg II van het lijf te houden. In de 2e klas B staat de derby tussen Dreischor en Zonne maire -'Op 'het programma. Veel krachtsverschil verwachten wij niet bij'dit tteffën.'Cortgene zal thuis ze ker nog pip et ei) oppassen in de ont moeting tegen 's He'er' Arendskerke III. dat best in staat is voor een ver rassing ie zorgen. In de 3e klas D gaat SVOWK een zware strijd tege moet in de uitwedstrijd legen kop loper Volharding. In het treffen tus sen Patrijzen III en Robur III slaan wij de kansen van de Goesenaren iets hoger aan dan die van de thuis club. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas staat MEVO voor geen ge makkelijke laak bij het, bezoek aan ne reserves van Arnemuiden. 's Heer Arendskerke zal de winst wel met koploper Hoek naar het Zeeuws- Vlaamse land zien verdwijnen. Mid delburg V en Veere zullen elkaar in de Zeeuwse hoofdstad niet veel ont lopen, terwijl ook VCK en Bevelan ders te Koudekerke na aan elkaar gewaagd zullen zijn. Wemeldinge heeft thuis de beste papieren in han den in de ontmoeting tegen Kats. In de 2e klas A mag een spannende strijd worden verwacht tussen Brou wershaven en Duiveland waarbij wij de Oosterlanders iets betere kansen op de inzet geven. Bruse Boys moet in staat worden geacht baas in eigen huis te blijven tegen Kapelle II, ter wijl DFS 111 een bijzonder zware strijd tegemoet gaat bij Borssele. In de 3e klas A zullen DFS IV en SK- NWK II elkaar niet veel ontlopen, terwijl WIK II winst moet kunnen boeken in het treffen met WIK III. Voor BabyU; POEDER-CREME - OLIE-ZEEF IIET GEHEIM VAN ÜE STALKNECHT 11. „Wat voor gevaren zouden u bedrei gen?" vraagt Aram, terwijl hij uit de scha duw tevoorschijn treedt. „Wanneer ge van middag de waarheid hebt gesproken en ge weet niet wie ge zijt en waar ge vandaan komt, hoe kan u dan gevaar dreigen?" Met een angstige uitdrukking in zijn ogen staart de man van de een naar de ander. „Ik weet dat het u vreemd in de oren moet klinken, heer", stamelt hij ein delijk. „Ik kan het u niet uitleggen, doch sinds het ogenblik dat ik die.oude zanger ontmoet heb, heb ik geen rust meer ge had! Ik heb hem vaker gezien, ik moet hem kennen, doch ik weet niet meer waar! Toe, laat mij heengaan...." Op datzelfde ogenblik kijkt de minstreel speurend de kring van toehoorders rond. Hij zingt een lied van een jonge krijger, die uittrekt om zijn bruid te bevrijden uit de klauwen van een draak, doch zijn ge dachten zijn niet bij zijn vooi'dracht. Aan dachtig kijkt hij alle gezichten om hem heen aan, lang en doordringend

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 9