Te weinigen zagen „Porgy and Bess" STREEKNIEUWS AGENDA Zon met sneeuw of zand ETEN Z.V.U. en Nut NEDERLANDDROPJESLAND Het Nederlands Marionettenthea ter „Bert Brugman'' bracht de be roemde negeropera „Porgy and Bess" van George Gershwin, een voorstel ling georganiseerd door het Nutsde- partement Zierikzee in samenwer king men de Z.V.U. De combinatie marionetten-opera is voor 'de toeschouwer een onver moede belevenis. De marionetten presenteerden het verhaal op indrin gende wijze, zo knap in beweging gebraoht door Bert Brugman en de zijnen dab men vergeet dat het eigenlijk „maar" poppen zijn. Door de prachtige weergave van de ori ginele zangstemmen krijgt men op deze wijze een volwaardige opera in miniatuur te zien. Het verhaal van Porgy en Bess is te bekend om het nog eens te ver tellen. Gershwin schreef het stuk in 1933, nadat hij enige tijd onder de negers verkeerd ahd om de juiste sfeer op te doen. Hij laat het stuk spelen in 191*2 in Charleston en be schrijft de verdrukking van het ne gervolk en de strijd om erkenning. Daar omheen verweven is het liefdesver-haal van Porgy en Bess. Het stuk is door de probleemstelling nog steeds aktueel. Het Nederlands Marionettentheater geniet het voor recht het enige blanke gezelschap te zijn, dat deze negeropera mag op voeren. Knap gemaakt waren de mario netten, poppen met karakteristieke koppen met uitgesproken uitdruk kingen. De fraaie décors van Fokke Duetz kregen een geraffineerde ver lichting. Het geheel is bijzonder ar tistiek geslaagd en laat een diepe indruk na. Onbegrijpelijk overigens dat cul- tuurminnend Zierikzee het zo liet afweten. De foyer van de Concert- Scheepvaartberichten Alchiba, 19-12 te New Yersey. Ameland, 18-12 400 m. N. Porto Rico Caiamares, 18-12 Cortes naar Char leston. Mississippilloyd. 18-12 460 m. N. Ho- noloeloe naar Christobal. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ede: C. j. P. Lam, Putten. Bedankt voor Benthuizen: A. Wis- gerhof, Veenendaal. Ger. Kerken Aangenomen naar Wiilsuim: J. van der Schaft, Oud-Beijerland. FINANCIEEL NIEUWS Ned. Bank verhoogt diseonto AMSTERDAM. 19-12. De Neder- landsdhe Bank heeft met ingang van vrijdag 20 dec. haar officiële dis- contotarief verhoogd van 4'/2 tot vijf procent. SPORT DUIVENSPORT Clubtentoonstelling P.V. „Gevleugelde Vrienden" Hieronder volgen de uitslagen van de gehouden clubtentoonstelling van de P.V. „Gevleugelde Vrienden". Klasse I: oude doffers: 1. K. Bou- man, 2. L. Fonteine, 3. Gebr. Wes- dorp, 4. F. D. Hill'ebrand, 5. J. Krij ger; 6. J. A. ten Haaf, 7. L. Noordijk, 8. W. d. Boer. 9. F. D. Hilleba-and, 10. Felius-Westenbrugge, ll.L. Noor- dijk, 12. F. D. Hillebrand, 13. M. d. Zeeuw, 14. A. C. Stoutjesdijk, 15. M. Krijger, 16. M. Krijger, 17. C. Berre- voets. Z.E.V.: C. Kristalijn; Z.E.V.: Wes dorp-Heijboer; Ë.V.: Feleus-Westen- brugge. Klasse II: 1. J. Krijger, 2. J. A. ten Haaf, 3. L. Noordijk, 4. J. Krijger, 5. HagesteynHoek, 6. L. Fonteine, 7. Fe lius-Westenbrugge, 8. H. Merle, 9. F. D. Hillebrand, 10. F. D. Hillebrand, 11. K. Bouman. 12. M. Krijger. 13. J. A. ten Haaf, 14. Wesdorp-Heijboer, 15. J. Krijger, 16. J. Krijger, Z.E.V. J. A. ten Haaf, E.V. H. Merle. Klasse 5: jonge doffers: 1. L. Fon teine, 2. A. C. Stoutjesdijk, 3. W. N. Pankow, 4. Hogesteijn-Hoek, 5. A. Ravia, 6. F. D. Hill'ebrand, 7. L. Fon teine, 8. C. Verwest, 9. K. Bouman, 10. Hagesteijn-Hoek, 11. J. Krijger, 12. M. Gieskes. 13. H. v. d. Linde, 14. Jac. Dekker. Z.E.V.: H. v. d. Linde. E.V.: J. A. ten Haaf. Klasse 6: jonge duiven: 1. H. v. cl. Linde. 2. Hagesteijn-Hoek, 3. F. D. Hillebrand, 4. J. Krijger, 5. K. Bou man. 6. A. Ravia, 7. A. C. Stoutjes dijk, 8. J. Krijger, 9. W. Blom. 10. Hagesteijn-Hoek, 11. F. D. Hille brand, 12. F. D. Hillebrand, 13. J. Snijders. 14. W. Blom. 15. W. d. Boer, 16. Hagesteijn-Hoek, 17. F. D. Hille brand. Z.E.V.Feleus-Westenbrugge. E.V.: H. v. d. Linde. Klasse7: 1. F. D. Hillebrand, 2. Ha gesteijn-Hoek. Klasse 8: 1. C. Bouman, 2. F. D. Hillebrand. Kampioen: K. Bouman, res. kam pioen: J. Krijger. Klasse 3: jarige doffers: 1. F. D. Hillebrand, 2. C. Bouman, 3. C. Bou man. 4. J. Snijder, 5. W. d. Boer, 6. W. d. Boer, 7. F. D. Hillebrand, 8. Wesdorp-Heijboer, 9. A. C. Stoutjes dijk, 10. Wesdorp-Heijboer, 11. J. Krijger. 12. C. Kristalijn. Z.E.V.: C. Barrevoets. E.V.: F. D. HiLlebrand. Klasse 4: jarige duiven: 1. L. Noor dijk, 2. W. Blom, 3. J. Krijger. 4. J. A. teri Haaf, 5. L. Fonteine, 6. Hage steijn-Hoek, 7. J. A. t enHaaf, 8. J. Snijders, 9. W. Blom, 10. H. v. d. Linde, 11. C. Kristalijn, 12. F. D. Hillebrand. Z.E.V.: C. Kristelijin. E.V.: M. Gieskes. zaal kon de bezoekers met gemak bergen. M enkan er spijt van hebben deze voorstelling te hebben gemist. Prov. Zeeuwse vereniging „Het Groene Kruis" Nog juist voor kerstmis verscheen het laatste contactorgaan van 1968 van de provinciale Zeeuwse vereni ging „Het Groene Kruis". In dit laat ste nummer schrijft de oud-secreta ris van de vereniging en oud-redak- teur van het contactblad, de heer A. de Lange, een dankwoord in verband met zijn afscheid van deze posten en zijn benoeming tot erelid van de prov. vereniging. Het contactorgaan zal voortaan worden samengesteld door een re dactie-commissie. Medegedeeld wordt o.a. dat op Schcuwen-Duiveland een werkgroep is ingesteld met de opdracht een rapport samen te stellen over schaal vergroting en samenwerking. In het blad wordt verder een gelukwens gericht aan de verenigingen Brui- nisse en Eikerzee, Ellemeet, Duiven- dijke in verband met het 60-jarig bestaan in november jl. De actie „Overdekt Zwembad" Na enige aarzeling (door St. Nico- laar? zit er thans weer volop vaart in de actie „Overdekt Zwembad'*. We zijn royaal de f 2000-grens ge passeerd en gaan op naar de f 3000. Liefst nog dit jaar dit bedrag! De totale opbrengst bedraagt thans f 2103,53. Hieronder volgt een ver antwoording: U. te Z. f 25,-; Boog- schietclub Z'zee f 25,53; S. te Z. f 10,- Chr. Nat. School te Z'zee f 200,-. ZIERIKZEE Kerstboom in Malta Voor de eerste maal prijkt in de donkere dagen voor Kerstmis thans ook een fraaie kerstboom met ver lichting in de nieuwe stadswijk Mal ta. De boom is dezer dagen door d'e diienst gemeentewerken geplaatst op een bij uitstek gunstige plaats, na melijk op de kruising Caustraat-Ca- landweg, op het driekoekvormige ge deelte bij het tankstation, dus precies op de grens tussen Malta I en Malta II. Zoals bekend zijn van gemeente wege in het centrum van de stad, op het Havenpark en Havenplein, drie grote kerstbomen geplaatst, zodat dit jaar dus niiet minder dan vier. fraai verlichte bomen herinneren aan Kerstmis 1968. Kerstfeestviering bejaardenwerk afd. N.C.V.B. Woensdag j.l. organiseerde d'e N. C.V.B. afdeling Zierikzee een kerst bijeenkomst voor de stedelijke be jaarden in het Hervormd vereni gingsgebouw. De bijeenkomst stond' onder leiding van de presidente mevr. J. den Boer de Ruyter, die, na gemeenschappelijk zingen van Ps. 98, vers 2 en 4, 'een welkomstwoord sprak tot de talrijke aanwezigen, waarna zij voorging in gebed. De schriftlezing was uit Lu cas II. waarna door enige dames een kerstliturgie werd gehouden. In de pauze werd koffie met ge bak geserveerd, waarna het N.C.V.B. koortje onder leiding van mevr. B. v. d. Linde-Florusse een prachtige kerstkantate ten gehore bracht. Hierna volgde nog een kerstver haal en weid gezamenlijk Stille Nacht gezongen. Tot slot wenste de presidente allen gezegende kerstda gen toe en werd het Ere zij God staande gezongen, waarna mevr. Vcrstheuvel Labrand eindigde met dankgebed. De volgende N.C.V.B. bejaard enb ij eenkoms t zal worden gehouden op 15 januari 1969. Afscheid van C. J. van Burgh Tijdens een gezellig samenzijn met directie en collega's van de Wa terleiding Mij „Midden-Zeeland" is donderdag afscheid genomen van de heer C. J. van Burgh, chef van het pompstation „De Blonkert" te Haam stede. De heer Van Buigh gaat de dienst verlaten in verband met het 'berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd. Ir. J. F. van Sloten bracht de scheidende functionaris dank voor het vele werk, gedurende een lange reeks van jaren verricht ten dienste van de waterleiding maat schappij. Hij bood de scheidende heer Van Burgh een boek aan. Woordvoerder van het personeel was de heer Kloet, die het gehele leven van de heer Van Burgh op rijm had gezet. Hij bood een gereed schapskist aan. De directeur de heer D. Verheul dankte namens de direc tie voor al hetgeen de heer Van ■Burgh deed ten behoeve van de wa tervoorziening en overhandigde hem een geschenk onder couvert. Mevr. Van Burgh mocht bloemen in ont vangst nemen. Bij de plechtigheid was o.m. aan wezig de oud-secretaris van de voormalige Waterleiding Mij Schou- wen-Duiveland de heer C. H. van de Linde. Na het officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd gezellig bij een. Kunstschilder Piet Bulthuis 70 jaar Op 21 decemiber hoopt de schilder en graficus Piet Bulthuis zeventig jaar te worden. Hij studeerde aan de Haagse Academie voor Beelden de Kunsten. Exposities van zijn werk hield hij o.a. in Den Haag in de Koninklijke kunstzalen Kley- kamp, kunstzaal Liernur en Pano rama Mesdag en in Rotterdam, Lei den, Zutphen, Eindhoven en Arn hem. Hij werd geboren 21 december 1898 te Gouda. Van 1904 t.m. 1946 woonde hij in Den Haag en Kijk duin. In 1946 vestigde hij zich in Zeeland en woont 'thans in Middel burg. In Zeeland exposeerde hij zijn weik o.a. in „De Vleeshal", het Zeeuws Museum en de kunsthandel „Van Benthem en jutting'' te Mid- Zodra de ochtendmist onze ramen beslaat, grijpen wij naar de rolletjes drop, en er is niemand op de hele wereld die ons dat nadoet, want wij zijn nog steeds de enige dropetende natie. Het is een traditie, waar zelfs de kleinsten aller kleinsten bij zijn be trokken. Maar weet u eigenlijk, wat u en uw kinderen eten? D^-op, dat zwarte en soms bruine spul, is ge maakt van zoethoutwortelextrakt en arabische gom. Ingrediënten, die al sinds mensenheugenis worden ge haald uit het nabije- en verre oos ten en Noord-Afrika. Drop wordt al heel lang in Nederland gefabriceerd. Napoleon gebruikte onze drop ter bestrijding van een maagzweer. Van daar dat hij vaak met een zwarte mond in het openbaar verscheen. Drop heeft inderdaad een genees krachtige werking; zoute drop kan trouwens ook gebruikt worden door mensen met een zoutloos dieet, want deze drop bevat niet het voor zulke mensen verboden keukenzout, maar het onschadelijke salmiakzout. Overigens wordt de kwaliteit van drcpartikelen schérp in het oog ge houden door het Centraal Instituut voor de Dropverwerkende Industrie, een instituut dat al even uniek is in de wereld als onze drop zelf! delburg. Hij is werkend lid van „Arti et Industriae" in Den Haag en van „De Zeeuwse Kunstkring". Van 21 december t.m. 2 januari 1969 ex poseert hij o.a. zijn laatste werk stuk, een 'triptiek van Ibiza, groot 1 bij 3 meter met de Zeeuwse Kunst kring, in De Vleeshal van het stad huis te Middelburg. Kerstviering N.CV.B.-afdeling Naast de vele kerstvieringen in de ze dagen, had ook de N.C.V.B.-af deling in de sfeervol versierde zaal van het ned. hervormd verenigings gebouw, de jaarlijkse kerstavond, die onder leiding stond van de pre sidente. mevrouw Verheule-Harte- minlk. De dames mevrouw Viergever en Vorstheuvel Laforand, vertolkten op voortreffelijke wijze de kerstli turgie; de samenzang werd begeleid door orgelspel van> mejuffrouw N. G. de Boer. Na de pauze trad het 'koor onder leiding van mevrouw B. van d. Linde-Florusse, op. Gebracht werd o.m. een kerstkantate, die op uit stekende wijze tot klinken werd ge bracht. Mevrouw Verwijs-Willemse verzorgde de deklamatie. Bij elkaar werd deze kantate het hoogtepunt van de avond. Het kerstverhaal was 'van de schrijfster, mevrouw Ver- sdhoor-varu der Vlis en werd ge bracht door mevrouw A. Lokker- Meijering. Veel werk werd verricht door le der. en bestuur om deze kerstavond te doen slagen. Na gezamenlijk zin gen van de Engelenzang, eindigde de vice presidente mejuffrouw Vier gever de avond met dankgebed. Me vrouw Van der Linde mocht een fraai kerststukje 'in ontvangst ne men. HAAMSTEDE Snoeidemonstraties De fruittelers hebben deze week met hun neus op de nieuwste snoei- methodes gestaan. Deze werden ge houden op het fruitbedrijf van de heer G-. de Glopper aan de Hoge- weg. De hoofd-assistent van de R.T. C. de heer J. A. v. d. Weel liet on geveer 15 aanwezigen zien hoe men snoeien moet om de grootste op brengsten te mogen verwachten. Dit betrof dan speciaal de Cox's Oran ge. Wie de snoei van vroeger nog eens vergelijkt met het huidige sys teem ziet wel zeer grote verschillen. Vroeger alles even precies met elke tak op de juiste plaats en nu alles gebaseerd op een zo groot mogelijke pi'oduktie. Veel zagen en weinig knippen, in het begin juist andersom. Op de eerste manier schiet het werk ook veel harder cp. Vorige week vrijdag verzorgde de heer v. d. Weel een dergelijke demonstratie op de proeftuin en wel op het ras Golden Delicious. De voorzitter van de N.F. O., de heer J. v. d'. Berge, sprak aan het einde een algemeen dankwoord. SEROOSKERKE Auto na slippartij in de sloot Woensdagmorgen geraakte een personenauto bestuurd door A. B. uit Burgh tengevolge van de gladheid van de weg in de sloot van de Rid- derweg. De licht beschadigde perso nenauto werd met een takelwagen weer op 'het droge getrokken. Per soonlijke ongebakken deden zich niet voor. Gezamenlijke Kerstviering De bejaardenscciëteit en de Herv. Vrouwenvereniging „Debora" vier den gezamenlijk het kerstfeest in de grote zaal van het Dorpshuis. Ds. Huizing uit Haamstede, plaatselijke consulent, opende de middag met het lezen van een gedeelte uit Lucas I, met aansluitend een overdenking n.a.v. dit schriftgedeelte. Het liturgisch gedeelte volgens de Wijdingsdienst voor Hervormde Vrouwengroepen stond onder leiding van mevrouw W. Linders-Tangeman, die ook een boeiend kerstverhaal voorlas, getiteld „Nachtvlucht", van Ant. van Kampen. D'e heer J. Hanse begeleidde de ten gehore gebrachte liederen op het orgel, waarbij vocale medewerking werd verleend door de heer J. de Meij. Deze geslaagde wij dingssamenkomst werd door de leid ster met dankgebed gesloten. NIEUWERKERK Kerstviering Ger. Vrouwenvereniging Woensdagavond vierde de gere formeerde vrouwenvereniging „Ma ria en Martha" het kerstfeest in be sloten kring. Geopend werd met het zingen van Psalm 98 1, waarna de presidente, mevrouw van der Male- Overbeeke, voorging in gebed. Door mevr. van 't Hof-Eerland werden de verzen 18-25 uit Mattheus 1 voor gelezen. De presidente heette ver volgens allen welkom. Inplaats van de geijkte kerstgeschiedenis, las mej. de Bil een stuk voor uit Zondag 14 uit de Catechismus, over de komst van Christus. Het kerstgebeuren werd op deze wijze vanuit een an dere hoek benaderd, doch minstens even actueel en leerzaam. In aan sluiting op de bespreking werd Ge zang 12 1 en 2 gezongen. Mevr. Eerland-Folmer, die ook voor de versiering had gezorgd, deelde een kcpje koffie met gebak uit. Een vrije bijdrage, eveneens door mevr. Eer- land, was getiteld „Geschonden" Kerstfeest". Ex- werden vervolgens nog enige huishoudelijke zaken be sproken en ingekomen stukken. Op een tafel stond een aant al kerst bakjes voor ouden van dagen en zie ken gereed, welke door de leden deze week zullen worden bezorgd op hun bestemming. Afgesproken werd, op 22 januari a.s. weer bijeen le komen. Kerstwijding Nederlands Hervormde Vrouwenvereniging De Ned. Herv. Vrouwenvereniging te Nieuwerikerk hield de traditio nele kerst wij ding in „Rehoboth". In verband met ziekte van mevr. Wes terhof-Sjoerdsma stond de bijeen komst onder leiding van, mevr. H. Papevéld-Schot, die dit deed volgens •de utürgie van „De Fakkel". De zaal was smaakvol versierd. Een koortje bracht een aantal' kerstliederen ten gehore. Orgelspel werd verzorgd docxr mevr. J. Matthijsse-Wandel; een kerstver-haal werd voorgelezen door mevr. Stins. De waarnemend- presidente las het kerstevangelie. Méyr. A. Eerland-Dröge zorgde voor enige leuke kerststukjes. De geslaag de bijeenkomst werd met het zingen van „Ere zij God" en dankgebed door mevr. Papeveld besloten. Trommels voor „Vierbannen" De plaatselijke wandelsportver eniging „Vierbannen.", o.l.v. de be kende wandelaarster mevr. J. Lcde- wijk-de Witte, heeft dezer cagen haar instrumentarium uitgebreid mët twee nieuwe diepte-trommels. In totaal beschikt de vereniging nu ever vijf diepte-trommels en één te nor trommels en twee trompetten. De muzikanten zijn al volop aan het oefenen en proberen in 1969 hun beste beentje weer voor te zetten en goed voor de dag 'te komen door het nieuwe repertoire. Men hoopt op deze manier het aanstaande seizoen met ongeveer 90 wandelleden met goede moed binnen te „kuieren". OOSTERLAND Kerstfeest Chr. Vrouwenvereniging De Chr. Vrouwenvereniging „Mar tha" heeft donderdagavond het Kerstfeest gevierd in het Chr. Ver enigingsgebouw aan de Sint Joost- dij k onder leiding van de presidente, mevr. Ommering-Kcrpel. Er was een goede opkomst. De presidente sprak een welkomstwoord tot de aanwezi gen waarna zij voorging in gebed. Aan de hand van een liturgie, voor komende in het orgaan van de Herv. Vrouwengroep C.J.V.F. werd deze kerstviering inhoud' gegeven, onder het motto: „Hart voor de wereld". Gedichten van kerstfeest werden voorgedragen door verschillende le den en daar tussendoor zong men gezamenlijk verschil Lende Kerstlie deren, met orgelbegeleiding van me vrouw Capelle-Beije. Nadat staande de bekende Engelenzang w,erd ge zongen, sloot mevr. Stoutjesdijk- Overbeeke deze stemmingvolle Kerstviering met dankgebed. Kerstfeest kleuterschool Het kerstfeest op de Chr. Kleuter school: ..Radda Barnen", hoofd me juffrouw M. K. Beije alhier, werd gevierd op donderdagmiddag 19 de cember in de lokalen van de school aan de Sint Joostdijk. Mej. Beije opende met gebed waarna men on der pianobegeleiding een Kerstlied zong. Hierna volgde een tractatie aan de kleinen van melk en kerst krans. Enige kleuters zongen hierna een kerstlied, waarna het school hoofd op een wijze, die goed voor de kinderen te begrijpen was, het kerstevangelie vertelde. Enige leer- lingetjes declameerden over de kerstgeschiedenis hierna. Nu volgde weer samenzang en werd getrac- teerd. De leidster, mevrouw Dale bout-van Dijke vertelde op haar ei gen manier een kerstverhaal, geti teld: „Toch nog een kerstboom". Dat een kinderhand gauw gevuld is bleek nu weer want ze waren ver rukt elk een sinaasappel te mogen ontvangen. Mevx-ouw Dalebout-van Dijke eindigde deze geslaagde kerst- feestvieiing, waarbij aanwezig de voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. Bal. benevens alle kleuters, die van le voren de lokalen hadden versierd met zelfgemaakte slingers, kleedjes en kandelaars, waardoor de zaal' stemmig was versierd. Terwijl het vaderlandse klimaat de nodige grillen vertoont, roepen de reis- bureaux op de zon te zoeken. Zoals blijkt uit een onderzoek zullen duizenden landgenoten daaraan gevolg geven. Het kan zon zijn met sneeuw, om te schaatsen, te skiën of te sleeën. Vrijdag 20 december Zierikzee Mondragon, 8 uur, clubavond „Del ta-Foto". Ned. Hervormd verenigingsgebouw, 7.30 uur, Kerstavond Chr. Platte lands Vrouwen. - Huis van Nassau, 8 uur, ledenverga dering Partij van d'e Arbeid, afdeling Zierikzee. Burgh Hotel „Het Wapen van Burgh", 7.30 uur, tweede uitvoering Kon. Harmo nie „Witte van Haemsted'e". Zaterdag 21 december Zierikzee Huis van Nassau, Zeeuws drie-ron den schaaktournooi. Zondag 22 december Westerschouwen Hoofdingang Domeinen, 10.30 uur, fitheidstraining s.v. „Delta-Sport". Maandag 23 december Zierikzee Rolschaatswedstrijden Leger des Leger des Heils aan de Touwbaan, aanvang 9.30 uur. Jeugdgebouw aan de Visstraat, 2 uur, kerstmiddag U.V.V.-bejaarden- sociëteit. Gemeentehuis, 2 uur, vergadering gemeenteraad Westerschouwen. „De Blauwe Keet", 7.30 uur, verga dering landbouwverenigingen. Dinsdag 24 december Zierikzee Grote kerk. 8 uur, 'gezamenlijke Ad- ventssamenkomst, met medewerking van koor, blazersensemble, declama tie. ////////////////////////A//////////; SUWERKERK 5 Advertenties voor en abophe- menten op <sh§ blad worden uit- sluitend aang^qpmen dpè'r mevr. C. STOU(£l£SBIJK- J2EZEPOEL sj Schoolstraat^] Als correspondent (dus voor het opgeven yen nieuwsberichten en verslageh) is aangesteld 5 de' 'heer A. J. ROTTE S; 5 Kei-kring 63 - Tel. (01114) 310 5 S 3/////////////A////////////T/y I^MjMIIIIl1IIIIIIIIIIIIII1Illlllllflll I xsteunt dè aktie Overdekt zwembad' Stort uw bijdrage op giro E E 137677 t.ru'v. Zierikzèesche 5 Nieuwsbode met vermelding E E van hpf motto! Ook kasstoP- tingetii zijn welkom! Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Hel kan ook zon met zand zijn. Dat wordt (nu nogstrandwerk heel ver weg. Majorca al een beetje, maar vooral de Canarische eilanden. Straks natuur lijk in heel zuid-Europa en liefst ook in de Westhoek. Daar kan het maar wat warm zijn. Men mag natuurlijk (gelukkig) ook gewoon thuis blijven. Wal de uiterlijke kant van het kerstfeest betreft zit ik mooi ont hand. Dat kan ik u wel zeggen. De veelheid immers vertroebelt de keus en het is best eens interessant te loeten hoe een ander dat fikst met zijn (of haar) Ocean Spray Cranber ries. Zelfs met de „cuisses de gre- nouilles" (kikkerbilletjes) zit het nog niet rond, al zijn ze wellicht wel rond. Als schooljongens vingen we vroeger kikkers en kookten die, met excuus aan de dierenbescherming, maar het misdrijf is al verjaard. De soep rook goed; het zal dus met de Framse kikkertjes ook wel zo zijn, maar knoflook er in hoeft niet. Veel omvangrijker is de aarze ling ten aanzien van Chinese Spring soep. Zou daar niet een klein Mao- bacilletje in kunnen steken of is dat een vraag, die de politiek over brengt op een neutraal terrein? Met de toastjes zit het helemaal goed; dat worden natuurlijkrond jes Pumpernickel. Roept een en gerd: „Ik wil Bolletje", zo schallen wij: „Wij willen garneervisjes". Met de „pie" liggen we ronduit overhoop Zijn gewoon bang om de „pie" te lang in de oven te stoppen en wat komt er dan uit? Gelukkig is er een uitweg de kangoeroestaartsoep. We willen wel een hele kangoeroestaart koken om voor de feestdagen over een flinke pot te kunnen beschikken. De saus is al 'n uitgemaakte saus: sweet and pungent saus natuurlijk. Ja, we zullen daar een beetje de feestdagen ingaan, zonder sweet and pungent saus. En - U brandt al van nieuwsgierigheid - wat wordt het met de poulet? Nu dat wordt dan fluks „poület a la bonne fem me". Met de erwtjes is het ook niet zo gemakkelijk. De „petit fois'> moeten dezerzijds zo minuscuul klein zijn, dat een Zeeuwse schokker er een eivormige handgranaat bij lijkt. En laten er asjeblieft wat „Coeurs de Palmiers" in het groentenassor- timent zitten. En ik wil er kreeften- boter bij en een handvol gave Fran se wijngaardslakken. En de wijntjes zullen Ml dit jaar ook moeten doen. Een Sauternes 1964 voor de aanloop, later afronden met een volle Cha- teauneuf du Pape en dan tegen het jaar einde nog eens afronden met een Carta Blanca, een interessante Spaanse champagne. En als U boterhammen fhet stroopvet wilt eten of een bal ge hakt met rode kool, dan is dat on zerzijds ook heel goed. Ieder „zijn meug'' op grond van onze democra tische vrijheden! SCHIEREIL ANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2