nederland 12+8 X ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 10 december 1968 Nr. 20112 Vaars rook slachthuis en vocht voor haar leven STREEKNIEUWS BURGH, 7-12. De klanten van sla ger De Koning te Burgli hebben een stukje vlees in huis gehad dat heel wat hoofdbrekens heeft gekost voor dat het vlees in de winkel was. Een vaars, afkomstig van Gebr. Steur uit Westenschouwen, werd op maandag 25 november per veewagen naar de slachtplaats in Burgh vervoerd. Het komt wel meer voor dat een dier zijn laatste reis bespeurt en ook hier was dti het geval. De vaars wist zich los te ruken en koos het vaar zenpad. Met grote sprongen werd de boomgaard Eoeijes Bosch doorkruist, waarbij het dier achterna werd ge zeten door een vijftal personen. Bij het bekende diepvriesgebouwtje be landde de vaars in de sloot, doch, na op haar rug te hebben gelegen, was het een klein kunstje om er weer van door te gaan. Snuivend joeg ze een wasophangende vrouw „de stui pen op het lijf" toen ze daar langs stormde. Verder over diverse afras- teringen en walletjes holde de vaars het aldaar gelegen weiland in. Over sloten en prikkeldraadversperringen kwam ze uiteindelijk in een weiland aan de Moolweg terecht, waar ze in het nauw werd gedreven door ach tervolgers. Doch met een „stirenhou- ding uit de arena" stormde het dier dwars door het cordon heen opnieuw de vrijheid tegemoet. Lange stoom wolken briesten uit de neusgaten en over het gehele lichaam toonde het dier verwondingen van de prikkel draadafrasteringen. Een week lang heeft de slager haar laten lopen om wat te kalmeren. Op de zaterdagmiddag van Sinterklaas in Burgh-Haamstede werd ze op nieuw opgejaagd. Nog steeds toonde ze geen lust té hebben mee naar de slachtplaats te gaan. Een pistool met ARNHEM. Het hoofdbestuur van de Gelderse Maatschappij van Land bouw maakt zich zorgen over de ge volgen die de Rijnkanalisatiewerken hebben voor de fruitteelt en vreest dat ook de voorgenomen verbreding van het Amsterdam-Rijnkanaal na deel zal berokkenen aan land- en tuinbouw. Elektronische piano DEN HAAG7-12. Piano stu deren zal in de toekomst in alle stilte kunnen gebeuren, want na het elektronisch orgel gaat de elektronische piano haar intrede doen, zo heeft Philips aangekondigd. Degene, lie zo'n elektronische piano bespeelt zal namelijk zijn spel via koptelefoons kunnen horen zonder dat het geluid voor an deren hoorbaar is. Tien jaar speurwerk zijn ermee gemoeid geweest, maar nu heeft men dan ook. een instrument, dat, wat de klank betreft, de even knie moet zijn van de huidige staaldraad- of kattedarmpiano KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hollandscheveld: P. Kolijn, Scherpenisse; te St. Nicolaas- ga (toez.): H. F. Meyer. Maassluis. Bedankt voor Besoyen: G. J. Re bel, Waspik. Geref. Kerken Beroepen te Bodegraven: B. J. F. Schoep, vrijgemaakt pred. te Am stelveen, die dit beroep heeft aan genomen; te' Leiden: K Hortensius, Harderwijk. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Sneek: D. H. Biesma, Lisse. Aangenomen naar Den Haag-w.: P. N. Bibbers, Enschedé-w. Geref. Gemeenten Beroepen te Rilland-Bath: L. Huis man, Vlaardingen. Slechts driemaal zo duur als in een middenklasse-wagen reist men in de VFW H3, E1. Onder deze aanduiding introduceerde de grootste onderne ming van de lucht- en ruimtevaart industrie in de Duitse Bondsrepu bliek het prototype van een drie- persoons helikopter, die thans wordt beproefd. Hij zal in serieproduktie ongeveer 200.000 Dmark gaan kosten en over anderhalf jaar leverbaar zijn. Zijn kruissnelheid bedraagt 250 km. per uur, de actieradius is circa 500 km. een verdovingspijltje bracht uit komst. Langzaam werd haar gang trager totdat ze neerviel. Bedwelmd werd ze op een kar naar de stal ge bracht, waar ze later weer bijkwam en vreselijk te keer ging. Maandag morgen werd ze door de deur op een kier te zetten het genadeschot gege ven. Zonder te weten welke voorge schiedenis er aan vast zat, zullen ve len van deze dappere vaars hebben gesmuld. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht. UTRECHT. 9-12. Op de Utrechtse paardenmarkt werden 330 paarden aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1150,- tot f 1650,-; werkpaar den f 1225,- tot f 1540,-; oude paar den f 730,- tot f 1460,-; 3-jarige paarden f 930,- tot f 1225,-; 2-jarige paarden f 725,- tot f 960,-: veulens f 300,- tot f 675,-; hitten f 700,- tot f 940,-; slachtpaarden per kg ge slacht gewicht f 2,60 tot f 3,50; jon'ge slachtpaarden per kg geslacht ge wicht f 3,50 tot f 3,80. De handel was matig. Aardappelbeurs ROTTERDAM, 9-12. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Bintje 35-55 mm f 11,50, Bintje 40 mm op waarts f 11,50-12,50, Bintje 55 mm opwaarts f 13,50-14,00, Eigenheimers 40 mm opwaarts f 15,00-18,00, Furore 40 mm opwaarts f 14,00-15,00. Zandaardappelen voor het binnen land: Bintje 40 mm opwaarts geen notering. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 40 mm opwaarts geen note ring, Bintje 35-55 mm f 11,50, Bintje 45 mm opwaarts f 13,00-14,50, Bintje 40-60 mm opwaarts f 13,00, Bintje 55 mm opwaarts f 13,50-14,00, Fu rore 40 mm opwaarts geen notering. Zandaardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts f 9,50. Andere blanke rassen van de klei grond: 45 mm opwaarts geen note ring. Voer-aardappelen f 2,00-5,00. Stemming: binnenland rustig en export kalm. Prijzen vastgesteld per 100 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteits eisen binnenland c.q. export. GEMEENTE BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over november Geboren: 7. Engelina Maatje Wil- lemina (te Zierikzee), d. van M. Kloet en J. A. Verwest (Dreischor); 16. Wilhelmina Maatje (te Zierikzee), d. van A. Geelhoed en M.„ Kristalijn (Brouwershaven); 19. Dirk Cornells, z. van C. Romijn en E. Waleboer (Brouwershaven); 30. Adriana Filip- pa Anthonia, d. van J. Smits en J. C. Janse (Noordgouwe). Overleden: 1. Suzanna Willem ij ntje Viergever, 76 jr., wed. van J. J. Ge luk (Noordgouwe); 3. Neeltje Korne- (lia Wright, 92 jr., wed. van C. H. Gast (Noordgouwe); 8. Willemina Adriana Krijger (te Zierikzee), 80 jr. wed. van C. van IJsseldijke (Brou wershaven}; 13. Jolhanniis Marinus van de Linde (te Zierikzee), 67 jr. (Dreischor); 1 8nov. Johannes Willem Doeleman (te Middenschouwen), 61 jr., echitig. van P. C. van den Hoek (Dresohor)22. Jacoba Neeltje van Vossen (te Zierikzee), 67 jr.", echt. varu.J. Koopman ('Noordgouwe); 28. Johannes Kornelis Verwest (te Rot terdam), 40 jr., echtg. van M. J. E. Blom (Zonnemaire). Gehuwd: 15. Jan Cornells Berre- voet, 22 jr. (Zierikzee) en Alida Jan na van de Sande, 21 jr. (Brouwers haven); 29. Willem Jan Hanse, 22 jr. (Brouwershaven) en Maatje Johan na van den Houten, 20 jr. (Brouwers haven). Ingekomen: 1. L. Matthijsse en echtg. (Zonnemaire); 19. J. M. Witte en gez. (Dreischor); 22. J. M. Quist (Dreischor); 28. F. J. Kok (Dreischor); 29. E. J. de Jong, wed. van B. J. Pen ning (Zonnemaire). Vertrokken: 11. D. Rotte (Noord gouwe); 12. A. L. de Graaf (Noord gouwe)! 13. P. de Krijger (Noordgou we); 15. A. J. van de Sande, echtg. van J. C. Berrëvoets (Brouwersha ven); 18. A. M. Mol, wed. van J. A. van der Klooster (Brouwershaven) 21. P. C. van den Hoek, wed. van J. W. Doeleman (Dreischor); 22. J. W. de Keijzer (Noordgouwe). ZIERIKZEE Afdeling Schouwen-Duiveland C.B.T.B. De afdeling Schouwen-Duiveland van de C.B.T.B. houdt Op dinsdag 17 december a.s. in het Huis van Nas sau een vergadering. Op deze ver gadering zal het woord worden ge voerd door de heer P. S. Marinussen, directeur van het Boekhoudersbu reau van de C.B.T.B., met als onder werp de B.T.W. Voorlichting over B.T.W. Op woensdag 11 december a.s. or ganiseert Boekhandel Joop Volkeri een voorlichtingsavond over de B.T.W. in „Concordia" te Zierikzee. Een deskundige van de Enka-kan- toorboekenf abrieken zal op deze avond een causerie houden. Grote zangavond in Chr. Ger. Kerk Zaterdagavond 14 december a.s. wordt in het kerkgebouw van de Chr. Gereformeerden aan de Zeven- getijstraat te Zierikzee een g/rote zangavond gehouden. Het geheel staat onder leiding van de heer C. J. Groenleer terwijl de verbindende teksten zullen worden uitgesproken door ds. P. op den Velde, Chr. Gere formeerd predikant te Zierikzee. Het orgel wordt bespeeld door Dirk Jamsz. Zwart. De volgende koren zullen medewerking verlenen: Het Nederlands Hervormd Kerkkoor uit Zierikzee, de Chr. Gemengde Zang vereniging „Zingt met Aandacht" uit Bruinisse; het Chr. Gereformeerd zangkoor uit Zierikzee en het Ned. Hervormd Kerkkoor van Renesse. Toegang vrij. Gunning De Rijkswaterstaat in Zeeland te Middelburg heeft het herstellen van oeverwerken op de rechteroever van de Westersohelde, 'tussen Walcheren cn Zuid-Beveland met bijkomende werkzaamheden te Vlissingen, ge gund aan het Aannemingsbedrijf P. van Dongen te Haamstede voor f 122.300. De aanbesteding vond op 20 november jl. plaats, waarbij de firma Van Dongen als laagste in schrijver uit de bus kwam. Restauratie A.B.N. begonnen Het bouwbedrijf F. van Aken al hier is dezer dagen gestart met de restauratie en verbouwing van het kantoorgebouw van de Algemene Bank Nederland N.V. aan de Ouide Haven N.Z. Vestiging bijkantoor De N.V. Aannemingsmaatschappij v.h. J. Prins van Wijngaarden, waar van het hoofdkantoor sinds jaren is gevestigd te Hattem (Gld:) gaat bin nenkort een bijkantoor vestigen voor Zuid-Nederland. Het bijlkantoor zal worden ingericht in een pand aan de Oude Haven no. 21 te Zierikzee. Het pand is momenteel nog eigendom van de heer W. E. L. te Meij te Zie rikzee. SEROOSKERKE Sint-Nicolaasfeest bejaarden De bejaarden van Serooskerke vierden het traditionele St. Nicolaas- feest in de grote zaal van het Dorps huis. Al was de goedheilig man niet in eigen persoon aanwezig, toch had hij voor een flink aantal verrassin gen gezorgd. Na wat liedjes gezon gen te hebben, werd allereerst het bestuur verrast met een aardig pre sentje. Voor de bejaarden waren sjoel- en biljartwedstrijden georga niseerd, waaraan in vrolijke stem ming werd deelgenomen. Speciale Sint Nicolaas-attracties ontbraken natuurlijk niet. Ondertussen was de kleine zaal als eetzaal ingericht en had het damescomité voor een heer lijke broodmaaltijd gezorgd. Als gas ten zaten aan de burgemeester van Westerschouwen met zijn echtge note. Tijdens de maaltijd werden nog enkele leuke voordrachten gedaan en pas toen het maantje al door de bomen scheen werd deze gezellige bijeenkomst besloten. Kerstviering Op woensdag 18 december a.s. zul len de bejaardensociëteit en de Herv. Vrouwenvereniging „Deborah" geza menlijk het kerstfeest vieren in het dorpshuis. Het kerstfeest zal onder leiding staan van ds. G. E. Huizing te Haamstede. HAAMSTEDE De brommer is er uit In het Prijzen centru m aan de Noordstraat verdween maandagmid dag de brommer. De gelukkige (en hier blijkt weer eens overduidelijk hoe vreemd het geluk ronddartelt) was mevr. Groenewege-van Damme uit Haamstede. Knaapje „stepte" tegen auto Keesje Jonker, wonende aan de Hcgezoom, kreeg maandagmiddag toen hij uit school kwam, de schrik van zijn leven, toen hij op de hoek Kloosterweg-Noordstraat op z'n step tegen een auto opreed. Het liep vrij goed af. Hij kreeg enkele tandjes door zijn lip. De plaatselijke arts bracht hem thuis en na het inge stelde onderzoek bleek dat er geen andere kwetsuren waren. Zijn stepje was precies in twee stukken, terwijl de auto, bestuurd door de heer P. A. uit Haamstede, alleen een lichtbe- schadigde koplamp had. RENESSE Sint bezocht kleuterschool Sint en Piot ariveerden ook in de kleuterschool, waar zij werden ver welkomd door het hoofd der school, mevr. van Antwei-pen-Gaanderse. Het werd een heel gezellig feest voor de kleuters en ouders. De laatsten waren in grote getale opgekomen om het feest bij te wonen. Ook dit jaar hadden de kinderen weer iets voor Sint en Piet gemaakt; tekenin gen en twee heel mooie portretten van Sint en Piet, in lijst! „Die por tretten kon Sint ophangen in zijn werkamer, in Spanje", zeiden de kinderen. Sint beloofde dat. De goed heilig man had ook. dit jaar de kin deren van Renesse niet vergeten. Er waren prachtige cadeau's. Er was fruit en er waren versnaperingen. In de pauze werd' getrakteerd op chocolademelk en speculaas. De heer en mevr. Everwijn gaven, door hun aanwezigheid, blijk van. medeleven met de school. NOORDWELLE Sint bezocht de school Precies op zijn verjaardag bracht Sint Nicolaas een bezoek aan de openbare lagere school te Noordwel- le. Het feest, in één der 'lokalen, werd bijgewoond' door vrijwel all'e ouders, belangstellenden en ook een aantal kleuters. De aanwezigen werd een welkom toegeroepen door de voorzitter van de oudercommissie, dn 't bijzonder burgemeester H. P. Ever wijn en echtgenote. Terwijl de jeugd een welkomstlied zong arriveerde Sint Nicolaas. Helaas had Zwarte Piet het elders te druk om met zijn' baas naar Noordwellte te komen. De heer Smalleganige, hoofd der school, verwelkomde de Sint. Sinterklaas dankte voor het welkom en veront schuldigde het „zoekraken" van Piet: De goed heiligman hoopte dat zijn knecht nog zou komen. Een paar kinderen mochten de Sint vervolgens helpen bij het openen van de grote kist, waar een levend kadoo uit kwam: een echte dartele Zwarte Piet, die zijn vrijheid vierde met een paar dolle sprongen tot grote vreug de uiteraard van de jeugd. Er werd volop gezongen en gestrooid. De Sint had grote bewondering voor de dooi de kinderen van hem en Piet op het schoolbord gemaakte tekeningen. Als gewoonlijk werden weer to- neelsch'etsjes opgevoerd. De klein sten mochten de Sint een handje ge ven en kregen een leuke verrassing. Alle kindergezichten glunderden en de Sint werd bij zijn afscheid met Piet een luid afscheid toegezongen. De school ziet weer terug op een ge slaagd Sinterklaasfeest. ZONNEMAIRE Sint Nicolaas bezoekt de scholen Sint Nicolaas en zwarte Piet heb- biji bij hun bezoek van dit jaar aan Zonnemaire de plaatselijke' scholen niet vergeten. Vooral de kleintjes van de kleuterschool waren onder de indruk toen de Sint arriveerde en zij verwelkomden, de bejaarde kinder vriend met een Red en een gedicht. Alle kleuters werden met een ge schenkje en snoepgoed bedacht. Op de chr. lagere school maakten Sint Nicolaas en zijn knecht hun en tree in een versierde klas: Alle kin deren werden één voor één voor de klas geroepen, er werden gedichtjes opgezegd en liedjes gezongen. Piet hielp de aanwezige moeders met hel serveren van de koffie. Er werden geschenken uitgedeeld, gevolgd door een vrolijk afscheid. De leerlingen van de openbare la gere school waren voor het Sinter klaasfeest bijeen in het versierde gymnastieklokaal, met vele ouders en belangstellenden. Vier muzikantjes begeleidden de gezongen liederen, de heer Mandemaker las een verhaal voor. De kinderen moesten zich per soonlijk melden bij de goede Sint, terwijl zwarte Piet de jeugd trac- teerde. Hun kadootjes kregen de kinderen uit handen van. de Sint en daarbij behoorden uiteraard de no dige lekkere snoeperijen. NOORDGOUWE Sint Nicolaas bij de schooljeugd Sint Nicolaas bracht donderdag middag, vergezeld door twee knech ten een bezoek aan de openbare la gere school te Noordgouwe, waar hij met luid gezang door de leerlingen werd ontvangen. Sint en pieten wer den hartelijk toegesproken door de heer Gerritsen. Verschillende leer lingen werden bij de Sint geroepen en bovendien werd een drietal to neelstukjes opgevoerd door de klas sen 1, 2 en 3. In de pauze kregen de leerlingen chocolademelk en daarna verzorgden de hoogste klassen de op voering van een toneelstukje, waar van Sint Nicolaas, de pieten en ver dere aanwezigen bijzonder genoten. Sinterklaas vond dat er goede to neelspelers onder de jeugd waren en hij bracht, hulde aan mejuffrouw Schriel- en de heer Gerritsen dié dit voor elkaar brachten. Alle leerlingen en ook de leerkrachten mochten hierna een geschenk in ontvangst nemen. Gul strooiend vertrokken hierna Sint Nicolaas en de beide knechten. NIEUWERKERK Onder leiding van de Gereformeer de predikant ter plaatse, dr. J. H. Becker, zal een bijeenkomst worden gehouden door de jongere jeugdver enigingen. De meisjesclub „De Zon nestraaltjes" en de club van de jon gens „Benjamin" zullen op deze avond, welke gehouden wordt op maandag 16 december, zoi-gen voor een jeugdappèi, zij het op kleine schaal. Zang en declamatie, daartus sen enkele onderwerpen worden dooi de jeugd zelf verzorgd. De bijeen komst vindt plaats in het vergader lokaal der Gereformeerde Kerk aan de Badhuisstraat. Neger in staf Witte Huis NEW YORK, 10-12. De'toekomsti ge Amerikaanse president Richard Nixon heeft, maandag voor het eerst een neger benoemd als lid van de staf van het Witte Huis. De 33-jarige Robert Brown wordt „bijzondere as sistent" van de president. Een van zijn belangrijkste taken zal bestaan uit ontwikkeling en uitvoering van een neger-programma dat de negers een hogere levensstandaard moet ge ven. Hiertoe zal worden getracht het kapitaalbezit onder negers te bevor deren. Nixcm heeft al eex-der aange drongen op een dergelijk plan, dat de negers met hulp van banken en andere instellingen en organisaties zelf moeten uitvoeren. Nederlandse rond-de- wereld-zeiler VLAARDINGEN9-12. De la- milie van de 62-jarige Vlaar- dinger E. T. M. Zijdenbos heeft bericht ontvangen dat de heer Zijdenbos met zijn zeilboot „Santa Maria'' in de haven van, Durban, Zuid-Afrika, is aange komen. De heer Zijdenbos, die met zijn boot een tocht rond de wereld maakt en thans na 28 maanden Durban heeft be reikt, zal daar ongeveer een maand blijven, en vandaar dan zijn wereldtocht vervolgen op weg naar Nederland, waar hij in augustus volgend jaar hoopt te arriverenHij vertrok op 4 juli 1966 uit Vlaaringen. m Het mandaat van de groep waar nemers die belast is met het toezicht op de militaire operaties in Nigeria dat 14 december zou aflopen, is voor onbepaalde tijd verlengd. Dit heeft de Britse waarnemer, generaal sir Bernard Fergusson, 'maandagavond in Londen meegedeeld. AMSTERDAM. Het 80-jarig be staan van zowel het Concertgebouw Orkest als van het gebouw zelf zal donderdag 10 april 1969 worden ge vierd met een gala-avond. SPORTBERICHTEN VOETBAL Dreischor I verliest thuis van 's Heer-Arendskerke (2-3) Na de zege op Zierikzee III moest Dreischor I zondagmiddag het on derspit delven. De gasten speelden het 'eerst met de wind in de rug en wisten daarvan handig te profiteren. Er waren 10 minuten gespeeld toen de bezoekers via een treffer van G. v. d. Kreeke de leiding namen, door doelman Dooge geen kans te geven (0-1). Dreischor probeerde van alles om deze achterstand weg te werken, doch een doelpunt viel wederom aan de andere kant. Na 25 minuten spe len zag P. Goedegebuure zijn kans en het was raak (0-2). Vlak voor de rust ontstond uit een voorzet van A. de Wilde weer een doelpunt voor de Bevelanders, gescoord door G. v. d. Kreeke (0-3). Na de rust stond Dreischor tegen een vrij grote achterstand aan te kij ken en slaagde er vooralsnog niet in om wat van deze achterstand weg te werken. Pas na een half uur spelen slaagden de blauw-witten er in om het Bevelandse doel te doorboren. Kees Kommer nam het eerste tegen- punt voor zijn i-ekening. Kort voor het einde maakte Kees Kommer ook nog 2-3, doch de resterende speeltijd was nu te ver verstreken om nog een gelijkmaker aan te laten tekenen. Eindstand 2-3. DAMMEN Competitie Zeeuwse Dambond Maandagavond jl. werd te Goes gespeeld de wedstrijd Goes II-Zie- rikzee I. De uitslag werd 11-9. De persoonlijke uitslagen zijn: C. van Biemen-C. Verton 1-1; J. Schot- J. Huigers 2-0; K. Schoester-.T. L. Cmalheer 1-1; M. de Klerk-C. P. Flikweert 1-1; O. Scherp-M. de Wild 1-1; A. Mijnsbergen-.T. Folmer 1-1; G. Gorse-J. M. Kostense 2-0; D. J. van Daalen-K. B. Hogerland 1-1; L. Dekker-W. Stoutjesdijk 0-2; H. C. Mulder-P. de Ronde 1-1. Stichting voor liet Kind In de hal van het postkantoor te Zierikzee zijn nog tot 1 januari a.s. iedere morgen (behalve op zaterdag') verkrijgbaar: ruime collectie kaarten, geschikt voor Kerst, Nieuwjaar en felicitatie, prijzen van 15 cent tot f 1,25; en kinderzegels. Een goede raad: Plak een sprookje op uw Kerst- en Nieuwjaarspost! Advertentie^ f J n Irak gaat zijn strijdkrachten in Jordanië versterken, heeft Iraks plaatsvervangende premier Al Tak- iriti in een gesprek met een krant gezegd. Sinds de Arabisch-Israëli- sche oorlog van 1967 heeft Irak troe pen in Jordanië. KERKNIEUWS Gereformeerde Kerk Zierikzee Afscheid, bevestiging en intrede ds. J. H. Nawijn Ds. J. H. Nawijn zal zondagavond 15 december 1968 om half zeven af scheid nemen van de Geïnformeerde Kerk van Zierikzee. Veertien cagen later, nl. zondag 29 december 1968 zal hij in twee diensten, n.l. 's mid dags om drie uur in „De Keurhorst" aan de 'Sinderenseweg te Sinderen en 's avonds om zeven uur in de Adventkerk in de Prinses Margriet- straat te Varsseveld, na vooraf des morgens om half tien in de Advents- kerk te Varsseveld te zijn bevestigd door zijn vader, ds. E. i. F. Nawijn uit Barchem, intrede doen als predi kant van de Gereformeerde Kerk van Varsseveld, waar hij beroepen is in de vakature van ds. A. A. Oos tenbrink, die op 26 februari van het vorige jaar (1967) naar Opende in de provincie Groningen is vertrok ken en die daar veertien dagen later intrede heeft gedaan. (De intrede- dienst van 's avonds zeven uur in de Advents'kerk te Varsseveld zal de of ficiële intred'edienst zijn, waarbij ook genodigden aanwezig zullen zijn). Jan Hendrik Nawijn werd op 6 no vember 1930 uit een predikantsgezin te Geesteren dn de provincie Gelder land geboren. Hij bezocht eerst het gereformeerd gymnasimum te Kam pen (zijn vader diende van 1945 tot 1950 ongeveer vijf jaar de Gerefor meerde Kerk van Kampen), waar hij ook aan de theologische hogeschool van de Gereformeerde Kerken in Nederland, studeerde en op 3 oktober 1958 zijn kandidaatsexamen aflegde. Nadat de heer Nawijn bijna drie we ken later op 23 oktober 1958 na prae- paratoir examen door de classis Har derwijk was beroepbaar verklaard j in de Gereformeerde Kerken in Ne derland en hij op 20 januari 1959 door de classis Gouda peremptoir was geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en tot de be diening der Sakaramenlen in ge noemde Kerken werd hij op 22 fe bruari van datzelfde jaar (1959) door zijn vader, ds. A. I. F. Nawijn, toen nog predikant van de Gereformeerde Kei k van Katwijk aan Zee en thans emeritus predikant van de Gerefor meerde Kerk van Hattem en als zo danig predikant in tijdelijke dienst van de Gereformeerde Kerk van Barchem, bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Moordrecht. Op 6 september 1964 verwisselde ds. Nawijn deze Kerk met die van Zierikzee, waar hij ook weer door zijn» vader, toen nog pre dikant van de Gereformeerde Kerk van Hattem is bevestigd. Tijdens zijn ambtsbediening als predikant van de Gereformeerde Kerk van Moordrecht was ds. Na wijn in de classis Gouda deputaat ad art. 20 van de kerkorde (hulpbehoe vende studenten) en vele jaren con sulent van de Gereformeerde Kerk van Ouderkerk aan den IJssel, welke sinds oktober 1960 vakant is geweest. Te Zierikzee was hij in de classis Zierikzee deputaat voor de evange lisatie, deputaat voor de zending, lid van de coördinatie-commissie en be stuurslid van de christelijke school. Verder werd hij dit jaar (1968) dooi de classis Zierikzee afgevaardigd naar de particuliere synode van Zee land, waarvan hij scriba was. Tij dens zijn verblijf te Moordrecht ging ds. Nawijn eind augustus 1961 in mi litaire dienst en is toen ruim een jaar te Schaarsbergen bij Arnhem werkzaam geweest als reserve-leger- predikant.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 9