Uit de oude voetbaldoos a.u.b. Rijdt veilig met melk SPAARBUSJES NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE Ook de oude Chinezen, Grieken en Romeinen, wisten er het fijne van Voetbal is een wereldspel, dal over al en door de eeuwen heen werd ge speeld. Wel in andere vorm en onder andere spelregels, maar in principe toch als voetbal. De oude Chinezen kenden hei reeds en ook andere volken in Azië speel den een soort voetbal. Driehonderd jaar voor onze jaartelling werd voet bal gespeeld in China onder super visie van keizer Cheng Ti. Deze vorst bleek er geweldig enthousiast voor en het kostte hem bijna zijn kroon, toen de Chinese adel vond dat een keizer, die zijn waardigheid verloor door achter een bal te hollen, maar moest verdwijnen. De Grieken en Romenen beoefen den een balspel, dat door een onbe paald aantal spelers kon worden ge speeld en waarbij tevens van de han den gebruik mocht worden gemaakt. Het leek meer op rugby, doch omdat men toch hoofdzakelijk met de voe ten werkte, noemden zij het een voetbalspel. Het zijn de Romeinse legerscharen geweest die op die ma nier dit spel in Engeland brachten waar het door de eeuwen heen in verschillende vormen steeds de sym pathie van het volk heeft gehad. Zo werd het voetbal een echte volks sport in Engeland en Frankrijk. Verboden Het voetbalspel heeft niet altijd de goedkeuring van de overheid gehad. Toen het in de middeleeuwen uit groeide tot een ware volkssport, kwamen er in verschillende landen verbodsbepalingen. De motieven wa ren duidelijk. Dit zo enthousiast be oefende spel hield de jongemannen af van de beoefening van de vaar digheid met wapenen. De vorst zag liever dat de jongens gingen boog schieten. speerwerpen of worstelen! Dikwijls werd er gespeeld op een wijze en volgens regels, die ons zeer eigenaardig aandoen. Zo kwam het meer dan eens voor, dat een ploeg uit ruim twintig of dertig man be stond. De opstelling week sterk af van de onze. Het doel kwam pas veel later, voordien had men een punt verdiend wanneer de bal over een bepaalde grenslijn werd gebracht of in een kuil werd gedeponeerd. Het spel werd als volksspel voor speciale feesten aangekondigd. In de 17e en 18e eeuw maakte het voetbalspel een ernstige crisis door in Europa. Het werd minder gespeeld om uiteindelijk praktisch overal te verdwijnen. Maar het eigenaardige verschijnsel deed zich door, dat in de 19e eeuw voetbal weer terugkwam en snel populariteit won. Zo zelfs, dal het een ware internationale volkssport is geworden. Dat deze sport terugkwam is begrijpelijk. Óveral om zich heen kan men zien, dat de mens geneigd is tegen een bal te schoppen De wedergeboorte De wedergeboorte van voetbal vond plaats in Engeland en wel op de Engelse kostscholen, waar jonge lui van gegoede stand het spel gin gen beoefenen. Zij voerden voor het eerst de regel in, dat uitsluitend met de voeten mocht worden gewerkt. Die eerste officiële regels ontston den in 1848 aan de universiteit van Cambridge. Van deze tijd af begon de zegetocht van voetbal. Nieuwe betere regels kwamen en er werd systeem in het spel gebracht. Men kwam tot meer eenheid. De eer ste officiële interlandwedstrijd werd gespeeld en wel in 1872 tussen En geland enerzijds en Schotland ander zijds. Als gevolg van de menings verschillen die ontstonden, werden de spelregels gelijk gemaakt, hetgeen het spel en het contact ten goede kwam. Pim Muiier komt de eer toe, voet bal in Nederland tot bloei gebracht te hebben. Men ging in 1879 in ons land voetballen en daarmede waren Nederland en Denemarken, waar men er iets eerder mee aanving, de eersten op het continent. Inde loop van onze twintigste eeuw is voetbal uitgegroeid tot een prachtige volkssport, die over de ge hele wereld wordt beoefen Flitsen uit het buitenland FLORENCE. In Florence heeft een pastoor bekend gemaakt, dat hij is afgetreden uit solidariteit met Don Mazzi, 'de pastoor van één van de armste wijiken van Florence die de zer dagen, werd ontslagen, omdat hij weigerde te gehoorzamen aan de eis van kardinaal Flori't dat' hij kritiek op de R.K. Kerk zou terugnemen. LUXEMBURG. De Luxemburgse autoriteiten hebben de 38-jarige prinses Marie Antoinette Elisabetn Alexandra von Anhalt als ongewens te vreemdelinge over de grens gezet. De prinses wordt gezocht door de politie van Hamburg, omdat zij met achterlating van talrijke schulden met de noorderzon was vertrokken. PALM SPRINGS. De republikein se gouverneurs in de Verenigde Sta ten hebben de komende president Nixon gevraagd een thalt toe te roe pen aan „maatregelen van politieke opzet" waarmee volgens hen de re- gering-Johnson in de laatste dagen van haar bewind de regering-Nixon in meoilijkheden wil brengen. WENEN. Tijdens de voorbereiden de bijeenkomsten van de wereld- vredesraad in Wenen, die zondag is beëindigd, is het wegens de bezetting van Tsjeoho-Slowakije tot heftige meningsverschillen gekomen tussen afgevaardigden uit oostelijke en wes telijke landen. HOUSTON. In Houston is een licht vliegtuig voor beoefening van lan dingen op de maan verongelukt. De bestuurder van het toestel, Joe Al- granti, wist zich met behulp van zijn parachute te redden en werd niet gewond. VATICAANSTAD. Paus Paulus heeft verklaard dat de R.K. Kerk een periode doormaakt van onrust en zelfkritiek die aan zelfvernieti ging grenst. „Dit tumult dat de kerk raakt heeft, zoals logisch is vooral zijn weerslag op de paus. De beproe vingen zijn moeilijk en vaak hard, maar de wezenlijkheid van ons ambt maakt dat wij de Heer zegenen om deze beproevingen", aldus de paus. LONDEN. De 76-jarige Herbert Harris, een gewezen Londense auto busbestuurder, heeft een bedrag ge ërfd van 21.000 pond sterling van zijn vrouw Suzanna, die hij ruim 38 jaar geleden in de steek liet. CHICAGO. Een groot postorder- en warenhuisconcern in Chicago met vertakkingen door geheel Amerika heeft alarm geslagen omdat er een 300 tot 400 Japanse broches de deur uit zijn gegaan die dodelijk kunnen zijn. Ze zijn namelijk voorzien van een vergiftige tropische boon. Het er op zuigen of kauwen zou noodlot tig kunnen zijn. KAAP KENNEDY. Van Kaap Ken nedy is een telescoopkunstmaan, de OAO-2. gelanceerd en in een baan om de aarde gebracht. De twee ton zware OAIO-2 is met elf telescopen uitgerust, die door ingenieuze syste men op bepaalde sterren worden ge richt. Feest in het Dorpshuis Bezoek van Sinterklaas en Piet aan Serooskerke SEROOSKERKE,9-12. Zaterdag avond vonden Sint Nicolaas en Zwarte Piet gelegenheid een bezoek te brengen aan Serooskerke. De schooljeugd was bijeen in de feeste lijk versierde zaai van het Dorps huis. Ik ben wat laat dit jaar, aldus Advertentie yf lglas supply Melk is super-brandstof voor automobilisten. Heeft 'n hoog mineraal- en proteïnegehalte. Melk is het beste wat er is voor een scherpe blik en een snel reaktievermogen. Mee eens? Vraag dan het gratis embleem aan het N.Z.B.Postbus 4530, Rijswijk (ZH). deelde de bejaarde kindervriend mee, maar dat komt door de igrote drukte en het zoekraken van het grote beek. Gelukkig had Sinterklaas zijn onmisbare boek nog juist op tijd gevonden. Bijgestaan door zijn zwarte knecht deelde de goedheilig man geschenken, fruit en versnape ringen uit. Daarbij werden „de mees ter" en zijn vrouw en natuurlijk de h andw erkonderwij zeres, mevrouw Padmos niet vergeten. Het feest ver liep bijzonder gezellig en groeide uit tot een.waar groot familie-feest. De Sint was er bijzonder over verheugd dat de kinderen dit jaar bijzonder zcet waren geweest. Er werd uit vol le borst gezangen, waarbij mevrouw Van Antwerpen begeleidde op het orgel. Een deel van de avond werd door cle kinderen zelf verzorgd met voor dracht, zang en toneel. Sint en Piet waren zeer tevreden over alles wat ze hoorden en zagen. Burgemeester H. P. Everwijn dankte de goedheilig man en zijn knecht voor hun komst naar Serooskerke. Hij dankte ook al len die deze prettige avond hadden georganiseerd. Omstreeks negen uur was dit geslaagde Sinterklaasfeest afgelopen en keerden allen, in 't bij zender de kinderen zeer voldaan huiswaarts. Radio- en l.v.-zaak te Stediini brandde uit STEDUM, 9-12. In de radio- en t.v.-zaak van de firma Knoop in Stedum is brand uitgebroken. Daar bij ging de gehele inboedel verloren en de winkel brandde totaal uit. De brandweer van Stedum, die werd geassiteerd door de brandweer van Loppersum wist het woongedeelte van het pand te behouden, hoewel het ernstige waterschade opliep^ De totale schade wordt geraamd op f 100.000. De oorzaak van de brand is n'iet bekend. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 11 DECEMBER. NED. I. In het middagprogramma van de AVRO aandacht voor de nu al voor het tweede jaar lopende jeugdvoetbalwedslrijd „Geen woor den maar daden". Jongelui van zui delijke voetbalclubs ontmoeten el kaar. In „Scala" het iveekbladover- zicht, de parlementaire rubriek, het gewestelijk journaal en een inter view. Na het journaal politiek. Eerst tien minuten met de Partij van de Arbeid en dan „Inburgeren", waarin de samenstellers een actueel pro bleem aansnijden. Is het niet nodig, zo vragen zij zich af, dat de demo cratie eens reclame voor zichzelf gaat maken. De hoofdfilm is „De Humorist", naar het gelijknamige boek van John Osborne. Laurence Olivier speelt de hoofdrol van de hu morist, Archie Rice, die het einde van zijn toneelloopbaan ziet naderen. Hij is nooit een grote ster geweest, maar naarmate het publiek vertoen- der werd, kreeg hij minder voeten aan de grond. Met een ongelooflijke pijnlijke hooghartigheid tracht hij de schijn op te houden ,zich ogenschijn lijk niets aantrekkend van de lege zalen en het boegeroep van het pu bliek. Ook als mens is hij een nul, maar ook als mens tracht hij de schijn op te houden. Laurence Olivier maakt een bijzonder indringende creatie van dit formidabele stuk. Hierna nog een Socuterafilmpje, het laatste nieuws en een herhaling van Openbaar Kunstbezit. NED. II. Het eerste programma is voor de tieners, die de Monkees aan het werk zien in alweer een heel vreemd avontuur. Jan Brusse pre senteert vervolgens opmerkelijke uitzendingen van de Franse televi sie. Na het journaal „Vers I". een programma van Bob Rooyens. Het is uiteraard een nogal modern stuk amusement, waarvoor hij de mede- werking kreeg van tal van moderne artiesten en kunstenaars. Daarna een van de eerste voortbrengselen van het „Drama Workshop" van de AV RO. Enkele jonge schrijvers en schrijfsters kregen de gelegenheid, zich ie bekwamen in het schrijven van een TV-spel. Thera Coppens schreef de eenacter „Dag Nacht", dat vanavond onder regie van Jan Retèl wordt opgevoerd. De avond wordt besloten met „Info", de advies- en informatierubriek van Jaap van Meeleren en Ilse Wessel. DONDERDAG 12 DECEMBER. NED. I. De VARA gaat van start met een documentaire van Milo An- stadt. „Zweden, schijn en werkelijk heid" is de eerste aflevering van de ze nieuwe serie. Anstadt wil afreke nen met veel wanbegrippen over dit welvarende land. Na het journaal de actualiteitenrubriek „Achter het Nieuws" en tenslotte „Zeemansvrou wen", het bekende toneelstuk van Herman Bouber in een televisiebe werking van Willy van Hemert. De VARA verwacht veel kijkers een ge noegen te doen met dit puur Amster- danmse volksstick .De problematiek is even dramatisch als eenvoudig. Mooie Leentje is verliefd op de bik kelharde held van de buurt Lou. Lou komt in de gevangenis, Leentje ach terlatend met het residtaat van hun liefde, een tweeling. Leentje trouwt dan met de zeeman Willem. Dat zint Lou helemaal niet. rils hij zijn straf heeft uitgezeten. NED. II. In „Scala" het. internatio naal agrarisch nieuws, Van gewest tot gewest, de ANVV tips en de ar tistieke evenementen. Na het jour naal gaat de KRO hel programma beginnen met „Openluchtcircus". Te gen de achtergrond van een oost- Europese stad zien we o.m. jongleurs, acrobaten, paardrijdsters en dieren temmers. Vervolgens de serie „De Reporter". Danny Taylor is voor een interview op bezoek bij een berdemd baseballspeler als diens zoontje wordt ontvoerd. „Brandpunt" neemt de rest van de avond voor z'n reke ning. Het wordt een speciale afleve ring die is gewijd aan het rapport dat het Instituut voor Toegepaste So ciologie in Nijmegen maakte over de toekomst van de vakbeweging. De donderdagavond wordt door de ker ken besloten met het programma .,'t Zal de kerk een zorg zijn". Het thema van deze uitzending is de re volutie. WOENSDAG 11 DECEMBER. NED. I: Schooltelevisie: 11.00 Stu dielessen; 11.25 Hier Den Haag; 11.50 Einde; 17.00 Geen woorden maar da den; 17.35 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur): 18.56 Ster: 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.06 Scala; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 P.v. d.A.; 20.30 Inburgeren: 20.55 De hu morist; 22.30 Socutera; 22.45 Jour naal; 22.50 Openbaar kunstbezit; 23.05 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws19.03 Nog één verhaaltje dan; 19.08 De Monkees (kleur); 19.33 Hier Parijs - hier Jan Brusse; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Vers I (kleur): 21.00 Dag nacht; 21.45 Info; 22.20 Journaal. DONDERDAG 12 DECEMBER. NED. I: Schooltelevisie; 11.00 Hier Den Haag; 11.25 Beeldverhaal van de kerk; 11.50 Einde; 14.00 Europa wordt één: 14.25 Walter en Connie; 14.50 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws! 19.03 Ster; 19.06 Schijn en werkelijkheid in Zweden; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster: 20.20 Achter het nieuws; 20.50 Zeemansvrouwen; 22.30 Jour naal; 22.35 Pauze; 23.00 Kijk eens wat ik zeg; 23.30 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 20.00 Journaal; 20.16 Ster: 20.20 Openluchtcircus (kleur); 20.50 De reporter; 21.40 Brandpunt; 22.30 't Zal de kerk een zorg zijn; 23.15 Journaal. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GRONINGEN. In de stad Gronin gen is gedemonstreerd tegen de ver hoogde NAVO-bijdrage van 225 min. gulden. Gewapend met spandoeken, die leuzen droegen als „Geen Navo maar havo verhoging", „Navo om laag, AOW omhoog", trokken de de monstranten, voor het merendeel jongeren, door de stad. HEERLEN. Drie van de vijf inwo ners van Heerlen die onlangs bij ge brek aan voldoende bewijs door de Maastrichtse rechtbank werden vrij gesproken in een 'brandkastkraak. zijn nu, onder verdenking schuldig te zijn aan eer. brandkastkraak in de nacht van 5-6 december bij de hout handel Damen in Ubachsberg aange houden. SLEEN. De 84-jarige J. Spreen is in zijn woonplaats geschept door een personenauto toen hij onverhoeds de rijweg overstak. Even later is hij in het ziekenhuis te Emmen aan de op gelopen verwondingen overleden. SCHAARSBERGEN. Bij het mo nument van de 7-december-divisie aan de Koningsweg in Schaarsber- gen zijn de gedenktafels onthuld, die zijn aangebracht aan de door een wand afgesloten poort van het vroe gere kloosterkerkhof aldaar. AMSTERDAM. In het Wilhelmina- ziekenhuis in Amsterdam is de 78- jarige weduwe R. A. Sluijter uit de hoofdstad overleden. Zij was op 6 december bij het oversteken van de Willemsparkweg door een motorrij der aangereden. MEIJEL. De rijkspolitie in Meijel heeft, verdacht van het plegen van een moordaanslag op een 24-jarige i inwoner van deze gemeente, de echt genote van het slachtoffer en een andere jongeman uit die plaats aan gehouden. TIEL. Bij een boer in Tiel zijn acht koeien gestolen. Het vee liep in een boomgaard achter de boerderij. De eigenaar bemerkte de diefstal toen hij zijn koeien wilde gaan mel ken. Men neemt aan dat de diefstal is gepleegd door een georganiseerde bende veedieven. HEEMSTEDE. Het edelhert dat uit de hertenkamp van. het wandelbos Groenendaal in Heemstede gevlucht was is weet- gevangen. Het hert be vond zich in de buitenplaats Herten- duin aan de Herenweg op een af stand van ongeveer 1 km. van het wandelbos Groenendaal. BREDA. Een bijkantoor van de Algemene Bank Nederland in Breda is beroofd van 1.805 gulden. CDOORN. Op Rijksweg 34, tus sen Odoorn en Exlo, is bij een -ver keersongeluk de 21-jarige heer A. Wagt om het leven gekomen. Drie personen moesten 'ernstig gewond naar het „Diakonessenhuis" in Em men worden gebracht. DEN HAAG. Twee leden van de P.v.d.A.. die in een circulaire van het comtié Democratisch Appèl zijn vermeld als kandidaten voor het par tijbestuur, zijn zonder hun voorken nis of instemming genoemd. AMSTERDAM. De 26-jarige J. J. Dix uit de hoofdstad is om het leven gekomen toen de door het bestuurde auto op het kruispunt IJdoornlaan- Leeuwarderweg in Amsterdam-N. geen voorrang verleende. ROTTERDAM. Uit het huis van een fabrikant aan de Looslaan in Rotterdam zijn het afgelopen week einde sieraden ter waarde van f 25.000,gestolen. Ook is een be drag van f 2.000,aan geld ont vreemd. De inbraak werd gepleegd tijdens afwezigheid van de bewoner. KERKNIEUWS Bevestiging en intrede fis. D. Jansma als predikant van Gereformeerde kerk te Zoimemaire Na in de morgendienst van zondag bevestigd te zijn door dr. J. H. Bec ker te Nieuwerkerk, deed ds. D. Jansma zijn intrede als predikant van de Gereformeerde Kerk te Zon- nemaïre. Ds. Jansma verbend zich aan zijn gemeente met de tekst 2 Cor. 4 vérs 5. Ds. Jansma ontwikkelde in zijn predikatie de gedachte alleen Chris tus Jezus als Heer te prediken, on derlijnend dat Hij koning is van de kerk, maar ook van de wereld. Na de dienst sprak ouderling Hes- selin'g. Hij zei: „Na 3 jaar kunnen wij u dan nu aanspreken als onze dominee. U hebt er hard voor ige- werkt en veel steun ontvangen van uw vrouw en kinderen. Zij hebben u veel mceten missen, maar u hebt nu, met Gods hulp bereikt waar u naar hebt gestreefd. Namens gemeente en kerkeraad van harte gelukgewenst met dit bereikte resultaat, en dat u nog vele jaren onze dominee mag zijn". Ouderling Hesslinig sprak ook rcg een dankwoord aan dr. J. H. Becker, die als consulent te Zonne- maire werkzaam was. Dr. Becker sprak namens de Clas sis Zierikzee en Deputaten. De Clas sis is zeer verheugd er weer een do minee bij te hebben en ook namens haar gelukgewenst. Ds. Keyzer sprak namens de ker keraad van Brouwershaven. „Veel vriendschap hebben wij van u mo gen ontvangen en ook van uw vrouw". Burgemeester Bcersma sprak ds. Jansma toe als vertegenwoordiger der burgerlijke gemeente en felici teerde hem. Ds. Feunekes sprak na mens de Ned. Herv. Gemeente en herinnerde aan de samenwerking die er is tussen Hervoimden en Gere formeerden welke zich uiten in ge zamenlijke diensten en ook nu in het gebruik der Hei-vormde kerk voor d'eze bevestiging en intrededienst. Ds. Feunekes wenste ds. Jansma van harte geluk met dit bereikte resul taat. Hij overhandigde hem een en veloppe met inhoud. Ds. Zwaan feliciteerde ds. Jansma als vriend en collega. „Ik moest u les geven, maar u was ook vaak de leermeester en ik de leerling. Maar ik zie terug op een prettige tijd met u. Ik wens u en uw gezin van harte geluk en Gods zegen toe". Ds. De Wit sprak namens de wer kers onder de schippers. „Wij zagen u met droefheid in het hart van ons heengaan als co Eega. Maar wij gun nen het u van harte dit mooie resul taat. Albert Jansma, zoon van ds. Jans ma, feliciteerde zijn vader namens zijn gezin. „Wij zijn trots op u, dat u dit hebt bereikt na jaren hard wer ken". De heer Van Dijk uit Lobith sprak namens de evangeliewerkers aldaar. De h'eer Van Dijk is opvolger van ds. Jansma als evangelist in Lo bith. De heer Krijs wenste hem van harte geluk namens d!e familie. Hij overhandigde d's. Jansma, zijn zwa ger, een enveloppe met inhoud. De heer Oosten sprak namens de Ger. Gemeente te Treebeek. Spreker bood een geschenk aan. Ds. Jansma dankte alle sprekers hartelijk voor het medeleven dn zijn geluk en felicitaties en geschenken. ..Ik ben ontroerd en heel dankbaar voor alles aan mij betoond. Ook mijn vrouw dank ik voor haar trouw, toe wijding en steun in mijn studietijd", aldus ds. Jansma, die ook de kerke raad dank bracht. Thuis sparen in het degelijke spaarbusje van de NUTSSPAARBANK Een oude, doch zeer doelmatige wijze van sparen met kleine bedragen. VOOR OUD EN JONG gratis in bruikleen Jeugdzitting donderdags van 4.00-5.00 uur het voorbije jaar. Ook deze comité leden werd niet vergeten. De voor zitster ontving een cadeaubon, het geen zij zeer op prijs stelde. Het einde van de middag bracht nog een loterij, die de nodige hilari teit verwekte. Al met al een zeer geslaagde en gezellige St. Nicolaas- viering. Geslaagd Sinterklaasfeest Ouwerkerkse bejaarden OUWERKERK. 9-12. De bejaar den van de sociëteit te Ouwerkerlc hielden verleden week hun weke lijkse bijeenkomst. De middag stond in het teken van het St. Nicolaas- feest en wex-d geopend door mevr. Bolijn-Engelbracht. Zij kon tot haar spijt het beloofde tafelbiljart nog niet aan de bejaarden beschikbaar stellen, omdat het door vervoers- moeilijkheden niet op tijd aanwe zig was. Er werden enige liedjes ge zongen onder het genot van een kopje koffie. De stemming kwam er al meteen in, vooral nadat mevr. Zoeter haar gedicht had voorgelezen, waarin het wel en wee over het af gelopen jaar naar voren kwam. Er was een echte St. Nicolaassfeer. De cadeaus waren natuurlijk niet vergeten. Voor de dames had Sint een „barbertje", d.i. een mandje, dat in de linnenkast onder de plank kan worden gehangen, meegebracht en voor de heren waren er sigaren en zakdoeken. Mevr-. Bolijn dankte in dichtvorm de comitéleden voor de goede zor gen en de prettige samenwerking in DEN HAAG. De premieverhoging vóór autoverzekeringen, die de as suradeuren hebben aangekondigd, wordt door de E.V.O., de Algemene verladers- en eigen vervoersorgani satie, geheel misplaatst geacht en daarom betreurd. HOEVEN. Als de plannen van de kleine Westbrabantse gemeente Hoe ven doorgaan, komt er binnen enkele jaren een ruimtevaartpark. Maan dagmorgen wer dde maquette van dit voor Nederland - en wellicht zelfs internationaal gezien - unieke projekt gepresenteerd. HET GEHEIM VAN DE STALKNECHT 5. „Zeg eens vriend", begint Aram, zodra hij naast de vreemdeling gekomen is, „wal' zijn dat voor praatjes? Waai'om wilt ge ons niet vertellen wie ge zijt en waar ge van daan komt? Hebt ge soms iets te verber gen?" Even flikkert er een sombere dreiging in de ogen van de stalknecht. „Ik weet het werkelijk niet, heer", is zijn antwoord. „Ik wilde dat ik het wist! Ik wilde., oh, het is verschrikkelijk! Hele nachten lig ik er over te denken en probeer mij te herinne ren waar ik geweest ben voordat ik hier kwam! Maaar telkens weer kom ik in die grote leegte terecht! Geloof mij, heer!" Presto, die het gesprek gevolgd heeft, roept angstig: „U zult hem toch niet weg sturen, heer Aram? Hij mag toch blijven?" Zó druk zijn de drie ruiters bezig met hun vraagstuk, dat ze geen van drieën erg hebben in de minstreel, die langs de kant van de weg onder een boom zit en als zij langs komen plotseling met een ruk het. hoofd >heft

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 10