Algemene vergadering C.A.V. „Schouwen-Duiveland" De automobiel in de Ver. Staten Drie aanslagen met bommen in Parijs LAATSTE NIEUWS Spionage in Egypte ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 9 december 1968 Nr. 20111 ZIERIKZEE, 7-12. In de Graan- beurs van. het „Huis van Nassau" te Zierikzee hield de Coöperatieve Aankoopvereniging „Schouwen-Dui veland" G.A. te Zierikzee een alge mene vergadering. De voorzitter, de heer J. v. d. Stolpc, sprak er in zijn openingswoord zijn voldoening over uit, dat als algemene indruk gold, dat het voor de vereniging een goed jaar i& geweest, zowel in omzet, als dienstverlenend, als financieel. Tevens deelde de voorzitter mede dat in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van de huidige directeur, de heer J. J. Hanse oer 30 juni 1969, als nieuwe directeur van de C.A.V. benoemd is de heer R. de Groot uit Numansdorp. die als zodanig op 1 maart 1969 in dienst zal treden. Bestuursverkiezing De gehouden bestuursverkiezing leverde weinig moeilijkheden op. In de vakature Joh. v. d. Bijl te Zonne- maire werd gekozen de heer D. Deïst te Zonnemaire, terwijl ook de heer M. J. Steur te NoordweHe zijn intrede in het bestuur deed. De he ren A. M. Geluk (Schuddebeurs), P. J. van Langeraad (Schuddebeurs) en W. J. Steur (Haamstede) werden al len herkozen en namen hun benoe ming aan. Algemene zaken De voorzitter ging uitvoerig in op het punt inzake structuurwijziging Cebeco en deelde de aanwezigen me de, dat aan de vereniging reeds twee maal een ontwerpnota over dit on derwerp was toegezonden, doch spreker vond het zelf maar een moeilijke materie. Het was dan ook niet eenvoudig om ter vergadering een duidelijk standpunt in te nemen. Later kwam er n'og wat meer klaar- - heid in de situatie door een heldere uiteenzetting van deze materie door de heer A. M. Geluk, landelijk voor zitter van het Cebeco. Nadat de heer v. d. Stolipe het gemeenschappelijk beleid inzake de afzet van. peul vruchten en zaden had toegelicht volgde hierop ook nog een korte uit eenzetting door de heer S. Silvis van Cebeco, die later op de avond een interessante lezing hiëld over het onderwerp: „Ontmoeting tussen pro ducent en konsument". Inzake het agendapunt bouwaan- gelegenheden kon de coöperatie- voorzitter nog geen definitieve me dedelingen doen daar er nog geen afgerond voorstel aanwezig was. Wel schijnt het in de bedoeling te liggen, dat het kantoor in Zierikzee wordt verbeterd. Omzetten Ten opzichte van het boekjaar 1966-'67 is het verstreken jaar (van 1 juli 1967-30 juni 1968) gunstiger geweest in vele opzichten. De omzet bedroeg 43.808 ton met een totale geldswaarde van f 10.161,437, een stijging van 8.496.000 kg. in goederen en f 461.544 in. geld ten opzichte van het vorige boekjaar. De gr aan af de ling boekte een omzetvermeerdering van. ruim 15 pet., terwijl de kon- sumptieaardappelen (C.T.V.) een spektakulaire omzetstijging, ruim 50 pet. in produkt te zien gaf bij een, helaas, totale mindere geldswaarde. De1 inkomsten uit diensten waren minder ,dOch het is verheugend te noemen, dat de exploitatierekening, nadat de afschrijvingen naar beho ren hebben kunnen plaatsvinden, met een goed slot sluit. Peulvruchten en granen Een rekord oogst van goede kwa liteit granen en peulvruchten werd onder gunstig weersomstandigheden binnengehaald. Slechts een fraktie van dit deel van de oogst moest ge droogd worden. De inname begon op 26 juli en was reeds op 31 augustus 95 pet. van het totaal 'geleverd. Om dat de Europese graanmarkt dit jaar een feit is geworden heeft men nu ook met de nieuwe kwaliteitseisen te maken gekregen. Door de goede kwaliteit van de produkten hebben deze eisen geen nadelige invloed op de prijzen gehad. Tengevolge van de enorme produktie in de E.E.G:-lan- den, liet de afzet van de tarwe zich aanvankelijk niet .gunstig aanzien. Dank zij de geografisch gunstige ligging t.o.v. de importlanden Enge land en Ierland is hiernaar veel tar we, zowel voor malerij als voor voe derdoeleinden geëxporteerd. Hier door is de afzet gunstig verlopen, te meer daar 'de verkoop aan de Ne derlandse maaiindustrie teleurstel lend was. Japan en Engel aard waren de voornaamste afnemers van onze schokkers, waarvan de opbrengst eveneens hoger was dan voorgaande jaren. De kwaliteit was zonder meer uitstekend te noemen. De totale om zetten bedroegen als volgt: Granen en peulvruchten 11.712.000 kg.; zaaiprodukten 1.539.000 kg.; pootaardappelen 1.086.000 kg., totaal in kg. 14.337.000 en in geld uitge drukt f 5.738.824,45. Aan meststoffen werd ruim 6V2 miljoen kg. omgezet hetgeen neerkomt op f 1.322.546,21. Aan voerartikelen werd een omzet bereikt van f 320.536,51 ofwel 709.369 kilogram. Konsumptieaardappelen: zwarte bladzijde Het oogstjaar 1967 kan bij de kon- tumptieaarda ppelen gekenschetst worden als een jaar met zeer hoge opbrengsten en zeer lage prijzen. De grote opbrengsten per hectare in ge heel west-Europa heeft de markt volledig doen instorten. De omzet steeg weliswaar met ruim 50 pet. tot 20.594.000 kg. maar de totale gelde lijke opbrengst was f 1.918.990,19 slechts. All'e verkopen van konsump tieaardappelen vonden via Cebeco plaats. Het bezit van een eigen krachtig landelijk apparaat voor de verkoop is ook in deze sector zeer belangrijk. De bundeling van krach ten op dit terrein voltrok zich ver der. Meerdere telers traden toe als lid, terwijl men elders tot meerdere samenwerking geraakte. Diverse omzetten De. teruggang in het verbruik van kolen heeft ook dit jaar voortgezet. Omschakeling op andere ruimtever warming geeft hiertoe de verklaring. De vraag ging voor meer dan de helft der omzet uit naar de kleine afnfbtingen antraciet, noten 4 en 5. De omzet in kolen bedroeg 603.395 kg., in geld uitgedrukt f 102.546,08. De bestrijdingsmiddelen leverden de p van probaat middel tegen avondtrek Volgens Amerikaanse persberich ten zijin intensieve onderhandeMnjgen gaande om deze maand nog een top conferentie tussen president Johnson en Sowj et-premier Kosygin te ar rangeren, die gehouden zouden wor den in Moskou of Zwitserland. KERKNIEUWS Gereformeerde Gemeenten in Nederland ZIERIKZEE: dinsdag 10 december, 7 uur ds. F. Mallan, Goudia. een omzet op van f 480.643,43. Door het aantrekken van een nieuwe kracht in deze afdeling hoopt men de begeleiding van de afdeling be strijdingsmiddelen intensiever te la ten worden en verdere uitbreiding te geven. Een diversenomzet werd nog gehaald van f 277.351,78, hetgeen ca. 7 pet. minder is dan vorig jaar, wel ke verminderde omzet grotendeels is ontstaan door mindere afname van wegverhardingsmateriaal. De iliikwiditeit van de C.A.V. is bij zonder gunstig terwijl een winst ge boekt werd van f 38.504,34. Besloten werd van deze winst f 20.000 te re serveren voor reserve belastingen en f 18.504,34 aan de algemene reserve werd toegevoegd. Er is een mime al gemene reserve van ca. f 495.000. De balans per 30 juni 1938 sluit met de cijfex-s f 1.972.788,85. Uitbreiding stereo-uitzendingen DE NHAAG. 7-12. Zodra de ver- hoging van de omx'oepbijdrage tot 75 gulden per jaar (voor radio en t.v.) een feit is zal een begin worden ge maakt met het uitbreiden van ste- x-eo-ontvangst over 'het gehele land. Het zal echter nog enkele jaren du ren voordat in geheel Nederland ste- reofonisch programma's kunnen wor den ontvangen. Dit hebben de ministers C.R.M., vexikeer en waterstaat en financiën meegedeeld in antwoox-d op opmer kingen van Eerste Kamerleden over het wetsontwerp ter verhoging van de omroepbijdrage. Poëzieprijs„Heideland" BRUSSEL, 6-12. De jux-y van de poëziepx'ijs „Heideland vooi- zuid en noox-d", die vorig jaar werd uitge schreven dbor de vererxiginig van Vlaamse letterkundigen in samen- wex-kinig met de vereniging van let terkundigen te Amsterdam, heeft twee eerste prijzen toegekend aan Belgische dichtex-s en een tweede prijs (van circa 720 gld.) aan de Ne derlander Berend Wineke uit Era- men. Deze krijgt de prijs voor zijn bundel „Intrespectxnxm". De twee Belgische prijswinnaars (die elk ruim 1.400 gld ontvangen) zijn Mar cel Coole uit Brussel en Hedwig Spe- liers uit Nieuwpoort. De Nederlands- Belgische jury kreeg in totaal 312 inzendingen te beoordelen. Zangkoor legde het af tegen vliegen ROERMOND, 6-12. In Herten, een dorp nabij Roermond, moest vrijdag avond om 22 uur de wekelijkse zang repetitie van het mannenkoor voor tijdig onderbroken worden en ten slotte definitief geslaakt als gevolg van een plotselinge invasie van vlie gen. De zangers begonnen op een ge geven moment ineens met hun han den om zich heen te slaan, waarvan bleek dat een enorm aantal dikke vliegen door een geopendraam in het. repetitielokaal was binnenge drongen. De repetitie werd aanvan kelijk even onderbroken, de zangers sloegen een honderdtal vliegen dood, maar uiteindelijk bleek er geen be ginnen aan. Kort daarop sloegen de zangers letterlijk op de vlucht voor de vliegen waarvan de herkomst nog een raadsel is. WASHINGTON, 6-12. De anti trustcommissie van de Amerikaanse senaat is deze week een onderzoek begonnen naar het herstellen vian auto's. Een lid van de verexxiging vaxx au tomobielbouwers, Norman Bennett, zei voor die commissie dat de Ame rikanen jaarlijks 20 tot 25 miiljard dollar moeten besteden aan het re pareren van hun wagens doordat de fabrieken de auto's met opzet minder sol'iede maken om meer onderdelen te verkopen. Een andere getuige, de direkteur van een proefcentrum. Glenn Krie gel, verklaarde dat 99 van de hon derd auto's die bij zijn bedrijf zijn onderzocht, niet goed waren hersteld nadat zij schade lxadden opgelopen. Vertegenwoordigers van verzeke ringsmaatschappijen zeiden dat dié premies moesten worden verhoogd wegens de kwetsbaax-heid van de au tomobielen en de voortdurerxde stij ging van de kosten van onderdelen en arb'eidsToan. In het begin van het 'nieuwe jaar worden fabrikanten, handelaren en herstellers gehoord. De senaat is het onderzoek begon nen naar aanleiding van een x-apport van. een federale commissie, waarin dp handel wordt beschuldigd van het niet nakomen van garantiever plichtingen. Vliegtuig op huis: Een huwelijk in de sfeer van de autorijschool „De Centrale'' bracht vrijdag een lange rij witte Volkswagens voor het stadhuis te Zierikzee. Collega's van de te Zierikzee gestationeerde rijschoolhouder de heer F. Wolff, waren met de auto's present voor het stadhuis, waar de huwelijksvoltrekking plaats vond. (Foto: Zderi'kzeesche Nieuwsbode). MARKTBERICHTEN 6 doden, 10 gewonden Ontledingwater STUTTGART, 7-12. Een west- Duitse professor, Helmut Met- zner, is er met zijn twintig medewerkers in het laborato rium van het instituut voor chemische plantenfysiologie in Tübbingen in geslaagd, met behulp van zonnestralen en cholorphyl water in zuurstof en waterstof te ontleden. Dat was tot dusver slechts moge lijk door elektrolyse met be hulp van elektrische stroom. Laat men zuurstof en water stof weer met elkaar reageren, dan komt er energie vrij die bijvoorbeeld voor opwekking van stroom kan worden ge bruikt. UIT HET BINNENLAND KORTE BERICHTEN ROTTERDAM. Rotterdam heeft van de Bank voor Nederiandsche Gerheenten in Den Haag het aanbod ontvangen van een lening van_ f 56 miljoen tegen een rente van; 65/s Vo per jaar. De koers van uitgifte is' 993/s °/o, d'e looptijd 25 jaar. DEN HAAG. Een ketelhuis van een tuinderij in Loosduinen is uitge brand. De eigenaar en de bx-andweer schatten, dat een schade werd aan gericht van een ton. Vermoed wordt, dat de brand is verooi'zaakt door kortsluiting in een schakelkast. EINDHOVEN. Bij een aanrijding op de Aalster-weg in Eindhoven is de 46-jarige marktkoopman J. Ver hagen uit Eindhoven omgekomen. De man reed met zijn auto aan de lin kerzijde van de weg teg eneen rechts lijdende trekker op. De personenauto werd totaal vernield. ZUNDERT. De 21-jarige C. J. M. Hereijers uit Meer (België) is op d'e Achtmaalseweg in Zundert met zijn bromfiets tegen een boom gereden. De man werd zodanig gewond, dat hij ter plaatse overleed. PIJNACKER. De 61-jax*ige C. van Winden uit Nootdorp is bij een au tobotsing in Pijnacker op slag ge dood. Zijn dochter van 21 jaar en twee zoons van 18 en 19 jaar werden zwaar gewond. APELDOORN. In het Juliana ziekenhuis in Apeldoorn is op 26-ja- rige leeftijd overleden de heer W. N. Kloprogige uit Amsterdam. De freer Klopx-ogge raakte iin de nacht van 25 op 26 november j.l. door onbeken de oorzaak met zijn auto van de weg. Hij werd daax-bij zwaar gewond. ROTTERDAM. De algemene bond van onderwijzend personeel, afdeling Rotterdam heeft de gemeen te het vakantiekindex-huis Rotterdam in ULvenhout (N.-B.) als schenking aangeboden. Voox*waai-de is dat hel kinderhuis blijvend wox-dt gebx-uikt ten behoeve vam de Rotterdamse schooljeugd. De schenking is ge waardeerd op een bedrog van f 340.000.-. RAUWERDERHEM. Bij een vex--. keersongeval in de gemeente Rau- werdex-hem (Fr.), op de Rijksstraat weg Leeuwarden-Sneek ter hoogte van Oosterwierumerhoek, is de 69- jariige J. Smit uit Deersum om het leven gekomen. De eierveilingen Coöp. Veluwse 'eiexveiiLing Bax-ne- veld. Aanvoer 590.896 stuks, stem ming traag. Prijzen in guldens per 100 stuks: eiex-en van 52-53 gram f 16,13-16,39; 56-57 gram f 16,85-17.19 60-61 gram f 16,62-17.48; 64-65 gram f 17,14-17,90. Exex'veiling Barneveld. Aanvoer 377.970 stuks, stemming rustig. Prij zen in guldens per 100 stuks: eiex-en van 52-53 gram f 15,94-16,30; 57-58 ga-am f 16,73-17,16; 62-63 gram f 17,21 -17,52; 66-67 gram f 17,40-17,71. Belgische eieren: aanvoer 202.320 stuks, stemming traag. Prijzen in guldens pea- 100 stuks: eiex-en van 52 -53 gram' f 15,90-16,00; 57-58 gram f 16,79-16,94; 62-63 gram f 16,93-17,17 Eiei*markt Bomeveld. Aanvoer ca. 2.000.000 stuks, handel stug. Eiex-en van 50-58 gx-am f 15,90-17,10 per 100 stuks, kg-px-ijs f 3,18-2,95; 59-65 gx-am f 17,30-17,90 per 100 stuiks, kg-px-ijs f 2,93-2,75. GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Loop der bevolking over november Vertrekken: 1: L. Matthijsse en echtgenote (Renesse) naar Zonnemai re; 1: L. S. van Splunter (Renesse) naar St. Phillpsland; 1: J. W. Berre- voets (Renesse) naar Oost- en West- Souburg; 4: mevrouw E. J. M. Frainik -Verseput (Renesse) naar Duitsland; 4: W. Steenstra en gezin (Haamstede) naar Hillegom; 11: ifxevi-ouw P. C. Woutex-s-Bil (Renesse) naar Apel doorn; 12: D. L. Px-iemis (Renesse) naar Bx-uinisse; 13: mej. A. Stoel (Renesse) naar Zoetex-woude; 14. mej. N. W. Slager (Bux-gh) naar Ridder kerk; 14. P. D. Hilleman (Noordwel- le) naai- Hoek van Holland; 15: mevr. J. J. D. de Gx-aaf-Quaak (Haamstede) naar Delft; 18: G. J. Westex-hout en echtgenote (Haamstede) naar Dor drecht; 20. A, J. Hendrikse (Noord- welle) naar Hedel; 20: C. A. Land man (Haamstede) naar Zoetexmeer; 27: mej. A. P. van de Zande (Haam stede) naar Rotterdam. Aantal inwoners per sl december 1968: 4176. ST. THOMAS (Maagdeneilanden), 7-12. Zes mensen zijn omgekomen en tien wei-dien gewond toen een twee-molorig vliegtuig in St. Tho mas (Maagdeneilanden) een huis x-aakte en in brand vloog. Het pas- sagiei-svl'iegtuigje, dat tien mensen aan boord had, vex-ongelxxkte op een vlucht naar San Juan, Porto Rico. Drie inzittenden en 3 mensen in het huis dat gex-aakt werd, kwamen om. PARIJS, 8-12. In de nacht van zaterdag op zondag zijn in Parijs drie bomaanslagen gepleegd. Bij een daax-van, op de „Pub Renault" (een toonzaal met restaurant op de hoek van de Champs Elysees eix de Rue Marbeuf). werd een man vx-ij ern stig aan het gelaat gewond. Hij wex-d in zijn bed door een instortende muur bedolven. De schade aan 'Wet gebouw was groot. Nederlandse vissers in Denemarken beboet ESBJERG, 7-12. Twee Nederland se schippex-s zijn vrijdag elk met duizend Deense kronen beboet voor het vissen binnen de Deense tenito- ï-iale watex-en bij het eiland Roemoe, zo heeft het Deense persbureau Rit- zau gemeld. Beiden moeten nog eens 2500 Deense kronen betalen om hun netten en vangst terug te kx-ijgen. Hun twee garnalentreilei-s, de „Wil lem" en de „Pescado" uit Goederee de, werden onlangs aangehouden. BERGEN. In het land van Cuyk hebben veedieven racht stuks vee uit verschillende weilanden gesto len. Uit een nauwelijks 20 meter van een boerdex-ij' gelegen weiland wer den vijf stuks gestolen, en van twee andei'e weilanden resp. twee en een. Eex-der was een benzinebom ge- wox-pen naar een partijbureau van de Gaullistische „Unie voor de ver dediging van de x-epubliek", waar door brand ontstond. Deze wex-d vrij snel bedwongen en de schade was gering. Tenslotte ontplofte nog een bom in een café in de buitenwijk Li las, dat licht beschadigd1 wex-d. Sint te Sirjansland zocht het bij oud en jong SIRJANSLAND, 5-12. St. Nicolaas kwam op bezoek bij schoolkinderen en kleuters alhier, terwijl oök veel belangstellenden aanwezig waren. Het hoofd der school, de heer Heule, heette d:e goedheijdgman hartelijk welkom, nadat de kinderen dit op hun manier met een lied hadden ge daan. Sint verklaarde dat hij gi-aag de scholen op een klein dorp bezocht, omdat hij er, zoals hier, alle jeugd onder zich had. Onder het uitdelen van fraaie geschenken onderhield Sint zich op een geestige manier met de kinderen, die hem ter afwis seling uit volle borst toezongen. Jea- net en Evelyn Jongman begeleidden zichzelf bij het zingen van een paar toepasselijke liedjes niet onverdien stelijk op de igitaar, waarna de kleu ters en enkele leerlingen der laagste klassen een solo ten beste gaven, wat Sint 'erg op prijs stelde. De grijze bisschop trakteerde ieder kind nog op een chocoladeletter, waarna hij het personeel der school verzocht bij zijn vertrek aan alle 50 kinderen nog fi-uit en een flinke zak snoep ter hand te stellen. Na een dankwoord van de heer en mevrouw Heule, ver liet Sinterklaas, nagewuifd door gi-oot en klein, het schoolgebouw. Een woord van dank voor hen die het financieel mogelijk maakten dit onvergetelijke feest voor de jeugd te organisex-en, is hier zeker op zijn plaats. In het verenigingsgebouw stonden de bejaarden reeds gex-eed om Sint een welkom toe te zingen. Mevrouw de Ronde-Bolijn leidde Sinterklaas naar zijn stoel en sprak een woord van welkom tot de oude heer. Sinter klaas vond het erg prettig het hele gezelschap in een opgewekte stem ming aan te tx-effen. Hij bleek ook goed op de hoogte van de belevenis sen van de bejaarden te zijn, want bij elk cadeautje was een gedichtje •gevoegd waaxin een of andere ge beurtenis uit het afglopen jaar stond vermeld. Sint Nicolaas mocht tot be sluit ook nog een presentje in ont vangst nemen. Mevrouw de Ronde- Bolijn dankte de bisschop voor zijn komst. Het observaloiium van Bocbum heeft bekend gemaakt dat de Rus sische Kosmos-255, die op 29 novem ber werd gelanceerd, zaterdagoch tend een zachte 'landing in' de Sow- jet-Unie heeft gemaakt. Twee Amerikaanse oorlogsschepen voeren Zwarte zee binnen ISTANBUL, 9-12. Twee Ameri- kaanse torpedobootjagers zijn van morgen te 07.00 uur (Ned. tijd) dooi de Bosporus de Zwarte Zee binnen gevaren. Het zijn de „Dyess" en de „Turner" Zij passeei-den gistei-middag de Dar- danellen en hebben de nacht door gebracht in de Zee van Marmora. Even voor het aanbreken van de dag kwamen zij in Istanbul aan. CAIRO, 9-12. In Egypte zijn vier zaken van spionage voor Israël op- gei-old, zo heeft het persbureau van het Midden-Oosten zondagavond meegedeeld. Bij deze affaires zijn twee Egyptische journalisten, een Spanjaard, een i-eserve-officier en een vroegei-e hoge functionai-is van het ministei-ie van buitenlandse za ken betrokken, aldus het pei-sbui-eau. Misbruik van antibiotica MEXICO STAD, 7-12. Als gevolg van een verkeei-d gebruik van anti biotica sterven in de gehele wereld élk jaar tienduizenden kinderen, zo heeft een Mexicaanse arts vrijdag rldaard op een internationaall con" gres in de stad Mexico. Volgens hem overlijden alleen in zijn land jaar lijks de ongeveer 45.000 kindei-en als gevolg vani infectie aan de ademha lingsorganen. die meestal veroor zaakt wordt door een onjuist toedie nen van antibiotica. Utrecht heeft grootste universiteit UTRECHT, 6-12. Onder de rijks universiteiten in Nederland neemt die in Utrecht thans wat betreft de aantallen studenten de eerste plaats in. Bij de na-inschrijvinlg is gebleken dat in Utrecht thans meer dan 14.000 studenten aan de rijksuniversiteit studeren. Per 1 december van dit jaar waren er al 14.071. eind novem ber 1967 telde de universiteit 12.400 studenten. Advertentie 'MJ. Heeft u rugklachten? Wachtniet langer, koop een ANTIHERNIA LEDIKANT OF LOS INLEGRAAM Levenslange garantie Buigt nooti door Honderden tevreden gebruikers Vraagt het uw vxienden of kermissen Aanbevolen door H.H. doktoren Alleenvex-koop bij: DEURLOO INTERMEUBELSHOWROOM Meelstraat 31 ZIERIKZEE HET GEHEIM VAN ÜE STALKNECHT 4. Hoog en recht zit de vreemdeling te paai-d en Aram heeft al heel gauw gezien, dat hij een voortreffelijk x-uiter is. Hij laat de man vooruitrijden en wendt zich dan tot Presto. „Zo, schelm en vertel me nu nu eens wat meer over de zondeiiinge vriend!" beveelt hij. „U.... u vindt hem toch aardig!" hak kelt Presto en dan gaat hij verder: „Hij kwam op een goede dag op de burcht, half ziek en uitgeput, om een stuk brood te vx-agen en onderdak voor de nacht. Dorco heeft hem in de stal laten slapen en de volgende ochtend had hij alle dieren ge borsteld. Toen is hij gebleven". „En heeft. Dorco dan niet. gevraagd waar hij vandaan kwam?" vraagt Aram. Presto knikt bedremmeld. „We probex-en steeds iets van hem te weten te komen", bekent hij, „maar hij weet niets meer!" „Of hij wil niets zeggen!" onderbreekt Aram hem grimmig, terwijl hij zijn paard de spox-en geeft en naast de vx-eemdeling gaat lijden'.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 5