H.S.V. „De Krabbe" in belangrijkheid toenemende vereniging Huwelijksgeld prinselijk paar voor Suriname overhandigd NASSERS STUDENTEN IN OPROER De verdwenen robijn Verenigingswerk breidt zich uit BURGH, 25-11. In cafetaria „De Westhoek" te Burgh hield de hen gelsportvereniging „De Krabbe" uit Westersehouwen de jaarvergadering. De voorzitter, de heer M. Wesselg sprak een welkomstwoord waarin hy speciaal de dames betrok en zeide verder dat het bestuur geen direc toraat is, doch een team dat de wen sen van de leden uitvoert. De secretaris, de heer P. Duson deelde mede dal het overkoepelend lichaam, de Delta Federatie een fu sie aangaat met de Brielse Maas Eenheid en de Federatie „De Maas", De contributie blijft hiermee bijna eender voor de leden, doch zij kun nen nu ook in de Maas forel van gen op deze lidmaatschapskaart. Echter niet meer dan 4 per dag om dat anders de visstand aldaar te snel achter-uit gaat. Uit het financieel resultaat van de heer J. Tuinman bleek dat de vere niging er best voorstaat. Het gehou den concours liet een netto resultaat van f 454,33 achter. Het ledenaantal bedroeg nu 410 senioren, 23 junioren en 14 donateurs. De heer Th. van Vliet adviseerde namens de kascom- missie om de rekening goed te keu ren. Internationaal visfestyn Besloten werd om in het a.s. voor jaar opnieuw een internationaal vis- festijn te organiseren. Hiervoor wer den de heren A. v. d. Bos, W. de Jonge, G. Siesse, W. v. Sluijs, J. Ver- seput, J. Vredenbregt en J. v. d. Zande in een voorbereidend comité benoemd. In de kascommissie 1969 werden de heren D. M. Braai en C. W. v. Zuijen benoemd. De heer P. Duson werd als aftre dend bestuurslid herkozen, terwijl in de plaats van de heer D. M. Braai, die zich niet herkiesbaar stel de, de heer W. de Jonge werd be noemd. Vernielingen Na de pauze met een grote verlo ting als extra attractie, zeide de pen ningmeester, de heer J. Tuinman dat er klachten van de waterbouwkun dig opzichter van het district IV wa ren binnengekomen over vex-nielin- gen die aangebracht werden aan het dijkvak bij de Westbout. beter be kend als „De Puupe". Hierbij werd rijshout verbrand met tevens per- koenpalen alleen om de neus wax-m te houden. Dit gebeui't door avond en nachtvissers dóch wie het deed is niet bekend. De controle aldaar zowel door de Rijkspolitie als door enkele bevoegde Krabbe-leden is schijnbaar niet efficiënt genoeg. Een lidmaatschapskaaiM, tevens federatie- kaart onder het zelfde nummer zou zeer verheldei-end werken, omdat b.v. nog tal van Belgen wel Federa- tiekaarten hebben, doch geen lid van een club zijn. Enkele leden opper-dan het plan om het vissen in het don ker te verbieden. De heer Duson deelde verder me de dat er een adresseennachine en een stencilmachine aangeschaft wor den, omdat het verenigingswerk zon der deze appai-aturen te veel tijd in beslag gaat nemen. De kosten zullen ca. f 1000,- bedragen waarmee de vergadering accoord ging. Mevrouw Vredenbregt-Sinke die tijdens het concours zeer veel werk verrichtte kreeg een aandenken aan geboden. Het feest van surprise en rijm is pas compleet met bloemen. Van die grote kleurige bossen. Of een fijne plant. Originele 5 december- verrassingen! Uitslagen Het woord was verder aan de wedstrijdleider die de uitslag van de verschillende beker- en compe titiewedstrijden bekend maakte. Over het algemeen viel de opkomst tegen, mogelijk door een te gx-oot aantal wedstrijden. Hij suggereerde om in het vervolg aan iedere wed strijd wat extra-prijsjes ter beschik king te stellen, zoals bijv. voor num mer 3, 8. 12 enz. In totaal werden 10 wedstrijden gehengeld, daaraan namen 261 leden deel, gemiddeld 26. Er werden 216 bovenmaatse- en 442 ondermaatse vissen gevangen, per wedstrijd 66. 79 deelnemers vingen niets. Een beker voor de beste junior werd door de heer W. v. Sluijs zelf Ier beschikking gesteid. De winnaar was Simon Blom met 1437 pnt, die tevens een hengel won. Tweede was broer Daan Blom met 980 pnt. Hij kx-eeg een vistas, nummer drie was Jan Slager met 892 pnt. en een leef- net. Bekerwinnaar der senioren was M. A. v. d. Wielen met 1267 pnt. die de grote beker in handen kreeg. In competitieverband werd Jan Hart de grote triomfator. Met 3613 pnt. werd hij eigenaar van een mixer. Nummer twee: Job Speel man 2375 pnt. (straalkachel); 3. A. v. cl. Bos 2339 pnt. (weegschaal); 4. W. de Jonge 2338 pnt. (hengel); 5. M. A. v. d. Wielen 2232 pnt. (scheei-spie- gel); 6. J. Verzijl 2106 pnt. (pech- lamp); 7. N. Tuinman 1993 pnt. (ge reedschapskist); 8. P. de Rijke' die alle wedstrijden meehengelde. 1790 pnt. (schemerlamp); 9. J. v. d. Bos 1630 pnt. (viskoffer); 10. T. v. Vliet 1585 pnt. (zeemolen); 11. J. de Rijke LAGE VUURSCHE, 30-11. Tijdens een bijeenkomst op kasteel Draken- steyn te Lage Vuixrsche hebben prin ses Beatrix en prins Claus de gevol machtigd minister van Suriname, mr YV. Lim A. Pc, een gedeelte van het bedrag, dat hun ter gelegenheid van hun huwelijk als nationaal geschenk werd aangeboden, ter hand gesteld. Dit geld zal dienen als startkapi taal om in Suriname een bescheiden centrum op te zetten, genaamd „Cen trum voor het extra-zoi^g behoeven de kind", waar voor alle gehandi capte Surinaamse kinderen m'edïsch onderzoek en hulp mogelijk zal zijn en waaraan tevens een mytylschool zal worden verbonden. Daarnaast heeft de Nederlandse regerinig in be ginsel reeds toegezegd steun te wil len verlenen aan dit project, terwijl een in 1964 in Nederland gevormde FINANCIËN EN ECONOMIE Staatslening vau 225 a 275 miljoen DEN HAAG, 30-11. De minister van financiën is voornemens over te gaan tot de uigtifte van een 614 °/o staatslening. By deze uitgifte zal het tendersysteem worden toegepast. De koei-s van uitgifte wordt hierbij niet reeds van tevoren vastgesteld. De inschrijvers op de lening moeten zelf de koers aangeven, waarvoor zij bereid zijn in de lening deel te ne men. Deze koers mag niet beneden de 99 liggen en mag in geen klei nere fi'acties dan in achtsten van procenten worden afgerond. Er kan dus naar keuze werden ingeschreven tegen een koers van 99. 99 >/,s, 9914, 99 :{/s, 99 Vz enz. Aan de hand van deze inschrijvingen zal de minister zo spoedig mogelijk na de sluiting van de inschrijving de koers van uit gifte van de lening vaststellen. Om een zo juist mogelijke koers van uitgifte te verkrijgen, heeft de minister zich enige vrijheid voorbe houden in de vaststelling van het be drag van de lening. Dit bedrag zal riet beneden de f 225 miljoen en niet boven de f 275 miljoen komen té lig gen. stichting voor hulp aan het gehan dicapte kind in Suriname (Hakisu) eveneens zal trachten met raad en daad te helpen. Overal ter wereld wordt drie tot vijf procent van de kinderen met een min cf meer ernstige handicap ge- boi-en. In Suriname is met de zx>rg voor deze kinderen pas een beschei den begin 'gemaakt, maar ondanks de inzet en deskundigheid van vele Surinaamse deskundigen, verarut- w'oordelijksgevcel en menselijik me degevoelen. ontbreekt het 'gelid voor verder uitbouw. In Suriname is inmiddels een overkoepelende organisatie opge richt. waarin de vier 'groeperingen, die zich reeds met het gehandicapte kind bezig houden, en de overheid vertegenwoordigd zijn: de Centrale Raad voor Revalidatie. MARKTBERICHTEN Uienveiüng Middclharnis De vraag naar uien schijnt de laatste dagen iets te zijn afgenomen. Tengevolge hiervan vertoonden de prijzen voor middel en drielingen een lichte daling. Alleen de grote waren nog iets hoger in prijs en toch ook bestemd voor export. In Zeeland werd het prijsverschil tussen middel van klasse I en II iets kleiner. Klasse I noteerde 19.67 en klasse II 16,90. Het blijft echter toch een verschil, dat groot genoeg is om serieus te pi;oberen van zijn produkt klasse I te- maken. In Middelharnis was het aanbod 21 ton, uitsluitend klasse II. Voor di- rekte levering werd 5 ton middel verkocht voer 16,79 en voor levering begin volgende week 10 ton voor 14,64. De middelprijs wordt hierdoor 16.70 of 0,60 per 100 kg lager dan j.l. dinsdag. Het pi'ijsverschil voor de drielingen was 1.G0 per 100 kg, zij noteerden vrijdagmorgen 16,52. De picklers vonden een koper voor 19,52 en blijven hierdoor praktisch onver anderd in pi'ijs. De grove kwamen van 22,00 op 22,40 en waren dus de enige sorte ring, die hoger noteerden. Voor c'e komende weken, wordt een kleiner aanbod verwacht, het geen eerst na nieuwjaar weer gro- ter zal worden. Met ligt echter veel aan de prijsontwikkeling hoe 'hét aanbod zal zijn. Fz. 1547 pnt. (riek); 12. P. Duson 1469 pnt. (set sleutels). De sportvisser van het jaar die ook tien maal meedeed was Simon Blom die een massa chocolade ontving van de heren S. Bom en C. v. d. Schelde. Na de rondvraag dankte de voor zitter nog een ieder en speciaal de wedstrijdleider de heer Van Sluijs vcor hun toewijding en verenigings- geest. Men bleef nog gei-uime tijd bijeen. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 3 DECEMBER. NED. I. In „Piek Up" ontvangt de besnorde disc jockey Ted de Braak weer verschillende gasten: Swieber- tje, Christine Cünne, the Blue Dia monds en het Zaanse smartlappen- duo Jan en Peter Holtzer. In Twee kampontmoeten ploegen van de rijksuniversiteit te Groningen en van de Theologische Hogeschool in Kam pen elkaar. Na het journaal aan dacht voor actualiteiten van Hier en Nu" en dan een „representatieve buitenlandse toneelvoorstelling in de oorspronkelijke taal", zoals de NC RV die eens per maand wil brengen. Het betreft in dit geval een opvoe ring van „De Alpenkoningin en de mensenvijand", een komisch en ro mantisch sprookje van Ferdinand Raimund, opgevoerd door het be- roemde Wiener Burgtheater. Het verhaal gaat over een rijke man met enkele dochters, die zich als een ech te mensenvijand gedraagt. Hij lijkt wel aan vervolgingswaanzin te lij den. Op zeker moment verschanst hij zich in een klein hutje ergens midden in het bos. De Alpenkoning kruist dan zijn pad en die slaagt er na veel moeite in hem naar zijn fa milie te doen terugkeren. Enkele geestelijke liederen worden gezon gen door The Young Credo Singers uit Rotterdam, ivaarva Sextant aan dacht vraagt voor „Hulp voor jon geren", NED. II. In „Scala" behalve de ge wone rubrieken ook de sport en „Openbaar Kunstbezit"Na het jour naal de negende aflevering van „Dubbelganger"Peter Murphy krijgt het steeds moeilijker om aanneme lijk te maken, dat hij Mark Wain- wright is. Zelfs zijn pseudo-vrouw Eva kan hem maar moeilijk helpen als zijn halfbroer op dé proppen komtIn „Denk-Beeld" qaat Jack van Belle wederom in op geestelijke stromingen in onze samenleving. Vervolgens diet 'maandelijkse pro gramma „Stiidentenhaver"waarin uitvoerig het Leids Zoldercabaret, De Bleye Narren oftewel de Leye- naren en het TVSL cabaret ivorden belicht. In de serie „Verbinding met'' krijgen we hierna een aflvering ie zien van „The Good old days". Dit programma oude stijl komt uit het City of Varieties Theatre te Leeds. DINSDAG 3 DECEMBER. NED. I: Schooltelevisie: 11.00 Ver kennen en ontdekken; 11.25 Beeld verhaal van de kerk; 11.50 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster: 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.06 Pick-up (kleur); 19.31 Tweekamp; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster 20.20 Hier en nu; 20.45 De Alpenko ning en de vijand der mensen (kleur] 22.15 The young credo singers; 22.20 Sextant; 22.30 Journaal; 22.35 Pauze; Teleac: 23.00 Noten en tonen; 23.30 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster: 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Dubbelganger (kleur): 20.45 Denkbeeld; 21.35 Studentenhaver; 22.00 Verbinding met; 22.35 Journaal. Medimobiel in Nederland ROERMOND, 30-11. Vrijdag is in Roermond een medimobiel aangeko men uit Duitsland. Het is de eerste medimobiel in ons land. Dit is een complete medische behandelkamer-, die per helikopter of per tr-ein, of per vrachtauto kan worden vervoerd naar rampenplaatsen. Deze medische behandelkamer is vex-vaardigd op de Vereinigt Flugtechnische Wei-ke in Bremen. Gver veertien dagen zal de ze behandelkamer in de omgeving van Rottei-dam volledig worden ge demonstreerd tijdens een gefingeer de ramp. Te Roermond werd vrij dag het apparaat tentoongesteld en in het kort gedemonstreerd. Nagelbijtende Amerikanen ELIZABETH (New Jersey), 30- 11. Het aantal nagelbijtende Amerikanen neemt snel toe. Dit blijkt uit een statistiek van een Amerikaanse firma, die zie hbezighoudt met de ver vaardiging van een middel hiertegen, dat „nailicure" heet Volgens de gegevens van de firma bijt minstens een Hd van een op d.e drie Amerijzaanse gezinnen of meer energiek op zijn nagels. Onder de Ameri kaanse steden is Washington de stadwaarvan de inwoners het nerveust hun vingers aan de tanden zet. Op de vraag waarom Washington in nagel bijten de kroon spant, gaf een woordvoerder van de firma als zijn mening te kennen, dat dit waarschijnlijk met het ver kiezingsjaar verband houdt, omdat dan vele mensen in de hoofdstad der Verenigde Sta ten zich bezorgd maken over hun functie. De Oude Ifaven - noordzijde, voor 1920. Opvallend is de intimiteit van het centrum, door de sterke belom mering. Geheel links de ingang van de toenmalige christelijke school, later garage Anker. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. H.M. de Koningin en Z.K.H. de prins der Nederlanden hebben op paleis Huis ten Bosch vcor een afscheidslunch ontvangen de ambassadeur van Canada, de heer W. F. Buil en zijn echtgenote. AMSTERDAM. De 41-jarige grondwerker N. Snoek uit Spierdijk is tijdens werkzaamheden op de Hocgoorddreef in de Bijlmermeer- onder een wiel van een zandwagen terecht gekomen, hij was op slag dood. VCLLENHOVE. De 76-jarige J. S. Schuurman uit Vollenhove is bij een verkeersongeluk in zijn woonplaats om het leven gekomen. De bejaarde man stak op zijn fiets een voorrangs- weg over. Hij werd aangereden door een personenauto en overleed ter plhatse. GRlJPSKERK. Ter hoogte van het dorpje Niezijl' op Rijksweg 39 is een personenwagen van de weg ge raakt, 150 meter door de berm ge schoten en tegen 'een boom beland. De bestuurder, de 72-jarige L. Vuur steen uit Delfzijl, directeur van een N.V., overleed op weg naar het zie kenhuis. AMERSFOORT. De hoofdinspec teur van de geestelijke volksgezond heid. dr. J. B. M. Veraart, heeft in Amersfoort het Siniai Centrum, een Joodse psychiatrische inrichting van de centrale vereniging voor de Jood se geestelijke gezondheidszorg, ge opend. BEST. Op Rijksweg 64 (Eindho- ven-Tilburg) ter hoogte van Best is een vrachtwagenchauffeur bij het oversteken van de weg aangex-eden door een personenauto en ter plaat se overleden. Het slachtoffer, de 59- jarige Tr. van de Veer uit Amster dam, had zijn vrachtauto aan de kant van de weg gezet om het weg- ï'estaurant aan de andere kant van de rijksweg te bezoeken. UTRECHT. Tusseh 7 en 9 uilr heb ben zich op rijksweg 12 (tussen YVoerden en Gouda) tengevolge van de dichte mist twee kettingbotsingen vooi-gedaan, waarbij enkele vracht wagens en circa Dien personenauto's Waren betrokken. All'een d'e bestuur der van een personenauto wei-d 'licht gewond. UTRECHT. De 80-jarige C. van 't Wel uit Utrecht is in het academisch ziekenhuis overleden aan de ver wondingen, die hij een dag tevoren had opgelopen bij een verkeersonge luk. BLIK DOOR HET WERELD Doden en gewonden bij studenten demonstraties in Alexandrië, die weer wat feller waren dan dergelij ke betogingen een week eerder in Mansoera in de Nijldelta. Dat is mis schien niet zo'n opvallend bericht in een tijd dat een zich zelf respecte rende universiteit waar ook ter we reld met de overheid op de vuist gaat. Maar in het land van Nasser zijn dit soort onlusten altijd een graad of wat gevaarlijker dan elders Wat de Egyptische studenten doen - en het is in de ogen van vele Ara bieren een soort heiligschennis - is twijfel uiten aan de wijsheid waar mee de regering en dus president Nasser de natie besturen. Daar heb ben ze allerlei redenen voor, di dicht bij het dagelijkse leven van de uni versiteit liggen. Plus een aantal al gemene. Het gaat allemaal niet zo best in Egypte: van welvaart kan niet erg worden gerept, de sociale omstandig heden zijn sinds Faroek werd afge zet wel verbeterd maar nog lang niet ideaal en het wachten duurt wel erg lang. En dan is er - waarvoor de Egyptenaar altijd gevoelig is - een aantal vernederingen, waarvan de ergste wel is dat een paar Israëlische patrouilles eens even kwamen de monstreren dat ze de Aswandarn hadden kunnen opblazen als ze er zin in hadden gehad. Een geweldig vertoon van militai re onveiligheid, die des te bitterder ervaren wordt ovldat Nasser om de moed erin te houden wel onophou delijk heeft gerept over het herstel van het nationale grondgebied - maar ondertussen zitten de Israëli's nog immer aan de kant van Suezka- na al. Onbehaaglijk Nasser heeft wel vaker dit soort onaangename onrust in zijn rijk mee gemaakt. Zijn antwoord was door gaans nog een schepje te gooien op de krijgshaftigheid en eventueel een kleine demonstratie te geven van sterkte, zoals het bombarderen van een Israëlisch schip of een kleine landing over het Suezkanaal. Opera ties die militair niet zoveel om het lijf hadden, maar die er thuis ten minste de moed inhouden en de be volking weer ivat respect moet bij brengen voor haar regeerders. Wal in Egypte nu ook steekt is dat dit land dat'altijd beweert voorop ie lopen bij de strijd tegen Israël nu moet toelaten dat de enigen die iver- kèlijk wat doen de Palestijnse ver ia Prinses Margi-iel heeft in Lobith de „Smil-Lloyd 101" gedoopt en te water gelaten. Dit schip is met zijn vex-mogen van 6000 ipk het stei-kste bevoorradingsschip ter wereld. zetsorganisaties zijn. Een in wezen misdadige aanslag als die op de Je- ruzalemse markt - waarmee geen militair doel werd bereikt en on- schuldigen hel slachtoffer werden - gaat door de Arabische en zeker de Egyptische pers als een heldendaad van de eerste orde. Het gevaarlijke in dit soort situ aties die eerder zijn voorgekomen in het nabije oosten is dat zich onbe haaglijk voelende regeringen, vooral die van Egypte, een oplossing zoeken in een hervatting van de oorlog als middel minder om Israël te verslaan dan wel om de natie weer eendrach tig achter het bewind te krijgen. En dat is iets ivaar niemand - zeker de studenten niet - ooit veel werkelijk belang bij kan hebben. een mysterie-roman door Frank van Falckenoort Toen ,ze Heemstede door waren vroeg Koks; „Heb je een spoorboek je bij je?" Jopie zocht in zijn binnenzak en haalde er een reisgids uit. „Conti-oleer dan eerst eens, of die Pullmanti-ein inderdaad om precies kwart over elf van Amsterdam naar Parijs verti-ekt". Klein bladerde emkele ogenblikken in het boekje en zei toen: „Ja, pre cies elf uur vijftien gaat de „Etoile du Noi-d" uit Amsterdam en die is in Parijs. „Vertel me maar lievei", hoe laat die trein uit Den Haag vertrekt". „Negen over twaalf". „Dan zullen we flink moeten door rijden, want dan is-tie om ongeveer half twee aan de gx-ens". „Tegen die tijd stopt hij in Roo sendaal", antwoordde Klein. „Dan moeten wij vóór die tijd bij het station daar zijn", zei Koks. „En dan zullen we er nog een schepje op moeten gooien, willen wij er tijdig zijn". Met een vaart van ongeveer ne gentig kilometer snelde de kleine wagen over de brede weg in de rich ting van Den Haag. Van de hofstad naar Rotterdam reed men wat kal- mex-, maar toen men eindelijk de Maasstad achter zich had, wees de snelheidsmeter gedurig hondex-d ki lometer aan. Nog vóór één uur draaide de wagen met een sierlijke boog het stationsplein van Roosen daal op. De beide inzittenden stapten uit en Koks di'aaide de deuren op slot. „Neem de sandwiches mee", zei Koks, „want we zullen nog wel een kwartiertje de tijd hebben om wat te eten". Toen Jopie het pakket uit de wa gen had genomen en de deuren an dermaal gesloten waren, volgde hij de i*echercheur naar het douanekan toor. Binn'en gekomen verzocht Koks te worden toegelaten bij de inspec teur der invoerrechten en accijnzen, hetgeen hem, nadat hij zijn politie penning had getoond, spoedig geluk te. De inspecteur ontving de beide mannen hoffelijk en vroeg, waar mede hij van dienst kon zijn. „Met de Pullman uit Amsterdam komt een zekere Van Brantenaar mee, waarschijnlijk op weg naar Zwitserland. Deze man wordt ver dacht van mooi'd, althans van dood slag. Wanneer u de passen gaat con troleren. tijdens het oponthoud in dit station, bedenkt u dan een of ander voorwendsel en neemt u hem mede naar dit kantoor. Deze man moet van top tot teen gevisiteerd worden". De inspecteur had enigszins ver wonderd geluisterd. „Mijnheer, dat zal moeilijk gaan", antwoordde hij tenslotte. „Zo", vroeg Koks, zijn wenkbrau- wen fronsend; „wat is er op tegen?" „Kijk eens, de D-ti-einen stoppen hier maar een paar minuten en ge durende die tijd betreedt de Belgi sche douane de trein en wordt de machine verwisseld. De controle zelf geschiedt in de trein, zowel door de Nederlandse als Belgische douane. Bovendien, als die man verdacht wordt van een misdrijf, dan is het, mijns inziens, toch in de eerste plaats de taak van de politie om hem te ax-restei'en". „Mijnheer de inspecteur", ant woordde Koks op snijdende toon, „als er ook maar het kleinste bewijs tegen hem was, zou hij geen eens de kans gekregen hebben om in Am sterdam Ln de trein te stappen. En juist, omdat we nog geen bewijs heb ben, moet hij hier de trein uit. Want - en dat is juist uw terrein - ik heb zeer gegronde vermoedens, dat Van Brantenaar een poging zal wagen om een zeldzame edelsteen van zeer hoge waard'e uit Nederland te smok kelen". „Ja, dat verandert voor mij de zaak natuurlijk. Kunt u mij nadere bijzonderheden geven?" „Er is een zangex-es vermoord. In Haarlem. Waarschijnlijk hebt. u dat wel in de kranten gelezen. Van Bran tenaar. de man dus, die straks met de Pullman hier aan komt, was vroe ger haar echtgenoot. Gescheiden dus. Hij heeft indertijd een dure robijn gekocht voor zijn vrouw. Deze robijn is verdwenen. Ik heb sterke vermoe dens. dat Van Brantenaar deze ro bijn ibij zich heeft". „Is die Van Brantenaar een par ticulier persoon?" „Ja, hij schijnt bankzaken te doen in Zwitserland". De inspecteur dacht een poosje na en trommelde met zijn vingers op het bureaublad. „Goed", besloot hij ten slotte; ,ik zal er voor zoi'gen, dat hij uit de trein wordt gehaald. Maar ik kan de trein er niet voor ophou den, houdt u daar rekening mede". „Hoe bedoelt u?" vroeg Koks,, niet- begrijpend. „Wel, ik bedoel, dat de D-ti-ein dan zonder deze Van Brantenaar zal vertrekken". „Nu, dat is juist, wat ik wil. Als de mam de robijn bij zich heeft, ar resteer ik hem wegens diefstal. De rest komt vanzelf wel in orde". „Best. Ik zal er voor zorgen, dat u uw mannetje krijgt". (Wordt vervoigd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 6