Relatiegeschenken? 'n goedidee: een fijne fles (in fraaie geschenkverpakking) „Oosterland's Fanfare" herdacht zijn zeventigjarig bestaan Begin van Oosterscheldedam ligt bij het zuiderstrand (de Punt) Ondanks goede resultaten heeft „All-Ready" begrotingstekort 15RA1NDSCH0UWING Ze hoopt erop, ze vraagt het u niet. Het raakt haar hart, toch geeft ze nooit een stille wenk. Want iets moois van goud moet je plotseling, zo maar, heel onverwacht krijgen. Goud maakt zo blij. De juweliers van Nederland nodigen u uit vrijblijvend te komen kijken naar hun cadeaus van goud en zilver. C© Advertentie Sommige leden mei lange staat van dienst OOSTERLAND, 23-1. De muziek vereniging „Óosterlands Fanfare" herdacht deze week in besloten kring het 70-jarig bestaan. De kas middelen lieten geen groots festijn toe, zodat besloten werd een feest avond voor leden met hun vrouwen te organiseren, die in de „Conferen tiekamer" werd gehouden. Het was in 1898 dat met het oog op de kroningsfeesten van Koningin Wilheimina het gemis aan een plaat selijk muziekkorps meer en meer werd gevoeld. Voor dien tijd liet men dan wel bij feestelijkheden eni ge Brabantse koperblazers overko- komen, een soort hoempa-team, die men dan de „blaespoepen" noemde, maar dat bevredigde niet op de duur. Mede op aandrang van de toenma lige burgemeester, de heer J. C. van der Have, wendde men pogingen aan om te komen tot oprichting van een eigen muziekgezelschap. En met suc ces, want een twintigtal leden trad toe en het eerste bestuur werd ge vormd door de heren J. Bergers, voorzitter, J. J. de Vos, secretaris en D. Vijverberg, penningmeester. De heer N. A. Hottinga uit Zierikzee werd de eerste directeur en onder diens bekwame leiding ging men vol moed in zee. Tot 1916 zou de heer Hottinga het korps dirigeren. Mutaties* Tot aan de eerste wereldoorlog kwamen in het bestuur talloze malen mutaties voor, doch hierna werd' het wat stabieler. We noemen in dit ver band de naam van wijlen de heer J. G. Boot, die voorzitter was van 1918-1962, terwijl secretaris D. Istha terug kan zien op een nog langere staat van dienst. Vanaf 1916 is hij nog steeds de ijverige secretaris. Ails penningmeesters kwamen voor, be halve de eerste, de heer D. Vijver berg, de heren Fr. van der Hulde, J. Knuist, C. van der Werf, C. Meer man en de huidige „minister van fi nanciën" de heer C. A. Kwaak. Be halve de heer Hottinga hebben als directeur gefungeerd de heren C. A. Swenne, J. van Steenbergen, A. van den Berge, M. Dorst en de tegen woordige directeur, de heer Jac. Ca- pelle. Het huidige bestuur bestaat uit de heren J. Dane, voorzitter, J. Capelle, vice-voorzitter, D. Istha, se cretaris, C. A. Kwaak, penningmees ter en A. Stoutjesdijk Jac.z., 2de se cretaris. Onder de tegenwoordige le den zijn er met een zeer lange staat van dienst. Wij noemen: de heer P. Dorst, meer dan 25 jaar, C. A. Kwaak en Abr. Roks meer dan 40 jaar. D. Ista, E. J. van der Haven en W. Kloote meer dan 50 jaar, en de heer M. Dorst meer dan 60 jaar. Zonder aan de anderen tekort te doen is het met laatstgenoemde, de heer M. Dorst wel een bijzonder, uniek geval. Dc thans 72-jarige muzikant, die nog steeds opgewekt zijn partij mee- blaast, werd reeds lid op 11-jarige leeftijd, terwijl hij het door zijn bij zondere muzikale gaven tot directeur bracht van de vereniging, waarbij hij tal van nieuwe jonge leden heeft op geleid. Vele jaren was hij eerste piston- nist, wat wel één der moeilijkste partijen is in een fanfarekorps. Toen er een nieuwe directeur, die was op geleid, hem kwam vervangen, enige jaren geleden, ging er iets scheef, en -Dorst verliet de gelederen van de „muziek". Dat hem dit echter sllecht is bekomen want het bezorgde hem, naar zijn eigen woorden, vele slape loze nachten. De tranen kwamen hem in de ogen wanneer hij het korps langs zijn woning hoorde mar cheren, want er naar kijken kon hij niet. Opnieuw lid Dit had tot gevolg dat hij tenslot te alle vooroordelen liet varen en weer zijn plaats innam in zijn mu ziekgezelschap, en tot op heden een trouw lid is. Hij, en ook wijlen de heer J. G. Boot, ontvingen bij him 50-jarig trouw lidmaatschap de zil veren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, die hen beiden teen door de toenmalige bur gemeester, de heer S. W. A. Lauren- se, werd op d'e borst gespeld. Met wisselénd succes heeft „Óosterlands Fanfare" in de voorbije 70 jaar zijn rol gespeeld. Vele leden kwamen en gingen weer (voortijdig) de vereniging ver laten, en het is te betreuren dat on der de tegenwoordige jeugd de lief de voor dergelijke culturele vex'eni- gingen al maar meer verdwijnt, de goede niet te na gesproken. Het vereist een ongekende inspanning het ledental op peil te houden. Wat de werkzaamheden betreft van het korps in de loop der jaren; er werd met afwisselend succes deelgenomen aan 26 concoursen, waarbij twee maal de wisseltak gewonnen werd voor het hoogste aantal punten. Er werd deelgenomen aan 16 festivals en er werden ongeveer 120 zaaluit voeringen verzorgd, zowel hier ter plaatse als elders. Hoogtepunten voor de vereniging waren toen, bij1 de meerderjarig wording van d'e am bachtsheer C. Baron Schimmelpen- nink van der Oye door deze 'een nieuw vaandel aangeboden werd en niet minder toen de muzikanten uni formen kregen aangemeten. Tot slot nog een gelukwens aan de jubileren de vereniging met een proficiat, en met nieuwe moed, hopelijk naar het 75-jarig jubileum toe. Onderstaande foto geeft; een beeld van het muziekgezelschap uit 1909. Men ziet de eerste directeur de heer Hottinga staan met de dirigeerstok. Het knaapje op de voorgrond is de nog lid zijnde heer M. Dorst, oud directeur. Verder zijn nog in leven van deze foto, voorzover wij nagaan konden de heren A. van den Berge, eveneens oud-directeur, de heer A. van Dijke Mz. en misschien nog enige, indertijd naar elders vertrok kenen. Korfbalvereniging vergaderde in „Duyvelants Koffyhuys" ZIERIKZEE. - In het „Duyvelants Koffyhuys" te Zierikzee hield de korfbalvereniging „All-Ready" een algemene najaarsvergadering- Om dat voorzitter K. T. Postma nog steeds op de ziekenlijst staat werd deze vergadering geleid door de vi ce-voorzitter, de heer J. J. de Regt, die in zjjn openingswoord een flink aantal leden kon verwelkomen. Het was de eerste vergadering, welke in liet eigen clubhuis werd gehouden. Omdat de wedstrijdsecretaris, de heer J. J. Viergever ni'et aanwezig kon zijn, gaf de heer De Regt een overzicht van de diverse ontplooide aktiviteiten. Uit dit overzicht bleek o-a'. dat de Zierikzeese korfballers nu vrijwel het gehele jaar korfbal len, want na de geslaagde zomer competitie, de wintercompetitie en de microwedstrijden in Oude-Tonge slaan de rood-zwarten een goed fi guur. In de zomercompetitie eindig de All-Ready I op een eervolle der de plaats terwijl het eerste team mo menteel ook in de Zeeuwse Korfbal- Bond (2e klasse) en in de KBGOi- microcompetifcie weer de eerste plaats inneemt. Onkosten zijn groot Vorig jaar, toen nog' niet werd deelgenomen aan het winlerkorf-bal in Zeeland was er behalve de deel name aan de microcompetities, wei nig aktiviteit en waren ook de kos ten veel lalger dan nu. Uit het fi nancieel overzicht v,an penningmees ter C. P. Pols bleek namelijk duide lijk genoeg, dat de vereniging, die springlevend is, financieel nogal wat achteruit gegaan is. Met een gemid deld ledenaantal van 65 wat bijdra gen van donateurs en enkele andere posten wijst de begroting voor het vcrenigingsjaar 1 juli 1969 tot en met 30 juni 1970 een totaalbedrag aan ontvangsten aan van f 1.550,-. Daar staat echter een uitgavenpost tegen over van f 2.500.- derhalve een ge raamd tekort van f 950.-. Aanvankelijk had het bestuur aan contributieverhoging gedacht doch hierop is men teruggekomen. Behal ve de contributie betalen de leden practisch alle reiskosten zelf hetgeen betekent, dat men toch al een vrij' groot bedrag aan contributie op tafel' moet leggen. Nieuwe statuten en reglementen Een grote verliespost voor de korf balvereniging is het afgelopen jaar ongetwijfeld ook geweest een aantal bedankjes van leden. Om deze on- erwachte tegenvallers weg te ne men nam de vereniging tijdens deze vergadering nieuwe statuten en re glementen aan. Deze reglementen zijn vanaf heden van kracht gewor den en zullen derhalve als zodanig' ais richtlijn voor het verdere beleid gelden. Omdat deze nieuwe regle menten geen tussentijds bedanken meer toelaten en men altijd ten min ste een maand voor het verstrijken van het verenigingsjaar (hondsjaar) de wens te kennen moet geven, dat men op het lidmaatschap geen prijs meer stelt, zal deze nieuwe maatre gel de kaspositie in de toekomst wat rooskleuriger maken. Besloten werd verder om op de aangenomen statu ten de koninklijke goedkeuring aan te vragen. Bestuur en commissies Bij de gehouden bestuursverkie zing was de heer J. J. Viergever we gens vertrek naar Bruinisse niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Th. Brou wer, hetgeen alom werd toegejuicht. Hiermede is de heer Brouwer dus weer in de korfbalwereld terugge keerd. Het wedstrijdsecretariaat ging over naar de 'heer M. Kloet. Het bestuur ziet er in de nieuwe sa menstelling nu ats volgt uit: K. T. Postma, voorzitter; mej. E. M. Hage, secretaresse; C. P. Pols, penning meester; M. Kloet, wedstrijdsecreta ris; en mevrouw H. M. van Oeve- ren-Verkaar t, J. Th Brouwer en J. J. de Regt, leden. Ook de kascom- missie onderging een uitbreiding en bestaat nu uit mej. T. J. W. Simmers en d'e heren A. van Tiggelhoven en A. J. Hage. De -jeugdcommissie krijgt thans ook wat meer gestalte en ook deze commissie Werd uitgebreid en be staat nu uit: de dames A. J. Hag'e; M. T. de Jonge-v. d. Slikke en de he ren J. J. de Regt, A. J. Hage en M. L. v. d. Schelde. Op aandrang' van de heer A. C. H. Wurth werd ver zocht om wat meer aandacht aan de jeugd te besteden, hetgeen zal ge schieden. Er zullen in de naaste toe komst meer vergaderingen van de jeugdcommissie worden belegd opdat de jeugd ook in de winter eens een wedstrijd kan spelen. Rondvraag Tijdens de rondvraag vond de heer Wurth het spijtig, dat Zierikzee nog steeds geen sporthal rijk is en vooral nu overal in naburige plaat sen (Goes en Middelharnis) sporthal len worden gebouwd 'gaat het gemis des te" duidelijker spreken. Dezelfde vragensteller vond ook één uur train ning voor de senioren aan de lage kant terwijl ook moet worden ge tracht om het trainingsveld op het sportpark „Bannink", dat verlicht wordt uit te breiden met een trai- ningsstrook waar eveneens 's avonds met kunstlicht kan worden getraind. Besloten werd ter versterking van de kas een verloting te organiseren, waarvoor reeds een aantal fraaie prijzen beschikbaar zijn. Onder dankzegging voor de goede opkomst sloot de heer De Regt deze i meerde vergadering. Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat de di rectie van de ..brandweer vanaf 26 november tot en met 4 december a.s. een algemene bra ndschouwing in de woningen van de ingezetenen zal houden. Zierikzee, 25 november 1968. Burgemeester cn wethouders voornoemd, D. W. KASTELEIN, burgemeester. H E. S. SINCK, lo. secretaris. BURGH, 25-11. In de vorige week gehouden raadsvergadering toonde burgemeester Everwijn de raadsle den een schets waarop de Ooster scheldedam het breedste deel der Zeeuwse Stromen afsloot. Hij deelde mee dat het beginpunt van de dam aan de kant van Schouwen komt te liggen, bij het einde van het zuider strand ten oosten van de Punt. Om een en ander duidelijker te maken is op de foto een hoge paal te zien die op de slaperdijk aan de Westerseweg is geplaatst, juist te genover het bovengenoemde punt. Deze paal. van boven een kruis en een vlag dragend1, zal het hart aan geven van de vierbaansweg zoals die dan over de Oosterscheldedam naar de overkant wordt aangelegd. Deze vierbaansweg snijdt de West hoek van Schouwen af van de rest van het schiereiland en begint bijl Scharendijke om via Serooskerke kort langs de hoeves „Luchtenburg" en „Brabers" de Meeldijk te kruisen, tussen de boerderijen „Mon Flaisir" en die van de heer J. Friderichs. Vandaar wordt in een wijde boog naar het westen een tweede boog be gonnen die aansluit op dé dam. In 1978 zal dit projekt klaar moeten zijn en dan zal het mogelijk zijn om via deze dam binnen een kwartier vanaf Haamstede en Bungh Middel- buiig te bereiken. Voordat het ech ter zover is, moet er nog heel veel werk geschieden. MWWHHH r i t 'N. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 25-11. Totaal aan gevoerd 1835 dieren, t.w.: 1360 run deren en 475 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen, prima f 4,75-5,15, le f 4,15-4,60, 2e f 3,65-3.95, 3e f 3,35-3,55; stieren f 4,40-4,95; worstkoeien f 3,25-3,40; slachtvarkens le f 2,46-2,50, 2e f 2,43- 2,46, 3e f 2,40-2,43; slachtzeugen f 1,90-2,05; zware varkens f 2,00-2,15. Runderen: aanvoer kleiner; handel redelijk; prijzen iets hoger. Varkens: aanvoer iets ruimer; handel vlot; prijzen iets lager. Uienveiling Middelharnis van 22 november Nadat dinsdag de prijzen enigszins gedaald waren, trad donderdag reeds weer een verbetering in. Zo noteerde de middel van klasse II op de Zeeuw se veilingen van f 17,60-17,84 en de middel klasse I zelfs' f 20,72. Een prijsverschil dus van f 3,per 100 kg tussen de beide klassen, Een der gelijk verschil kan nu voor de teler aanleiding zijn om zijn uien, des noods met wat extra werk, als klasse I te verkopen. Te Middelharnis was er vrijdag morgen uitsluitend aanbod van klas se II, in totaal 26 ton. Ten opzichte van Zeeland was er weinig verschil in de divei'se noteringen. Daar St. Annaland geen grove geveild heeft, is naar deze verbetering geen verge lijking mogelijk. In Middelharnis no teerden deze f 21,tegen f 20,26 jl. dinsdag. Van de middel werd 2 ton afgemijnd voor f 18,de rest voor f 17,50. De uitbetalingsprijs voor de teler is f 17,55, de vorige veiling was dit f 16,85. De drielingen kwamen van f 16,13 op f 16,50 en de picklers van f 19,50 op f 19,77. St. Annaland noteerde respektievelijk f 16,80 en f 20,06. Nog steeds blijken er uien op het land te liggen of te staan. Over het algemeen valt de kwaliteit hiervan nog niet tegen. Het is echter wel een voorwaarde dat deze uien goed in hun huid zitten, daar er anders, ook al wordt er heel voorzichtig ge droogd, teveel kale plekken ontstaan en deze zelfs in klasse II slechts in beperkt aantal mogen voorkomen. ZIERIKZEE „The Knack" voor Z.V.U. De niet onvermaarde film „The Knack", naar een toneelstuk van Ann Jellicoe, draaide voor de Z.V.U. in de Concertzaal in openbare voor stelling. Gelet op vorige malen was de belangstelling redelijk goed te noemen. Het publiek heeft wel even aan gekeken tegen deze film, die in een - nog vrij lang uitgesponnen - „in leiding" doortrokken wordt van de sfeer van „hip" Londen, de „swing ing City", die men in allervreemdste, kaleidoscopische. elkaar snel opvol gende beelden krijgt voorgeschoteld; vreemde onduidelijke figuren, een dito telefoonscène, een ontkleedpar tij, in een busstation, maar centraal in deze wirwar een meisje dat op zoek is naar een adres en het vraagt aan iedereen. Materieel „Leitmotiv" in deze film is 'het bed, of een bed, dat een rol speelt bij een echte of pseudo ladykiller, een jongeman, die - met vrienden - een typisch oud Londens huis bewoont, waar hat vreemd en soms dol toegaat. Het zoekende meisje komt in deze kring terecht en wordt onmiddellijk be laagt door de jongeman, die zich echter verkijkt op het wat introver te - en slechts schijnbaar simpele meisje. De naaste vriend van de „'kil ler" - en misschien ook de andere in het huis niet - heeft dat niet dooi en zijn ideaal wordt een enorm bed. het transport per helicopter, de tocht door Londen en het inpassen in het huis, middenstuk wordt van de film en er tevens de bijzonder Engels ge tinte humor aan geeft. Via enkele wrange scenes zowel in het buis als in een stadspark, ontdekt de „killer" ondanks zijn gesuggereerde frequen te bedsuccessen zijn echèc en krijgt de vriend een 'kans. In een sfeer ge stempeld door lichte erotiek en pro bleemloos elkaar begrijpen komt bij het meisje - naief of geraffineerd? - nader. Bij elkaar toch wel een interes sante, maar vreemde film, die een denkraam schetst waarbij de be- schouwel veel zelf moet invullen. Over het algemeen brengt de Z.V.U. films, die wat neigen naar het bi zarre en extreme. Gelet op het feit dat Schouwen-Duiveland niet meer beschikt over een wekelijks bios coop programma, zou men kunnen vragen of andersoortige films (wel ke, mag men zelf invullen) niet meer voor de hand' liggend zijn om te programmeren in de culturele agen da van het jaar. DEN HAAG. De adviezen, die door politieke en maatschappelijke organen zijn uitgebracht over de vernieuwing van grondwet en kies wet zullen worden gebundeld en be gin volgend jaar verschijnen. SCHIPHOL. Na hel weekeinde op paleis Soestdijk te hebben doorge bracht, is prinses "Irene weer van Schiphol naar Spanje vertrokken. Ditmaal was haar reisdoel niet Ma drid, maar Barcelona. De prinses werd op de luchthaven uitgeleide gedaan door koningin Juliana. KERKNIEUWS Oud Ger. Gemeente OOSTERLAND. Woensdag 27 no vember, 7.30 uur, de heer J. Schin- kelshoek, Hendrik Ido Ambacht. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 14