z STEEDS BIJ DE TIJD AGENDA Geslaagde tentoonstelling vogels en duiven in de Graanbeurs KORBATS DE VERSCHRIKKELIJKE BIFORA Waarderende woorden voor scheidende ds. A. Lam Bijeenkomst in Hervormd Verenigingsgebouw ZIERIKZEE, 24-11. In een kring van genodigden, onder wie het col lege van b w, collega's predikan ten, afgevaardigden van andere kerkgenootschappen en kerkeraads- leden, heeft - na afloop van de mid- dagdienst - ds. A. Lam, ned. her vormd predikant, zondag in het ver enigingsgebouw aan het Vrjje af scheid genomen. Tijdens deze door een bjjzcnder hartelijke sfeer ge stempelde bijeenkomst, hebben ver schillende sprekers de scheidende predikant lof toegezwaaid en dank gebracht voor zyn werk te Zierikzee. gedurende een periode van vijf en een half jaar. Pastoor A. van Deursen van de R.K.-parochie attendeerde er op dat er vooral de laatste jaren vriend schapsbanden zijn gegroeid. Er is ook een groei in begrip en waardering voor elkaar en het 's dan ook pas send dat de R.K.-kerk zich op deze afscheidsbijeenkomst laat horen, al dus pastoor van Deursen, die hierna dieper inging op het tijdens de af- scheidsdienst gezongen gezang 293 „O God. Die droeg ons voorgeslacht", tevens herinnerend aan de parabel van Christus over het licht en de kandelaar. De pastoor sitelde vast dat ds. Lam in zijn gemeentelijk werk een 'licht is geweest, waarna ai- de mensen hebben gekeken; in het diepe duister van droeve omstandig heden was hij als een boei in het vaarwater, een boei intussen die van standplaats wordt veranderd, maar ook ginds uitstralend de zekerheid: „ik zal proberen je te troosten". Mo ge het U gegeven zijn te tonen dat Christus leeft, ook in moeilijke om standigheden", aldus de stedelijke pastoor. Dank van de classis Namens de classis sprak ds. N. J. Flank, een dankwoord aan het adres van ds. Lam voor het vel® werk in classicaal verband verricht. Met na me herinnerde ds. Flink aan het werk in synodeverband, een zwaar werk, waarin veel tijd stak. In zijn dankwoord betrok hij met name me vrouw Lam. Ds. Flink geloofde dat de opvolger in synode-ver band zijn scheidende collega niet gemakkelijk zal doen vergeten. Hij meende trou wens ds. Lam in één of ander ker kelijk verband weer wel terug te zien. Woordvoerder van de Chr. School vereniging was de «heer A. J. van den Hoorn, die zich dankbaar toonde voor het werk ten dienste van de school en de wijze waarop de predi kant hierin zijn stem liet horen. In zonderheid was hij blij met de ont ketende actie, die leidde tot het ver krijgen van een stencilmachine. Be langrijk feit was verder het begin van inniger contact tussen predikan ten en doktoren op Schouwen-Dui- veland, waarvan ds. Lam de initia tiefnemer is geweest. De heer van den Hoorn hoopte da«t de predikant ook in Leeuwarden ten zegen voor de gemeente zal mogen zijn. Leerschool Als collega en vriend sprak ds. Hetebrij te Hoogvliet, die geloofde dat Zierikzee een belangrijke leer school is geweest voor ds. Lam: „het was een fijne tijd, zij het met moei lijkheden; U moet het maar zien als een schakel in de Zierikzeese kerk geschiedenis en dan zijn tijd en werk niet tevergeefs geweest". De status van het kamp Dachau DEN HAAG, 21-11. In het voorlo- pig verslag van de Tweede Kamer over het voorstel tot het verlenen van een rijksbijdrage aan het Ne derlands Dachau comité voor t e op richting van een monument te Da chau wordt gevraagd of de regering- niet °en taak heeft ten aanzien van het bevorderen van een definitieve regeling van de juridische status van het voormalige concentratiekamp Dachau. Vanuit de vaste commissie voor financiën uit de Tweede Kamer is opgemerkt dat een dergelijke defini tieve regeling vooraf zal moeten gaan aan de oprichting van een monu ment. In het voorlopig verslag wordt gevraagd, of de regering reeds een standpunt heeft ten aanzien van de wijze, waarop deze status zo goed mogelijk kan worden veilig gesteld. DODELIJKE ONGELUKKEN ROTTERDAM. In het Dijkzigt zie kenhuis te Rotterdam is de 56-jarige ambtenaar J- W. Geerling uit de Maasstad overleden aan de verwon dingen die hij bij een verkeersonge luk in Rotterdam had opgelopen. GRONINGEN. In Groningen is de 30-jarige A. J. Schuttintga uit Paters- wolde bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Het slachtoffer reed op een scooter op de Van Heemskerkstraat en botste tegen een uit de tegengestelde richting komen de personenauto. Hij was op slag dood. TIETJERKSTRADEEL. De 18-ja- rige M. T. J. Nauta uit Suameer (gem. Tietjerkstradeel') is in die ge meente met zijn bromfiets te vallen gekomen op een overweg en met het hoofd tegen de rails geslagen. De jongen liep zodanig letsel op dat hij tijdens het vervoer naar een zieken huis in Leeuwarden is overleden. HARDERWIJK. Bij Harderwijk is de 7-jarige Haimen J. Tinge uit de ze plaats door de trein, Utreoht-Gro- ningen overreden. Het kind kwam hierbij om het leven. Het ongeluk gebeurde op een particuliere over weg. RIJSWIJK. Op de kruising Gene raal Spoorlaan-Mimister van den Tempellaan te Rijswijk (Z.H.) is de 82-jarige mevrouw Van der Laan uit Rijswijk bij een verkeersongeval zo danig gewond geraakt, dat zij kort na aankomst in het ziekenhuis Zuid- wal is overleden. Tot slot sprak de stedelijke predi kant, ds. J. B. Assendorp, hartelijke woorden van afscheid. „Jammer dat U weggaat, maar in dat jammer steekt ook een waarderingsoordeel, U ,had zich kunnen opsluiten in de eigen gemeentelijke besognes, maar hebt dit niet gedaan, en stond klaar in wijder verband en liet nimmer het eigen ibelang prevaleren", aldus ds. Assendorp die zijn vertrekkende collega en diens vrouw dankte voor de ondervonden collegialiteit en vriendschap. Hij wenste beiden veel geluk en Gods zegen in Leeuwarden. Opgelegde taak Tenslotte dankte ds. Lam zelf voor de vele woerden, die hem te lofrijk voorkwamen. „Wat ik heb willen doen, heb ik alleen maar gezien als de opgelegde taak en ik heb sterk het gevoel meer te hebben moeten doen. ook al kon dat niet door de omstandigheden". In zijrn uitvoerig dankwoord ging de predikant in op Melkpoeder voor Biafra? DEN HAAG. 21-11 De VVD-Ka- nierleden Tuynman en Schlingemann hebben minister Lardinois (land bouw en visserij) en Udink (ontwik kelingshulp) schriftelijke vragen ge steld over een hoeveelheid magere melkpoeder, die als extra bijdrage werd aangebeden aan het wereld voedselprogramma. In de vragen wijzen beide kamer leden erop, dat nog slechts een naar verhoudirg klein gedeelte van de melkpoeder (ter waarde van in to taal 1' 20 miljoen) een bestemming heeft gekregen. Indien het wereldvoedselprogram- ma niet in staat is de beschikbaar gestelde melkpoeder af te nemen, kan deze dan niet naar Biafra wor den gezonden, zo informeerden de kamerleden. Gp deze wijze zou, naar hun mening, medewerking kunnen worden verleend aan het initiatief van de Israëliër Abie Nathan om in december éen schip met levensmid delen naar de noodlijdende bevol king van Biafra te sturen. DODELIJKE ONGELUKKEN NOORD WIJK. De 74-jarige mevr Hoogduin uit Noordwijk is door ko lendampvergiftiging om het leven gekomen. Buren vonden de alleen wonende vrouw dood op bed. De oorzaak was een slecht trekkende kachel en een slecht trekkende schoorsteen. ROERMOND. Op de rijksweg tus sen Echt en Roermond ter hoogte van Linne, vijf kilometer ten zuiden van Roermond, is de 25-jarige on gehuwde rijksambtenaar P. M. Amys uit Breda, in de nacht van woensdag op donderdag om 'kwart voor twee met: zijn personenauto op onver klaarbare wijze tegen een boom ge botst. Hij werd. gedood. DUSSEN. Be 29-jarige automo bilist E. A. A. van Rossem uit De Meern is na een aanrijding op rijks weg 27 onder Dussen (N.-B.) om het leven gekomen. Hij bleef om onbe kende reden links rijden op de een- baansweg en kwam in botsing met een tegemoetkomende vrachtauto. AELEN. De 66-jarige H. H. Shil lings uit Kerkrade is bij een ver keersongeval op de Napoleonsweg in Kerkrade om het leven gekomen. Hij zat in een vrachtauto, die in botsing kwam met een andere vrachtauto. UTRECHT. De 63-jaiage mevrouw M. Stuij-van Geldere uit Utrecht is bij een verkeersongeluk in Utrecht om het leven gekomen. UTRECHT. Twee onbekende mannen hebben in de Cremerstraat in Utrecht een dodelijke aanrijding- veroorzaakt, waarbij de 17-jarige grondwerker M. de Hooft op slag werd gedood. De beide mannen zijn er direct na het ongeluk vandoor ge gaan. SCHERPENZEEL. Op de Barne- veldseweg in Scherpenzeel is de 72- jarige Dirk van Ginkel uit Kootwij kerbroek bij het oversteken van de rijweg door een personenauto aan gereden. Het slachtoffer overleed ter plaatse. ROTTERDAM. De 36-jarige Spaanse gastarbeider Jose Perez Bu- zette uit de Falstafstraat in Rotter dam is bij een verkeersongeluk in de Maasstad om het leven 'gekomen. Op de kruising Vondelingenweg-Aveling werd de Spanjaard, die op een bromfiets reed, aangereden door een vrachtwagen. De man was op slag dood. LINNE. De 22-jarige schoolon derwijzers Tiny Leenen uit Linne is op weg naar haar werk te Roer mond, met haar personenauto in botsing gekomen met een autobus op de rijksweg in haar woonplaats. Zij' werd uit haar auto geslingerd en is met verwendingen aan het hoofd overgebracht naar het ziekenhuis te Roermond, waar zij in de loop van de middag overleed. LICHTENVOORDE. De 22-jarige mej. N. J. H. Vogt uit Beltrum, is overleden aan de verwondingen, die zij bij een verkeersongeval in Lich tenvoorde had opgelopen. GAASTERLAND. De 78-jarige J. Kok uit Nijemirdum is bij een verkeersongeluk in Gaasterland om het leven gekomen. De bejaarde man stak plotseling de weg over en werd hierbij aangereden door een perso nenauto. NULAND. De 44-jarige M. J. van Doorn uit Rosmalen is in de gemeen te Nuland omgekomen bij een aanrij ding. De man werd gegrepen door een personenauto toen hij op zijn fiets de rijksweg overstak. DEN HAAG. De 64-jarige H. Boe- rema uit Den Haag is bij een ver keersongeluk in zijn woonplaats om het leven gekomen. het door de verschillende sprekers te berde gebrachte en vond daarop een passende aansluiting. Vooral dankte hij voor de ondervonden vriendschap en betrok in) zijn dank woord het college van b. en w., de heer M. C. Malipaard te Rotterdam- IJsselmonde, de oud-organist de heer J. Baas, de huidige organisten en de kerker a ad s 1 e de n„Ik hoop dat mijn opvolger zal pogen mijn werk hier voort te zetten", zo besloot hij. Toch betalen HAMBURG, 21-11. Een apo theker uit Kellinghusen in het Westduitse Sleeswijk-Holstein moei een moeder achttien jaar lang onderhoudskosten beta len voor haar kind, dat door een fout van zijn assistente ter wereld is gekomen. De moeder had in plaats van an ti-conceptiepillen maagtablet ten gekregen, en die in goed vertrouwen ingenomen omdat ze het opschrift op het doosje voor camouflage hield. De rechter bepaalde donderdag dat de aptotheker voor de helft in de onderhoudskosten moest bijdragen, al voerde deze nog aan dat hier toch niet van een schadegevalkon worden ge sproken. De blijdschap van de ouders weegt niet op tegen de kosten, vond de rechter. KERKNIEUWS Hervormde Synode over samenwerking DRIEBERGEN, 23-11 De Hervorm- de Synode heeft met 44 stemmen voor en 76 stemmen tegen een eerste lezing en kerkordewijziging goedge keurd, waardoor wat de hervormde kerk betreft plaats is voor interker kelijke samenwerking op plaatselijk vlak Deze samenwerking kan betreffen: het regelmatig houden van gemeen schappelijke kerkenraads vergaderin gen, het beroepen van predikanten (overigens na goedkeuring van het breed-mederamen van de synode), het houden van gemeenschappelijke kerkdiensten en het samen zorg heb ben voor het bepaalde pastorale of diaconale werkzaamheden De vraag kwam uit de synode op voor welke kerk geldt diit? Het wordt toch niet alleen beperkt tot de kerken met wie wij een gemeens chappelijk belijdenis hebben? De secx-etaris-gereraal ds H. Lands man, zegt dat het een raamwet be treft. Zij geldt nu reeds voor die kerken waarmee de hervormde kerk bepaalde overeenkomsten gesloten heeft. Dat zijn de Evangelisch Lutherse kerk en de Remonstrantse Broeder schap. Maar met andere kerken be staat zulk een afspraak nog niet. Aan de hervormde kerken ligt het niet, zo werd gesteld. Ger. Kerken Aangenomen naar Genemuid'en: G. Meyering, Herwijnen. Het bericht als zou ds. F. Minne- ma te Leiderdorp beroepen zijn als welk beroep hij dan zou hebben aan genomen, is voorbarig. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Ommen: C. van Kalkeren, Holwerd. Ger. Gemeenten Beroepen te Oud-Beijerland: J. Karens Nieuwerkerk. Heeft u mgkla Wacht niet langer, koop een ANTIHERNIA LEDIKANT OF LOS INLEGRAAM Levenslange garantie Buigt nooti door Honderden tevreden gebruikers Vraagt het uw vrienden of kennissen Aanbevolen door H.H. doktoren Alleenverkoop bij: DEURLOO INTERMEUBELSHOWROOM Meelstraat 31 ZIERIKZEE Twee zeventienjarige Ameri kaanse mariniers van de marinebasis Guantanamo op Cuba, zijn op Cu baans grondgebied gearresteerd, meldt het officiële blad „Granma". De regering van het overwegend protestantse Noord-Ierland heeft po litieke en sociale hervormingen aan gekondigd om de grieven van de ka tholieke minderheid weg te nemen. AANBESTEDINGEN Oeverwerken Westerschelde Door de Rijkswaterstaat te Mid delburg werd het herstellen van oeverwerken op de rechteroever van de Westerschelde, tussen Walcheren en Zuid-Beveland en met bijkomende werken in Vlissingen, aanbesteed. De laagste inschrijvers waren: Aanne mingscombinatie Zinkwerken te Go- rinchem f 158.000,Aannemingsbe drijf „Schouwen-Duiveland" N.V., te Zierikzee f 126.500,Aannemings bedrijf J. de Ruiter te Noordgouwe f 126.300,N.V. Aannemingsbedrijf C. II. van Wijnen te Papendrecht f 123.800,-. Laagste inschrijver: Aan nemingsbedrijf P. van Dongen te Haamstede f 122.300, KERKNIEUWS Ned. Hei-v. Kerk Beroepen te Nieuw-Lekkerland W. L. Tukker te Zwolle; te Noord wij k-Binncn (toez.): D. J. Froentjes te Den Burg; te Kesteren (toez.): S. de Jong te Houten (Utr.). Aangenomen naar Zwolle (voor het jeugdwerk): J. Meester te Gendt Gereformeerde Kerken Beroepen te Rotterdam als zie kenhuispredikant: F. Minnema te Leiderdorp, die dit beroep heeft aangenomen; te Alkmaar (wijk Eg- mond): M. Boukema, a.s. em. pred. te 's-Gravenhage-Zuid. die dit be roep aannam. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Almkerk-Werkendam (buiten kerkverband): H. Kiezen- brink, kandidaat' te Barendrecht. Christ. Gereformeerde Kerken Beroepen te 's-Gravenhage-West: P. N. Ribbers të Enschede-West. Gereformeei'de Gemeenten Beroepen te 's-Gravenhage-Zuid: F. Harinck te Benthuizen. Maandag 25 november Renesse Consistorie Ned. Herv. kerk, 7.30 uur, forumavond Jonge Kerk. Café „Even Buiten", 7.30 uur, Coöp. Landbouwvereniging D.E.S. Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", 4 uur en 8 uur, film voorstelling Rode Kruis. Ger. vergaderlokaal, 8 uur, afdeling Duiveland A.R.-Kiesvereniging. Dinsdag 26 november Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 8 uur, Ver. van Vrijz. Hervormden. Mondragon, 8 uur, afd. Schouwen- Duiveland „Philatelica". Kerkwerve Verenigingsgebouw, 8 uur, film Ro de Kruis; 4 uur kindervoorstelling. Renesse Hotel „Het Wapen van Zeeland", 8 uur, vergadering V.V.V. Scharendijke Gemeentehuis, 2 uur, vergadering gemeenteraad Middenschouwen. Woensdag 27 november Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Noordgouwe Hotel v. d. Weij'de, 4 en 8 uur film voorstelling Rode Kx-uis. Noel Moissonier die op 11 novem ber te Lyon het hart van een ander kreeg, is zondag overleden. In een ziekenhuis te Luik is vrij dag de Belgische professor Pol Mou- reau, ontdekker in 1941 van de rhe- susfactor .overleden. Bijenhouders toonden interessante zaken ZIERIKZEE, 22-11. In de Graanbeurs van het „Huis van Nassau" was vrijdag en zaterdag een bijzonder fraaie, kleurrijke en levendige tentoon stelling ingericht van ruim 400 uiteenlopende vogelsoorten, variërend van kanaries, parkietachtigen, duiven tot tropische vogels. De tentoonstelling was georganiseerd door de Zierikzeese vogelvrienden, verenigd in de vereni ging „Vcgelvreugd", de duivcnhcuders van de P.V. „Zicrick" en de bijen- hcudersvereniging „Schouwen-Duiveland". Het gezamenlijk initiatief van dit gemengde gezelschap trok vooral zaterdagmiddag grote publieke belang stelling. Aan de tentoonstelling was een keuring verbonden. De kampioen kanarie (eigen kweek), citroengeel, van de tentoonstelling werd met 89 punten de kanarie eigendom van de heer H. Bevelander. Als kampioen van de open klasse werd met 89 pun ten aangewezen de kanarie van de heer N. van Burg, oranje-rood-Isa- bel. De Chinese dwerg-kwartel van de heer W. van Goethem werd met 87 punten kampioen eigen kweek. Een Japanse nachtegaal van de heer T. Kotoun behaalde de kampioenstitel met 89 punten bij de tropische vo gels. In totaal werden niet minder dar. 170 kanaries, 50 tropische vogels en ongeveer 200 postduiven tentoon gesteld. Bij de duiven waren de voornaam ste uitslagen als volgt: Oude doffers: 1 en kampioen van de gehele, tentoonstelling met 921/2 punt, ringnr. 518070, eigenaar de heer H. Slagboom; tweede in deze rubriek werd met 92 Vz punt ringnr. 2027623 van J. Verwijs; dei-de bij de oude doffers, eveneens met 92 Vz punt ring nr. 1474021 van I. v. d. Maas. Oude duivinnen: 1 en mooiste dui- vin: ringnr. 2014373 van B. Visser, 921/2 punt; 2. ringnr. 301618 van H. Slagboom, 92 punt; 3. ringnr. 301472 van P. Flik weert, 92 punt. Jarige doffers: 1 en mooiste jarige doffer: ringnr. 432845 van B. Visser, 921/2 pnt; 2. ringnr. 1575726 van H. Slagboom, 921/2 punt; 3. ringnr. 432553 van F. Maijs, 92 Vz punt. Jarige duivinnen: 1 en mooiste dui- vin: ringnr. 432438 van A. J. Stoutjes- dijk, 921/2 punt; 2. ringnr. 434131 van H. Slagboom, 92V2 punt; 3. ringnr. 432852 van B. Visser. 92 punt. Jonge doffers: 1 en mooiste doffer: ringnr. 859882 van L. L. de Hooge, 92 punt; 2. ringnr. 852532 van H. v. d. Maas, 92 punt; 3. ringnr. 852848 van Jac. Stoutjesdijk, 92 punt. Jonge duivinnen: 1 en mooiste dui- vin: ringnr. 852632 van J. v. d. Zande, 92 punt; 2. ringnr. 852933 van F. Maijs, 92 punt; 3. ringnr. 852980 van H. Slagboom, 92 punt. Jcnge doffers (overige kleuren): 1. ringnr. 852901 van A. J. Stoutjesdijk, .92 punt; 2. ringnr. 852985 van H. Slagboom, 92 punt; 3. ringnr. 852954 van A. J. Stoutjesdijk, 91 Vz punt. Jonge duivinnen: 1. ringnr. 852964 van A. J. Stoutjesdijk, 92 punt; 2. ringnr. 859859 van L. de Hooge, 91 Vz punt; 3. ringnr. 859863 van L. de Hooge, 911/2 punt. BOEDAPEST. De communistische wereldconferentie die oorspronkelijk op 25 november in Moskou zou be ginnen, zal in mei van het volgend jaar in de Russische hoofdstad bij eenkomen. Dit heeft de voorberei dende commissie die sinds enkele dagen te Boedapest bijeen is, bekend gemaakt. a Acht niet-gebonden landen - Bra zilië, Birma, Ethiopië, India, Mexico, Nigeria, Zweden en de Verenigde Arabische Republiek - hebben ge pleit voor opschorting voor onbe paalde tijd van alle kernwapen proeven. RAALTE. De driejarige Jacque line Dalmolen uit Eindhoven is zon dagmiddag om het leven gekomen, doordat de auto van haar vader op de Ommerweg in botsing kwam met een tegemoetkomende auto. Man stak vrouw in brand ROTTERDAM, 23-11. De Rotter damse politie heeft een 26-jarige loodgieter uit de Maasstad gearres teerd omdat deze vrijdagmiddag in een huis aan' de Fab r i e ksd w a r s s Ir a a t een 45-jarige vrouw met olie had overgoten en daarna haar kleren in brand stak. De vrouw moest met brandwonden in een ziekenhuis wor den opgenomen. De politie kon de loodgieter arresteren nadat buren de vrouw gillend voor haar keuken raam hadden zien staan, terwijl in het huis een kleine binnenbrand woedde. Late jonge doffers: 1 en mooiste late jonge doffer: ringnr. 370054 van A. J. Beeke, 89 punt. Mcciste late duivïn: ringnr. 853056 van F. Maijs, 89 Vz punt. Een bijzonder interessant en leer zaam aandeel aan de tentoonstelling werd geleverd door de bijenvereni ging „Schouwen-Duiveland", die op hot podium van de Graanbeurs een fraaie „eigen" expositie had inge richt. Bestuursleden van deze „nij vere" vereniging 'gaven een toelich ting cp vele bijzonderheden uit de imkerwereld. Fraaie foto's gaven een inzicht in het léven van de bijen. Te leren viel o.a. dat zo rond de eeuwwisseling diverse typen kasten in gebruik kwamen, na een periode dat vooral strookorven in zwang wa ren. Verder werden gereedschappen en imkersartikelen getoond, zoals de beroemde imkerskap, zegelmes en zegelvork en een originele antieke bereker. Wandkaarten leerden ver der dat er in 1968 nog altijd 191 bij envolken op S c h 0 u we n-Dui veland aanwezig zijn. In 1943 waren dat er nog 323. Aantrekkelijk was ook een demonstratie kaarsen maken. Boven dien was er zaterdagavond een door lopende voorstelling van een bijen film. Al met al hebben „Vogelvreugd", „Zïerick" en bijenhouders dit week eind een tentoonstelling bijeenge bracht waarop bijzonder veel te zien en te bewonderen was. Bovendien werd het publiek als attractie een verloting aangeboden. CORRESPONDED MEI WERKER Met ircttmg van hede^i' hebben wij aangesteld totCorrespon dent van onze krjjnt te Nieu werkerk, deSl A. J.MQTTE KerkringjS - teï< (01114) 310 Wij verzoeken het publiek zich voor alh/f perszaken mét hem in verbijyïing te willen stqUen. REDAKTIÈ^ ZIERIKZEESfSlE NIEUWSBODE T 81. Doch nu had Korban gezien van welke kant de aanval kwam en een regen van pijlen kletterde tegen de toren. „Lafaards! Honden!" schreeuwde Koi'ban tot zijn man nen. „Ziet ge niet eens kans om uw eigen vesting binnen te komen! Hier, volg mij!" Hij greep een touw van de zadelknop en begon dit in de rondte te zwaaien. Onmiddellijk begreep Aram zijn bedoe ling. Hij zag dat er aan het einde van het touw een ijzeren haak was bevestigd. Ook de anderen waren met dergelijke touwen uitgerust. „Pas op!" schreeuwde Aram. „Zij zullen zich met hun touwen naar de over kant slingeren!" Reeds had Korban's haak houvast, ge vonden in het houtwerk van de brug. „Let op mannen! Volg mij! Een beurs vol goud voor wie het eerst binnen is!" schreeuwde hij. Het volgende ogenblik had de Ver schrikkelijke de sprong gewaagd en zweefde boven de afgrond. Aram richtte langzaam. Allsandra had de handen voor de ogen geslagen en zij hoorde slechts Korban's laatste gil, toen de pijl van Aram hem trof en hij draaiend in de diepte verdween in chroom - staal - doublé - goud Advertentie Horloger JAC. MOURER Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2