(f 5 december leuze Ei, ei, dat is glad! STREEKNIEUWS ONZE PUZZELRUBRIEK STREEKNIEUWS JMILI SMILLEGANGE SUCCESJES DE JONG N.V. Goed verzorgde personeels- en relatiepakketten JT' A. R0MB0UTS Nieuwste mode, grootste keuze" is onze VAKANTIE? NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE Ze hoopt erop, ze vraagt het u niet. Het raakt haar hart, toch geeft ze nooit een stille wenk. Want iets moois van goud moet je plotseling, zo maar, heel onverwacht krijgen. Goud maakt zo blij. De juweliers van Nederland nodigen u uit vrijblijvend te komen kijken naar hun cadeaus van goud en zilver. 00 Scholen vragen steun voor zwembadplannen De oudercommissies van de open bare lagere scholen te Zieriikzee heb ben een schrijven gericht aan alle scholen op Schouwen-Duiveland naar aanleiding van de plannen om te komen tot de bouw van een over dekt zwembad te Zierikzee. In de brief wordt opnieuw gewezen op de noodzaak om de jeugd in de gele genheid te stellen te leren zwem men. Niet alleen de derde en vierde klassen zullen in ihet zwembad zwemonderricht krijgen, maar ook de brugklassen en vele ouderen zul len de kans grijpen om (alsnog) d'e zwemkunst machtig te worden. In het schrijven wordt van alle scholen steun gevraagd het reeds begonnen werk te steunen. Opgewekt wordt om oudere en kinderen voor de plannen te animeren en daarbij worden de volgende suggesties gedaan: zegeltjes plakken, oud-papier-bliksemactie of zakgeld. ZIERIKZEE Dia's voor N.C.V.B.-afdeling De N.C.V.B.-afdeling vergaderde deze week in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw. De presidente hield een boeiende meditatie naar aanlei ding van Psalm 23. De rest van de avond werd gevuld met „een praatje bij een plaatje", namelijk „Zwerven Tot onze spijt hebben de puzze- laars(ters) ditmaal twee weken moe ten wachten op de oplossing en de prijzen. Onze puzzelredaktie ont ving een bestelde zending nieuwe puzzels inliet op tijd en dat werd oorzaak van de vertraging. We gaan thans weer maar gewoon verder op dezelfde „golflengte". De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: mej. J. Frederiks, Ingridstraat 19 SCHARENDIJKE De tweede prijs gaat naar: mevr. J. J. de Regt-de Graaf, Caustraat 53, Zierikzee De oplossing van de puzzel is de vol gende: Horizontaal: 1. post; 4. aster; 8. ezel; 12. rat; 13. nap; 14. pok; 16. ora; 17. och; 19. esp; 21. mom; 23. peer; 25. allee; 27. pest; 29. stern; 31. evert; 33. d.p.; 34. padvinder.. 37. a.e.; 39. 'lek; 40. r.k.o.; 41. ram; 43. leo; 44. ere; 45. bow; 46. olm; 47. tel; 49. die; 51. eem; 53. n.n.; 55. Neder land; 58. an; 59. oline; 61. adder; 63. brug; 64. langs; 67. inge; 69. nek; 71. een; 72. kei; 73. die; 75. ger; 77. oor; 79. gil; 81. erts; 82. tafel'; 83. vent. Verticaal: 1. prop; 2. o.a.; 3. stoet; 4. aa; 5. spel; 6. eppe; 7. r.o.; 9. zo mer; 10. er; 11. laat; 13. n.h.; 15. km; 18. crepe; 20. sluik; 22. opera; 24. esp; 25. and; 26. eed; 28. sta; 30. rakelen; 32. verwend; 33. dolen; 35. vrede; 36. nobel; 38. emmen; 39. lot; 42. mom; 48. enige; 50. irene; 52. eddie; 54. nor; 56. del; 57. aas; 58. arg; 60. lunet; 62. enige; 63. bede; 65. aera; 66. gnoe 68. eelt; 70. kg; 72. kr; 74. ir; 76. et; 78. oJL; 80. in. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: voor een café, waar men kan zitten; 67. zuilvoet. door West-Vlaanderen en Bokrijk", gebracht door mevrouw A. Lokker- Meijering. Hierin waren verweven de dia's van het reisje naar Brugge en Gent en hield de spanning er wel in en gaf soms veel gelach. Deze bonte avond bracht in de pauze de verkoop van de meegebrachte pak jes en de verloting van verschillen de aantrekkelijke prijzen, ter verste viging van.de kas. Na de pauze had den de dames De Jonge en Op den Velde nog een vervolg op de dia's van laatstgenoemd reisje. Na afloop dankte de presidente de dames har telijk voor hun medewerking en werd deze prettige avond beëindigd met het zingen van Gezang 282 vs. 3, 4 en 5. De vice-presidente, mej. Viergever eindigde met dankgebed. Afd. „Philatelica" Op dinsdag 26 november a.s. wordt in .Mondragon" een vergadering ge houden van de afdeling Schouwen- Duiveland van „Philatelica". Verkie zing van een nieuw bestuurslid is noodzakelijk in verband met het ko mend vertrek van de voorzitter de heer J. R. de Boer. Het bestuur heeft als tegenkandidaat gesteld de heer J. A. Rotte te Noordgouwe. Azalea's en Cyclamen. 2 planten waar u lang plezier van hebt. In rood, wit en roze. Gezellig in huis. Want planten brengen sfeer I Voor 60 jaar.... ZIERIKZEE. Voor de eerste maal vergaderde het comité dat op initia tief van V.V.V. is gevormd, tenein de een vennootschap tot oprichting en exploitatie van een nieuwe Con certzaal en Graanbeurs in het leven te roepen. ZIERIKZEE. - Marktberichten. VeemarktZierikzee: aangevoerd 78 ossen, van lVi tot 2V» jaar, 85 tot 185. Handel levendig. Veemarkt, Dreischor: aangevoerd 92 stuks jong vee. Handel levendig. ZIERIKZEE (Adv.). Likeuren (zon der alcohol). Anisette, Persico, Fram bozen: 35 ct. per fles. Punch 40 ct. per fles. ZIERIKZEE. Een firma in Roosen daal is voornemens een volgende campagne de bieten te lossen met een elektrische installatie. Dit in ver band met de staking der bietenlos- sers aan haar fabriek, niettegen staande ze een dagloon van ruim drie gulden maakten. ZIERIKZEE (Adv:.). Sollicitanten worden opgeroepen voor agent van politie. Vereisten: minstens 1.70 m., niet ouder dan 35 jaar, goed zede lijk gedrag en vrij van gebruik van sterke drank. Aanvangsjaarwedde f 500. NIEUWERKERK. Twee leden van de Vereniging van oud-leerlingen van de landbouw-wintercursus, ne men proeven met het doel de wer king van chilisalpeter op aardappels na te gaan. ELKERZEE. Er worden pogingen aangewend om ook hier een afdeling van „Het Groene Kruis" op te rich ten, aldus blijkt uit het provinciale jaarverslag. ZIERIKZEE (Adv.). De Gezond heidscommissie te Zierikzee deelt mee dat met het oog op het gebrek aan drinkwater in deze streek het dringend aan te bevelen is 't drink water voor gebruik te koken. Herziening streekplan Schouwen-Duiveland Ged. Staten hebben Provinciale Staten in overweging gegeven de eerste herziening van het streek plan voor Schouwen-Duiveland vast te stellen, zoals dit in ontwerp ter visie heeft gelegen, echter gewijzigd zoals dit is aangegeven in het ad vies van de provinciale planologische commissie en op de ingediende be zwaarschriften te beschikken, zoals in het genoemde advies staat om schreven. ELLEMEET Rode Kruis-filmavond In het verenigingsgebouw te Elle- meet werd een Rode Kruis-film avond gehouden. De aanwezigen, le den van de afdeling Westerscho.u- wen, werden welkom geheten door een R.K.-vertegenwoordiger, die in het kort vertelde over de verschil lende taken van het R.K. Hierna werd een film vertoond, die het ge- Heden overleed na; een kortstondig Jijden, ^cht en kalm tot mijn.vÖróef- heid, mijn lieve man, broeder, behuwdbroeder, oom en oudoom FRANKE BOUMAN in de ouderdom van 82 jaar. Namens de familie: M. BOUMAN-VAN DUKE Nieuwerkerk, 22 november 1968 Ooststraat 7 De teraardebestelling zal plaats vinden dinsdag 26 november a.s. des namid dags 2 uur op de Alge mene Begraafplaats te Nieuwerkerk. Voor de zeer vele blij ken^jran belangstelling, bij ons Jiflwe- lijk ondervonden, zeggqji wij, mede namens onze ouders, hartelijk dank. w M. HAZE J. C. HAZE-v. d. SLUIJS Scharendijke, november 1968 Eb en Vloedstraat 9 Voor de vele blijken van be langstelling bij ons huwelijk ondervonden zeggen wij, mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank. P. v. d. LINDE J. v. d. LINDE- VIERGEVER Haamstede, nov. 1968 Omloopsweg 7 ONDERGOED een feest om te dragen Het domein voor de Vrouw Diversen: 25 en 50 stuks sigaren in,.kist- jes (blik), tonnetjes, trommel tjes, koffertjes _eh assorti ment, bij sigEweffeaga/.ij n D. C. Viergeyef, hoek" -Kraan- plein, Ztênkzee en Wesistijaat te Efcramstede. Wegens bijzonder^ omstan digheden zal dagracoptie na ons huwelijk ttiCt..$la|its;vin den in Hotel Ockénburg, doch Hotel-Café-Restaurant „Het wapen van Zeeland" Ganzepoortstraat 30, Goes JAAP v. d. BERG RITA VISSER Bruinisse, nov. 1968. Voor de vele medeleven, ont overlijden moeder, behuwS-, overgrootmoeder IZABELLA JACOBA BEIJE-HANSE weduwe van J. K. Beije betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de familie: L. J. J. BEIJE Goes, november 1968. Dankbetuiging Allen die hun noedel everp toonden tijdens de/ziekte en na het overlijden op 15 sep tember jl. te Nieuwerkerk, van onze lieve moeder, be huwd-, groot- en overgroot moeder, MARIA IN 'T VELD weduwe van Magchiel Korteweg betuigen wij met deze onze hartelijke dank. Uit aller naam: P. A. KORTEWEG Ooltgensplaat, nov. 1968. Dat kan niet iedereen zeggen. Braun wel. Want het Braun sixtant scheersysteem is het enige scheersysteem dat intussen door meer dan 20 kritische internationale consumenten jury's als beste gekozen werd. Of Uw gezicht nu rond, ovaal, vierkant, of smal is, Uw baard zwart, blond, rood, grijs of bruin, hard als staal of zacht als vlas, het Braun sixtant- scheersysteem scheert het gladst, het snelst en is vriendelijk voor Uw huid. Probeert U hem ook zelf eensl Dat kan bij ons: WELTEVREDEN voor verkoop en service Appelmarkt 8 ZIERIKZEE Braun sixtant S 99,50 tijdelijke inruilpremie voor oud apparaat 15,- U betaalt slechts 84,50 Weduwnaar, 62 .■jaar, üit de werkende standi, zoekt ken nismaking met" eién/ nette vrouw van ongeveer jezelf de leeftijd. j I Brieven onder no. 2995 aan! het bureau van dit blad. Morgenavond wedi^ sen bij café Van, Beddeweeg 8, Zy Heden, vrijdagavond, het 79e Jaarfeest „Samen Verder" (jui Verenigingsgebouw^ 't 'n Tas is een gewaardeerd gesöhenk. Groot assortiment voorradig. A. v. Jfese* West straat 5, Zierikzee. Een soepele permanent kan dikwijls een oplossing aijn voor net iets sfeil vagend haar. Bespreekt u het#vrij- blijvend eens met orur Kap salon Cora, Noordwelle. Tel. (01116)-435. Mini- en gezinsjflietsen. De mini ABC reeds vanaf 13'9. A. van Hese, Weststraat 5, Zierikzee. Morgenavond /wederom dan sen bij café Van Maaren, Beddeweeg 8, Zierikzee. Zaterdag a.s. olie^ollenAtie door atleten „Dejta Sdort". Start: 9.00 uur. W Heeft u de koekjesschaajjjes vol" met- „sigaren al gezien? 25 st. a f 8V75. Werisefij k goed koop bij sigm>D: C. Vierge ver, hoek^Kfaanplein; Zierik zee eWweststr., Haamstede. v/h R. P. HOGERHEIJDE „Naast de Beurs" - Zierikzee - tel. 2848 Onze specialiteit: met de altijd zo gewaardeerde inhoud. Feestelijk verpakt. Inhoud geheel naar uw eigen keuze. Gaarne verwachten wij uw telefoontje, om op het moment dat het U schikt de vele mogelijkheden te bespreken. A propos, wü maken reeds pakketten van 15, geheel compleet. Grote sortering; Stalen gereedschapkisten Ringsleutels Steeksleutelsets Steek-ringsleutelsets Hamers Schaven Schroevedraaiers Beitels Bankschroeven Soldeerbouten „Indola" boormachines enz. enz. Bezoekt vrijblijvend onze zaak! Hem 20 - Zierikzee Telefoon 2475 Winkel geopend: maandag tot vrijdag na 1.00 uur; zaterdag van 8.00 tot 6.00 uur. ZIERIKZEE r>f i gyjgfyi HAVENPLEIN 4 sproken woord nog eens onderlijnde. Geld voor 'het R.K. is goed besteed!, zo 'bleek wel. Hoofdschotel van het filmmenu was „Spencers Mountain" waarin humor noch tragiek ontbra ken. In de pauze werd een verloting gehouden, die f 79,50 opbracht. Ook konden de aanwezigen door patiën ten gemaakte werkstukken kopen. Een met al was het een gezellige avond. Hopelijk een volgend keer nog wat meer publiek. Ver. v. Vrijzinnig Hervormden Op dinsdag 26 november a.s. wordt in 'het Ned. Herv. Verenigingsge bouw, weer een bijeenkomst gehou den vani de Vereniging van' Vrijzin nig Hervormden. Vertoond zal wor den de film: „Mensen van morgen" vani de cineast Kees Brusse. In deze film komen verschillende jongeren aan het woord; door een boeiende montage worden de uitingen van de ze jongeren met elkaar in verband gebradht. Advertentie De NIITSSPAARBANK voor: Vreemd geld Reis- en Dagelyks geopend van 9.00-12.30 en 13.30-16.00 uur. Donderdag (koopavond) van 19.00-20.00 uur RENESSE Tien jaar „Op Drift" De toneelvereniging „Op Drift" te Renesse, die in december 10 jaar zal bestaan, zal dit seizoen weer met een drietal toneelstukken voor het voetlicht komen. Op zaterdag 30 november a.s. wordt in het dorpshuis gestart met het toneelspel „De Heilige Vlam", waarbij na afloop weer een gezellig bal zal worden gegeven. In februari zal het blijspel worden opgevoerd „Herrie om Harris" waarna als laat ste het toneelspel „Mensen Langs de Vloedlijn" in april zal worden opge voerd. „Op Drift", die op Schouwen- Duiveland lang geen onbekende meer is, daar praktisch op iedere plaats reeds één of meer opvoerin gen werden gegeven, heeft ook dit seizoen weer een aantal aanvragen om elders te gaan spelen. Momen teel zijn er ook reeds vergevorderde contacten om zelfs buiten Schouwen- Duiveland op te treden. Al met al een 10-jarige vereniging die zijn be staansrecht reeds dubbel en dwars heeft bewezen. DEN HAAG. Het Internationale Roode Kruis heeft sinds het begin van zijn hulpacties aan Nigeria en Biafra per maand gemiddeld 10 mil joen Zwitserse francs (ongeveer 8.400.000 gulden) uitgegeven om de nood in het door de oorlog getïester- de gebied te lenigen. Dit heeft het internationale comité van het Rode Kruis in. Genève meegedeeld. Advertentie Horizontaal: 1 draagband (van mi litairen); 6. dier dat de poolstreken bewoont; 11. tussenzetsel; 12. trech tervormig sleepnet; 14. teken van de dierenriem; 15. bijplaneet van de aarde; 17. rolvormige doos; 19. me taal; 21. inlandse naam voor de ba viaan van Guinea; 22. telwoord; 23. bijwoord; 24. bouwwerk van grote hoogte; 26. chemisch symbool'; 27. luchtbelletje in een vloeistof; 29. on bepaald voornaamwoord; 30. niet moedig; 32. adellijke titel; 34. lint- of koordvormig weefsel van goud- of zilverdraad; 36. niet opwekkend (figuurlijk); 37. huurder (van lan derijen, hoeven enz.); 38. knaagdier; 39. behaagziek; 41. lengtemaat; 44, tweewielig voertuig; 45. snavel v. e. vogel; 47. rivier in Egypte; 49. on bepaald hoofdtelwoord; 51. zalmach tige riviervis; 53. volksnaam van de kauw; 54. gedrochtelijk wezen; 56. roofdier; 58. plezier; 59. herrie, la waai; 61. schaapkameel zonder vet- bult; 62. telwoord; 64. gevangenis (Bargoens); 65. haal of streep met een potlood; 66. deel v. e. trottoir Verticaal: 1. met 'komijn bereide likeur; 2. voornemen tot iets; 3. kaartspel; 4. loofboom; 5. bereider van spijzen; 7. de oudere (atfk. La tijn); 8. ruim d'ansvertrek; 9. drie- tenlige struisvogel; 10. laagste rang der getitelde edelen; 12. zuil, pilaar; 13. beweeggrond; 16. soort bloeiwij- ze; 17. bindmiddel om stenen voor werpen aaneen te hechten; 18. punt bij het cricketspel; 20. hectogram; 25. persoon aan wie de rechtspraak is opgedragen; 27. verouderde periode; 28. lang en smal garUgtapijt; 30. plaats in 'tGooi; 31. riviervis; 32. hijswerk tuig voor zeer zware lasten; 33. vochtig; 34. gemiddeld (afk.); 35. grappenmaker40. vrouwélij'k be roep; 42. voor beperkte tijd 'geldig; 43. kan voor waswater bij een was kom; 45. soort schaatsen; 46. her steld'; 48. kunstmatige waterweg; 50. oude lap; 51. vinnig, verbeten; 52. opeenvolging van graden van bloed verwantschap; 53. gezichtseinder; 55. draaikolk, tegenstroom; 57. slank en fijn gebouwd; 60. roofdier; 63. voor- zetslll; 65. soort onderwijs (afk.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 6