Prijsuitreiking Centrale Fokveedag op Scliouwen-Duiveland Begroting 1969 te krap om „naaste" wensen te vervullen De Raïffeiseniiank ïs goed voor uw geld Met verzekerd sparen bijvoorbeeld. S RAIFFEISENBANK AGENDA [3iC.MOUBÏ?J A. VAN HESE Rundveehouders bijeen te Zierikzee ZIERIKZEE, 22-11. Tijdens een goed bezochte bijeenkomst in de bo venzaal van het Huis van Nassau vond donderdagavond de prijsuitrei king plaats van de te Zierikzee ge houden Centrale Fokveedag 1968. In dit gezellig samenzijn van de betrok ken rundveehouders van Schouwen- Duivelaiul gal' de inspecteur van het N.R.S., de heer W. van Sluis, nog eens een algemene indruk van deze dag, die door de voorzitter van de Regelingscommissie, de heer A. F. Schoof uit Oosterland reeds als zeer geslaagd was gememoreerd. In zijin terugblik constateerde de heer Van Sluis inzake het rundvee o.a. een zekere groei wat betreft het aantal inzendingen. Dat is zeker een compliment waard, aldus de heer Van Sluis. Het produktiegemiddelde van het rundvee op Schouwen-Dui- veland kan goed worden genoemd en lilgt aanzienlijk boven het Neder landse gemiddelde. De stieren vormen op Schouwen- Duiivel'and een kleine groep, er wor den hier weiniig stierkalveren aan gehouden en opgefokt. De kalfvaar- zen, goed ontwikkeld, waren rijkelijk aanwezig. Er waren beste handels vaarzen te zien, met hier en daar iets minder type en beenwerk. De heer Van Sluis noemde de ingezonden piniken en kalveren iets beter dan de oudere kalfvaarzen. Intussen vormde het jongvee veertig procent van alle inzendingen op deze dag. Bij de jon gere koeien waren mooie klassen te zien en er was een goed aantal prij zen. Het aantal oudere koeien met grotere levensproduktie had onge twijfeld op deze Fokveedag wel wat groter mogen zijn. De heer Van Sluis noemde verder de groepsleeu ringen en richtte een speciaal compliment aan de Mina's van de fam. Beije, met kampioene Mina 6 als aanvoerster, die op Schouwen-Duiveland werd geboren en gefokt. Bij de gehouden uierkeuring werd niet alleen gelet op de spenen maar ook op de melk baarheid. De heer Van Sluis besprak verder de groepskeuringen, vijftallen en kleinere groepen (bedrijfsgroe pen), waarbij enige derde prijzen moesten worden toegekend. Intussen was het voor de rundveefokkers een zeer geslaagde dag die getuigde van ambitie. Extra fleur aan de Fokveedag werd' verleend door de fraaie inzen dingen zware paarden met als kam pioene en erekampioene Connie van Cramstrijen van S. M. v. d. Velde te Zonnemaire en het indrukwekkende vierspan van A. N. Steendijk, dat de eerste prijs veroverde. Present was ook de beste fok-merrie van Schou- wen-Dttiveland - ook dit jaar weer als moeder en in gezelschap van een dartel veulen - de bekende Carl'a van Lutjeshof van M. J. Kloet te Zierikzee. Voor de eigenaars va.n de bekroon de dieren was ook dit jaar weer een fraaie collectie prijzen verzameld, bestaande uit zilveren gebruiksvoor werpen en prachtige bekers. De prij zen werden uitgereikt door de heer Schoof. Kampioene bij de koeien werd op de Fokveedag '68 Mina 6, van de ge broeders Beije te Haamstede. Mlina 8 van dezelfde eigenaars werd reser ve-kampioene. Van de prijswinnaars noemen we verder Afke 2, kampioe ne van de produktieklasse, eigenaar A. Bclijn te Ouwerkerk. De karnpi- oensprijs voor de stieren ging even eens naar A. Bclijn, voer kampioen- stier Aaltjes Adema. Sneeker 189 van A. J. Dalebout te Ouwerkerk kreeg de kampioensprijs bij de kali- vaarzen. Geertje 13 van W. Vijver berg te Ouwerkerk werd aangewer zen als de koe met de beste uier. De eerste prijs voor de beste verzorging, de zg. toiletprijs was bestemd voor A. Vijverberg te Ouwerkerk. Bij de schapen werd de ram Z 1150 van C. J. Zoeter en A. Vijverberg te Ouwerkerk kampioen, res.-kam pioen ram eig. C. v. d. Houten en P. J. Hart te Kerkwerve. Kampioene ooi werd 26980 van C. J. Zoeter, re serve-kampioene 1.0.3747 van A. Vijverberg. Bü het rundvee zorgde Willemke 82 van A. Padmos te Eikerzee voor een opvallende prestatie in de le- vensproduktieklasse. Willemke won de eerste prijs. Zij is negen jaar oud en produceerde niet minder dan 37.858 liter melk met een vetpercen tage van gemiddeld 3,82, waarbij 6 lactatiepericden in aanmerking moe ten worden genomen. Een enorme prestatie van deze Willemke. De ge slaagde prijsuitreiking werd bijge woond door de Rjjksveeteeltconsu- lent, ir. W. L. Harmsen. Verder werd deze avond een aan tal films vertoond door de heer A. Oosthoek uit Lewedorp, hoofd-assis- tent tuinbouwvoorlichting. De film „Schapenhouderij" was een fraaie kleurenfilm waarm'ee werd aange toond dat het houden van schapen dubbel en dwars de moeite waard kan zijn. Hierna verscheen op het witte doek de documentaire film „Oogsttijd in het verleden". Deze avond vormde een geslaagde afslui ting van een al evenzeer geslaagde Centrale Fokveedag 1968. Kampioene koe Mina 6 van gc'ors. Beije te Haamstede, pronkstuk van de Centrale Fokveedag 1968 te Zie rikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Gemeenteraad Westerschouwen WESTERSCHOUWEN, 21-11. In de donderdagavond gehouden raads vergadering heeft de voorzitter, bur gemeester H. P. Everwijn de ge meentebegroting 1969 aangeboden. Een heel klein onvoorzien, n.I. van f 2641,86 kon verkregen worden uit de inkomstenbron van 1' 4.399.944,63. Kapitaaldienst f 7.995.482,36 in uit gaven met een tekort van f 857.696,73 „Een krap opgezette begroting met weinig nieuws en waarin de midde len niet toereikend zijn om de „naas te" wensen te verwezenlijken, noem de de voorzitter dit stuk. Nog geen toeristenbelasting, doch bij de Staten Generaal werden vorderingen in die richting gemaakt. Bij de gemeente lijke belastingen gaan de reinigings-, de begrafenisrechten en de secreta rieleges omhoog. De recreatieriole ring in voorbereiding gaat rustig voort, doch de voorzitter meende dat er dit jaar niets meer van komt. Op 19 december (2 uur) volgt de behan deling der begroting. De raad stond even stil bij een voorstel om de gemeente Wester schouwen deel te doen nemen in de „Gemeenschappelijke regeling voor het verrichten of doen verrichten van metingen van luchtveront reiniging boven het grondgebied der provincie Zeeland". De heren Steur WD; Hoogebhuis, PC; Padmos,PC; Hendrikse, PvdA; en Dalebout, PC, hadden enige bedenkingen omdat zij; meenden dat Schouvven-Duiveland alleen deel moet nemen om de cen ten. De gemeente gaat n.I. f 2000,- betalen in de totale kosten van f 170.000,-. Genoemde heren opper den verder bezwaren over het niet deelnemen van het bedrijfsleven en over een verkeerde verdeelsleutel. De burgemeester antwoordde duide lijk dat bij het bespeurén of meten van vuile lucht, dit lichaam stappen gaat ondernemen bij de gemeente waar de vullspuitende fabriek staat die op haar beurt ingrijpende maat regelen moet nemen. Zo af en toe bij mistig weer komt er wel eens een Botlek-geurtje hier langs, doch dat heeft niets te betekenen. Tot nu toe nemen 40 Zeeuwse gemeenten deel, terwijl 3 afzegden. „We zijn het ge deeltelijk wel met de raad eens", zei de voorzitter, „alles is nog geen ge sneden koek". Toch meende het col lege om mee te moeten gaan waar tegen de raad geen bezwaren meer had. Struktuurschets Grevelingenbeltken Getoond werd de structuurschets van het Grevelingenbekken zoals het in grove trekken op papier de situ atie toont die het misschien later in werkelijkheid gaat worden. De grote recreatie-mogelijkheid zit in Om steeds in de behoeften van de spaarders te blijven voorzien streeft de Raiffeisenbank naar nieuwe aantrekkelijke spaar- vormen. Vandaar dat de Raiffeisenbank u thans de mogelijkheid biedt van verzekerd sparen. Gaarne geven wij u nadere inlichtingen. Schouwen-Duiv eland se Sportspiegel Zierikzee speelt zendag (thuis) tegen Vogelwaarde DFS neemt het op tegen Zelandia Renesse speelt voor eigen publiek tegen Zeelandia II Breischcr heeft goede kans tegen Luctor II MEVO kemt op „Bannink" uit tegen Middelburg WIK kan re kenen op zware tegenstand van S.V.D. Belangrijke wedstrij den in de micro-korfbalcompetïtie van de K.B.G.O. SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Kantoren te: Bruinisse - Brouwershaven - Dreischor - Haamstede - Kerkwerve - Nieuwerkerk - Noordgouwe - Oosterland - Ouwerkerk - Renesse - Scharendijke - Schuddebeurs - Serooskerke - Sirjansland Zierikzee, Zonnemaire. de zuidkant van Plakkee. Nadat de Brouwershavendam in 1971 voltooid zal zijn, blijkt nu al dat het wegen net in Voorne nog niet aangepast zal zijn. Met noodsituaties zal het ver keer dan rekening moeten houden. De heer Hoogerhuis PC vond het een waardevolle aansluiting op het re creatieleven van Schouwen. „Ik zie volop jachten, motorboten en water skiërs verschijnen als recreatiever schijnselen, waai' we 10 a 15 jaar ge leden nog niet over durfden te dro men". De heer Hoogerhuis zag ver der in het verschiet een kabelbaan bij de vuurtoren, een vogelpark met ooievaars omdat die in Nederland uitsterven, een zwembad, een minia tuurtreintje, een paardetram naar het strand, meer speeltuinen, een skelterbaan, een historisch museum, een zaal voor ping pong en kegelba nen en nog andere voorzieningen, deels om te voldoen aan de slecht- weerrecreatiemogelijkheden. De heer Kloosterman WD meende te weinig details in de schets te hebben kun nen vinden. De voorzitter wees er op dat Westerschouwen niet in het ge bied valt, doch juist er buiten. Met deze structuurschets kon de raad zich verenigen. Ook had de voltallige raad geen bezwaar tegen het nu definitief tracé van de Oosterscheldedam die later, in 1978, 8 km. lang de Oosterschelde gaat afsluiten. Het beginpunt komt precies aan het einde van het ZS- zuiderstrandje dat bij de Punt be gint. Nieuwe school Renesse De onderwijsinspektie heeft zich nu akkoord verklaard met de plannen voor de nieuwe o.l. school te Renes se. Door verhoogde bouwkosten en de kosten van de grond werd de raad gevraagd alsnog f 112.376 te willen voteren, nadat vorig jaar al f 375.000 was toegezegd voor de bouw. In totaal dus f 487.376. De heren raadsleden stemden ook hier in toe. Eveneens in de aanschaf van een boekhoudautomaat die f 20.000 gaat kosten doch veel extra werk be spaart. „Een kwestie van vertrou wen". zeidie de heer Steur na de uit gebreide toelichting door de secre taris, de heer J. W. de Jonge. Voor een nieuwe buisconstructie te gebruiken als baUenvangers op een der sportterreinen werd f 2500 gevoteerd. Over het mislukken van de gatenmakerij op het sportpark Van Zuijen, waarnaar de heer Goos- sens informeerde, zei de voorzitter dat dit op advies is gebeurd van de grondtechnische dienst der K.N.V.B. In Noordwelle is een nieuwe abri neergezet voor de buspassagiers. Het is gebleken dat dit gebouw (de heer Hoogerhuis: „Kost dat diengetje f 1250?") veel te klein is en dat. er een set bij moet van f 1250. Geen bezwaren van de raadsleden. VOETBAL K.N.V.B. In de 3e klas D speelt Zierikzee zondagmiddag op het sportpark Bannink tegen Vogel waarde, dat momenteel evenveel verliespunten heeft dan de rood zwarten, maar één wedstrijd minder hebben gespeeldVogelwaarde heeft momenteel met nog maar acht doel punten tegen, de Zierikzee verdedi ging zag zich al vierentwintig maal gepasseerd, de minst gepasseerde de fensie in haar klas. Daartegenover staat dal de voorhoede van de Zeeuwsvlamingen tot nu toe nog maar elf doelpunten heeft geprodu ceerd. Dit wijst op een sterke verde diging en een minder gevaarlijke aanval. Voor Zierikzee zal het dan ook in de eerste plaats belangrijk zijn de poort achter gesloten ie hou den, daar als de gasten de leiding in handen weten te nemen het bijzon der lastig zal zijn om het getij nog te doen keren. Steenbergen heeft goede winstkansen bij het bezoek aan Grenswachtersterwijl METO de puntjes wel met S.C. Gastel zal zien vertrekken. In de derby te Bergen op Zoom tussen DOSKO en MOC '17 houden wij het op winst voor eerst genoemde. Breskens is in eigen huts zeker niet bij voorbaat kansloos te gen Goes, terwijl Honbenisse, voor eigen publiek, de beste troeven in handen heeft tegen Steen. In de 4e klas H gaat Renesse op bezoek bij lJzendijke, wat voor de rood-witten neerkomt op een vierpunten wed strijd. Spelen de rood-witten in de zelfde vorm als jl. zondag, dan geven wij hen geen schijn van kans om de puntjes mee naar huis te brengen. Corn. Boys en Oostburg zullen na aan elkaar zijn gewaagd. Walcheren kan te Vlissingen wellicht winst boe ken in de ontmoeting tegen Hans- iveertse Boys. Bij het treffen tussen Sluiskil en RCS en HVV '24 en Bier vliet, de vier koplopers, zou het ter reinvoordeel wel eens de doorslag kunnen geven. Koewacht heeft thuis de beste troeven in handen tegen Clinge. In de reserve 3e klas C heeft Zierikzee II deze week vrij. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas gaat DFS het in eigen omgeving opnemen tegen het Middelburgse Zeelandia dat mo menteel de 2e plaats op de ranglijst bezet. Na een goede start hebben de hoofdstedelingen in hun laatste wed strijden enige minder overtuigende resultaten behaald. Mogelijk zit er voor de oranjehemden om deze reden wel een puntenverdeling in. In de reserve le klas speelt Renesse II voor eigen publiek tegen Zeelandia II. Als de rood-witten hun positie op de ranglijst wat willen verbeteren zullen zij er goed- aan doen om beide puntjes thuis te houden. In de 2e klas B moet het voor Dreischor mo gelijk zijn om. de thuiswedstrijd te gen Luctor II tot een goed einde te brengen. Zierikzee III zal de puntjes wel bij Goes III moeten achterlaten. Zonnemaire staat ook al voor geen gemakkelijke taak bij Kwadendam- me, terwijl ook DFS II nog lang niet zeker van de inzet is bij het bezoek aan Kruiningen. In de 3e klas D staat Zonnemaire II weer voor een bijzonder zware taak in de thuis wedstrijd tegen RCS III. Dreischor II moet winst kunnen boeken bij Cortgene II, terwijl SVOWK het be zoek aan Volharding tot een goed einde zal moeten brengen als het in de running wil blijven. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas speelt MEVO morgenmiddag op het sportpark Bannink tegen Middelburg. Na de minder goede re sultaten van de afgelopen weken is het zaak voor de Zierikzeeënaars om- weer eens goed voor de dag ie ko men. In de 2e klas A mag WIK te Driewegen tegen SVD op zware te genstand rekenen. In de 3e klas A heeft ZSC te Scharendijke tegen Brouwershaven II de beste troeven in handen .Bruse Boys II moet de winst op zak kunnen steken bij DFS IV, terwijl SKNWK II te Kerkwerve de beste winstkansen heeft tegen WIK III. Duiveland II en MEVO II zouden elkaar te Oosterland xuel eens niet veel kunnen ontlopen, terwijl WIK II de beste papieren in handen heeft bij Brouwershaven III. JUNIOREN. In groep A I gaat Zierikzee A I het opnemen tegen Goes A I, waarvan het thuis op over tuigende wijze met 7-1 wist te win nen. Deze maal zal het de rood zwarten zeer waarschijnlijk heel wat meer moeite kosten om op beide jpuntjes beslag te leggen. In groep A V komt SKNWK A I als favoriet binnen de lijnen tegen DFS A I. Bruse Boys A 1 is zeker niet kans loos bij Robur A I, terwijl hei voor Advertentie Nu kunt U weer uit een rijke en vemieviwde collectie ARMBANDEN BROCHES HANGERS uw keus voor uzelf of een dierbare maken. Havenplein 1 - Zierikzee Telefoon 2443 Renesse A I niet gemakkelijk zal zijn om bij Kapelle de nederlaag te ont lopen. In groep B XIV heeft MEVO B I de beste papieren in handen te gen Zierikzee B II. MEVO B 11 zal de puntjes wel aan Dreischor B I moeten afstaan, terwijl Duiveland B I de aansluiting met de kopgroep kan behouden door SKNWK B I geen kans te geven. Bruse Boys B 1 staat thuis voor geen al le zware laak le gen Zierikzee B III. In groep B XV hebben Zierikzee B I en Zonnemaire B I in hun uitwedstrijden tegen WIK B I en Brouwershaven B I de beste kansen op winst. ZSC B 1 en DFS B I komen thuis als favoriet binnen de lijnen tegen WIK B II en Renes se B I. SCHAKEN. Na de arbitrage van de belangrijkste afgebroken partijen ziet de stand van de le klas van de Zeeuwse Schaakbond er als volgt uit: Zierikzee Vlissingen Temeuzen Middelburg Goes VSV Sluiskil. 3 2 0 1 18 4 3 1 2 017 4 3 2 0 1 13V> 4 3 1 1 1 16 3 3 1 1 1 15 3 3 0 0 3 6U 0 Middelburg en Sluiskil hebben mi ieder nog drie afgebroken partijen. In de vierde ronde worden de vol gende wedstrijden gespeeld: Zierik- zee-VUssingen; VSV Sluiskil-Ter- neuzen en Goes-Middelburg. KORFBAL. In de le klas van de microcompetitie van de KBGO staan er voor dinsdagavond een drietal be langrijke wedstrijden op het pro gramma. Het no9 ongeslagen SKN WK gaat in de eerste wedstrijd de strijd aanbinden met VIOS dat zijn huid zeker zo duur mogelijk zal ver kopen. De topper van deze avond zal ongetwijfeld de ontmoeting zijn tus sen DFS en koploper All Ready. Daar de club uit de Westhoek reeds tegen SKNWK eenmaal de puntjes heeft moeten afstaan zullen de oran jehemden zeer zeker alles in het werk stellen om niet verder achterop te geraken. In de laatste wedstrijd gaat WIK het opnemen tegen DBGC dat er weinig voor zal voelen om de puntjes naar Kerkwerve te zien ver huizen. VOETBAL Zierikzee-I-Vogelwaarde I Zondag a.s. ontvangt Zierikzee het Zeeuws-Vlaamse Vogelwaarde, dat eveneens im de bovenste regionen vertoeft en evenveel verliespunten heeft als Zierikzee. Tegen Grenswachters speelde Zie rikzee overlegd voetbal, er werd be hoorlijk geplaatst, wel verslapte de achterhoede na de 4-1 voorsprong, men 'bëilenke echter dat ai enige tijd drie achterhoedespelers als Berre- voets, Dogger en Hatzman niet be schikbaar zijn, en zouden er veel ploegen zijn die dit zo op kunnen vangen als Zierikzee? Wij menen van niet. Met vertrouwen mogen we de wedstrijd van. a.s. zondag tegemoet zien, al zal van veel krachtsverschil geen sprake zijn. Advertentie Morgen (zaterdag) vanaf 8.00 uur 's moteafls: éénmalige speciale aanbieding van partij gebruikte dames- en heren sport- en toerfietsen en enkele jongens- en meisjes- fietsen. Tevens enkele brom fietsen. Alles geprijsd. Zien is kopen. Wees erbij! Alleen a contant Weststraat 7 - Zierikzee Geen plaatje overgenomen uit een overjarige reisgids, maar alweer uil een voor 1969. Steeds vroeger be ginnen de reisbureaus te vertéllen en te illustreren, welke vakantie mogelijkheden er liggen in het vol gend seizoen. De winter moet offi cieel nog beginnen, maar in de gid sen is het al volop zomer. UTRECHT. Omstreeks half tien vanmorgen is in een groot deel van Utrecht de stroom uitgevallen. Ver keerslichten doofden en automati sche h^lve overwegbomen gingen (zoals altijd bij storingen) dicht. De ziekenhuizen hebben noodagregaten ingeschakeld. Vrijdag 22 november Zierikzee Concertzaal, 8 uur, filmavond1 Z.V.U. („The Knack"). Graanbeurs, 6-10 uur, tentoonstelling „Vogelvreugd". Huis van Nassau, 8 uur, N.V.V.-Be- stuurdersbond (ontwikkelingsavond) Ned. Hervormd verenigingsgebouw, 7.30 uur, jaarfeest C.J.V. Schoolgebouw Manhuisstra at, 8 uur, filmavond „Contact". Burgli Hotel „Het Wapen van Burgh", 4 en 8 uur, filmvoorstelling Rode Kruis1. Cafetaria „De Westhoek", 8 uur, jaarvergadering H.S.V. „De Krabbe" Zaterdag 23 november Zierikzee Graanbeurs, 2-10 uur, tentoonstel ling „Vogelvreugd". Luitje, 1.30 uur, aankomst Sint Ni- colaas, vertrek naar het Havenplein. Concertzaal, 2.30 uur en 3.30 uur, kindervoorstellingen. Burghsluis 2 uur, aankomst Sint Nicolaas. Renesse Dorpshuis, laatste propaganda-feest- avond Volksonderwijs. Dinsdag 26 november Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 8 uur, Ver. van Vrijz. Hervormden. Mondragon, 8 uur, afd. Schouwen- Duiveland „Philatelica". Kerkwerve Verenigingsgebouw, 8 uur. film Ro de Kruis; 4 uur kindervoorstelling. Woensdag 27 november Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Noordgouwe Hotel v. d. Weijde, 4 en 8 uur film voorstelling Rode Kruis. Donderdag 28 november Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 4 en 8 uur, filmvoorstelling Rode Kruis. Vrijdag 29 november Zierikzee Concertzaal, 8 uur, Musical-cabaret „Met man en muis", m.m.v. o.a. Con- ny Stuart en Ton Lensink (Z.V.U.) Mondragon, 8 uur, club-avond „Del ta-Foto". Huis van Nassau, 7.30 uur, leden vergadering C.B.T.B. St. Fhilipsland De Druiventros, viering 10-jarig be staan M.A.C. St. Philipsland, na af loop „Mosselrit". Zaterdag 30 november Zierikzee Hui's van Nassau, Kaderdag N.V.V.- Bestuurdersbond. Openb. lagere school N. Boogerd- straat, 2-5 uur. demonstratie mate rialen en technieken creatieve vrije tijdsbesteding. LASTIG r Lastig en gemakkelijk; er is maar één apparaat ter wereldwaarvan het kan worden gezegd. Het is de te lefoon. Over het gemak willen we het niet hebben, maar over de „last" (nou ja, te torsen is hij wel). Toch is het een complexe zaak. Het pu bliek (het schattige publiek of het Multatuli-publiek: „ik veracht u"?) weet het allemaal niet zo goed. Daarom bij de eerste hap in een. haastige boterham een gerinkel en een vraag: „of de geboortekaartjes klaar zijn?" Ik. zeg altijd niets met geboorten le maken te hebben, zij het xpel vriendelijk, want tenslotte schijnt er ergens een nieuwe wereld burger le zijn. De vraag intussen ressorteert onder de rubriek „interne vergissingen". Veel erger zijn de ex terne, zoals deze: „mag ik zustèr X even aan het toestel?'1 Nu zouden wij het helemaal niet vervelend vin den, als er ergens in het huis een zuster X zich ophield, maar de beller (of belstèr) denkt gewoon met het ziekenhuis verbonden te zijn. Hel komt door slechts één ander cijfertje. Jarenlang zijn we ook geplaagd met de commerciële vraag: „ei je nog juun?", ook door een ander cijfertje in het nummer. Ondanks het afmattend gerinkel, zijn we overigens bij elke bel toch wat gespannen. Men kan nooit we ten. Er kan wel een vriend of vrien din zijn, die iets interessants of liefs weet te vertellen. Er kan wel een mateloze rijkaard aan de andere kant staan, die plotseling op de Schouwen-Duivelandse tour wil en onze bemiddeling inroept a raison van f 5000. Maar meestal is dat niet zoWel vaak een (naar ik aanneem géluk kige) bruid, die een fout in een trouwkaart heeft gemaakt, puur van de zenuwen. Ik zeg altijd niets met bruiden te maken te hebben, zij het wel vriendelijk, want een mens denkt gelukkig toch meer aan Brecht's „De goede mens van Sezu- a.n", dan hij wil bekennen. Dat ivordt overigens eerst moeilijk bij de zwijgers, afschuwelijke men sen, die nog niet tot de oprisping van een klein excuus kunnen komen. Ze bellen; er wordt een naam genoemd. Dan blijft hel stil en volgt een klikje want meneer en mevrouw heeft ge woon niet goed uit de kijkertjes ge keken. Iemand bellen en dan helemaal niets zeggen; wegduiken in de ano nimiteit en in de stilte. O, om dan menselijk te zijn en waardig en christelijk of hoe men het noemen wil en niet hard „verrek" te roepen, bat is moeilijk. Gelukkig krijgt men meestal geen tijd, want het klikje komt gezwind. En daar sta je dan. Maar soit, laten we zacht zijn voor elkaar en ook dit maar vergeven en vergeten. De wereld is toch al zo hard! SCHIERE1L ANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2