100 GULDEN FIFM N^DAMPP Ben Goerion wil vrede en vriendschap Professionalisme in de atletiek Gevaar voor Nixon's leven? STREEKNIEUWS Tapijtenspeciaalzaak ingericht in het pand Appelmarkt 14 Maanreis Apollo-8 „volslagen absurd" Beraad in Bonn over monetaire crisis Melkproduktie minder dan vorige winter Lezing over bodemproblemen voor N.F.O. afdeling Schouwen Studenten actief in Tsjecho-Slowakije TEL AVIV, 20-11. De Israëlische ex-premier David Ben Goerion heeft in een toespraak tot studenten in Tel Aviv gezegd dat vrede en vriend schap met de omringende Arabische landen voor Israël zwaarder moet wegen dan annexatie van veroverde gebieden. Volgens Ben Goerion is de mening in hert land verdeeld tussen beide doeleinden. Een vredesverdrag met de Arabieren moet niet slechts een vodje papier zijn, maar gebaseerd zijn op ware vriendschap en samen werking op economisch, cultureel en politiek terrein tussen Israël en zijn buurlanden. Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Spaarvormen (evt. te combineren) spaarbewijzen effectenbewijzen levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen garantiekredietaflossingen Nadere inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren. Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Premie Spaarplan. Postbus 51, Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit nationale plan. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BRUNSSUM. Dr. Gerhard Schrö- der, de Westduitse minister van 'de fensie, heeft' een informatief bezoek gebracht aan Af cent-hoofdkwartier in Brunssuim. Hij iheeft zich daar door de Afcentleidinig en staf laten voorlichten over opbouw, functie en taak van de Afcenl. DEN HAAG. Indien als gevolg van de sancties de Nederlandse uitvoer naar Rhodesië voor lange duur ge- Staakt blijft, zal de Rhodesische markt wellicht voor ons land blij vend verloren gaan. Minister Luns heeft dit de Tweede Kamer meege deeld. Dit 'kan', zo zegt hij, als een nadelig gevolg voor de Nederlandse economie worden aangemerkt. DEN BOSCH. Op zijn te 'sHer- togenibosch gehouden algemene le denvergadering heeft de Nederland se Katholieke Aannemers- en Pa troonsband met 304 tegen 2 stem men besloten tot het aangaan van een fusie met de Nederlandse Chris telijke Aannemers- en Bouwva'kpa- troonsbond', idie als nieuwe vereni ging de naam Algemeen Verbond Ondernemers Bouwnijverheid zal krijgen. ETTEN-LEUR, De 69-jarige mevr. M. Ha braken uit de Oost-Brabantse plaats Bakel is in het ziekenhuis te Breda overleden aan de verwondin gen die zij opliep .bij een verkeers ongeval te Etlen-Leur. DEN HAAG. De Franse generaal Beauffre heeft op het congres van dehogere krijgsschool, de gedachte ontwikkeld' van een communicatie systeem tussen regeringsleiders en bevelhebbers van alle Navo-landèn teneinde te komen tot «en betere crisisbeheersing. SCHIPHOL. Uit Londen is Aspacia Papathanasiou, een Griekse actrice die vorig jaar in ons land een aantal voordrachten hield uit klassieke Griekse tragedies, opnieuw naar Ne derland gekomen om naar zij na aankomst op Schiphol meedeelde, „steun te vragen voor de onder het huidige regime verdrukte Grieken" ■HILVERSUM. Dinsdag was het 40 jaar geleden dat Edward Startz startte met het over de hele wereld befaamd geworden radioprogramma Happy Station'. Dit unieke feit werd herdacht met een druk bezochte re ceptie in het studiogebouw van Ra dio Nederland Wereldomroep. MEPPEL. De drie grootste land bouwcoöperaties in ihet noorden, de Coöperatieve Aankoopvereniging Friesland te Leeuwarden (C.A.K.), de Aankoopcentrale te Groningen (A.C. G.), en de Coöperatieve Landbouw- bank te Meppel (C.L.M.) zullen in een nieuwe organisatie gaan samen werken. NIJMEGEN. In. Nijmegen is een 36-jarige alleenwonende man aan gehouden, die kans heeft gezien om vijf jaar lang ontuchtige handelin gen te plegen met zeker twintig bij hem in de buurt wonende jongens. UTRECHT. Het college van cura toren van de rijksuniversiteit in Utrecht heeft zijn goedkeuring ge hecht aan het plan eer. eigen pers centrum op te zetten. Het centrum, dat waarschijnlijk 1 februari 1969 wordt geopend, is het eerste dat op gericht wordt aan. een instelling voor hoger onderwijs in Nederland. De 82-jarige ex-premier deed ook een felle aanval op de huidige rege ringsleider Levi Esj'kol1 en zei dat deze had moeten aftreden toen hij aan de vooravond van. de zesdaagse oorlog de portefeuille van defensie moest overdragen aan Mosje Da jan. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Andel: J. Noltes, Rid derkerk; te Benthuizen: A. Winger- hof, Veenendaal; te Eem nes-B uiten: J. Koele, Nijkerk. Aangenomen naar De Wilp (Gr.): D. W. A. te Winkel, hulpprediker te Roderwolde. Ger. Kerken Beroepen te Onstwedde: H. Dijk- slag, Spijk (Gr.); te Marum (ged. le raarschap chr. Mavoscholen)Th. S. de Groot, 'Zevenhuizen (Gr.); te Se- rooskerke: A. C. Poppe, Naarden. Chr. Ger. Kerken Beroepen te 's Gravendeel: J. Wes- terink, Haamstede-Kerkwerve. NEW YORK, 20-11. De mogelijk heid dat atleten niet langer de „stief kinderen" van de sport zullen zijn en net als bijv. boksers en wielren ners geld kunnen verdienen aan hun sport, lijkt groot. Een groep promo ters uit Califomië heeft 'het plan op gevat in 1969 in tien Amerikaanse steden met een groep van ongeveer' 300 atleten een reeks wedstrijden te organiseren. De atleten tekenen een eenjarig" contract en krijgen daar 10.000 dollar (ongeveer 37.000 gulden voor. Op de 30 wedstrijden in juni, juli en begin augustus zal dan. nog voor vier miljoen dollar (bijna 15 miljoen gulden) aan prijzen te win nen zijn. Lichtende vliegende voorwer pen I Lërstmtt? LONDEN20-11. Honderden Lon- denaren hebben woensdagavond de kantoren van kranten en persbu reaus opgebeld met mededelingen over geheimzinnige lichtende voor werpen, die zij in de avondlijke lucht ontwaard meenden te hebben. De „vliegende lichten" - naar schatting tussen de tien en honderd afzonderlijke voorwerpen - zouden in formatie van het noorden naar het zuiden getrokken zijn een vlam mend spoor aan de donkere hemel getrokken hebben. Het Britse observatorium te Green wich meent, dat het verschijnsel zo goed als zeker een Russische kxinst- maan is geweest, die naar de aarde terugkeerde. Sir Bernard Lovell, di recteur van de radiotelescoop van Jodrell Bank, zegt, dat het- waar schijnlijk een meteoor was, die uit eenviel. Voorspellingen over het computertijdperk KOPENHAGEN, 20-11. Tegen het midden van de jaren tachtig zullen computers het werk hebben overge nomen van de helft van het aantal mensen dat nu in de geïndustriali seerde landen ini het bedrijfsleven werkzaam is. De werkloosheid zal dan een veel ernstiger probleem vor men dan momenteel, zo menen de meeste van tde 200 computer-deskun digen die deelnemen aan een inter nationale conferentie in het Deense Helsingör. EDMONTON (Canada), 20-11. De Amerikaanse neger-komiek Dick Gregory heeft op 'n bijeenkomst van een tweeduizend studenten in Ed monton gezegd, dat het grootste pro bleem van Nixcn op het ogenblik is, in leven te blijven tot hij als presi dent van de V.S. geïnstalleerd wordt. „Ik hoop, dat het hem hikt. Maar ik geloof, dat dezelfde samenzwering die al de .anderen uit de weg ruim de, ook hem zal doden". Gregory meent, dat de samen zweerders, die andere Amerikaanse leiders hadden gedood, in 1964 heb ben uitgemaakt, dat de V.S. hun laatste president hebben gekozen. Volgens Gregory zijn de V.S. het krankzinnigste en moreel meest ver werden land ter wereld. Mijnwerkers ingesloten FARMINGTON, 20-11. In een ko lenmijn bij Farmington, in de Ame rikaanse staat W.est-Virginia, heeft zich op 200 meter diepte een reeks explosies, .gevolgd door brand', voor gedaan. Van de 70 tot 80 mijnwerkers die zich 'beneden bevonden, zijn er 21 aan de oppervlakte gekomen De rest zit opgesloten. Dertien mijnwerkers ontsnapten via het ondergrondse gangennel, acht werdien er via een ventilatieschacht met manden omhooggebraebt. Som migen hadden een shock opgelopen. Internationale bronnenlexicon muziek KASSEL, 19-11. Musicologen uit België, Denemarken, Engeland, Ne derland, Frankrijk, West-Duitsland en Zwitserland hebben in Kassei van gedachten gewisseld over de uitgave van een „internationale bronnen- lexicon der muziek", waarin alle ge schreven en gedrukte muziekbron- nen, voor zover zij vóór 1800 zijn verschenen, zullen worden opgeno men. ELKE DROGIST HEEFT HET I BROUWERSHAVEN Causerie over antiek voor Plattelandsvrouwen De afd. Brouwershaven van de Nederlandse Bond va>n Plattelands vrouwen hield een bijeenkomst in het Jeugdgebouw, onder leiding van de presidente, mevr. Jansen-Kroon, die allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder de heer Jilleba te Middelburg, d'ie een lezing hield over „Antiek". Wat verstaat men onder antiek? In zekere zin alle voorwerpen van kunstnijverheid die meer dan 100 jaar oud zijn. Vroegerwas antiek slechts een bezit van voorname men sen die dit door overerving verwor ven hadden. Tegenwoordig is het een volksaangelegenheid geworden om antiek te bezitten. Wanneer men echter tot aanschaf van dergelijke voorwerpen" overgaat is het belangrijk dat men stijlken merken kent. o.a. barok (plm. 1600), renaissance (1800), gotiek (1600-1700) of Lodewijkstijl. De 19e eeuw is kunsthistorisch een zwakke tijd geweest. De vakman schap ging ten onder en de machines kwamen er voor in de plaats. Het persoonlijk cachet ging hierdoor ver loren en de afwerking werd veel grover. De heer Jilleba. die zelf een idealistisch verzamelaar is, had ver schillende antieke voorwerpen mee gebracht, o.a. een prachtige kande laar uit de tijd van de barok, Chi nese beeldjes, tegels en wandborden, zodat men duidelijk 'het verschil in stijl kon zien. De presidente dankte de heer Jil leba voor zijn interessante lezing. De kerstbijeenkoms 1 zal gehouden worden op 17 december. NOORDGOUWE Rode Kruis-films Uitgaande van de afdeling Brou wershaven van het Rode Kruis wor den op woensdag 27 november a.s. ook in Noor'dgouwe enkele films vertoornd. In Hotel Van 'der Weijde draait 'de jeugdfilm „De laatste neushoorn" alsmede enkele andere films: 's Avonds volgt dan voor de ouderen „Spencer's Mountain" een fraaie kleurenfilm met br de hoofd rollen o.a. Henri Fonda, James' Mac Arthur en Maureen O'Hara. OOSTERLAND Collecte Stichting Blindenhulp Ten bate van de Stichting Blinden hulp „De Fakkels Bijeen" werd hier ter plaatse gecollecteerd door de jon gedames: Kobie de Bruine, Kora de Bruine, Rietje Dooge, Jennie Goud zwaard, Lea Rotte, Rian Rotte en Tineke Stuij. De opbrengst bedroeg 1' 90,89, waarvoor een dankwoord aan al degenen die dit mooie en no dige wenk weer wilden gedenken en niet minder aan de jongedames die collecteerden. Collecte voot „Kindetzorg" Naar onlangs werd vermeld heeft de diakonie van de Ned. Herv. Ge meente alhier dit jaar niet deelge nomen aan de jaarlijkse aardappel- eollelcte ten bate van de Stichting (Kinderzorg" te Middelburg. Men achtbe het beter een collecte te hou den voor „Kinderzorg" in de kerk. Dit is nu gebeurd en de opbrengst bedroeg f 151,98. HAVANNA, 20-11. Volgens Cu baanse radiostations hebben twee Venezolaanse oorlogsschepen woens dag een Cubaanse vissersboot met 39 opvarenden, onder wie een Ja pans adviseur, beschoten en ernstig beschadigd. Het schip, de 575 ton metende Al eer in, was vervolgens opgebracht naar Venezuela. Weer een „Deurloo-znak" ZIERIKZEE, 21-11. Er is een nieuwe „Deurloo-zaak" aan de reeks toegevoegd: een tapijtspeciaalzaak, die is ingericht in het pand Appel markt 14 waar tot voor kort het fi liaal van De Gruyter was gevestigd. De heer A. Deurloo is de eigenaar van de zaak, waarvan woensdagmid dag de opening werd verricht door de heer J. K. Deurloo, vader van de ondernemer. In de begeleidende toespraak meende de grondlegger van de wo- ninginrichtingszaaik dat deze tijd aanpassing en bijblijven van de za kenman vraagt. „Voldoet men ech ter alleen aan deze twee factoren, dan loopt men 'todh achter, want een goede zakenman moet vooruitzien". De heer Deurloo meende dat met deze zaak goed vooruit was gezien. De tegenwoordige tijd eist speciali sering en de klanten moeten uit een ruime sortering kunnen uitkiezen. In de eerste tapijtspeciaalzaak op Schouwen-Duiveland kan dat. Zich tot zijn zoon- richtend stelde hij dai het zakenleven veel inspanningen van een zakenman eist. Hij hoopte •dat het enthousiasme beloond zal worden. Veel medewerking De heer A. Deurloo dankte voor de medewerking 'die hij van velen ont vangen mocht. Hoewel de verbou wing grotendeels door hemzelf en eigen personeel is uitgevoerd, waren er ook nog ambachtslieden aan te pas moeten komen: voor de elektri citeit de fa. Everaers, stucwerk fa. Linders en het metselwerk door de aannemer Verloo. De etaleur, de heer W. Nijhof, werd 'dank gebracht voor zijn „spoedwerk". De nieuwe zaak is in feite een af splitsing van de oorspronkelijke zaak in het pand Appelmarkt 4, waar de woningsloffeerderij is gevestigd. Hier 'kreeg men met ruimtegebrek te kampen en de oplossing werd ge vonden door de tapijtenafdeling in •een nieuwe zaak ander te brengen. Door bij de bestaande winkelruimte in dit pand nog een vertrek te voe gen, is hier een ruimte ontstaan van 90 m". „Toch is dit eigenlijk ook al weer te klein", aldus de heer Deur loo, die toekomstplannen heeft het gehele drie verdiepingen tellende pand als bedrijfsruimte in te rich ten. Om wat aandacht te vestigen op de nieuwe zaak zullen vandaag (donderdag) twee reclamevliegtuigen over het centrum van de stad vlie gen en parachulen uitgooien met prijzen tot f 500. LONDEN. 20-11. De directeur van het Britse radio-observatorium te Jodrell Bank, sir Bernard Lovell, heeft woensdag de voorgenomen reis naar de maan van drie ruimtevaar ders met de Apollo-8 scherp veroor deeld en „volslagen absurd" ge noemd. In een vraaggesprek met de Lon- dense krant „Evening News" ver klaarde hij dat „er grote kans be staat dat de drie ruimtevaarders cooit meer op aarde terugkeren, of wanneer dat wel het geval' is. de dood zullen vinden. Wanneer de Apcli'o-8 naar de aarde terugkeert BONN, 20-11. Woensdagmiddag zijn in Bonn de ministers van finan ciën en de presidenten van de cen trale banken der tien rijkste landen (de zogeheten „groep van tien") bij eengekomen om zich te beraden over de internationale monetaire crisis. Al's voorzitter fungeert de West duitse minis-ter van economische za ken, prof. Karl Schiller. De deelne mende landen zijm Frankrijk, Enge land, de Verenigde Staten, Italië, Nederland, België, Zweden, Japan, Jaarvergadering Veilig Verkeer afd. Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 20-11. Het Verbond voor Veilig Verkeer hield haar jaarvergadering in café-restau rant Jacob Cats, waarvoor maar een matige belangstelling bestond. In zijn openingswoord releveerde de voorzitter, de heer Th. Schiette- katte, nog eens de aktiviteiten in1 het afgelopen jaar. De geringe animo had tot gevolg, dat de verkeerscur- sus niet door kon gaan. Bijzonder succesvol waren het verkeersexamen voor de schooljeugd, de mobiele ver keersschool en de gratis verl'ich- tinigsaktie (dcor garage Slager). Na goedkeuring der uitgebreide notulen door de sekretaris de heer S. M. W. de Korte, volgde het financieel ver slag. Bij afwezigheid van de pen ningmeester, de heer J. v. 't Hof, kon de voorzitter meedelen, dat de kas met een batig saldo sloot van f 117,33 waarbij nog de contributie komt over 1968. Bij monde van de heer K. Nou- wen werd1 geadviseerd 'de bescheiden goed te keuren. Tot leden der kas- commissie voor 1969 werden geko zen de heren K. Nouwen en J. B. Grootjans. De aftredende voorzitter, de heer Th. Sdhiettekatte werd m.a.s. weer herkozen. Wat de aktiviteiten voor het ko mende winterseizoen betreft zal ge tracht worden om begin januari weer een verkeerscursus te organiseren, waarover nog nadere mededelingen zullen volgen. Canada en West-D uitsl'and. Het overleg wordt bijgewoond door waarnemers van het internationale monetaire fondg (I.M.F.), de organi satie voor economische samenwer king en ontwikkeling (G.E.S.O.) en de bank voor internationale betalin gen in Bazel. De aanleiding tot het bijeenroepen van deze bijzondere conferentie van de „groep van tien" zijn de in het buitenland verwachte maar door de Westduitse regering van de hand ge- gewezen revaluatie van de D-mark, de fiscale maatregelen die de rege ring in Bonn in plaats daarvan heeft genomen om de invoer te vergemak kelijken en de uitvoer te bemoei lijken, de moeilijke positie waarin de Franse frank en het pond sterling verkeren en de dinsdagavond door de Franse regering bekendgemaakte bezuiniging sma atregelen. gebeurt dat met een snelheid van 40.000 km per uur. De terugkeer met die snelheid in de atmosfeer kan geen mens overleven". Dinsdag had Lovell verklaard! dat de Russen de kwestie van terugkeer naar de aarde wel hebben opgelost door een methode van terugkaatsin gen uit de hogere lagen van de at mosfeer, zoals met de „Zond 6" is gebeurd. Hij voegde er aan toe dat de Russen altijd zeer voorzichtig ge weest zijn met bemande ruimte vaart. Ongeveer 3.000 studenten van de universiteit van Lissabon hebben woensdag 'de ceremoniële opening van de wintercolleges geboycot. De militaire junta die in de west- Afrikaanse republiek Mali de macht greep, heeft de 'volksmilitie van het oude bewind ontbonden. De Prawda heeft woensdag de door Cuba gesteunde revolutionaire bewegingen in Latijns-Amerika als „ant'i-marxisiisch" gebrandmerkt. STADSKANAAL. Woensdag in de vroege .morgenuren is bij de Konink lijke SchoLtens N.V. Aardappelmeel fabrieken in Foxhol een gedeelte van een muur van de aardappelmeelsilo ingestort. DEN HAAG, 20-11. In de staltijd l968-'69, de periode van 10 novem ber tot en'met 29 maart, zullen de melkproduktie en de melkafleverlng aan zuivelfabrieken in ons land an derhalf procent lager zijn dan in de staltijd 1967-1968. De melkaflevering zal 2.090.000 ton bedragen, tegen 2.122.000 ton in de staltijd 1967-'68. HAAMSTEDE, 14-11. In de dins dagavond gehouden vergadering der N.F.O. afdeling Schouwen heeft de voorzitter, de heer J. v. d. Berge ge zegd dat cp diverse plaatsen protest vergaderingen zijn gehouden in ver band met de slechte fruitteeltresul taten der laatste jaren en de daar bij komende duistere toekomst. In Steenbergen werd een derge lijke bijeenkomst gehouden en van hier zal een resolutie naar Den Haag worden gezonden. In de maandag in Goes gehouden N.F.O.-vergadering werden van diverse zijden woorden van pretest gehoord en oolv" van hier zullen dergelijke maatregelen wor den genomen. In het vakblad „De Fruitteelt" van a.s. vrijdag zal een en ander, o.a. de tekst der resolutie, gepubliceerd worden. De heer v. d. Berge zeide nog dat momenteel de gekste toestanden zijn ontstaan door de peren-interventie. Tijdens een perencrisis werdén al- ierlei oude rassen peren met. de zon- dierl'imgste namen die praktisch geen waarde hebben voor dè handel op de veilingen gebracht waar ze de crisis- prijs opbrachten, en dat is veel meer dan dat er de laatste jaren ooit voor betaald werd. Het gevolg is dat de E.E.G. interventie pot leeg is. In. zijn welkomstwoord betrok de voorzitter c.a. de Pomona voorzitter, de heer J. C. de Feiter, de spreker, de heer P. Meeuwse en de heer L. Hack. Door de wanklank in de pé renteelt meende de voorzitter, dat dé stemming er niet beter op géwordén i's. De rooi actie in Zeeland valt te gen. Verder gebeurden er in de afde ling dit jaar geen schokkende ge beurtenissen. De vergadering werd slechts dcor 14 personen bijgewoond, ook al een teken aan de wand. De secretaris, de heer J. J. Jon ker deelde mede dat er een af scheidsbrief was ontvangen van de vertrokken Rijkstuinbouwconsu'lent ir. L. Vellekoop. Actuele bodemproblemen Over „Actuele bodemproblemen" sprak de heer P. Meeuwse verbon den aan het Consulentschap in Goes. De invloed van mulchen op de gras- en op de bodemstroken is vrij 'dui delijk geworden. Uit de droge stof va,n het gemaaide gras komt veel' kali bij de veel hoger liggende boom wortels. Het gevolg .is dat. er minder PRAAG, 20-11. Het bureau van premier Cernik heeft dinsdag" in een verklaring laten weten, dat de sta king van ongeveer 60.000 studenten in Praag en andere grote steden moet eindigen, omdat de actie zich uitbreidt tot het middelbaar onder wijs en zo geleidelijk het gehele on derwijs dreigt te ontwrichten. Ook krijgen de studenten steeds meer steun vaa arbeiders, zoals van: werknemers bij de wegenaanleg, de scheepsbouw en de grote machine fabrieken CKD Lokomotiv in de hoofdstad. De studenten houden, sinds maan dagochtend de faculteitsgebouwen bezet waar zij discussiëren en pro testliederen zingen. In een program van tien punten pleiten zij voor voortzetting van het liberale beleid, de vrijheid van meningsuiting, ver- pa dér ing en reizen en de opheffing van de weer ingestelde perscensuur. Vice-premier Peter Colotka en de minister van onderwijs Vladimir Kadlec voerden besprekingen met studentenvertegenwoordigers. Ook spraken zij met universitaire leiders, van wie verscheidene meedeelden dat zij in beginsel de actie van de studenten steunen. kali gezaaid moet worden, doch de p.h. gaat door het mulchen achteruit (verzuren) en daardoor moet eerder gekalkt worden. Deze l^alk dient, dan ter compensatie van de muilch. Uit het bl'a donder zoek is alleen vast komen te staan dat de resulta ten te gebruiken zijn voor het corri geren van het bernestingsadvies. De 160-180 kg zuivere stikstof die in Zeeland gestrooid wordt dienen ge geven te worden in een basis- en een overbemesting. De overbemesting liefst na d'e vruchtrui. Het kurkstip is in de laatste ja ren enorm toegenomen en spreker meende dat de strokencultuur een der hoofdoorzaken is. Over de be strijding ervan tast men nog volko men in het duister. In Z.-Frankrijk zou spuiten met calcium-chloride goede resultaten geven. Bij de rondvraag wees de heer L. Leeuwe op de Super Trevoux, een peer waar door de handel niks mee te beginnen is. Deze mening werd echter niet gedeeld door enkele le den. Voorzitter De Feiter (van Pomona) zeide dat de vergadering op 10 de cember a.s. met als spreker de heer J. v. Dijke, niet doorgaat. Wel zal op woensdag 11 december een geza menlijke vergadering met de land- bouwveréniging „C. et C." en moge lijk ook met de landbouwver. uit Ncordwelle worden gehouden. Over de B.T.W. zal dan de heer J. Paau- we van het Boekhoudbureau der Z. L.M. spreken. De 6e januari houdt de heer P. Mandersloot zijn jaarlijks praatje ever de ziektebestrijding in een a vond ver gadering. De heer C. J.,Boot, corso-voorzit ter, deelde nog mede dat de finan ciële zijde der praalwagen zo goed als afgewerkt is. Gebleken is dat van de deelnemers in het garantie fonds 50 °/o gevraagd zal worden. De kas is.dam weer voldoende groot om in 1969 eventueel een corsowagen te bouwen. Aldus de jongste raming van het secretariaat van het Produktschap voor Zuivel. In het voorjaar ver wachtte h'et nog dat de beide staltij den ongeveer even veel' melk zouden opleveren. Nu voorspelt het, dat ei* in de pas begonnen staltijd een a twee procent meer melkkoeien zul len zijn dan in de vorige, die echter per stuk drie procent minder melk zullen geven. Wat de bestemming van de melk betreft verwacht het produktschaps- secretariaat dat de produktie van ge condenseerde melk dit winterseizoen zes procent of negenduizend ton gro ter zal zijn dan in het vorige. Con tractuele verplichtingen 'leiden tot deze produktievergroting. De hier door veroorzaakte grotere vraag naar melk en de verwachte mindere aanvoer zullen tot gevolg hebben dat de kaasproduktie beneden het niveau van vorig jaar blijft. Verwacht wordt verder dat de boterproduktie onge veer zes procent beneden die van het vorige seizoen zal liggen, maar dat de produktie van mager melkpoeder zich ongeveer op het niveau van het vorige jaar zal handhaven. DEN HAAG. De minister zonder portefeuille voor ontwikkelingshulp, drs. B. J. Udink, vernacht dat de al gemene vergadering van de Ver enigde Naties in de .loop van 1971 een ontwikkelingsstrategieën -hand vest kunnen bespreken. De 54-jarige Canadees Alfred Gagnier, die vorige week het hart van een 22-jarige jongeman ontving, is woensdag in het. ziekenhuis van Toronto overleden. NTJKERK. Woensdagavond om acht uur is de 34-jarige W. van de Pol uit Nijkerk op de Schoenlapper- weg met zijn auto tegen een boom gereden en om het leven gekomen. Vermoedelijik is hij onwel geworden. De auto werd geheel vernield. DODELIJKE ONGELUKKEN MAARH'EEZE. Bij het oversteken van de E-9 weg in de gemeente Maarheeze is de 80-jarige wielrijder A. A. uit Budel door een Duitse per sonenwagen aangereden en bij aan komst in het ziekenhuis overleden. ARNHEM. De 62-jarige opperman A.van der Minnen uit Arnhem is om het leven gekomen, toen hij met zijn fiets een weg in zijn woonplaats overstak.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 7