PAKHOED PAKHOED STREEKNIEUWS 588ste' Staatsloterij PULLMAN HAVENWERKERS nachtje [slecht] slapenen dan...'n SPORT EN WEDSTRIJDEN W. Kramer (V.O.G.) kampioen algemeen kader OUWERKERK, 16-11. In hotel Vij- verberg te O uwer kerk is Wim Kra mer van de biljartvereniging VOG te Zierikzee er in geslaagd beslag te leggen 'cp het kampioenschap alge meen kader 38/2 3e klasse van het district Schouwen-Duiveland der KNBB. Tpt aan de finale-partij bleef het een open vraag of W. Kramer of P. D. Vijverberg, die beiden nog alle partijen hadden weten te winnen, beslag op de kampioenstitel ging leggen. Vijverberg, die een beter al gemeen gemiddelde had, had hierbij de beste kansen daar hij reeds aan een remise genoeg had. Zover heeft Kramer het evenwel niet laten ko men, daar hij in de beslissende partij op overtuigende wijze zijn naaste concurrent, die plotseling geheel van slag (stoot) bleek te zijn. Als troost had Vijverberg nog dat hij met een serie van 58 'caramboles de hoogste in het toernooi gescoorde serie op zijn naam bracht, alsmede met 7.26 heli hoogste partij gemiddelde. Aan het slot overhandigde de vice-voor zitter van het 'district Schouwen- Duiveland; der KNBB de heer G. Timmerman aan de spelers met een toepasselijk woord de door hen ge wonnen prijzen. Het 'toernooi werd door de biljartvereniging Concordia op voortreffelijke wijze georgani seerd. De uitslag: w. Kramer. VOG, Zierikzee 10 1250 175 52 7.14 p. D. Vijverberg, DOS, Ouwerkerk. 8 1212 159 59 7.62 A. Vijverberg, DOS, Ouwerkerk 6 984 190 42 5.17 J. Berrevoets, B.V. Ren esse 4 995 223 38 4.46 L. Canters, Concordia, Zierikzee 2 1018 214 36 4.76 D. Veiburg, Concordia, Zierikzee 0 984 199 36 4.77 All-Roatly verspeelde kostbaar punt aan K.V.L. (2—2) Het was zaterdagmiddag vinnig koud' om te korfballen, doch ondanks de kou werd het af en toe een fikse wedstrijd. Al na 5 min. spelen kreeg All Ready de kans om via een toe gekende strafworp te doelpunten, doch Henk Vermeule slaag le er niet in om de bal door de mand te gooi en. Daarna ontwikkelde zich een vrijwel gelijk opgaande wedstrijd met wederzijdse kansen en de doel punten bleken duur te zijn. Pas na 25 minuten spelen slaagden de gas ten er via een treffer van Jan- Hart- hoorn in om de leiding te nemen (0-1). Vijf minuien later kreeg de thuisclub weer de kans om gelijk te maken idoch Vermeule wist ook nu de strafworip niet te benutten. Met 0-1 brak de rust aan. In de tweede helft pakten de Viissinigers direct flink aan en dat .resulteerde al ihi de tweede minuut in een treffer van één der KVL-dames (0-2). Het werd nu hoog tijd, dat All Ready het spel wat ging verplaatsen en dat gebeur de ook. De rood-zwaren vielen nu geducht aan en vooral enkele scho ten van Piet dé Ronde hadden in de ze periode beter lot verdiend, Nadat ook een fraai schot van Joop de Regt doör de mand was gekeerd! was het toch Piet de Ronde, die vrij onver wacht opdook en het eerste tegen- •punt liet noteren (1-2). De gasten bleven echter ook gevaarlijk terug komen en waren af en toe zeer dicht bij een doelpunt. All Ready gaf de moed niet op en in de 25e minuut wist Ada Hage de partijen weer op gelijke voet te brengen. Kort voor het einde had All Ready de volle buit toch nog binnen kunnen halen door de overigens verdienstelijk spe lende Rinus Kloet gooide een door scheidsrechter L. Beun toegekende strafworp over 'de mand. Zodoende kwam het einde van deze koude wedstrijd met 2-2. VOETBAL K.N.V.B. Junioren Groep A I: Zierikzee A I-HVV '24 A I 3-1; VMsingen A I-Axel A I 0-0; Zeeland Sport A I-Terneuzen A I 0-3. Groep B XIVZierikzee B III-ME- V0 B I 0-8; Zierikzee B II-SKNWK B I 5-4; Duiveland B I-MEVO B II 6-1. Groep B XV: Zierikzee B I-D'FS B I 3-2; WIK B II-ZSC B I 2-8. KORFBAL Z.K.B. 2e klas: All Ready-KVL 2-2. VOETBAL DFS II-Goes III 1-3 Een toch wel technisch beter spe lend Go'es III heeff toch no'g alle zei len nodig gehad om een voorsprong te kunnen behouden .Goes draaide vooral in de voorhoede zeer goed, doch de achterhoede was stukken minder en daardoor kreeg de thuis club veel kansen die ze echter niet wist te benutten. Vooral het plaatsen was bij de thuisclub beslist onvol doende. Doch de ditmaal in het groen-wit gestoken DFS-ers werk ten 'hard en dat kan soms tot resul taten leiden. Ongeveer een kwartier was het spel oud1 (toen Kees West- dorp voor Goes die score opende. Al direct na het begin was Goes ster ker, doch keeper v. d. Weel was in vorm. Slecht positiespel had voor de thuisclub het gevolg dat ze tot vlak voor het vijandig doel geen kans kregen. Na de rust, toen de groen- witten al goede scoringskansen ge mist hadden, was het keeper v. d. Weel die zij.n verdediging aanwijzin gen gaf bij een Goes aanval. Hij had het laatste woord nog niet gespro ken toen de bal hem in de hoek voorbij floot (0-2). Opnieuw een doelpunt van Kees Westdorp. Een prachtige hooghal van de linkshalf Leo v. 'd. 'Zande was voor de Goes- keeper teveel van het goede (1-2). Juist toen miste dé thuisclub de kracht om goed door te stoten. Uit een prachtige voorzet van rechts kopte Lisa Huijsen Goes III naar een 1-3 voorsprong. SKNWK-SVD 2-2 De bezoekers mochten nog het meest tevreden zijn met deze pun tenverdeling. Gezien het spelbeeld!, vooral dn de 2e helft 'hadden dé blauw-zwarten overwegend het bes te van het spel, had een kleine zege voor de thuisclub wel verdiend ge weest. In de 15e min. slaagde SVD erin' om de leiding te nemen (0-1). De vreugde nin het kamp van dé bezoe kers was 'evenwel maar van korte duur, daar Wim v. Putten, er al spoe dig in slaagde de balans in even wicht te brengen '(1-1). Er volgde hierna een gelijk opgaande strijd met wisselende kansen voor beide doelen. Rond de 30e min. namen de bezoekers weer voorsprong (1-2), met welke stand ook de rust aanbrak. Ondanks het veldoverwicht dat de thuisclub in de 2e helft had duurde het nog tot een kwartier voor tijd eer Peter de Vieger er met een kop bal 'in slaagde de dik verdiende ge lijkmaker te scoren (2-2). MEVO II-WIK III 7-1 Zonder veel moeite zijn de reserves van MEVO erin geslaagd op de groen-witten uit Kerkwerve een overtuigende overwinning te beha len. Door doelpunten van Chris Schults en Jan van Bemd'en kon MEVO in d'e 2 e helft een 2-0 voor sprong nemen. Met die wind schuin in de rug .nam. de thuisclub in dé 2e helft het heft definitief ini handen. Door doelpunten van' Jan van 'Berm den (2), Adri'e v. d. Welle, Kees Bij de Vaate en een der WIK-spelers in eigen doel zorgden zij voor een ze venklapper. Toen de stand reeds 5-0 was wist Leo Hendrikse voor zijn club de eer te redden. Zierikzee A I-HVV '24 A I 3-1 Een vooral in de le helft voortref felijk voetballend Zierikzee is er in geslaagd de bezoekers hun eerste ne derlaag in dit seizoen te bezorgen. In vergelijking niet d;e laatste thuis wedstrijden was de inzet bij' de thuisclub veel groter. Uiteindelijk was dit de beslissende factor waar aan zij de overwinning hadden te danken. Met een fraaie .kopbal slaag de r.buiten. Arte Kristelijni erin om de rood-zwarten de leiding te geven (1-0). Na een goede doorbraak door het centrum slaagde Joep Krips, die tot neg betere prestaties kan komen als hij zijn medespelers meer in het spel betrekt, er nog voor de thee in de voorsprong op le voeren tot 2-0. Al na 10 min. spelen in, de 2e helft wist. HW de achterstand terug 1e brengen tot 2-1. De Zierikzee-verde diging heeft het hierna, nog herhaal- d'e maler, zwaar le verduren gehad. Mede door het voortreffelijk ingrij pen van Kamp [in het centrum slaag de Zierikzee erin HVV het scoren te beléttén. Pas dn de allerlaatste se conden viel de definitieve beslissing toen Krips een hoekschop inkopte (3-1) waarna niet meer werd afge trapt. Zierikzee BI-BFS BI 3-2 In de le helft 'had DFS, gesteund door de wind, overwegend het beste van het spel. Met doelpunten van Piet Priester en Rinus Rhoon wisten zij dit met een 2-0 voorsprong tot uitdrukking te brengen, terwijl daar naast het Zierikzee-'dé él nog' enige malen (ternauwernood aan een door boring ontsnapte. Na de rust waren de rollen omgekeerd', al bleven de uitvallen van DFS Steeds 'gevaar in houden. Door twee doelpunten van Coen Reuter en één van Kees Ver- kaart slaagde de thuisclub erin een 3-2 zege uit 'het vuur te slepen. Zierikzee B II-SKNWK B II 5-4 In de laatste 5 min. van deze wed strijd zag Zierikzee een praktisch veilige 5-2 voorsprong nog bijna ver loren gaan. Joos't Fotmer wist voor de Nieuwerkerkers de score te ope nen (0-1), waarna Tonny Schoonen de balans weer in evenwicht bracht (1-1). Door Peter Goedegebuure kwam SKNiWtK weer aan een 2-1 voorsprong maar Tonny Merle en Riniie v. d. Huille zorgden er hierna •voor (dat de .rood-zwarten bij het af sluiten van dé le helft een 3-2 voor sprong hadden. Toen na de hervat ting Wim Sehiettekatte en Tonny Merle deze voorsprong tot 5-2 had den weten op te voeren bleek de koek voor d'e rood-zwarten. gebak ken. Met twee doelpunten bracht Pe ter Goedegebuure in de laatste vijf min. van de wedstrijd nog ernstig in gevaar (5-4), maar uiteindelijk slaag de de thuisclub er toch in op de vol le winst beslag te leggen. Zierikzee B III-MEVO BI 0-8 MEVO. dat. overwegend het beste van het, spel had1, behaalde 'een vlot te zege op de derde editie van Zie rikzee. Door doelpunten van Wim Hillébrand, René Verwijs, Kees Schot en Maris Goudswaard (strafschop) hadden de oranjéhemden reeds bij het ingaan van de rust een 4-0 voor sprong. In de laatste 10 min. van de wedstrijd wisten Wim Hillébrand en René Verwijs, ieder met twee doel punten, de eindstand nog op te voe ren tot 8-0. Dreischor I-Domburg II 1-3 Dreischor is de laatste weken wat van slag afgeraakt en ook in: de thuiswedstrijd tegen de reserves van Domburg moesten de blauw-witten andermaal de vlag strijken. Na 10 minuten spelen namen dé gasten door een doelpunt van J. Maranus de leiding (0-1). Hét duurde tot de 20e minuut eer Dreischor door Si mon de Vlieger uit een strafschop gelijk kon maken (1-1). Vijf minuten voor d'e rust was 'het echter A. IJze ren, die Domburg opnieuw aan d'e leiding bracht door in te schieten- (l'-2). Na de .rust, toen Dreischor met de wind in de rug speelde, hadden diverse schoten van de thuisclub be ter let verdiend. Deels door pech vielen .echter geen doelpunten in het voordeel van Dreischor meer te no teren. Vijf minuten voor het einde viel de definitieve beslising. De gasten kregen een strafschop toege wezen, welke door W. van der Werf werd benut (1-3). DAMMEN Damvereniging „Zierikzee" In het clublokaal aan het Vrije te Zierikzee werden voor de onderlinge damcompetilie van de Damvereni ging „Zierikzee" onderstaande par tijen gespeeld: J. Folmer-K. B. Hogerland 0-2; C. P. van Putten-Jac. Huigens 0-2. Jeugdafdeling. 1. Bert Verton 4 4 0 0 8 2. Koos 'Schell 4 2 115 3. John Piéters 4 2 0 2 4 4. Hans v. d. Sands 4 10 3 2 5. Wim de Jonge 4 0 13 1 MICROKORFBAL Nieuwe buitenlijnen in sporthal Oude Tonge Toen twee jaar geleden de sport hal te Oude Tonge werd ingericht en in gebruik genomen, heeft men er nooit bij stil gestaan, dat vooral de diverse gekleurde lijnen nogal eens verwarring voor diverse sporten zouden kunnen gaan veroorzaken. Vooral de buitenlijnen voor de be oefening vani micro korfbal zijn prac- tisch - vooral bij kunstlicht - niet te 'ondérscheiden van de toch al zo don kere bruine vloer. De voorzitter van, die K.B.G.O.. die heer J. Hof, heeft er mi bij het bestuur van de Stichting Sporthal Oude Tonge op aangedron gen, 'd'e zwarte lijnen te vervangen door een andere - meer zichtbare kleur. Dit verzoek is dezer dagen in gewilligd en binnen zeer korte tijd zullen de zwarte micro-korflballijnen nu worden vervangen door brand weerrode strepen. Deze kleur is - ook bij kunstlicht - zeer duidelijk van andere kleuren te onderscheiden- SINT PHILIPSLAND Tweede lustrum Motor- en Autoclub •De Motor- en Automobielclub „St. PhMpsland" viert dit jaar haar 10- jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit feit organiseert de jubilerende vereniging op vrijdag 29 november a.s. een zogenaamde „Mosselrit". De start vindt plaats om 19.30 uur bij hotel „De Druiventros" te St. Phi- lipsland. Na afloop volgt in „De Druiventros'' een gezamenlijke mos- selmaaltijd. Daarna 'begint men fees telijk aan het 10-jarig jubileum. Aan de avond wordt medewerking ver leend door de humorist Henk Polder en Jos Pepel en z'n wonderlijke ac cordeon. 19 november 1968 Eerste klasse Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De extra prijs 7,50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 2 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 71 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 13 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 525 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 055 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 244 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 680 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 4260 2.000,— is gevallen op het nummer: 053601 2.000,- is gevallen op hét nummer: 064282* 2.000,- is gevallen op het nummer: 001926 2.000,— is gevallen op het nummer: 090988 2.000,- is gevallen op het nummer: 025456 5.000,— is gevallen op het nummer: 095056 i 25.000,— is gevallen op het nummer: 056192* i van 50.000,— is gevallen in de serie F op het nr. 000909 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Maar omdat u alleen genoegen neemt met een vol maakte, gezonde nachtrust, nu en over vele jaren, moeten wij voor het binnenwerk van onze matrassen ook een volmaakte - en dus duurdere - kunststof ge bruiken: DUMOFLEX. Wat is Dumoflex Dumoflex is veredeld polyether met een soortelijk gewicht van maar liefst 40 kg/rrri netto. Tijdens zijn ongelooflijk lange levensduur blijkt dit materiaal zeker 20% meer veerkracht en weerstand te hebben. Een Pullman Dumoflex is aan beide zijden met witte watten afgedekt en fraai doorgestikt. Hij kan dus zonder bezwaar regelmatig gekeerd worden. Een naam die u beschermt Vooral bij polyether matrassen moet u de zekerheid heb ben dat het binnenwerk betrouwbaar is. Er moet een garantie zijn die u beschermt tegen de vele minder waardige kwaliteiten die er op de markt zijn. Die garantie vindt u in de naam PULLMAN DUMOFLEX. Kijkt u dus vooral of dié op de matras staat. Vraag ook eens naar de ruilman lichtgewicht binnenveringmatras "Butterfly'" Ook in Pullman Dumoflex voor elck wat wils Evenais bij de Pullman binnenveringmatrassen hebt u een ruime keus uit damast in vele dessins en kleur stellingen. Ook in dikten (12 en 16 cm) Ook de Pullman Dumoflex kan gecombineerd worden met een Pullman Boxspring. U krijgt dan een stevig verende ondergrond die uw matras volmaakt onder steunt en zijn levensduur bevordert. Laat uw winke lier u daarover eens wat meer vertellen of vraagt u de nieuwe brochure even aan. Wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen Misschien neemt u ons nu nog 'n beetje kwalijk, dat we u geen polyether matras tegen de halve prijs kunnen en willen leveren. Maar u zult ons steeds meer gelijk gaan geven, naarmate u langer van een gezonde en volmaakte nachtrust op uw Pullman Dumoflex geniet. Voor inlichtingen en folders: N.V. Pullman Matrassenfabrieken - Zwijndrecht r~ Onstaan door fusie van Pakhuismeesteren en Blauwhoeddynamisch en inter nationaal gericht concern op het gebied van opslag en vervoer; hoofdkantoor in Rotterdam en vestigingen in vele Nederlandse en Europese steden, vraagt ter aanvulling van haar huidige ploegen GEVRAAGD Geschoold en ongeschoold personeel WERKTERREIN Stuwadoorsbedrijven aan Waalhaven Pier II - Rotterdam Prinses Beatrixhaven - Rotterdam HET WERK OPLEIDING BELONING Er wordt gewerkt in vast ploegverband 1 week dagdienst van 07.30 - 16.15 uur 1 week dagdienst van 07.30 - 16.15 uur met daaraan sluitynd zaterdagarbeid indien de werkzaamheden dit noodzakelijk maken 1 week vroege nachtdienst van 17.00 - 01.30 uur Een gratis opleiding voor het certificaat havenwerker Volgens C.A.O. havenbedrijf VOORLICHTING op donderdag 21 november 1968 te 19.00 uur. Gewestelijk Arbeidsbureau, Nieuwe Boogerdstraat 46, Zierikzee. op donderdag 21 november 1968 te 19.00 uur, Hotel-Café "Zeelandia", Voorstraat 42, Colijnsplaat. BRUINISSE Vergadering N.C.V.B. Donderdag 21 november zal de af deling Bruimsse van de Ned. Chr. Vrouwenbond weer haar maande lijkse vergadering houden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. •Daar deze vergadering tevens be doeld is als „jaarvergadering" heeft het bestuur besloten dit keer geen „spreker" te laten komen, maar heeft men met eigen krachten een zeer aantrekkelijk programma sa mengesteld. Geslaagd Mejuffrouw zuster H. M. Jumelet, geboren te Rruinisse, slaagde in Rot terdam voor het diploma Zieken verpleging. Zuster Jumelet is werk zaam ,in het Zuaderziekenhuis te Rot terdam. Seheepvaarlberichten Acrnaea, 18-11 van St. Johns naar Curagao. Atys 18-1.1 60 m. w.z.w. Wight naar Thameshaven. Calamares, 18-11 90 m. o. Santa Ma ria naar Baltimore. Esso Rotterdam, 18-11 335 m. z.z.w. Karachi naar Rastanura. Kara, 18-11 180 m. w. Sabang naar Singapore. DUMOFLEX BOXSPRING Wij zoudenunüeen polyether matras voor de halve prijs kunnen leveren als u later tevreden zou zijn met een halve nacht slapen. O Qt>°géén

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3