ROOK OOK S4MS0N VAN NIEMEYER EEN LEEUW VAN EEN SHAG. u Je proeft meteen het verschil. Halfzware Samson is gewoon lekkerder. Afscheid mr. dr. Mes in vergadering Waterleidingmaatschappij kamerbreed tapijt NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE f 1.25 Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 20 NOVEMBER. NED. I. De VARA brengt in de middag de première van „Midweek", een nieuw magazin voor de jeugd, wajajrin alllerlei pro gramma-onder delen zijn opgenomen, zoals een autotest, een reportage uit het Dolfi narium. in Harderwijk, tips voor Sinterklaas en een beschouwing over de Amerikaanse presidentsverkie zingen. In de vooravond „Scala" met de bekende rubrieken. Na het jour naal is de politieke zendtijd voor de VVD, waarna Socutera voorlichting geeft over het voorlichtingsbureau voor de voeding. In „Inburgeren" komt de Binnenlandse Veiligheids dienst in de schijnwerper. Aanslui tend de spionagefüm „Ring of S]yies" (Spion op vrije voeten). De film werd gemaakt nadat de Port land-zaak was ontmaskerd. De offi cier van de Britse geheime dienst Henry Houghton had contacten met de meesterspion Gordon Lonsdale en het beruchte echtpaar Kroger dat koeriersdiensten verrichtte voor de vijand. De zaak is met veel zorg uit gekozen en in beeld gebracht. Tot slot de derde aflevering van „Eigen tijds", een bloemlezing xcit de in 1968 in Nederland verschenen dichtkunst. NED. II. In de aflevering van „Coronation streef' staat Ena in de belangstelling. Daarna het journaal en de actualiteitenrubriek „Achter het nieuws", „What will you do about Christmas" is de titel van de speciaal voor de televisie geschreven eenacter uit de BBC-serie „Half hour story", die vervolgens in het VARA-programma te zien in. De avond wordt besloten met „Uit Bel- levue", een maandelijks programma rond de actualiteit van het kunstge- b euren. DONDERDAG 21 NOVEMBER. NED. I. De VPRO begint met een tekenfilmpje over „Toontje" en gaat dan verder met „Later", de infor matierubriek voor jongeren. De be doeling van dit programma is de jongeren te helpen zich voor te be reiden op de grote mensenvraagstuk ken, waarmee ze later te maken krij gen. Na het journaal komt Netty Rosenfelt met haar rubriek „Een mens is maar een mens". Hoofdscho tel van de avond is een Duitse op voering van „Der gute Mensch van Sezuan", dat Bertold Brecht kort voor de tweede wereldoorlog schreef toen hij uit nazi-Duitsland was ge vlucht. Brecht liet n^- z^en dat „der gute Mensch'' eigenlijk helemaal niet bestaat, en dat hebzucht en eigenbe lang hem al snel op het slechte pad brengen. Daarna nog het journaal en les negen van „Kijk eens wat ik zeg" NED. II. In „Scala" behalve het internationaal agrarisch nieuws en het gewestelijk journaal vanavond ook de ANVV tips en de signalering van artistieke evenementen. Na het journaal de Danny Kaye-show waar in ditmaal de gasten de musicalzan ger Robert Goulet en de comedienne Joanne Woodward. Ds. B. van Gin- kel hervat vanavond zijn „twistge sprekken met God" met een complex thema: schuldgevoelens. De vraag is, xoaar komen die vandaan en wat moet je ermee doen. Het AVRO- programma besluit met „Jong en oud, nieuw en anders" met interna tionale volksliedjes. In een program ma van IKOR en Convent van Ker ken volgt tenslotte nog ,,'t Zal de Kerk een zorg zijn", waarin een tweede gedachtenwisseling wordt ge houden over de vragen waarvoor de kerk zich geplaatst ziet na de assem blee van de Wereldraad van Kerken in Uppsala. WOENSDAG 20 NOVEMBER. NED. I: Schooltelevisie: 11.00 Stu dielessen; 11.25 Beroepen na de lts; 11.50 Einde; 17.00 Midweek; 17.35 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws19.03 Ster; 19.06 Scala: 19.56 Ster; 20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 KVP; 20.30 Socutera; 20.35 Inburgeren21.10 Spion op vrije voeten; 22.35 Eigen tijds; 23.05 Journaal23.10 Open baar kunstbezit; 23.25 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in Flitsen uit het buitenland MUNCHEN. Bij aüe drie West- duitse grensovergangen naar Tsje- cho-Slowakije worden sinds vorige week studenten uit westelijke landen door Tsjechostowaakse grensbeamb ten teruggestuurd. BEIROET. De leiders van de vier grote Palestijnse verzetsorganisaties hebben in Amman een akkoord ge sloten dat voorziet in politieke en militaire coördinatie van de activi teit tegen Israël. kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Coronation street; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 21.00 Maar wat doe je als het kerst is; 21.25 Uit Bellevue22.05 Journaal. DONDERDAG 21 NOVEMBER. NED. I: Schooltelevisie: 11.00 Be roepen na de lts; 11.25 Grote Euro peanen; 11.50 Einde; 14.00 Verken nen en ontdekken; 14.25 Walter en Connie; 14.50 Einde; 18.50 Fabeltjes krant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.06 Toontje; 19.15 Later; 19.56 Ster; 20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 Een mens is maar een mens; 20.40 Der gute Mensch van Sezuan; 22.35 Journaal; 22.40 Pauze; 23.00 Teleac: Kijk eens wat ik zeg; 23.30 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 1S.56 Ster; 19.00. Nieuws; 19.03 Scala; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Danny Kaye-show; 21.10 Twist gesprekken met God; 21.50 Jong en oud, nieuw en anders; 22.10 't Zal de kerk een zorg zijn; 22.55 Journaal. LONDEN. Uit een landhuis in Turvi lie - Grange, waar Jacqueline Onassis en haar echtgenoot het weekeinde doorbrachten zijn juwe len van mevrouw Onassis ter waar de van tienduizenden gruldens gesto len. SALISBURY. Zeven Afrikanen in de Rhodesische provincie Mata bel eland zijn bezweken als gevolg van de ingevallen kou. De tempera tuur daalde tot zeven graden, dat is 28 graden beneden de temperatuur die normaal is voor een van de laat ste maanden in het land. Dit is in november nog nooit voorgekomen. Luguber vakantiehuis BERCHTESGADEN, West-Duits- land, 17-11. De directrice van een vakantiehuis in de bergen, waar de kinderen veel suiker en zoute soep kregen en onder de hoogtezonlamp gingen om hen er goedgevoed en zongebruind uit te laten zien, is door een rechtbank in Berchtesgaden ver oordeeld tot 1100 mark boete en vier maanden voorwaardelijke gevange nisstraf. Bij inspecties werden in de provi siekast uitwerpselen van muizen, af geknabbeld brood, oude vlees-resten, smerig aardewerk en dode vliegen gevonden. Het tehuis in de omgeving van Berchtesgaden bood volgens de re gistratie plaats aan 78 kinderen voor een gezondheidsvakantie, maar dik wijls waren er 115. Tijdens de offi ciële inspecties werd eventueel een aantal kinderen, verborgen. ATHENE. Een dag na het in wer king treden van de nieuwe grondwet heeft de Griekse regering de aan vankelijk buiten werking gestelde artikelen 18 en 19, die betrekking hebben op de vrijheid van vereni ging en vergadering voor vakbonden en dergelijke, van kracht verklaard. DA NANG. Een Zuidvietnamese militaire woordvoerder in Da Nang zei dat de Vietcong en de Noordviet- namezen. vermoedelij k de 'komende dagen een grote aanval op deze stad in het noorden van Zuid-Vietnam zullen doen. BCNN. In de eerste zes maanden van dit jaar zijn in West-Duitsland 7300 mensen door verkeersongeluk ken cm het leven gekomen. Volgens een statistiek van het ministerie van verkeer is dat cijfer iets lager dan het vorige jaar toen tot en met juni 7744 mensen'in het verkeer omkwa men. FRAAG. De 3500 studenten van de landbouw hogeschool in Praag zijn voor een week in staking gegaan om de politiek van januari" .te steu nen en te protesteren tegen de po gingen van hen, die zich van deze politiek willen afwenden. Dit heeft het landbouwblad „Zemedél'ske No- viny" bekendgemaakt. BUENOS AIRES. De Nederland se economische missie, die in Bue nos Airts is aangekomen voor een officieel bezoek aan Argentinië, is daar ontvangen door de onder staatssecretaris van het ministerie van economische zaken, de voorzit ter van de Nederlands-Argentijnse kamer van koophandel en vertegen woordigers van het Argentijnse mi nisterie van buitenlandse zaken. Vcor de eerste maal hebben de af gevaardigden van Schouwen-Duive- land, na de fusie een vergadering meegemaakt van de N.V. Waterlei ding Mij Midden-Zeeland, een ver gadering die culmineerde in het af scheid van de president-commissa ris mr. dr. A. J. J. M. Mes en de vice-voorzitter va nliet bestuur, de heer A. de Roo. Alle zes gemeenten van Schou- Wen-DuiiVeland waren vertegen woordigd De presidentcommissaris, mr. dr. Mes, die het eerste gedeelte van de vergadering nog presideerde deelde aan het begin mede dat in zijn plaats door commissarissen was aangewezen als president-commissa ris burgemeester D. Roemers van Vlissingen. In de vacature ontstaan door het aftreden van de heer A. de Roo werd benoemd verklaard bur gemeester De Kam uit Waarde. Burgemeester D. W. J. Kastelein, Zierikzee werd tot commissaris be noemd verklaard (er werden geen tegencandidaten ingediend) als ver tegenwoordiger van Schouwen-Dui- veland, in de raad van commissaris sen. De concessie, waarbij door de di verse gemeenten vergunning tot het leveren vaar water werd verleend, werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd met de ristrictie, dat de tekst van het lijvige stuk, door het Amerikanen gek op Zwitserland PRINCETON, New Jersey, 17-11. Zwitserland is voor de Amerikaanse vakantiegangers het geliefdste toe ristenoord. Uit een opiniepeiling van het In stituut Gallup, die zondag werd ge publiceerd, blijkt dat 50 procent van de ondervraagde Amerikanen daar het liefst naar toe willen. Daai*op volgen Engeland en Ierland met 44 proeerat, Italië 42 procent, Frankrijk 39 procent, Scandinavië eveneen® 39 procent, West-Duitsland en Oosten rijk 38 procent, Spanje 35 procent. België en Nederland eveneens 35 procent, Griekenland 28 procent, Oost-Europa inclusief Sowjet-Unie 26 pincent en India 22 procent. SAIGON. Uit de stijging der ver liescijfers, zowel aan de kant van de Zuidvietnamese regeringstroepen en hun bondgenoten, als aan de kant van de Vietcong en de Noordvietna- mezen, blijkt volgens waarnemers in ■Saigon verscherping van de strijd in. de laatste tijd. bestuur mocht worden gewijzigd, voor zover door deze wijziging, geen eigenlijke verandering dn de strek king van de concessie werden aan gebracht. Rondvraag Bij de rondvraag werd van Bra bantse zijde (ook een aantal Bra bantse gemeenten participeren in de W.M.Z.) gesteld of hot niet wenselijk zou zijn, dat ook deze gemeenten in de raad van comimissarissen zouden, zijn vertegenwoordigd. Een dergelijke maatregel is echter in voorbereiding. Mr. Mes zeide in 1932 te zijn ge kozen en 36% jaar deel te hebben uitgemaakt van het bestuur, eerst wat toen nog was de Waterleiding Mij Zuid-Beveland, later van de Mij Midden-Zeeland van 1952 af. De heer A. de Roo was 16% jaar commissa ris (vice-voorzitter van bestuur). De heer Mes haalde vele oude her inneringen op. de heer A. de Roo, die eveneens aftrad, zeide zich steeds te hëiobenTverzet tegen teveel invloed van het provinciaal bestuur. De Wa terleiding is van de gemeenten, zij moet niet worden tot een verleng stuk van het provinciaal bestuur. Nadat burgemeester Roemers de voorzittershamer had overgenomen werden door diverse sprekers die bij zondere kwaliteiten, van de heren KERKNIEUWS Bijbelvertaling voor alle Christenen ROME, 16-11. In aanwezigheid van de 'kardinaal-vicaris van Rome, An- gelo dell' Acqua, is donderdagavond in Rome een bijbel voor de christe nen van alle kerken en kerkgenoot schappen aan de pers getoond. Deze nieuwe bijbelvertaling, geza menlijk gemaakt door 36 exegeten en filologen van diverse kerken, heeft ook het „imprimatur" van de R.K. bisschop van Ravenna gekregen Advertenti Oók voor staat de vakman U met raad en daad terzijde! GOUDZWAARD'S STOFFEERDERIJ Meelstraat 24 - Zierikzee Telefoon (01110)2491 Mes en De Roo in fel schijnwerper- licht geplaatst. Achtereenvolgens spraken de heer Roemers, gedeputeerde A. J. Kaland („de kwaliteiten van mr. Mes zijn be kend en worden gewaardeerd in het gehele land"); tot de heer de Roo: „Overheidsvertegenwoordiging is te genwoordig onontbeerlijk, uw be drijfsmatige inbreng heb ik -altijd ge waardeerd"; door Mr. Huber, burge meester van Goes, belangstellend1 uitziend naar de memoires van Mr. Mes. Burgemeester van Zuiiiekom (Ka- pelle) was in de notulen gedoken en had daaruit vele bijzonderheden ge peurd. Eerste jaar van Mr. Mes geleverd 400.000 m3 Water, laatste jaar 9 mil joen m3. Van de 375 vergaderingen had Mr. Mes er 30 gemist, maar de heer de Roo had van 205 vergade ringen er maar één. verzuimd. De heer va-n Zuil'ekom hield een zeer humoristische maar weldoorwrochte speech. De beide aftredenden noem de hij waterdragers of aquaducten. Een waterval, een stroomversnel ling, zo was door de heer van Zuile- kom de heer Verheul, de huidige di recteur, die per 1 september 1969, is benoemd als directeur van het Rijks Instituut voor de Drinkwaterleiding, zijn speech deed inderdaad daaraan denken. Hij richtte zich op de toekomst, die in 1980 een waterverbruik voor zag van 40 miljoen m3 voor 'de in dustrie en 15 miljoen m3 voor de be volking en van-100 miljoen m3 in het jaar 2000. Hij zag drie 'groepen afnemers, de bevolking, de recreatie-behoeften en de industrie, van' wie de -laatste de grootverbruiker zou gaan worden (en in feite al is). Hij zag in de toe komst de volgende productiemidde len, naast d-e gewone waterwinning, een ontzoutingsinstallatie die 10 mil joen m3 zou -kunnen leveren, het Biesbosproject en spaarbekkens bij' St. PhiÜjpsland. Investering op korter termijn 55 miljoen, uitgroeiend tot 100 miljoen gulden. Door de -reeds plaats gehad hebbende fusies en de fusies die nog te verwachten zijn, is het waterlei dingbedrijf Midden- Zeeland van een lid va-n de -grote groep kleine bedrij ven tot de kleine groep grote bedrij ven. Het Havenschap Vlissingen was voor de heer Verheul een der licha men om de Rijksoverheid te stimu leren in deze te doen wat nodig was om de dynamische ontwikkeling van het bedrijf in de toekomst te verwe zenlijken. Tot slot bood de heer Ver heul aan de heer Mes een couvert met inhoud voor een tuinaanleg aan, (de heer Mes woont in leen huis d'at geheel gerestaureerd is en onder Monumentenzorg ï'esorteert). De heer de Roo kreeg een makkelijke stoel'. Oip de daarop volgende receptie waren vele officiële personen, onder meer de Commissaris d'er Koningin en enkele leden va-n Gedeputeerde Staten, Advertentie Kom eens praten! Wenst U een hogere rente? Een aantrekkelijke rente op aantrekke lijke voorwaarden: 4% (zes maanden opzegging) 5% (twaalf maanden opzegging) 6 (twee jaren opzegging) Telefoon (01110)2310 Giro 18770

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 10