Vrouw bekent man te hebben vergiftigd Zeer ernstige caries bij kleuters Suiker in de E.E.G. Weer conflict aan Israëls grenzen Miljoenste over Zeelandbrug SP0RTT0T0 STREEKNIEUWS AGENDA SCHIJNDEL, 16-11. Een 45-jarl- ge inwoonster van Schijndel, moeder van 5 kinderen heeft na een langdu rig verhoor bekend in 1962 haar toen 35-jarige man door vergiftiging om het leven te hebben gebracht. Een en ander is aan het licht ge komen. toen de officier van justitie vani 's Hertogenbosch. mr. J. Booster na sterk aanhoudende geruchten die in Schijndel de ronde deden, don derdag last gaf om het lijk op te graven van de in 1962 overleden echtgenoot en van de in 1964 'gestor ven, toen 82-jarige oude vader van de verdachte. Het is tot op heden echter nog niet bekend of de 45-ja- rige vrouw ook haar vader op ge welddadige wijze om het leven zou hebben gebracht. CO-oiulerzoek in cabine mogelijk De A.N.W.B. heeft op al zijn veer tien Technostations in Nederland de mogelijkheid gecreëerd om auto's met behulp van een gasindicator te laten nazien op eventuele aanwezig heid van het giftige gas koolmono- xyde (CO) in de cabine. De A.N.W.B. is hiertoe overgegaan naar aanleiding van een proef in het Technostation Enschedé, waar se dert enige maanden op verzoek van de internist dr. J. R. Borst, heeds een dergelijk koolmonoxyde-onder- zoek wordt gehouden. Reeds vele malen heeft deze spe cialist patiënten met hart- en vaat ziekten aanbevolen hun auto op de aanwezigheid van CO te laten con troleren, evenals trouwens hun wo ningen. UTRECHT, 16-11. Een kind dat vijf en een half jaar oud is en een melkgebit heeft dat nog niet door ca ries is aangetast, is een hoge uitzon dering geworden. Caries is er de oorzaak van dat melkgebïtten van kinderen die ge middeld zes jaar zijn over het alt- gemeen voor de helft moeten worden getrokken. Om de kwaliteit van zijn melkgebit op peil te houden, behoeft de kleuter jaarlijks drie vullingen. Dat betekent in absolute cijfers, dat 750 van 3000 tandartsen in Neder land', het hele jaar niets anders zou den behoeven te doen dan drie mil joen vullingen in het melkgebit van kleuters aan te brengen. Dit heeft prof. dr. O. Backer Dirks, hoogleraar in de preventieve tand heelkunde aan de Rijksuniversiteit in Utrecht, gezegd tijdens de mid dagzitting van het congres „kinder- tandheelkunde' DEN HAAG, 15-11. Vertegenwoor digers van de suikerbietentelers en de Suikerindustrie in de E.E.G. heb ben vorige week in Brussel een ge sprek gehad met de vice-voorzitter van de Europese Commissie, dr. Mansholt. De heer Mansholt wilde niet vertellen welk toekomstig sui kerbeleid hij aan de E.E.G.-minister raad gaat voorstellen, maar wel Liet hij uitkomen dat hij het huidige be leid fout vindt: het is te duur en leidt tot overschotten. Anderhalf jaar geleden heeft de E.E.G.-minis- terraad een compromis gesloten met relatief hoge prijzen, die hoge pro- duktdes konden bevorderen. Die be slissing van de ministerraad was fout. vond dr. Mansholt, er zijn moeilijk heden door gekomen binnen de E.E.G. en met de U.N.C.T.A.D. (De Wereldhandels- en Ontwikkelings- Conferentie). Hij liet blijken dat zijn gedachten uitgaan naar lagere prij zen en naar verlaging van de hoe veelheden waarvoor de volle garan tie geldit. n Zeven toeschouwers zijn zater dagavond gewond, toen kort na de start van de rallye van Groot Brit- tannië in d eomgeving van Bristol de Ford Escort van de Schot Tony Chappel van de weg raakte en op het publiek in reed. Co-equipier Hywell Thomas behoorde tot de ge wonden, evenals twee kinderen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Worchten: W. J. Hol- tinga, Baambrugge; te Rhenen (toez.) A. P. Pescher, Tzom (Fr.); te Wezep: J. C. de Bie, Ederveen; te Besoyen: G. J. Rebel, Waspik; te Tholen (toez.): S. de Jong, Houten, die be dankte voor Brakel. Aangenomen naar Uitgeest (N.H.): C. J. Hollemans, vie. Ned. Gemeen te te Berlijn (D.); naar N.O.P. (wijle gem. Emmeloord): dr. H. R. Smid, Veenwouden. Ger. Kerken (vrijgemaakt Beroepen te Veendam-Zuidbroek: K. J. Kapteyn, Overscbild-Appinge- dam. Aangenomen naar Heemse: R. Timmerman, Bunschoten-Spaken burg. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Veenendaal: J. Plan- tinga. Rozenburg; te Schiedam: C. van der Weele, Huizen (N.H.) Ger. Gemeenten Beroepen te Rotterdam-Zuid (Mijnsheerenpleini): G. Schipaan- boord, Apeldoorn. Hervormde Gemeente Zierikzee Afscheid ds. A. Lain ZIERIKZEE. In de mid dagdienst van zondag 24 november, te houden >in de Gasthuiskerk, zal ds. A. Lam afscheid nemen van de Ned. Herv. Gemeente van Zierikzee, in verband met zijn vertrek naar Leeu warden - Huizum. Na afloop van de dienst is er een afscheidsreceptie in het ver enigingsgebouw aan 't Vrije. Wel heeft de vrouw toegegeven gepoogd te hebben ook haar twee de echtgenoot door vergiftiging om het (teven te brengen. Zij deed gif in de soep van haar man. Hij proefde echter een vreemde smaak en at de soep niet helemaal op. Hij werd wel ziek, maar herstelde. VERDWTJN SPORT EN WEDSTRIJDEN MICROKORFBAL WIK Iï probeert leiding van Thor over te nemen ROME, 17-11. De leerling gangster kwam. wat verlegen binnen en bedreigde de niet meer zo jo?ipe apothekeres met een pistool. Deze pakte hem bij zijn kraag en zei: „Verdwijn of je krijgt een paar oorvijgen van me". De jonge man stamelde daarop: „Neem me niet kwalijk, het is de eer ste keer, ik zal hel nooit meer doen" en verdween. Dat ge beurde op klaarlichte dag in de drukke winkelstraat Via del Trilone in Rome. De apo thekeres, de 66-jarige Ilde Si- menoni, bekende dat ze toch wel even bang geweest was. BRUSSEL. De koning en koningin van Griekenland hebben een parti culier bezoek aan België gebracht. Meisje uit Goes vermist GOES, 16-11. De politie in Goes speurt naar een 16-jarig meisje uit deze gemeente, dal sinds enige tijd spoorloos is. Plet meisje heeft op 18 oktober de ouderlijke woning ver laten. Zij heeft intussen bij haar grootmoeder in Utrecht gelogeerd en bij kennissen elders en is onder meer liftende in de buurt van Leidschen- dam gesignaleerd. Het is niet bekend hoe het meisje is gekleed, want na bij haar groot moeder gelogeerd te hebben, heeft zij van deze geld voor nieuwe kle ding gekregen. Het meisje heet Mag- dalena Cornelia Wattel; haar roep naam is Corrie. Zij is een Indone sisch type. Groeiende varkensstapel DEN HAAG, 16-11. Door het Cen traal Bureau vcor (le Statistiek zijn de uitkomsten bekend gemaakt van de steekproef „Landbouwproduktie per 1 oktober 1968". Het aantal melk- en kalfkoeien was op 1 oktober 1968 2 procent gro ter da-a vorig jaar. Het aantal stuks gedekt jongvee was begin oktober 1968 iets kleiner dan vorig jaar. Uit gaande van deze gegevens en reke ning houdend met een iets grotere uitstoot van oudere koeien dan in de herfst van 1967, kan worden ver wacht dat de melkveestaped, zomer 1969, ongeveer- op hetzelfde niveau zal liggen als in 1968. De totale varkensstapel was op 1 oktober 1968 10 procent groter dan vorig jaar. Hoewel alle rubrieken een uitbreiding te zien geven, valt op de relatief kleine stijging van de „overige fokvarkens". AMMAN-TEL AVIV. 17-11. Jor daanse en Israëlische strijdkrachten hebben elkaar zondag in het noor delijk deel van de Jordaan-vallei ge durende bijna een half uur met ma chinegeweren beschoten. Volgens een Jordaanse woordvoerder hadden de Israëliërs het vuur geopend. Aan Jordaanse zijde vielen geen slacht offers. Eerder, in de nacht, van zaterdag op zondag, vuurden de Jordaners twee bazooka-granaten af op het Is raëlisch dorp Tiraz Vvi waar een benzine-opslagplaats werd geraakt. Dit is van Israëlische zijde meege deeld. MIDDELBURG, 16-11. Op de Zeelandbrug over de Oosterschelde is zaterdagmiddag het miljoenste motorvoertuig geregistreerd dat dit jaar van de brug gebruik gemaakt heeft. De bestuurder van de auto, de heer W. van der Kooij uit Den Haag, werd als miljoenste bruggebruiker in 1968 gelukgewenst door de Zeeuwse gedeputeerde M. J. van Poelje, die voorzitter van de gedele geerde commissarissen van de Pro vinciale Zeeuwse Brugmaatschappü is. De heer Van der Kooij kreeg een transistorradio als aandenken. Dat dit jaar reeds op 16 november een miljoen motorvoertuigen van de Zeelandbrug gebruik hebben ge maakt, betekent een belangrijke toe neming van het verkeer op de lang ste brug van Europa. In het hele jaar 1966 maakten in totaal 981.433 motorvoertuigen van de ruim 5 km lange brug gebruik, terwijl in 1967 991.466 motervoertuigen werden ge registreerd. Russische ruimtereus in baan om de aarde MOSKOU, 16-11. Een dag voor de verwachte terugkeer van de zondag gelanceerde Russische „Sonde 6". die een vlucht om de maan heeft ge maakt, hebben de Russen zaterdag een reusachtige satelliet in een baan om de aarde gebracht. Het ruimte schip, dat het Russische persbureau „het. grootste wetenschappelijke kos mische station ter wereld" noemde, weegt zeventienduizend kilo, waar bij het gewicht van de laatste trap van de draagraket niet is meegeteld. Er is ruim twaalfduizend kilo we tenschappelijke apparatuur a aar boord van deze ruimtereus, die de naam „Proton 4'' heeft gekregen. In de sporthal te Oude Tonge zal dinsdagavond het programma in de tweede klasse worden voortgezet met het spelen van zes wedstrijden. In de eerste wedstrijd gaat Delta II proberen om een plaats hoger te ko men via een zege op Good-Luck. Beide achttallen hebben evenveel punten verzameld, doch we geloven dat de blauw-witten uit Ooltgens- plaat dit duel wel in hun voordeel zullen weten te beslissen. Met spanning wordt uitgezien naar het treffen tussen leider Thor I en de reserves van WIK (Kerkwerve). Thor heeft uit de vier gespeelde wed strijden twee punten meer dan WIK, doch de Kcrkwervenaren zullen on getwijfeld alles in het werk stellen om de acht uit Dirksland te onttro nen. In de streekderby tussen DGBC II en Delta II zal de uitslag wel niet ver van een gelijkspel af liggen, ter wijl Good-Luck in haar tweede wed- VOETBAL Rcnessc verloor van Koewacht met 2—1 strijd de strijd zal moeten aanbinden tegen All-Ready II. Wannéér de rood-zwarte Zierikzeeënaren nog een kans willen maken zal deze wedstrijd toch zeker in volle winst moeten worden omgezet, DBGC II- Thorlzal ongetwijfeld een spannend duel worden, waarbij wij Thor voor lopig als winnaar aanwijzen. Het pro gramma van deze avond wordt be sloten met de wedstrijd tussen WIK II en All-Ready II, waarbij de uit slag wel in de buurt van een gelijk spel zal komen te liggen. Het programma Delta II-Good Luck I (19.30); Thor I-WIK II (20.00); DGBC II-Delta II (20.30); Good Luck I-All Ready II (21.00); DGBC II-Thor I (21.30); WIK II-A11 Ready II (22.00). Als wedstrijd leider fungeert de heer J. M. van der Vliet uit Ooltgensplaat. Na de fraaie overwinning vorige week bij Hansweertse Boys stelde Renesse haar aanhang wederom te leur. Bij de thuisclub waren Goos- sens en Bezuijen verhinderd', maar het feit dat hiervoor twee invallers moesten worden opgesteld mag aller minst door de duinbewoners als een excuus worden aangevoerd daar met uitzondering vani enkele spelers het gehele team ver beneden de maat bleef. Met de sterke wind in de rug had den de bezoekers, met uitzondering van de 'laatste 10 minuten voor de rust, een tamelijk groot veldover- wicht. In de 9e minuut wisten de be zoekers de leiding te nemen door Camiel van Grenbergen die er als d'e kippen bij was om een slordige te rugspeelbal op doelman Everaerts af te straffen (0-1). Een buitenspel doelpunt van Jaap Geleijnse werd terecht door scheidsrechter Van Loon geanuleerd. Koewacht probeer de veelal doelman Everaerts met verre schoten te verrassen, maar dit leverde hen geen succes op. Wel boekten zij succes in d'e 22e minuut toen Joop Verboom het leder voor de voeten van Robbie Geeraerts plaats te die zich geen moment bedacht en laag en hard inschoot (0-2). In de 35e minuut: slaagde de thuisclub er in de achterstand te verkleinen door Rinus Kooman die toen de doelman een hard schot van Boerma niet klemvast bemachtigde het leder met een hakje in het doel plaatste. Met de wind in de rug leek er voor Re- nesse in de 2e helft met een 2-1 ach terstand nog niets verloren. Wel kre gen de rood-witten een veldover- wicht maar het ontbrak in de voor hoede aan de nodige stuwkracht en variatie om de Koewacht defensie werkelijk onder druk te zetten. Vclendam-Telstar X Ajax-Feijenoord X Fort./Sitt.-M.V.V. X Sparta-D.W.S. X N.A.C.-P.S.V. X G.V.A.V.-A.D.O. X R.C.H.-H.V.C. X Vitesse-Elinkvvijk X Heracles-IIaarlem X H.D.V.S.-Baronie X Roda JC-Graafschap X Excelsior-Limburgia X Drenthe-Heerenveen X SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klas D: Go es-Steenbergen 0-2; Grenswachters-METO 2-2; S.C. Gas- tel-Hontenisse 2-1; Vogelwaarde- Breskens 0-1. 4e klas H: Renesse-Koewacht 1-2; Hansw. Boys-RCS 3-1; Oostburg- IJzendijke 1-0; Sluiskil-Corn. Boys 6-0; Biervliet-Walcheren 6-1; Clinge -HW '24 1-1. Res. 3e Idas C: Zierikzee II-Axel III 4-3; METO Il-Vlissingen III 5-3; RCS II-Steenbergen II 4-2. Afdeling Zeeland Zon dagcompet i tie le klas: Domburg-Patrijzen 4-1; Hoofdplaat-Noormannen 2-4; Lewed. Boys-Schoondij'ke 1-1Zeelandia- Robur 3-2; Luctor-Hulsterloo 2-2. Res. le klas: Zeeland Sport III- Renesse II 1-1; Middelburg IV-Ter- neuzen III 1-5; HW '24 II-Honte- nisse II 2-1; Oostburg II-Steen II 1-2 Walcheren II-Vogelwaarde II 0-0; Vlissingen IV-Zeelandia II 3-3. 2e klas B: DFS ll-Goes III 1-3; Zierikzee III-Kruiningen 0-3; Drei- schor-Domburg II 1-3; Hansw. Boys II-'s H. Arendsk. III 5-3; Luctor II- Kwadendamme 2-4. 3e klas D: Zonnemaire II-Robur III 2-6; Dreischor li-Volharding 1-5; Robur IV-SVOWK 1-4; Hansw. Boys III-RCS III 2-4. Z aterdagco mpe title le klas: VCK-MEVO 5-2; 's H. Arendsk.-Arnemuiden II 4-0; Hoek- Bevelanders 5-1; Meeuwen Il-We- meldinge 2-2; Zeeland Sport V-Kats 3-1. 2e klas A: Duiveland-Beren 6-0; SKNWK-SVD 2-2; Brouwershaven- Borssele 1-5; WIK-'s Gravenpolder 1-2; N'ieuwdorp-Kapelle II 6-2. 3e klas A: MEVO II-WIK III 7-1; ZSC-Brouwershaven III 2-0. Uitstapje P.i.G. De afdeling Schouwen-Duiveland van de P.J.G. organiseert op vrijdag 22 november a.s., in samenwerking met Noord-Beveland, een bezoek aan de Rotterdamse Schouwburg. Bijge woond zal worden een uitvoering door het Nieuw-Rotterdams Toneel van „De onbekende soldaat en zijn vrouw". ZIERIKZEE Winterdia' voor Jeugdvogelwacht In: het clubhuis van de Jeugdvo gelwacht aan de Paternosterstraat te Zierikzee werden vrijdagavond jl. voor een groot aantal jeugdleden sproken door mevrouw Van Leeuwen Mennema winterdia's vertoond. De teks,t bij de fraaie dia's werd uitge- sprok endoor mevrouw van Leeuwen terwijl ook de heer F. Schoonakker van de Vogelwacht enige toelichting gaf. In de pauze kregen de jeugdige bezoekers een kop chocolademelk aangeboden en bestond er vereer nog gelegenheid tot het stellen van vragen. Op zaterdag 28 december a.s. wordt in het clubgebouw een schel- penmiddag gehouden. Het is de be doeling, dat de jeugdleden op die dag zelf een aantal schelpen mee brengen met zoveel mogelijk ver schillende vormen. Verbouwing Chr. Nationale School De uit het jaar 1922 daterende oude christelijke lagere school aan het Vrije zal binnenkort drastisch worden gerestaureerd. Op 25 januari van het jaar 1922 werd het huidige (verouderde) schoolgebouw aanbe steed voor de som van f 87.194. Men verwacht dat de huidige restauratie en verbetering van hetzelfde ge bouw zeker het vijfvoudige van dat bedrag 'gaat vergen. Op vrijdag 6 december a.s. za'l het het stadhuis te Zierikzee het verbouwen van de 10- kiasige school tot een 8-klassige worden aanbesteed' onder architec tuur van het Bureau Rothuizen en 't Hooft te Goes. Filmavond „Contact" De R.S.G.-vereniging „Contact" houdt op vrijdag 22 november a.s. in de aula van de school een film avond. Vertoond wordt de humoris tische film getiteld „Whiskey Ga- lory". Vergadering „Beter Wonen" Op dinsdag 19 november a.s. wordt in de foyer van de Concertzaal een buitengewone algemene ledenverga dering gehouden van de Woning bouwvereniging „Beter Wonen". Weer inbraken in bedrijven In de bedrijven op het industrie- terrein en aan de Scheepstimmerdijk - reeds verschillende malen in de belangstelling van inbrekers - heb ben in de nacht van donderdag op vrijdag, zich opnieuw ongenode gas ten gemeld. In maar liefst vier be drijven werd ingebroken, ril. bij Van Dijk Co., Superdam, de voorma lige fabriek van W. Hagen en in de centrale werkplaats. De inbrekers hebben zich telkens toegang verschaft tot de bedrijfs panden door het inslaan van een ruit. Bij :drie bedrijven hadden de inbrekers geen succes, maar bij de centrale werkplaats bedroeg de buit rond f 500. In samenwerking met de rijksrecherche te Den Haag, zette de rijkspolitie - uiteraard langzamer hand geïrriteerd door de frekwentie van de inbraken in deze buurt - een minutieus onderzoek in. Opvallend evenwel is dat de inbrekers zeer weinig sporen hebben nagelaten, het geen het onderzoek niet weinig be- moeilijikt. Jaarfeest C.J.V. Het jaarfeest van de C.J.V. „Samen Verder" (junioren) wordt gehouden op vrijdag 22 november a.s., in het Hervormd vei-enigingsgebouw. Op gevoerd wordt het stuk in drie be drijven: „Trommen voor Mara". Vrouwenbond P.v.d.A. De jaarvergadering van de Vrou wenbond van de P.v.d.A. zal gehou den worden op woensdag 20 novem ber a.s., in de koffiekamer van het „Huis van Nassau". In deze vergade ring zal een praatje - met dia's - worden gehouden door de heer A. Meelij ker. Aan de orde komen ver der een aantal huishoudelijke zaken en een bestuursverkiezing Tot be sluit: een gezellig uurtje in de vorm van „pakjesavond". Centrale Fokveedag De prijsuitreiking van de in het afgelopen seizoen gehouden Centrale Fokveedag, zal plaats hebben op don derdag 21 november a.s., in het „Huis van Nassau". Een algemene indruk van de tentoonstelling zal worden gegeven door de heer W. van Sluis, inspekteur van het N.R.S. Verder zal een aantal films worden vertoond. Ledenvergadering Chr. Piattelandsorganisaties De Gewestelijke afdeling Schou wen-Duiveland van de Zeeuwse C.B. T.B., de Coöperatieve Aan- en Ver koopvereniging van de Gewestelijke afdeling G.A. en de Christelijke Plattelands Jongerenbond Schouwen- Duiveland, houden op vrijdagavond 29 november a.s. in de bovenzaal van het „Huis van Nassau" te Zierikzee een gecombineerde algemene leden vergadering. Op deze vergadering zullen als sprekers fungeren de heren E. Bae- rends uit 's-Gravenpolder, secretaris van de Zeeuwse C.B.T.B. en A. G. Heijboer uit Goes, adjunct-directeur van de Ondei-linge Waarborgmaat schappij van de Zeeuwse C.B.T.B., met respectievelijk de onderwerpen: „Niet om het spel alleen, maar ook om de knikkers" en „Verzekeringen, absoluut noodzakelijk"? Het is de eerste keer dat de heer E. Baerends in de kring Schouwen-Duiveland komt spreken. Tijdens deze vergadering kunnen door de leden vragen worden ge steld in verband met de voorgeno men samenwerking van de Zeeuwse C.B.T.B. met de C.B.T.B. Holland- Brabant. Ook over het prijsbeleid en het structuurbeleid in de Nederland se land- en tuinbouw zal wel een en ander te vragen zijn. Wanneer er voldoende belangstel ling voor bestaat is men van plan om dit winterseizoen een cursus te Zierikzee te organiseren met als titel „Twintig jaar later". De inhoud van deze cursus is speciaal gericht op de problematiek van de zelfstandige on dernemers met opgroeiende of oudere kinderen. Ook voor boerinnen is deze cursus van groot belang. Het mini mum-aantal deelnemers bedraagt zes echtparen. Opening speciaalzaak Op woensdag 20 november a.s. zal de tapijtspeciaalzaak van Woning inrichting A. Deurloo, in het pand Appelmarkt 14, worden geopend. ZIERIKZEE BRUINISSE Succesvol zaadvissen De mosselzaadvisserij, c.q. de vis serij op halfwas mosselen, op dins dag 12 en woensdag 13 november, is voor de Zeeuwse mosselkwekers- vloot toch nog een succes geworden, ondanks mist op dinsdag en harde oostenwind met lage waterstand op woensdag. Van het voornemen om ook nog een vracht mosselen mee te rug te nemen, moest, als gevolg van de oosterstormwin.d, door de mees ten worden afgezien. HAAMSTEDE Recreatie-riolering gegund Namens de gemeente Westerschou- wen werd het uitvoeren van een deel van de zg. recreatieriolering in de Hogeweg tussen Burgh en Wes- tenschouwen over een lengte van plm. 1800 meter gegund aan Aanne mingsbedrijf A. Wallaard te Noorde loos voer de som van f 217.000. Er waren destijds 13 inschrijvers voor dit werk. BURGH Tankauto in septictank Zaterdagmiddag zakte op het schoolplein der o.l.--school te Burgh een geladen tankauto der firma Mol uit Schuddebeurs bij het achteruit- rijlden op het schoolplein in de al daar gelegen septictanks der school. Met behulp van gemeentepersoneel en van Bom N.V. uit Burgh werd het gevaarte uit zijn moeilijke positie bevrijd. De auto liep geen schade op, doch aan het tegelplateau werd wel schade aangericht. NOORDWELLE Bijeenkomst Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Noordwelle en omstreken houdt op woensdag 20 november a.s. in zaal Lokker-v. d. Zande te Noordwelle een bijeen komst. Voor de pauze zal de heer J. Gel'dof, verbonden aan de P.Z.E.M. te Middelburg voor de dames het onderwerp: „Veiligheid, juist bij elektriciteit" behandelen. De aan dacht wordt speciaal gevestigd op de huisinstallatie en wat wel en wat niet is toegepast bij het aansluiten van toestellen. Met het oog op de komende feest dagen zal het tweede deel van de avond worden gevuld met een dé monstratie. Mej. E. v. d. Stadt, huis- houdlerares te Haamstede zal een demonstratie verzorgen voor het ma ken van kaasfondue. De 'gymnastiek lessen zijn verschoven van dinsdag avond naar de maandagavond in het Dorpshuis. Rode Kruisfilm In zaal Lokker-v. d. Zande draait heden (maandag) avond de Rode Kruisfilm „Spencer's Mou'tain" met in de hoofdrollen Henri Fonda, Mau reen O'Hara en James Mac Arthur. Aanvang 8 uur. DREISCHOR Resfaurafie in oude stijl Namens de huidige eigenaar, de heer F. J. Kok uit Den Haag, zal door de Rijksdienst voor Monumen tenzorg te Voorburg binnen afzien bare tijd een begin worden gemaakt met de restauratie van het histori sche pand aan de Ring 22 te Drei schor. Het betreft hier de voormalige schilderszaak van wijlen K. Telle. Door vorige eigenaars is het pand in Maandag 18 november Zierikzee Ned. Hervormd verenigingsgebouw, 8 uür, ledenvergadering Rode Kruis. B rouwersha ven Vergadering gemeenteraad. Noordgouwe Hotel v. d. Weijde. 7.30 uur, Platte landsvrouwenbond. Dinsdag 19 november Zierikzee Huis van Nassau, 7.30 uur, Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting Sch.- Duiveland. Huis van Nassau, 8 uur, vergadering IJsvereniging Zierikzee. Openb. 1. school N. Boogerdstraat, 19.30-21.30 uur, beroepententoonstel- ling. Concertzaal-foyer, 8 uur, algemene ledenvergadering „Beter Wonen" Haamstede Geref. kerk, 7.45 uur, vergadering N. C.V.B. de loop van de jaren nogal drastisch verbouwd en vooral de voorgevel is er bepaald niet fraaier op geworden. Nu de heer Kok het pand al enige tijd in zijn bezit heeft zal het weer in de oorspronkelijke staat worden teruggebracht. De grote brede en es thetisch onverantwoorde deur zal worden vervangen door de oorspron kelijke deur, terwijl ook weer drie ramen (nu twee) zullen worden aan gebracht. De huidige eigenaar, de heer F. J. Kok uit Den Haag is de laatste 10 jaar in Dreischor zeker geen onbekende meer. De heer Kok komt al .jaren in Dreischor vanwege zijn bemoeiingen met de Nederland se Vereniging voor Ondoiwatersport „Barracuda", waarvan hij de techni sche verzorging voor zijn rekening neemt. Vooral in de weekends is de heer Kok altijd zeer actief bezig om allerlei duik demonstraties op Schou wen-Duiveland te leiden of de dui kers van de nodige perslucht te voorzien. De aanbesteding van het pand is dus nu aanstaande. BRUINISSE Schippers geverbaliseerd In de nacht van zondag op maan dag 10-11 november, is een groot aan tal mosselkwekers geverbaliseerd, cmdat in plaats van door de Volke rak-sluizen nog de oude - nog niet afgesloten route - werd gevaren. De „Aktief" aan de grond Pech blijft schipper C. den Braber en zijn schip Aktief" vervolgen. Nog steeds zit het schip, dat eerst zijn roer verspeelde, dicht bij de haven ingang van de reparatiehaven te Bruinisse aan de grond. In de nacht van vorige week donderdag op vrij dag lag een groot schip, geladen met een ijzerconstructie, in de buurt voor anker. Door het breken van de an kerketting sloeg het schip los en voer toen. als speelbal van wind en gol ven, boven op de „Aktief". In de achterspiegel ontstond een grote deuk en een scheur, die met cement door scheepswerf fa. Van Duivendijk Zonen provisorisch werd gedicht. De „Aktief" zit echter nog steeds aan de grond. Politieman doodgereden HOOFDDORP, 17-11. De 35-jari- ge hoofdagent van de politie in Hoofddorp, K. Hogenberg, is om het leven gekomen toen hij werd aange reden door de kaashandelaar B. L. den E. (35) uit Noordwijkerhout, die volgens de politie onder invloed was. De man die is opgesloten, had de voetbalwedstrijd Ajax-Feijenoord bijgewoond. Omstreeks kwart voor zeven stond1 hoofdagent Hogenberg op de rijks weg Amsterdam-Den Haag bij Bad hoevedorp het verkeer te waarschu wen voor filevorming die was ont staan na een botsing. Den E. rea geerde niet tijdig en reed met zeer hoge snelheid door. Op het laatste moment remde hij. slipte en schepte het slachtoffer, dat later in het Wil- helmina Gasthuis in Amsterdam overleed. Mevr. Van Someren voorzitter V.V.D. HILVERSUM. 16-11. Het hoofdbe- stuur van de V.V.D. heeft zaterdag mevrouw G. V. van Someren-Dow- ner uit Rotterdam als enige geplaatst op de kandidatenlijst voor d'e functie van partijvoorzitter. Mevrouw van Someren, onlangs afgetreden als Lid van de Tweede Kamer, zal in deze functie opvolgen ir. K. van der Pols, dlie gemeend heeft voor de functie van partijvoorzitter te moeten be danken. In de in maart van het vol gend jaar te houden jaarvergadering zal over de kandidaatstelling voor deze vakature definitief worden be slist. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 18-11. Aangevoerd totaal 1978 stuks vee, t.w.: 1550 vet te koeien en ossen en 428 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen: extra kwaliteit f 4,70-5,10, He f 4,10-4,55, 2e f 3,60-3,90, 3e f3,30 -3,50, stieren f 4,40-4,95, worstkoeien f 3,20-3,35; varkens (leven'd' gewicht) le kwaliteit f 2,52-2,56, 2e f 2,49- 2,52, 3e f 2,46-2,49, slachtzeugen f2,00 -2,12, zware varkens f 2,10-2,25. Vette koeien en essen: aanvoer groter; handel vlot; prijs'houdenL Varkens: aanvoer minder; handel vlug; prijzen hoger, enkele prima's boven notering. RIJSWIJK. De Nederlandse deel nemers aan de Olympische Spelen zijn zaterdagmiddag namens de re gering ontvangen door mej. dr. M. A. M. Klompé, minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2