lees eten is verantwoordoten..- 7" Vragen over NAVO-beleid Geen sanering voordat schaderegeling ex art. 8 bekend is M DE FUSIE VAN DE N.V. ZEGAM EN DE N.V. PZEM ZIERJKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 12 november 1968 Nr. 20096 Verdachte moordaanslag ingesloten VENLO, 11-11. De 19-jarige tuin dersknecht A. B. die ervan verdacht wordt vorige week donderdagnacht de 40-jarige J. Theurzeit met een Voor 30 jaar OUWERKERK. De aardappelcol lecte voor de Stichting Kinder zorg te Middelburg is bijzonder succesvol afgesloten. Niet minder dan 2723 kg. aardappelen en 1075 kg. groente konden worden opgezonden. ZIER1KZEE (Adv.). Zware fanta sie wollen dekens, 2-persoons f 2,48; fijne zijde kinderledikantdeken f 1,90 haardzeilljes 18 cent: salongarnitu ren, 2 crapeauds, 4 stoelen massief eiken los raam met veren f 38. ZIER1KZEE. Voor de verfilming van A. M. de Jong's overbekende werk: „Merijntje Gijzens Jeugd" be stond zaterdagavond in de Concert zaal goede belangstelling. RENESSE. In de gemeenteraads vergadering was men van mening, dat er in deze gemeente een grote behoefte bestaat aan een vereni gingslokaal. Z1ERIKZEE (Adv:). Vacant de be trekking van jeugdherbergouders aan de jeugdherberg „Weelzicht" te Schuddebeurs. Vrij wonen en vuur en licht. Salaris f 200 per jaar met emolunienten. WESTELIJK SCHOUWEN. Opge richt werd het strijkorkest Sibelius'. Reeds 14 leden traden toe. N1EUWERKERK. Door de Chr. Meisjesclub „Excelsior" zijn in de afgelopen zomer een 100-tal kleding stukken vervaardigd, die verdeeld zullen worden onder behoeftige ge zinnen. ZIERIKZEE. Door de Bond van Boerinnen en andere Plattelands vrouwen, afdeling Schouwen-Duive- land, is het 5-jarig bestaan feestelijk herdacht. BROUWERSHAVEN. Voor het de partement Brouwershaven der Maat schappen tot Nut van 't Algemeen is vertoond de film „Het leven van Emile Zola". Na afloop werd gedanst MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 11-11. Klei-aard- appelen voor het binnenland: Bintje 35-55 mm f 10,50-11,50; Bintje 40 mm opwaarts f 11,00-12,00; Bintje 55 m mopwaarts f 12,00-12,50; Eigen heimers 40 mm opwaarts f 15.00- 17,50; Furore 40 mm opwaarts f 13,50 -15,50. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opwaarts geen notering. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 40 mm opwaarts geen note ring; Bintje 35-55 mm f 10,50-11,50. Bintje 45 mm opwaarts f 13,00; Bint je 40-60 mm 'geen notering; Bintje 55 mm opwaarts f 12,00-12,50; Furo re 40 mm opwaarts f 14,00-15,00. Zand-aardappelen, voor de export: Bintje 35 mm opwaarts f 9,00. Andere blanke rassen van de klei grond: 45 mm opwaarts f 11,50. Voer-aardappelen f 2,00-5,00. Stemming: binnènland en export rustig. Prijzen vastgesteld per. 100 kg. af bedrijf op auto volgens kwaliteits eisen binnenland c.q. export. Een idyllisch plaatje van Seroosker- ke's centrum. De foto dateert uit 1920. De toenmalige jeugd van „Se- roos" staat en zit hier onder de bomen tijdens het experiment van- de fotograaf. schot uit een automatische karabijn te hebben neergeschoten, aan de ge volgen waarvan deze kort daarna overleed', is maandag voor de offi cier van justitie te Roermond ge leid, en op diens last in 't huis van bewaring ingesloten. De 31-jarige F. K. en de 40-jarige E. K., die in> ver band met de ernstige mishandeling van de 21-jarige T. B. (die in de zelf de nacht plaats vond en waarbij ook het later dodelijk gewonde slachtof fer van de schietpartij aanwezig was) zijn eveneens maandag voor de offi cier van justitie geleid. Deze heeft hen echter wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten gesteld. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 11-11. De fractielei der van de Pw.d.A. in de Tweede Kamer, drs. J. M. den Uly, is van plan de ministers van defensie en buitenlandse zaken morgenmiddag mondeling te vragen of het juist is dat de regering heeft besloten in de komende vergadering van de Navo- raad - die deze week in Brussel ge houden wordt - aan te bieden de Nederlandse defensie-uitgaven ini de lopende kabinetsperiode tot een maximum van 250 miljoen gulden te verhogen. Hij informeert voorts of het juist is dat voor een groot deel van deze extra uitgaven is gedacht aan een aanzienlijke vergroting van het aan tal te bestellen tanks en aan het on gedaan maken van de voorgenomen verkoop van vliegtuigen aan wést- Duitsland. LYON. In het Edouard Herriot- ziekenhuis te Lyon is zondag een harttransplantatie - de derde in Frankrijk - uitgevoerd. Vergadering Algemeen Vissersbelang BRUINISSE, 9-11. Te Bruinisse vergaderde de mosselkwekersvere- niging Algemeen Vissersbelang on der leiding van burgemeester C. H. van de Linde. Naar aanleiding van de ingekomen stukken, waarbij een circulaire be treffende sanering van mosselkwe- kersbedrijven, zette de voorzitter uiteen een onderhoud te hebben ge had met enkele topfiguren uit de visserijwereld. Voordat de inhoud van d'e schaderegeling ex art. 8 van de Deltawet bekend is, is het niet mogelijk tot sanering over te gaani, c.q. kunnen de betrokkenen geen be sluit nemen om tot sanering over te gaan; men weet niet waar men aan toe is. Het is noodzakelijk, dialt mossel kwekers wier percelen als gevolg vaai de afsluiting van het Brouwers- havense Gat, in de Grevelingen ver loren gaan, kunnen beschikken over een perceel, om hun uit de Wadden zee gehaalde mosselen, te kunnen bergen indien de partij te Yerseke wordt aangeboden en die partij om een of andere oorzaak niet wordt verkocht. De daarover gevoerde be sprekingen geven goede moed, dat inderdaad grond daarvoor beschik baar zal' worden gesteld. Uit mededelingen van de penning meester de heer W. Okkerse bleek dat de feesten ter herdenking van het 500-jarig bestaan een uitsteken de stimulans hebben gegeven, om de aandacht te vestigen op de mosselen, maar ook op de problemen, die ron dom de mosselkwekerij spelen. Toch is van het Propagandafonds voor de Mosselen bericht binnen ge komen, dat op de steun dat door het mosselfonds werd gegeven bij het organiseren van mosselfeesten, in de toekomst belangrijk zal worden be zuinigd, zulks met ingang van het jaar 1969. De propaganda voor de mosselen kon worden gevoerd, zon der dat dit geld kost aan de Visserij vereniging zelf. De daarvoor be schikbaar gestelde gelden, waren voldoende. De Centrale Bank van IJsland heeft maandag heleend gemaakt dat de IJslandse kroon is gedevalueerd met 35,2 procent. De koers bedraagt nu 88 kronen per Amerikaanse dol lar. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 13 NOVEMBER. NED. I. In het middagprogramma brengt de TROS twee afleveringen van de kinderstrip „Rik de Kikker" en een programmaatje van het pop pentheater van Frank Kooman. Het NTS-avondprogramma gaat van start met„Scala". O.m. een interview, het parlementair overzicht, het nieuws uit de weekbladen en „Van gewest tol gewest". Na het journaal -is het grote ogenblik aangebroken: Ajax speelt thuis tegen de Turkse kampi oen Fenerbahce uit Istanboel in de achtste finale van de strijd om de Europacup voor landskampioenen. In de pauze een politiek praatje van de partij Radicalen van de heer Aarden. Na afloop een film van Charlie Chan. De goedmoedige Chi nese speurder slaat ditmaal zijn slag op Broadway, zvaar hij een myste rieuze moordzaak oplost. Voor het laatste nieuws nog even napraten over de match van vanavond. NED. II. De TROS met een afle vering van „Voyage la the bottom of the sea". De seaview loopt voor de zoveelste maal gevaar opgebla zen te worden. Na het journaal de tweede Amerikaanse serie, wat min der spannend. Het is „Hel spook van mevr. Muir". Een nieuwe rubriek is „Old time movie club". Naar het voorbeeld van een aantal Amster damse vrienden van de stomme film gaat Jan Keja op gezette tijden oude films vertonen. Een moderne rol prent is „Een zomer in Hiroshima" waarmee Japan een eervolle vermel ding haalde bij de Prix d' Italia. Het is een film over de atoombom. Hoofdpersoon is een vrouw, die bij de ontploffing radio-actief besmet is en die een langzame dood sterft. Daarna een aflevering van „De dief van Washington". Hij krijgt op dracht om een belangrijk document te stelen uit een vijandelijke ambas sade. DONDERDAG 14 NOVEMBER. NED. I. „Roofdieren in mensen handen" is een documentaire over mevr. Hagenbeek die in de Ham- burgse dierentuin haar beste krach ten wijdt aan het opleiden van dompteurs en het trainen van jonge dieren. „De jonge onderzoekers'' ko men erna aan het woord. Daarna het journaal en „Achter het nieuws'' met feiten en meningen. Hoofdschotel is het televisiespel „De wilde eend", van de Noorse schrijver Hendrik Ib sen. Het is een familiedrama, waar in centraal- staal het gezin van de fotograaf Hjalmar Ekdal. Het is een bijzonder sterk spel van Ibsen, waar- Flitsen uit het buitenland in hij opnieuw zijn loodzware ethiek en zijn lijfspreuk „kiezen of onder gaan' 'als grondslag kiest. De rolbe zetting staat borg voor een indruk wekkende toneelavond. Teleac komt met de aankondiging van een nieu we cursus (over de export) en de achtste les in „Kijk eens wat ik zeg". NED. II. „Scala"' met o.m. het in ternationaal agrarisch nieuws en de signalering van artistieke evenemen ten. De VPRO verzorgt het program ma na het journaal. Jan Blokker opent met zijn bekende rubriek „Ci nema'' over film en filmmakers. In „Blikopener" worden iveer enkele onvermoede aspecten van kunst en kuituur belicht. Het volgende kwar tier spreekt Henk Biersteker met de Amerik. theoloog Richard Shaull. „Drie jaar na Vaticanum twee" is een programma dat wordt uitgezon den onder auspiciën van de geza menlijke kerken. Het onderwerp van gesprek is de ontwikkeling van de R.K. Kerk sinds het tweede Vati caanse concilie. WOENSDAG 13 NOVEMBER. NED. I: Schooltelevisie: 11.00 Stu dielessen; 11.25 Beroepen na de lts; 11.50 Einde; 17.00 Rick de Kikker; 17.18 Poppentheater Frank Kooman; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.06 Scala; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.10 Ster; 10.13 -Ajax-Fenerbahce; 22.00 Charley Chan op Broadway; 23.10 Nabeschouwing; 23.20 Journaal 23.25 Openbaar kunstbezit; 23.40 Ein de. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in. kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Programma-overzicht; 19.0S Voyage to the bottom of the sea (kleur); 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Het spook en mevr. Muir (kleur); 20.45 Old time movie club; 21.20 Een zo mer in Hiroshima; 22.00 De dief van Washington (kleur); 22.50 Journaal. DONDERDAG 14 NOVEMBER. NED. I: Schooltelevisie: beroepen na de lts: 11.25 Grote Europeanen; 11.50 Eincle; 14.00 Ontdekkingen in onze samenleving; 14.25 Walter en Connie; 14.50 Einde; 18.50 Fabeltjes krant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster: 19.06 Roofdieren in mensenhanden; 19.46 De jonge on derzoekers; 19.56 Ster; 20.00 Journaal 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 De wilde eend; 22.40 Journaal; Teleac: 22.45 Cursusinformatie; 23.00 Kijk eens wat ik zeg; 23.30 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Cinema; 21.05 Blikopener; 21.45 Richard Shaul; 22.00 Drie jaar na Vaticanum tioee; 22.30 Journaal. ZURICH. Uit het „Kunsthaus" in Zurich is zondag een paneel van de schilder Salvador Dali gestolen, zo meldt het Zwitserse persbureau A.G. SAIGON. Het Zuidvietnamese weekblad „Con Ong" is door het mi nisterie van voorlichting een ver schijningsverbod opgelegd ómdat het zich aan laster schuldig zou hebben gemaakt. TEL AVIV. Het Israëlisch militair tribunaal in: Gaza heeft zes jonge Arabieren, op beschuldiging van ver schillende ondermijnende activitei ten, tot gevangenisstraffen van drie tof 15 jaar veroordeeld. AMMAN. Israëlische en Jordaanse strijdkrachten hebben maandag el kaar tweemaal over de Jordaan be schoten. LAGOS. De ondertekening van een Russisch-Nigeriaanse overeenkomst voor technische en 'economische sa menwerking op lange termijn is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Een re den hiervoor is niet opgegeven. CAGLIARI. Uit protest tegen het onderwijssysteem hebben rond 1000 kinderen maandag hun scholen in het armoedige dorp Orgosolo op Sar dinië verlaten en hun onderwijzers verjaagd. LEICESTER. De pasfoor van het dorp New Ollerton bij Leicester in Engeland is ontslagen, nadat hij te genover zijn bisschop als zijn mening te kennen 'had gegeven, dat er meer openlijk over de 'kwestie van de ge- boortenregeling moet worden ge sproken. De pastoor in kwestie kreeg 19 jaar geleden de priesterwijding. JERUZALEM. Israël heeft het ver zoek van Egypte verworpen om „uit gewerkte voorstellen over de terri toriale vraagstukken" in te dienen, omdat de Egyptische regering geen vredesbesprekingen wil beginnen. HONGKONG. Het Noordvietname- se blad ,,'Nhan Dan" heeft maandag de WS. verweten dat zij hun oorlogs inspanning in Zuid-Vietnam opvoe ren en verklaard dat Noord-Vietnam en de Vietcong het recht hebben na elke aanval „terug te slaan". Daarom kon ook een der laatste punten op de agenda1 handelen over: het al of niet houden van een feest avond je voor mosselkwekers in het bijzijn van echtgenote of verloofde. Tot organisatie van een dergelijk avondje werd besloten. Mosseladvicscommissie De voorzitter had de vergadering van de Mosseladviescommissie bijge woond. Daar was gebleken, dat tot 5 november te Yerseke waren aan gevoeld 574.000 tonnen mosselen. Hiervan waren aan de handel gele verd 528.902 tonnen, aan het Mossel- fonds waren geleverd 102 partijen of 42418 ton. 35 partijen werden afgekeurd om dat zij niet voldeden aan de kwali teitseisen. Geïmporteerd weiden door de handel 1400 ton buitenlandse mosselen .Uit deze cijfers kan wor den afgeleid dat op de verwater plaatsen bij de handel een voorraad moet bestaan van 100.000 tonnen. In totaal zijn aangevoerd 1389 partijen, maar de export tot begin november bedraagt in totaal 303.000 tonnen. Het leveren van meer dan 50.000 tonnen in het Mosselfonds (bij de 42.418 tonnen per 5 november kwa men nog diverse partijen), heeft tot gevolg gehad dat het Mosselfonds, waaruit de mosselen werden betaald, die niet aan de handel konden wor den verkocht, is uitgeput. Er zijn echter nog mosselen ge noeg, die voor levering in het fonds in aanmerking komen, zodat weel een nieuw fonds zal moeten worden geformeerd. De kwaliteitseisen Besloten werd de kwaliteitseisen zowel voor fonds als handel te ver- schérpen. In dé eerste plaats door het maximaal' aantal mosselen dat een partij van 2,5 kg mag bevatten te stellen op 160. Dit geldt zowel voor de handel als de mosselen die in het fonds worden gelést. Voorheen was dit 175. In de tweede plaats werd' door de M.A.C. besloten dé heffing van iede re aangevoea-de ton te brengen van f 1,70 voor de kweker en f 0,30 voor de handel. Dit laatste Werd door allen een ri goureuze verhoging genoemd. Ge vraagd werd waarom niet een pla fond in de aanvoer wordt gelegd, door te bepalen dat iedere kweker een bepaalde hoeveelheid (percenta ge) aan het fonds mag leveren. On gelimiteerde aanvoer zou daardoor kunnen worden vermeden. Pry zen verschil De secretaris, de heer H. Schot, w'ees op het verschil dn prijzen dit jaar of vorig jaar, het alternatief vorig jaar bij het oprichten van de Stichting Algemeen Mosselbelianlg was beperking van de aanvoer. Ge vreesd wordt, dat de nu genomen maatregelen, verlaging van het tukstal en verdubbeling heffing nog niet drastisch genoeg zijn om het beoogde effect, vorming van een nieuw fonds te bereikën. De heer L. de Waal, een d'er sti mulators van de Vissex-ij1-tentoon stelling tijdens de feest week. kon mededelen dat de baten van die ten toonstelling niet aan het feestcommi- té behoefden te worden afgedragen. Er is dus een fondsje voor aankoop vanmateriaal want spreker zou gaarne zién, dat tentoonstellingsma teriaal voor deze verdwijnende be drijfstak kon worden aangekocht, of van de leden gratis kon worden ont vangen. Bij de rondvraag werd gewezen op de bevredigende gang van zaken, bij' de schadeclaiming in de Eendracht (Aanleg Schelde-Rijn-verbinding). KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ZWIJNDRECHT. Een tot nu toe onbekend gebleven vaartuig heeft in het afgelopen weekeinde enkele sleepboten van de sleepdienst Broe dertrouw te Zwijndrecht, die bij het kantoor van de rederij langs de Oude Maas waren afgemeerd, flink beschadigd. De schade wordt voor lopig op f 30.000 geraamd. ASSEN. In een ziekenhuis in As sen is d'e 35-jarige vertegenwoordi ger J. Visser uit Hoogeveen aani de gevolgen van een verkeersongeval overleden. Zaterdagnacht botste hij met zijn personenauto 'in Hoogeveen tegen een tegemoetkomende auto. VOORBURG. Minister de Block van economische zaken heeft in Voorburg de eerste paal geslagen voor het nieuwe gebouw van' bet Centraal Bureau voor de Statistiek. Het gebouw moet eind 1972 klaar zijn. DEN HAAG. De „Federatie van Nederlandse oudstrijders organisa ties" heeft minister-president de Jong in een -brief gevraagd voorzie ningen te treffen, waardoor een einde wordt gemaakt „aan de voort durende ontluisteringen van het na tionaal monument". DEN HAAG. Een sportauto met postzegels ter waarde van f 30.000 is in) Den Haag gestolen. De benadeel de is de postzegelhandelaar A. Ver sluis uit Amsterdam. Hij had zijn auto met linnen dak twee minuten onbeheerd in de Kettingstraat in de •residentie laten staan. DEN HAAG. Voor f 10.000 aan sieraden is uit een woning aan de Hart Nibbrigkade verdWenen. Door een ruitje aan de achterzijde van de op de parterre gelegen woning in te slaan1 kon men de woning binnenko men. De sieraden werden aangetrof fen in een kast op een slaapkamer. DEN HELDER. De politie heeft het 'lijk gedregd van de 60-jarige heer Kamp uit Den Helder, die zaterdag avond met zijn auto in het Noord- Hollands kanaal, ten noorden van Scho'orldam, terecht was gekomen. Zoals gemeld is ook dg echtgenote van de heer Kamp bij dit ongeval omgekomen. UTRECHT. De Stichting N.V.V.- Jongerencontact meent dat het ern stige tekort aan woningen ruim 20 jaar na afloop van de tweede we reldoorlog als een grof schandaal is te beschouwen, vooral omdat d:it te kort met name drukt op de jonge gezinnen, en op degene met de laag ste inkomens. DEN HAAG. Het gerechtshof in Den Haag heeft de 27-jarige Sonja Z. uit Amsterdam vrijgesproken van de haar ten laste -gelegde opzettelijke zware mishandeling van haar echt genoot. die de oorzaak van diens dood zou zijn geweest. Het hof acht te de opzet niet bewezen. Sonja Z. is op vrije voeten gesteld. jjiin ^111111111111111111111111111111111111111111111 IJMf 1 STEUNT 1 de aktie Overdekt zwëmbad' E Stort uw bijdrage op giro E 137677 t.n.y. Zieribzeesche 5 E Nieuwsbopé met vermelding E 5 van hejrmotto! Ook kasstor- s S tingej* 11111 Ml 11111111 i 11 i 1111111111111111111111II1111 f I MIDDELBURG, 8-11. Anderhalf jaar geleden besloot de al-gemene vergadering van aandeelhouders van ZEGAM tot het doen instellen van een onderzoek naar de mogelijkhe den van fusie, c.q. nauwere samen werking met de N.V. P.Z.E.M. lm het najaar van 1967 werd daartoe een door 'de raad van bestuur benoemde commissie geïnstalleerd, bestaande uit de heren: 1. dr. W. H. van den Berge, oud- staatssekretaris van financiën, lid van de Raad van: State (voorzit ter); 2. ir. T. Bogerd, 'direkteur en wnd. direkteur van resp. N.V. PZEM en N.V. ZEGAM; 3. H. J. Valk, oud-direkteur van het Gemeente -En erg iebedri j f Rotter - dam; 4. N. M. Ch. Verburg, direkteur Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. Deze commissie kon op 10 juni 1968 haar rapport aanbieden. In dit rap port is in de eerste'plaats een vorm van optimale samenwerking ontwik- keld, waarbij het beheer van ZE GAM aan PZEM wordt opgedragen en ZEGAM als zelfsta/ndig beleidsin- •stituut op het gebied van de gas- voorziening blijft 'bestaan. Daar naast is uitvoerig aandacht geschon ken aan de mogelijkheden van fusie. Bestudering en bespreking in da gelijks bestuur en raaid van bestuur hebben geleid lot een voorstel aan de algemene vergadering van aandeel houders conform de conclusie van het rapport. Rapport- en voorstel zijn in de algemene vergadering van aandeelhouders behandeld Op deze vergadering waren 654 van de 725 geplaatste aandelen ver tegenwoordigd; met ruime meerder heid besloten aandeelhouders tot fusie met de N.V. PZEM. 'Na dit besluit zullen de onderhan delingen met de N.V. PZEM volgen en zal overeenstemming moeten wor den bereikt over de voorwaarden, waaronder fusie tot stand zal kim men komen. Deze voorwaarden ko men in hoofdzaak neer op een ver groting van het aandelenkapitaal van de N.V. PZEM, waarvan de provin cie Zeeland alsdan 2/3 gedeelte in handen krijgt en de gemeenten 1/3 deel. (Momenteel bezit de provin cie vrijwel alle aandelen van de N.V. PZEM en 35 pet. van de aandelen van ZEGAM, terwijl de gemeenten van de N.V. ZEGAM 65 pet. van de aandelen bezitten). Hiermee zal wor den bereikt, dat de gemeenten een betekenende invloed in het energie bedrijf verkrijgen. Dit wordt alge meen als een belangrijke grondslag voor een eventuele fusie gezien. De bezetting van de zetels in de be stuurslichamen zal overeenkomstig dezelfde gedragslijn bepaald worden. Met de hiervoor genoemde proce dure (onderhandelingen met N.V. PZEM en daarna nég nodige bespre kingen en maatregelen) zal uiter aard nog énige tijd gemoeid zijn. Vandaar, dat als streefdatum voor d'e fusie 1 januari 1970 wordt aan gehouden. In verband met de komende fusie van dc N.V. Zegam en de N.V. P.Z.E.M wordt van officiële zijde over dc positie van dc gebruikers medegedeeld, dat er tevoren reeds een merkbare vorm van samenwer king tot ontwikkeling kwam, n.I. de gezamenlijke meteropneming en de gecombineerde afrekening. Door het in bedrijf nemen van een computer bij de N.V. P.Z.E.M. was verwezenlijking van deze vorm van samenwerking op economische basis mogelijk. Achtereenvolgens werden de verbrui'kersg'egevens van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid-Beve land, Tholen, Schouwen-Duiveland en West Zeeuwsch-Vlaanderen ge combineerd. Nog voor het einde van dit jaar zullen ook de gegevens voor Walcheren worden samengevoegd, zodat de gezamenlijke dienst vanaf 1 januari 1969 voor het, gehele ver zorgingsgebied ,zaJl functioneren. Dc fusie betekent voor de verbrui ker. dat hij zich met al zijn vragen op het gebied van de energievoorzie ning tot een en hetzelfde bedrijf zal kunnen wenden. Men denke bijvoorbeeld aan aan vragen om aansluiting bij vestiging, melding van en verwerking van mu taties bij verhuizingen en voorts de voorlichting over de specifieke toe passingsmogelijkheden. Aai'dgas is immers bij uitstek geschikt voor ruimte verwarming, terwijl elektri citeit voor verlichtingsdoeleinden en de meeste huishoudelijke apparaten de aangewezen energiesoort as. Zo zal het samengaan van de beide maatschappijen tot besparingen lei den, die uiteindelijk ook weer aan de Zeeuwse gemeenschap ten goede zullen komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 9