Verkoopactie kinderpostzegels te Zierikzee officieel gestart STREEKNIEUWS Cylinderinhoud 250 cc Rijdt veilig met melk AGENDA Rijk sscholengemeensehap „Prof. Zeeman" gaat eeuwfeest vieren Engeland blijft hameren op lidmaatschap E.E.G. Fraaie collectie kaarten in U.V.V.-staod postkautoor ZIERIKZEE. 12-11. Heden (dins dagmorgen vond in het postkantoor een vroege start plaats van de jaar lijkse verkoopactie, georganiseerd door de plaatselijke U.V.V., van kin derpostzegels en wenskaarten waar van de opbrengst ten goede komt aan de Stichting „Voor het Kind". Voor de plaatselijke actie, die onder leiding staat van mevrouw H. S. Hcuscr-Kok, werd het officiële start sein gegeven door burgemeester D. W. Kastelein, die als eerste een groot aantal kaarten en postzegels voor het goede doel aankocht. Mevrcuw der Weduwen-Steendijk presidente van de Zierikzeese U.V.V. leidde de actie in met een woord van welkom tot de burgemeester en de directeur van het postkantoor, de heer H. M. v. d. Post. Aan de P.T.T.. in de persoon van de heer v. d. Post, werd dank gebracht voor het be schikbaar stellen van de verkoop ruimte in het postkantoor. De U.V.V. presidente dankte verder mevrouw Heuser voor het vele voorbereidende werk voor de plaatselijke verkoop- actie verricht. Gcede resultaten Vorige jaren is de Zierikzeese bur gerij bijzonder goed voor de dag ge komen. De gemiddelde opbrengst lag per inwoner belangrijk boven het landelijk gemiddelde. In 1967 bijv. was de opbrengst f 10.683,- en dat betekende bij een bevolking van 7.7S5 een gemiddelde van f 1.37 per inwoner. Het landsgemiddelde was in 1967 f 0,94. In 1966 was het Zie rikzeese gemiddelde f 1,19, het lands gemiddelde f 0,95. Zeeland heeft in flinke mate van de opbrengst mogen profiteren. Zo deelde het Internaat voor Schippers kinderen te Terneuzen in de op brengst voor een bedrag van niet minder dan f 250.000,-. Een uitke ring vond ook plaats nan het mr. A. de Rooshuis te Ncordgouwe, aan huize „Welgelegen" te Serooskerke, de stichting „Joseph" te Vlissingen, aan „Pro Juventute" en de ver. voor R.K. Gezinsvoogdij eji patronage te Middelburg. De verkoop te Zierikzee vindt weer plaats vanuit de zeer geschikte en gced verzorgde stand die voor dat deel staat opgesteld in de hal van het postkantoor. Voor de verkoop zergen de dames van de U.V.V., en wel iedere dag van 9 tot 12 uur, be halve op zaterdag. De stand blijft geopend tot 1 januari a.s., maar zal in de Sinterklaasweek gesloten zijn. Er kan een keus gemaakt wordlen uit zeer veel fraaie wenskaarten in de prijs van f 0,15 tot f 1,25 en uiter aard1 hebben de U.V.V.-dames ook de beschikking over een flinke voorraad postzegels. Burgemeester Kastelein deed1 als eerste koper een flinke greep in de uitgebreide collectie en zoals elk jaar wordt ook nu weer verwacht dat zeer velen dit goede voorbeeld in de komende dagen en weken zullen volgen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE wordt in het „Huis van Nassau" de jaarlijkse algemene vergadering van de Zierikzeese IJsvereniging gehou den. In memoriam mej. H. L. Klimmerboom Tc Venray overleed op 86-jarige leeftijd' mej. H. L. Klimmerboom, die vele jaren lang een betekenis volle rol speelde in het Zierikzeese muziekleven. Mej. Klimmerboom was dochter van de heer S. Klimmerboom, in de jaren voor die oorlog directeur van de harmonie „Kunst en Eer". De overledene was organiste van de Lu therse kerk en kreeg vooral bekend heid door de voortreffelijke muziek lessen (voornamelijk piano), waar mede zij vele honderden leerlingen aan zich heeft verplicht. Mej. Klimmerboom was voor haar ziekte bewoonster van „Ons Huis". Haar naam zal altijd in verband met het stedelijk muziekleven met ere genoemd worden. Vergrote slijterij wordt heropend dreischor Blokfluitspelen bij het Leger des Heils Het Leger des Heils te Zierikzee is van plan een blokfluit groep samen te stellen, dit mede op grond van het feit dat bij velen die regelmatig het jeugdgebouw „De Lichtboei" be zoeken interesse bestaat voor mu ziek. De bedoeling is om met de te vormen groep te gaan repeteren op woensdag 27 november a.s. Belang stellenden kunnen zich aanmelden morgen (woensdag)middag 13 no vember. Algemene vergadering IJsvereniging Op dinsdagavond 19 november a.s. Advertentie. yg De cylinder is een slank glas. De inhoud is 250 cc melk. In te nemen na elke 200 km rijden met hoeveel andere cc's ook. Want melk is het teste wat er is voor een scherpe Wik en een snel reaktievermogen. Mee eens? Vraag dan het gratis embleem aan het N.Z.B., Postbus 4530, Rijswijk {ZE). Op maandag 18 november a.s. wordt de vergrote slijterij-wijnhan del van de heer J. van 'der Valk Zn. in 't Vrije weer geopend. De uit breiding was noodzakelijk in ver band met het groter wordend assor timent. Ledenvergadering Rode Kruis Maandag 18 november a.s. wordt in het Herv. Verenigingsgebouw een algemene ledenvergadering gehou den van de afdeling Zierikzee van het Ned. Rode Kruis. Albert Heijn bouwt supermarkt Namens Albert Heijn N.V. te Zaan dam is dezer dagen de definitieve gunning afgekomen voor het houwen van een moderne supermarkt aan het Havenplein ite Zierikzee. Hiertoe zal het door Albert Heijn aangekoch te garagepand van de vroegere ga rage G. C. Anker geheel worden verbouwd 'tot supermarkt met bo venwoning. Met 'de bouw hoopt men omstreeks januari 1969 te 'kunnen starten. De bouw zal worden uitge voerd door fa. Gebr. Holm te Zie rikzee. De aannemingssom bedraagt f 350.000. „Overdekt zwembad" De stand van de inzamelingsactie „Overdekt Zwembad" was per 8-11 j.l.f 525,-. Bijdragen kunnen gestort op giro 137677 t-n.v. „Zierikzeesche Nieuwsbode", met vermelding van het motto. westerschouwen Vergadering gemeenteraad De raad van Westerschouwen is bijeengeroepen om op donderdag 21 november a.s. te vergaderen. Op de agenda staan een 11-tal y punten, waarbij o.a. een voorstel om deel. te nemen aan de gemeenschap pelijke regeling inzake de luchtver ontreiniging. De gemeentebegroting 1969 zal de raadsleden worden aan geboden. De Westerenban, eigendom van het Waterschap Schouwen-Dui veland, zal in handen der gemeente overgaan. Een ander voorstel betreft een onderhandse geldlening met J. C. den Boer. Vaststelling van een ze kere schadeloosstelling zal uitge keerd werden aan dé heer A. M. Ma- lipaard wegens voortijdige beëindi ging van een gepacht perceel grond. Met enkele begrotingswijzigingen en verder voorkomende zaken sluit de agenda. zonnemaire Bouw bungalow Namens de opdrachtgever, de heer J. M. Goemans alhier werd door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te Goes het bouwen van een bunga low te Zonnemaire opgedragen (on derhands) aan firma J. v. d. Veld Zonen te Dreischor. brouwershaven Vereniging Volksonderwijs Op eer. dezer dagen gehouden ver gadering van de vereniging Volks onderwijs te Brouwershaven warén diverse bestuursleden niet meer her kiesbaar. Uit de nieuw gekozenen is het bestuur thans als volgt in een bes tuursvergadering vastgësteld Voorzitter is de heer B. P. de Jong (onderwijzer). Mej.. M. Cashoek, se- bruinisse Averij aan schepen Ook deze week liepen enkele sche pen weer averij op, op weg van de Waddenzee met hun lading mosselen naar Yerseke. Het waren de Bru 45, schipper Joh. de Koning en de Bru 10, schipper L. Jumelet. De eerste kwam in aanvaring met een tanker in de buurt van- Amsterdam. De ge volgen beperkten zich in beide ge vallen tot deuken in de romp boven de waterlijn. De combinatie van aannemers De combinatie van aannemers, die te Bruinisse in 1967 20 woningen bouwde in samenwerking met de Chr. Woningbcuwstichting en die thans weer aan 12 woningen in sa menwerking met genoemde stichting is begonnen, is voornemens ook hui zen te gaan bouwen voor partikulie- ren, zoals d'a,t ook door diverse an dere bouwcombinaties en bouwkas- sen gebeurt. Daartoe is tussen de betrokkenen een verheugende sa menwerking ontstaan. Het betreft hier de combinatie Deurloo. Capelle, van Oeveren, Jumelet en. de Graaff. Genoemde combinatie had vorige week een onderhoud met hel ge meentebestuur inzake de beschik king over bouwgrond. Op enkele percelen werd door de gemeente op tie verleend. De praktijk heeft be wezen, 'dat genoemde combinatie zo wel in kwaliteit als in prijs kan con curreren met iedere andere combina- Een dag voor de kunst Ook Bruinisse had zaterdag zijn „dag" waarop verschillende kunste naars hun „ambacht" nader brach ten tot het publiek, om ook hen te laten leren creatief bezig te zijn in vrije tijd. Zo kon men nader kennis maken met boetseren, emailleren, pottebakken, weven, vrij schilderen enz. gr was een bevredigende be langstelling en het was goed, 'dat ook van 'andere plaatsen binnen en bui ten Schouwen-Duiveland (o.m. van Flakkee) belangstelling voor een na dere kennismaking bestond. De ini tiatiefnemers van een speel jaar voor Schouwen-Duiveland, te weten de Zeeuwse Culturele Raad, zullen uit eraard alleen bevrediging hebben vari hun initiatief indien hel niet al leen bij belangstelling blijft, maar willen ook graag cursisten boeken, om daadwerkelijk hun kunst te kun nen uitdragen. Textielbedrijf van start Het confectie-atelier J. K. Bout te Rotterdam is de produktie van kin derkleding 'in een der barakken van het kamp Stoofpolder te Bruinisse begonnen. Het aantal meisjes waar mee is gestart, is voorlopig nog be perkt. Naar wij vernemen zou voor enkele dames in het bedrijf nog wel plaats zijn. Gewonden bij auto-ongeluk Misleid door de mist reed de heer J. B. uit Oostburg, bij de kruising rijksweg over de Grevelingendam- prcvinciale weg naar Oude Tonge, zaterdagmorgen met zijn auto recht door .inplaats van af te slaan. De auto kwam daardoor in de sloot te recht en alle inzittenden, de heer B„ zijn echtgenote, twee dochters en een schoonzoon, werden daarbij gewond. Het ergst was mevr. B., de echtge note van de bestuurder er aan toe. Zij zat bekneld en kon eerst worden bevrijd' toen de takelwagen, was ge arriveerd. Zij moest naar het zieken huis te Dirksland worden vervoerd. De anderen konden, nadat zij door de arts van Oude Tonge waren be handeld!, hun. reis vervolgen, maar •niet meer met de eigen auto want deze was „total loss". Richard Nixon heeft zondag ver klaard dat er „zonder al te lang uit stel" een vreedzame regeling van het Vietnamese conflict zal komen als hij op 20 januari 1969 president is ge werden. Dinsdag 12 november Zierikzee Ringdag Herv. Vrouwengroepen. Nieuwerkerk Bedrijf J. v. d. Zande, Stoofweg, snoeidemonstratie afdeling Duive- land N.F.O., aanvang 2 uur. Brouwershaven Jeugdgebouw, 8 uur, afdeling Plat telandsvrouwen. Dreischor Dorpshuis, 8 uur, alg. ledenvergade ring IJsvereniging. Woensdag 13 november Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenbijeenkomst N.C.V.B. Kerkzaal Geref. Kerk, verg. vrou wenvereniging. Ned. Herv. verenigingsgebouw, 7.30 uur, Chr. Plattel, vrouwen. Donderdag 14 november Zierikzee 's Landskamer, 2 uur, vergadering Waterschap Schouwen-Duiveland. Ned. Herv. verenigingsgebouw, 7.30 uur, jubileumviering afdeling Schou wen, Plattelandsvrouwenbond. Chr. Geref. Kerk, 8 uur, zendings- avonld. Nieuwerkerk Dorpshuis, 7.30 uur. Stichting „In de Rechte Straat". Haamstede Wijkgebouw, 7.30 uui', najaarsverga dering Groene Kruis. Ned. Herv. Verenigingsgebouw, Chr. Vrcuwerwereniging Martha' Honderdjarige in 1969 cretaresse (onderwijzeres); penning meester 'de heer L. Hoogenboom en leden mevr. T. v. Snippenburg-Bak ker en de heer W. Bos ZIERIKZEE, 11-11. - De Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman", voorheen lyceum en daarvoor Rijks Hogere Burgerschool, gaat in 1969 het honderd jarig bestaan vieren. Als data voor de viering van het eeuwfeest zijn gekozen vrijdag 17 en zaterdag 18 oktober, waarbij de mogelijkheid is opengelaten dat ook reeds op donderdag 16 oktober enkele inleidende feestelijkheden zullen plaats vin den. De viering van dit belangrijke school jubileum wordt groot opgezet en maandag j.l. werden in het schoolgebouw aan de Manhuisstraat, de eerste inleidende besprekingen gehouden, onder leiding van de rector drs. P. Vis. Derde zelfbedieningszaak opent Op donderdag 14 november a.s. vindt de heropening plaats van de derde zelfbedienin'gszaak in Drei schor. De heer A. P. de Wit, bakker en kruidenier heeft zijn winkel aan, de Zuidstraat 2 geheel laten verbou wen en deze tot zelfbedieningszaak ingericht. Zaterdagmiddag a.s. zal ook dë jeugd van Dreischor in de feestvreugde kunnen delen want dan wordt een ballonnenoptocht gehou den. Aan elke ballon hangt een kaartje. De eigenaar van het kaartje dat het verst komt, krijgt een fraaie prijs. oosterland Chr. Vrouwenvereniging „Martha" Op donderdagavond 14 november e.k. hoopt de chr. vrouwenvereni- ginng „Martha", presidente mevrouw Ommering-Korpel, met een enigszins feestelijke vergadering haar 22-jarig bestaan te herdenken in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw aan de St. Joostdijk. Deze vereniging, die altijd een mooi stuk kerkewerk is geweest werd in 1946 opgericht door de huis genote van de 'toenmalige Ned. Herv. predikant ds. van den Broeck, mevr. T. Versluijs-van den Hek. Er was toen zo'n overweldigend aantal leden dat er aanvankelijk In twee afdelin gen moest worden vergaderd', A en B. Deze telden ongeveer elk vijftig' leden. Sedertdien is het ledental langzamerhand wel wat verminderd, maar toch kan de vereniging met een. ruim 40 leden neg voor de c'ag komen. Het is te betreuren dat er i'i de gemeente altijd nog wel vooral jongere vrouwen zijn die zich nog niet als lid van „Martha" opgaven. L. Fritzius - laatste rijksveld wachter - overleden In de hoge ouderdom van 94 jaar overleed zaterdag 9 november jl. in het rusthuis „Duinoord" te Haam stede, de heer L. Fritzius, in leven gepensioneerd brigadier-titulair dei- rij ksvel'dwacht. iDe heer Fritzius heelt ongeveer 20 jaar hier ter plaatse het ambt van rijksveldwachter bekleed en waé Oosterlands laatste rijksveldwach ter. Na hem werd er geen opvolger hier ter plaatse aangewezen, wel licht wegens inkrimping van het korps rijksveldwacht. De heer Frit zius werd toen naar Bruinisse over geplaatst. Vroeger was het zo, dat zo goed als elk dorp een rijksveldwach ter en een gemeenteveldwachter in zijn midden had. De oudere mensen herinneren zich te Sirjansland nog wel de heer J. Visser, die hier als rijksveldwachter fungeerde. Te Nieu werkerk „stonden"' d'e heer Pautusse en in later tijden nog de heer Poll ie als rijksveldwachters. De gemeente veldwachters waren meestentijds nog gemeentebode bij en in dienst van de gemeente waar ze woonden. Rijksveldwachter was een rijksbe trekking en deze funktie had1 als zo danig niets 'met gemeentezaken uit staande. BONN, 11-111. De Eldo. de Euro pese organisatie voor de bouw van ruimteraketten, zal blijven bestaan. De programma's voor de bouw van de raketten „Eua'opa-l" en „Europa 2" zullen worden voltooid, Verder dan een raam, waar binnen ongeveer de herdenkingsaktiviteiten zullen plaats vinden, is men uiter aard nog niet gekomen, maar enkele contouren van dit belangrijke jubi leum werden toch duidelijk getrok-. ken. Er zal veel werk moeten wor den verzet en de besprekingen resul teerden dan ook 'in het formeren van een aantal commissies, dié elk voor zich onderdelen van het programma zullen gaan voorbereiden. Ook indi viduele personen (lei-aren) zullen zich met bepaalde taken gaan belasten. „Ook de cud-rector dt. J. J. Wes- tendorp-Borma is uiteraard' in deze kring opgenomen. De oud-leerlingen Een belangrijke rol is toegedacht aan de oud-leerlingen. Een commis sie is dan ook geformeerd, die met deze groep - her en derwaarts ver spreid over het gehele land - contact gaat zoeken. Ze worden de x-eunisten van straks, die gaan deelnemen aan de festiviteiten en bovendien de kans krijgen vrienden en vriendinnen uit de schooltijd terug te zien. Algemeen voorzitter is de heer A. Kesteloo, arts te Breda, afkomstig van Oosterland. Van de commissie maken-verder deel uit, de dames J. van der Graaf-Van Westen, mevrouw T. Koopman-Ba- rendregt, mej. J. Houtman, mevr. D. Delst-Gast en de heren H. Doeleman, S. Flikweert, A. Bcogert, V. d. Linde (Dreischor). G. Vorstheuvel-Labrand en M. J. Bij de Vaate, allen geslaag de eindexamen-kandidaten van ver schillende „jaargangen". Een deel van deze personen zal nog worden benaderd; een ander deel deed reeds toezegging tot medewerking. Samen met leraren (vrijwel het gehele korps wordt ingeschakeld) zijn zij opge splitst in de diverse commissies, waarvan inmiddels werd gefor meerd: een redaktiecommissie, een commissie voor de „ruimtelijke or dening" (zalenprobleem), het comité van cud-leerlingen (dagelijks bestuur commissie voor de oud-leerlingen) en een musical-commissie. Een musical Wat dit laatste betreft; het ligt in de bedoeling een schoolmusical te brengen, te schrijven en te compo neren door een tweetal leraren van de school. De musical wordt gebracht voor leerlingen en end-leerlingen. Verder is gedacht aan een heel bijzonder ju bileumnummer van het schoolblad „Contact", dat uiteraard geheel zal staan in het teken van het 100-jarig bestaan der school. Er komen verder: een instuif voor cud-leerlingen, een foto-tentoonstel- ling, een officiële bijeenkomst, in welk verband is gedacht aan de kerk te Brouwershaven. Een spreker-oud- leerling van de school zal hiervoor worden aangezocht. De bijeenkomst zal muzikaal worden opgeluisterd. Tenslotte is gedacht aan een diner. Voer de leerlingen komen er o.m: sportwedstrijden. De leerlingen zou den mogelijk gebracht kunnen wor den tot een streekprojekt, dat kan resulteren in een boekwerkje over Schouwen-Duiveland. Hierover evenwel zijn de plannen nog „dui delijk vaag". Zoveel is intussen wel duidelijk cat deze viering in cktober volgend jaar. een opwekkend evenement gaat werden, in de omlijsting van een programma, dat ernst en vrolijkheid als kenmerken gaat krijgen, met al les wat daar tussen ligt aan passends bij de herdenking van een honderd jarige. Halvard Lange, oud-minister van buitenlandse zaken van Noorwegen, heeft maandag ini Brussel verklaard geen reden te zien waarom Navo- landen, die eerder gezegd hebben het ncn-prol'iferatieverdrag te willen ondertekenen, er nu van af zouden zien. n Een delegatie van de Italiaanse Communistische Partij onder leiding van Enrico B'erlinguer is maandag naar Moskou vertrokken „om met de Russische leiders over vraagstukken van gemeenschappelijk belang" te spreken. n In verschillende delen van Ar gentinië hebben hevige stormen ge woed. In de provincie Formosa is een 'boot omgeslagen, waarbij vier men sen verdronken. In Cordoba is een huis omgewaaid, wat aan de bewo ner het leven kostte. In Santa Fé is iemand door de bliksem gedood. Jantje's' LONDEN, 11-11. Premier Wilson heeft maandagavond opnieuw gezegd dat Engeland vastbesloten blijft, zo spoedig mogelyk lid te worden van de Europese Economische Gemeen schap. Wilscn knoopte aan zijn verklaring onverholen kritiek vast op de Euro pese politiek van de Franse presi dent De Gaulle. De aanvraag van Engeland blijft gehandhaafd, het land zal zich niet door hindernissen laten ontmoedigen of door alternatieven op een zijspoor laten rangeren. „Ons doel is duidelijk en wordt gerespec teerd. Voor Eui'opa is de blinde wei gering, de feiten te erkennen, een tragische ontwikkeling. Deze weige ring blijft ook dan halsstarrig, als ze van dag tot dag in een andei'e vox-m wox'dt gerechtvaai'digd", zei Wilson. Dayan het populairst TEL AVIV, 11-11.' Uit een recent opinieonderzoek blijkt dat minister van defensie Mosje Dayan de per soon is die het Israëlische publiek het 'liefst als regeringsleider ziet, maar hij iheeft een deel van zijn po- pulariteils voorsprong op premier Levi Esjkol verloren. Van de ondervraagde personen sprak 32 procent zich uit voor Da yan, tegen' 42 procent in een vorige maand gehouden onderzoek. Esjkol was bij 23 procept de populairste staatsman, tegen 17 procent een maand gelette n. Rode Kruis heeft geld nodig voor Biafra GENEVE, 11-11. Het internatio- nale Rode Kruis comité iri Genève heeft verklaard dat het dringend 25 miljoen gulden nodig heeft om door te kunnen gaan met het zenden van hulpgoederen naar Nigeria en Bia fra. Het hulpprogramma voor de slachtoffers van het conflict tussen Nigeria en Biafx'a 'is het grootste ge worden. dat het comité sinds de tweede wereldoorlog uitvoert. Het hulpprogramma voor de komende vier maanden omvat de distributie van 800 miljoen gulden aan voedsel en medicijnen. De anti-Russische hetogingen in Praag FRAAG, 11-11. - De Tsjechoslo- waakse regeringsleider Cernik heeft maandag tijdens een vexgadering van het kabinet met de leider-s van de vakbonden, heftige kritiek geoefend op de „onvex'antwoox'delijken" die de recente anti-Russische betogingen op touw hebben gezet. De regering, al dus Cernik, heeft besloten krachtig te reagei'en wanneer dergelijke voor vallen zich bij de komende vei'gade- ring van het centrale partijcomité (14 november) of op de internatio nale studentendag (17 novembex') herhalen. Premier Cernik sprak maandag avond voor de Px'aagse televisie. Hij deed een beroep op de studenten, van wie wordt verwacht dat zij op 17 no vember zullen betogen, een toestand, die lot een tragedie zou kunnen lei den, te vei-mijden. Politieke kwesties moeten volgens Cernik langs poli tieke weg worden opgelost. Het was heel toevallig, maar Jantje stond er bij toen buurman per am bulance de ziekenauto werd binnen gedragen. De man was niet zo ver schrikkelijk ziek, maar Jantje was er wel helemaal kapot van en hij over schatte de toestand dan ook in zeer sterke mate. Hijgend kwam hij thuis aangerend met de mededeling dal buurman naar het ziekenhuis was vervoerd zonder hoofd. „Dat kan niet Jan", zei zijn vader, maar Jantje persisteerde bij zijn diagnose. „Je zag niks van 'm". Dat klopte ook, wel, want vanwege de alweer gure winden was buurman uiteraard netjes in de dekens verpaktinclu sief zijn hoofd. Het had in het prille gemoed tot verkeerde, zij het begrijpelijke con clusies geleid Een ander Jantje (laten we het maar op Jantjes houden), is doorlo pend begerig naar een preciese geo grafische situering. „Waar wonen we nu papa?" Het is een stereotype vraag. Pa noemt dan de straat en dan de stad (Zierikzee) en dan Schouwen-Duiveland en tenslotte Nederland. Vraagt dit al helemaal met het nieuwste medium vertrouwde jon getje doodernstig. „Nederland I of Nederland II papa?" Overigens steekt er nog ongewilde wijsheid in die vraag, want feitelijk wonlen we allemaal in een ander (ge nummerd) Nederland. Misschien zit u wel in Nederland 59 of Nederland 76, want dit goede land is opgesplitst in talrijke „staatjes" met ieder een eigen groepskoninkje, die het voor het zeggen heeft en gebonden is aan eigen politieke, maatschappelijke, so ciale of wat voor grondwetje. Het vaderland, de natie is er ook wel, maar daarnaastwaar wonen we eigenlijk? In Nederland 84 of 91? Het is soms moeilijk uit te ma ken, maar we wonen vaak duidelijk in een apart Nederlandje. Jantje wist het al, zo scheen, maar hij bedoelde natuurlijk wat anders. Wachten maar tot hij ouder is! SCIIIEREILANDM A N. l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2