Voor li f1.000,- of f10.000,- en voor u Behoefte aan tweede woningen gesteld op de jaarvergadering de bank waar ook zich thuis voelt DUiVELANDS- MEUBE Verleidingsaanbod: Salontafels K0M EVEN KIJKEN KIJKEN KOST NIETS Speciale prijs "Mimistel" NU 149,75 Met spanning wordt uitgezien naar aanbesteding schoolgebouw Amerikanen willen van kiesmannen af V.V.V. Ouwerkerk OUWERKERK, 8-11. V.V.V.-Ou- werkerk hield de algemene najaars- ledenvergadering onder voorzitter schap van de heer M. K. Romcyn. Onder de ingekomen stukken be vonden zicheen bericht van de gun stige uitslag van, het onderzoek van het water in het afgesloten gedeelte bij de caissons. Dit water voldoet aan de eisen die aan zwemwater kunnen warden gesteld1; de Prov. Zeeuwse V.V.V. houdt de algemene najaarsvergadering op 16 dezer in „De Korenbeurs" te Goes; het definitief bestuur van de streek- V.V.V, Schouwen-Duiveland is thans gekozen. Uit het jaarverslag 1968 stippen wij aan: De overnachtingscijfers kunnen nog niet wordten medege deeld. De algemene indruk is niet ongunstig. Het kampeerterrein „De Vier Bannen" voor de z.g. „staan ders" is weggevallen. Als tijdelijke oplossing is het oefenv'eld van het sportveld ingericht en er is een kampbaas aangetrokken. Onder de ontvolking van het dorp Ouwerkerk wordt o.a. gezegd, dat er een behoefte aan „tweede woningen" bestaat. Hierin kan gedeeltelijk wor den voorzien door het betrekken van leegkomende woningen als zomer woning. Het aantal evenementen was ni'et groot: bezoek Engels mannenkoor, lampicnoptocht met kampvuur, enz. (2X) en optreden van het VI aarding- se muziekkorps van het Leger cles Heiil's. Bestuursverkiezing In* het bestuur worden de aftre dende heren J. Kesteloo en L. Raamsdenk vervolgens herkozen. Als leden kascomissie worden ge kozen de heren J. Boot en Geelhoed. Laatstgenoemde zal benaderd wor den. Aan de orde kwam verder de vaststelling van de begroting 1969. Deze sluit met aan ontvang en uit gaaf op f 3.200.00. Er is een nadelig Ajax—Fetaerbahce op t.v. DEN HAAG, 11-11. De voetbal wedstrijd Ajax-Fenerbahce van a.s. woensdagavond in het Olympisch stadion zal per t.v. worden uitge zonden. De N.T.S. en Ajax hebben maandagavond hierover een over eenstemming bereikt. DEN HAAG. Op het ministerie van buitenlandse zaken is een overeen komst ondertekend, waarbij Neder land uit fondsen voor ontwikkelings hulp mei 1,3 miljoen gulden bij draagt in d*e bouw en inrichting van een middelbare school met internaat in Ghana. de heer J. W. Hoogeveen beheerder bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé- doeleinden? Neem een persoon lijke lening bij de NMB. Dat gaat prettig en snel. Aflossing in maxi maal 36 maanden op gunstige voorwaarden. Bijvoorbeeld: 3.000,- in handen, betaling in 18 x 183,15. Of: ƒ10.000,- in handen, betaling in 36 x 332,67. Loop eens binnen bij het dichtst bijzijnde NMB-kantoor. Men geeft u er graag alle inlichtingen over de persoonlijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat met persoonlijke NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 260 vestigingen in Nederland saldo van f 1.000. De voorzitter zei, dat gehoopt wordt, dat de gemeente bereid zal zijn, dit tekort te subsidi ëren. Het Waterschap zal opnieuw gaan bekijken, hoe de afsluiting van de dijkvakken is te regelen. De streek- VVV, 'in samenwerking met de Zie- rikzeese drukkerij geeft een kaart uit, waarop vermeld: „verboden", „beperkt" en „open". Vanwege d'e provinciale Zeeuwse VW zal getracht wox-den, een cur sus te organiseren over caonpinghou- derij en economische voorlichting. Aan de fotowedstrijd hebben 10 personen deelgenomen. Helaas zul len er maar weinig kunnen dienen voor de vouwbladen. Medegedeeld werd dat Staatsbos beheer kampeerpaspoorten gaat uit geven. De zuidkant komt in trek bij d'e sportduikers. Contact wordt onder houden met verschillende organisa ties. De heer W. Bodijm deed de sugges tie, een evenementencommissie in het leven te roepen. Dit vond bijval. Burgemeester Van Eeten zei, dat het contact der gasten met de bevol king van groot belang is. De heer W. Bclijn zou gaarne wil len, dat de zwemgelegenheid (het z.g. „poedelbad" bij de caissons) zo danig ken werden ingericht, dat er geen moeilijkheden meer ontstaan met het aanleggen van de boten aan de steiger. Overwogen zal worden, of er een afrastering geplaatst kan worden. Er is behoefte aan. Ook werd attent gemaakt op de moeilijkheden voor bussen bij de uit rit Rijksweg naar „De Val". Dit is een gevaarlijk punt. De heer Raamsdonk wees nog op de bewegwijzering" naar de caisons, die niet 'erg praktisch is. SPORT EN WEDSTRIJDEN Hansweertse Boys-Renesse 2-5 De duinbewoners, die vooral in de 2e helft voortreffelijk Voor de dag kwamen, behaalden hun derde over winning in 'e'en uitwedstrijd1. Langs de lijn .hadden zij de steun van de reserves van DFS, die eerder tegen het tweede elftal van de Boys had den gespeeld, die niet schroomden om hun naaste buren een belangrijke morele steun te geven. De thuisclub kon het eerste succes boeken door van Eij,keren die doelman Everaerts wist te verschalken 1-0. Daar Theo Ragas, toen Renesse een strafschop kreeg toegewezen, geen fout maakte kwam de rust met gelijke stand1 1-1. Even zag het er na de hervatting nog naar uit dat de puntjes in Hans- weert zouden blijven toen Dij liman de stand op 2-1 wist te brengen. Re- nesse liet zich hierna evenwel niet onbetuigd en met goed opgezette aanvallen werd de verdediging van de Boys onder druk gezet. Nadat Ra- gas de balans weer in evenwicht had gebracht bezorgde Jaap van den Hoek de rcod-witten een 3-2 voor sprong. Theo Ragas wist de doelman van de thuisclub hierna nog eenmaal te verschalken 2-4, waarna ten slot te Cor Kooman de eindstand op 2-5 bepaalde. Bruse Bcys-DFS III 8-2 Het 'heeft de Boys in deze wed strijd niet veel moeite gekost om op beide puntjes beslag te leggen. Het elftal uit de Westhoek had nog de handicap dat het met maar liefst vier invallers moest aantreden. In de eerste helft legde de beste man in de Bruse aanval, Wim Geluk, wel bijzonder zijn stempel op de wed strijd met het scoren van maar liefst vijf doelpunten. De Boys konden- in de 6e min. de score openen door Ge luk die een hoekschop van Henk Jonker ineens inschoot (1-0). Met een uitstekende kopbal kopte Geluk in de 21e min. een door Jaap v. Ouden genomen hoekschop achter doelmban Verton (2-0). Na een goede solo over rechts werd het door Ge luk 3-0, waarna dezelfde speler in de 28e min. door het centrum van de DFS-defensie wist te breken wat 4-0 betekende. In de 39e min. dribbelde Geluk de 'gehele DFS verdediging, met doelman Verton incluis, waar mee hij de 'ruststand op 5-0 bracht. Uit een voorzet van Maarten Duin houwer bracht Henk Jonker in de 5e min. na de hervatting de score op 6-0. Leo Koslense ondernam in de 14e min. een solo om vervolgens raak te schieten (7-0). Even kwam er bij DFS hierna wat opleving wat resul teerde in twee doelpunten. Kees Ver ton bracht de stand* op 7-1 waarna Joop Hanse, die zijn geluk maar eens in de voorhoede was gaan beproe ven, succes had (7-2). Het laatste woord hielden de Boys toch voor zichzelf daar Maarten Duinhouwer de eindstand op 8-2 bracht. Dreischor I-Kwadendamme I 2-2 Vooral in het begin: was de geel zwarte thuisclub nogal in het offen sief, hetgeen resulteerde in twee doelpunten (2-0). Pas een minuut voor de rust slaagde Jan Kiesenberg er in om uit een goed door Simon de Vlieger genomen hoekschop tegen te scoren (2-1). Na de rust hebben de blauw-wi-tte bezoekers veel goe- de scoringskansen gehad* doch deze werden -bijna allemaal gemist. Vlak voor het einde slaagde Jan Natte er in om de verdiende gelijkmaker aan te tekenen (2-2). Zondag a.s. krijgt Dreischor be zoek van Domburg II. AU-Ready leidt in Z.K.B.- wintercom petitie ZIERIKZEE - Na zeven gespeelde wedstrijden in de wintercompetitie van de Zeeuwse Korfbal Bond is All- Ready er zaterdag in geslaagd om de leiding in de 2e klasse te nemen. De rood-zwarten omzeilden d'e las tige E-lto-klip in KapePe rn'et veel succes en wonnen mei, ware korfbal- cijfers van de Kapellenaren. (5-16). Omdat de twee andere ontmoetingen geen doorgang konden vinden, slaag de All-Ready er zowaar In om beide Swift-tearns op de ranglijst te passe ren. Hierbij moet uiteraard wordten aangetekend, dat de Middelburgse twaalftallen nogal wat wedstrijden minder hebben gespeeld dan de rocd-zwarten. Wanneer All-Ready er bovendien in zo-u slagen om aan staande zaterdag K.V.L. met een ne derlaag naar Vlissingen terug te -stu ren bestaat er een reële kans, dat d'e eerste helft van d'e competitie (oln de cember en januari worden geen wed strijden vastgesteld) bovenaan wordt geëindigd. De stand ziet er nu als volgt uit: 7 4 12 9 50-35 5 4 0 18 40-18 4 3 10 7 28-12 7 3 0 4 6 41-56 7 2 2 3 6 31-37 6 3 0 3 6 31-34 5 2 12 5 32-32 3 0 12 1 9-15 4 0 0 4 0 12-33 All-Ready I Swift III Swift IV Elto I Volharding I Zuidwesters II K.V.L. I Animo III Blauw-Wit II DAMMEN Damvereniging „Zicrikzee" Voor de onderlinge damcompetitie van de Damvereniging „Zierikzee" werden de volgende partijen ge speeld: C. P. van Putten-J. Folanlér 0-2. M. de Wild'-C. Verton 0-2. J. L. Smalheer-J. Heijboer 2-0. Uitslagen jeugdgroep (halve com petitie) 1 Bert Verton 4 3 0 1 6 2 Koos Schell 4 3 0 1 6 3 John Pi eters 4 3 0 1 6 4 Hans v. d. Sande 4 10 3 2 5 Wim de Jonge 4 0 0 4 0 Scheepvaartberichten Alchiba, 11—11 450 m. o.n.o. Mom basa naar Charleston. Attis, 11-11 360 m. z.o. Kaap Ha-tte- ras naar Aruba. Acmea, 11-11 50 m. o. Bermuda naar Montreal. Atys. 11-11 20 m. z.o. Plymouth naar Stanlow. Esso Den Haag, 11-11 35 m. w. Sa- bang naar Bataan. Korafcia, 11-11 Pla'dju naar Singapore Kara, 11-11 60 m. n. Muscat naar Singapore. Kenia, 11-11 te Aatborg. Tara, 11-11 te Antwerpen. Vlieland, 11-11 7 m. w. Gotland naar Luba. Zafra, 11-11 190 m. o.n.o. Durban naar Me na. Heden overleed t<^Venray, na een kortstondige ziekte ÏIERMINA LUTGERJBINA KUMMEjteoOIsr in de ouderdom van 87 jaar. Namens de familie: J. J. VAN DEN ENDE ex. testamentair Zierikzee, 10 nov. 1968 De crematie zal plaats vin den op donderdag 14 nov. a.s., des morgens om 10.00 uur, in het crematorium „Cckenburgh" te 's-Gra- venhage (Lsd.), Ocken- burghstraat 21. Heden nam Zich, na een dragen lijden, kalm, onze gelj zame man, zw£ JAN LEfijlDERT VAN DER SCHELDE dn de ouderdom van bijna 72 jaar. Uit aller naam: L. VAN DER SCHELDE-, PIMMELAAR Scharendijke, 12 nov. 1968 Platteweg 3 De teraai'debestelling zal plaats vinden op vrijdag 15 nov. a.s., op de alge mene begraafplaats te Duivendijke. Vertrek van sterfhuis 2.30 uur. Oosterland Rechtstreeks van een buitenlandse fabriek voor U gezien en gekocht: O JA, NOG EVEN DIT P R IJ S Marmeren salontafel NU 120x50 van 225,- voor 169,75 Chroom onderstel Queen Anne model NU 120x50 van 245,- voor 198,. Ovaal blad Chroom onderstel van 245,- NU voor 198,- Queen Anne ovaal blad van 255 NU 210,- Rond model chroom onderstel van 225,- NU 169,75 Vlug gekocht en vlug bezorgd! Sint Joostdijk 56 Oosterland Tel. (01114) 213 Poststraat 8 Bruinisse Tel. (01113) 513 Kindermutsen, groot gesor teerd, met bijpassende wanten en sjaals. Verder brengen wij U een gro- tè keuze sjaals, wol met nylon, de sjaal dus die absoluut niet glijend is. Mooie lederen handschoenen, passend bij Uw hoed. Dan natuurlijk de lederen hoed en baret met bijpassende tas. Dit alles vindt U bij: MODEHUIS DREHSEN-POELL Dam 10 - Zierikzee Altijd voordeel. Altijd lagi Woensdag: GEHAKT, 500 gr1,98 BOTERHAMWORST, 200 gr. 0,59 KWALITEITSTARWEBROOD 800 gr., slechts0,69 Donderdag: 250 gr. HACHEVLEES en 500 gr. GESNEDEN UIEN, samen1,98 GEKOOKTE BIETJES, 500 gr. 0,39 Ouderavond o.l. school Renesse RENESSE, 8-11. In de bovenzaal van het Dorpshuis hield de openbare school te Renesse de ouderavond'. In zijni openingswoord sprak de voor zitter vani de oudei'commissie, de heer J. C. Brabei', er zijn voldoening over uit dat zo velen op deze avond aan d'e oproep gehoor hadden gege ven. De heren S. de Fei'ter en Jac. Wandel werden 'tot leden van de kascommissie benoemd. De twee pe riodiek aftredende bestuursleden van de 'oud'ercommissie, mevr. Kooman- Hart en de heer J. C. Braber, wex*- den herbenoemd. Na d'e pauze werd door de heer J. C. Braber een serie fraaie kleurendia's vertoond, welke een beeld gaven ite zien van de deze zomer door d'e kinderen gemaakte schoolreis. Als afsluiting vertoonde de heer Braber een aantal beelden van' de drukte te Renesse op de eer ste maandag van de bouwvakva- kanit'ie. Met de huidige rust die er thans KERKNIEUWS Ger. Kerk OOSTERLAND. De oogsjtcollecte m de Gereformeerde Kerk op dank dag bracht voor de kerk de som op van f 954,60 en voor d'e diaconie de som van f 73; totaal f 1027,60. weer te Renesse heerst vormden de ze opnamen een wel bijzonder scherp contrast. Door een aantal aanwezigen werd hierna gebruik gemaakt varn de rondvraag, waarbij vragen omtrent het zwemmen volgend jaar, de nieuw te bouwen school en het bezoek van schooltan'darts aan de orde werden gesteld. Burgemeester H. P. Ever wijn was er over verheugd dat, ge zien het aantal aanwezigen, het be wijs werd geleverd dat men met het wel en wee op de school meeleeft. Naar het zich laat aanzien zal het ook volgend jaar weer mogelijk zijn de schoolkinderen in het bad aan de Torenhoeve zwemles te geven. De eerste serie zwemlessen welke dit jaar aan 'd'e kinderen zijn gege ven, zijn bijzonder aangeslagen. Vooral de begeleiding van de kinde- x*en van de school te Renesse was voortreffelijk. Over d'e plannen van het overdekte zwembad te Zierikzee valt nog weinig te zeggen, aldus de burgemeester. De gemeenteraden zullen 'hier uiteindelijk in moeten beslissen. De mogelijkheid is niet uit gesloten dat er in het komende jaar-, door particulier initiatief, te Renesse een zelfde bad zal komen als aan de Torenhoeve te Haamstede. Wellicht is de mogelijkheid niet uitgesloten dat hiervan gebruik kan worden ge maakt. Met de voorbereidingen van de nieuwe school, deelde de burge meester mede, is het wat tegengelo- pen. Op enkele kleine wijzigingen KOREAN DE VERSCHRIKKELIJKE 74. Nog een ogenblik blijft Aram staan. Neen, hij heeft zich niet vergist. Korban's onderaanvoerder komt x-echt op de werk plaats af. „Blijf waar ge zijt en verraadt u niet!" fluistert hij haastig naar Allsandra en dan verschuilt hij zich vlak achter de deur. Hij is net op tijd, want de volgende se conde treedt Ramar binnen. Voor hij goed en wel beseft dat er gebeurt, is Aram op hem toegespi'ongen en prikt hem met zijn dolk in de zij. „Wanneer ge ons veiTaadt, is dat uw laatste daad geweest sist hij Ramar in het ooi*. De kleine dikkei'd schijnt niet in het minst van zijn stuk gebi-acht. „Ga uw gang", zegt hij, „maar zender mijn hulp komt ge hier toch niet levend vandaan! Ik heb alles nog eens goed overdacht. Ik sta nog steeds bij u in het krijt, omdat ge mijn leven gered hebt! Waar is het losgeld dat ge voor Kox'ban moest halen?" „Dat is veilig opgeboirgen!" antwoordt hij. „Waai-om wilt ge dat weten?" De kleine man haalt zijn schouders op. „Ik heb genoeg van vi-iend Kox'ban", zegt hij, „ik zal u en de beide gevangenen bui ten de burcht brengen, zo ge mij erewoord geeft dat ge mij daarna het losgeld ter hand zult stellen!" na is het plan, dat op de vorige ouderavond te bezichtigen was, ge handhaafd gebleven. De burgemees ter hoopte dat men nog dit jaar tot de aanbesteding zal kunnen over gaan. Ten slotte bracht de burge meester het onderwijzend personeel en de oudercommissie dank voor de gcede wijze waarop zij zich in het afgelopen jaar van hun taak hebben gekweten. De voorzitter van de oudercoromiissie bracht het college van !b. en w. d'ank voor hun- bemoei ingen met het onderwijs. „Met groot verlangen zie ik uit naar de dag 'dat de school aanbesteed zal worden", zo 'besloot d'e voorzitter de vergadering WASHINGTON, 11-11. Met grote meerderheid zijn de Amerikanen voor afschaffing van het systeem waarbij de president via een college van kiesmannen wordt gekozen. Men wil het staatshoofd* recht streeks lat enkiezen. Dit blijkt uit een onderzoek door het bureau Louis Harris. Van de ondervraagden sprak 79 procent zich voor en elf procent tegen genoemde wijziging uit, terwijl tien procent ge'en uitgesproken me ning had. Het ï-esultaat van deze opiniepei ling betekent steun aan het streven van de democratische senator Birch Bayh uit Indiana en anderen die ijveren voor een herziening van. het ikiesstelsel. Vermindering Russisch ambassadepersoneel in Londen LONDEN, 11-11. Naar aanleiding van recente spionagezaken waarbij Scwjetrussische diplomaten waren betrekken, heeft de Britse regering maandag aan de Scwjet-Unie ver zocht het ambassadepersoneel in Londen te verminderen. Bij ambassadeur Smimovsky is door de secretaris-generaal van het Britse ministerie van buitenlandse zaken, sir Paul Gore-Booth, d'e aan dacht cp gevestigd op „bepaalde ac tiviteiten van leden van de Sowjet- russische ambassade, in het licht van de zaak Douglas Britten", Britten, een technicus van d'e Brit se luchtmacht, is tot 21 jaar gevan genisstraf wegens spionage voor de Sowjet-Unie veroordeeld. Bij deze spionage zou de Russische diplomaat - Bcrisenko zijn gemoeid, die voor be gin van het proces naar Moskou werd teruggeroepen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 10