GRATIS PEREN IN NEDERLAND MOEILIJK TE SLIJTEN Hulp aan Biafra Geen gedeserteerde Russen in Zweden Geen Britse vlag meer in Rhodesië Elf kinderen gedood bij ontploffing Voorstel van Tliieu STREEKNIEUWS SPORTTOTO x DEN HAAG, 9-11. Vrijdag, nog maar enkele weken voor Sinterklaas heelt het Protluktschap voor Groen ten en Fruit moeten ontdekken dat iets weggeven lang niet zo eenvoudig is als het lijkt. Zoelte bekend kunnen, omdat deze week weer een „perencrisis" is uit gebroken, op het ogenblik in ons land weer peren uit de markt worden ge nomen met (binnen bepaalde gren zen door de E.E.G. te restitueren) overheidsgeld. Minister Lardinois heeft nu de eis gesteld dat tijdens deze crisis de doorgedraaide peren indien mogelijk, inplaats vara te wor den vernietigd, geschonken zullen worden aan instellingen met een so ciaal gericht doel, die overheidssub sidie ontvangen. Het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen en het Produkt- schap voor Groenten en Fruit heb ben de minister hun volledige mede werking toegezegd. Het produkt- schap heeft de taak op zich genomen, contact te leggen tussen veilingen met dooi-gedraaide peren en in de nabijheid daarvan gevestigde instel lingen, als daar zij,n bejaardencen tra, kindertehuizen, krankzinnigen gestichten enz. Vrijdag heeft het een groot aantal van deze instellingen telefonisch benaderd, maar bijna nergens bleek men belangstelling te hebben. Moeilijk houdbaar Redenen van dat gebrek aan be langstelling bij de sociale instellin gen, zoals men die bij het Produkt- H Mireille Balim, een gevierde film actrice in de jaren dertig, is vrijdag avond1 in Parijs overleden. ROME, 8-11. Een wederom drei gende hongersnood in Biafra willen de internationale kerkelijke hulp organisaties met een versterking van hun luchtbrug naar Biafra afweren. Op een conferentie van alle ker kelijke en enige wereldlijke hulpor ganisaties is vrijdag in Rome beslo ten. 'door gebruikmaking vara grotere "toestellen -bij de nachtelijke vluch ten, in plaats van tot dusver negen, met elk vliegtuig 25 ton hulpgoede ren naar Biafra over te brengen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te De -Krim: B. J. Rie- mersma, Pa-rrega c.a.; te Oostvoorne (toez.): G. van der Ree, Aalsum, die bedankte voor Drogeham (Fr.) (toez.) Aangenomen naar Heusden .en Herpt: G. Hamoen, Meteren en Est; naar 'Haaften: P. P. J. Monster, Bar- neveld. Bedankt voor Ouddorp: B. J. Zaai, IJsselmuiden. Ger. Kerken Beroepen te Genemuiden: G. Met ering, Herwijnen. Aangenomen -naar Parijs: K. Wel bedacht, stud.pi'ed. 'te Delft. Bedankt voor Badhoevedorp: R. J. van der Veen, stud.pred. te Delft. Ger. Gemeenten Bedankt voor Leerdam: Chr. van den Poel, Yerseke. MARKTBERICHTEN De eierveilingcn Coöp. Veluwse Eeierveiling Barne- veld. Aanvoer 699.171 stuks, stem ming rustig. Prijzen in guldens per 100 stuks: eiei*en van 52-53 gram f 14,61-14.88; 56-57 gram f 16,00-16,10 60-61 gram f 16.04-16,70; 64-65 gram f 16,74-17,10. Eierveiling Barneveld: aanvoer 433.170 stuks, stemming vlot. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 14,71-14,99; 56-57 gram f 16,03-16.38; 62-63 gram f 16,48-16,98 66-67 gram f 17,19-17,42. 'Belgische eieren: aanvoer 206.640 stuks, stemming redelijk. Prijzen in- guldens per 100 stuks: eieren van 52- 53 gram f 14,61-14.89; 57-58 gram f 15,78-15,99; 62-63 gram f 16,31-16,49 Eiermarkt Barneveld. Aanvoer ca. I.950.000 stuks, handel vlug: eieren van 50-58 gram f 14,25-16,10 per 100 st., kg-prijs f 2,85-2,78; eieren van 59-65 gram f 16,25-17,00 per 100 st., kg-prijs f 2,75-2,62. Uienveiling Miililelhariiis Vergeleken met eind' vorige week zit er een behoorlijke prijsverbete ring in de uien. Dit geldt niet alleen voor de sporadisch aangeboden klasse I, maar ook voor 't veel rui mere aanbod van klasse II. Blijk baar heeft men "de aifnemers er van kunnen overtuigen, dat uien van klasse II heus met minderwaardig behoeven te zijn. doch meestal alleen door de kleurafwijking dn klasse II terechtkomen. Het aanbod van klas se I is het grootst in de provincie Zeeland, vermoedelijk worden hier reeds uien geruimd, die opgeslagen waren. De noteringen voor de middel I waren van f 17,03-17,23. Voor de drielirageq f 14,77-15,05 en voor de pioklers f 18,15. Opmerkelijk was hier het verschil in- prijs met pidklers II, ^meestal zijn deze gelijk, doch hier was de notering voor 'deze laatste f 16,50. Middel!ha>mis kwam met zijn picklers II beduidend hoger. n.l. f 19,02. Middelharnis had uitsluitend aanvoer van klasse II, hiervan no teerde de grove f 15,70. de middel f 14,35 en de drielingen f 13,03. Ver gelijking met dinsdag geeft voor middel en grof een prijsverbetering van resp. f 1,70 per 100 kg. De drie lingen deden aan deze prijsverbete ring niet mee. De export van deze sortering gaat' in hoofdzaak naar Duitsland, men schijnt daar dus niet met de prijsverbetering mee te kun nen. schap aan het A.N.P. vertelde: peren zijn moeilijk houdbaar, en het is ook niet raadzaam ze in grote hoeveel heden 'ineens te consumeren. Als het om appelen was gegaan, had men misschien andere reacties gekregen. Daarbij komt dat de instellingen bij de verpleegprijzen die ze tegenwoor dig" berekenen hun verpleegden graag het beste geven, terwijl de doorgedraaide peren nu juist niet van de beste kwaliteit zijn. Eerste klas peren kunnen namelijk in het algemeen op de veiling nog wel meer opbrengen dan de doordraai ver goa ding die, ook op last van minister Lardinois, niet hoger mag zijn dan LANDBOUW EN VEETEELT UTRECHT, 9-11, De drie bonden voor de agrarische bedrijfstakken en de kerncommissie voor de zuivelindu- trie hebben een contract getekend dat bepaalt, dat de werkgevers in de zuivelindustrie de bonden f 10 per georganiseerde werknemer zullen uitbetalen. Deze overeenkomst is het uiteinde lijk resultaat van de actie die de vakbeweging enkele jaren geleden heeft gevoerd (de kwestie georgani- seerd-ongeoraniseerden) voor mede financiering" van bepaalde vakbonds activiteiten door de werkgevers. De uitkering komt voor de Alge mene Nederlandse Agrarische Be- U! IOIII1111II11111111111111111IIIMII11111111IX STEUNT de aktie. f i Overdekt zrtembad' E Stort uw borage op giro E 137677 t.oti'. Zierikzeesche E Nieuwsbptfe met Vermelding -jj E van motto! Ook kgsstor- E tingfrft zijn welkom! IIDffuillllllllllllllllllllllllllllllllllllllim STOCKHOLM, 9-11. De politie van Stockholm heeft zaterdag verklaaid ervan overtuigd te zijn dat de be richten over een desertie van vijf Russische militairen naar Zweden onjuist zijn. Een politiecommissaris deelde mee dat de man, die vrijdag had beweerdi aan de deserteurs on derdak te hebben verleend zaterdag per telefoon had gezegd1 dat de Zweedse pers en hijzelf voor de mal gehouden waren. Voormalige medewerker ds. King doodgeschoten CHICAGO, 9-11. Dominee Charles BilLups, een vooraanstaande figuur ira de Amerikaanse beweging voor gelijke burgerrechten en voormalige medewerker van dominee Martin Luther King, is de afgelopen week door een onbekende doodgeschoten. Volgens een woordvoerder van de politie 'in Chicago is het lijk van de 41-jadrige Billups woensdag jl. gevon den in een- geparkeerde auto in Chi cago. Zijn horloge en portefeuille zijn ontvreemd. Daarom vermoedt de politie, dat roof het motief van het misdrijf is. DEN HAAG. De 'hoofdinspecteur voor het Brandweerwezen vara het ministerie van binnenlandse zaken deelt mede 'dat 'ira augustus 1968 ne genendertig boeiderijbranden zijn voorgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Stamhoofden uit Irian te Djakarta DJAKARTA, 9-11. Negen stam hoofden uit West-Irian zijn voor een verbroederingsbezoek in Djakarta aangekomen. Onder hen is het stam hoofd Roembekwan uit de omgeving van Manokwari, waar Lodewijk Mandatjan het verzet tegen Indone sië leidt. In 'augustus heeft ook al eens een groep stamhoofden uit West-Irian Djakarta bezocht. Britse treinrover gearresteerd TORQUAY, 9-11. De politie heeft vrijdagmorgen vroeg in zij-ra flat te Torquay, een badplaats in zuidwest Engeland, de 37-jarige auto- en an tiekhandelaar Bruce Reynolds gear resteerd, die beschouwd wordt als het brein achter de overval op de posttrein Glasgow-Londen op 8 au gustus 1963 die.de revers een buit van 2V> miljoen pond sterling aan bankbiljetten opleverde. Passagiersvliegtuig gedwongen terug te keren PARIJS. 9-11. Twee met revolvers en handgranaten gewapende mannen hebben vrijdag een paissagiersvl1]eg- tuig van de Griekse luchtvaartmij Olympic Airways, dat enkele minu ten tevoren met 130 passagiers vara -het Parijse vliegveld Only met be stemming Athene was opgestegen, gedwongen terug te keren. Het toe stel, een Boeing, landde zander ver dere incidenten op Orly, waar de mannen door de politie werden weg gevoerd. Zij hadden vlugschriften bij zich waarin stond „Griekenland vrij". de voor de tweede kwaliteit gelden de vergoeding. Het vervoerprobleem speelt ook een rol. Voor dat vervoer moeten de instellingen namelijk volgens de door het Centraal Bureau bekendgemaak te regeling zelf zorgen, terwijl ze ook statiegeld moeten betalen voor het fust. Een van de heel weinige instellingen die belangstelling heeft getoon d is het Leger des Hei Is in Amsterdam met zijn vijftien bejaar dencentra, vijftien kindertehuizen en nog enkele andere instellingen. Om dat het -vervoer hier het grote pro bleem is staat het nog niet vast of men tot „zaken" komt. drijfsbond', waarbij 8000 zuivelbe- werkers zijn. aangesloten, neer op f 80.000. De voorzitter van de A.N. A.B., de heer S. va-n der Ploeg, zei op de najaarsvergadering van de vakgroep zuivelbewerkers in Utrecht dat het vakgroepsbestuur het over grote deel van dit bedrag' wil beste den aan ds scholing en vorming en de voorlichting van de leden over het nieuwe werkclassificatierapporfc SALISBURY, 10-11. De „Uraion Jaok", het laatste symbool van de Britse SGuvereiraiiteit, wappert niet meer in Rhodesië, In heel Rhodesië is de Britse vlag neergehaald. Vanaf maandag zal de nieuwe vlag van Rhodesië overal wapperen. Dan wordt ral. het feit herdacht dat Rho desië zich drie jaar geleden eigen machtig onafhankelijk verklaarde. MANILLA, 11-11. In de haven plaats Ilcilo in het zuiden van de Phi lippijnen zijn zondag bij een ont ploffing elf -kinderen omgekomen. Zij speelden aan de haven, waar ben zine uit een tankboot werd gepompt. Er was een lek in ide leiding en toen de kinderen een vuurtje maakten, volgde de explosie. 59 mensen liepen bovendien brandwonden op. Een jaar voor een oorveeg BERLIJN, 8-11. De 29-jarige uit Berlijn afkomstige Franse burgeres Beate Klarsfeld is in. een kort ge ding in West-Berlijn tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens openlijke belediging van. de West- duitse bondskanselier, Kurt Georg Kiesin-ger, gepaard gaande met het te:brengen van 'lichamelijk letsel. Beate Klarsfeld heeft Kiesinger voor de ogen van afgevaardigden naar het partijcongres van de West- duitse C.D.U. in West-Berlijn een oorveeg gegeven. Tornado over Florida CLEWISTON, 10-11. Twee doden en zeventien gewonden vielen zater dagavond 'tijdens een tornado die over het zuiden van Florida raasde. De grootste ravage werd aangericht in een woonwagenkamp van Mexi canen te Margueritat circa 40 km. van Clewiston. In een van de wa gens diè werden weggeblazen von den een mceder en haar kind de dood. Honderden kampbewoners zijn dakloos. Tribune ingezakt: honderdder tig gewonden HONGKONG, 9-11. Meel- dan 130 mensen zijn ira Hongkong tijdens een Britse militaire taptoe door een tri bune gezaikt en min of meer ernstig gewond geraakt. n Wegens moord op twee Arabie ren in het door Israël bezette gebied zijn 'twee leden van de Israëlische grenspolitie -in Jeruzalem tot levens lange gevangenisstraffen veroordeeld b De Ver. Staten hebben 2Vz mil joen dollar aangeboden voor hulp acties in Nigeria en Biafra. Dit heeft het. Internationale comité van Rode Kruis meegedeeld. DODELIJKE ONGELUKKEN DOKKUM. Op de provinciale weg Dokkum-Holwend te hoogte van Bornwerderhoek vond een frontale botsing plaats tussen twee perso- nenalutc's. De drie inzittenden van de ene auto, de 32-jarige heer J. -Bos- gra uit Bergum. zijn schoonzus A. Bcsgra-de Haan uit Drachten, even eens 32 jaar en haar 4 jaar oude zoontje Doede, werden op slag ge dood. RIDDERKERK. Op de Lek ter Hoogte van Krimpen 'is de 26-jarige -matroos P. L. Roosein uit Utrecht over boord gesla'gen tijdens werk zaamheden op het grintschip „Riraa". De rijkspolitie te water heeft naar zijn lichaam gedregd, echter tot nog toe zonder resultaat. ST. AN'N'ALA'ND. Een personwa- gen is bij St. Annaland uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De bestuurder kwam er met lichte verwondingen af. De andere inzit tende, de 16-jarige Piet Groenewege uit SI. Maartensdijk, moest per am bulance naar 'het ziekenhuis te Ber gen op Zoom worden vervoerd. Hij is daar enige tijd later overleden. SAIGON, 8-11. President Thieu van Zuid-Vietnam heeft voorgesteld dat slechts twee delegaties deelne men aan de vredesonderhandelingen in Parijs: eer. van Noord- en een van Zuid-Vietnam. De andere par tijen zouden de besprekingen kun nen bijwonen als leden vara die de legaties. Het overleg in Parijs, dat woens dag had moeten beginnen, is uitge steld omdat Zuid-Vietnam er niet aan wilde deelnemen als het Zuid- vletnamese bevrijdingsfront als af zonderlijke delegatie zou optreden. E.H.B.O. bestaat 75 jaar AMSTERDAM, 9-11. De Konin klijke Nederlandse Vereniging „Eer ste Hulp Bij Ongelukken" (E.H.B.O.) bestaat 75 jaar. Dit feit werd in het raicongrescentrum in Amsterdam herdacht. Hoewel de -naam EHBO o-p hat ogenblik volledig is ingeburgerd, is er een lange aanloopperiode voor no dig geweest om iedereen van de noodzaak van eerste hulpverlening te overtuigen. Pas na de tweede we reldoorlog. toen het aantal ongeluk ken jaarlijks schrikbarend steeg, be gon het EHBO-werk, grootser vor men aan te nemen en nam ook het aantal gediplomeerde leden sterk tce. Het aantal gediplomeerde ileden bedraagt thans 30.000. Prov. Zeeuwse Ver. tot Bestrijding der T.B.C. De algemene ledenvergadering -van- de Prov. Zeeuwse Vereniging tot Be strijding der Tuberculose zal gehou den worden op 27 november a.s. in hotel „De Korenbeurs" te Goes. In zijn 'verslag over het jaar 1967, opgenomen in het jaarboekje 1967, wijst de voorzitter van de vereni ging, dr. F. G. Vaandrager, op de noodzaak tot grote voorzichtigheid bij 'het nemen vain beslissingen op langere termijn, vooral gelet op de vermindering van het aantal geval len van 'tuberculose. Vissersvereniging „Yerseke" 70 jaar Op vrijdag 15 november a.s. hoopt de v-issersvereniglng „Yerseke" haar 70-jariig bestaan te herdenken. De vissers vereniging „Yerseke" is een bekende organisatie op het gebied van de mosselkwekers, schippers en allen, die bij de 'mosselcultuur in Ne derland betrokken zijn. Al die jaren heeft de vereniging de belangen va-n haar leden met voortvarendheid be hartigd. De vissersvereniging „Yer seke" is 'de oudste vereniging op dit gebied ter -plaatse. Natuurlijk zijn er in de loop 'der jaren meer verenigin gen gekomen en ook weer wegge gaan, de oude vereniging „Yei'seke" bleef. Zij 'heeft ook bij d'e verschil lende overheidsinstanties een uitste kende naam en naar haar mening en adviezen wordt steeds geluisterd. -Het bestuur heeft gem'eend deze mijlpaal niet onopgemerkt voorbij te moeten la-ten gaani en zal -daarom op vrijdag 15 -november a.s. van half vier tot vijf -uur recipiëren in hotel Nolet te Yerseke. Voor de leden zal een feestavond worden georganiseerd eveneens ira hotel Nolet. Ongetwij feld zal 'er voor d'e receptie veel be langstelling zijn, zowel van bedrijfs- genoten, overheidsinstanties als par ticulieren en dat niet aleen uit Yer seke, maar eveneens van de andere vissersplaatsen uit Zeeland. Stichting Nationaal Jeugdzorg-Fonds In alle gemeenten op Schouwen- Duiveland en in Ss. Philipsland zal i-ra de week van 18 tot 23 november a.s. een huis-aan-huis-collecte wor den gehouden ten bate van de Stich ting Nationaal Jeugdzorgfonds. In deze stichting werken de volgende organisaties samen: Federatie An- 'k'erclubhuiiswerk, Kath. Nat. Stich ting voor Bijzonder Gezin-s- en Jeugdwerk (KNS), Leger des Heils, Landelijke Vereniging Clubhuiswerk (LVC), Ned. Bond voor Soc. Cult. Vormingswerk (NBV), Sektie Jeugd zorg werk -van de Hervormde Jeugd raad (HJR), Stichting Evangelisch Herstel en Opbouw (EHO), Stichting Vrijz. Protestantse Centrale voor Maatschappelijk Werk (VPC). Met de organisatie van de collecte op Schcuwen-Duiveland is belast de leiding van het enige jeugdclubhuis ira deze streek, „De Lichtboei" te Zie- rikzee, waarin iedere week opnieuw vele honderden jongelui gastvrij worden ontvangen en -ira clubver band word enbezig gehouden. Het bijzondere van de kc-mende collecte as het feit dat d'e helft van het be drag dat zal worden verzameld ten goede komt aan, het eigen clubge bouw „De Lichtboei". Het geldt liter overigens -een landelijke collecte. Van de -totale opbrengst- hopen niet minder dan 550 club- en buurthui zen te profiteren. In al deze tehui zen worden ruim honderdduizend jongelui opgevangen. In de gemeente Zierikzee zal voor de Stichting Nat. Jeugdzorg Fonds gecollecteerd worden in de laatste week van november: van 25 tot t30 november a.s. Een dit voorjaar voor „De Lichtboei" gevoerde actie is een succes geworden. In het gebouw konden dan ook -reeds belangrijke verbeteringen worden aangebracht. Dat neemt niet weg 'dat het gebouw nog lang niet volmaakt 'kan worden genoemd, zodat een mooie opbrengst van de komende collecte bijzonder welkom zou zijn). ZIERIKZEE Viering „Wereldstedebouwdag 1968" Zierikzee leverde vrijdag een ge slaagde bijdrage aan de viering van „Wereldstedebouwdag 1968". In Ne derland wordt sinds een aantal ja-ren aan deze viering meegedaan. Voor Zierikzee was het de eerste maal en dat betekende dat vrijdagavond alle inwoners van de stad in 'de gelegen heid1 worden gesteld om de plannen van ruimtelijke ordening, zoals die voor de eigen woonstad' zijn vast gelegd, onder deskundige voorlich ting te komen bekijken. De opwekking van burgemeester en wethouders voor deze dag vond in Zierikzee grote weerklank. De foyer -van ide Concertzaal was be paald vol toen burgemeester D. W. Kastelein woorden van welkom sprak namens het gemeentebestuur en na mens het bestuur van de woning bouwvereniging „Beter Wonen". De foyer had iin het kader van „Wereld stedebouwdag'' veel weg van een tentoonstellingszaal in een bouw kundig centrum. Aan de wanden prijkten (vrolijk gekleurde) pla'ten, foto's en kaarten en met behulp van deze en andere middelen (maquettes) werd een overzicht gegeven vara de bestemmingsplannen West I> II en III, de woningbouwpla-nnen van de woningbouwvereniging „Beter Wo nen" en 'd-e bouwplannen voor een bejaardencentrum en 36 bejaarden woningen. Met de inrichting van de tentoonstelling was ongetwijfeld een mooi stukje wenk geleverd. Voor lichting ira beeld maafr bovendien de-ze avond een duidelijke mondelin ge toelichting door deskundigen en (als afronding): de gelegenheid vra gen te stellen. In een inleidend toespraakje be nadrukte burgemeester Kastelein het unieke karakter van de stad Zierik zee en da door het Economisch Tech nologisch Instiuut voor Zeeland in- enkele - reeds eerder gepubliceerde - rapporten safmengevatte prognoses over de verwachte ontwikkeling. Uit drukkelijk stelde burgemeester Kas telein: „een bloeiend Zierikzee is van belang voor geheel Schouwen-Dui- v eland1". Een toelichting op de problemen van sanering, verkeer era huisvesting werd gegeven door de directeur van de dienst gemeentewerken, de heer J. Louwerse. Hij schetste daarbij d'e taak vara de stedebouwkundige en het oratstaaln en uitvoering van de bouwplannen Buize, Malta I en II en Ondanks het feit dat Zierikzee, dat ongetwijfeld beter voor de dag kan 'komen dan' het in deze wedstrijd deed1, ais excuus -kon aanvoeren, dat het tegen 'de ongecompliceerd spe lende Brabanders moeilijk voetbal len is, waren wederom een reeks van fouten in de defensie er het gevolg van dat men zich met een bescheiden uitslag tevreden heeft moeten stel len. Zierikzee, dat nu de derde plaats op de ranglijst bezet, zal als het in de bovenste i-egionen wil blijven naar verbetering van het spelpei-l in defensief opzicht de nodige aandacht moeten besteden. Van de drie doel punten welke Grenswachters deze middag wist te scoren hadden er ze ker twee voorkomen kunnen wor den. Gelukkig viel het derde doel punt pas 'in de allerlaatste minuut, daar anders de overwinning nog wel eens ernstig in gevaar had kunnen kernen. Gedurende de eerste speel- helft probeerde Zierikzee tevergeefs vat te krijgen op het directe spel van d'e bezoekers. Doelman varai Oirschot kreeg in nhefc doel vajn -de Grens wachters 'dan. ook weinig moeilijk werk' te verrichten. Daar de voor hoede van Grenswachters het veelal met ver-re schoten, die nog al eens de juiste richting -misten-, probeerden succes te boeken kon ook doelman Sloutjesdijk het gemakkelijk af. Reeds vrij spoedig werd het duide lijk dat -het in de rood-zwarte aan val weer van de -linkervleugel zou moeten komen. Stoutjesdijk die op de rechtervleugel zijn derde kans kreeg om zich ira te spelen, kon zich ood deze maal nog niet waar maken. Opvallend! is het dat deze speler die in- -het 2e elftal a-1 meerdere ma,len heeft bewezen over een, uitstekende sprint te /beschikken, hier geen ge bruik van maakt. Na goed doorzetten gelukte het Kees Lodewijk in de 34e min. -met een uitstekend -doelpunt de score te openen (1-0). Nog geen mi nuut -later 'loste Lodewijk een kogel op doel idi edoor van- Oirschot over de lat werd gewerkt, -dat de matig SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klas D: Zierikzee-Grenswach- ters 4-3; Goes-Steen 2-1: Breskens- S.C. Gastel 4-1; DOSKO-METO 8-1; Steenbergen-Horateraisse 0-1. 4e klas H: Hansw. Boys-Renesse 2-5; Biervlie't-Clinge 2-1; Walcheren -Oostburg 4-4; HVV '24-S'luiskil 0-0; Koewalcht-Corn. Boys 2-1; RCS- IJzen'dijke 4-2. Res. 3e klas C: Corn. Boys II-Zie- riikzee II 1-1; Vlissingen Ill-Goes II 0-4; Alliance II-RCS H 4-2; Axel III -Steenbergen II lr2; METO II-Mid- delburg III 1-0. Afdeling Zeeland Zo nd agcompetiti e le 'klas: Aardenburg-Luctor 5-2; Domburg-Schoondijke 0-0; Hulster- loo-Lewedorpse Boys 2-0; Patrijzen- Noormannen 1-3; Hoofdplaat-Robur 4-3. Res. le klas: Hon-tenisse II-Ter- neuzen III 1-6; Middelburg IV-HVV '24 II 0-4; Zeeland Sport III-Vlissin gen IV 2-1; -Steen TI-Vogel waarde II 1-2. 2e klas B: Zonnemaire-Domburg II 1-1; Kwadendamme-Dreischor 2-2 's IT. Arénd-skerke Hl-Zïerikzee III 7-0; Hansw. Boys IT-DFS II 3-1; Goes Ill-Cortgene 5-4; Luctor II- Kruiningen 3-3. 3e klas D: Dreischor II-Kwaden- damme II 6-2; Volhardi-ng-Zonne- maire II 14-1; Goes IV-Cortgene II 7-1; Hansw. Boys Hl-Patrijzen III 4-2; Rcbur III-Robur IV 3-7. Zaterdagcompetitie le klas: Veere-Kais 5-1; Zeeland Sport V-Bevelanders 1-2. 2e klas A: Bruse Boys-DFS III 8-2 SKNWK-Kapelle II 5-3. de op stapel staande plannen West. In de stadsuitbreiding West komt straks een vijftal verschillende wo ningtypen iin aanbouw. Dit punt werd verder uitgediept door de voor zitter van „Beter Wonen", de heer J. Coumou. De heer J. Freeke van de Ned. Centrale Huisvesting voor Be jaarden, -gaf een uiteenzetting over de dezer dagen ira de raad gepasseer de plannen voor de bouw van een bejaardencentrum in West, waarmee een bedrag gemoeid zal zijn van vijf en een half miljoen gulden. Vragen uit het belangstellende publiek wer den uitvoerig door de aanwezige ter zake kundigen toegelicht. Het inhaken van de gemeente in de rij van „wereldstedebouwdag" vierende steden heeft heel wat voor bereidend werk gevraagd maar gelet op de duidelijke vorm van „burger zin" deze 'avond gedemonstreerd, is het resultaat va-n deze inspanning bepaalld de moeite waard' geweest. Dia-avond Morgenland-zending Op donderdagavond 14 november wordt een -vertelavond met dia's ge houden in de Chr. Ger. Kerk, Zeven- getijstra-at te 'Zierikzee over de Mor- genlaradzerïding. De heer W. Bouw meester, secretaris der Morgenland- zending, zal spreken over: „Met het evangelie in een Mohammedaanse wereld", en dia's vertonen uit Syrië, Libanon en Algerije. Armeense hand werken en andere oosterse artikelen (o.'a. kameeltjes, ezeltjes, kettingen, Tepeltjes, enz.) zullen voor bezichti ging en verkoop aanwezig zijn. De toegang is vrij. Examens muziekschool De piano-leerlinge Eugène Waas dorp uit Oosterland, leerlinge van de Muziekschool te Zierikzee, slaagde voor het A-examen piano. Jacqueli ne van der Maas, eveneens uit Oos terland, 'legde met goed gevolg liet A-examen voor -accordeon af. leidende scheidsrechter ontging die aohterbal ga)f. In de resterende tijd van de eerste helft viel er weinig vermeldenswaardig meer te noteren. •Direct na de hervatting zag het er naar uit dat Zierikzee d,e teugels de finitief ira handen ging nemen. Een in de 5e im-in. door Lodewijk geno men hoekschop werd door Vermeu len naar de vrijstaande Tiggelhoven doorgespeeld die fraai en onhoud baar va-n buiten het strafschopgebied inschoot (2-0). In de 7e min. gaf Tig gelhoven een fraaie diepte pass naar Lodewijk die op tijd' in de opening sprintte om vervolgens de uitgelopen van Oirschot geen kans te geven (3-0). No g-leek de koek niet op toen één min. later Vermeulen van Oir-- schot wederom het nakijken gaf. Om onbegrijpelijke reden werd dit doel punt door de scheidsrechter gean nuleerd. Ineens verdween als bij to verslag de vaart weer uit het spel bij Zierikzee. In die T2e min. plaatste Lambrecht het lede-r voor het Zie rikzee doel waarna de geheel vrij staande Kerstens rairaet de minste moeite had ram in te koppen (3-1). Direct hierna) ontsnapte het Zierik- zee-doel ternauwernood aan een doorboring -toen een schot ivan Lam- brechts de -paal op zijra weg vond. Alles leek weer hoopvol -toen na eni ge goede combinaties Vermeulen de bal na een voorzet van Lodewijk in zijn bezit kreeg, waarna) hij na in eerste instantie op van Oirschot te hebben geschoten, raak schoot (4-1). Na deze kort opleving zakte het ver toonde weer naar een bedenkelijk peil. In de 39e min. verzuimde Wil- ten-burg het leder op zijn doelman terug te spelen, waamii hij het met Lambrchts aangegane 'duel verloor en deze speler Taag inschoot (4-2). In de allerlaatste minuut werd het zelfs nog 4-3 'door Dmiraicus die een voor zet van Kerstens in 'het net liet ver dwijnen. Al mét al een wedstrijd die •de toeschouwers snel zullen zijn ver geten. 3e Mas A: Brouwershaven III-Br. lieven II 1-4; DFS IV-ZSC 0-8. Junioren Groep A V: Wissenkerke A I- Bruse Boys A I 2-4; Wolfaartsdijk A I-SKNWK A I 0-2. DE SPORTTOTO De cijfers van de sport to to zijn: Deelnemers: 872.697. Iral-eg: f 1.859.242. Eerste en derde prijs: 1' 250.998. Tweede en exitra prijs: f 167.332. Zondagavond waren -er drie mel dingen -met dertien punten. Elink wijk-Vitesse X R.C.H.-Helm. Sport X Sparta-S.V.V. X N.A.C.-Heracles X Heerenv.-Excelsior X Limburgia-Volendam X D.W.S.-Go Ahead X D.F.C.-Feijenoord X Leeds-Tottenham X Liverpool-Chelsea X Sunderl.-Manch. U. X Eintr. Br.-Borus. MG |x Sehalke '04-Hamb. SV Zuivelindustrie 10 per georganiseerde voor bonden SPORT EN WEDSTRIJDEN Zierikzee—Grenswachters 4—3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 6