dagelijks 'n goede portie vlees De verdw SPAARBUSJES NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE enen robijn ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 7 november 1968 Nr. 20093 Advertentie SPORT EN WEDSTRIJDEN Zierikzee-schakers wonnen van ongeslagen Terneuzen ZIERIKZEE, 6-11. Het eerste tien tal van de Zierikzeese Schaakvere niging, dat „op papier" een nogal verzwakte opstelling te zien gaf, heeft zaterdag een verrassende lV-z- 2'A overwinning geboekt op het nog ongeslagen Terneuzen. Drie van de vier Zierikzee-reserves wisten hun wedstrijd te winnen. De persoonlijke uitslagen zijn: K. H. Cohen-J. J. v. d. Ende 0-1; A. Dubbeldam-dr. J. J. Westendorp Boerma 0-1; A. P. Beishuizen-R. v. d. Vekeh 0-1; C. Provoost-C. J. M. Nolet 0-1; D. de Jonge-J. M.Bevelan- der Y2-Y2J. Nijssen-A. Hendrikse 1-0; W. de Ridder-M. C. Rerman 0-1; G. de Ridder-P. C. Tak 1-0; C. van Cadzand-A. de Spirt 0-1T. Karelse- A. v. d. Westen sr. 0-1; eindtotaal Temeuzen-Zierikzee 2 Yz-7 Yz De voorlopige stand in de eerste klas na drie ronden is thans: 1. Mid delburg (3-5); 2. Zierikzee (3-4); 3. Vlissingen (3-3); 4. Goes (3-3); 5. Terneuzen (3-3); 6. V.S.V. Sluiskil (3-0). Advertentie Mi „Ze vond 't fijn om zelf uit te zoeken" Een platenbon is altijd raak! 4.25 Kinder-klanken-kleureii-plaat, waarop 12 geliefde artiesten 24 ^underlie dj e s .zingen. mét alle tekstep en een bijgevoegde langspeelse plaat mét tekeningen om zelf inte'kleuren. Zó'n prijs A'oclr zó'n plaat kanalleen,, maar tijdelijk zijn! En de netto-opbrengst'^komt ten goede aan zet Bio-Revalidatie-ÖBntriim (stichting Bio-Vacantieoord) voor gehandicapte JaiidereiL Vcrk^glaar bij aUe plrtcnhandttarm i%r- Met nog twee ronden te spelen maakt Zierikzee een goede kans om bij de bovenste drie te eindigen, die dan verder moeten strijden om het kampioenschap van Zeeland. Intussen vordert ook de onderlinge wintercompetitie van de Zierikzeese schakers. De uitslagen van een aan tal wedstrijden zijn als volgt: J. J. v. d. Ende-J. M. Bevelander 1-0; R. v. d. Veken-J. Scheele 1-0; dr. J. Wes tendorp Boerma-C. J. M. Nolet Yz- Yz\ R. P. Hogerheijde-J. van As 1-0; O. Vleeshouwer-A. de Spirt Yz-Yz; M. C. Berman-A. v. d. Westen jr. 1-0; dr. J. Westendorp Boerma-R. v. d. Veken Yz-Yz. KORFBAL Slechts één wedstrijd ging door in 2e klasse Z.K.B. In de 2e klasse van de Zeeuwse Korfbalbond werd zaterdag jl. slechts wedstrijd gespeeld terwijl alle overige vastgestelde wedstrijden we gens terreinafkeuring werden afge last. Zuidwesters II zorgde er via een 6-4 overwinning op Volharding (Yer- seke) voor, dat KVL op de ranglijst kon worden gepasseerd. De stand is nu geworden: iMyrfnniMi immuun STEUNT de aktie f Overdekt iwembad' Stort uw pljclrage op giro 137677 tjf.v. Ziefikzeesche 5 Nieuws befte met vérmelding =j jE van hjéf motto! Ook kasstor- 5 tingen zijn welkom! =j 7i 1 imi 1111111111111111111111111111111111111111 m Prins Claus opende praktijkschool BARNEVELD. 6-11. Ooor het lui den van een schoolbel heeft prins Claus woensdagmorgen in Barneveld de praktijkschool Barneveld', school voor pluimvee- en varkenshouderij voor midden- en west-Nederland, officieel geopend. Na deze handeling las „Jan van Schaffelaar" een oor konde voor en hij bood prins Claus de sleutel van het nieuwe gebouw aan. Bij de ingang hiervan overhan digde Annie Schimmel de prins een mand met pluimiveeprodukten. Burgerlijke stam! Zierikzee Geboren. 30 okt. Hendrik Marinus, van Nehemia van '4 Veer en Maria Cornelia Haze (Zierikzee); 1 nov. Rc-ber-Alexander, z. van Rober Ul- rich Silfert Alexander van Oudheus- den en Scnjd Verhoef (Westerschou- wen). Gehuwd. 1 nov. Leendert Bartel Hendrikse, 23 jir. (Zierikzee en Jo hanna Slizabeth van Beveren, 20 jr. (Westerschouwen). Overleden. 1 nov. Kornelis Stou ten, 58 jr., geh. geweest met Adriana Cornelia Quist (Duiveland); 31 okt. Tennis Broere. 73 jr., echtg. van Ida Mara Poldermans (Zierikzee); 3 nov. Korneiia Evert-se, 88 jr., geh. geweest met Johannes Dingeman- van den Berg (Duiveland). Swift III Swift IV All Ready I Elto I Volharding I Zuidwesters II KVL I Animo III Blauw-Wit II 5 4 0 18 40-18 4 3 10 7 28-12 6 3 12 7 34-30 6 3 0 3 6 36-40 7 2 2 3 6 31-37 6 3 0 3 6 31-34 5 2 1 2.5 32-32 3 0 12 1 9-15 4 0 0 4 0 12-33 All-Ready I naar Elto (Kapelle) Na een week gedwongen rust gaat All Ready I zaterdagmiddag in Ka pelle op bezoek bij het bekende Elto I, dat jarenlang tot de toonaange vende korfbalclubs op Zuid-Beve land heeft behoort. Zowel in ge speelde wedstrijden staan Elto en All Ready praktisch gelijk, want de Kapellenaren behaalden uit zes ge speelde wedstrijden evenveel punten terwijl de rood-zwarten slechts één puntje meer vergaard hebben. Van noemenswaardig krachtsverschil zal dan ook wel geen sprake zijn. Het valt dan ook zeer moeilijk te voor spellen wie tenslotte als overwin naar uit de bus zal komen. De win naar komt er in ieder geval uitste kend voor te staan en kan de race met de Swift-ploegen voorlopig blij-' ven volhouden. De wedstrijd begint reeds om kwaad voor drie en wordt geleid door scheidsrechter M. den Doelder van de Zeeuwse Korfbal Bond. Arrestatie Amsterdamse loodsen AMSTERDAM. 6-11. In het kader van het omvangrijke onderzoek van de recherche der rijkspolitie te wa ter in de hoofdstad in de steekpen- ningenaffaire van 'de rijksloodsen op het Noordzeekanaal zal de komende week definitief een begin worden ge maakt met de aanhouding van circa 20 in Amsterdam gestationeerde loodsen. Dit heeft de Amsterdamse officier van justitie, mr. J. H. Berg- sma, meegedeeld. In samenwerking met zijn, Haarlemse collega, mr. G. W. F. van der Valk Boumam, behan delt hij deze zaak. De recherche heeft dg afgelopen zes weken in totaal 61 loodsen uit IJmuiden gearresteerden verhoord. Allen zijn weer op vrije voeten gesteld. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Doornspijk: crs. R. T. Huizinga. 's-Grevelduin-Capelle; te Huizen: L. Kievit, Leiden: te Zoute- lanjde: J. H. de Vree, Sleeuwijk; te Dieren: G. H. Cassuto, Ten Boer (te vens bijst. stud. past. te Groningen) Aangenomen het beroep der gen. synode tot zend.pred. (docent aan de Thecl. School van de Evang. Christ. Kerk te West-Irian): H J.. van dei- Steeg, kand. te Oegstgeest; naar Re- nesse c.a.: L. de Wit. Lemmer; naar Maai-ssen: dr. A. van der End, Koot wijk; naar Weei-selo: M. J. W. Scho penhauer, dir. herv. stichting voor diac. en maatsch. werk in Gederland, woon. te Rozendaal. Ger. Kerken Aangenomen naar Heinkenszand: kand. D. Tieleman, Amsterdam, die bedankte voor Woudsend en voor Veenhuizen. Bedankt voor Oostvoorne-Tinte: M. E. van Heesen, Uden-Grave. Ger. Kerken (vrij gemaakt) Bedankt voor Oldenhove: C. J. Bi-een, Katwijk. Ger. Gemeenten Bedankt voor Bodegraven en voor- Go r.kum: C. van den Poel, Yei-seke. Oud Ger. Gem. in Nederland Bei-oepen te Grafhorst: W. Kamp. Utrecht. Evang. Lutih. Kerk Beroepbaar: mr. P. Estié, Braille- slraat 23. Krommenie, v.ih, prcrï. te Zaandam, nadien leraar. AMSTERDAM. Een aanvankelijk kleine brand in een van de kamers van hotel „Het wapen van Friesland" in Amsterdam, heeft het leven ge kost aan de 55-jarige Hagenaar A. de Hondt. De brand brak in de door hem bewoonde kamer uit en verras te ihem -in zijn slaap. f Advertentie?' „Ik weet niet waar hij.van houdt" Een platenbon is altijd raak! v.a. ƒ4,25 Wat biedt de BEELDBEIS? VRIJDAG 8 NOVEMBER. NED. I. Het is een VPRO-avond. Ton Ilasebos vertelt eerst een ver haaltje over de aap Toontje, alvo rens de oudere jeugd kan gaan kij ken naar een „Concert voor jonge mensen". Leonard Bernstein heeft het. deze keer over de Finse compo nist Jean SibeliusNa het journaal heeft Merel Laseur een gesprekje met de Griekse zangeres Nana Mous- kouri, die speciaal voor een optreden voor de VPRO naar Nederland kwam. Vervolgens „Harlem Impres sies". Donald Jones, die vroeger zelf in Harlemwoonde erï die het leven als neger daar kent, geeft commen taar bij de beelden, die tijdens een dagje doodgewoon rondkijken tot stand kwam. De show komt opnieuw van Rob Touber. Hij ontving voor de tiveede maal als gaste de musicalster Jenny Arean. In „Onaaantastbaar" zit Elliot Ness weer figuren uit de onderwereld achter de voddenDan Nana Mouskouri als zangeres. Ze zingt, begeleid door Les Atheniens, Franse, Griekse en Engelse liedjes. Merel Laseur zal deze indrukwek kende tour de chant van Nana aan kondigen. Het wordt zonder twijfel een beleveyiis. NED. II. In „Scala" vanavond sport, het gewestelijk journaal, we geninformatie, de nieuwe films en Den Haag vandaag. Na het nieuws een aflevering van „Ironside"De hoofdrol wordt vertolkt door Vera Miles. Ze is een jonge vrouw, die Ironside komt opzoeken, omdat ze doodsbang is vermoord te zullen worden. Tien minuutjes met „De jonge onderzoekers" en dan een uur lang „Mies en scène". ZATERDAG 9 NOVEMBER. NED. I. De NCRV brengt in het middagprogramma de postzegelru briek Onder de loep", instructies voor hengelaars van Jan Schreiner, een Abbott en Costello filmpje en „Kijkkast" met o.m. een film van Walt Disney, 's Avonds voor de kin deren „Ha, die Swiep", nieuwe avon turen van Swiebertje onder de veel zeggende titel „In de wei daar staat een huis". Na het journaal „Eerste man", de eerste van een nieuwe se rie belevenissen van de taxichauf feur Freek Nijdam. In „Een goede buur, een verre vriend", beseft Freek plotseling, dat hij zijn koperen brui loft viert. Teddy Scholten en Pim Jacobs nemen de kijkers vervolgens mee naar Studio Anno, ivaarin weer heel wat oude liedjes worden gezon gen. Daarop volgt „Bureau Bristol". Barlow krijgt argwaan als sergeant Blackitt een paar dagen verlof vraagt. Vervolgens gaan we op reis met Godfriet Bomans. Hij bevindt zich ditmaal in Los Angeles, waar hij verscheidene Indische Nederlanders ontmoet. Het programma wordt af gesloten met Evangeliewaarin ds. Sillevis Smit spreekt over Joh. 2 vs. 13-22. NED. II. De AVRO becjint de voor- vanod met Nog een verhaaltje dan gevolgd door de finale van de voorleeswedstrijd „Voor lezen een tien", die in het kader van de kin derboekenweek is georganiseerd. Na het nieuws de tweede aflevering van ,.A star is bom", het programma van Cees de Lange, dat nu serieus gaat worden. De deelnemers hebben een opdracht gekregen en moeten nu uit de schulp van hun eigen repertoire kruipen. Het volgende programma onderdeel is „Run for your life". Paul Bryan gaat terug naar Tokio, waar hij vroeger als straaljagerpiloot vaak kwam. In Theater Carré „Een avondje uit met Corry". Ze ontvangt als gasten Marty Wilde, de Russische dansers Kuban Cossaclcs, Donald Jo nes, Cindy Peters eh het orkest van Bert Paige. Daarna komt Cees de Lange nog eventjes terug om de uit slag bekend- te maken van deze tweede ronde van „A star is born". VRIJDAG 8 NOVEMBER. NED. I: Schooltelevisie: 11.00 Stu dielessen; 11.25 Walter en Connie 11.50 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 1S.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster: 19.06 Toontje; 19.15 Con cert voor jonge mensen; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster: 20.20 Me rel Laseur interviewt Nana Mous kouri: 20.30 Harlem impressies (in kleur); 20.55 Jenny; 21.20 Onaan tastbaar; 22.05 Transit; 22.40 Jour naal; 22.45 Pauze; 23.00 Teleac: en France avec Nicolas; 23.30 Einde. NED. II: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Ironside (kleur); 21.10 De jonge onderzoekers; 21.20 Mies en scène;; 22.20 Journaal. RECHTSZAKEN Zoon sloeg z'11 vader dood ROTTERDAM, 6-11. De officier van justitie bij de rechtbank in Rot terdam, mr. J. D. de Jong, heeft ont slag van rechtsvervolging en ter be schikking stelling van de regei-ing gevraagd tegen de 24-jarige Maris I-I. die eind maart van dit jaar zijn 56- jarige vader met een rookstandaard om het leven bracht. De officier ba seerde zijn eis op het over de meu belmaker uitgebrachte psychiatri sche ropport, waarin de jeugdige Rotterdammer volledig ontoereke ningsvatbaar wordt genoemd. FINANCIËN EN ECONOMIE Een nieuw spaarplan DEN HAAG, 6-11. De Nillmij kon digt aan een „spaarplan met keuze uit belegging in aandelen Uinitas of belegging in iguldens met zeer ruime winstdeling". Dit zg. select-plan ga randeert, volgens een commissie van Nillmij, een uitkei-ing na overlijden, ter gi-ootte van de som der voorge nomen stortingen, verhoogd met 5 pet. x-ente op rente ovei- de i-eeds ge dane stortingen. Voor de besteding- van het .netto spaarbedrag, biedt het plan keus uit twee beleggingsmetho den. f Thuis sparen in het degelijke spaarbusje van de NUTSSPAARBANK Een oude, doch zeer doelmatige wijze van sparen met kleine bedragen. VOOR OUD EN JONG gratis in bruikleen Jcugdzitting donderdags van 4.00-5.00 uur Voor 25 jaar.... (Oorlogsjaar 1943) ZIERIKZEE. Drie personen kregen een bekeuring van 25 omdat zij hun woningen niet voldoende had den verduisterd. Hun huizen zullen bovendien 14 dagen lang van hel elektrisch licht worden afgesneden. HAAMSTEDE. Door kortsluiting in een elektromotor ontstond brand in de vlasfabriek van de fa. T. In een oogwenk stond de gehele fabriek in lichterlaaie en brandde totaal uit. OUWERKERK. De collecte tijdens de dienst van oogstdankdag heeft 445 opgebracht, verhoudingsgewijs het grootste bedrag van het eiladn. REN ESSE (Adv.). Is uw benzine toewijzing ingetrokken? Geen nood. Ge-Be Kalle generatoren brengen uitkomst. Geschikt voor personen- en bestelwagens. L evering alleen mogelijk op B.G.T.-vergunning. ZIERIKZEE. Tegen een groente- winkelierster, die verdacht werd haar appels te duur aan de school jeugd te hebben verkocht, werd pro ces-verbaal o-pgemaakt. NIEUWERKERK. De burgemees ter maakt bekend dat donderdag middag op de secretarie gelegenheid bestaat tot het indienen van aanvra gen voor vergunningen tot de aan koop van een paar klompen. R EN ESSE. Een damescomité heeft zich gevormd om de in het buiten land werkende jongens en mannen met St. Nikolaas een pakket te stu ren. Men houdt zich aanbevolen voor schenkingen in natura als wollen truien, pullovers, sokken, dassen enz. HAAMSTEDE. Een bakkersknecht, die zich in de gelagkamer van een café bevond, kon geen persoonsbe wijs tonen en kreeg een proces-ver baal. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND LEXMOND. De twaalfjarige A. La- kerveld uit Lexmond die op weg was naar school, werd door een tegemoet komende auto overreden, nadat hij met zijn fiets was gevallen. Zeer zwaar gewond werd de jongen naar een ziekenhuis te Goi-kum vervoerd, waar hij enige tijd later aan zijn ver wondingen overleed. DEN HAAG. Het verkeer bij het verkeersplein Oudenrijn zal enkele dagen hinder ondervinden van het werk dat voor de omschakeling van verkeersi-uxt naar klaverblad nodig is, aldus het ministerie van vexiceer en waterstaat. ROTTERDAM. Volgens het over- koeplingsoa-gaan van verenigixigen van- kapiteins en officieren ter koop vaardij hebben de Nederlandse koop vaardij-reders de laatste jax'en aan zienlijke besparingen bereikt door het vai-en met buitenlanders. DEN HAAG. De Haagse politie heelt de 23-jarige G. A. van de H. aangehouden, verdacht van vei-duis- tering van een 'bedrag van ongeveer f 20.000. SITTARD. In het ziekenhuis te Sittai'd oveiieed het 2-jarige doch- tei-tje van de familie Eikenboom uit Sittard. Het kind stak maandagavond plotseling de rijweg over en werd geschept door een passerende auto. DEN HAAG. Z.K.H. de Prins der Nederlanden heeft het voor-nemen op donderdag 21 november a.s. het nieu we gebouw van de Nedei-landse Ex- portcombinatie te Soest officieel te openen. DEN HAAG. De stichting „Yad Va-Shëm" in Israël heeft ïnedaiilles met oorkonden toegekend aan acht Nedexdandex-s, die tijdens de tweede wereldoorlog met gevaar voor eigen leven Joodse landgenoten hebben geholpen bij het onderduiken. UTRECHT. Op Curasao dreigt een ernstig conflict tussen de regering en de bijna 3000 leden tellende Algeme ne Bond van- Overheidspersoneel (ABVO). AMSTERDAM. De politie van het bureau Linneausstraat in Amster dam heeft .'drie jongens en een meis je aangehouden, die kort tevoren wa ren gevlucht nadat zij op de Insu lin de weg met een in Antwerpen ge stolen auto ovér de kop waren ge slagen. DEN HAAG. De stichting Bosch en. Duin, die in Den Haag een aantal verpleegtehuizen exploiteert, gaat in enkele panden aan de Scheveningse weg, waar thans 176 patiënten ver pleegd kunnen worden, een nieuw tehuis bouwen. De totale kosten voor de nieuwe inrichting, die 173 bedden zal tellen, wórden gex-aamd op f 10 miljoen. U MARKTBERICHTEN Uienveiling Middelliarnis De uienexpox't liep in de laatste vex-slagweek opnieuw sterk terug en daalde tot beneden vier miljoen kg. Hiervan ging 1953 ton of ruim 50 pet. naar West-Duitsland. Onze tweede afnemer was Afrika met 783 ton, ge volgd door Frankrijk met 391 ton. De export, naar Engeland liep tot prak tisch niets terug en kwam niet hoger dan 274 ton. Overigens waren cr geen landen, waarheen hoeveelheden van enige betekenis werden uitgevoerd. Vorige week is de uitvoer weer ge stegen omdat naar Israël de tweede en tevens 'laatste zending werd ver zonden. Op de veiling was er vanmorgen een behoorlijk aanbod, nl. 37 ton, doch uitsluitend klasse II. Vergele ken met vorige week vrijdag was er voor de drielingen, de middel en. de grove een aanzienlijke prijsverbete ring. Het aanbod van de middel was 27 ton, die in één koop werden afge mijnd voor f 12. Gerekend naar de middenpa-ijs ad f 10,30 van jl. vrijdag is dit dus weer een behoorlijke no tering. Gelet op de kostprijs van de uien is ook deze prijs echter nog zeer aan de lage kant. De grove vond een koper voor f 14 tegen f 13,18 jl. vrij dag. De drielingen profiteerden even eens van de hogere prijs en kwamen van f 10,19 op f 12,14. De picklers waren met f 18,40 practisch onver- anderd. AMSTERDAM. Van 18 tot 23 november zal een landelijke collectie worden g-ehonden door de Stichting Nationaal Jeugdfonds met de bedoe ling gelden te verzamelen voor het werk dat wordt gedaan in de 550 tot 600 clubhuizen, buurthuizen en wijk huizen, die ons land momenteel be zit. Advertentie „Hij is morgen jarig en woont Een platenbon is altijd raakji v.a. ƒ4,25 Scheepvaarlbericliten Ameland, 5-11 150 m. n. Dakar naar Las Palmas. Atys, 5-11 315 m. w. Ouessant naar Rotterdam. Ampenan, 5-11 Abadan naar Kaap stad. Aludra. 5-11 te Bahrein. Esso Amsterdam, 6-11 te Lasalina. Geeststar, 5-11 230 m. o.ii.o. St. Maria naar Barbados. KeLletia, 5-11 St. Laurensbaai naar Kaapstad. Kara. 5-11 75 m. z.o. Muscat naar Bandar Mashur. Philippia. 5-11 365 m. n. Ascen sion naar Curapao. Skad'i, 5-11 Gulport naar Limon. Zafra, 5-11 535 m. o. St. Helena naar Mena. een mysterie-roman door Frank van Falckenoort „Nee, mijnheer,?' antwoordden de knapen bedeesd. „Maar apropos," vervolgde Koks, alsof hem iets te binnen schoot, „hoe kwamen jullie eigenlijk aan die ring?" „Gevonden, mijnheel-," zei een der jongens. „Ja," verduidelijkte een ander van het drietal, die thans ook zijn schroom liet varen, toen hij bemerkt had. dat het nog al mee viel. „Van morgen, toen we naar school gingen." „Ep waar hebben jullie de ring ge vonden?" ..Op de Di-eef, mijnheer." „Zo. zo." Koks dacht even na. „Zouden jullie nog kunnen zeggen, waar- ongeveer de ring lag?" De jongens 'keken elkander aan, maar al spoedig antwoordde een van hen: „Jawel, mijnheer, ik denk wel, dat we het ongeveer weten. Het was dicht bij een huis, waarvoor een po litieagent stond." Koks en Klein keken elkaar- veel betekenend aan. „En waar wonen jullie? Moeten jullie die kant uit?" „Jawel, mijnheer; ik woon in de Hazepatersliaan en zij - hij weeg op zijn beide vriendjes - wonen vlak bij me in de buurt." „Mooi," henaam Koks. „Dan gaan wij samen eens naar de Dreef toe, he? Wacht maar even." Koks liep naar de auto, waarin de beide politiemamaen hun arrestant weer hadden doen plaats nemeai en zei. dat ze wel weer konden teoug- rijden maar het politiebureau. „Houdt Blauw mag maar even vast. Straks zal ik wel vertellen, wat er verder met' hem moet gebeua'en." Een kwartiertje later liepen Koks Klein en de drie. jongens op de Dreef. In de veile zagen zij nog steeds de politieman voor het bewus te huis staan. En één van de jongens wees er naar. „Daaa* ergens vanden wij vanmorgen de ring, mijnheer," verklaarde hij. Ze liepen nog een eindje ver-der. „Nu moeten jullie eens even goed nadenken, jongens." zei Koks, toen ze voor de bewuste woning stonden. „Wij zouden graag precies weten, waar jullie de ring vonden." De jongens keken eens naai' de huizen, toen naar de straat en ten leste liep de jongen, die de ring had gevonden en verkocht, van het trot toir af, een halve meter op de rijweg en wees een plek op de grond aan: „Hier vond ik de ring, mijnheer-." „Weet je dat zeker?" vroeg Koks. De jongen dacht nog eens na. „Ja," zei hij tenslotte, „hier was het. Ik herinner het me nog heel goed." „Nu, dan is het goed," antwoord de de rechercheur- luchtig. „Voor de ze keer zal ik het maar- door de vin- gers zien, maai- dénk er om, als jul lie weer eens iets vind, dat van waarde is, dan moeten jullie het da delijk naar het politiebureau brengen en mogen jullie het nooit aan een vreemde man ver-kopen, hoor? Zul len jullie daar voor-taan aan den ken?" „Jawel, mijnheer." Toen de jongens ver-dwenen waren, blij. dat ze er zó nog van af geko men waren, zei Koks tot de verslag gever: „Dit is de ring, die aan de vinger van de zangeres heeft geze ten. Daaraan is geen twijfel moge lijk. De dief heeft zich veel moeite getroost om deze ring te bemachti gen, getuige het feit, dat hij eerst een van onze agenten buiten westen sloeg, en toch vinden wij de volgen de dag de ring, terwijl hij op straat ligt. Wat denk jij ervan?" „De dief moet hem in de haast, om weg te komen, verloren hebben. Een andere oplossing hiervoor zou ik niet weten," meende Jopie. „Maar het eigenaardige is, dat de dief uit de achterkant van het huis is ontsnapt, terwijl de ring op straat, dus kan de voorzijde van de woning wordt gevonden. Hoe is hij van ach teren naar voren gekomen?" „Ja," bepeinsde Jopie, „ook dat is nog een probleem. Door het huis kan niet, want dan hadden wij het moe ten merken." „Era bovendien staan wij hier niet voor het huis, waar de zangeres woonde, maar voor het huis daar naast," vervolgde Koks. Laten wij eerst maar weer eens naar binnen gaan." besloot hij. De rechercheur stopte de ring in zijn zak en stapte toen het huis bin nen. gevolgd door Jopie Klein. De politieman voor de woning groette de rechercheur- en op diens vraag antwoordde hij, dat. er niets bizon- ders was voorgevallen. Ook binnens huis verklaarden de wachters, dat zich niets bizonders had voorgedaan. Het tweetal ging de kamer binnen, waar de moord was gepleegd. Het lijk van de zangeres was reeds weg gevoerd, terwijl men voorts de ka mer zeer zorgvuldig' had onderzocht doch er was niets gevonden, wat ook maar 'enig licht op deze mysterieuze zaak kon werpen. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 9