Zeeuwse en Brabantse bakkers hielden protestvergadering te Goes Hulp voor het Italiaanse rampgebied STREEKNIEUWS Derde perencrisis KOREAN DE VERSCHRIKKELIJKE Ged. Staten over oevervallen in Zeeland Studenten in Frankrijk weer roerig ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 7 november 1968 Nr. 20093 Afscheid dirigent van „Witte van Haemstede" GOES, 6-11. Een 150-tal bakkers uit Zeeland en West- en Noord-Bra bant waren woensdagavond te Goes bijeen om te protesteren tegen wat zij noemen tde broodprijsstunts in de supermarkten. De heer J. ten Bleeker uit Etten- Leur, hield e enfelle rede tegen de broodpolitiek van de na-oorlogse re geringen, waarbij vooral de Neder landse Bakkerij Stichting het ont gelden moest. Deze stichting duit geen oppositie en kan geen kritiek verdragen. De stichting is voor 100 procent in gebreke gebleven, zo stel de spreker. Aa.fi het slot van de ver gadering werd een rekest aan. de mi nister van economische zaken opge steld. waarin werd geëist dat de maximum broodprijs tevens zal gel den als minimumprijs. Als men geen gehoor krijgt bij de minister zal een landelijke protest-vergadering wor den georgarui seesrd HAAMSTEDE, 6Ü-11. De heer W. Steenstra, enkele jaren belast ge weest met de leiding van het Grand Hotel Restaurant „Witte van Haem stede" werd een dezer dagen be noemd tot directeur van het hotel „Treslong" te Hillegom, mede bekend door de aldaar opgenomen televisie serie „Piste". Wegens zijn vertrek nam hij maandagavond afscheid van de Kon. Harmenie „Witte van Haemstede" waarvan hij een jaar lang directeur is geweest. Na de gehouden repeti tie in het repetitielokaal aan de Noordstraat richtte dë voorzitter van de harmonie, de heer H. P. Verton zich tot de heer Steenstra. De voor zitter was blij dat vorig jaar, toen de heer Steenstra de vacante plaats van directeur wilde innemen, de muziek hiermede uit de puree werd geholpen. ,.U was een muzikant doch nog nooit dirigent geweest en toch zijn we u buitengewoon dankbaar. U was een voorbeeld voor de mu ziek". De heer Verton ging in het kort nog eens na welke personen nu al de dirigeerstok hebben gehan teerd en hij kwam daarbij tot een metselaar, een nchoolmeester in den dop, een dito in functie, een gepen sioneerd politieman en nu een ho- reca-man. Als aandenken bood de heer Verton hem een langspeelplaat aan en een uitnodiging voor de uit voeringen op 13 en 20 december. Het deed de heer Steenstra pijn dat hij Haamstede gaat verlaten om dat hij onder de indruk was geraakt van deze streek. Hij wenste de har monie het allerbeste toe. Alleen om de wereld PARIJS, 6-11. De Franse avia- trice Herissa Pelisier is bij Pd- rijs geland, na een vlucht om de wereld in een eenmotorig vliegtuig. De 37-jarige mevr. Pelissier vertrok op 12 sep tember. De totale vliegtijd is 143 uur en 15 minuten en de afgelegde afstand 45.000 kilo meter. Er zijn 52 tussenlandin gen gemaakt Ringdag Hervormde Vrouwengroepen Sch.-Duiveland De jaarlijkse ringdag van de Her vormde Vrouwengroepen op Schou- wen-Duivelamd zal gehouden wor den op dinsdag 12 november a.s. De dames zullen met speciale bussen voor deze toogdag naar Zierikzee ge bracht worden. ZIERIKZEE Vereniging van Vrijzinnige Hervormden De bijeenkomsten van de Ver. van Vrijz. Hervormden te Zierikzee zijn voor dit seizoen vastgesteld op dins dag 26 november, vrijdag 24 januari en vrijdag 21 maart. N.C.V.B.- bejaardensamenkomsten D e N.C. V.B.-bej aardenbijeenkom sten zijn voor de komende weken als volgt vastgesteld: 13 november, 27 november en 11 en 18 december. De bijeenkomsten worden gehouden in het Herv. Verenigingsgebouw, aan vang half drie. Aan de zesklassige „Dr. Van Voorthuyzenschool" te Assen is tot hoofd benoemd de heer J .H. Pomp, voormalig ondeiwijzer aan de B-af deling van de Beatrixschool te Zie rikzee. KERKWERVE Filmavond Rode Kruis Evenals vorige jaren zal ook dit jaar weer een filmavond door het Nederlandse Roode Kruis te Kerk- werve worden gehouden, en wel op 26 november a.s. in het verenigings gebouw. Naast ieen documentaire over een van de taken van het Rode Kruis wordt 's avonids de film „Spen cer's Mountain" vertoond, 's Mid dags is er de gebruikelijke kinder- voorsteling met de film „De laatste neushoorn" in kleuren. MOSKOU. De 25-jarige vrouw, die - als eerste in de Sowjet-Unie - een nieuw hart kreeg, is 33 uur na de operatie overleden. De voorzitter deelde mede dat tot dirigent is benoemd de heer J. van Soest uit Goes, leraar koper aan de Zeeuwse Muziekschool. Momenteel is de heer De Looff uit Zierikzee tij delijk dirigent. SEROOSKERKE Uitvoering dorpsgemeenschap Vrijdag 8 november geeft de Dorpsgemeenschap SerooSkerke haal verste ontspannlngsaivond van het nieuwe seizoen. Vertoond zal worden de film „Wien blaibt Wien". De heer Fenwet uit Renesse zal deze avond opluisteren mét spel op elektronisch orgel. HAAMSTEDE Collecte „De Fakkels bijeen" De hervormde vrouwenvereniging „PifriSoLH'a" uit Haamstede verzorgt volgende week de collecte voor de chr. blindenhulp „De Fakkels Bij een". De opbrengst is bestemd voor 'alle gezindten. Vogelwacht „Schouwen-Duiveland" De Vogelwacht Schouwen-Duive land vergadert a.s. vrijdagavond (8 nov.) in Grand Hotel Restaurant „Witte van Haemstede". De heer Riemslag uit de Braakman zal een en ander vertellen over dit Zeeuws- Vlaamse gebied, speciaal op het ge bied van, de natuur die ook aldaar een bijzonder mooi aspect heeft. BROUWERSHAVEN Algemene Sportvereniging De Al'g. Sportvereniging „Brou wershaven" hield haai- najaarsver gadering in hotel „Graaf Floris V", waarvoor maar zeer matige belang stelling bestond. De voorzitter, de heer P. de Moor betreurde het dat er slechts 10 leden aanwezig waren. Meegedeeld werd, dat van de V.V. „Zonnemaire" een verzoek was bin nengekomen om samen met Brou wershaven en Dreischor een vergar dering te beleggen met de bestuur ders, teneinde te komen tot het op richten van een sportcomminsie, op dat in bepaalde gevallen gezamen lijk kan worden opgetreden. Inzake heb punt subsidie, dat in de voor jaarsvergadering reedë aan de orde was gesteld, Ikon de voorzitter mee delen, dat de gemeentebegroting er niet rooskleurig uitziet en er op di verse posten moet worden bezuinigd, waaronder ook de subsidieregelin gen vallen. Na goedkeuring d'er notulen volg de bet financieel verslag door de penningmeesteresse, mevr. Bokelaar -v. d. Velde. iDe bescheiden waren in orde bevonden door de heren J. Hanse en A. Gunst. De kas sloot met een batig saldo. Herbenoemd werden tot 'leden van de 12-talcommissie mej W. Beeke, mevr. T. v. d. Hóek-van Bever en en d'e beren C. D. Dumbou- wer, A. A. Lievense, C. J. Slager en H. M. v. d. Weele. Besloten werd om plm. balf febru ari a.s. weer een feestavond te orga niseren voor leden en. donalteurs. Na de gebruikelijke rondvraag sloot d'e voorzitter met een propa gandistisch woord deze' vergadering. NOVIB-collecte De collecte voor de NOVIB heeft in Brouwershaven f 124 opgebracht. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad iDe raad van Duiveland hoopt op vrijdagavond 8 november a.s. in een openbare vergadering bijeen te ko men in het gemeentehuis te Nieu werkerk, onder voorzittemchap van burgemeester A. A. van Eeten. Aan vang half acht. Loop der bevolking over de maand oktober 1968 Vertrokken uit de gemeente: J. P. Flikweert, van Nieuwerkerk nnaar Goes; N. G. Biesing, van Nieuwer kerk maar Zierikzee; L. van den Berg van Nieuwerkerk .naar Marknesse (met echtgenote); A. J. -Heijiboer, van Nieuwerkerk naar Hilversum (met echtgenote); J. C. Lems, van Ooster- land naar Vlissingen; J. de Vim, van Oos'terland naar St. Annaland. MADRID. Uit Madrid wordt ge meld dat er belangrijke documenten van de laatst gehouden conferentie van Spaanse bisschoppen ontvreemd zijn. NIEUWERKERK Stichting „In de rechte straat" Uitgaande van de stichting „In de rechte straat" spreekt ds. H. J. Heg- ger, in het dorpshuis op 14 novem ber a.s. over het onderwerp: Rome- Reformatie. OOSTERLAND Bouw-aktiviteiten Heeft de bouwactiviteit zich de laatste jaren hier ter plaatse bijna uitsluitend geconcentreerd in de kom van :het dorp, thans ds door het Bouwbedrijf Boogert van hier aan dte Hoge Zandweg bij de hofstede ,,'t Is niet anders" van 'de heer A. F. Schoof een 'bungalow gebouwd ten behoeve van zijn zoon, de heer Jac. Schoof. Vierder wordt momenteel op de hoek van de Abeelestraat-Burg. van 'der Havestraat door het Aan nemingsbedrijf Capélle-Stouten een bungalow gebouwd voor rekening van de fam. Rooze-Stouten alhier. Sportvereniging „Duiveland" nam deel aan wedstrijden Voor het eerst werden j.l. zaterdag te Zierikzee vereniginigswedstrijden gehouden voor tien en elf jaren, dooi de Zeeuws-Brabantse Turnkring van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond georganiseerd. Hier werd ook aan deelgenomen door een jongens- en meisjesgroep van 'de afdeling gymnastiek van de S.V. „Duiveland". De meisjes moesten in de gymna stiekzaal „Malta" de voorgeschreven onderdelen aan de brug ongelijk, lange mat en een paardsprong uit voeren, terwijl de jongens in de gymnastiekzaal aan de Raamstraat de verplichte onderdelen: laag brug, lange mat en kastsprong verwerk ten. Aan de mleisjeswedstrijd werd door niet minder dan 40 groepen deelgenomen, bij de jongenswed strijd traden tien groepen aan. Het behaalde resultaat door de groepen van „Duiveland" mag zeker goed worden genoemd. De meisjes eindig den - gerekend naar het behaalde aantal punten - in de middengroep, de jongens kwamen op de vierde plaats, onmiddellijk achter de Vlis- singse Turnvereniging en de Gym nastiekvereniging „Astrow" uit Sou burg. De meisjesgroep werd ge vormd door Henny Dorst, Nelieke Meerman, Nanda Hoogend'oorn, Adrie Zwager, Mieneke de Later en Lea Rotte, met als reserves: Aliber- dien Beije en Jacquelien Capelle. on der leiding van mevr. R. Beije-Plug. De jongensgroep bestond uit: Adrie van den Berge, Joop Stoutjesdijk, Jan van den Berg, Piet van dei- Maas, Wim Ista en Wim Stouten, met als reserves: Jan Stouten en Hans Bouma, onder leiding van de h'eer J. A. Waasdorp. DEN HAAG. Met een nieuwe groep vrijwilligers wordt zaterdag 8 no vember de 500ste vrijwilliger door de „Stichting Nederlandse Vrijwilligers" (SNV) naar een ontwikkelingsland uitgezonden. PARIJS, 6-11. In enkele Franse steden zijn studenten en leerlingen van middelbare schelen woensdag weer tot acties overgegaan. Studenten aan de kunstacademie in Parijs bezetten delen van het ad ministratiegebouw en eisten wijzi gingen van de diploma1' s. In Grenoble werden studenten uit de bureaus van de universiteit ge jaagd nadat de watertoevoer en te lefoon waren afgesneden. 150 stu- MIDDELBURG, 6-11. „Regelmatig werdt, wanneer de uitkomsten van de jaarlijkse peilingen daartoe aan leiding geven, met de desbetreffende waterschappen, rijks- en provinciale waterstaat overleg gepleegd over eventueel te treffen voorzieningen teneinde calamiteiten zoveel moge lijk te voorkomen. Aldus delen Ged. Staten van Zee land mee naar -aanleiding van vra gen gesteld door de heer P. A. Roel- se, lid van Prov. Staten, in verband met de ernstige dijkvai in de dijk rond de Oüd-Kempenshofstedepol- der aan het Keeten, nabij Stavenis- se. Ged. Staten delen verder mee zich BRUINISSE De bietencampagne De bietencampagne is thans in volle gang en er vertrekt iedere dag een afgeladen schip uit de haven van Bruinisse met in Duiveland gegroei de bieten. In totaal werden tot 4 no vember verzonden bijna 20 miljoen kg. (19.779 ton). Maandag 4 novem ber vertrok van hier het 40e schip. In de afgelopen weelc bedroeg de verzonden hoeveelheid 3323 ton, de week daarvoor toen nog een achter- standmoest worden ingelopen 4124 tan. Men rekent dat men thans op de helft is, van wat uit Duiveland via de haven Bruimise moet worden verscheept. Het suikergehalte blijft uiterst laag. Van 14 tot 15 pet. Nieuwe machine in fabriek Machinefabriek Maaskant te Brui nisse kreeg een nieuwe machine in de fabriekshal, een zg. bussenpers, met een vermogen van 100 ton. Bus sen zijn hier op te vatten als een bepaald soort machine-onderdelen. Vrachtauto reed van dijk; jongen gedood BERGEN OP ZOOM, 6-11. Ini het „St. Elisabeth ziekenhuis" dm Tilburg is overleden de vijftienjarige J. van de Riet uit Bergen op Zoom. Hij werd zeer ernstig gewond, toen de vrachtauto, waarin hij zat op de weg van) Scherpenisse naar St. Maartens dijk op Tholen uit de bocht vloog en vani d'e dijk af reed. D;e bestuurder van dë vrachtauto werd daarbij licht gewond. Subsidie Stichting vaste oeververbinding Westerschelde MIDDELBURG, 6-11. Ged. Staten van Zeel-nad hebben aan Prov. Sta ten een voorstel doen toekomen te besluten om aan de Stichting Vaste O everver binding Westerschelde voor het jaar 1968 een subsidie toe te ken nen groot f 5.000. Deze stichting is opgericht door het Departement Zee land van 'de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Het college acht het werk van de stichting be langrijk voor de provincie Zeeland. Proeftocht mammoet- tanker „Melania" AMSTERDAM, 6-11. De proeftocht van dë 210.000 tons mamoettanker „Melania", ini afbouw bij de Neder- inadse Dok en Scheepsbouw Maat schappij in Amsterdam, is vastge steld - afhankelijk van de weersge steldheid - op zaterdag 7 december 1968 of zondag 8 december 1968. Dë tocht zal ongeveer 8 dagen duren, waarna het schip zal worden afge meerd aan de werf van Verolme op Rozenburg. HUIZEN. In de afgelopen nacht is bij een juwelier in de Havenstraat voor dertig a veertig duizend gulden a&i- sieraden gestolen. denten bezetten toen een ander uni versiteitsgebouw. Zij verspreidden pamfletten waarin protest werd aan getekend tegen het ontbreken van een studentenvertegenavoordiging in het bestuur van de universiteit. In Marseille staakten leerlingen van verscheidene middelbare scholen omdat zij' het niet eens zijn met d'e maatregelen, genomen tegen een leerling die vlugschriften had ver spreid. wel' te realiseren dat hiermee niet ieder risico wordt uitgesloten. Even als het Deltaplan in wezen een zeer aanzienlijke verkleining van het ri sico tegen overstromingen ten gevol ge van stormvloeden, doch geen vol ledige uitschakeling van dit risico, betekent, zal ook bij de beveiliging tegen oevervallen het risico wel zo veel mogelijk kunnen worden be perkt, doch nimmer geheel kruinen worden opgeheven. G.S. wijzen er ten overvloede nog op dat na uitvoering van bet Delta plan, de dam afgesloten zeegaten niet meer onderwevig zullen zijn aan de werking van de getijstromen en die kans op het optreden van oeverval len in dit gebied derhalve tot een minimum zal zijn gedaald. ROVIGO, 6-11. De Italiaanse re gering heeft woensdag voorlopig voor ruim honderd miljoen gulden Intocht Sint Nicolaas 16 november: in tie hoofdstad AMSTERDAM, 6-11. Onder het motto „De hele wereld achter de Sint" zal St. Ndcolaais zaterdag 16 no vember voor de 32e maal zijn offi ciële intocht in Amsterdam nouden. Een kilometers lange stoet met praalwagens, muziekkorpsen, strip- en sprookjesfiguren, een 50-tal zwar te Pieten en natuurlijk de goedhei- ligman zelf - 'die volgens het organi serende 'initiatiefcomité Amsterdam volgende maand 1500 jaar wordt - zal tussen 13.30 uur en 16 uur door dë binnenstad trekken. Vermiste Belgische vissers nog spoorloos BERGEN OP ZOOM, 6-11. Woens- dagmorgen en -middag is het zoeken op de Oosterschelde bij Rilland Bath naar de drie vermiste Belgen uit Ekeren, door de rijkspolitie te water uit Wemeldinge voortgezet. Door een dijkwerker werd in de vaargeul van de Rattenkaai, een paar kilometer van de wal af, een stoffe lijk overschot op de bodem van de vaargeul ontdekt, mogelijk van één van de sportvissers. De rijkspolitie heeft echter zonder resultaat op de plaats gedregd totdat het te donker werd. Donderdagmorgen zou men het onderzoek voortzetten. Minister Roolvink over het looii-inkomcn DEN HAAG, 5-11. De minister van sociale zaken en volksgezondheid, de heer B. Roolvink, meent ['dat moei lijkheden bij collectieve arbeidsover eenkomsten die op 'het eerste gezicht hoog lijken, makkelijker kunnen werden vermeden, indien deze over eenkomsten voorzien in het uitkeren van een spaarloon. De minister verklaarde, sprekend in de Tweede Kamercommissie voor sociale zakën, dat 'de regering posi tief tegenover het spaajrloon staat. Hij 'betreurde het dat in de tot nu toe door werk nemers - a f ge v a ar d i g - den gedane voorstellen het spaar loon ontbreekt. In antwoord op opmerkingen van diverse Kamerleden zei minister Roolvinik, dat niet alleen in Neder land, maar ook in andere Europese landen het looninkomen bij een ge spannen arbeidssituatie sneller toe neemt dan bet winstinkomen en om gekeerd bij economisch herstel het ondernemersinkomen „sneller stijgt dan het loomnkomen". Studentendemonstratie tegen studentenstop DEN HAAG, 7-11. Naar schat- ting 600 studenten hebben woens dagmiddag op het Binnenhof gede monstreerd tegen een studentenstop voor de medische studie. Vier stu denten werden in het Tweede-Ka- mergebouw toegelaten. Daar werden zij orttvangen door drs. G. M. Ne- derhorst en later door minister Ve ringa van onderwijs en wetenschap pen. De studenten van wie een aantal in doktersjassen was gestoken, wa ren in optocht van het Malieveld door een deel van de binnenstad naar het regeringscentrum getrok ken. Op spandoeken, die zij mee voerden, stond o.m.: „Onderwijs geen kansspel", „investeren of kreperen", „Stop studentenstop" en „De aescul- aap uit de mouw". Op het Binnenhof riepen de de monstranten in spreekkoor o.m.: „Fixus foetsjie", „Veringa moet beter weten" en „Veringa naar .buiten". De minister verscheen evenwel' niet. Rovers aangehouden AMSTERDAM, 6-11. De 22-jarige lasser R. P. de F., die op 25 oktober door de recherche van het bureau Lod. van 'Deysselstraat in Amster dam samen met de 28-jarige vlieg- tuigmonteur C. H. werd aangehou den wegens beroving vijf dagen eer der van de 40-jalrige Chinese restau ranthouder T. S. Lie beeft bekend ook ide 58-jarige bamiSabrikarut E. Lem Bekker te hebben overvallen en bestolen. Deze werd op dinsdagavond 1 oktober in zijn bedrijf in de Ccrne- lis van Alkemadestraat in Amster- dajm door een man, die na te hebben aangebeld was binnengedrongen, be roofd van f 1.100. DEN HAAG, 6-11. Voor de derde ikeer dit jaar is in ons land een „pe rencrisis" uitgebroken. Op de veiling Zwaag is de prijs van. Conference - peren op drie opeenvolgende veiling- dagen beneden de crisisprijs geble ven, zodat van heden (donderdag) af in het hele land weer peren uit de markt kunnen worden genomen met steun van het Europese Landbouw fonds. Het Centrajal Bureau van de Tuinbouwveilingen verwacht niet dat de crisis van lange 'duur zal zijn, maar eerder d'an begin volgende week kan hij toch niet afgelopen zijn. hulp ter besohikking gesteld voor dë door de overstromingen geteisterde gebieden in Noord-Italië. De hulp is bestemd voor herstel van de voor de ramp bloeiende textielindustrie in Fiemont. voor herstel van verbin dingen. wegen en bruggen en voor hulp aan de slachtoffers. De schade aan de textielindustrie wordt ge schat op ten minste een miljard gul den. Het kabinet zal binnen enkele' dagen opnieuw bijeenkomen om een vollediger hulpprogramma te be spreken. Ofschoon het peil van de Po nog steeds stijgt verwacht men dat het in de Delta niet tot de uitgebreide overstromingen en dijkdoorbraken zal komen, dië aanvankelijk werden gevreesd. GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking over oktober 1968 Geboren: 20. Jobina Anna Jacoba, d. van Maarten Olivier Hanse en Eli zabeth Dirkje Kooman (Haamstede, geboren te Zierikzee); 21. Ronald Izaak, z. van Jacob Marinus Moer land en Jannetje Martha Visser (Re- nesse, geboren te Zierikzee). Gehuwd: 1. Jacobus Johannis Wou ters, 21 j. (Vlissingen) en Pietemella Cornelia Bil, 22 j. Renesse); 4. Wil lem Leendert Overduin, 23 j. (Voor burg) en Johanna Martha Boot, 20 j. ('s-Gravenhage); 10. Jacob Pimme- laar, 59 j. (Burgh) en Geertruida Die- derika van de Stadt, 40 j. (Haam stede); 18. Johannes Ludovicus Maria Nicolaas van Broekhoven, 23 j. en Adriana Cornelia Gillessen, 21 j. (Re nesse, gehuwd te Bergen op Zoom). Overleden: 11. Jacob Leendert Fon- teine, 72 j. gehuwd met J. C. van Diest (Renesse, overleden te Zierik zee); 16. Jan Rotte, 86 j., weduwnaar van J. Koopman (Haamstede). Vertrokken: 1. W. Poortman (Haamstede) naar Utrecht; 1. mej. G. P. van Weelden (Noordwelle) naar Utrecht; 1. J. de Blonde (Noordwelle) naar Goes; 1. P. van den Doel (Haam stede) naar Delft; 4. J. de Nijs (Re nesse) naar Dinteloord; 8. J. van der Klooster en gezin (Renesse) naar Middelburg; 8. J. J. van Oord (Haam stede) naar Zeist; 15. mej. J. W. de Vries (Renesse) naar Groesbeek; 18. H. J. Simons jr. (Renesse) naar Am stelveen; 29. mej. J. van Haren (Haamstede) naar Dordrecht; 30. mej. J. C. Dalebout (Noordwelle) naar Dordrecht; 30. mej. P. M. Pilaar (Haamstede) naar Best; 31. mej. M. B. Vis (Noordwelle) naar Rotterdam! Aantal inwoners per 1 november 1968: 4170. SPORTBERICHTEN VOETBAL K.N.V.'B. District Zuid I Het programma voor a.s. zondag 10 november luidlt: 3e klasse D: Zierikzee-Grenswach- ters (half 3). Afdeling Zeeland. Zondagcompetitie •Het programma voor a.s. zondag 10 november luidt: le klasse: Patrijzen I-Noormannen I; Domburg I-Schoondijke I; Aar denburg I-Luctor I; Hoofdplaat I- Robur I; Hulstierloo I-Lewedorpse Boys I. 2e klasse B: Zonnemaire I-Dom burg II (half 3, scheidsr. J. Thole- naar)'s Heer Arendskerke III-Zie- rikzee III (ha/lf 3, scheidsr. J. Melis)- Hansweertse Boys II-DFS II (half 2' scheidsr. J. Baart); Kwadendammè I-Dreischor I (half 3, scheidsr. B C Leijnse); Goes HI-Cortgene I; Luc- itor IGKruiningen I. 3e klasse D: Dreischor II-Kwaden- damme II (half 3, scheidsr R. G. Meester); RCS III-SVOWK I (11 uur schei'dsr. J. F. Hundersmarck); Vol harding I-Zonnemaire II (haflf 3. A. D. J. Kloet scheidsr.); Robur III- Robur IV; Goes IV-Cortgene II; Hansweertse Boys IH-Patrijzen III. Zaterdagmiddagcompeti'tie Het programma' voor a.s. zaterdag 9 november luidt: le klasse: Veere I-Kdts I; Zeeland Sport V-Bevelanders I. 2e klasse A: SKNWK I-Kapelle II (3 uur); Bruse Boys I-DFS III (3 uur, scheidsr. L. Baaijens). 3e klasse A: WIK III-WIK II (3 uur, scheidsr. J. C. de Bilde); Brou wershaven III-Brouwershaven II (3 uur, scheidsr. D. v. d. Wekken); DFS IV-ZSC I (3 uur, soheidsr. Th. Sies). Juniorencompetitie Groep A I: Arnemuiden A I-VLis- singen A I. Groep A V: Kapelle A I-Renesse A I (half 3, scheidsr. J. Louwerse); Wissenkerke A I-Bruse Boys A I (half 3, scheidsr. J. M. Roelof): Wolf- aartsdijk A I-SKNWK A I (half 3, scheidsr. J. Beuns); Goes A II-We- meldinge A I. Groep B XV: WIK B I-Zonnemali- ire B I (.55 uur, scheidsr. R. v. d. Wa teren). 71. Er valt een schemerachtig licht naar binnen en een frisse wind waait Allsandra en Aram in het gelaat als hij voorzichtig de deur verder opent. Een ogenblik latei- staren zij verbaasd over de binnenplaats, die daar leeg en verlaten in het eerste gloren van de nieuwe dag voor hen ligt. Besluiteloos blijft Aram staan. Wat moeten ze doen? Kunnen ze zieh op de binnen plaats wagon, waar misschien een uitgang, naar buiten te ontdekken is? Doch dan lopen zij zelf ook veel gauwer de kans ontdekt te worden. Dan valt ineens zijn oog op een open deur, een paar honderd meter verder. Het is de deur van de werkplaats van de wa pensmid. Wanneer zij die kunnen berei ken, zijn zé voorlopig veilig, want dat is de laatste plaats waar Koiban naar indrin gers. zal laten, zoeken. En de dag is nog zó jong, dat het nog" vele uren kan duren eer de smid en zijn gezellen aan hun taak be ginnen. „Zie!" fluistert hij Allsandra toe en hij wijst op de smidse. „Durft ge daar naar toe te lopen?" Het meisje knikt. „Vooral niet hard lopen!" waarschuwt Aram nog. „Dat. zou misschien onnodig de aandacht op ons vestigen!" Het volgende ogenblik staan ze buiten en beginnen hun gevaarlijke tocht naar de smidse. Vergadering

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 5