De verdwenen robijn Om de kerk met Shakespeare's graf RECTIFICATIE X? PHILIPS TELEVISIE j VERTOrS SCHOENEN President Johnson: „Helaas geen beter nieuws over Vietnam" Oudheidkundige vondst in Jordanië GERINGE DALING VAN DE OMZET BI] „CEBECO" G.A. Kleine teruggang betekent geen achteruitgang positie Cebeco-groep ROTTERDAM, 24-10. De Natio- nale Coöperatieve Aan- en Verkoop vereniging vcor de Land- en Tuin bouw G.A. „Cebecc" te Rotterdam, heeft in het per 30 juni afgesloten bcekjaar 1967-'68 een omzet behaald van ruim f 839 miljoen. Ten opzichte van het vorige boekjaar betekent dit een geringe daling. De in tonnen meetbare omzet, die 3.270.280 be droeg, gaf eveneens een kleine te ruggang te zien. Dit betekent niet dat de positie van de Cebeco-groep is achteruitgegaan. Zo deelt Cebeco mee. Fusie en combinatievorming van ledenverenigingen leidt in bepaalde gevallen namelijk tot vermindering van de omzet van Cebeco als zoda nig. Transacties die vroeger via Ce beco in zijn functie van groothande laar werden afgewikkeld, worden thans soms intern binnen de streek- coöperaties gerealiseerd. Dit is met name het geval met binnenlandse granen, die als veevoedergrondstof werden verwerkt. Wanneer deze en enkele andere factoren, zoals een grote eenmalige transactie in 1966- '67, in aanmerking worden genomen, mag worden vastgesteld dat de po sitie van Cebeco op verschillende markten is toegenomen. De omzet van de Cebeco-groep-leden-ccöpera- ties en deelnemingen gezamenlijk kan gelijk vorig jaar gesteld worden op 1,5 miljard gulden. Volgens Cebeco zijn de financiële resultaten de moeilijke situatie op verschillende markten in aanmer king nemende, bevredigend geweest. Na afschrijving van f 3,4 miljoen op de bezittingen en na aftrek van ae verschuldigde vennootschapsbelas ting, resteert een bedrag van f 3 miljoen (bestaande uit het ex ploitatie-overschot en de toevoeging aan het fonds voor prijsverschillen). Dit overschot maakt het mogelijk om na de voorgeschreven statutaire reserveringen, een uitkering te doen aan de leden-coöperaties ten bedra ge van ca f 1,5 miljoen (1,9 %o van DODELIJKE ONGELUKKEN ZUNDERT. De 21-jarige A. Kennis uit Strijbeek is cm het leven geko men nadat hij met zijn aut'o waar schijnlijk als gevolg van een te hoge snelheid, op de Rucphenseweg te Zundert uit de ibocht vloog en tegen twee bomen botste. Zijn verloofde die naast 'hem zat werd zwaar ge wond. BLERICK. De ongeveer 50-jarige mevrouw Anna van de H.-S. is ver dronken in de Maas onder Blerick. Toen de vrouw die door nog onbe kende oorzaak in het water raakte, uit de rivier werd gehaald bleek zij reeds te zijn overleden. VENRAY. In het St. Elisabeth- ziekenhuis van Venray is de 20-ja- rige H. Snijders overleden, die op 12 oktober jl. zwaar gewond werd bij een verkeersongeval op de Over- loonseweg onder Venray. HOOGE EN LAGE MIERDE. De 20-jarige kraamverzorgster M. A. A. van Gestel uit Hooge en Lage Mier de is op de bromfiets in haar woon plaats tegen een boom gereden en ter plaatse overleden. Volgens ge tuigen had het slachtoffer achterom gekeken. KOLLUMERLAND. Bij het over steken van de weg voor haar ouder lijk huis is het 3-jarige meisje J. Prins uil Koliumerland (Fr.) door een personenauto overreden. Het meisje overleed ter plaatse. MAASBREE. Op de provinciale weg Blerick-Maasbree zijn de 16- jarige bromfietsers W. van Berlo' en J. Engels, beiden uit Helden, fron taal tegen elkaar gereden. Van de beide slachtoffers die zwaar werdén 'gewond overleed W. van Berlo op weg naar een ziekenhuis in Berlo. VEGHEL. De 73-jarige mevr. A. M. M. Meger-geb. Kattenbelt uit Enschedé is bij een verkeersongeval op de provinciale weg in Veghel om hei leven gekomen. Zij raakte met de door haar bestuurde personen auto betrokken in een kettingbotsing Haar man, die naast haar zat, bleef ongedeerd. IJMUIDEN. Cp de Kanaaldijk te IJmuiden is de 22-jarige C. M. Ver meer ernstig gewond geraakt door dat hij met zijn bromfiets terecht kwam onder een passerende visauto. De bromfietser is in het Anthonius- ziekenhuis te IJmuiden-oost overle den. MAARN. Op het kruispunt Tuin dorp weg-Bakkersweg in Maarn is een dodelijk verkeersongeval ge beurd, waarvan de 8-jarige E. van Harselaar uit Maarn het slachtoffer is geworden. De ongehuwde 31-jarige P. van Zundert uit Breda is om het leven gekomen toen hij met zijn bromfiets tegen een auto botste. Het ongeluk gebeurde oen de bromfietser op een kruising in Breda geen voorrang verleende. VUGHT. Bij een verkeersongeval is de 68-jarige mevr. E. Verhagen- Roverts uit Oostelbeers, die op weg was naar haar dochter in Vught, om het leven gekomen. SCIiOORL. Op de Voorweg in Schccrl is de vierjarige Maria Delis voor haar ouderlijke woning plotse ling de rijbaan opgelopen en door een personenauto overreden. Het meisje overleed even later aan de verwondingen in een ziekenhuis in Alkmaar. AMBT DELDEN. In Ambt-Del den, op de Provinciale weg tussen Delden en Almelo, is de 40-jarige heer H. P. W. Guttgers uit Almelo met zijn auto met grote snelheid uit een bccht gevlogen en tegen een bcom gebotst. De heer Gutt gers over leed ter plaatse. de door de coöperaties bij Cebeco behaalde geldomzetten). De boekwaarde van de investerin gen liep terug met f 2,1 miljoen. Aani de ené kaht werd vóór f 3,9 miljoen nieuw (geïnvesteerd, aan de ahdéie kant werden bestaande bezittingen mét een boekwaarde van f 1,7 mil joen (historische aanschaffingsprijs f 7,3 miljoen, reeds afgeschreven f 5,6 miljoen) afgestoten, terwijl, zo als'gezegd in het verslagjaar op de resterende bezittingen f 3,4 miljoen werd afgeschreven. De belangrijkste rieüwe investe ring was de aankoop van een silo complex te Deventer. Verder werden de bedrijven aan de Rijnhaven in Rotterdam verbouwd, terwijl er en kele afrondingen en vervangingen waren van de outillage voor de af delingen land- en tuinbouwmachines en aardolieprodukten. Bij de afge stoten bezittingen gaat het eensdeels om investeringen die in hoofdzaak aan ter plaatse werkende leden-co- operaties zijn overgedragen; ander deels is de ontmanteling van het veevoederproduktie-apparaat aan de Rijnhaven in Rotterdam een belang rijke post. Produkten-omzct De meststoffenomzet liep met. 32.000 ton terug tot ruim 856.000 ton, of, in geld uitgedrukt, met f 3 mil joen tot f 135 miljoen. Dit beeld is geheel in overeenstemming met de algemene gang van zaken op de meststcffenmarkt in ons land. Er was een geringe uitbreiding van de omzet van mengvoeders voor rundvee. Binnen het totale assorti ment mei mehgvoedergrondstoffen trad een sterke verschuiving op als gevolg van het toenemende prijsver schil tussen granen en niet-graan- produkten. Bij de afzet van het Ne derlandse graahpakket kon Cebeco haar positie in en buiten de E.E.G. verstevigen. De mengvoederprodüktie Van Ce beco liep opnieuw terug doordat de verenigingen, mede door struktuur- wijzigingen, in toenemende mate zelfvoorzienend werden. De omzet in mineralenmengsels onderging een normale uitbreiding. Bij de zaaigra nen ondervond het Cebeco-tarweras Manella veel belangstelling. De omzet in consumptie-aardappe len vertoonde een aanzienlijke stij ging ten opzichte van het vorige jaar. De binnenlandse omzet in poctaard- appelèn was iets groter, de 'export iets kleiner dan in het vorige boek jaar. STRATFORD ON AVON, 27-10. - Een groep vooraanstaande Britten, onder wie de Shakespeare-vertolkers Sir Laurence Oliver, Sir John Giel- gud en Sir Michael Redgrave, heeft een verzoek tot alle geïnteresseer den in de wereld gericht om een be drag van ruim 1,7 miljoen gulden bijeen te brengen voor het behoud van de middeleeuwse kerk in Strat ford Gn Avon, waar William Shake speare begraven ligt en die in een verregaande staat van verval ver keert. De muren zouden op instorten staan en ook de toestand van het in 1491 gebouwde koor is zorgwekkend. De kosten voor het herstel van dit koor worden op ruim 860.000 gulden geschat. Shakespeare werd in 1616 voor het altaar van de kerk begraven. Ziekenschip „Pieter Caland" bezocht Bruinisse BRUINISSE. 26-10. De „Pieter Ca land", het grote motorschip vém de Spi'do te Rotterdam, meerde zater dagnamiddag af te Bruinisse met 42 chronische zieken aan boord, van de Prot. Cbr. Verpleeginrichting „De Lichtenberg" te Amersfoort. Deze chronische zieken stenden onder de hoede van dokter Kingma en de directrice zuster Weststra, bei den aan „De Lichtenberg" vast ver bonden. Nadat de zieken met bussen en ambulances vrijdag in Rotterdam waren gebracht en ingescheept op het prachtige 'schip, dat de eerste avond, naar Middelharnis voer. Za terdag was 't Bruinisse, maar daar over vaart men geen gehele dag. er was dus volop tij dom de diverse Del tawerken in de omtrek te bezichtigen Zondag ging de tocht naar Willem stad, maandag naar Schoonhoven, dinsdag meert men in Nijmegen, woensdag in Gorinchem en donder dag hoopt men weer in Rotterdam te zijn. De muziekvereniging „Nu met Hópe" bracht een serenade, het her vormd kerkkoor zong enkele liede ren. De gemeente stelde voor iedere patiënt die zich aan boord bevond een asbak of een beker beschikbaar, zodat Ide verpleegden ongetwijfeld een aangename herinnering aan Bruinisse zullen behouden. Voor het varende personeel en de patiënten die daarvoor in 'aanmerking kwamen waren er m'csselen, die door de kok uitstekend werden bereid en dooi de verpleegsters werden opgediend. Vorige week voer de „Pieter Ca land" met passagiers van een tehuis van 'hef. Leger des Heils, men heeft toen in de vluchthaven te Zijpe overnacht. Daar men op Bruinisse toen niet van de komst was verwit tigd, ibleef iedere attentie achter wege. Prinses Margriet ontving cheque van actie van „The Wild Life Rangers" ARNHEM, 26-10. Op het stót- feest zaterdagmiddag in het Arn hemse rijcentrum heeft prinses Mar griet een cheque van f 25.000 in ont vangst genomen als afsluiting van de derde actie van The Wild Life Ran gers, de jeugdafdeling van het Wc- reldnatuurfonds. Prinses Margriet, die vergezeld was van mr. Van Vollenhoven, nam de cheque in ontvangst namens haar vader, die voorzitter is van het We- reldnatuurfonds. De cheque werd aangeboden door de 13-jarige Lotty Margiono uit Amsterdam. De derde actie van The Wild Life Rangers Werd gevoerd onder de naam operatie vrije vlucht en had tot doel het behoud van de moeras gebieden in de Delta van de Guadal- quiver. Dit Spaanse natuurgebied is ook van belang voor de Nederlandse trekvogels op de westelijke route. Maandénlang zijn- ruim 300 Neder- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kamerik: L. Blok te Ridderkerk; te Boven-Hardinxveld (2e pi-ed. pi.): H. Binnekamp te Vrie- zenveen; te Melissant: A. J. Mulder te Ter Aa. Bedankt voor Elim (toez.): D. Bouman te Garijp; voor Groot Am- mérs: B. M. Meijndert te Wouden berg, die geen verdere beroepen in overweging kan nemen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Bodegraven: H. A. Starrenburg te Wolvega. Bedankt voor Zwolle: W. H. Gis pen te Temeuzen. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Bergentheim: P. Schelling te Wetsinge-Sauwerd. Bedankt voor Rijnsburg: J. M. Goedhart te Drachten. landse schoolkinderen voor de actie in touw geweest. Zaterdagmiddag woonden zij het slotfeest 'in Arnhem bij en waren er getuige van het mo ment waarop de 13-jarige Paul Oli- teur uit Aimstelveen prinses Margriet een jonge poes en een speelgoedpoes aanbood. VISSERIJBERICHTEN Mosselen in overvloed DEN PlAAG, 26-10. Er is dit sei zoen een zeer goede waag naar mos selen. Zowel in het binnenland als op de veel belangrijker exportmark ten (België en Frankrijk) zijn de ver kopen toegenomen. Toch blijven er neg grote hoeveelheden onverkocht. Dat komt door de enorm grote aan voer. Het recordjaar 1966, dat de Nederlandse mosselvissers een vangst van honderdmiljoen kilo op leverde, wordt nu met veertig mil joen kilo overtreffen, en bij die hon derdveertig miljoen kilo zijn er bij zonder veel van goede kwaliteit. Storm eist 18 doden SEOEL, 26-10. Aan de oostkust van Zuid-Korea zijn achttien men sen door regen en sneeuwstormen •om het leven gekomen. Vijftien men sen worden vermist, 79 raakten ge- ,wond. De schade wordt op twaalf miljoen gulden geraamd. Dode bij botsing tussen bromfietsers MAASEREE, 26-10. Op een rij- wielpad in Maasbree zijn twee brom fietsers met elkaar in frontale bot sing gekomen. Eén van hen, de 16- jarige W. J. M. Van Berlo uit Be ringen (gemeente Helden) werd zo danig gewond, dat hij tijdens zijn verVoer naar een ziekenhuis in Venlo overleed. De andere, de even oude L. J. M. Engels uit Helden, werd zwaar gewond in een ziekenhuis in Venlo opgenomen. KLAPROOSDAG 1968 DEN HAAG, 26-10. Inde week van 4 t/m 10 november - met als hoogte punt zaterdag 9 november, „Klap roosdag" - wordt weer de traditio nele Klaprooscollecte gehouden. De opbrengst hiervan komt ten goede aan het werk van het Nederlands Oorlogsgravencomité. Dit comité werd kort na de tweede wereldoorlog opgericht. De initiatief nemers waren getroffen door het feit dat in de oorlogsjaren meer dan 30.000 leden van de geallieerde be vrijdingslegers in ons land sneuvel den en hier werden begraven. LEEN B. HENDRIK^ JOKE E. VAN BEVERI^T geven kennis van hun voor genomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vin den op vrijdag 1 november a.s., des namiddags 2.30 uur ten stadhuize te Zierikzee. Receptie van 4.00-6.00 uur in het Jeugdgebouw Visstraat, Zierikzee. Kerkwerve, Kerkweg" 32 Zierikzee, Ravenstraat 46 Voorlopig adres: Ravenstraat 46, Zierikzee. Door familieomstandigheden is het huwelijk tusfeejo# de heer S. J. TUINSTR. mejuffrouw M. J. POLDERMANS uitgesteld. De voltrekking is bepaald op zaterdag 30 november a.s. op de reeds bekende tijden. Heden overleed, nog ge heel onverwachts,de ouderdom van 8L- jaren, onze geliefde scho3»zuster en tante, mevrouw? M. E. POLDERMANS LOKKER Zierikzee: I. M. BROERE- PCLDERMANS T. BRCERE Heemstede: K. POLDERMANS- MEIJER Neven en nichten 25 oktober 1968 De bibliotheek Gemeente is woi Afhalen der boeken: woens dagavond van 19.30 urn* tol 20.30 uur. Heden behaagde het de Here van ons te nemen, onze innig geliefde en zorgzame moeder^ be- in cfe cudér jaar Psalm 91 la berijmd Heijningen: M. VAN SPRANG- ELENBAAS J. VAN SPRANG Emmeloord J. ELENBAAS C. ELENBAAS-WOETS Costerland: C. ËDELSCHAAP- ELENBAAS J. L. EDELSCHAAP Dirksland: J. DE WIT-ELENBAAS J. II. DE WIT Heijningen: J. ELENBAAS W. J. ELENBAAS- DE WIT Klein- en achterklein kinderen Costerland, 25 okt. 1968 Molenweg 63 De begrafenis zal plaats vinden op dinsdag 29 okt. a.s., des namiddags' 2.30 uur, op de algemene be graafplaats te Fijnaart, na een samenkomst in de bo venzaal var de Geref. kerk te Fijnaart. welke te 2.00 uur aanvangt. Gelegenheid tot condole ren na de begrafenis in de bovenzaal. De in onze nachtstrooma.dvertentie van vrijdag 25 octcber 1968 vermelde tijden van het laagtarief, dienen te zijn: 9 van circa 12.00-2.00 uur of van circa 2.00-4.00 uur 's middags; van circa 11.00 uur 's avonds tot 7.00 uur 's mor gens; 9 en het gehele weekeinde, van zaterdagmiddag 12.00 uur of 2.00 uur tot maandagmorgen 7.00 uur. De directie der N .V. P. Z. E. M. Reeds vanaf 620,— le en 2e net. Aanleg antenne vakkundig, billijk en binnen 24 uur na koop. 'Qouvv^ Telefoon (01112) 267 Viermaal per week Al het nieuws uit slail êiCStreekl Het bestuur MAAKTE HET VOOR U WAAR Uren kunt U lopen zonder moe te wor den. Niets houdt U meer tegen, U telt weer mee Onze nieuwe kollektie zal U zeker wéér bekoren. Havenplein 13 - ZIERIKZEE - Telefoon 2488 Op da Citroën autofabrieken in Parijs zijn in de afgelopen 'nacht drie aanslagen met kneedbommen ge pleegd. De schade is tamelijk groot. Er viel'en geen slachtoffers. In het St. Lukasziekenhuis in Houston is een harttransplantatie met succes verricht. Een 52-jarige- man kreeg het hart van een vrouw, die 40 jaa!r oud was geworden. In München zijn drie Kroatische ballingen vermoord. Hun lijken wer den zaterdagmiddag in het kantoor van de „Bond van Verenigde Kroa- ten" aangetroffen. NEW YORK, 27-10. President Johnson heeft zondag in New York gezegd dat hij graag beter nieuws over de vooruitzichten op herstel van de vrede in Vietnam zou willen ge ven. Hij beloofde dat hij het Ame rikaanse volk op de hoogte zaï stel len zodra er iets hierover te melden valt. Johnson, die een redevoering hield ten gunste van zijn vice-president van de democratische presidentskan didaat Hubert Humphrey, week af van een tevoren opgestelde tekst om de opmerkingen over Vietnam te maken. Hij zei voorts dat het staats hoofd voorzichtig moet zijn bij het maken van opmerkingen over het vredesoverleg tussen Amerika en Noord-Vietnam iin Parijs. Naar zijn zeggen was hij „élke dag en dik uur" met de kwestie-Vietnam bézig. „Er is geen mens in de wereld die meer dan ik naar vooruitgang' ver langt, evenmin als er iemand is die er meer voor doetik wilde dat ik u beter nieuws kon geven", zo zei hij op een lunch voor democratische partijleden, „maar als wij iets zeg gen, dan herinnert u dat zich heel lang". Als er levens bij betrokken zijd, mag men niet onvoorzichtig, meegevend of slordig zijn. Ik kan gewoonweg geen nieuws maken, tot dat er nieuws is". „Zodra er nieuws i's zult u, het Amerikaanse volk, het horen", aldus de prsidént. Johnson deed een beroep cp de Amerikanen, hun nieuwsgierigheid te bedwingen totdat dat nieuws er is. Hij zei hierover: „wat ik nu nodig heb is niet uw 'nieuwsgierigheid, maar uw gebeden". De president repte met geen woerd over het bestaan van een Ameri- AMMAN, 27-10. De Jordaanse oudheidkundige dienst heeft le Dje- bel-al-Qalaa bij Amman vier vrou wenbeelden gevonden die uit de ze vende of achtste eeuw vóór Christus stammen. De beelden die in roze zandsteen zijn uitgevoerd, vertonen de invloed van Phoenicische, Griek se en mogelijk ook Egyptische kunst. kaans aanbod.aan Hanoi om het vre- desgespr ek op gang te brengen, waarvan een totale staking van de bombardementen op Noord-Vietnam onderdeel zou uitmaken. Ook vice-president Humphrey heeft gezegd dat hij gaarne zou zien dat nog voor de presidentsverkiezin gen van 5 november a.s. een door braak wordt bereikt in het vredes overleg. In een vraaggesprek voor de televisie verklaarde hij d!al de be trekkelijke rust aan het front in Vietnam en de lage verliescijfers „aanwijzingen van enige betekenis" moeten zijn. DINTELGORD. De 53-jarige heer P. Sins uit Breda is op de Steenberg- sestraat in Dinteloord met zijn per sonenauto tegen een boom gereden. De man was op slag dood. De oor-, zaak was vermoedelijk een klap band. n In de oude stad Jeruzalem is za terdag een bijna algehele staking uitgebroken uit protest tegen de Is raëlische bezetting. een mysterie-roman door Frank van Falckenoort Het was nog te vroeg om naar het reda'ctiebureau te gaan en daarom zou hij maar eens op zijn gemak op de bank gaan zitten. Hij nam het ochtendblad, dat hij had meegeno men, uit zijn zak en bekeek met welgevallen het 'grote verslag op de frontpagina, waarin het verhaal over de moord op de Amerikaanse zan geres voorkwam. Dat was nog eens copy en daarvoor 'had hij, gelukkige sterveling, kunnen zorgen. Was het éen samenloop van omstandigheden of was het geluk? Of toeval? In elk geval was hij ditmaal eens de eerste en zo vlug als hier zal wel nooit een reporter geweest zijn, dacht Jopie. Nadat hij zijn verslag een paar malen 'had doorgelezen, vouwde hij de krant op, stak haar weer in de zak en bekeek het spookhuis aan de overkant. Een agent van politie liep er voor: de bewaking. Jopie wist, dat er 'binnen ook minstens twee waren. Een bewaakte kamer, waarin het lijk van de zangeres lag en een an dere kamer, waaruit juffrouw Boomsma was verdwenen. Wellicht hield er nog een derde de wacht bij de telefoon. Het kijken begon Jopie echter al spoedig te vervelen en toen hij een klok half negen hoerde slaan, stond hij op en wandelde kalm naar het Plein toe en verder de bin nenstad in. Klokke negen liep hij het bureau van zijn krant binnen en nauwelijks had hij de deur van de redactieka mer geopend of een oorverdovend lawaai kwam hem tegen. Allen stormden op hem af en drukten hem de hand. Jopie lachte gelaten, weer de al die lof af en verzekerde, dat het louter toeval was geweest. „Nou", zei de redactiechef, „toe val of geen toeval, maar dat verslag zal je toch geen windeieren leggen, dat kan ik je wel beloven. De baas heeft vanmorgen, vroeg al gebeld en gevraagd van wie het verslag was. Straks zal hij je misschien wel la ten roepen". „Als ik er straks dan nog maar ben", antwoordde Jopie geheimzin nig, „want ik heb nog gewichtig werk te doen". „Hoer hem eens!" lachte een dei- typistes, „denk je soms, dat er nog meer copy in Zit?" „Denken?" snoof Jopie veront waardigd, „weten! Houd de eerste twee kolommen van de voorpagina maar vrij, want vóór het middag is, heb ik nog wel wat over deze zaak". „Vertel het dan nu maar vast, dan kunnen we -het al laten zetten", raadde de redactiechef aan. .jStrakjes, hoor", beloofde Klein raadselachtig, „ik bel je tegen de middag wel ergens uit Haarlem op. Anders nog wat bijzonders te doen?" „Ja, natuurlijk, het kantongerecht om tien uur". „Heb ik geen tijd voor vandaag; stuur er maar een ander heen. Al- juus!" En weg was hij weer, voor de anderen van hun verbazing beko men waren. „Wat zeg je me daar van?" brom de de redactiechef een beetje kwaad „dat lijkt dc hoofdredacteur zelf wel". „Maar als-t-ie nu werkelijk nog copy heeftopperde een ander. Intussen was de persoon' in kwes tie 'heel gemoedelijk het gebouw uit gelopen en 'bevond hij zich onder de wandelaars in de Grote Houtstraat. Weet je wat, hij zou eerst maar eens naar het politiebureau gaan, om te horen, of de heer Koks al aanwezig was. Misschien had de rechercheur al weer wat meer nieuws in deze zaak. Je kon nooit weten. Als een gewoon mens sliep, werkte de re cherche en Jopie vroeg zich onwille keurig af, of die politiemensen nooit moe werden. In de afgelopen nacht waren de agenten en rechercheurs Koks allen zo fris als een hoentje geweest, terwijl hij ten laatste half omviel van de slaap. Maar ja, zij waren 'het gewend. Op de Grote Markt zag hij met welgevallèn een stelletje mensen staan voor de bulletins Was dat even nieuws! Inwendig grinnekend ging Jopie even bij hen staan en luisterde naar ide gesprekken, commentaar op hetgeen er te lezen stond. De men sen moesten nu eens weten, dat de geestelijke vader van al dit schok kende nieuws tussen hen in stond. „Raadselachtig misdrijf; Amerikaan se zangeres vermoord aangetroffen" stond er als koppen boven. En dan in het kort het relaas, zoals hij dat in de afgelopen nacht had doorge beld naar zijn krant. Nou, de hoofd redacteur zou vanmorgen wel vra gen, waar Jopie Klein was. Derge lijke klussies waren in de regel voor. de oudere rotten in het vak. Maar Jopie liet zich ditmaal de 'kaas niet van. het brood eten. Dit nieuwtje had hij ontdekt en dat zou hij ver der exploiteren. Daar zat de eerste dagen nog wel copy in. Hoe had Brinkhuis dat vannacht ook al weer gezegd? O ja, de een zijn dood, de ander zijn brood. Ach ja, zo ging het immers het hele leven door. Pardon, mag ik even...." Jopie schrok op uit zijn overpein zingen. Achter hem stond een klein mannetje met een lorgnet op zijn neus. Tuk op het sensationele nieuws natuurlijk. O, maar natuur lijk, mijnheer, gaat uw gang. Ja, hij was wel de helft langer. Geen won der, dat het kereltje niets kon zien van de bulletins. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 3