Ploeg Rijkswaterstaat won de Zomeravondvoetbalcompetitie Contract voor Wim Evertse AGENDA STREEKNIEUWS J. Engelbrecht (O.S.) senioren-kampioen Scliouwen-Duiveland In Westhoek-tuin streek een groep goudvinken neer Grootste Vietnam-betoging in Londen rustiger dan verwacht Seizoen afgesloten met traditioneel feest ZIERIKZEE, 26-10. Voor het zo- nieravcndvoetbal in het rayon Zie rikzee was het vrijdag de grote dag: een grootse feestavond met prijsuit reiking, cabaret, verloting en bal na ter afsluiting van het seizoen 1968. Eerste van de competitie en beker winnaar werd de ploeg van Rijkswa terstaat. De prijzen werden uitge reikt door burgemeester D. W. Kas telein van Zierikzee. De burgemees ter vestigde de aandacht op de goede service die de gemeente Zierikzee de sportbeoefenaars biedt. „Het be drijfsvoetbal weet die gelegenheid goed te gebruiken". Hij was verder zeer ingenomen met het prettige con tact dat er tussen de commissie be- drijfs- en zomer a vond voetbal en de gemeente bestaat. De aanvoerder van de winnende ploeg van Rijkswater staat, de heer F. de Vos, kreeg de bij d'e eerste plaats van de ranglijst behorende wisselbeker aangeboden. Een andere, minstens zo belangrijke prijs, was voor de Vel'ocitas-ploeg, namelijk de sportiviteitsprijs. Bij el ke wedstrijd moet de scheidsrechter de sportiviteit op zes verschillende faktoren beoordelen, waarvoor hij dani punten toekent. Het elftal met het minst aantal punten op het eind van de competi tie is de sportiefste gebleken. Dit jaar was het Velccitas, dat ondanks de lage plaats op de ranglijst steeds de sportiviteit hooghield. Een goede tweede was het Rijks- waterstaatselftal. dat het dit seizoen er wel bijzonder goed heeft afge bracht. De voorzitter van de commissie Bedrijfs- en Zomeravondvoetbal, rayon Zierikzee, de heer C. Jume- let, had tevoren een volle Gawaan- beurs welkom kunnen heten. Het voltallige college van b. en w. was aanwezig en d'e voorzitter dankte voor die belangstelling. Tijdens de competitie heeft de gemeente ook reeds de interesse voor het bedrijfs voetbal getoond: de burgemeester Burgemeester Kastelein overhandigt de beker aan de heer F. de Vos. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse D: Zierikzee-Hontenisse 4-2; Breskens-Steenbergen 6-3; Vo- gelwaarde-SC Gastel 1-0. 4e klasse H: Walcheren-RCS 0-2; IJzendijke-Clinge 3-0; Biervliet- Oostburg 4-2; Hansweertse Boys- Sluiskil 0-3. Afdeling Zeeland Zondagcompetitie le klasse: DFS-Hoofdplaat 4-1; Hulsterlcc-Aardenburg 0-4; Palrij- zen-Luctor 0-2; Robur-Domburg 3-4; Noormannen-Lewedorpse Boys 1-0; Schoondijke-Zeelandia 2-0. Reserve le klasse: Hontenisse II- Zeelandia II 2-0; Steen li-Zeeland Sport III 1-3; Walcheren II-Middel- burg IV 0-2; HVV '24 II-Temeuzen III 2-1; Oostburg II-Vlissingen IV 1-4. 2e klasse B: Luctor Ïl-Zierikzee III 2-3; Goes III-Dreischor 4-1; Cort- gene-DFS II 4-0; Kruiningen-Dom- burg II 0-5; Kwadendamme-Hansw. Ecys II 3-2. 3e klasse D; SVOWK-Kwaden- damme II 5-2; Zonnemaire II-Goes IV 3-9; Dreischor II-RCS III 0-3. Het is Zierikzee op het sportpark Baninink gelukt Hontenisse haar eerste nederlaag in dit seizoen toe te brengen. De wedstrijd gaf twee geheel verschillende speelhelften te zien .Gedurende de le helft waren de bezoekers wel iets meer aan de bal, maar de Zierikzee-aanvallen waren veel gevaarlijker van opzet, wat ook in de score tot uitdrukking werd gebracht. In de 2e helft had Hontenisse een groot veld overwicht waarbij Zierikzee zich in hoofdzaak m'oest bepalen tot uitvallen. Dooi de defensie goed gesloten te houden slaagde Zierikzee er wonderwel in de voorhoede van Hontenisse in be dwang te houden, en de schade tot een minimum te beperken. In de laatste 10 minuten bleek nog eens duidelijk welk- een slechte invloed de vaak ergerlijke tonelen welke bij voetbalwedstrijden op de t-v. te aan schouwen zijn op de spelers kan heb ben. Verschillende spelers meenden er goed aan te doen de scheidsrech ter bij elke beslissing welke hij nam te intimideren. Doordat de arbiter er weinig voor voelde om zich in de boot te laten nemen, werd deze tak- tiek Hontenisse zelf noodlottig. Reeds in de eerste minuut van de wedstrijd kreeg' Zierikaee een reële scoringskans toen Lodewijk, die weer een uitstekende wedstrijd speelde, hel leder voor doel plaatste, net buiten het bereik van Tiggel'ho- ven om het beslissende 'tikje te kun nen geven. Aan de andere zijde wist doelman Stoutjesdijk op uilsteken- de wij2e .de doorgebroken l.buiten het Scoren te beletten. In de 10e mi- nu'ut slaagde Lod'ewijk er in hel le der uitstekend voor doel te plaatsen waarna de op tijd reagerende Ver meulen er met een fraaie kopbal in slaagde doelman Asseiman het na kijken te geven (1-0). De bezoekers" verrichtte de aftrap en woonde en kele wedstrijden bij. Dainik was er ook voor het hoofd van de plantsoe nendienst, de heer M. C. v. d. Schel de, die de velden in uitstekende conditie 'hield. Een speciaal' wel komstwoord had hij verder voor het bestuurslid van de K.N.V.B., afd. Zeeland, de heer J. Volkeri en voor het oud-commissielid, de heer J. Mast, thans te Assen. De avond' werd bijgewoond door de besturen van de Zomeravondvoetbai Stibekavo te Rotterdam en de Uiterton te Vlis- sinigen. Het cabaretgezelschap Klein Kunst o.l.v. Jan de Klein bracht een pro gramma van. liedjes, conferences, voordrachten, accordeon en piano. In de pauze was er een grote verloting- met veel waardevolle prijzen. Het bal na, met het trio Sebregts uit Bergen op Zoom, was een gezellige afslui ting van de feestavond. De eindstand RWS 8 6 1 1 21- 8 13 P.Z.E.M. 8 5 1 2 22-11 11 Kon. Zeelanöia 8 4 2 2 12-12 10 Stella Boys 8 3 3 2 16-14 9 Neptunus 8 3 2 3 14-22 8 Toren Boys 8 2 3 3 11-11 7 Velocitas 8 14 3 10-14 6 V.A.B. 8 13 4 11-15 5 P.T.T. 8 116 11-21 3 Sportiviteitsprijs Toegekend Gemiddeld pnt.-totaal p. wedstrijd Velccitas R.W.S. P.Z.E.M. Stella Boys V.A.B. Neptunus Kon. Zeel. Teren Boys P.T.T. 76 100 105 109 114 9.50 9,75 11 11.375- 12,— 12,50 13,125 13.625 14,25 DFS wint thuis van Hoofdplaat (4—1) De thuisclub heeft het tegen Hoofd plaat, vooral na de rust, moeilijker gehad dan dat de uitslag zou doen vermoeden. Tóen kon DFS echter al een stootje verdragen, want het stond al voor de thee met 3-0 voor. Zoals gewoonlijk liep het bij de thuisclub na de rust veel minder goed en de geel-zwarte bezoekers profiteerden hier ruimschoots van. Het bleek echter dat de bezoekers over een schotloze voorhoede be schikten en werd er al geschoten, keeper Jan Hart was betrouwbaar. Na wat verkenningen .wederzijds werd het alras duidelijk dat het DFS deze middag menens was. In de 30e minuut begon d'e slag. Ëërst schoot Van Aartsen op de lat doch ,toen Nico v. 'd. Graaf de bal, van* Tange- man werd toegeschoven dreef hij even en tegen dit geweld was Zee- gers niet bestand (1-0). Nog geen minuut later een zelfde voorzet van Tangeman en hieruit nam Nico v. d. Graaf de bal ineens op zijn slof en dat betekende 2-0. Met nog drie mi nuten te spelen wist Nico v. d. Graaf opnieuw het net te vinden, toen hij van zeker 25 meter afstand onbe reikbaar voor de keeper in kogelde (3-0). Na do rust verslapte de thuis club en de vervanger-doelverdedi- ger van Harry Zeegers die gebles seerd was, Johnny v. Vooren had voorlopig niets te doen. In de geel zwarte voorhoede zat echter weinig verband en bovendien ontbrak een schutter. Sporadisch trok de thuis club in die periode, ten aanval en verder dan een prachtige kopbal van Piet v. Aartsen die rakelings naast ging, kwam ze niet. In het verdedigingswerk van de thuisclub vlotte het goed en vooral Jaap Rijn berg en Co Tuinman draaiden uit stekend. Slechts éénmaal behoefde de verdediging, waarin ook Rini Dijkman als opruimer zijn mannetje stond, aan de noodrem te trekken en dat betekende een strafschop. Willy v. d. Velde voltrok het vonnis (3-1). DFS veranderde toen van taktiek en de aanval kreeg meer bal len. Zelfs Jaap Rijnberg kwam mee naar voren. Bij een plotselinge uit val der thuisclub brak Toon Rijn berg door doch hij werd in- het be ruchte gebied ten val gebracht. Hij richtte in de door hem zelf genomen strafschop juist er. de stand was 4-1. In de laatste minuut geraakte Theo Wessels geblesseerd en werd ver vangen door Kees Oo§tdijk, doch deze 'behoefde slechts zijn opwach ting bij de scheidsrechter te maken. De arbiter floot gelijk einde. Gees III-Dreischor I 4-1 Dreischor stelde haar aanhang zondag wel wat teleur door te Goes met 4-1 van Goes III te verliezen. De rood-witte Goesemaren waren vooral technisch nogal wat beter dam de blauw-witten en met de rust wees het scorebord al 3-0 voor Goes aan. Het korte spel ven de Goesenaren werd door de Dreischorse verdedi ging lang niet altijd opgerold en zo doende moest doelman Dooge. die overigens in goede vorm was, drie maal zwichten. In de tweede helft maakte Kees Kommer er voor Drei schor al spoedig 3-1 van doch ver der kwamen de blauw-witten niet. Goes voerde de eindstand op tot 4-1. Dreischor krijgt zondagmiddag a.s. de kans om zich te herstellen, want dan kemt het zwakke Zierikzee III cp bezoek. WIELRENNEN Mede door zijn uitstekende resul taten welke Wim Evertse in het af gelopen seizoen als amateur heeft weten te behalen is 'hem door een van 'de grootste merken teams van ons land, „Caballero", een contract aangeboden dat hij zaterdag jl. heeft getekend. Voor Wim Evertse is nu de mogelijkheid geschapen aan alle grote wedstrijden, zoals de klassie kers en de Rcr.de van Nederland deel te nemen. Naar wij nog verne men ligt het bij een aantal wieier- supporters in het voornemen over te gaan tot het oprichten van een sup portersclub voor Wim Evertse om hem 'de zo vaak belangrijke steun te kunnen verlenen. Maandag 28 oktober Zierikzee Ned. Hervormd verenigingsgebouw, 7.30 uur, U.V.V.-ontspanningsavond voor d'e bejaarden. Dinsdag 29 oktober Zierikzee R.K.-kerk, 8 uur, vocaal concert Zie- rikzeese Oratoriumvereniging. Mondragon, 8.30 uur, „Phiiatelica". Voor de overkoepelende diplo ma's, uitgaande van de Smecoma Vakopleiding te Baarn, slaagden de heren A. E. de Looff te Zierikzee en P. A. M. v. d. Panne te Scharendij- ke. De diploma-uitreiking vond plaats in de l.t.s. te Goes. ZIERIKZEE Vergadering gemeenteraad Op dinsdag 5 november a.s. wordt een vergadering gehouden van. de Zierikzeese gemeenteraad. De agen da telt een 26-tal punten. Op deze vergadering zal het woord worden geveerd door prof. ir. P. K. A. Pen- nink te Amsterdam, die een uiteen zetting zal geven over hel in de ge meente te stichten bejaardencen trum. DEN HAAG, 28-10. In het Haagse ziekenhuis Zuidwal is de afgelopen nacht de 49-jari'ge schilder J. P. uit Amsterdam overleden aan de ver wondingen die hij had opgelopen toen hij zich vrijdagochtend met benzine overgoot en vervolgens in brand stak. ZIERIKZEE. 26-10. Afgelopen za terdag bonden 19 leden van „Het Zijpe", 26 leden van „De Krabbe" en 33, leden van „De Oostersehelde" de strijd aan om hei hen.gelkampioen- schap van Schouwcn-Duiveland. De vangst was matig, maar het mooe herfstweer maakte er een aangena me middag, van. Om 17.15 uur werd door de voor zitter, de 'heer P. v. d. Welle, van de H.S.V. „Oostersehelde", de uitslag bekend gemaakt. De uitslag luidt als volgt: 1. J. Engelbrecht (O.S.) kampioen sen. met 915 punten, eerste prijs plus beker voor het kampioenschap en een standaard voor 'de zwaarste vis (een tong van 765 gram); 2. C. v. d. Werve (O.S.), 835 pnt.; 3. J. v. d. Leer ('t Zijpe), 815 pnt.; 4. P. v. Eijk ('t Zijpe), 770 pnt.; 5. M. de Haan (O.S.), 725 pnt.; 6. J. J. Kloet (Kr.), 630 pnt.; 7. P. v. d. Werf (O.S.), 535 pnt.; 8. A. L. Mel (O.S.), 515 pnt.; 9. A. P. Deur loo (Krabbe). 495 pnt.; 10. C. IJ. v. Schelven (O.S.), 440 pnt.; 11. J. Hart (Krabbe), 420 pnt.; 12. G. v. Hommert (O.S.), 405 pnt.; 13. A. v. d. Werf (Krabbe), 385 pnt.; 14. R. v. d. Seyden ('t Zijpe), 355 pnt.; 15. M. Wessels (Krabbe), 300 pnt.; 16. mej. Bolijn (O.S.), 285 pnt.; 17. M. v. d'. Wielen (Krabbe), 270 pnt.; 18. K. Dorreman (Krabbe), 260 pnt.; 19. R. Elders ft Zijpe), 255 pnt.; 20. M. A. Tuinman (Krabbe), 255 pnt.; 21. A. Vet 'ft Zijpe), 235 pnt.. Clubkampioen: 1. H.S.V. Ooster sehelde 3525 pnt.; 2. H.S.V. 't Zijpe 2430 pnt.; 3. H.S.V. De Krabbe 2230 punten. Na afloop van de prijsuitreiking dankte de voorzitter de Zierikzeese middenstand voor zijn giften en de wedstrijdleiding voor het vele ver richte wenk. De voorzitter liet de voorzitters van 't Zijpe en De Krab be uit twee gesloten enveloppen kiezen waarin het verzoek stond om de wedstrijd te organiseren om het kampioenschap van Schouwen-Dui- veland; in 1969 door ,,'t Zijpe" en in 1970 door „De Krabbe". De twaalf kilo vis werd aan rust huis „Irene" geschonken. Voor de leden van de H.S.V. „Oos tersehelde" staat voor a.s. zaterdag weer een clubwedshrijd op het pro gramma (aanvang 9.30 uur bij Le vensstrijd). Zaterdagcompetitie le klasse: Hoek-MEVO 5-1; Arne- muiden II-Veere 2-0; Bevelanders- Wemeldirge 2-4; Kats-Middelburg V 0-2; VCK-Meeuwen II 2-2; Zeeland Sport V-'s Heer Arendskerke 1-3. 2e klasse A: DFS III-Kapelle II 2-1; Duiveland-Nieuwdorp 0-4; Be- ren-SKNWK 1-2; WIK-Brouwersha- ven 2-1's-Gravenpolder-Bruse Boys 0-1; Borssele-SVD 3-1. 3e klasse A: Bruse Boys II-Brou- wershaven III 5-1; MEVO II-DFS IV 6-0; ZSC-WIK 6-2. J un iorencompetitie Groep AI: Zierikzee A I-Axel AI 3-3; Arnemuiden Al-Steen AI 2-0; Middelburg AI-HVV '24 AI 2-6; Vlissingen A I-Zeeland Sport A I 4-1; Goes AI-Terneuzen AI 1-2. Groep A V: SKNWK A I-Wol- faartsdijk AI 1-1; Bruse Boys A I- Robur A I 4-0. Groep B XIVBruse Boys B I- MEVO BI 1-1; SKNWK B I-Duive- land BI 1-3; Dreischor B I-Zierik- zee BUI 11-2; Zierikzee B II-MEVO B II 8-2. Groep B XVDFS B I-WIK B II 9-0; Renesse B I-Ziérikzee BI 0-6. Zierikzee brengt Hontenisse eerste nederlaag toe: 4-2 hielden hierna een lichte veldmeer- d'erheid, maar de aanvallen van de rood-zwarten behielden een gevaar lijker karakter. Een hard schot van Vermeulen wist Asseiman met veel moeite nog corner te werken. Bij een aanval over de linkervleugel kwam v. Waterschoot vrij voor doel. Juist op tijd slaagde Kees Dogger- er nog in 'hem het leder te ontfut selen, en zo het gevaar te bezweren. In de 24e min. kon Zierikzee haar voorsprong opvoeren toen Vermeu len met een uitstekende diepte pass deze speler even /doorliep en met een schuiver Asseiman geen kans gaf (2-0). Twee min. latei- werd het zelfs 3-0 door A. Klink, die na een be twiste outbal het leder te pakken kreeg, om vervolgens via "de handen van de blunderende doelman en de paal raak te schieten. In de reste rende tijd van de le helft hield Zie rikzee het heft stevig in handen. Al vrij snel in de 2e helft, in de 2e minuut, wist Hontenisse tegen te scoren door J .van Waterschoot, die een in eerste instantie door Stout jesdijk uit zijn doel geslagen kop bal inkopte (3-1). De Zierikzee-ver- dediging kwam hierna onder zware druk le staan, zonder evenwel te kapituleren. De heel wat minder, tal rijke aanvallen van d'e thuisclub bleven steeds weer gevaar inhouden. Een vrije trap van Willemse ging net naast, terwijl de schuin voor- doel, doorgebroken Vermeulen .zijn schot eveneens rakelings langs de paal achter zag gaan. In de 43e min. wist F. v. Kruyssen met een schuiver- de stand op 3-2 te brengen. Nog geen minuut later werd Lodewijk in het strafschopgebied ten val gebracht, waarbij de scheidsrechter onverbid delijk naar de witte punt wees waar na het vonnis door Tiggelhoven werd voltrokken met een onhoud baar schol (4-2). DE SPORTTOTO DEN HAAG, 27-10. De cijfers van de sporltoto van het afgelopen weekeinde zijn: Aantal deelnemers: 815.403 en een totaalinleg van f 1.696.105. Het prij- zenbedrag is f 733.247. Daardoor zijn 'de eerste en de derde prijs elk groot f 228.974. De tweede- en de extra prijs bedragen f 152.649. Zondagavond waren bij het bureau van de s'pörttoto een twintigtal aan meldingen van 'deelnemers met 11 punten binnen gekomen. Deelnemers met 13 en 12 goed hadden zich nog niet gemeld. HOCKEY HSD junioren- Middelburg B-junioren 11-0 Dank zij het feit dat dé HSD-ju- nioren in een minder sterke groep zijn gedeeld, hebben de éérste twee competitiewedstrijden, die thuis ge speeld werden, grote overwinningen opgeleverd. De Vilissingse B-junioren werden twee weken geleden met 11-0 verslagen. Afgelopen zaterdag bonden ze Middelburg B met maar liefst 11-0 aan 'Idé zegekar, waarbij o.a. Jurr'iaan Leeflang. (2), Rob de Raat (2), Jan Rotte (3) en Benno Wieböls (2) de doelpunten maakten. 't "Was een vrij eenzijdige wed strijd met ÏJSD voortdurend in' de aanval. De enkele ballen, die over 22 gom-lijn kwamen, werden door- de USD-verdediging direct weer op de vijandelijke helft teruggebracht, zodat de 9-jarige Lex Boersma, die de 2e helft onder de lat stond, geen enkele bal te verwerken kreeg. Voor de vier nieuwe leden een leuke start in de hookeycompe'titie en een aanmoediging om geregeld de training op zaterdagmiddagvan de heer Jones uit Renesse bij te wo nen. Natuur speelt eind oktober WESTERSCHOUWEN, 28-10. Met het einde van de maand cktober al in zicht heeft de laatste dagen de natuur zich geheel aangepast aan deze periode. Heel plotseling waren een paar koude nachten de oorzaak van een massale bladval, vooral van het loofhout. Op wegen en lanen, in tuinen en op grasperken, overal lig gen de vaalgroene bladeren, sommi gen mooi goudbruin gekleurd. Wan neer vandaag of morgen de eerste nachtvorsten hun entree maken zul len ook de fruitbomen hun bladeren verliezen en dan is het nog maar een kwestie van een paar weken of het kale hout overheerst de natuur. Wie de laatste dagen de weerkaar ten op de t.v. heeft bekeken zag dat in het Scandinavische gebied de tem peratuur- al tot 20 graden onder nul was gedaald. Het gevolg was dat al le vogels die zich daar diit seizoen hadden gevestigd' om hun bestaan te waarborgen en uit te breiden, op de vlucht gingen voor de kou. In mas sale hoeveelheden trokken ze naar hét zuiden. Grote groepen kieviten waren dan ook de laatste dagen in de lucht te zien. Daar de tempera tuur, hier nog niet zo ver gedaald is, blijven:ze nog wel wat hangen en op de kale landerijen in de West hoek ziet men deze fraaie vogel op zoek naar wat voedsel. De koper wiek en de kramsvogel is al een paar weken geleden hier aan komen vlie gen ep deze liefhebbers van kleurrijk fruit deden zich tegoed aan de rij pende appels. Samen met deze kievitentrek valt die van de plevieren. In kleine groepjes vliegen ze zuidwaarts en mocht men ze niet zien, dam zijn ze duidelijk hoorbaar- aan hun fluitende manier- van geluidmaken bij het vliegen. Goudvinken Natuurlijk zijn er ook kleinere vo gels die zich los maken van het ho ge noorden en eveneens zuidwaarts trekken. En heel plotseling, alsof ze zich even kwamen melden waren daar de goudvinken. Een tiental zcoht het huis op van de voorzitter der Vogelwacht „Schouwen-Duive- ternd", de heer- J. P. C. Boot en liet zich in de struiken van de tuin neer. Natuurlijk werden ze daar opge merkt en genoteerd zoals elke vreemde vogel daar geregistreerd wordt. De naam goudvink is wel een wat vreemde naam, wamt goud is er- niét te vimd'en aan deze vogel. Zwar te kop en de onderzijde rozerood, verder wat donkergrijs, bruin en 'lichtroze-bruin dat zijn de kleuren die in combinatie de naam „goud vink" opleverden. Goed1 opletten in struik en heester moet het ook voor- anderen mogelijk maken goudvinken te zien. All-Ready speelde gelijk tegen leider Swil'l IV (5-5) All Ready heeft zaterdagmiddag voor een aangename verrassing ge zorgd door te Middelburg het lei dende Swift IV een puht afhandig te maken. In het begin zag het daar niet naar uit want de oranje-zwar ten speelden technisch beter, terwijl ook 'het tempo bij de Middelburgers hoger ilag. Binnen een kwartier stond de thuisclub dan ook met 2-0 voor, doch daarna kreeg AU Ready wat meer vat op het spel. Aanvoerder M. Kloet scoorde al spoedig tegen (2-1), waarna Swift weer op 3-1 kwam. Bij een volgende aanval maakte Piet de Ronde er 3-2 van en nu was alles weer mogelijk. Swift bleef echter- het initiatief behouden en met de rust hadden de Middel burgers hun voorsprong weer opge voerd tot 5-3, waarbij het doelpunt van All Ready door mevrouw N. Overbeek-Bouwmam aangetekend was. In de. tweede helft liet Swift, het tempo zakken en dat werd hun noodlottig. De Zierikzeeënaren kre gen hierdoor hun kans en met twee treffers van Ada Hage kwam All Ready op 5-5. Het laatste kwartier- hadden 'de rood-zwarten zelfs nog kunnen winnen en vooral het aan tal doorloopballon van M. Kloot hadden beter lot verdiend. Swift liet nog een slrafworp onbenut en zo kwam het einde met 5-5, waarmee beide ploegen wel tevreden kunnen zijn. De Nederlandse hulp aan de Tibetaanse vluchtelingen DEN HAAG, 24-10. Van de bijna tien miljoen gulden, die het Neder landse volk twee jaar geleden bij een heeft gebracht voor hulp aan Tibetaanse vluchtelingen in1 India, zijn en worden in de Noord-Indiase deelstaat Himachel Pradesh en de Zuid-Indiase deelstaat Mysore een aantal Tibetaanse nederzettingen gebouwd en hulpprojecten uitge voerd. Het gedetailleerde hulppro gramma, dat thans in India wordt uitgevoerd, voorziet in hulp aan .30 duizend Tibetaanse vluchtelingen. Hun zal een nieuw bestaan kunnen worden gegeven, waarbij ook de huisvesting een belangrijke rol speelt. De hulpverlening wordt bij voorrang verleend aan de 20.000 Ti- betanen, die in 1966 een uitzichtloos bestaan leidden in wegwerkerskam- pen in Noord-India. Scheepvaarlberiehtcn Kelletia, 26-10 250 m. .n.n.w. San Juan. Atys, 26-10 50 m. ri. Curasao. Noordvietnamees vuur op de „New Yersey" HONG KONG, 27-10. Volgens liet Noordvietnamese persbureau hebben kustbatterijen zaterdag hét Ameri kaanse slagschip New Jersey getrof fen toen het doelen in Noord-Viet- nam beschoot. De woordvoerder maakte evenwel later bekend dat cle New Jersey in derdaad onder Noordvietnamees vuur h'eeft gelegen1, miaar dat alle schoten mis waren. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 28-10. Totaal aan gevoerd 1681 stuks vee, t.w.: 1156 runderen en 525 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen, prima f 4,75-5,15, le 'f 4,15-4,65, 2e f 3.65-4,00, 3e f 3,40-3,55; stieren f 4,35-4,90; worstkoeien f 3,30-3,45; slachtvarkens, prima geen notering, le f 2,38-2,42, 2e f 2,35-2,38, 3e f 2,32- 2,35; slachtzeugen f 1,95-2,05; zware varkens f 2,10-,2,20. Runderen: aanvoer korter; handel williger; prijzen iets hoger. Varkens: aanvoer iets minder:; handel redelijk; even stijver in prijs. Grool leger agenten in actie zonder wapens LONDEN. 27-10. Afgezien van de poging, van enige honderden linkse extremisten cm de Amerikaanse am bassade te bestormen, is de grote be toging in Lenden tegen de oorlog in Vietnam rustiger verlopen dan ver wacht. Het eyergrote deel van de naar schatting 25.000 - meest jeug dige - betogers hield zich aan de op roep van de organisatoren zich van gewekt te onthouden en volgde met Vietcong-vlaggen en spandoeken te gen de Amerikaanse inmenging de voorgeschreven marsroute. De minister van binnenlandse za ken, Callaghan, had toestemming verleend voor de betoging, maar een leger ven 10.000 agenten cp de been gebracht om eventuele ordeversto ringen de kop in te drukken, terwijl nog eéns 4.00Ó agenten in reserve waren gehouden. De politie werd bekogeld met stok ken, flessen, vuurwerk, stuiters en rct fruit. Toen bleek dat de politie- paarden schrokken van het vuur werk, begon de politie het terug te werpen naar de betogers. Enige malen zag het ernaar uit dat de betogers erin zouden slagen tot het gebouw door te dringen, maar de politie, die versterking kreeg van col lega's die niet meer nodig waren bij de begeleiding van. de hoofdmacht der betogers, bleef de toestand mees ter. Volgens de laatste berichten wer den acht agenten gewond en moesten ongeveer vijftig betogers behandeld worden in het medisch centrum van de economische hogeschool, die door studenten was ingericht als com mandocentrum voor de protestmars. Er zijn 34 arrestaties verricht. De belegering van de Amerikaanse ambassade werd bijgewoond door minister Callaghan en het hoofd van Scotland Yard, Sir John Waldron. Na afloop had minister Callaghan slechts woorden van lof voor de te rughoudendheid waarmee de politie de bestormers had aangepakt. Wat de betoging zelf betreft, de leiders verkondigden dat zij hun doel hadden bereikt - een groot scheepse protestmars met weinig bloedvergieten, houden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2