STREEKNIEUWS AGENDA Herfstin de Theo Thijssen-school ZIERIKZEE, 18-10. Dc jeugd van de openbare lagere „Theo Thijsscn- Bchocl" heeft de laatste dagen voor de herfstvakantie met veel enthou siasme en ijver gewerkt aan het bij eenbrengen van een bijzonder boei ende herfsttentocnstelling. Donder dagavond jl. maakten vele ouders gebruik van de gelegenheid om al het mocis te bekijken. In de lokalen waren talrijke teke ningen en werkstukken te bewonde ren, waarin de jeugd met veel fan tasie het boeiende thema van de herfst cp een dikwijls originele en leuke manier vorm had weten te geven. Het pronkstuk van de ten toonstelling was wel de enorme herfsttafel, samengesteld door de leerlingen van de vijfde klas, met behulp van vele tientallen (door leer lingen van alle klassen verzamelde) herfstsymbolen. Het geheel werd op gesteld ais een rijk voorziene „le vensgemeenschap", zoals die wordt aangetroffen in Schouwen's West hoek. De „herfsttafel" gaf een zo na tuurgetrouw mogelijk beeld te zien van zee, strand, duinen en domein- bossen. Vooral het bosgedeelte stond volop in het teken van de herfst en toonde o.a. op een ondergrond van mos een „levend" geheel van padde stoelen in vele soorten, eikels, beu- kenootjes en vele andere wonderlijke zaken van „een bos in herfsttooi". De collectie was aangevuld met boet- seerwerkjes van de leerlingen, die voor het „zee"-gedeelte van de tafel met schelpen waterskiërs gestalte hadden gegeven. Vóór de tafel prijk ten vele petten met fraaie herfstboe- ketten; de achtergrond toonde teke ningen en spatwerk van herfstbla deren. Suikerbieten bleken uitstekend ge schikte grondvormen voor het ma ken van fel-beschilderde maskers, die het goed deden bij deze ge slaagde herfsttentoonstelling, die niet alleen stond in het teken van „de herfst", maar vooral ook gerekend kan worden tot een goed voorbeeld van zinvolle creativiteit. Wat dit laatste betreft kan nog worden gemeld dat de „Theo Thijs- senschool" dezer dagen de beschik king krijgt over een bakoven voor kleiwerk en een emailleeroventje, zo dat wat dit betreft de produkten van de jeugd tot een werkelijk eindre sultaat kunnen worden afgewerkt. (Foto's Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE Ontmoetingsavond artsen en predikanten Op 24 oktober a.s. word't in ,Mon- diragon/" 'een onbmoeti>nigsavond varu artsen en predikanten van Schou- wen-Duivelaind gehouden. Deze bij zondere bijeenkomst is georgani seerd door -het Fredikantenconvent. Als spreker treedt op ds. A. Th. Stegega, ziekenhuispredikant van Bronovo te Den Haag. Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis" In de zaterdag gehouden verga dering van het district Schouwen- Duiveland van de Prov. Zeeuwse Vereniging ,Heb Groene Kruis" werd in de vakature wegens het aftreden van 'de heer J. Romeijn te Ouwer- kerk. als li'd van het d is tri ets bestuur kandidaat gesteld de heer K. A. van Langeraad te Kerkwerve. Als lid van de pensicencommissie werd be noemd de hfeer J. van der Maas te Oosterland. Tweede sporthal te Middelharnis Naar wij vernemen zal te Middel harnis spoedig werden begonnen met de bouw van een tweede sport hal. De hal zal verrijzen achter de Mavo-scholen aan de Langeweg te Middelharnis, welke plaats centraal gelegen is voor de dubbelgemeente Middelharnis-'So'mmelsdijk. De raad van Middelharnis zal op 7 novem ber a.s. een kijkje gaan nemen in de reeds in gebruik zijnde sporthal te Oude Tcrvge cm zicri op de hoogte te stellen van de mogelijkheden. De aanbesteding zal niet lang meer op zich laten wachten. Creativiteitsavond P.J.G. Op 25 oktober a.s. organiseert de P.J.G. een - wat genoemd wordt - creativiteitsavond in de lagere land en tuinbouwschool. De bedoeling is dat de' aanwezigen zich bezig houden met plakken, schilderen, knippen. Het werkavondje wordt besloten met een „sckkenbal". Waterleiding Mij „Midden-Zeeland" Op vrijdag 15 november wordt in Over de recrea'tie-rioleringsbuis „De Korenbeurs' 'le Goes een recep- aan de Hogeweg, waar van deze tie gehouden, waarop afscheid zal worden genomen van de voorzitter van de waterleidingmaatschappij „Midden-Zeeland", mr. A. J. J. M. Mes en de vice-voorzitter de heer A. de Roo. Prijzen in spottoto „Zierikzee" Voor 'de toto van deze week heeft 1 'deelnemer elf uitslagen goed voor speld. Het 'totaal aan prijswinnaars van de Ie tot de 10e toto is thans als volgt: 2 met 12 goede uitslagen; 24 met 11 en 30 met 8. Zierikzeese Muziekschool Geslaagd aan de Zierikzeese Mu ziekschool voor het A-diploma: Loes Goedbloed', Renesse, piano; Pia Koster, Ouwerkerk, piano (met lof); Jan Leen'dert Kloosterboer, Scriu'ddebeurs, piano; Anneke Mom, Zieriikzee, piano; Jeltje Pomper, Zie rikzee, piana; Geria Berman, Zierik zee, piano; Gera Sleutel, Zierikzee, piano; Monique Woldinga, Zieriikzee, pianc; Arti de Jonge, Zierikzee, pi ano; Marnus Rotte, Zierikzee, piano; Tineke van Ommeren, Zierikzee, harmonium; Dieneke Cats. Nieuwer- kerk, elektr. orgel. KERKWERVE Benoeming onderwijzer De gemeenteraad van Midden- schouwen heeft tot hoofd van de openbare basisschool „Prinses Ire ne" te Kerkwerve benoemd de heer H. A. Schipper uit Papendrecht. Ze kregen een bon Dcor de heren J. de Vlieger en M. Jonker, beiden werkzaam bij het transportbedrijf van de fa. Gebr. Hendrikse te Kerkwerve werd bij een tankstation in Harderwijk een bon ontvangen in het kader van een reclame-aktie van de Caltex Ne derland N.V. Groot was de verbazing van de heren toen zij ontdekten dat na vervulling van enkele formali teiten deze bon hen een bedrag van f 500,- op zou leveren. De reclasserings-collecte De collecte voor de Nationale Re classering heeft te Kerkwerve f 96,80 opgebracht. HAAMSTEDE De Hogeweg-riolering week een 1800 m. aanbesteed wordt, bestaan verkeerde opvattingen.. Dit stuk wordt een zg. 'loos stuk, dus aan weerszijden aan de uiteinden komt 'een afsluiting. Pas nadat de rest van het recreatie-stamriool is •voltooid wordt dit 'gedeelte in be drijf gesteld. Een groot aantal be woners van de Hogeweg was van mening dalt ze volgend jaar reeds uil de brand zouden zijn, doch ze zullen nog wat moeten wachten. DREISCOOR Bollenplanten begonnen Een aantail bollenkwekers alhier is - nu het goede weer aanhoudt - dezer d'agen begonnen met het plan ten van bollen. Door het natte weer van de laatste weken was bij som migen dit werk uitgesteld. OOSTERLAND Onze dorpsgenoot de heer P. A. Capelle, werkzaam ter gemeente-se cretarie van Brouwershaven, in de rang van adjunct-commies, is per 1 januari 1969 benoemd aan de ge meente-secretarie van de gemeente Soest. Zulks met bevordering tot commies. Straatverbetering Door het aannemingsbedrijf van straatwerken etc. D. j. van' Dijke uit Nieuwer kerk worden momenteel verschillende straten van het dorp flink onder handen genomen. Was het eerst een stuk van de Van den Abeelestraat dat werd aangepakt, thans heeft ook d'e Kerkstraat een beurt gekregen, terwijl verder ook de Sandströmstraat aan bod komt. Al met al een flinke verbetering, want vooral in laatstgenoemde druk 'bereden straat was het bij nat weer moeilijk alle waterplassen mis te rijden. BRUINISSE Tijdrede voor S.G.P, Uitgaande van de kiesvereniging der Staatkundig Gereformeerde Par- tiji werd in de kerk van de Gerefor meerde Gemeente te Bruinisse, een tijdrede gehouden door ds. W. Ver kade uit Nieuwe Tonge. De bijeen komst werd geopend door de heer W. van Gilst, als voorzitter van de kiesvereniging, met het lezen van Jesaja 20 1. het 13e en 14e vers. Na een uitlegging te hebben gegeven van def toestand in Israël ten tijde van Jesaja's profetie, vergeleek spreker de toestand in Nederland 1968, waarna hij naar voren bracht dat 'de Here eveneens een diepe slaap over het volk heeft doen val len. Als thema voor zijn itijdrede had hij gekozen „Nederlands volk op drift", dit onderwerp verdelend in drie punten: een oordeel van de Here, de gevolgen van dat oordeel en de oorzaak van dat oordeel. Be sproken werd o.m. de slechte in vloeden van pers, radio en l.v., ter wijl men niet wil luisteren naar waarschuwingen. Spreker mocht op verschillende plaatsen nie;t meer preken, omdat riij een waarschuwend geluid had laten horen. Hij wekte zijn gehoor op, de oprichting van héb reformatorisch dagblad, dat in voorbereiding is, te steunen. Met hei zingen van Psalm 85 1 en 7 werd de kerkdienst gesloten. „Pieter Galand" komt weer Het Spido-schip „Pieter Caland" zal op 26 oktober opnieuw te Brui nisse afmeren, ditmaal met 40 pa tiënten uit het protestants christe lijke huis voor chronische zieken te Amersfoort. Ook nu zal het publiek vrij toegang riebben om het schip te bezichtigen. Botsing op Grevelingendam Op de Grevelingendam heeft zich een auto-botsing voorgedaan. Een personenauto van het echtpaar S te Meppel reed in de richting Zierik zee achter een tankauto. Tijdens het passeren van deze tankauto naderde een auto uit tegenovergestelde rich ting, 'bestuurd1 door S. M. O. te De venter. 'Een botsing tussen beide au- Renesse hielt! tie puntjes thuis tegen Walcheren (3—2) Na drie nederlagen voor eigen pu bliek te hebben geleden, zijn de duin- teweners er voor de eerste maal in dit seize en in geslaagd de volle winst thuis te houden. In vergelijking met de voorgaande wedstrijd legden de Renessenaren meer strijdlust aan de dag, waardoor het technisch wel iets beter spelende Walcheren er niet in slaagde Renesse haar wil op te leg gen. Zonder een der andere spelers maar iets te kort te willen doen, viel bij Renesse hel uitstekende spel van linksachter Johan v. cl. Vaate op, die, naarmate de wedstrijd vorderde, de ster van het veld werd. Renesse begon direkt uitstekend met open aanvallen over de vleugels, waarbij zij tevens veer een goede be zetting van het middenveld zorgde. In de 9e minuut ontsnapte het doel van Walcheren ternauwernood aan een doorboring teen Gocssens op de lat kogelde. Voor het Renesse-doel ontstond even later een gevaarlijke situatie teen Walcheren een indirekle vrije trap kreeg te nemen. Door het doel goed af te schermen werd de hard ingeschoten bal door het opge- stelde muurtje gekeerd. Aan de an- dere zijde leverden enige uitstekende voorzetten van Bezuijen geen resul taat. cp. Toen v. d. Broek door de R'enesse-verdediigi.ng wist te brenken kwam Evei-aerts op tijd uit doel om het gevaar te keren. Na een goede aanval van Renesse schoot Cor Koo- man rakelings naast. Na goed voor bereidend werk van Jaap Geleijnse (in de 43e minuut) kwam het leder bij Kooman, die doorspeelde naar Be- KORFBAL zuijen, welke vervolgens doelman Kats onhoudbaar passeerde. In de 3e minuut na de hervatting kreeg Renesse een belangrijke rugge steun. Goossens zette het leder scherp voor doel, waar Bezuijen precies op tijd arriveerde om de stand cp 2-0 te brengen. Er ontwikkelde zich hierna een gelijkopgaande strijd, waarin de defensies meester van hun terrein bleven. In de 30e minuut leek de be slissing definitief te zijn gevallen, teen Cor Kooman onder de vallende deelman Kats door nummer 3 in het net plaatste (3-0). Geheel onnodig veroorzaakte Jonker in de 33e mi nuut een strafschop toen hij gemak kelijk had kunnen terugspelen op zijn doelman. Cp uitstekende wijze slaagde doelman Everaerts erin de dcor Jan v. d. Breek genomen straf schop uit zijn doel te houden. Re- nesse nam hierna het heft in harden, waarbij het zelfs nog enige goede scoringskansen kreeg om de voor sprong reg' op te voeren, welke on benut bleven. In de eindfase ver slapte de aandacht van de Renesse- verdediginig, wat hen bijn a nog nood lottig, werd. Na een aanval over links wist Jan v. d. Broek in de 43e mi nuut met' een onhoudbaar schot de stand'op 3-1 te brengen. In de aller - lÈiatste seconden van de wedstrijd kreeg Walcheren even buiten het strafschopgebied een vrije trap te nemen, welke door Henk van Ooster hout tussen de harden van de grij pende deelman Everaerts in het net werd geschoten (3-2). Afgetrapt werd er daarna niet meer. Microcoinpetitie K.B.G.O. start 22 okt. te Oude Tonge ZIERIKZEE, 19-10. Evenals vorig jaar organiseert de KoiTbal Bond Goeree-Gverflakkee cok deze winter weer een microkorfbalcompetitie voor senioren. Alle wedstrijden wor den gespeeld in de gemeentelijke sporthal té Oude Tcnge. Er zal wor den gespeeld in twee afdelingen, ter wijl de speelduur van de wedstrij den in de eerste klasse een half uur bedraagt, minus vijf minuten rust. zodat 25 minuten speeltijd overblijft. In de tweede klasse speelt men twee maal 15 minuten, zonder rust. Voor alle wedstrijden zijn van toepassing de officiële spelregels voor micro- korfbal en het reglement voor mi- crokorfbalwedstrijden van het sei zoen 1968/69 van de Koninklijke Ne derlandse Korfbal Bond. Ruilfcrmulieren In! tegenstelling tot vorig jaar is het nu de bedoeling om voor alle te spelen wedstrijden gebruik te gaan maken van wedstrijdformulieren van de K.B.G.O., hetgeen het uitkomen van ongerechtigde spelers/speelsters tracht tegen te gaan. Als wedstrijd secretarissen zullen fungeren de he ren J. Hof uit Ouddorp, C. J. Hol laar, L. Hameete en J. M. v. cl. Vliet. Flinke deelname In de tweede klasse begint de competitie reeds op dinsdagavond 22 oktober a.s., terwijl een week later (29 oktober) de le klassers van start gaan. Het wedstrijdprogramma, dat reeds vcor de geriele competitie is vastgesteld, duurt tot dinsdag 25 maart 1969. De indeling ziet er els volgt uit: le klasse: All-Ready I (Zierikzee); DFS I (Burgh-Haam'stedé); DBGC I (Oude Tcrge); SKNWK I (Nieuwer- kerk); VIOS I (Numansdorp) en WIK I (Kerkwerve-Noordgouwe). 2e klasse: DBGC II; Delta II (Goll- gensplaat); Góed Luck I (Middelhar nis); NO AD I (Dreischcr); THOR I (Dirksland); WIK II; All-Ready II. Programma Dinsdag 22 oktober: 2e klasse: Delta II-Thor I; DBGC II-Good Luck I; Thor I-NOAD I; Delta II- WIK II; NOA'D I-DBGC II en WIK II-Gocd Luck I. Dinsdag 29 oktober: le klasse: All Ready I-WIK I; DFS I-SKNWK 1 en DBGC I-VIOS I. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e kil'as D: S.C. Gastel-Zierikzee 4-2; Vogelwaarde-Steenbergen 1-1; MOC '17-Go'es 1-2; Steen-Breslcens 1-3; G.ren'swaohters-Dosko 1-1; Meto- Hontenisse 2-2. 4e tól'as H: Renesse-Walcheren 3-2; Biervliët-RCS 2-3; Clinge-Hartsw. Boys 5-1; Oostburg-HW '24 0-3; Sluiskil-Koewacht 3-2; Corn. Boys- IJzendijke 1-2. Reserve 3e klas C: Zierikzee II- Vlissingen III 3-2; Goes II-Alliance II 3-0; RCS II-Axel III 1-1. Afdeling Zeeland Zo nda gco-mpetïtie le klas: Schoondijke-DFS 5-1; Ro- bur-Aardenfourg 4-2; Noormannen- Domburg 5-3; Luctor-Lewed. Boys 0-4; Zeelandia-Hoofdplaat 4-0; Pa tri jzen-Hu'lsterloo 2-2. Reserve le klas: Renesse II-Wal!- cheren II 3-4; HW '24 li-Steen II 5-0; Middelburg IV-Vlis singe n IV 3-3; Oostburg II-Terneuzen III 1-9. 2e klas B: Zormemaire-Goes III 3-1; DFS II-Dreischor 1-4; Zierikzee III-Hansw. Boys II 1-4; Domburg' II- Kwadendamme 2-4; Cortgene-Luctor II 7-1; Kruiningen-'s H. Areridskerke III 1-3. 3e klas D: SVOWK-Goes IV 3-6; Dreischor II-Hansw. Boys III 2-2; Kwadendamme II-Zannemaire II 6-3; Robur IV-Ccrtgene II 2-2; Ro- bur Hl-Patrijzen III 2-1; Volhar- d'ing-RCS III 4-4. Zaterdagcompetitie le klas: Mevo-Meeuwen II 3-3; Arnemuidën II-Zeeland Sport V 3-0; Bevslanders-VCK 2-2; Middelburg V-'s H. Arendskerke 2-1; Wem'eldin- ge-Hoek 0-2; Veere-Kats n.o.g'. 2e klas A: DFS III-Nieuwdorp 2-3; Dui'veliand-SKNWK 5-3; Borssele- WIK 3-4; 's Gravenpolder-Brouwers haven 5-0; SVD-Beren 3-2. 3e klas A: Brouwershaven III-Dui- veliand II 1-3; Bruse Boys II-Brou- wershaven II 6-1; SKNWK II-Mevo II 1-6. Juniioren Groep A I: Steen A I-Zierikzee A I 5-0; HVV '24 A I-Zeeland Sport A I 1-0; Axel A I-Arnemuid'en A I 0-0; Vlissingén A I-Middelburg A I 6-0; Terneuzen A I-Goes A I 4-1. Grcep A V: Wolphaartsdijk A I- Bruse Boys A I 1-5; Robur A I-Re- nesse A I 4-2. Groep B XIV: Mevo B I-Duiveland B I 4-2; SKNWK B I-Zierikzee Bill 12-1; Mevo B II-Zierikzee B II 1-5. Greep B XV: Brouwershaven B I- Zierikzee B I 2-3. HENGELEN Hengelsportvereniging ,,De Krabbe" Aan de boord'en dier Oo&terschelde werd zondagmorgen opnieuw een hengel we dstrijd gehouden door de hengelsportvereniging ,De Krabbe". Een 19-ital deelnemers bond in club- compdtitieverband de strijd aan. Van strijd! was nauwelijks sprake, want de daartoe benodigde vis liet het afweten en slechts 3 bovenmaat se palingen konden wat punten aan de dijk brengen. De uitslag van deze bij de Plom- petoren te Haamstede gehouden wedstrijd was als volgt: 1. J. Speel man, 513 pnifc.; 2. D. de Rijke, 257 pnt; 3. Th. v. Vliet, 20 pnt.; 4. J. Tuinman, 165 pnt.; 5. Joh. v. d. Bos, 134 pnt.; 6. M. Wessels, 129 pnt.; 7. J. Hart, 118 pnt. Bij de junioren was slechts één ge lukkige: Jan v. d. Werf Jr. met 115 punten. •to's was het gevolg. Het echtpaar Soer liep hoofd- en snij wonden op en werd overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Beide auto's werden onherstelbaar vernield. ZIERIKZEE/BRUINISSE Zaadvissen op Lauwerszee Het aantal mosselvissers dat van Bruinisse uit op de Lauwerszee naar mosselzaad en halfwas mosselen gaat vissen, zal zeer klein zijn. En kelen die zich daarvoor opgaven en vergunning vroegen, hebben zich op het laatste moment toch nog terug getrokken. Een ingesteld onderzoek naar cle kwaliteit van het voorko mende zaad of de mosselen bracht een teleurstellend resultaat op. Wel zullen enkie schepen uit Zierikzee hun .geluk beproeven. MARKTBERICHTEN Veermarkt Rotterdam ROTTERDAM, 21-10. Aangevoerd totaal 1836 stuks vee, t.w.: 1275 vette koeien en ossen en 561 varkens. Prijzen per kilogram: vette koeien en ossen: extra kwaliteit f 4,70-5,10, le f 4,10-4,55, 2e f 3,55-3,90, 3e f 3,35 -3,50, stieren f 4,25-4,85, woxstkoeien f 3,25-3,40; varkens (levend gewicht): le kwaliteit f 2,36-2,40, 2e f 2,33- 2,36, 3e f 2,30-2,33, slachtzeugen f 1,90-2,00, zware varkens f 2,05-2,15. Vette koeien en ossen: aanvoer iets korter; handel redelijk; prijzen even hoger. Varkens: aanvoer iets ruimer; handel tamelijk; prijshou dend. b Zes Zuidivietnamese senatoren hebben zaterdagmiddag toegegeven, dat er verschillen tussen Zuid-Viet- nami en de Ver. Staten bestaan over volledige stopzetting vani de 'bom bardementen op Noord-Vietnam. Scheepvaartbericliten Atys, 20-10 aank. Pointfortin. Kara, 19-10 vertr. Bandarmashar naar Mombasa. Skadi, 19-10 vertr. Huacho naar Pascogoula. Maandag 21 oktober Zierikzee Mondragon, 8 uur, voorlichtingsbij eenkomst B.T.W. Huis van Nassau, 8 uur, vergadering P.v.d.A. Woensdag 23 oktober Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 7.30 uur, C.P.B. H.S.V. „Oosterschelde" Dertig hengelaars waren afgelopen zaterdag present voor de zevende clubwedstrijd van de H.S.V. Ooster schelde. De wedstrijd vond plaats vanaf twee boten, wat bij de hen gelaars gced in de smaak viel. 'De uitslag van de wedstrijd luidt: I. C. v. Beveren 1053 pnlt.; 2. S. Cop- poclse 1049 pnt.; 3. F. Timmerman 950 pnt.; 4. P. v. d. Welle 689 pnt.; 5. C. de Vrieze 560 pnt.; 6. C. P. v. d. Werve 516 pnt.; 7. C. v. Schelven 512 pnt.; 8. A. Verloo 498 pnt.; 9. J. v. d. Werve 486 pnt.; 10. C. Droog 472 prit. Door deze goede vangsten is ihet klassement om het clubkampioen- schap danig' gewijzigd en ziet er nu als volgt uit: 1. F. Timmerman 2025 pnt.; 2. C. v. Beveren 1853 pnlt.; 3. S. Coppool'se 1845 pnt.; 4. A. V. d. Welle 1718 pnt.; 5. P. v. d. Werf 1698 pnt.; 6. C. v. Schelven 1673 pnt.; 7. G. Bakker 1522 pnt.; 8. P. v. d. Welle 1495 pnt.; 9. C. de Vrieze 1420 pnt.; 10. G. Steehouwer 1266 pnt. De volgende club wedstrijd vin It plaats op 2 nov. bij Levensstrijd, aanvang 8.30 uur, terwijl a.s. zater dag de hengelaars in actie zullen komen voor het kampioenschap van Schouwen-Duiveland. Nederlandse successen bij de Olympische Spelen Nederland heeft op de Olympische Spelen, te Mexico .een succesvol weekeinde gehad .De skiffeur Jan Wiénese won bij het roeien een gouden plak. Ook de gestuurde twee Droog-Vis wist een medaille te ver overen {zilveren). 'Een derde succes was voor 'de ongestuurde twee Van Nes-'Dusselbeek. Zij wonnen even eens een zilveren plak. Tenslotte wist de 800-meter loopster Maria Gommers het brons te pakken. KOREAN DE VERSCHRIKKELIJKE 61. De man, die Aram zo onverhoeds heeft overvallen, wil schreeuwen, doch er komt slechts een zwak, nauwelijks hoorbaar ge reutel ever zijn lippen. Hij tracht zich spartelend van die- knellende greep te be vrijden, doch in Aram's ijzeren' vuisten is hij als was. „Eén geluid en je hebt de langste tijd geleefd!" sist Ai'a.m hem in het oor. „Wanneer je me wilt helpen, kun je tien goudstukken verdienen!" Hij toont de man het gcud, dat hij tevoren uit de zak heeft gehaald en de rover, die neg nooit zoveel bij elkaar heeft gezien, knikt be gerig. „Alles wat je te doen hebt is mij je plunje af te staan en dan te maken dat je wegkomt! Kcrban zal het voorlopig druk genceg hebben om haar je om te kijken en wanneer je het toch waagt je tronie deze week binnen de burcht te vertonen, zal ik hem even laten weten hoe je je gedragen hebt! Vooruit, wat kies Je?"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2