Duinen toonden hun schoonheid tijdens een herfstwandeling STREEKNÏEUWS Damp°breekt Vele telegrammen voor „gouden" wielerkwartet Pleidooi voor een speciale sportvissershaveii te Bruinisse AGENDA BURGH, 12-10. Een doorweekt terrein, een harde zuidwestenwind die nog steeds slachtoffers maakte onder de bladeren van het loofhout en een opnieuw dreigende regen lucht zorgden voor de passende sfeer bij de start van de I.V.N. - herfst wandeling, georganiseerd door de Vogelwacht Schouwen - Duiveland. Ongeveer 50 deelnemers waren bij de o.l. school te Burgh samengeko men om op deze tocht te kunnen zien hoe de natuur zich gereed maakt om de winter in tegaan. De enorme bladeren van het Groot 'Hoefblad, enkele weken gele den nog geschikt om als regen scherm te gebruiken, bleken reeds kapot gewaaid en zullen spoedig ge heel verdwijnen na te hebben ge zorgd dat in de wortelstokken onder de grond de nodige reserve is opge slagen om al vroeg in hel volgende voorjaar de eigenaardige bloeiwijze te kunnen tonen. Wat nabloeiende exemplaren van de Dagkoekoeksbloem (met room witte kleur) en Zeepkruid (met zacht rose bloemen) waren nog juist in staat de wandelaar 'te tonen welk een schoonheid er ook in wilde kruiden te vinden is. De wortels van het Zeepkruid werden vroeger (toen er nog geen t.v.-reclame was), ge bruikt als wasmiddel. Reeds Hippo crates moet hel al hebben gebruikt. De driedistels - met hun voor een distel afwijkende bloemkleur, nl. glanzend roomwit - hadden door de vele regens hun bloemhoofdjes ge sleten. Enkele natuurgidsen han teerden bij deze plant de Latijnse benaming, Carlina, afkomstig, naar het verhaal wil, van Karei de Grote. Deze verst had, toen de pest zijn leger belaagde in een droom een engel gezien die hern door het af schieten van een pijl een plant zou wijzen die het geneesmiddel tegen deze ziekte zou bevatten. De pijl kwam in een driedistel die daarna ter gedachtenis aan Karei de Grote, Carlina is genoemd. Wie gebukt door het duin liep kon daar nog wat kleingoed in. de vegetatie ontdekken, zoals de kleine vierbladige „molentjes' 'van de Tor- mentil. En zelfs nog vleugeltjes bloempjes met hun pietepeuterige blauwpaarse bloemkroontjes. Poly- ga-la is de Latijnse naam ervan, het geen betekent: „veel melk". Voed sters - zo wil een heel oud verhaal - die een aftreksel van dit kruid gebruikten, bereikten een buitenge wone melkproduktie. Bessen en zaden Herfst is het seizoen van bessen en zaden. Ze zijn er volop dm hel Zeepe. Rozebottels van- rood tot bij na zwartbruin. Duindoornbessen va riërend van geel tot oranjerood. Glanzend zwart de trossen liguster bessen; van berijpt blauw tot don ker paars de bramen. Andere tin ten rood in de vruchten van de as perge en de kamperfoelie. En zo waar een struikje kardinaalmuts met enkele karmijnrode „mutsjes". Advertentie „Ze houdt van muziek, ftusff" Een platenbon is altijd raak! v.a. 4,25 Staten-vergadering Provinciale Staten van Zeeland komen in openbare vergadering bij een op vrijdag 25 oktober a.s. in de Statenzaal te Middelburg. In deze vergadering «komt o.a. aan de orde het voorstel van Gedl Staten om een provinciale bijdrage te verlenen ben ibehoeve van de verbouwing van de Concertzaal te Zierikzee. Excursies Jeugdvogelwacht A.s. zaterdag 19 oktober gaat de Jeugdvogelwacht weer twee excur sies houden. Er wordt 's morgens ge start om 10 uur bij de trap van Wes- tenschouwen. Er 'wordt daar een strandwandeling gemaakten het is dus aan te bevelen, plastic zakjes- mee te nemen om schelpen te verza melen. 's Middags wordt er om 2 uur gestart bij de Val (het wegres taurant). Het ligt in de bedoeling naar de Zuidhoeklnlage te gaan om vogels te bekijken en te bestuderen. Misschien kunnen er aan die andere kant van de dijk, langs de Ooster- schelde, ook schelpen gezocht wor den. dus voor deze excursie ook plastic zakjes meenemen. Het is aan te raden voor beide excursies laar zen aan te trekken. Op verzoek nog even het adres waar je je als lid op kunt geven: Havenpark 34, Zierik zee, tel. 01110-2809. ZIERIKZEE Fotozaak In Lange Nobelstiaat In de Lange Nobelstraat, zal in het voormalige woonhuis van de dames Van der Weijde binnen, niet al te lange tijd een foto-atelier en foto- handel worden gevestigd. Het pand is aangekocht door de Goese foto graaf A. W. Verschoore, die het plan heeft om .het grondig te laten ver bouwen, waarna het als zelfstandige fotozaak zal werden gedreven dooi de zoon van de Goese fotograaf. De heer Verschoore heeft reeds foto zaken in Goes. Vlissingen en Etten en verder een filiaal in Kruiningen. Wanneer alle vereiste vergunningen binnen zijn zal met spoed met de verbouwing worden begonnen. Het aannemingsbedrijf H. J. Slager uit Brouwershaven is inmiddels met de voorbereidende werkzaamheden ge start. Kinderpostzegelaktie R.K. lagere school De dit jaar gehouden: verkoopac tie ten bate van de Sbichitamg „Voor het kind" van kinderpostzegels en kaar-ten heeft in de R.K. lagere school f 668 opgebracht. Aktie kinderpostzegels Door 'de 'leërlingen van de land- bouwhuish'oudschool te Zierikzee is voor een bedrag groot f 554 ver kocht aan kinderpostzegels, een mooi resultaat. Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman" Voor het tijdvak van 1 augustus 1968 tot en met 31 juli 1969, werden tot leraar aan de Rijksscholenge meenschap „Prof. Zeeman" benoemd de heren dr. J. C. Röhner en C. S. van de Weghe. Examens Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis Bij de in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis gehouden examens, ter verkrijging van het diploma Zieken verpleging A, slaagden beide ge- examineerde kandidaten, mej. zr. P. Fondse te Kerkwerve en mej. zr. S. T. van der Maas te Dirksland. De Zeeuwse Collecte De Zeeuwse Collecte te Zierikzee heeft f 742,35 opgebracht. de Wevershoek van. 19-22 uur. De chauffeurs van de te controleren wagens worden verzocht, zich van af 'richting Laan varn St. Hilaire, Ra venstraat naar de Wevershoek aan te sluiten, zodat opstoppingen van het verkeer worden voorkomen. Verzocht wordt verder er voor te zorgen dat de schroeven van de lam pen niet zijn vastgeroest. Dit geeft nl. stagnatie bij een eventuele af stelling, Deze geschiedt met een mo dern testapparaat. In de komende tijd Is de verlichting van motorvoer tuigen weer veelvuldig en dringend nodig. Laat de verlichting daarom thans controleren. Tegenliggers zul len er dankbaar voor zijn en minder ongelukken zijn het prettige gevolg. „Goed afgesteld licht, meer zicht!" WESTENSCHOUYVEN Vergadering gemeenteraad De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad van Westerschou- wen zal gehouden worden op 21 no vember a.s. HAAMSTEDE Vergadering Chr. Vrouwenbond De afdeling Haamstede van de Ned. Christen Vrouwenbond hield een ledenvergadering onder leiding van de presidente, mevni. A. den Boer-Stee ml and. Deze avendbijeen- komst werd' begonnen met het zin gen van Psalm 68 10 en gebed, waarna gelezen werd uit Lucas 22 1-7 en Joh. 18 21-31 en een inlei ding volgde. In deze samenkomst sprak ds. Lam uit Zierikzee over het onderwerp „.De plaats van de satan in het leven". In een boeiende le zing vertelde ds. Lam over de grote macht van de satan, waarbij God echter een stap voor is. „Slechts met God's hulp kan satan worden weerstaan". Na de pauze volgde de beantwoording van enige vragen die werden gesteld maar aanleiding van de woorden van ds. Lam. Een dank woord sprak vervolgens de presi dente, waarna (na het zingen van Psalm 95 4) ds. Lam de avond be sloot met dankgebed. MIDDENSCHOUYY'EN Vergadering gemeenteraad Vandaag (donderdag) wordt in. het gemeentehuis te Scharendijke. een openbare vergadering gehouden van de gemeenteraad van Middenschou- wen. Op de agenda staan enkele grondaankopen. Aan de orde komen verder: de grondprijs voor het zo merhuizen terrein te Scharendijke; het delegeren van de verkoop vam> bouwgrond aan b. en w.; het leggen van trottoirs en herbestratingen te Scharendijke en Kerkwerve; het be schikbaar stellen van een krediet voor uitbreiding van het vereni gingsgebouw te Kerkwerve en de aanleg van centrale verwarming en voorstellen tot benoeming van hoof den van de o.l.-scholen te Ellemeet en Kerkwerve. Verlichtingscontrole •Het bestuur van het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Zierikzee, houdt op vrijdag 18 oktober a.s. weer een. gratis verMcht'ingscontrole voor motorvoertuigen. De 'test vindt plaats Am de Brandweerkazerne aan BROUWERSHAVEN Postzegelaktie „School met de Bijbel" De leerlingen van de School met de Bijbel te Brouwershaven hebben voor een bedrag van f 393,50 aan kinderpostzegels en kaarten ver kocht. ELLEMEET Verkoop kinderpostzegels Door de leerlingen van dë open bare lagere school te Ellemeet werd voor een bedrag van f 380 aan kin derpostzegels verkocht DREISCHOR De Zeeuwse Collecte De in Dreischor gehouden inzame ling ten bate van „De Zeeuwse Col lecte" heeft f 170 opgebracht. OUWERKERK De Zeeuwse Collecte De Zeeuwse Collecte alhier heeft opgebracht f 273,72. Een woord' van 'dank is hier op zijn plaats jegens de burgerij voor de betoonde offer vaardigheid en aan de dames-comi téleden van de bejaardensociëteit voor dit mooi© resultaat. Verkoop kinderpostzegels De opbrengst van dë kinderpost zegelaktie op de openbare lagere school te Ouwerkerk bedroeg f 367, hetgeen een goed resultaat genoend mag worden. Alles als één grote gedekte tafel om de trekvogels te spijzigen die dit jaar al heel vroeg uit het hoge noorden zijn komen afzakken en in hoofdzaak bestaan uit massa's spreeuwen, kramsvogels en koper wieken. Ze worden verwenst dooi de fruittelers en niet zonder reden want in plaats van op genoemde bessen neer te strijken, vallen ze massaal aam op de oogst der nabu rige boomgaarden. De doffe knallen der schrikapparaiten klinken dan ook overal op. Slechts enkele vogels worden er werkelijk door opge schrikt. Ze vliegen omhoog en dalen neerin de boomgaard van de buren! Paddestoelen Herfst is ook de tijd van de pad destoelen. De wandelaars zagen zwarte judasoren (op vlierstruiken), op stukjes sinaasappelschil gelijken de ibekerzwammetjes en prachtige goudgele koraalzwammetjes met hun karakteristieke vertakkingen tussen het mos; jongere en oudere wasplaatjes, valse cantharellen, stulfzwammen, bovisten, russula's en om 'met het succesnummer van deze middag te eindigen: gekraagde aardsterren. De Vogelwacht kan op een geslaagde herfstwandeling te rugzien Een welkomst- en dankwoord werd gesproken door de voorzitter, de heer J. P. C. Boot. Wegens het bar slechte weer kwam de zater'dag- middagtocht te vervallen. Advertentie. de kracht van een verkoudheid mm bij Vader, Moederen Kind. wtmam OOSTERLAND Onze vroegere dorpsgenoot, de heer L. van 'der Have Fz., adjunct commies op het Gew. Arbeidsbureau te Zierikzee is met ingang van 1 ok tober in gelijke betrekking overge plaatst naar het Arbeidsbureau te Zutphen. SIRJANSLAND De Zeeuwse Collecte De Zeeuwse Collecte, verzorgd door de dames de Rond'e-Bolijn en Fluijt-Hoogerhuis, heeft alhier op gebracht f 59,20. SPORT VOETBAL Estudiantes (Argentinië) won wereldbeker MANCHESTER. 16-10. Estudian tes de la. Plata uit Argentinië heeft de wereld)-voetlbalbeker 'gewonnen. De Argentijnse ploeg speelde woens dagavond op Old Trafford gelijk met 1-1 tegen de houder van de Euro pese beker Manchester United. Met rust had Estudiantes een voorsprong van 1-0. Zoals bekend1 had Estudiantes de eerste wedstrijd met 1-0 gewonnen. KORFBAL AH-Ready ontvangt hekkesluiter Blauw-YVit II (Kloetinge) Voor het komende weekend lijkt het er op d'ait het Zierikzeese All Ready nu eens een gemakkelijke overwinning gaat behalen, want dan komt (hekkesluiter Blauw-Wit II uit Kloetinge kennis maken. De Beve landers hebben uit d'e tot nu toe ge speelde wedstrijden nog geen enkel winstpuntje weten te behalen ter wijl ook de doelcijfers (7-26) niet erg hoopgevend zijn. Daar echter in deze afdeling nog maar een gering aantal wedstrijden is gespeeld kan van de sterkte der twaalftallen nog niet teveel worden gezegd en daar om lijkt het béter, dat de rood-zwar- ten hun beste beentje voorzetten, en de tegenstander zeker niet moeten onderschatten. De wedstrijd, welke om 3 uur op het sportpark „Ban- niink" wordt gespeeld, zal worden geleid door de heer M. Nieuwdorp uit Terneuzen, welke competitielei der van de Zeeuwse Korfbal Bond is en tot de beste scheidsrechters van de Z.K.B. behoort. Bij goed weer mag ongetwijfeld een aardige wed strijd tegemoet worden gezien. Advertentie Cadeau per post: Een platenbon is altijd raak! De Russische violiste Liane Isakadze, is soliste in het concert van het Kunst- viaandorkest, dat - onder leiding van gastdirigent Janos Sdndor - vrijdag wordt gegeven in de Concertzaal te Zierikzee. Liane Isakadze behoort tot de talentvolste jonge kunstenaars uit de TJ.S.S.R. Geboren in 1946 kwam zij al in haar kinderjaren vroeg aan de viool. Zij heeft een persoonlijk, helder talent en een aangeboren artisticiteit. Zij verwierf de eerste prijs tijdens het imiziekconcours te Moskou in 1961 en de titel LauretIn 1963 studeerde zij onder leiding van David Oislrach. - Het programma op vrijdag bestaat uil: Concerto grosso van Handel, Vioolconcert van Brahms en Schumann's Vierde Symfonie. f 4,25 MEXICO-STAD, 16-10. Een lawi ne van telegrammen is woensdag over de gouden wielerploeg uitge stort. Haast elk uur van de dag stromen de gelukwensen uit alle de len van de wereld binnen. Voorna melijk uiteraard uit Nederland, on der meer van minister Klompé, maar ook bijvoorbeeld van' een wieleren- thousiast uit Omsk, die de Neder landse renners dit voorjaar op hun reis door de Sowjet-Unie had leren kennen. Uit het vaderland komen gelukwensen van familieleden, wie lerverenigingen, sponsors, officials, oud-renners en allerlei instellingen. Elk 'telegram wordt door de renners van deeerste tot de laatste letter gespeld. DEN HAAG, 15-10. Koningin Ju liana heeft maandag een telegram van geluwensen gezonden aan de Nederlandse wielerploeg, die op de Olympische Spelen de 100 km. tijd rit met een gouden plak beloond zag. DEN I-IAAG, 16-10. De minister van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, heefteen felicitatie telegram naar Mexico gestuurd aan de wiel rijders .den Hertog, Krekels, Pijnen, Soetemelk, naar aanleiding van hun overwinning'. Het telegram luidt als volgt: „Pro ficiat. Moge uw goud Nederlandse deelnemers nog meer inspireren". Paard onder trein UTRECHT. 16-10. Verschillende treinen op .het baanvak Ulrecht- Amersföort hebben woensdag in het spitsuur vertragingen van. ruim een. kwartier opgelopen, nadat de trein van Amersfoort naar Utrecht om kwart over vijf bij Den Dolder op de vrije baan in botsing was gekomen met een paard. Het dier overleefde het ongeluk niet. Vijftig man ontslagen RAALTE. 16-10. Vijftig van de 500 personeelsleden van de Hevea-rub berfabrieken N.V. te Raalte (Over ijssel) is woensdag ontslag aange zegd.. Het ontslag, waarvoor een aan vraag is ingediend bij het K.A.B. in Deventer, is het gevolg van een sterk doorgevoerde mechanisatie waarmee twee jaar geleden is be gonnen. Het betreft werknemers op zowel administratieve als produk- tieve afdelingen. De vakbonden zijn geïnformeerd over een afvloeiings regeling. INGEZONDEN STUKKEN Het loeien van <le sirene Mijnheer de redakteur. In uw blad' van 15 oktober stond een ingezonden stuik van de heer Turk, over het loeien >van de sirene bij brand. Ik ben echter van mening dat er zeer veel stadgenoten zijn die het "tot leuk zouden vinden wan neer dit alarm achterwege gelaten zou worden. Veel mensen hebben nu eenmaal bepaalde bezittingen elders in de stad: een 'garage bijv. met daarin een auto. Soms zijn de mensen op visite of om. andere redenen niet thuis. Niemand zal het echter pret tig vinden om (zonder alarm) later vara anderen te moeten horen dat een van zijn bezittingen door brand werd verwoest. Ik geef toe dat de Sirene een anigstig geluid voort brengt, maar meestal roep je bij der gelijke 'dlingen nu eenmaal geen „hoera". Met dank voor de plaatsing", E. A. DE LOOFF. portier Kon .„Zeelandia". Advertentie „Morgen is hij jarig. Wat moet ik geven?" Een platenbon is altijd raak! Journalisten visten op de Grevelingen BRUINISSE, 16-10. „Naast dc jachthavens die langs het Grevelin- genmeer en het Veerse Meer zijn ge pland dienen er aparte havens voor sportvissers te kernen langs genoem de watersportcentra van de toe komst". Aldus werd gepleit door de heer Van Heegten, sportjournalist uit Eindhoven op een samenkomst van journalisten in het Veerhuis te Brui nisse. De heer Van Heug'ten meende ze ker te weten dat deze sportvissers- havens er zouden komen en hij was namens het hoofd van.' d'e afdeling sportvi'sserij en beroepsvisöerij de heer Van Hurck gemachtigd mee te delen, dat door het ministerie van landbouw en visserij een groot be drag beschikbaar wordt gehouden voor dergelijke plannen. Maar ook de sportvissers zelf heb ben voor dit doel een bedrag op zij gelegd. Gedacht wordt aan sportvissersha vens te Bruinisse, te Scharendijke. in Schelphcek en in Kattendijke. Ne derland telt 700.000 sportvissers. Daarvan zijn er 50.000 georgani seerd in de drie grote bonden bene den dë rivieren, te weten de Federa tie van Deltavissers, de Sportvissers rond het Haringvliet en de Sportvis sers van de Bri'else Maas. Fusie' van deze drie verenigingen zal wellicht op vrij korte termijn plaats'vinden. Forellen In het Grevelingenbekken zulJien na de sluiting in 1970, iOO.OOO forel len worden uitgezet. De 700.000 beroepsvissers kunnen aan de dijken niet meer terecht. Zij moeten dus het water op kunnen met een boot. Vandaar de verkoop van beten en buitenboordmotoren aan sportvissers. Burgemeester Vani de Lindie zegde tce zeker te zullen me dewerken, om in het plan-Bruiinisse alsnog een plaats in te passen voor een sportvissershaven. Gok de ande re plannen van Bruinisse betreffen de de recreatie rond het Grevelin - genmeer werden in het Veerhuis be sproken dooi- burgemeester Van dë Linde. Kaarten waarop diversé re creatieve voorzieningen waren ge tekend werden daarbij getoond. Ook de veranderingen die in Brulilnisse zuilen ontstaan als Brouwershaven- se Gat en Grevelingen zuilen zijn af gesleten. alsmede de schadeloosstel ling ex. art. 8 van de Deltawet kwa men ter sprake. De bijeenkomst in het Veerhuis, waarop bier en mosselen werden ge serveerd, was het sluitstuk van een journalistendag georganiseerd dooi de afdeling Bruinisse van V.V.V. Vistocht Ongeveer 30 personen, waarvan 25 journalisten waren een dag gasten van de V.V.V. afd. Bruinisse. Met het m.s. „Albatros" van de heer W. de Graaf werd op de Grevelingen gevist. De vangst was zeer goed (schar, schol, bot. paling, maar ook knorhanen en andere mimdër eetbare vis als lomppaling en „poskop"). Aam boord van de „Albatros" werd door burgemeester Van de Linde en de bestuursleden van V.V.V. zoveel mo gelijk voorlichting gegeven. Donderdag 17 oktober Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 8 uur vergadering B.O.S.K. De Lichtboei, 8 uur, volksdansen. Burgh Hotel Bakker, 8 uur, voetbalscheids rechtersvereniging' „Schouwen-Dui- veland". Oosterland Ned. Herv. verenigingsgebouw, 7.30 uur, ouderavond o.l.-school. Ned. Herv. verenigingsgebouw, afd. N.C.V.B. Anna Jacoba Polder Ons Dorpshuis, 8 uur, N.C.V.B.-sa menkomst. Vrijdag 18 oktober Zierikzee Concertzaal, 8 uur, Concert Kunst- maand Orkest, o.l.v. Janos Sanidor (Z.V.U.) Huis van Nassau (Graanbëurs), 8 uur, jubileumviering M.C. „Sparta". Huis van Nassau (bovenzaal), 8 uur clubavond „Delta-Foto". Bran üweerkazerne (W evershoek), gratis verli cMing-s controle motor voertuigen, van 19.00 tot 22.00 uur, uitgaande van de afd. Zierikzee Verbond voor Veilig Verkeer. Bruinisse Kerk van de Geref. Gem., 7.30 uur, tijdrede. Dorpshuis, viering 50-jiarig bestaan muziekvereniging „Nieuw Leven". Zaterdag 19 oktober Zierikzee Excursie Jeugdvogelwacht, 2 uur, restauraait „De Val". YVestenschouw.cn Excursie Jeugdvogelwacht, 10 uur (strandtrap). Vrouwelijke studenten in Madrid veroordeeld MADRID. 16-10. Een Madrileense rechtbank heeft woensdag twee meisjes studenten tot twee jaar ge vangenisstraf veroordeeld' omdat zij! zich schuldig zouden hebben ge maakt aan illegale propaganda en het organiseren van klandestiene bijeenkomsten. Voorts moetèn zij elk een boete van 20.000 peseta's (onge veer 1.000 gulden) betalen. Advertentie „Wat geef ik aan een tiener ceaëaii? Een platenbon is altiji v.a. 4,25 ZIERIKZEE Vokaal concert „Hermandad" Het Rotterdams Politie Mannen koor „Hermandad" had woensdag avond beter verdiend', dan te moe ten zingen in een zeer summier be zette Grote Kerk. Gelukkig zocht één der woordvoerders van het .kooi de geringe belangstelling in de t.v.- uitzending van een belangrijke voet balwedstrijd, maar het is de vraag of zonder deze match de kerk had uitgepuild. „Hermandad" intussen zorgde voor een avond' van verfijnde koorcul- tuur, zij het dat het programma een- voudig was gehouden. Het koor heeft een zeer sonore 'klank en toont een epatante evenwichtigheid in de partijen, zodat de faam die het zich te Rotterdam en elders verwierf, een evidente ds. De dirigent Piet Struijk behoort tct de klasse van degenen, d;ie met simpele intenties het koor toch strak in bedwang weten te houden, we tend dat 'het „grote werk" at op de repetities is geklaard. Het hoogtepunt lag naar ons ge voelen na de pauze, met een twee tal fragmenten uit Mozarts „Die Zauberflöte", het „O Isis und Osi ris", briljant van phrasering en met de bedwangen emotionaliteit, die de vertolking een gaaf karakter gaf. Zeer overtuigend daarin was de rol van de solist, het koorlid Gert Lan- geler, die beschikt over een spre kende en „mollige" basstem, die hij moeiteloos diep en gedragen tot klinken schijnt te krijgen. Eerder hoorden we hem - met orgelbegelei ding - i,n de aria: „In diesen heiligen Hallen", eveneens uit Mozart's „Die Zauberflöte". De begeleiding was in handen van de organist Aa'd v. d. Hoeven, die in enkele soli werken zijn liefde voor het speelse genre niet onder de kerkstoelen en banken stak. Scherzo en Allegro uit de „Suite für eine me chanische Orgel" van Ludwig von Beethoven en „Air and Hornpipe" uit Handei's „Watei-music"-suite. Met name het eerste is nog wel niet eerder op dit orgel gespeeld. Geopend werd met twee - voor Zierikzee zeer beleende - werkjes: J. Handi's „Ecce quomodo moritur" (vaste zang van de Zierikzeese Ora toriumvereniging op 4 mei) en het „Domine sa'lvam fac" van A. Gies- sen, een bijzonder geschikt werk voor mannenkoor. In het „Abide with me", Neder landse bewerkiiing van. P. Struijk, vonden wij het orgel te 'dominant. Voor de pauze nog de (onmisbare) „topper" „Zwölf Rauber" van .Imja- lof, bekend uit het repertoire van de „Maastrichter Staar" en tot slot (ook •niet onbekend) „Ambrosiaraer Lob- gesang" van E. Gobhardt. Bij elkaar een goed af-getimed en melodieus programma, dat - als gezegd - meer publiek had verdiend.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2