dagelijks 'n goede portie vlees PREMIE SPAARPLAN Straks lossen we elk jaar f II extra af op onze hypotheek... dank zij het Premie Spaarplan! „DE ZOOM" j STREEKNIEUWS Europa en de NAVO ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 oktober 1968 Nr. 20080 Appèl op nog niet aangeslotenen Ledenvergadering afdeling Bruinisse Groene Kruis BRUINISSE. 11-10. In het Ned. Herv. Verenigingsgebouw hield de afdeling Bruinisse van de. Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis" haar ledenvergadering onder leiding van de heer J. D. de Korte. Deze heette de vrij talrijk opge komen aanwezigen welkom en ging voor in gebed. In zijn openingswoord zette hij uiteen, dat als gevolg van de ziekte van de seoretaris-penning- meester in maart jl. de algemene ledenvergadering naar oktober ver schoven moest worden. Hij memoreerde verder verschil lende feiten uit zijn loopbaan als Greene Kruis-bestuurder, daar hij de voorzittershamer wilde neerleg gen. Door de secretaris-penningmeester de heer S. A. Jumelet werd daarop een verslag uitgebracht over 1967, waarbij vooral de nadruk werd ge legd op het werk van de wijkver pleegster, de controverse tussen het Groene Kruisbestuur en het gemeen tebestuur over de verbouwing van het gemeentelijk badhuis tot biblio theekruimte even werd aangestipt en waarin werd' gewezen op het 60-ja- rig bestaan: van de vereniging en de 'komende vergadering van de afd. Zeeland van het Groene Kruis te Bruinisse. De heer Jumelet wekte de leden op hun buren die nog geen lid waren, over te halen toe te tre den (de vereniging had '637 leden per 1 januari 1968) en trok van leer tegen hen die het Groene Kruiswerk niet? steunden. Menig keer is het al voorgekomen dat niet-leden toch hulp van het Groene Kruis verlang den. Deze wordt wel altijd gegeven, maar men moet er dan wel flink voor betalen. Andere wijkverpleegster In het afgelopen jaar werd de ko ninklijke goedkeuring vernieuwd'. De exploitatierekening sloot met een MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 14-10. Klei-aardap- pelen voor 'het binnenland: Bintje 3;5-55 mm |i( 13,00-14,00; Bintje 40 mm opwaarts f 14,00-15,50; Bintje 55 mm opwaarts f 14,00-15,00; Eigen heimers 40 mm opwaarts f 17,00- 19,00. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opwaarts: geen notering. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 40 mm opwaarts geen note ring; Bintje 35-55 mm f 12,50-14,00; Bintje 45 mm opwaarts geen note ring; Bintje 40-60 mm geen note ring; Bintje 55 mm opwaarts geen notering. Zand-aardappelen voor de export: Bintje 35 mm opwaarts f 10,00. Andere blanke rassen, van de klei grond: 45 imim opwaarts f 12,00. Voer-aardappelen f 2,00-4,50. Stemming: binnenland vast en ex port rustig. Prijzen vastgesteld per 100 kg. af bedrijf op auto volgens kwaliteits eisen binnenland c.q. export. tekort. In 1967 trad ook de wijkver pleegster, zuster Castel in het huwe lijk, zodat naar een nieuwe wijkver pleegster moest worden omgezien. Vervanging was eerst in 1968 moge lijk. De 'heer S. A. Jumelet (aftredend en herkiesbaar) werd' bij akklamatie herkozen. In de vakaiture J. D. de Korte werd als bestuurslid gekozen de heer S. de Koning Matthz. Het bestuur had als suggestie gesteld, om in de 'tweede vakature (wegens ihet 'bedanken van de heer B. de Groot) een dame te kiezen. De 'keuze viel op mevrouw van den Berg- Oranje (oud wijkverpleegster). Tij dens de stemming werd koffie ge- .serveerd. Door de heer Deurloo, se cretaris van de provinciale vereni ging werden enkele 'kleurenfilms vertoond, o.m. „Denk om de hygiëne" Duidelijk werd aangetoond hoeveel gevaren er liggen als men de boel niet goed schoon houdit in keuken en kamer en allerlei verkeerde gewoon ten aanneemt. Het fiümpje „De Voeten" atten deerde op een goede voetverzorging. INGEZONDEN STUKKEN Een wederwoord op een waarschuwend woord Mijnheer de redakteur, Wij wilden graag een wederwoord- je zeggen op het ingezonden stuk van mevr. A. Friderichs-Landegent in uw blad van 3 dezer. Hetgeen mevr*. Friderich zich zit af te vragen had zij het gemakke lijkst te weten kunnen komen door ook eens de proef te nemén en eens zo'n tocht mee te maken. Wij zijn er van overtuigd dat zij dan ni'et een waarschuwend woord, maar een woord van lof zou geschreven héb ben! Zij zou tevens begrepen hebben hoe wij een toeristische toch door bos en vennen met gratis koffietafel kunnen aanbieden voor de prijs van f 4,75. Al lijkt het nog zo onmogelijk, het blijft een werkelijkheid. Al hetgeen wij verkopen, wordt geleverd met één jaar volledige garantie. Wij 'heb ben bovendien een eigen service af deling en staan altijd klaar voor on ze cliënten, ook nog na jaren. Het spijt ons werkelijk dat wij het adres van mfevr. Friderichs niet ken nen, wij zouden 'haar dan gaarne persoonlijk uitleg hebben gegeven, aismledie adressen van andere afd'e- tings-seoretaressen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen bij wie zij om in lichtingen Zou kunnen vragen. Het enige wat wij nu kunnen doen i's langs deze weg naar haar vragen: „Gaat u eens met ons mee", en als u dan mee geweest bent schrijft u dan eens uw bevindingen in de krant! N.V. MERTENS CO. Hofstraat 1, Roosendaal. Alles wat we doen is deelnemen aan het Premie Spaarplan. Straks krijgen we dan samen jaarlijks zomaar 100 gulden premie van dit nationale'plan. Belastingvrij! Dat geld kunnen we fijn gebruiken voor een extra aflossing... Daarom werd een huis met hypotheek voor ons opeens een stuk aantrekkelijker I Misschien is het Premie Spaarplan ook iets voor Even een briefkaartje aan Premie Spaarplan, Postbus 51, Den Haag en u ontvangt vrijblijvend een brochure over alle mogelijkheden (hypotheekaflossingen, spaar- en effectenbewijzen, levensverzekeringen, spaarkasinschrijvingen, garantiekredietaflossingen). Wilt u persoonlijk advies? Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Bahken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Spaarkassen, Levensverzekeringmaatschappijen, assurantie-tussenpersonen en de Sociale Verzekeringsbank zullen u graag alles over het Premie Spaarplan vertellen. Basis voor persoonlijk bezit Terugmelding „Schouwse" notenkraker uit Frankrijk VVESTERSCHOUWEN, 14-10. Op de Viukenbaan van het vogelringsta- tion Nebularia te Westerschouwen werd op 7 september 1968 een noten kraker geringd. Een dezer dagen werd bericht ontvangen dat deze no tenkraker op 6 oktober j.l. aan de Franse kust tussen Brctagne en Nor- mandië was doodgeschoten. Blijkens mededeling van het Vo geltrekstation te Arnhem is dit die eerste in Nederland ontvangen te rugmelding van een notenkraker uit het buitenland. Voor de medewer kers van de Vinkenbaan te Wester schouwen 'is dit een interessante te rugmelding. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Zeventien koks gaan in Frankfurt laten zien dat de Nederlandse gastronomie er nog al tijd mag zijn. Om de naam van het nationale horecabedrijf en van ens land als toeristenland voor het oog van de wereld hoog te houden, ne men zij van 12 tot 21 oktober a.s. deel aan de internationale Koch- kunstaussteUung (IKA). Deze is on derdeel van een de rgrootsle vak tentoonstellingen op horecagebied. iDELFT. Studenten van: de techni sche hogeschool in Delft, verlenen mensen uit Oosteuropese landen hulp bij het verlaten vair hun land. De organisatie die- op dit gebied ac tief is, heeft 'kans gezien om enkele tientallen mensen veilig in de vrije wereld te brengen, waar ze zich een nieuw bestaan kunnen opbouwen. HEERLEN. De mooisohuur en voorraadschuur van de boerderij van de gebrs. Bouwman in Gulpen zijn geheel 'afgebrand. AMSTERDAM. De verkoop van de „Karei Doorman" aan Argentinië is op enkele bijzonderheden na gere geld, zo heeft de Argentijnse minis ter van economische zaken en arbeid dr. Adalbert Krieger Vasena, zater dagavond verklaard tijdens een persconferentie in het Amstelhotel in Amsterdam. UTRECHT. Uit een woning aan de Sitterlaan in Utrecht is voor een waarde van f 15.000 aan sieraden gestolen. De bewoners ,de weten schappelijk ambtenaar dn*. Minardi en zij nvrouw, waren afwezig. SCHIPHOL. Op 31 oktober a.s. zal de K.L.M. het grootste passagiers vliegtuig, dat thans in de burger luchtvaart in gebruik is, de super DC-8-63, inzetten op routes naar het verre oosten. Door het toenemende passagiers- en vrachtvervoer op de ze lange K.L.M.orutes was het nood zakelijk tot een verhoging van* de zitplaats- en vrachtcapaciteit over te gaan. HAREN. Minister Lardinois heeft in Haren (Gr.) dé nieuwe behuizing van het instituut voor bodemvrucht baarheid geopend. SCHIPHOL. Söhiphols vierde 3300 meter lange haan, gelegen ten wes ten van de rijksweg Amsterdam- Den Haag, nadert zijn voltooiing en zal blijkens een mededeling van de rijksluchtvaartdienst de volgende maand in gebruik worden genomen. SCHIPHOL. In de hoop de toch al niet te verwaarlozen handel met Nederland nog een extra stimulans te geven is de Argentijnse mini's ter van economie en arbeid, Adalbert Krieger Vacena, die zich op een rondreis door enkele Europese lan den bevindt, uit Kopenhagen op Schiphol aangekomen. IJMULDEN. De schade toegebracht aan de steenasfalt-bekleding van de nieuwe pieren van IJmuiden tijdens de nazomerstorm van 20 t.m. 22 sep tember kon, nadat het water tot rust gekomen was, in de afgelopen da gen door Rijkswaterstaat worden op genomen. HEUSDEN. Exotische Koreaanse muziek en een confettiregen om lijstten in Heusden (N.B.) de tewa terlating van „Keumgang San" (Dia- mantberg), een visfabriekschip van 7.050 ton d'wt., dat Verolme bouwt voor Noord-Koreaanse rekening. Het bewijst .niet alleen dat de vo geltrek plaats vindt i'anigs de kust, maar dat ook de notenkrakers in deze trek zijn meegegaan naar het zuiden van Europa. Zoals bekend zijn de hier in 1968 in zo grote getale als nimmer voorkwam gesignaleerde notenkrakers van het Siberische ty pe. Men dacht ook dat Nederland toch wel het zuidelijkste land was, waar deze vogels kwamen. In totaal zijn op genoemd Vogeltrekstaition Nebularia dit jaar al negen Siberi sche notenkrakers geringd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk BRUINISSE. De opbrengst van het verjaardagsfonds van de her vormde gemeente bedroeg over de maand september f 153,40. Advertentie Telef. (0111$ 5 de betere stomerij! vj Oók voor overgordijnen 5; en tapijten Wal biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 16 OKTOBER. NED. I. De AVRO pleziert de voel- balminnende jeugd met de tweede wedstrijd in dit seizoen van „Geen woord enmaa rdaden". De jeugd van Feijenoord, NAC en ADO zal elkaar in de Edese sporthal proberen de vliegen af te vangen. Heel vroeg in de avond begint de NTS met het. da gelijks Olympisch overzicht, gezien door Nederlandse ogen. Aansluitend de dagelijkse fabel, het journaal en „Scala", waarin het weekblad over zicht, het parlementair overzicht, „Van gewest tot gewest" en wat Olympisch nieuws. De voetballief hebbers komen hierna weer aan bod. In Manchester krijgen de mannen van de United de kans om revanche te nemen voor de nederlaag die ze onlangs in La Plat'a leden tegen Estudiantes in de strijd om het offi cieuze wereldkampioenschap voor clubs. In de pauze een uitzending van D '66 en na afloap een filmpje over het Prinses Beatrix-Poliofonds Daarna een Charlie Chan-film. Het is een zeer toepasselijke, nl. „Charlie Chan bij de Olympische Spelen". De film dateert uit 1936 en heel Duitsland was in de ban van de Spelen. NED. II. In Onze vrienden de dieren'' komen ditmaal de nijlpaar den uit de Zambesirivier in het beeld .Tot acht uur een aflevering van „De Monkees". Ze komen in een Mexicaans vakantiestadje waar ze allerminst welkom blijken te zijn. Na het journaal „Mosaïco Flamenco" een programma van flamenco's als orkestmuziek. Hoofdschotel van hel AVRO-programma is een eenakter van de vermaarde Engelse diclüer- schrijver Christopher Fry: „Als een Phoenix". Annet van Nieuwenhuy- zen speelt hierin de rol van de we duwe Dyamene, die samen met haar gedienstige Doto (Ingeborg Elsevier) aanstalten 'maakt om haar echtge noot te vergezellen naar het. land van de doden. Todtal een soldaat- een praatje komt maken. Tot slot de documentaire die eerder werd uit gesteld „Actie Pokkenstad", over de in Amsterdam opgerichte Stichting Stadskern, die vervallen panden in het centrum wil restaureren. DONDERDAG 17 OKTOBER. NED. 1. De VARA begint de avond met een aflevering van „De jonge onderzoekers", waarin wederom een aantal jongelui zal vertellen van het min of meer wetenschappelijke speurwerk dat zij doen. Dan een kort filmpje over paarlemoer vis sende nomaden voor de kust van Birma en een extra aflevering van „Dagje ouder*', waarin gediscussi eerd zal worden over het onderwerp: waar de bejaardenzorg te kort schiet Na het journaal en de actualiteiten rubriek „Achter het nieuws'' heeft Dorus weer kindertjes op schoot. Daarna het wekelijkse televisiespel. Hel is een bewerking van „Live like Pigs", van de eigentijdse Engelse toneelschrijver John Arden. De pro bleemstelling is eenvoudig. In een keurig nette straat komt een familie wonen, die men eigenlijk alleen maar a-sociaal kan noemen. Strub belingen blijven niet uit. Het is die botsing der meningen die Arden heeft willen weergeven, waarbij hij uiteraard de hypocrisie van de nette burger fors op de hak neemt. NED. II. In het voorprogramma eerst het dagoverzicht van de Olym pische Speten, waarna „Scala" met behalve het parlementair overzicht, het internationaal agrarisch nieuws, de ANVV tips en hel laatste nieuws van Mexico. De KRO gaat na het journaal verder met een reportage van een concert, dat in het Evoluon in Eindhoven wordt gegeven ter ge legenheid van het twintigjarig be staan van de vereniging „Onze Luchtmacht" Bij het orkest van Frans de Kok en de kapel van de Koninklijke Luchtmacht zingt Vera Lynn. Een aflevering van de Ame rikaanse serie „The Reporter" hier na. Reporter Danny Tailor heeft zijn lezers gewezen op het gevaar om zonder meer in te gaan op verzoe ken van vreemdelingen om hulp. „Brandpunt", Kenmerk-laaten de vierde les in de Teleac-cursits „Kijk eens wat ik zeg" sluiten de donder dag af. WOENSDAG 16 OKTOBER. NED. I: 7.30 Olympische Spelen (kleur); 9.00 Einde; Schooltelevisie 11.00 Studielessen; 11.25 Beroepen na de l.t.s.; 12.50 Einde; 17.00 Geen woorden maar daden; 17.35 Einde; 18.15 Olympische Spelen (kleur); 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.06 Scala; 19.43 Voetbal; 20.30 D '66; 20.40 Voetbal: 21.30 Socutera; 21.35 Charley Chan bij dé Olympische Spelen; 22.40 Ster; 22.45 Journaal: 22.50 Olympische Spelen (kleur); 1.00 Einde. NEDII: 18.50 Fabeltjeskrant (in kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Nog één verhaaltje dan (kleur); 19.08 Onze vriende de dieren (kleur); 19.30 De Monkees (kleur); 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Mosaïco flamenco; 21.00 Als een phoenix; 21.50 Actie pokkenstad; 22.20 Journaal. DONDERDAG 17 OKTOBER. NED. I: 7.30 Olympische Spelen (kleur); 9.00 Einde; Schooltelevisie: 11.00 Beroepen na l.t.s.; 11.25 Van Wilson tot Johnson; 11.50 Einde; 14.00 Verkennen en ontdekken; 14.25 Walter en Connie; 14.50 Einde; 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.06 De jonge onderzoekers; 19.16 Nomaden der zee; 19.30 Dagje ouder; 19.56 Ster; 20.00 Journaal20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Bij Dorus op schoot; 21.05 Leven en laten le ven; 22.25 Journaal; 22.30 Olympi sche Spelen; 0.50 Einde. NED. II: 18.15 Olympische Spelen (kleur); 18.50 Fabeltjeskrant (kleur): 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Scala 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20' 20 jaar „Onze Luchtmacht"20.55 The reporter21.45 Brandpunt; 22.10 Kenmerk-laat; 22.40 Journaal; 23.00 Kijk eens wat ik zeg; 23.30 Einde. Schadevergoeding voor meisje NEW YORK, 14-10. Aan een meis je van 13 jaar, dat verlamd werd door het eten vani verfschilfers die In haar bedje vielen toen zij kleuter was, is door het hooggerechtshof van Brooklyn een schadevergoeding toe gekend van 250.000 dollar, die moet worden betaald door de directie van het flatgebouw waar zij met haar ouders woonde. Aan de moedei* is 5.000 dollar schadevergoeding toege kend. KERKWERVE Wijziging in telefoonnummers brand-alarmering Omdat de brandweersirene te Kerkwerve niet altijd duidelijk te horen was op het dorp is deze thans verplaatst naar de gemeemtewerk- plaats-braradweergarage aan de Ring In verband hiermede en wijzigingen in het korps der vrijwillige brand weer is ook wijziging gekomen in de telefoonnummers, zoals die thans voor de brand-alarmering in de te lefoongids vermeld staan. Vanaf he den worden deze als volgt: Branweeralarmnummer Ol 110-2248 (fa. v. d. Hoek en Hart); bgg 01110- 2S50 (J. Landman, commandant); bgg 01110-2090 (burgemeester Franc- ke). Van de zijde van de brandweer wordt erop gewezen, dat een snelle en juiste alarmering van groot be lang kan zijn. Er kan dan ook niet met genoeg nadruk op worden ge wezen dat de inwoners van Kerk werve bovenstaande nummers op en in de telefoongids noteren. Voorts is het van belang bij brand-alarm dui delijk naam en adres op te geven. Indien de sirene door iemand, niet behorend tot het korps der vrijwilli ge brandweer, in werking wordt ge steld, dient er wel voor gezorgd te worden, dat het brand-adres aan, de brandweer bekend is voordat men wegloopt bij de sirene. Het korps der vrijwillige brand weer van Kerkwerve is thans als volgt samengesteld: J. Landman, commandant, J. M. van Langeraad, ondercommandant (tel. 01110-2547); M. v. d. Hoek, plaatsvervangend ondercommandant C. P. Hart, chauffeur-pompbedien de; P. Berrevoets. R. Bienefell, H. Kesteloo, C. Post, C. Rotte, W. C. Rotte en L. J. de Wit, brandwach ten.. ZIERIKZEE Jubileum M.C. Sparta" Op vrijdag 18 oktober a.s. wordt het 35-jarig bestaan, gevierd van de M.C. Sparta". De feestelijke bijeen komst vindt plaats in de Graan- beurs. Pand Lange Nobelstraat 34 Het bericht in het maan dagnum mer, als zou het pand Lange Nobel straat 34, door verkoop in het bezit zijn gekomen van deurwaarder L. W. Meier, berust op een onjuiste infor matie. De heer Meier verzekerde ons dat hij het pand ni'et heeft .gekocht. Onze excuses aan hem en de lezers voor deze misser. De gevluchte Tsjechische academici DEN HAAG, 14-10. Sinds de inval in Tsjechoslowakije hebben tenmin ste 22 academici uit 'dat land in Ne derland een passende werkkring ge vonden. Zij behoren tot de acade mici, die zich op 'het tijdstip van de bezetting van hun land als toerist of a'ls congresganger in Nederland of in het buitenland bevonden en die - althans voorlopig - niet naar hun moederland willen of kunnen terugkeren. WASHINGTON, 14-10. De West- europese landen zouden hun bijdra gen aan de militaire sterkte van de NAVO moeten opvoeren. Dit zegt een gecombineerde sub commissie van de Amerikaanse se naatscommissies voor de buitenland se betrekkingen en voor de strijd krachten in een rapport, waarin de bondgenoten van Amerika in de NAVO wordt verweten hun ver plichtingen niet te zijn nagekomen. De subcommissie staat onder lei ding van senator Mike Mansfield, die na de Russische inval in Tsjecho- Slowakije zijn eis tot versnelde te rugtrekking van Amerikaanse troe pen uit Europa opschortte. In hun rapport wordt geklaagd dat de Vere nigde Staten meer dan hun aandeel in de lasten van de NAVO-defensie dragen. KORBAN DE VERSCHRIKKELIJKE 58. Het klinkt erg verleidelijk, doch Aram schudt vastbesloten het hoofd. „Mijn be sluit staat vast!" zegt hij terwijl hij Ramar ender de oksels beetg'rijpt en hem als een zak tussen de struiken sleurt. „Zo, hier ligt. ge goed!" merkt hij op. „Ik zal de kruik met water bij u achter laten en de 'laatste resten gedroogd vlees, zodat ge niet van honger kunt omkomen .Met wat moeite kunt ge uw ene hand bewegen, doch de touwen kunt ge toch niet loskrijgen, want uit voorzorg heb ik de knopen op uw rug gedraaid!" Spottend kijkt de ander hem aan. „Ge zijt wel goed!" mompelt hij. „Het zou me bijna spijten dal ge uw ondergang tege moet gaat!"' Doch Aram is reeds teruggekeerd naar zijn paard en even later rijdt hij alleen verder, nadat hij de muilezel van Ramar eveneens een eind de struiken in heeft ge leid en het dier daar aan een boom heeft vastgebonden. Daarna geeft hij zijn paard de sporen en tegen het vallen van de avond ziet hij het ravijn dat naar de burcht van Korban voert.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 9