mode op de tiener-toer S 19.75-22.25 34.75 □•□•□•□•□•□•□•□•□•□•□•□•□•□•□•□•□•O 44.75-53.50 Verkeersmaatregelen aangepast aan periode 1 mei-1 september Niemand te Westenschouwen trok zich iets aan van verbodsbord BARBARA op de sportieve toer. Heuppantalon met brede band, 2 riempjes en stoere voorsluiting. Mét steekzakken. Maten 140/167. Lekker warm zit dit Borggevoerde Terlenka jack, met kapuchon en sierstiksels. Maten 134/164. Gemeenteraad Westerschouwen WESTERSCHOUWEN, 12-10. Op (le jongste raadsvergadering van de gemeente Westerschouwen, onder voorzitterschap van burgemeester H. P. Ever wijn, z\jn nog verschillende belangrijke zaken aan de orde ge komen. Een aantal verkeersmaatregelen werd aangepast aan de periode 1 mei tot 1 september. Ze golden ree ls maar voor een andere tijdsduur. Het zijn de gesloten-ver klaring in één richting Kromme Reke, geslotenver- klaring éénrichting J. J. Boeijesweg- Maiireweg, gesiotenverklariing één- richting Oude Moolweg en Schold'er- laan vairaaf Ludeweg tot Duinweg; verder het parkeerverbod tussen Luieweg. en Duinweg voor een ge heel jaar tce te passen en eveneens voor een geheel jaar een wachtver- bod aan één zijde der Leliëndaleweg. Op 26 april 1965 werd in de raad besloten om de kruising Jan v. Re- nesseweg met de Zeeanemoonweg een voorrangskruising te maken. De raad ging nu akkoord om deze te veranderen in een stopkruising. (De A.N.W.B. had een en ander aanbevo len). De heer Hogerhuis (PC) atten deerde op een ingezonden stuk over de gevaarlijke kruising aan de Moer- weg waar al meerdere ongelukken zijn gebeurd. Ook de heer Dalebout (PC) sloot zich hierbij aan. De bur gemeester noemde nog een aantal zeer gevaarlijke kruisingen doch het is inliet mogelijk om elke kruising maar in 'een stopkruising te veran deren. Aan de Woningbouwvereniging „Beter Wonen" werd in Renesse 8455 m- grcnd verkocht voor de bouw van 12 w.w.-woningen en .32 premiewo ningen. Totaal verkoopbedrag f 179.960. Hiertegen bestond geen be zwaar van de zijd'e van de raad. Wél vroeg de heer Steur (VVD) welke no taris in gemeentezaken gevraagd wcrdt. De burgemeester zei dat dit zoveel mogelijk de in Westerschcii- wen woonachtige notaris is. Over de egalisatie na overdracht aan „Beter Wonen" vroeg de heer Hendrikse (P vdA) wie de kosten hiervan draagt. Burgemeester: „We leveren bouwrij pe grond". Aan de heren D. Rijpkema te Zie- rikzee en D. J. Looman te Haamste de werden de kavels 7 en 8 bouw grond aan de Bernhardstraat ver kocht. Prijs kavel 7, 211 m- f 25,- per m- en kavel 8, 204 m2 eveneens f 25.-. Winkelcentrum Renesse Het winkelcentrum te R'enesse krijgt een eerste bouwwerk. Het wordt een café-bar waarvoor de heer J. M. Verboom te Renesse ver zocht. 130 m2 te mogen kopen. Prijs f 100,- per m2. De prijs gelijkt vrij hoog, doch de heer Verboom koopt alleen te bebouwen grond. De heer Padmos (PC) had gehoord dat het een „nachtzaakje" gaat worden en vroeg- naar het sluitingsuur. Óver een nachtbar had d'e burgemeester niets gehoord. De heer Hogerhuis (P C) was zeer gelukkig met deze eer ste verkoop. Hij Vond 'echter de op d'e Hogezoom aan te sluiten weg veel te schuin en bovendien is er v'eel te weinig parkeerruimte. Het antwoord' was vrij duidelijk: „De weg wordt uitgevoerd naar de d'ocr de raad goedgekeurde tekening". Verder is 2 minuten van dit centrum oen par keerruimte voor 200 auto's. Wegens vertrek van de technische amb tenaar'b ouw- en woningtoezicht, de heer J. v. d. Klooster naar Mid delburg moest in deze vacature voor zien worden. B. en w. hadden een aanbeveling waarop de naam van d'e heer J. C. Hcgendocrn uit Abbekerk voorkwam. Bij de gehouden stem ming vei;kreeg de heer Hogendoorn 6 stemmen en was dus benoemd. Goedgekeurd werd verder de ge meenterekening 1966 met een nadelig slot va.n f 40.894,97. De inkomsten waren 'f 3.682.133.03, d'e uitgaven f 3-.733.028,-. De rapporteur van d'e commissie die deze rekening had na gezien, de heer Dalebout (PC), kon zich akkoord verklaren met deze re kening. Spreker had aJllèen enkele opmerkingen over de verzekerings premies die veel te laat worden aan gebeden. „We zijn niet gelukkig met de huidige verzekeringsmaatschap pij", zeide de burgemeester. Enkele begrotingswijzigingen wer den aangenomen. Daarbij kwamen o. a. 'die cijfers van de parkeerterreinen ter tafel. De inkomsten waren dit jaar f 11.635,28 en de uitgaven f 8888,64. Gemeentelijke baggerkosten Het baggeren der havèri Burghsluis is begonnen. Het gedeelte dat vpor rekening der gemeente komt gaat f 5000,- kosten. De zate aan de west kant wordt weggebaggerd zonder bezwaar de damwand te beschadi gen. Voor extra leermiddelen aan de verschillende schollen wordt f 5022,05 uitgetrokken. Teneinde wat meer praktijkmen sen in gemeentelijke pachtzaken te hebben stelden b. en w. voor een ad viescommissie te benoemen. Hierin namen zitting de heren Hendrikse (PvdA), Padmos (PC) en Steur (WD). De rondvraag De heer Hendrinkse (PvdA) vroeg Wié de lampen eh de stroom betaalt bij de rijbaanvefdubbëlihg aan de Serooskerkseweg. Antwoord: De pro vincie.' Het was de heer Kalkman (VVD) opgevallen dat lh de buurt vaar de vuurtoren zich achter ëen rietmat- tenscherm een caravan schuil hield. Antwoord: Hier wordt een einde aan gemaakt. Het zou, volgens d'e heer Hoger huis nuttig zijn dat de bejaardenwo- nihgen de mogelijkheid kregen om een telefoonaansluiting' te hebben. Vooral bij plotselinge ziekte kan dit tot moeilijkheden leiden. Antwoord: Er komt een télfoonkabel. Dezelfde vragensteller opperde het plain om in het toeristenseizoen meer openbare toiletten in de kernen te hebben. Antwoord: In overweging nemen. De heer Kloosterman (VVD) vroeg wie' of er fout was in de pas gepu bliceerde berichten over het plaatsen van caravans en zomerhuizen in boomgaarden in 1970. Antwoord: Niemand, want uw raad plëit al ja ren hiervoor in die richting. In het nieuwe Streekplan zal d'an ook de mogelijkheid opgenomen worden om boomgaarden in een recreatieve zin té veranderen. De heer Hendrikse: „Ik ben bijzon der verheugd dat u dit verhaal aan de Statenleden vertelde". „Karei Doorman" naar Wilton Feijenoord DEN HAAG, 14-10. Het vliegdek- schip „Karei Doorman", dat dinsdag in Den Helder door de koninklijke marine uit 'dienst werd gesteld, zal vandaag (dinsdag) en woensdag on der zijn nieuwe naam „Twentyfifth of May" van Den Helder langs de Nedrlandse kust naar 'de werf Wil ton Feijenoord' te Schiedam worden gesleept. Bet sleeptrahsport. van het 20.000 ton. metende schip za'l worden uitgevoerd döor de IJmuddénse zee- sleepboten „Groningen", „Titan'' en „Hector". De Nederlandse landbouw STADSKANAAL, 14-10. De mi nister van landbouw en visserij, ir. P. J. Lardinois, heeft in Zuidlaren de 20ste landbeuwbeurs Zuidlaarder- markt officieel geopend. In zijn reden stond de minister stil bij de mechanisatie, die in 'de ont wikkeling van die landbouw een zeer belangrijke rol speelt. De minister noemde mechanisatie de motor van de landbouw, zich er echter van be wust zijnde dat deze voor de indivi duele landbouw niet altijd plezierig is; Niettemin is snelle mechanisatie noodzakelijk vanwege Nederlands internationale positie. Dankzij het meohanisatieproces kan de landbouw een belangrijke bijdrage leVëreh aan onze nationale economie. Met 7,5 procent van de beroepsbevolking in de landbouw is de Nederlandse voed selvoorziening gewaarborgd en le vért de landbouw een aanzienlijke bijdrage aan ons exportpakket. Dat zei Stokely Carmichael MONTREAL, 14-10. Stokeley Car- michael, de militante negerleider, heeft er op een congres van neger schrijvers op aangedrongen, dat de negers zich zoveel mogelijk wapens verschaffen. De strijd voor de be vrijding van de negers mo'est op in ternationaal plan worden gevoerd, samen met 'dé strijd van „de geko loniseerde massa's dn de gehele we reld". „Wij weten aan welke kant wij staan in de wereld en om welke re den, aangezien de Afrikaan een voorname rol zal spelen in de derde wereldoorlog die op komst is", zei hij. De Britse minister van buiten landse zaken, Michael Stewart, is voorstander van regelmatige bijeen komsten van de ministers van bui tenlandse zaken van de grote vier, zoals voorgesteld door secretaris-ge- nefaal Thant van dé Verenigde Na-, ties. NEW YORK. Helena Rubinstein, het hoofd van het gelijknamige cos- meticaccncern, heeft een vermogen van 34.887.000 dollar nagelaten, zo is maandag te New York bekend ge maakt. DEN HAAG. De Westduitse kust vaarder „Fortuna" (299 ton) wordt tussen Rotterdam en de Elbe ver mist De „Fortuna" vertrok 12 okto ber uit Rotterdam en had maandag op de plaats van bestemming moe ten aankomen. BERGEN OP ZOOM. Boven het door de luchtmacht vrijwel verlaten vliegveld Woensdrecht heeft de Westbrabantse Aeroclub zaterdag middag de 5.000ste zweefvlucht ge maakt. Nu dertig arrestaties in loodsenaffaire IJMUIDEN, 14-10. De recherche van de rijkspolitie te water heeft "opnieuw een IJmuidense loods, de 48-jarige L. de B„ aangehouden, die ervan wordt verdacht zich te hebben laten omkopen. Zoals bekend worden de verdach ten weer op vrije voeten gesteld zo dra zij aan de officier van justitie in Haarlem zijn voorgeleid. bord door de Dienst Gemeentewer ken van Westerschouwen aldaar ge plaatst. De bedoeling is dus dat op dit strand niet. gezwommen mag worden. Wie zich hier in het afge lopen seizoen ophield zal gezien heb ben idat niemand zich ook maar iets van; 'dit bord heeft aangetrokken en rustig heeft gezwommen. We vragen ons af of er ook wel één badgast, is geweest die de betekenis van het bord kende. Bovendien is het strand aldaar niet gevaarlijk meer. Voor de ramp wel, want 'toen waren hier zeer gevaarlijke draaikolken, maar toen het strand zich daar verder uitbreidde verdwenen ze langzaam maar zeker en er ontstond een zacht glooiend strand. Duizenden hebben hier genoten van het spel met de golven en niemand heeft ooit de be tekenis van het bord begrepen. Arrestaties in Arnhem ARNHEM, 14-10. In Arnhem, waar de laatste tijd veel diefstalleiï hebben plaats gehad, heeft de politie thans zeven jongelui in de leeftijd van 18 tot en met 21 jaar gearres teerd, die deel uitmaakten van twee benden. Deze hebben samen 115 inbraken gepleegd, waarvan 25 buiten Arnhem Zij braken in in scholen, kerken én garages, zowel aüs in kantonren en bedrijven en bij particulieren. Ook grote geldsbedragen vielen in hun handen, waaronder f 3500,- in een kantoor, f 1600,- in een woning en f 1500,- in de Arnhemse kunstaca demie. In de Stadsschouwburg braken zij zelfs vier keer in. Het gelid zoudien zij mede hebben gebruikt om hun hoge drankschul'den te betalen. Het zevental is voor de officier van jus titie geleid. ,,B" met streep erdoor (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). WESTERSCHOUWEN, 14-10. Wie de Kampweg te Westerschouwen af rijdt in de richting de Punt ontmoet vlak na het grote parkeerterrein de oprit naar de plaats waar de duinen in het dijklichaam overgaan. Voor aan die oprit staat een verkeersbord dat de automobilisten er op attent maakt dat zij hun voertuig moeten verlaten en het verdere gedéelte naar boven moeten lopen. Wanneer de gedwongen wandelaar dan boven komt, wordt zijn oog ge troffen docr de schoonheid van de Oosterschelde met aan d'e overzij de de lijnen van Noord-Beveland en Walcheren. Wat meer dichtbij komt dan een in het oog vallend bo-rd zich aanmelden. Een normaal verbods bord met C'P het witte vlak een grote letter B met e!en streep erdoor. We 'hebben daarvoor alle ver keersborden nog eens bestudeerd en ons toen tot de politie gewend. Zij stond echter eveneens voor een raadsel. Ook burgemeester Everwijn kon ons niet uit de droom helpen, totdat de oplossing van het Water schap Schouwen kwam. „Verboden te baden". Dat zou het dan moeten zijn. Dit voorjaar ds dit vreemde

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 10