Brninisse krijgt twee voorrangskruisingen Pijpleiding Rotterdam-Antwerpen gaat 72 miljoen gulden kosten Vergadering gemeenteraad BRUINISSE. 12-10. In de te Brui- nisse gehouden g emeenteraadsver gadering werden op voorstel van b. en w. de volgende verkeersmaatre geleen aangenomen: een voorrangs kruising te maken op de hoek Dee- straat-Prinses Margrietstraat en op de heek Deestraat-Lange Ring. Het van de haven naar de Burge meester Hagelaan rijdende verkeer behoeft dan niet meer te stoppen, wel stoppen moeten de uit de Lange Ring en de Prinses Margrietstraat komende auto's. Voor de kruising Ds. Waardën- b urgs traa t-Dees tra a t geldt reeds een stopgebod. Verder zal een parkeerverbod gelden voor de noordzijde van de Acacialaan en voor de westzijde van de Beatrixstraat en de noordzijde van de Julianastraat. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Vreeswijk: E. Gijs- bers, Hogersmilde. Aangenomen naar Monster: Jac. van Dijk, leraar g.o. te Den Haag; naar Amsterdam (Noordorkerkgem.) C. Keers, Amsterdam (wijkgem. Koepelkerk). Bedankt voor Oudeschoot: V/. Pn. E. van Kooten, Harenkarspel. Ger. Kerken Beroepen te Bovensmllde en te Kalium: kand. S. Molenmaker, Em- meloord, die geen verdere beroepen in overweging kan nemen. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Hoogvliet-Spijlcemisse: J. Faber, Schiebroek c.a. Herv. Gemeente Zierikzee Afscheid en intrede ds. A. Lam Ds. A. Lam. hervormd predikant te Zierikzee. die onlangs een beroep neeft aangenomen naar de hervorm de gemeente Leeuwarden-Huizum in Friesland, zal op zondag 28 novem ber a.s. afscheid nemen van zijn ge meente Zierikzee. Ds. A. Lam, welke vanaf 1963 de hervormde gemeente gediend heeft, stond daarvoor in Andel. De bevestiging en intrede zal op zondag 8 december d.a.v. plaats vinden. Ned. Hervormde Kerk Oosterland De opbrengst van de kerkcollectes der Ned. Herv. Kerk alhier bedroe gen in de maand september: voor de kerkvoogdij f 669,60, diaconie f 247,19 medische zending f 227,55, centrale verwarming f 134,64 en voor het verjaardagsfonds f 329,50. Advertentie Ook de kruising Oudestraat-Goud- zwaardstraat wordt voorrangskrui sing en men zal dus moeten wach ten en het verkeer over de Oude straat voorrang moeten 'verlenen. Men overweegt het aanleggen van een parkeerterreintje achter de Aca cialaan en op de hoek Beatrixstraat- Prinseg WLlhelminalaan. Door de heer L. Bal werd nog ge wezen op het gevaarlijke punt Bea- trixstraat-Steinstraat. Ook hier be sloot men een stopbord met stop- streep aan te brengen. Bit zal niet het geval zijn bij de kruising Schipperslaan-Deestraat, of Prinses WilheH'minata an- Schi ppers - laan, evenmin bij de kruising Noord- dijk-Bergstraat, Men acht op die kruisingen het zicht ruim genoeg. Benoemingen In de vacature ontstaan door het vertrek van de heer L. Becu be noemde de gemeenteraad van Brui- niisse de volgende vertegenwoordi- gers. Vertegenwoordiger eilandelijke zwembad-commissie de heer M. J. van de Velde; commissie advies na zien jaarrekening de heer M. Ver spoor; commissie advies begrotingen de heer M. Verspoor; commissie (advies bezwaarschriften /bijstands wet de heer C. Kik, plaatsvervan gend afgevaardigde vergaderingen waterleidingmij. de heer D. de Ko ning; vertegenwoordiger in de Stich ting Zeeuwse Muziekschool burge meester C. H. van de Linde; verte genwoordiger in het algemeen be stuur van de Centrale Dienst Noord Zeeland eveneens burgemeester C. H. v n de Linde. Burg-meester van de Linde werd benoemd tot lid van het Algemeen Bestuur Schoolartsen- dienst, terwijl wethouder S. A. Ju- meiet tot plaatsvervanger werd ge kozen. Temperatuurmeting in vulkanen EINDHOVEN, 12-10. Onder zoekingen van de Franse Phi lips-organisatie zullen het in de toekomst voor seismologen wellicht mogelijk maken om vulkanische uitbarstingen tij- dig te voorspellen, zo meldt de f l Philips Koerier. Het natuur- f Voor 30 jaar.... ZIERIKZEE. Het bericht dat de regering de grenstroepen versterkt zou hebben i.v.m. de kritieke inter nationale toestand, bracht ook hier een nerveuze stemming. Velen trok ken naar het stadhuis om te weten te komen wat het bericht inhield, ZIERIKZEE (Adv.). Engelse huis kamer bestaande uit dressoir met wortelnoten deur, uitschuiftafel, 4 stoelen, 2 fauteuils, bekleed met prima wollen moquette 127,50. Prachtig noten salongarnituur be staande uit 3-zitsbank, 2 ruime cra- peauds f 127,50. ZIERIKZEE. De minister van de fensie maakt bekend dat zij die een oranje-waarschuwing hebben ont vangen om zich gereed te houden voor onmiddellijke opkomst bij voor-mobilisatie, kunnen handelen alsof deze waarschuwing niet was uitgereikt. NOORDGOUWE. De buitenplaats „Buitenrust" gelegen aan de Don kere Weg is door de eigenaars, de familie Moolenburgh, onderhands verkocht. SIRJANSLANDDe bietencam pagne treft bijzonder gunstig weer en brengt voor vele handen werk op het land. Van werkloosheid is er momenteel dan ook geen sprake. BRUINISSE. De 58-jarige schip persknecht J. S., werkzaam op het motormosselvaartuig Bru 85, is over boord geslagen en verdronken. Het schip) was met mosselen op weg naar Rotterdam. ZIERIKZEE. Ged. Staten hebben besloten tot het aanleggen van een voetpad aan de oostzijde van de Lange Blokweg. ZIERIKZEE. Door de afd. Zierik zee van het Ned. Rode Kruis wordt voor de eerste maal een cursus ge geven tot opleiding van Rode Kruis- helpster. Ongeveer 50 jongedames volgen de lessen. OUWERKERK. Het muziekgezel schap „Nieuw Leven" herdacht het feit dat het 20 jaar geleden xoerd opgericht. Door ziekte van de direc teur bleven de feestelijkheden be perkt tot een muzikale rondgang. kundig laboratorium van Phi lips heeft in samenwerking met twee Franse wetenschap pelijke instituten speciale in frarood televisieapparatuur vervaardigd, waarmee de tem peraturen in de kratermonden van een vulkaan op afstand kunnen worden afgelezen. De apparatuur is onlangs voor het eerst toegepast bij een succesvolle expeditie naar de vulkaan Etna. Flitsen uit het buitenland MANILLA. Volgens Philippijnse persberichten zijn in een dorp in Sa- bah 70 mensen gesneuveld in een ge vecht tussen guerrillastrijders voor een onafhankelijk Sabah en Maleisi sche militairen. Sabah is een deel staat van Maleisië. JERUZALEM. „Met veel voldoe ning heb ik kennis genomen van het besiuit van president Johnson om onderhandelingen te beginnfen over de levering van ..Phantom"-straalja gers aan Israël", heeft premier Levi Êsjköl van Israël verklaard. BRUSSEL. De Europese Commis sie heeft een rapport aan de minis terraad van de gemeenschap goed gekeurd. waarin zij waarschuwt dat een aanhoudende onenigheid over de toekomstige activiteit van Euratom ernstige consequenties kan hebben, ook buiten de nucleaire sector. ISTANBOEL. Zeven lichte sche pen van de Sowljet-Russische marine zijn door de Bosporus in de richting van de Middellandse Zee gevaren. ANNAPOLIS MARYLAND. Nixon en Agnew zullen, als zij worden 'ge kozen tot president en vice-president van de V.S., na de Vietnamese oor log de dienstplicht afschaffen. Ag new heeft donderdag gezegd dat elk systeem van dienstplicht onrecht vaardig is. Vei-der zijn Nixon en hij voor stemrecht van achttien jaar af. MEXICO STAD. Lord Killanin, die tot vice-president van het in ternationaal Olympisch Comité is gekozen, is van Ierse nationaliteit. Hij is geboren op 30 juli 1914 in Lon den. Lord Ki'llanin, die journalist is geweest bij Daily Express, Daily Mail en Sunday Dispatch,, was verder oorlogscorrespondent 'in China gedu rende 1937 en 1938. BEIROET. President Helou van Libanon heeft de aftredende premier, Abdaliah El Jafi, belast met de vor ming van een nieuwe regering. MEXICO-STAD. Prins Bernhard was zondag aanwezig bij de be langrijke hockeywedstrijd tussen Ne derland en Pakistan, de eerste ont moeting van onze landgenoten in het Olympisch toernooi. BRUSSEL. Inbrekers met ver stand' van zaken hebben vroeg bij een antiquair in de Brusselse bin nenstad ingebroken en circa 200 et sen en tekeningen van 'bekende meesters ontvreemd. De totale waar de van de buit wordt op 80.000 gul den geschat. KINSJA'SA. De grens tussen Kongo- Kinsjasa en Kongo-Brazza ville die door de rivier de Kongo wordt gevormd, is officieel gesloten nadat Kcngo-Brazzaville deze week de betrekkingen met Kinsjasa ver brak wegens de terechtstelling van Pierre Moelele. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BLIJHAM. Door nog onbekende oorzaak iis brand ontstaan in hét be- drijfsgedeelte van do boerderij van de heer F. Stuut in Blijham. Hoewel de brandweer van Blijham snel ter plaatse was bleek het schuurgedeel- te van de boerderij niet meer te red den. Een grote hoeveelheid hooi en diverse landbouwmachines gingen verloren. UTRECHT. De surveillancedienst van de Utrechtse politie heeft °P rijksweg 26 bij Beesd de 19-jarige fabrieksarbeider van H. uit Vught, dii'e werd; verdacht van diefstal van een auto en goederen, aangehouden. De man zat op d'at moment in een taxi, die hem naar huis zou brengen. UTRECHT. De 40-jarige V. (zon der vaste woon- of verblijfplaats), die onenigheid kreeg met de leiding van het Utrechtse tehuis voor dak lozen - het Benedictus Labrehuis - en op staande voet moest vertrek ken, wordt ervan verdacht uit kwaadheid 'brand te hebben gesticht RAAMSDONKVEER. De 22-jarige H. J. M. van Rijckevorsel uit Oos terhout is in Raamsdonkveer met zijn 'bromfiets geslipt en daarna door een passerende auto overreden. Hij is in het ziekenhuis aan zijn ver wondingen bezweken. UTRECHT. De 17-jarige Utrechtse employé Johnnie Adelaar is :n het Anthoniusziekenhuis in Utrecht overleden aan de verwondingen, die hij eerder op de dag had opgelopen. ROTTERDAM. Een grote groep jongeren heeft zich de laatste we iten beziggehouden met het neer slaan van homofielen, die eenzaam rondwandelden 'bij het station Blaak in Rotterdam. Enkelen van hen wer den vervolgens ernstig mishandeld. UTRECHT. Prof. dr. P. Lieflinck, direoteur van de Wereldbank en oud minister van financiën, verblijft se dert 26 september in de kliniek voor neuro-dhirurgie van het academisch ziekenhuis in Utrecht. EINDHOVEN. De tot het. Philips concern behorend? Engelse onderne ming Pye T.V.T. Ltd. in Engeland heeft van Zuid'-Kcrea een order ge kregen voor de levering van T.V.- Studio- en zendapparatuur tot een totaalbedrag van ruim f 15 min, zo wordt van Philips in Eindhoven ver nomen. NAARDEN. De chauffeur van de vrachtwagen, die langs rijksweg één onder d-e gemeente Naarden een gro te ravage aanrichtte en doorreed, heeft zich thans bij de politie ge meld .Het was een 25-jarige inwo ner van de Groningse gemeente Hoogkerk, werkzaam bij een beton- industnie in deze plaats. VLAARDINGEN. Op de rijksweg in Vlaardingen sloeg een personen auto, bestuurd door de 36-jarige J. G. Veldes uit Waddinxveen, enige malen over de kop, waarbij de be stuurder zo ernstig werd gewond dat hij later in het ziekenhuis is over leden. UTRECHT. De bij het N.V V. aan gesloten algemene bond „Mercurius" zal bij de Raad voor de Journalis tiek een klacht indli'enen tegen de heer Leonard Huiizinga van het dag blad De Telegraaf. Ook overweegt de N.V.V.-bond juridische stappen te ondernemen tegen deze colum nist. DEN HAAG. Bij de Tweede Ka mer is ingediend een wetsontwerp inzake een gemeenschappelijke re geling tot oprichting van het Ha venschap Vlissingen. DEN HAAG. Twee grote buiten landse ondernemingen. Dow Shemi- cal Corp (V.S.) en het Duitse me itaai bedrijf Korf, hebben ieder plan nen voor het stichten van een nieuw industrieel bedrijf. De rust van de twinti ger jaren spreekt uit deze magnifieke foto van de Wevershoek, nog geen uitzonderlijk druk ke buurt trouwens. BRUSSEL, 12-10. In Antwerpse cliekringen is vernomen, dat de pijp leiding van Rotterdam naar Ant werpen begin 1970 gereed kan zijn. Voor het gedeelte op Nederlands grondgebied zijn de voorstudies en plannen reeds voltooid - voor het Belgische deel zal dit in de komende zes maanden moeten gebeuren. Het definitieve tracé op Belgisch gebied is nog niet vastgesteld. Advertentie jf** ■^rr/s/erttfjit.ttritt tiff Ock voor overgordqnen en tapijten Afgraven van mijnsteen- berg te Geleen (L.) HEERLEN, 12-10. Het provinciaal bestuur van Limburg heeft met de staatsmijnen overeenstemming be reikt over het afgraven van de steenberg van staatsmijn Maurits te Geleen. Deze berg is 110 m hoog en bevat 25 miljoen ton mijnsteen. Het mijnsteen zal worden gebruikt voor het dichten van grintgaten in de Maas. In deze rivier zijn (door diep uitbaggeren) de laatste jaren grote gaten ontstaan. Na het afgra ven van d'e steenberg Miaurits zal het dan vrijkomende terrein ongeveer 110 ha beslaan. Staatsmijnen-D.S.M. zullen het waarsohijnlijk bestemmen voor uitbreiding vain hun chemische industrie. MARKTBERICHTEN De eierveilingen Ccöp. Veluwse Eierveiling Bar- neveld. Aanvoer 663.857 stuks, stem ming redelijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52-53 gram f 12,26-12,36. 56-57 gram f 13,98-14,19 60-61 gram f 14,27-15,04; 64-65 gram f 14,83-15,40. Eierveiling Earneveld. Aanvoer 499.560 stuks, stemming redelijk. Eieren van 52-53 gram f 12,07-12,31; 57-58 gram f 14.21-14,69; 62-63 gram f 14,95-15,28; 66-67 gram f 15,27-15,45. Belgische eieren. Aanvoer 180.720 stuks, stemming redelijk. Eieren van 52-53 (gram f 11,76-11,87; 57-58 gram f 14,07-14,20; 62-63 gram f 14,38-14,59. Eiermarkt Baraeveld. Aanvoer ca. 2.150.000 stuks, handel vlot. Eieren van 50-58 gram f 11,90-14,45, kg-prijs f 2,38-2,49; 59-65 gram f 14,70-15.35, kg-prijs f 2,49-2,36. -j jjmsafe KARELI gaf de nieuwe REMOVA 'n uitgekiend prettig mondstuk i en genoeg rookkanalen om lichtje te trekken en nooit bitter te 4 worden. Brandt krijtwit.£7 Ct Men voegde hieraan toe, dat de kosten van de olieleiding (72 miljoen gulden) in drie tot vier jaar zullen worden afgeschreven. In de provincieraad van West- Vlaanderen hebben vertegenwoordi gers van aille partijen hun teleurstel ling uitgesproken over de beslissing van de Belgische regering. Men be sloot bij de regering aan te dringen op onverwijlde bouw van een zee sluis te Zeebrugge, toegankelijk voor schepen tot 100.000 ten. Op een bijeenkomst van de „Cham- bre Syndicale" te Luik heeft een vertegenwoordiger van de Duitse firma „International Promoting" verklaard, dat deze firma op het ogenblik de mogelijkheid van een pijpleiding van Zeebrugge naar Luik bestudeert, met vertakkingen naar Hannover en Neurenberg. De Belgische minister van open bare werken, De Saeger, heeft intus sen reeds een speciale commissie van ambtenaren en deskundigen geïnstal leerd, die een studie moet maken van d:e verschillende plannen voor uitbreiding van de haven van Zee brugge en de bouw van een kunst- eiland met haven voor mammoettan kers voor de Belgische kust. In een mededeling van het minis terie van openbare werken in Brus sel hieromtrent is verklaard, dat de commissie wekelijks zal vergaderen en. naarmate zij vorderingen met haar studies maakt, mterimrappor- ten aan de minister zal uitbrengen. Boekenmarkt RAI 1968 sreonend AMSTERDAM. 12-10. De schrijf- ster Annie M. G Schmidt heeft de Bc "kenmarkt RAI 1968 in het inter est :on aal congrescentrum RAI in Amsterdam geopend, die tot en met zondag 20 oktober duurt. Op deze grote .maar zeer intiem gehouden „Kijk en Koop" tentoonstelling, die tot moöto kreeg ,,Er is een boek voor iedereen", presenteren 80 uitgevers en importeurs van boeken en tijd schriften een voor elk wat w'is be- vaTer.'de grote sortering lectuur, voer jong en oud. De opening werd o.a. bijgewoond' door de staatssecre taris van economische zaken, drs. L. J. M. van Son. Venlose groentehandelaar voor Duitse rechter KLEEF, 12-10 Vcor het Landes- gericht in Kleef (Dsl.) zal 22 oktober aanstaande in behandeling komen de zaak tegen de 43-jarige groente han delaar Paul P. uit Venlo, die in april van dit jaar door de Duitse douane recherche werd gearresteerd, waar mee deze een uitgebreid groenten- smokkelcomplot oprolde. Naast de Venlose groentehandelaar zijn nog een tiental Duitse groente handelaren, waaronder een vrouw en een drietal Duitse douanebeambten in deze groentensmokkelaffaire be trokken. Aan de Venlose groentehandelaar wordt omkoping van ambtenaren en ontduiking van invoerrechten ten laste gelegd. De douanebeambten worden ervan beschuldigd steekpen ningen te hebben aangenomen om de frauduleuze invoer van Nederland se groenten en fruit, zonder dat diaarvoor de aan de Duitse fiscus verschuldigde invoer en andere rech ten werden betaald, mogelijk te ma ken. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 15 OKTOBER. NED. I. In de KRO-uitzending „Kopduel" gaan voetballers elkaar met het hoofd te lijf, figuurlijk ge sproken dan. Ze zullen getest wor den op hun kennis van verschillen de sportenNa het journaal een do cumentaire, die Aad Bos en Avdré Tuvnman maakten tijdens hun be zoek aan Columbia ter gelegenheid van het bezoek van de paus aan dat lar.d. De documentaire is gewijd aan de invloed van de priester-revolu tionair Camilo Torres in het Latijns Amerika van nu. Camilo Torres was priester en socioloog, maar kwam in conflict met de kerkelijke autoritei ten toen hij de revolutie en geweld aanvaardbare middelen noemde ter verheffing van de arbeidende klasse in zijn land. Een nieuwe serie hier na en wel Advocaat Judd", een van die Amerikaanse reeksen die in en rond de rechtszaal spelen. Vanavond verdedigt hij een man, die ervan wordt verdacht een rivaal te hebben gedood. Ad Langebent zal vanavond met iemand anders dan Frits van der Poel Nederlandse politici ont vangen in „Nieuwspoort"Het laat ste nieuws en de Teleac-cursus „No ten en Tonen" (vierde les\ besluiten de avond. NED. II. Voorafgaande aan de Fa beltjeskrant een Nederlandse uitzen ding over de Olympische Spelen in Mexico. Na het korte journaal de NTS rubriek „Scala" met o.m. nieuws van de Speleii, het geweste lijk. journaal, de parlementaire ru briek en een Olympische herinne ring van Jan Cott.aar. Na het jour naal voor de derde maal „Dubbel ganger". Ons nieuwe tweetal gaat op bezoek bij een geheim agent, die zich echter niet m de kaart laat kij ken. Murphy komt. daardoor in een zcr>r moeilijk parket te verkeren. In ..Denkbeeld Internationaal' 'leidt W. L. Brngsma een gesprek tussen ener zijds de Franse auteur en politicus David Roxxsset en anderzijds de En gelse en Franse televisiemedewer- k?rs Oliver Todd en Maurice Seve rn. Fen interessante live-reportage is „Operatie Tunneltest". Het is een test van de veiligheidsmaatregelen die zijn genomen voor het geval zich onverhoopt ooit eens een ongeluk in de (nu bijna voltooide) U-tunnel mocht voordoen. Daarna nog ruim twee uur reportages vanuit Mexico. DINSDAG 15 OKTOBER. NED. I: 7.30 Olympische Spelen 1968 (kleur); 9.00 Einde; Schooltele visie: 11.00 Verkennen en ontdekken; 11.25 Van Wilson tot Johnson; 11.50 Einde- 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.06 Kopduel; 19.56 Ster; 20.00 Jour naal; 20.16 Ster; 20.20 Camilo Tor res, priester en revolutionair; 21.00 Advocaat Judd (kleur); 21.50 Van avondin Nieuwspoort; 22.20 Jour naal; 22.25 Pauze; 23.00 Noten en tonen (Teleac); 23.30 Einde. NED. II: 18.15 Olympische Spelen (kleur); 18.50 Fabeltjeskrant (kleur); 18.56 Ster: 19-00 Nieuios; 19.03 Scala 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Dub belganger (kleur); 20.45 Denk-beeld internationaal; 21.35 Operatie tun neltest; 22.05 Journaal; 22.10 Olym pische Spelen; 1.30 Einde. b Kolnal José Maria Pin-ilia, een van de leden van de militaire junta die vrijdag een einde maakte aan hét bewind van president Arnulfio Arias heeft zich zondag tot president van Panama uitgeroepen en een kabinet cp brede basis gevormd. KORBAN DE VERSCHRIKKELIJKE 57. Arem laat geen ogenblik verloren gaan. In een oogwenk is hij afgestegen. Hij scheurt zijn mantel aan flarden en in enkele tellen is Ramar zo stevig gebonden dat hij geen vin meer kan verroeren. Net heeft Aram de laatste knopen aangesjord als de dikzak bijkomt. „Wat zijt ge van plan?" vraagt hij spot tend. „Wilt ge me nu toch doden? Dan had ge me beter aan die beer kunnen over laten!" Aram schudt het hoofd. -„Ik denk er niet aan", zegt hij. „Het is dat ge voor die schurk van een Korban werkt, doch ver- dr draag ik u geen kwaad hart toe. Al leen wil ik voor een paar dagen van uw aanwezigheid bevrijd zijn. Ik zal alleen naar de burcht terugkeren!" Ramar stoot een hinnekend lachje uit. „Hoor hem!" hoont hij. „En dan wilt ge zeker Korban trachten wijs te maken dat ik verdwaald ben? Hahaha! Ge zult hier neg wel eens berouw van krijgen, vriend! Ik begrijp niet waarom ge dat andere stel riet. asn hun lot overlaat en naar uw eigen land terugkeert! Nog hebt ge er de kans toe! Maak mij los en ik beloof u dat ik mijn woord van daarnet gestand zal doen!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 7