ERVARING ONZE PUZZELRUBRIEK Om de 6 procents huurverhoging „DE ZOOM" Advertentie. Onder jurkjes 5 s charmante modelletjes, s fijne effen tinten of gezellige s dessins, spaghettibandjes S of brede schouderbanden, uit België, Frankrijk, Duitsland of Nederland. Teveel om op te noemen mevrouw! U moet gewoon eens komen kijken. 5 s Ja, u had het al begrepen. HET S DOMEIN J VOOR DE VROUW S Dam 21 Zierikzee h De nieuwe puzzel lui'dt als volgt: Horizontaal: 1. zuivelpradukt; 3. zuivelprodukt; 5. zuivelpa-odukt; 7. krantenjongen; 9. toverheks11. dus (Eng.); 13. kleine veertjes; 15. Azië (Duits); 16. voorzetsel; 17. sm'alQle strook leer; 19. vorm van rillen; 21. eiland in de Middellandse Zee; 23. bidplaats; 27. bijbelse naam; 28. wa terdamp; 32. familielid; 33. gelofte; 35. vallei; 36. tandeloos zoogdier; 37. vochtig; 38. stremsel; 39. in orde (afk.)41. overheidsdienst (afk.); 43. ontkenning; 45. pers. voornw.; 47. ziekelijke neiging; 49. meisjesnaam; 51. slingerplant; 53. rivier in Rus land; 54. geleedpotig dier; 57. hertog; 60. kindergroet; 61. tweegevecht; 63. gelooide huis; 65. als volgt (afk.); 67. wandversiering; 68. Nederland (afk.); 69. toespraak; 70. schildersgerei; 71. Europese vulkaan. Verticaal: 1. tafelgerei; 2. losplaats voor schepen; 3. regu; 4. rijkskweek school (afk.); 5. grondsoort; 6. vruch tennat; 8. drinkgerei; 10. nakome lingschap; 12. goud (Fr.); 14. titel; 15. tegen; 16. deel v. d. bijbel' (afk.); 18. boom; 20. jongensnaam; 22. ieder; 23. afstandsmaat (afk.);' 24. water in Brabant; 25. Water in Friesland; 26. deel v. h. jaar; 28. steekwapen; 29. soort verlichting (afk.); 30. onder andere (afk.); 31. mijns inziens (afk.); 34. aanw. voornw.; 35. boom; 39. voorzetsel; 40. vogel; 41. onmeetbaar getal; 42. bron; 44. vogelproduM; 45. bevel; 46. voegwoord; 48. drinkgerei; 49. groente; 50. insecteneter; 52. boos; 54. N.V. (Franse afk.); 55. gedachte; 56. rendement; 57. water in Schot land; 58. regelmaat der dingen; 59. en andere (afk.); 60. onvruchtbaar; 62. boom; 64. klein takje; 66. nage recht. 56. Wanneer de volle betekenis van Ra- mar's woorden tot Aram doorgedrongen is, maakt eerf wilde woede zich van hem mees ter. „Wat? En met een dergelijke schurk wilt gij samenwerken?" schreeuwt hij. „Als ge maar niet denkt dat ik op uw verachte lijk aanbod zal ingaan. Ik ga met u mee en al moet het mij het leven kosten, ik zal een manier vinden om Allsandra en Gru- balt te redden!" Opnieuw haalt de kleine man de schou ders op. „Zo ge wilt", zegt hij achteloos. „Als ge maar beseft dat ik u moet laten opsluiten, zodra we de burcht bereikt heb ben. En uit de kerkers van Korban's sterkte is nog nooit iemand ontsnapt!" voegt hij er dreigend aan toe. „Dan zullen we het op een andere ma nier moeten doen", zegt Aram en voordat Ramar goed beseft wat er gebeurt, heeft Aram hem met de rug van zijn hand zo'n harde klap in zijn hals gegeven, dat de dikkerd zonder een kik te geven uit het zadel tuimelt. KOREAN DE VERSCHRIKKELIJKE In deze herfsttijd moet men niet meer over vakanties praten; er zijn op het moment echt wel dringen der zaken die de aandacht vra gen. Niettemin is er aanleiding - gelet op de ervaringen in het af gelopen seizoen - toch enkele op merkingen te plaatsen, die voor komende jaren, naar ons gevoelen, enig nut kunnen hebben. Door de vakantiespreiding komt er de laatste jaren zeer abrupt een einde aan de vakantie, midden in de tijd, die dan nog ver af ligt van de herfst. Voor praktisch gebruik mag men ongeveer 12 augustus aanhouden. Dan is het allemaal voorbij en - dat wilden wij hier beklemtonen - dan zijn ook de schoolreisjes en bejaardenreisjes voorbij. De grote vakantiedrukte wordt in een steeds korter worden de periode samengebald. Die reis jes moeten tegenwoordig vallen tussen eind mei en eind juni, een korte spanne tijd, want er vallen door de feestdagen in het voorjaar ook nog weken c.q. dagen af (Pa sen, Plemelvaartsdag, Pinksteren). Dit jaar heeft na medio augustus het weer niet medegewerkt, maar er zijn jaren geweest dat augustus en september stralende maanden waren. Maar alle schoolreisjes )om daar even bij te blijven) vielen in de genoemde vroege tijd, met als gevolg - onderwijzend personeel heeft ons dat bevestigd - een af schuwelijke drukte op plaatsen, die normaliter in het kader van derge lijke reisjes worden bezocht. Na 12 augustus (de ouders van kin deren moeten nu eenmaal rekening houden met de school), valt er in dierenparken, speeltuinen en aller lei inrichtingen, een ongezonde stilte. Plet zou dus veel logischer zijn met name schoolreisjes niet in het oude, maar in het nieuwe cur susjaar te laten beginnen. Het komt er nu praktisch op neer dat op 12 augustus de zomer voor de jeugd voorbij is en dat is toch ei genlijk vreemd. Plet druist trou wens ook weer in tegen de idee van vakantiespreiding. Wij geven hier de suggestie door, ons overi gens niet vleiend met de hoop dat het euvel van het ene jaar op het andere te verhelpen zou zijn. Dode door botsing SASSENHEIM, 10-10. Op rijks weg vier bij Sassenheim ter hoogte van het Klimkenbergviaduc twaar het verkeer over één baan geleid moet worden in verband met werk zaamheden, vond een frontale bot sing plaats tussen een truck met op legger uit de richting Amsterdam en een personenauto uit de riohting Den Haag. Van de twee inzittenden van de personenauto werd de 52-jarige H. Zwart uit Amsterdam ernstig ge wond naar het academisch zieken huis in Leiden overgebracht waar hij kort na aankomst is overleden. Zijn echtgenote werd met inwendi ge kneuzingen eveneens naar het ziekenhuis in Leiden overgebracht. De beide auto's werden zwaar be schadigd. KERKNIEUWS Kardinaal Felice contra Nederlandse theologen VATICAANSTAD, 10-10. Kardi naal Felice, die secretaris-generaal is geweest van het jongste Vaticaanse concilie, beeft woensdag in de „Os- servatore Romano" stelling genomen togen de opvatting van een groep Nederlandse theologen die verklaard hebben dat de pauselijke encycliek „Humanae Vitae" in strijd is met het conciliedocument „Gaudium et Spes" dat gaot over de invloed van de R.K. kerk op het léven van alledag. LAND- EN TUINBOUW De basisbeinesting nü In verband met de arbeidsverde ling is het verstandig om nu reeds de nodige aandacht te besteden aan de basisbemesting voor het volgende seizoen. Er is nu veelal meer tijd beschikbaar dan in het drukke voor jaar, vooral wanneer de winter lang aanhoudt. Dit geldt vooral voor de uitstrooi van het slakkenmeel, waarvan het fosforzuur niet uitspoelt en ter be schikking blijft van het gewas. Ook de kalizouten kunnen op de meeste gronden - behalve wanneer ze zeer licht en humusarm zijn - reeds werden uitgestrooid. Door slak kenmeel en kali met elkaar te men gen, kan één arbeidsgang worden uit gespaard. Een tijdige uitstrooi van de basis bemesting op grasland bevordert de wortelontwikkeling alsmede de zode vorming en vergroot de weerstand tegen vorst. In het voorjaar herkrijgt het grasland dan veel eerder zijn produktiviteit. Ook de wintergewas sen gaan sterker de winter in. De meststoffen zijn nu goedkoper dan in het voorjaar en dat is ook een belangrijke reden om de bemes ting zo vroegtijdig mogelijk toe te passen. Er wordt weer druk gepuzzeld; een nuttige bezigheid in deze bedrukte tijden van alsmaar regen, die zijn zorgen met zich brengt. De stapel in zendingen op de puzzel van vorige week was weer mooi op peil. De eerste prijs ils ditmaal bestemd' voor: mevr. A. L. v. Dienst-Bakker, Oudé Moolweg 24, Renesse De tweede prijs gaat naar: de heer J. Mahn, Venkelstraat 35, Zierikzee De oplossing van de puzzel' is de vol gende: Horizontaal: 1. om; 3. ave; 6. rad; 9. ar; 11. koreaao; 14. pendule; 16. ne; 17. eii; 18. ik; 19. ad; 20. galg; 22. pias; 25. mJi.; 27. daar; 28. lever; 30. naad; 31. ai; 32. os; 34. not; 35. de; 36. aa; 37. netto; 40. eiber; 42. eos; 43. ala; 44. zomer; 47. sneek; 50. do; 51. un; 52. kok; 54. a.v.; 55. oh; 57. anti; 58. vader; 60. elite; 61. r.d.; 62. stap; 64. giier; 66. o.t.; 67. au; 69. ere: 70. in; 71. garnaal; 74. lorgnet; 78. gr.; 79. oma; 80. kot; 81. Ie. Verticaal: 1. o.k.; 2. mondain; 3. a.e.; 4. vara; 5. e.a.; 6. re; 7. anna; 8. d.d.; 9. alkmaar; 10. re; 12. re; 13. negen; 14. pipet; 15. ui; 19. ada; 20. grot; 21. 1.1.; 23. ir; 24. sneb; 26. ida; 29. vos; 33. steen; 35. diana; 38. ego; 39. oor; 40. els; 41. ene; 44. zondaar; 45. muis; 46. bod; 48. ever; 49. kolo nel; 50. dar; 52. kapel; 53. kegel; 56. het; 58. v.a.; 59. r.i.; 63. tram; 65. ebro; 68. ur; 70. in; 71. g.g.; 72. no; 73. aa; 75. o.k.; 76. g.t.; 77. te. De nieuwe puzzel TWEEDE KAMER DONGEN. De 64-jarige vrouw C van Leij'sen uit Dongen .is in. het St Elisabethziökenhu'is dn Tilburg aan de gevolgen van kolendampvergif tiging overdeden. Weekeinde ARTSENDIEN ST Zaterdag 12 en zondag 13 oktober Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor de artsen Van Hoorn en Van der Waarden. Dokter H. J. Simons, Renesse, tel. (01116) 280, neemt waar voor de artsen Stenger en Terpstra. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114) 280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Zuster N. A. van Beveren, Renesse, tel. (01116) 303, neemt waar voor zr. Steutel en zr. Werk man. Zuster Risseeuw, Bruinisse, telefoon (01113) 367, neemt waar voor zuster Compagne. DIERENARTS Dierenarts T. van Roon, Zierikzee, tel. (01110) 2180, neemt waar voor dierenarts Kalkman. De weekeinde-diensten vangen aan op zaterdagmorgen om half tien. DEN HAAG, 10-10. Het reeds aangekondigde regeringsvoornemen om de huurprijzen van bepaalde ca tegorieën van woningen voortaan jaarlijks te verhogen met zes pet. in plaats van met vier pet. is, in de vorm van een ontwerp van wet, bij de Tweede Kamer ingediend. Deze verhoging van de huurprijs heeft in het algemeen betx'ekking op na mei 1945 gebouwde woningen, zo lang het Rijk daarvoor jaaxiijks een bijdrage verstrekt. De K.V.P.-fraetie- voorzittei-, drs. W. K. N. Sohmeüzer heeft - tijdens de algemene politieke beschouwingen deze week in de Tweede Kamer - zijn bezorgdheid over de voorgenomen verdex-e verho ging van de huurprijzen uitgespro ken. HAAMSTEDE, 9-10. Woensdag morgen werd in de landbouwschuur van de heer Abr. Slager aan de Bouwmansweg te Haamstede door middel van een elektrisch droogap paraat een aantal jutezakken ge droogd. Regelmatig overtuigde de eigenaar zich of er niets fout ging en juist op het moment dat hij af wezig was brak bx-and uit in de zak- kenstapel. De eigenaar ging het "vuur direct te lijf met een waterstraal 'terwijl de brandweer werd gea!<ai-meei*d, die zeer snel ter plaatse was. Met drie stralen van de nevelbhiseeniheïd werd de vuurhaax-d rechtstreeks aan gevallen en weldra was het grootste gevaar voorbij en werd met nablus sen en uit elkaar halen begonnen. De grote rookontwikkeling deed eerst het 'ergste vrezen. Onder de ve le belangstellenden was o.m. h'et vol tallige college van b. en w. De Biafx-aanse strijdikraohten hebben in de omgeving van Aba en Oeyo opnieuw successen geboekt te gen de federale troepen, die zware veliezen zijn toegebracht, zo staat in een in Oem'oeahia uitgegeven le gercommuniqué. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ASTEN. De 80-jaxdge J. Haazen uit Berken., gemeente Asten, is door een wegschaaf overreden. De man was op slag dood. De machinist van de elf 'ton'" zware wegschaaf van de wegenbouwmaatsdhappij Smallegan- ge had de bejaarde man reeds meer malen gewaarschuwd uit de buurt te blijven. De man was echter op deze werkstrook gaan staan, waar de machinist hem niet kort zien. ASSENDELFT. De 72-jarige C. de Jong ui,t Assendelft is om het leven gekomen toen hij met zijn fiets de woning wilde verlaten. Vermoede lijk is de man gevallen en door een auto overreden. HOENSBROEK. De 64-jai"ige A. H. Boers uit Hoensbroek is bij een verkeersongeval dn zijn woonplaats om bet leven gekomen. Het slacht offer x-eed me,t zijn personenauto een voorx-angsweg op en kwam in botsing met een vrachtauto. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Mosselvissers mogen in verband met de afsluiting de Lauwerszee-banken leegvissen ZIERIKZEE-BRUINISSE, 10-10. De afsluiting van de Lauwerszee zal eind mei 1969 plaats vinden. In het af te sluiten gedeelte komen mossel- zaadbanken voor, waarop grote mos selen en in mindere mate ook mos selzaad en halfwas mosselen voorko men. Door de inspecteur der visserijen in het 2e, 3 e en 5 e district worden mosselkwekers in de gelegenheid1 ge steld deze banken leeg te vissen en wel in de week van 22-25 oktober en in de week van 5-8 november. De genoemde inspecteur (de heer Van Erp) waarschuwt de kwekex's hun vex-wachtingen niet ei te hoog te steilten, terwijl els de animo groot is, slechts een beperkt aantal kwekers wordt toegelaten. Maar de animo zal waarschijnlijk niet groot zijn. Ook de westelijke Waddenzee wordt, zoals de laatste jaren gebrui kelijk is, weer voor de mosselzaad- visserij open gesteld en wel op 11 en 12 november. Het zaad uit de Lauwerszee mag uitsluitend in Zeeland worden uitge zaaid. Met het zaad uit de westelijke Waddenzee is dit niet het geval., dat mag ook voor percelen in de Wad denzee worden gebruikt. OLDEMARKT. De 26-jarige sloper J. Huisman uit Vollenhoven is tij dens sloopwerkzaamheden, in Olde- markt om het leven gekomen. De heer Huisman werd bedolven onder een omvallend stuk muur. Het slachtoffer overleed aan zijn ver wondingen op weg naar het zieken huis in Hèerenveen. DORDRECHT. De Dordtse politie speurt naar twee mannen die een 60-jarige vrouw in de binnenstad van Dordrecht van haar tas, waarin onder meer een bedrag van 300 gul den zat, hebben beroofd. Zij stonden de vrouw die omstreeks half drie na een langdurig verblijf in een café naar .huis wandelde op een stille .plaats op te wachten. DEN HAAG. De Poolse diligent Jan Krenz zal niet, zoals was aan gekondigd, deze maand elf concer ten van het Residentie Orkest lei den. Hij zal word'en vervangen dooi de jonge Italiaanse dirigent Giani piex-o Tavex-na. Het Poolse impresa- x-iaat liet weten, dat Jan Kx-enz is verhinderd. Vioolbouwers zijn met een lan taarntje te zoeken, maar een viool- bouwster is helemaal een zeldzaam heid. De Bondsrepubliekbezit er één in de persoon van de charmante Rosemarie Kipper te Brackwedde. Zij was leerlinge van de Staatsvak- school voor Vioolbouw in Hitten- wald en studeerde daarna in Londen en Amsterdamwaarna zij haar meesterproef aflegdeHet aantal arbeidsoren per viool bedraagt 150. Zij maakte reeds 21 violen, twee altviolen en een gambe. De instru menten van Rosemarie hébben een „oude Italiaanse" klank. MIJDRECHT. De vijfjarige Wil lem Braam uit Mijdrecht is verdron ken in het Amstel-Drechtkanaal langs de Ruigekade in Mijdrecht. Het kind was spelend met zijn. fiets je in het water gex-aakt. Buren haal den hem eruit en d'e politie paste tevex-geefs nog drie kwartier mond op mond-beademing toe. j/Mjrrrjrj s Telef. (01110) 267# J tie betere stomerij! 5 Oók voor overgordijnen en tapijten „Pieter Caland" komt met patiënten naar Bruinisse BRUINISSE, 11-10. Zaterdag a.s., omstreeks vijf uur in de middag, zal het grote motorschip „Pieter Caland", vlaggeschip van de Itondvaartdienst Spido te Rotterdam, in de vissers haven te Bruinisse afmei-en. De „Pieter Caland" wordt behalve voor de havenrondvaarten in Rotter dam, eveneens gebruikt als schip waarmee dikwijls rondvaarten dooi de Zeeuwse wateren en over de xi- viex-en woi-den gehouden. Aan boord bevinderi zich analoog Brand in schuur door elektrisch droogapparaat aan de Rode Kruis-rondvaarten van de „I-Ienri Dunant", deze week 42 bedlegerige en aan hun stoel gebon den patiënten van de vex'pleegimich- ting „Krabbenhof" te Doi-drecht. Het Bruinisser publiek wordt za terdag in de gelegenheid gesteld het mooie schip te bezoeken. Het is de bedoeling dat de muziekvereniging „Nu met Hope" aan de patiënten en het personeel een serenade bi-engt (afhankelijk van de weei-sgesteld- heid), terwijl ook het bestuur van de Rode-Kruisafdeling iets in petto heeft om het verblijf voor de opva renden zo aangenaam mogelijk te maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 6