STREEKNIEUWS „Nut en Uitspanning" te Zonnemaire Hulp aan Nigeria Geld voor W.-Irian Vragen aan G.S. n.a.v. dijkval Stavenisse Verwerping gevraagd van wetsontwerp liuurderbijdragen AGENDA VOETBAL Zonnemaire I tegen Domburg II Zonnemaire I komt dit seizoen uit stekend voor de dag en de rood-ge- len nemen momenteel achter Goes III een fraaie tweede plaats in op de i-anglijst. Wanneer Goes III zondag a.s. van Kortgene I zou verliezen, kunnen de voetballers uit Zonne maire zelfs op kop komen, doch dan moeten ze eerst zelf thuis van Dom burg II winnen, wat zeker tot de mo gelijkheden behoort, al heeft laatst genoemde x-eeds aardige successen weten :te behalen. Als de weersom standigheden meewerken kan onge twijfeld een intex-essante wedstrijd tegemoet worden gezien. KORFBAL All-Ready krijgt handen vol aan K.V.L. (Vlissingen) Na de twee eerste ovex~winningen in de wintercompetitie van de Z.K.B. krijgt het Zierikzeese All-Ready het zaterdagmiddag op het sportpark „Bannink" niet gemakkelijk tegen K.V.L. uit Vlissingen. Op de ranglijst staan beide clubs vrijwel gelijk, doch de recente 15-4 cvex-winning van de Vlissingers op Elto I wijst er wel op dat het doelpunten-maken hun niet moeilijk valt. Daar staat echter tegenover, dat de roodzwarten de smaak van de overwinningen nu ook te pakken hebben gekregen, zo dat ongetwijfeld alles op alles zal worden gezet om de punten ook nu weer in Zierikzee te houden. Wan neer dit zou lukken, bestaat zelfs de mogelijkheid dat All-Ready weer en kele plaatsen op de ranglijst, stijgt en zelfs Elto weet te passeren. Het ziet er nl. niet naar uit dat de club uit Kapelle zaterdag Swift IV gaat ver slaan. De wedstrijd, welke om 3 uur begint, wordt ditmaal geleid door scheidsrechter G. Hoefkens. Zierikzeesche Schaakvereniging Deze week is een begin gemaakt met die h.h. competitie van de s.v. Zieri'kzee. De uitslagen wai-en R. P. Hogerheijde-dr. J. J. Wes tendorp Boerma 0-1; A. J. Scheeie- A. M. v. d. Westen 1-0; ds. Faber- J. van As 0-1; P. C. Tak-A. de Spirt afgebroken. Voor de le ronde van de Zeeuwse competitie werden gespeeld: le klasse: Vlissingen I-VSV Sluis kil 7-3; Zierikzee I-Goes I 41/2-5%; Terweuzen I-Mid'delburg I 41/2-4J/2 (1 aflgebr.). 3e klasse: Middelburg II-Middel- burg III 8-0; Goes Ill-Goes II 2>/2- 5/£; T.O.G. Bruiinisse-Koudekerke 2 V25V2Zierikzee Il-Vlissingen III 5-3. Volgende week spelen Zierikzee I en II resp. tegen V.S.V. Sluiskil en T.O.G. Bruinisse. Ook de schoolschaakcompetitie gaat deze week van start. Het team van het Prof. Zeemanlyceum speelt zijn eerste wedstrijd tegen de Vlissing- se H.T.S. De 27-jarige Deense beroepsrenner Ole Ritter is er te Mexico in ge slaagd het op naam van de Belg Ferdinand Bracke staande wereld uurrecord te verbeteren, en le bren gen op 48.666 meter. Hij verbeterde hiermede het vorig jaar op 10 okto ber op de Olympische wielerbaan te Rome gevestigde record van Bracke met 573 meter. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee gaat het opnemen tegen Grenswachters Renesse naar Hansweert DFS staat vcor een zware taak tegen Zeelandia Dreischor favoriet tegen Kwadendamme MEVO krijgt het moei lijk tegen VCK VOETBAL K.N.V.B. Zondagmid dag gaat Zierikzee het, in de 3e klas D, op het sportpark Bannink opne men tegen Grenswachters dat er jl. zondag in de ontmoeting tegen Bres- kens in slaagde zijn eerste overwin ning te boeken. De rood-zwarten hebben voor de 3-2 nederlaag welke het in het vorige seizoen in eigen huis kreeg te slikken, nog wat goed te maken tegen de Brabanders. De kans hierop is zeker aanwezig, als men niet de fout maakt de gasten te onderschatten. Vogelwaarde is voor eigen publiek zeker niet bij voorbaat geheel kansloos tegen MOC '17. Goes maakt een goede kans de puntjes thuis te houden in het tref fen met Steen, terwijl Breskens het 'bezoekende S.C. Gastel wel met de inzet zal zien vertrekken. DOSKO heeft op Rozenoord de beste troeven in handen tegen METO, terwijl Steenbergen en Hontenisse elkaar op het terrein van eerstgenoemde niet veel zullen ontlopen. In de 4e klas H is Hansweertse Boys in eigen om geving favoriet tegen Renesse. Bij de ontmoetingen Biervliet-Clinge, HVV '24-Sluiskil, RCS-IJzendijke en Walcheren-Oostburg hebben de thuisclubs alle de beste kansen op de winst. Koewacht en Corn. Boys zullen elkaar waarschijnlijk niet veel ontlopen. In de reserve 3e klas C moeten de Zierikzee reserves de uitwedstrijd tegen Corn. Boys II tot een goed einde kunnen brengen. Vlissingen III maakt in de Schelde- stad een uitstekende kans tegen Goes II. Te Roosendaal gaat Alliance II de buit binnen hallen tegen RCS II, terwijl Axel II en Steenbergen li' elkaar wel niet veel zullen toe geven. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de le klas staat DFS, in eigen omgeving, voor een bijzon der zware taak tegen Zeelandia, dat ernstig van plan schijnt te zijn haar verloren positie in de KNVB le her winnen. Domburg gaat proberen het bezoekende Schoondijke de voet dwars te zettenLewedorpse Boys mag op zware tegenstand rekenen bij het bezoek dat het bij Hulsterloo gaat afleggen. Noormannen moet in staat geacht worden de uitwedstrijd tegen Patrijzen tot een goed einde te kunnen brengen, terwijl Hoofd plaat de teugels in handen moet kunnen houden in de ontmoeting met Robur. In de reserve le klas moet Renesse II in staat worden geacht de helft van de inzet thuis te houden tegen Zeelandia II. In de derby tussen Zeeland Sport III en Vlissingen IV houden wij het op winst voor laatstgenoemde. Koplo per Oostburg II moet de uitwed- strijd tegen Walcheren II tot een goed einde kunnen brengen, terwijl Terneuzen III goede winstkansen heeft bij Hontenisse II. Weinig krachtsverschil verwachten wij bij de ontmoetingen Steen 11-Vogel waarde II en Middelburg IV-HVV '24 II. In de 2e klas B gaat Zonne maire het in de thuiswedstrijd tegen Domburg II niet gemakkelijk krij gen. Dreischor moet bij Kwaden damme xvinst kunnen boeken. DFS II is zeker niet bij voorbaat geheel kansloos bij Hansweertse Boys II, terwijl Zierikzee UI het bijzonder zwaar gaat krijgen in de uitwed strijd tegen 's Heer Arendskerke III. Luctor II kan Kruiningen wellicht de helft van de winst afsnoepen, terwijl Goes III en Cortgene elkaar niet veel zullen ontlopen op het ter rein van eerstgenoemde. In de 3e klas D maakt Dreischor II goede winstkansen in eigen huis tegen Kwadendamme II. Het nog zonder verliespunten zijde SVOWK gaat het bijzonder lastig krijgen te Souburg tegen RCS III, terwijl ook Zonne maire II voor een zware taak staat bij het bezoek aan Volharding. Goes IV zal wel niet veel moeite hebben met Cortgene II. Robur III moet winst kunnen boeken tegen Robur IV, terwijl Hansweertse Boys III wellicht het terreinvoordeel kan uitbuiten in het treffen met Patrij zen III. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas gaat MEVO het niet gemak kelijk krijgen te Koudekerke in de ontmoeting met VCK. Hoek moet baas in eigen huis kunnen blijven tegen Bevelanders. Bij het treffen tussen 's Heer Arendskerke en Ar- nemuiden II slaan wij de kansen van laatstgenoemden iets hoger aan. Meeuwen II is zeker niet bij voor baat geheel kansloos tegen Wemel- dinge, terwijl Middelbxirg V het Veere wel eens bijzonder lastig zou kunnen maken. Zeeland Sport V en Kats zullen elkaar te Vlissingen wel niet veel ontlopen. In de 2e klas A zal Brouwershaven in de smalstad danig op haar tellen moeten passen tegen Borssele. Bruse Boys moet voor eigen publiek de baas kunnen blijven over DFS 111. Te Oosterland heeft Duiveland uitstekende papie ren in handen tegen Beren. Te Kerk- werve is WIK ook niet geheel kans loos in de ontmoeting tegen 's Gra venpolder .terwijl SKNWK te Nieu- werkerk wellicht één puntje kan overhouden uit het treffen met SVD. Koploper Nieuwdorp zal wel niet veel moeite hebben om Kapelle II met lege handen naar huis terug te sturen. In de 3e klas A kan ZSC baas in eigen huis blijven tegen Brouwershaven III. De reserves van MEVO moeten op het sportpark Bannink de buit binnen kunnen ha len tegen WIK III, terwijl wij in de Westhoek bij het treffen tussen DFS IV en Duiveland II de kansen van de Oosterlanders iets hoger aanslaan. STAPHORST. De 60-jarige L. Bloemert uit Staphorst is bij een ver keersongeluk in zijn woonplaats om het leven gekomen. Hij reed1 op de fiets vanaf een erf de Oude Rijks weg op en werd aangereden door een auto. Het slachtoffer werdi een tien tal meter meegesleurd en overleed later op weg naar een ziekenhuis. In Rome is bekend gemaakt, dat er een vijfde arrestatie is verricht in verband met een geval van spio nage ten gunste van de Sowjet-Unie. Prov. Vereniging „Het Groene Kruis" Op zaterdag 2 nvoember a.s. wordt in het Ned. Hervormd verenigings gebouw te Bruinisse, de algemene vergadering gehouden van de Prov. Zeeuwse vereniging „Het Groene Kruis". Zeekool op het strand In „Sterna", het blad van de Vogel wacht SChouwen-Duiveland wordt geattendeerd op een artikel, dat staat 'te verschijnen, in het tijdschrift „Gorteria", waarin gewag wordt ge maakt van het voorkomen van zg. zeekool op de stranden van Schou- wen-Duiveland. Zeekool is een cru- cifeer, zoals bv. het herderstasje, de pinksterbloem en ihet koolzaad. Het meest karakteristieke voor de cru- cifeer is het bezit van hauwen of hauwtjes, vrachten, die langgerekt kunnen zijn (hauwen) of bijna even breed als lang (hauwtjes). De zee kool kent hauwtjes en wordt op het strand aangetroffen, doorgaans in de aanspoelselstrook tegen de duinvoet en op of langs de dijk in een vloed merk, Een andere strandplant met duidelijke 'bloemen, is de zeeraket. Ook deze behoort 'tot de cruciferen. Schooljeugd bracht f 1000 bijeen Leei'lingen van Ghr. Nat. school hebben f 1000 bijeengebracht, dat weid overgemaakt aan het Zendings genootschap van de Evangelische Broedeigemeente te Zeist. Het geld is bestemd voor een fonds, dat ten doel heeft kinderen in Suriname een jaar lang te ver-zoïgen in een inter naat en chi-istelijk onderwijs te ge ven. Van d'e zijde van het Zendings genootschap kwam een innemend dankschrijven binnen. Overplaatsing Arbeidsbureau De heer L. van der Have, werk zaam als adjunct-commies bij het Ax-beidsbureau te Zierikzee, is per 1 oktober jl. ovex-geplaatst naar het Arbeidsbureau te Zutphen. ZIERIKZEE Ouderavonden „Professor Zeeman" Door de rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman" te .Zierikzee zullen binnenkort weer een drietal ouderavonden worden gehouidOn. Voor de klassen 4, 5 en 6 op maan dag 14 oktober a.s. en donderdag 17 oktober voor de klassen 2 en 3. Ten slotte wordt op dinsdagavond 29 ok tober een derde ouderavond gege ven voor de klasse 1, dezg. brugMas. Contactavond Chr. Nat. Scholen De eerste corttact-avond, waarop de ouders het werk van hun school- DEN HAAG, 10-10. Indien de con- sulitatiievé groep voor Nigeria niiet spoedig kan bijeenkomen zal Neder land op korte termijn 3,6 miljoen gulden ter beschikking van d'e Ni- geriaanse regering stellen voor maat regelen die nodig zijn om te voorko men dat de ontwikkel ingsbasis van het land nog verder wordit aange tast. Voorts lis de regering in Lagos aangeboden een Nederlands ontwik kelingsteam vani 14 man voor een jaar in. Nigeria te stationeren aldus ■heeft de minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, meege deeld in antwoord op vragen van de Tweede Kamerleden drs. T. E. Wes- terterp (KVP), dr. C. Boertien (ARP) en drs. A. D. W. Tiianus (CHU). KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Moercapelle (toez.) L. Blok, Ridderkerk; te Nieuw-Hel- voet: S. G. Oosterhof, Hoogwoud. Aangenomen de benoeming tot voorganger van de afd. Lunteren van de Ned'. Prat. Bond: dr. A. de Wilde, em.pred. te Zaandijk. Bedankt voor Scharendïjke: L. Hylarides, Roodeschool; voor Hol- landscheveld: C. B. Schuurman, Vollenhove. Ger. Kerken Beroepen te Hol werd: kand. S. Molenmaker, Emmeloord; te Sprang -Waalwijk: F. Spoelstra, Bleiswijk; te Utrecht als ziekenhuispred.: J. D. de Vries, Hoofddorp. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Haulerwijk: J. van Benthëm, Ulrurn. Ger. Gemeenten Bedankt voor Den Haag-Zuid en voor Zeist: J. C. Weststrate, Meiis- kerke. Ned. Herv. Kerk BRUINISSE. Ds. G. Oerselman te Bleiswijk heeft voor het op hem door de gemeente Bruinisse uitge brachte beroep, bedankt. heeft een echtpaar onder de werkende leden ZONNEMAIRE, 10-10. De muziek vereniging „Nut en Uitspanning" bracht donderdag een sei-enade aan twee zijner led'en, die in het huwe lijk zijn getreden. Het betrof hier het bruidspaar Hagens-vam Ast, dat de serenade in ontvangst nam. „Nut en Uitspanning" speelde en kele pittige marsen, waarna de ge lukwensen werden aangeboden door de voorzitter-dirigent de heer Bra- 'ber, die wees op het unieke feit dat twee leden der vereniging in het hu welijk zijn getreden. De heer Braber - zo bleek - heeft d'e bruid opgeleid itot eerste pistoniste. „Ik heb wel eens getwijfeld of u ooit werkend lid zou worden, maar met taaie vol harding heeft u doorgezet", aldus de voorzitter, die de hoop uitsprak dat de bruid - met haar man - nog een tijd lid zal blijven van de vereni ging. „Een echtpaar in, het korps verdient navolging". De „muziek" blies hierna nog enkele nummers. Nadat verversingen waren aangebo den vertrok „N. en U." weer. gaande kinderen met de klasse-on- derwijzer(es) van de Chr. Nationale Scholen kunnen bespreken zal wor den gehouden op woensdag 13 no vember a.s. Kinderpostzegelaktie Chr. Nat. Scholen De leerlingen van de 5e en 6e klassen van de Chr. Nationale Scho len te Zierikzee hebben dit jaar voor een bedrag van f 2.647,50 aan kin derpostzegels en -kaarten verkocht. Dit is f 150,50 meer dan vorig jaar want toen werd voor f 2.497 omge zet. KERKWERVE Verkoop kinderpostzegels Door de leerlingen van de open bare basisschool „Prinses Ii'etne" te Kerkwerve werd voor een bedrag van f 375,50 aan kinderpostzegels verkocht. WESTERSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op de heden (vrijdag) te houden vergadering van de gemeenteraad, is aanvullend op de agenda geplaatst een voorstel tot aansluiten op de computerdienst van de D.O.A., ten einde te komen tot automatisering van de salarisadministratie, verde ling van de loonkosten e.d. BRUINISSE Proefvaart G.O. 6 Deze week werd de proefvaart ge houden met de Noordzeekotter G.O. 6, van de heer Kommer W. Tanis uit Goeree. De G.O. 6 is een dei- schepen die dn serie op de werf Velthuis uit Groningen gebouwd, geheel vaarklaar is gemaakt door de firma P. Maaskant en Zonen te Bruinisse. In het schip is geplaatst een 750 p.k: Deutz Diesel motoi-, maar daar het schip tevens is voor zien van een Hodi straalbuis, kan sti-aks met een vermogen van plm. 900 p.k. worden gevist. Verder is het schip uitgerust met een pneu matisch hydraulische Maaskant winch. De koeling van de hoofdmo tor is uitgevoerd dn vlakkoeling, de ballastpompen zijn Kuil en Rotting- huispompen. Op de brug vindt men ook 'nu weer alles wat tot de mo dernste navigatie-uitrusting voor vissersschepcn behoort alles uitge- vcerdl door INA Rotterdam, als Dekka, Radar, zendinstallatie, spoet nik, twee echoloden enz. Het elek triciteitswerk werd volledig uitge voerd door de firma. Westhoeve uit Oud'dorp, de betimmering van het schip werd verricht door de heer C. Bal te Bruinisse. Boter in de rivier BRUSSEL, 11-10. Boze boeren uit de streek van Verviers (bij Luik) hebben 'donderdagmiddag bij een be toging te Bethane twee vrachtwa gens met 7 ton Italiaanse boter aan gehouden en de lading in een rivier Cii-ca 600 boeren namen deel aan de betoging tegen een verlaging van de melkpx-ijzen door de zuivelfabrie ken en stremden urenlang met hun tractors het verkeer. De rijkswacht kon pas tegen de avond met behulp van traangas de rust hei-stellen. Er werd een vijftien tal arrestaties verricht. Veroordeling in 16 jaar oude moordzaak BRUSSEL, 11-10. Het Hot van As- sisen van Oost Vlaanderen heeft donderdag een 45-jarige Belg tot twaalf jaar dwangarbeid veroor deeld wegen een 16 jaar geleden ge pleegde moord op een caféhoudster te Niinove. De beschuldigde vluchtte na zijn misdaad in 1952 naar het Franse vreemdelingenlegioen en keerde on langs, net voor de zaak was ver jaard, maar België terug. DEN HAAG, 10-10. Bij de Twee de Kamer is een wetsontwerp inge diend dat beoogt op de begroting 1968 van het ministerie van buiten landse zaken 650.000 gulden beschik baar te stellen voor de kosten die de Verenigde Naties maken in ver band met het uitoefenen van het recht van zelfbeschikking door de bevolking van West-Irian in 1969. Auto contra hek Voor de vierde maal dit jaar is een auto op het hek gereden, dat bij de Hoek van St. Jacob de langzaam- verkeersweg afsluit. Deze weg loopt pai-allel met de snelweg, om bij de Hoek van St. Jacob - bij het ouie land - af te buigen. Wie plaatselijk onbekend is rijdt gemakkelijk tegen het onverlichte hek. Dit was ook deze maal het gevolg. Veiligheids maatregelen, bv. verlichting van het hek, zijn hier dringend nodig. GRONINGEN. De bij de Amster damse N.V. Otis in dienst zijnde en in het Groningse dorp Holwierde wonende 23-jarige monteur R. Star, is als gevolg van een bedrijfsongeval in Groningen om het leven gekomen. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de redakteur. Zoals bekend heb ik in de West hoek deze zomer een ei-nstige aan rijding gehad met de auto van de heer L. Wat het lichamelijk letsel betreft is het ditmaal nog goed af gelopen, maar - naar men mij ver telde - zijn op deze onheilsplaats al meer tragische ongelukken ge beurd. Inwoners kennen de kruising, waar de botsing plaats vond, als zeer gevaarlijk, maar toeristen uit eraard niet. Moeten er slachtoffers vallen voordat er iets gebeurt? De bewuste kruising heb ik kennissen laten zien. Ook zij bleken op d'e krui sing te zitten voordat men het wist Komend uit d'e bebouwde kom geeft elke automobilist gas en „bom" zit men op 'de kruising. Het lijkt me in tussen geen grote uitgave om de Mo ex-weg tot vootrangsweg te ma ken, zodat men - komend van de Zandweg of Steursweg - moet stop pen en vooiTang verlenen. Of het zelfde, maar dan omgekeerd. Intus sen was onze vakantie kapot. Mijn drie maanden oude wagen was total loss en al zijn er verzekeringsgelden, ieder weet dat er 'toch een heleboel geld bij moet. Twee verkeersborden kosten beslist minder geld en wat' is het niet waard cm te voorkomen, dat er slachtoffers vallen? ER'IC DE ROODE Burscheiderstrasse 8 Dusseldorf. (Wij weten niet precies hoe de si tuatie ter plaatse thans is. Mochten evenwel de gesignaleerde omstan digheden van toen nog bestaan, dan is er wellicht aanleiding het boven staand gesuggereerde in overweging te nemen. - Red.). ST. MAARTENSDIJK, 10-10. In verband met de recente dijkval bij Stavenisse heeft het Statenlid P. A. Roels te St. Maartensdijk, zich met de volgende vragen tot G.S. gericht: 1. Het mag wel een ovei'bodige vraag heten te informeren of G.S. op de hoogte zijn van de ernstige dijkval in de dijk rond de Oud-Kern- penshofstedepolder aan het Keeten, nabij Stavenisse? 2. Is het juist dat de dijkval op deze plaats voor de technische dienst van het waterschap Tholen, maar ook voor de Pi'ovinciale Waterstaat en de Rijkswaterstaat, volkomen on verwacht kwam? UTRECHT, 11-10. Het overlegor gaan van de drie vakcentrales en de federaties van woningbouwcorpora ties hebben de leden van de Tweede Kamer een brief gestuurd, waarin zij hun vragen hun steun te onthouden aan het wetsontwerp 'huurdersbü - dragen. N.V.V., N.K.V., C.N.V., de Natio nale Woningraad, de Nedex-landse Vex*eniging van woningcoxporaties K. I.V. en het Verbond van Christelijke woningbouwvex-enigingen en stich tingen in Nederland, zeggen in hun brief dat de voorstellen tot wijziging van het wetsontwerp, die de minis ter van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening onlangs heeft inge diend, hun fundamentele bezwaren tegen dit wetsontwerp maar ten dele hebben weggenomen. Die bezwaren gelden met name het voor de huur- dersbijdi-age buiten beschouwing la ten van gesubsidieerde particuliere huurwoningen. De brief was ondex-tekend door dc voorzitter van het ovei'legorgaan, de heer A. H. Kloos, en de voorzitter van de federaties van woningbouw- coxporaties, mr. E. van Haersma Buma. 3. Is het technisch mogelijk aan de buitenzijde van de zeeweringen ol dijken met dezelfde functie regel matig, b.v. door het uitvoeren van metingen en het nemen van proe- ven, te constatex-en, met een i-edelijke matee van zekerheid, of een dijkval dreigt? Zouden dergelijke onderzoeken, ter plaatse of in laboratoria - zo het antwoord op het eerste lid dezer vraag bevestigend zou zijn - finan- cieel'te dragen zijn? 4. Uit persbexdchten heeft men kunnen vernemen, dat door een ge lukkig toeval grote hoeveelheden materiaal, die Rijkswaterstaat voor een ander werk naar het Zijpe had aangevoerd, beschikbaar konden woiden gesteld. Zou het aanbeveling verdienen, en praktisch uitvoerbaar zijn, met het oog op het grote' belang van de vei ligheid der inwoners, als water schappen, die dijken onder hun be heer hebben waarbij gevax-en voor dijkval latent aanwezig zijn, gx-ote hoeveelheden materiaal zouden op slaan, zodat in geval van een cala miteit dit materiaal nooit over een grote afstand aangevoerd zou behoe ven te worden? 5. Zjjn G.S. voornemens om, in het belang van de veiligheid van de inwoners van de provincie, met de waterschappen, Provinciale Water staat en Rijkswaterstaat in overleg te treden over de vraag of het mo gelijk is óm en zo ja wélke maat regelen te nemen om een maximum aan veiligheid voor de inwoners te berelRêh?" Vrijdag 11 oktober Zierikzee Mandragon, 8 uur, vergadering „Stad en Lande". Verenigingsgebouw, 8 uur Ver. van Rechtzinnig Hervormden. Westerschouwen Gemeentehuis Haamstede, i-aadsver- gaderinig. Zondag 13 oktober Burgh Hei-fstwandeling, start o.l.-school, Duinweegje, 14.30 uur. Dinsdag 15 oktober Zierikzee Mondragon, 2.15 uur, Plattelands- vrouwenbond Haamstede Geref. Kerk, vergadering N.C.V.B.- afdeling, 7.45 uur. Woensdag 16 oktober Zierikzee Ned. Herv. verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaai'densamenkomst N.C.V.B. Grote kerk, 8 uur, concert politie- mannenzangvereniging „Hermandad' uit Rotterdam. Heiwoxmd verenigingsgebouw, 8 uur, vergadering N.C.V.B.-afdeling. Donderdag 17 oktober Anna Jacoba Polder Ons Dorpshuis, 8 uur, N.C.V.B.-sa menkomst. Vrijdag 18 oktober Zierikzee Concertzaal, 8 uur, Concert Kunst- maand Orkest, o.l.v. Janos Sandor (Z.V.U.) Moeilijkheden rond fluoridering te Hilversum HILVERSUM, 10-10. Het „anti- fluorcomité" van Hilversum dat ruim 11.000 handtekeningen van Hil- versumse gezinshoofden wist to krij gen onder een adres aan de gemeen teraad, waarin werd aangedrongen om de fluoridering van drinkwater ongedaan te maken, heeft in de ge houden raadsvergadering gehoor ge kregen bij de V.V.D.-fractie. De liberale raadsleden verklaarden het niet eens te kunnen zijn met een concept-antwoord van b. en w, aari de bezwaarde adressanten, waarin nogeens werd vastgesteld dat het raadsbesluit tot fluoriderdhg is ge nomen nadat officiële gezondheids- instanties gunstige adviezen hadden uitgebracht. De V.V.D. liet het daar niet bij en kwam na een motie van] orde zelfs met het voostel om het eei-der genomen raadsbesluit tot flu oridering ongedaan te maken. Daar toe Werd geen enkel nieuw argument aangedragen dan het feit dat er zo veel bezwaarden waren. De V.S. proberen druk uit te oefenen op de Arabische landen om hen de Issaëlische voortellen voos regeling van de crisis in het Middten- Costen te doen aanvaarden, schrijft „Al Aohsam" in Cairo over het aan gaan. van onderhandelingen tussen Israël en de V.S. over eventuele ver koop van „Phan'tiom"-stx*aal jagers aan Israël. VERHAALTJES Van de week nog twee propere verhaaltjes opgevangen uit de tijd, dat er nog een tram reed, er T- Fords waren en de dorpsveldwach ters in alle eer en deugd hun ronde door het dorp deden. Er was een tram; er was dus ook een trambaan en die - velen weten het nog - nam soms de wonderlijk ste kronkels. Veelvuldig kwam de situatie voor dat de trambaan de \kortste verbinding vormde tussen twee straten of delen van het dorp of vlak daarbuiten. De verleiding was dus voor een wandelaar enorm groot maar even de baan te „pak ken". Dat gebeurde toen ook een keer, maar de wandelende man had buiten de veldwachter gerekend Die kwam - over de baan - al naar hem toe, met de beschuldiging: „U loopt op de rails". De man ontken de hevig: „Dal is niet waar", zei hij „ik loop er naast", want raillopers waren ware evenwichtskunstenaars. Helaas, de veldwachter had geen gevoel voor humor en het bonboekje kwam er aan te pas. Het werd schrijven, maar juist niet die andere keer toen de veldwachter (opzette lijk of toevallig?) een vrachtbrikje aanhield. Het was geladen met zak ken en de chauffeur van de T-Ford stopte voor de opgeheven arm der wet. Dat ging ditmaal in onvervalst Schouws: „Zeg Juwanmis', ei jie je autopapieren in je zak?" Nu, „Ju- wannus'' scheen hevig te schrikken, want hij had de papieren niet in zijn zak. Er kwam een professionele frons op het voorhoofd van de veldwach ter, die onmiddellijk zijn bonboek trok en wilde gaan schrijven. Zegt „Juxvannus'' (we houden het nu maar in het Nederlands): „Ja, maar xvacht eens even. Ik zit er op". Wat bleek; voor het gemak was als chauffeursplaats een soort stoel gemonteerd met een uitneembare zitting. Die gaf toegang tot een kastje, waarin de paperassen lagen. „Juwanmis" pakte de spullen en overhandigde ze aan de man van het gerecht. Ze waren in orde. „Waarom zei je dat nu niet direct?" De chauffeur kreeg een lichte glim lach om de mond en zei: „Ze zaten niet in m'n zak en ik mag geen leu gens vertellen, zeker niet aan po litiemannen". „Juwannus" gaf gas en de veld wachter had het nakijken! SCH1EREILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2