Toeristenbezoek Schonwen's Westhoek in 1967 belangrijk groter J STREEKNIEUWS Jopie Stoutjesdijk Ella Deurloo in 1 concurrente :en de baas AGENDA 'ste Staatsloterij slant blij ven van die 'gemiddelde ver blijfsduur. Ten opzichte van 1966 zijn Ln de spreiding van de overnachtingen voor de onderscheiden gebieden al leen voor Burgh-Haamstede belang rijke verschillen vast te stellen'. Hier liep het aandeel van de huisjester reinen op van 72 tot 79 Seizoenspreiding In 1967 werd 51 °/o van de over nachtingen in juli gemaakt. 23 in augustus, 16 °/o in juni en 10 in de overige maanden. Bijna drievierde van de vakantiedrukte kwam voor rekening van het hoogseizoen. Ver geleken met 1966 nam het aandeel van augustus sterk af, van 28 tot 23 ten voordele van juni en de overi ge maanden. Tussen de verschillen de Ibgitesvormen bestonden op het punt van spreidingspatroon markan te verschillen. De hotels en pensions ontvingen verhoudingsgewijs veel gasten buiten het sefzoen, 27 en 25 "/o. De gemeubileerde sector en de kampeer- en huisj'esterreinen ont vingen meer dan de helft van hun bezoek Ln juli, n-1. voor 51,56 en 52 Gelet op de ontwikkelingen in de Laatste jaren kan worden opgemerkt dat juli sinds 1962 regelmatig sterk is gestegen. Augustus, sinds 1965 van minder belang dan juli, kende in 1967 een stijging van het overnach- tingenaantal. Tevens komt tot ui ting dat het bezoek buiten het hoog seizoen, juli en augustus, sterk in be lang toeneemt. uit West-Duitsland afkomstig, n.l. 90 "/o (1966: 94 De Nederlanders kwamen voor 56 °/o uit het westen van ons land, voor 29 °/o uit Noord-Brabant en Zeeland en voor 15 u/o uit de rest van ons land. Uit Rotterdam kwamen 18 van het totaal. Vergeleken met 1966 komt de in absolute zin belangrijke stijging op het debet van West-Ne derland met 161.000 overnachtingen meer, d.w.z. 38 van het aantal in 1966. Een qua aantal opmerkelijke stijging is verder geconstateerd bij gasten uit Ncord'-Brabant, het gaat hier cm 59.000 of 28 °/o overnachtin gen meer. Sociale structuur Gelet op de beroepen van zijn gas ten is Wester schouwen te karakteri seren als een badplaats voor arbei ders en lager employés. Gasten uit de lagere inkomensgroepen maakten in 1967 67 van het aantal over nachtingen, gasten uit de hogere in komens 29 "/o. Vergeleken met 1966 is het percentage arbeiders licht toe genomen. Burgh-Haamstede en Re- nesse geven elk onderdak aan een publiek van verschillende sociale structuur. In deze categorie namen in Renesse de arbeiders echter een veel ruimere plaats in dan in Burgh- Haamstede. Gestel'd mag worden dat gasten met lagere inkomens in het vakantiebezoek aan Westerschouwen een steeds groter aandeel krijgen. Dit aandeel is van 57 °/u in. 1962 tot 68 °/o in 1967 opgelopen. Vervoermiddel SPORT EN WEDSTRIJDEN Stijging; van '52 procent ten opzichte van 1966 WESTERSCHOUWEN. 8-10. Uit de laatste cijfers, de cijfers van de gastenstatistiek over het jaar 1967, blijkt .dat Schouwen's Westhoek in dat jaar opnieuw belangrijk drukker speelplaats van de toeristen is ge weest. In 1967 werden 109.875 gasten geregistreerd, die 1.225.527 overnach tingen lieten boeken. In 1966 waren het 83.134 gasten die voor 937.803 overnachtingen tekenden. Het toeris tenbezoek vertoonde dus de aanzien lijke stijging van niet minder dan 32 procent. Het aantal overnachtingen steeg met 31 procent, zodat de ge middelde verblijfsduur weinig ver anderde. Deze ontwikkeling van aantal gas ten en overnachtingen is een voort zetting van de tendens uit de afge lopen jaren. Zowel het aantal gasten als de overnachtingen stegen in een snel tempo. Slechts in één jaar was een daling te constateren maar dit moet geweten worden aan kinder ziekten bij een eerste begin vaalt uit voering van de gastenstatistiek. Deelgebieden In het totaal aantal overnachtingen was de volgende verdeling te consta teren: Burgh-Haamstede 52 en Renesse 48 °/o. Deze twee deelgebie den kenden een verschillende ont wikkeling van het overnachtend be zoek tussen 1966 en 1967. Ofschoon in beide het overnachtingenaantali steeg, kende Burgh-Haamstede een veel sterkere stijging (42 dan Re nesse (18 Als gevolg hiervan heeft Burgh-Haamstede thans Re nesse als recreatiegebied overvleu geld. Spreiding In 1967 speelde de vakantiedrukte in Westerschouwen zich voor 90 °/o af op de kampeer- en huisjesterrei nen tegen 87 °/o in 1966, waarbij de huisjesterrelnen bijna tweederde en de kampeerterreinen een vierde van het totale bezoek ontvingen. De an dere logiesvormen waren van onder geschikt belang. Bij een vergelijking voor de gehele gemeente van de spreiding van de overnachtingen over de tog'iesacccvm- modatie in 1966 en in 1967 komen verschillen aan het licht. De belang rijkste sector, de huisjesterreinen, zag zijn deel toenemen van 61 van het totaal tot 65 °/o. De toename van hét aantal overnachtingen in deze logiesvorm, 224.000, vormde 78 van de toename van het totaal aan tal overnachtingen. Op d'e kampeer terreinen steeg het aantal overnach tingen ook sterk, met 24 maar deze stijging bleef achter bij die van de totale gemeente, zodat een, zij het geringe, daling van het aandeel der kampeerterreinen in bet totale aan tal overnachtingen moet worden vastgesteld. Trouwens buiten de zo merwoningen, waar het aantal over nachtingen terugliep van 43.000 tot 35.000 kende elke logiesvorm een toe name van de vakantiedrukte. Deze was verhoudingsgewijs laag in de hotels en de gemeubileerde sector, achtereenvolgens 6 en 7 °/o. De ver schuivingen in de spreiding zijn in belangrijke mate beïnvloed door d!e mutaties van het aantal slaapplaat sen. Gelet op de gemiddelde verblijfs duur vinden we evenals vorig jaar duidelijke verschillen in patroon tus sen de diverse logiesvormen. Ver houdingsgewijs lang verbleven de gasten in de gemeubileerde sector en de zomerwoningen, namelijk achter eenvolgens 15,6 en 16,1 nacht. Ver houdingsgewijs kort -in de hotels, na melijk 7,0 nacht. Vergeleken met vo rig jaar zijn er grote verschillen voor enkele logiesvormen. Een stijging van de verblijfsduur op de kam peerterreinen met 2 nachten en een daling van, de ovemachtingsduur met 1 nacht op de hiuisjesterreinen waren de twee voornaamste facto ren die geleid hebben tot een con- Vergadering Middenstandscentrale ZIERIKZEE, 7-10. Het bestuur van de Middenstandscentrale boog zich op een maandagavond gehou den vergadering in „Mondragon" over het Zierikzeese boekje in voor bereiding, dat bedoeld een gemakke lijk hanteerbare zakelijke en prakti sche gids te werden voor Zierikzee. Een rjjke verscheidenheid aan gege vens zal in dit boekje te vinden zijn. Het wordt voorzien van een inlei dend woord van burgemeester D1. W. Kastelein en een kort historisch overzicht van de stadsarchivaris de heer Keikes. Met de samenstelling van het boekje is belast het hoofd van Sociale Zaken der gemeente, de heer Gelderb'lom. Voor sommigen ter vergadering was het wellicht een verrassing te vernemen dat eerder een dergelijke Zierikzeese „vraag baak" is verschenen. Voor de ramp werd dit geschrift, in opdracht van de toenmalige boekhandel S. Ocht- man, samengesteld door d'e heer M. J. Bij de Vaate, die ook de histori sche inleiding schreef. Er zijn hier en daar nog wat exemplaren van deze oude gids te vinden. Het opval lendste is wel' te ervaren hoeveel er veranderd is j,n een periode van krap twintig jaar. Bijna geen naam is meer „goed" in het óudë boekje, dat MEXICO STAD. In het Olympi sche dorp bij Mexico Stad hebben tot maandag reeds 7.297 atleten uit 100 landen onderdak gevonden. Voordat de spelen beginnen zullen zich daarbij nog sportmensen uit twaalf landen voegen. OEMOEAHIA. Een militair com muniqué van Bi af ra heeft bekend gemaakt dat op verscheidene fron ten de federale troepen zijn terug geslagen. Nederlanders en buitenlanders vertoonden verschillende spreidings patronen. Van de door Nederlanders gemaakte overnachtingen werd 56 °/o gemaakt in juli, 18 "/o in augustus en 26 ln de overige maanden. Voor de buitenlanders lagen de respectie velijke cijfers op 23 54 en 23 u/o. Vergeleken met 1966 zijn hier de volgende verschillen te onderschei den: het Nederlandse bezoek nam percentueel in augustus af, terwijl het buitenlandse bezoek in deze maand juist toenam. Structuur van liet bezoek In 1967 kwam de grote meerder heid ui't het binnenland. Van het to taal aantal overnachtingen werd 86 °/o gemaakt door Nederlanders. In 1966 was dit 82 n/o. In Burgh-Haam stede bedroeg het aantal door Neder landers gemaakte overnachtingen 92 van het totaal, in Renesse 79 °/o. Vergeleken met 1966 bleek dat in Burgh-Haamstede het percentage Nederlanders opliep van 90 tot 92 °/o en in Renesse van 75 tot 79 "/o. Al leen in de pensions en in de zomer woningen liep het Nederlandse be zoek relatief terug n.l. van 78 en 87 tot 72 en 83 In de andere logies vormen steeg het Nederlandse aan deel. De meeste buitenlanders waren Zes weken nadat hij een ander hart had gekregen is de 42-jarige Leonard Drake overleden aan long ontsteking in het medisch centrum van de Stanford Universiteit in Palo Alto, Californië. Ij Versierde lichten ZURICH, 7-10. Zürichse auto- móbiiisten hebben met verba- i zing gekeken naar verkeers- j lichten, die door onbekenden 4 waren versierd met figuren, die op groen lachten en op 4 rood zuur keken. De versier- 4 ders zelf hebben thans de po- 4 litie van Zürich en het blad „Bliek" in een anoniem schrij- ven meegedeeld, dat hun ac- 4 tiviteit ten doel had het be- 4 wijs te leveren van de onbe- 4 kwaamheid van hoofden van j politie. 4 thans staat vervangen te worden door een nieuwe. De vergadering gis teravond stond onder leiding van de heer J. G. L. Simmers. 91 "/o der gasten kwam per auto. Fiets en bromfiets vervoerden 5 °/o van de vakantiegangers. Vergeleken met 1966 - 7 - werd dus ook het aandeel van deze vervoermiddelen in het vakantievervoer kleiner. Samenvatting Het aantal gasten steeg ten opzich te van 1966 met 32 het aantal1 overnachtingen met 31 Dit va kantiebezoek speelde zich naar de overnachtingen gerekend voor 65 af cp de huisjesterreinen en voor 25 op de campings. Het is frappant dat van 1961 tot en met 1965 de kam peerterreinen sneller groeiden dan de huisjesterreinen doch deze ten dens werd in 1965 gebroken. Ruim de helft van ali'e bezoek kwam in juli. Burgh-Haamstede en Renesse ont lopen elkaar weinig met betrekking tot de verwerking van de vakantie drukte. Ze zijn evenwel op het ge bied van het toeristisch verkeer ver schillend gestructureerd. In Burgh- Haamstede werd bjjna 80 °/o van de overnachtingen op de huisjesterrei nen geregistreerd en was 92 van het bezoek uit Nederland afkomstig. Voor Renesse bedroegen deze per centages 50 en 79. d Premier Wilson van Engeland heeft de premier van Nocrd-Ierland, kapitein Terence O'Neill, uitgeno digd voor een bespreking in Londen over de ongeregeldheden, die in het afgelopen weekeinde in Londonderry zijn voorgevallen. In de meeste mijnen in het gebied van Luik is het werk neergelegd. De circa 7.000 stakers eisen meer mede zeggenschap en volledige heraanpas sing voor alle arbeiders van mijnen, dié zullen moeten sluiten, alvorens tot sluiting wordt overgegaan. ZIERIKZEE Staatsloterij-ton hier gevallen Opnieuw is „de ton" van de Staats loterij te Zierikzee gevallen. Het winnende lot - no. 086629 - werd verkocht de or de colfl.ectni.ee hier ter stede mevr. H. L. M. van 't Haaff- Su'ter. Het betreft hier een prijs van honderd duizend gulden en dus niet d'é vijfhonderd duizend gulden, die ails extra prijs - gelijk bekend - aan de Staatsloterij is toegevoegd. Mevr. Van 'tHaaff is wel bijzon der succesvol met haar verkoop. Vo rig jaar augustus had zij ook „de ton" en in. maart van dit jaar op nieuw. Thans dus voor de derde keer. ATLETIEK Na de eerste overwinning te Sou burg tegen Animo III is All-Ready er ook zaterdagmiddag op het Sport park „Bannink" in geslaagd om Vol harding met een 7-3 nederlaag naar Yesekc terug te sturen. De basis voor deze overwinning werd reeds in: de eerste helft van de wedstrijd gelegd want toen wisten de rood-zwarten reeds een veilige 5-1 vcörsprcng te hemen. Na een kwar tier spelen was het Piet Overbeek, die All-Ready aan de leiding bracht door fraai in te schieten (1-0). Een minuut 'later ging d'eze voor sprong echter al weer verloren door een terffer van Wim Koeman (1-1). Na een half uur spelen kwam de thuisclub echter door een goed inge schoten bat vani Joop de Riègit, op nieuw aan de leiding en enkele mi nuten later was het wederom Joop de Regt, die All-Ready op 3-1 bracht. Bij de rood-zwarten liep het nu al lemaal vlot en toen 4 minuten later .aanvoerder M. Kloet een strafworp benutte betekende dat 4-1. Weer en kele minuten later brak mevrouw VOETBAL DFS III-'s Heer Arendskerke III 4-2 Op een zeer zwaar veld hebben de D.F.S. -reserves een verdiende overwinning behaald op cle blauw witte derde formatie uit 's Heer- Arendskerke. De thuisclub had vooral in de achterhoede een klop pend geheel dat potdicht bleef tot na de rust. In. het veld betrekkelijk weinig krachtsverschil doch de hard werkende thuisclub bracht na de •rust paniek te weeg in de blauw witte achterhoede en 'bovendien pro fiteerde men gretig van de geboden kansen. Voor de rust een pracht kans voor aanvoerder Goedegebuure doch hij schoot vanaf twee meter in handen van keeper De Lange. Aan. de an dere kant kopte Evertse rakelings naast uit eer. hoge voorzet van Leo Dijkman. Rust 0-0. Na de thee schoof Jaap van Nieu- Jannie-Kr ijmse-Lo'cker-van der Weel deer en haar schot was raak (5-1). Hierbij bleef het tot aan de rust. Tien minuten na dé .hervatting zorgde Wim Koeman weer voor een tegen- punt (5-2) en het spel van de thuis club verslapte ziender-ogen. Het was dan allemaal geen wonder, dat de oestermensen hiervan wilden profi teren. Wim Koeman maakte zich zeer verdienstelijk door het derde doelpunt voor Volharding te scoren, hetgeen 5-3 betekende. De thuisclub zag het gevaar nu wel terdege in en de nieuwe aanwist van de Zierikzee- haren, Piet de Rende, gaf de rood zwarten weer moed, doof de stand op 6-3 te brengen. Kort voor het ein de deed De Ronde opnieuw van zioh spreken, der de eindstand' op 7-3 te bepalen. All-Ready had haar tweede overwinning binnen en ongetwijfeld kunnen de verrichtingen van de rood zwarten in de komende wedstrijden met vertrouwen tegemoet, worden gezien. Zaterdag avs. komt; K.V.L. uit Wassingen haai- opwachting op het Sportpark „Bannink" maken. wenhuize de bal naar Dick de Meij die hard inschoot. Vlak daarop kop te aanvoerder Kees Rijnberg een corner nipt over. Enkele blunders in de D.F.S.-achterhoede werden noodlottig en Boomman profiteerde van de eerste, 1-1. Nadat keeper Hoogesleger enige fraaie reddingen had verricht, moest hij zwichten voor een schol; vani Van. Bé ver en, 2-1. Een listige boogbal van Jaap van Nieuwenhuize bracht dé stand cp 3-1. Nog even kwamen de be zoekers terug er. v. d, Kreeke ver kleinde de achterstand tot 3-2. Toen Leo Dijkman de voorsprong echter vergrootte tot 4-2 was het gedaan met de aanvallen. De eindstand bleef 4-2. SVOWK-Röbur III 6-1 -Na 13 mim. zorgde H. v. d. Maas voor de openingstreffer van SVO- WK. De thuisclub wist de voor sprong door P. v. d. Werf (2-0) in de 23ste min. verder veilig te stellen. Het waren „slechts" de eerste twee treffers van een reeks van zes doel punten, voor SVOWK. Verder ach tereenvolgens genomen door S. Hil lebrand (3-0), H. v. 'd. Maas (4-0), R. Pankow )5-0) en P. v. d. Werf (6-0). Rcbur wist tenslotte toch nog de eer te redden, zodat de eindstand 6-1 werd. MOTORSPORT De prestaties van Dick van Klooster De in motorsport kringen bekende renner Dick van Klooster te Renesse kan na het wegrace-seizoen 1968 op goede successen terugzien. Zijn ge reden wedstrijden zien er als volgt uit. 5 mei standaardrace Zandvoort le plaats; i6 juni wegrace Zandvoort 4e plaats; 25 juni wegrace Etten 4e plaats; 14 juli wegrace Uden 10e plaats; 21 juli wegrace Zandvoort 18e plaats. 17 augustus, 6-uren-race standaard -motoren, samen gereden met Cees Bouwmeester te Abbenes, 3e plaats te Zandivoort. 25 augustus wegrace Hengelo 6e plaats. 7 september K.N.M.V.- sterrendag Zandvoort 2e plaats. 15 september standaardrace Zand voort 5e plaats. Het totaal aantal punten voor Van Klooster bedraagt 63 en een 5e plaats in het algemeen 'klassement, bij een totaal van 32 renners. Na tionaal kampioen werd Ad Kremers mat 76 punten. DUIVENSPORT Kampioenschappen „Gevleugelde Vrienden" Hok, jonge duiven: 1. Feleus-van Wëstenbrugge 2496 pnt; 2. W. Blom 2266 pnt.; 3. Gebr. Wesdorp 1987 pnt. Duid, jong: 1. Feleus-van Westen- brugge 1070 pnt.; 2. W. Blom 842 pnt.; 3. J. Krijger 765 pnt. Generaal-kampicen: 1. Feleus-van Wëstenbrugge 7316 pnt.; 2. W. Blom 7269 pnt.; 3. F. D. Hillebfand 5864 Twee eerst getekende, alle vluch ten: 1. Feleus-van Wëstenbrugge 4589 pnt.; 2. W. Blom 4003 pnt.; 3. F. D. Hillebrand 3816 prit. Prestatieprijs, alle vluchten: 1. Fe leus-van Wëstenbrugge 48 pnt.; 2. W. Blom 42 p.; 3. Gebr. Wesdorp 26 fint. Beker övef vief vluchten, oud: Gébr. Wesdofp. Beker over 'dfie vluchten, jong: W. Blom. Concourscombinatie Schöuwen-Duiveland Wedvlucht vanuit Bourges. Af stand 524 km. Gelost om 7 uur 10, aankomst eerste duif 14 uuf 8. Feleus-van Westenbrugge 1, 2, 3; A. J. IJzelenberg 4; Ph. Steketee 5; F. D. Hillebrand 6. Woensdag 9 oktober Zonnemaire 7.30 uur, opening' van de Ger. kerk. Donderdag 10 oklobër Kerkwerve Verenigingsgebouw, vergadering s.v. W.I.K. Vrijdag 11 oktober Zierikzee Mondragon, 8 uur, vergadering „Stad en Lande". GEZAKT Als twee banken van de publieke tribune in de raadszaal niet precies op elkaar aansluipen, kan men aan de uiteinden spreken van, een „gat". Nu zijn er in een Schouw en-Duive- landse raadszaal twee van dergelij ke banken en wie daar voorheen niet zo op had gelet, zal het vortaan wel terdege weten. Waren er boeiCiide debatten of pi kante zaken op komst, op de raads vergadering? Men zal het nooit he lemaal precies weten, want een raadsagenda verhult soms meer dan het openbaart. Maar het volk kwam voor die keer duidelijk massaler op draven dan bij andere vergaderin gen. Onder degenen die wilden nippen aan de korf van wijsheid, die de ge meentebestuurderen wel niet altijd, maar soms toch wel gevuld weten te houden, bevond zich ook de pas tor loei. „Kom", moet hij gezegd hebben: „ik ga eens wat van de ge meentepolitiek opsteken". Kan in het ambt te pas komen, want gees telijke en wereldlijke zaken liggen soms duidelijk gemengd. De dominee zag alras dat hij niet de enige was om kennis op te doen, want de pu blieke tribune was al aardig vol. Het was - dit tussen haakjes - dus geen Zierikzeese raadsvergadering, want daar loopt het wel los met het begeren naar kennis van de publieke zaak. De predikant nam plaats, maar daar er steeds meer burgers de bank inschoven, werd hij gedwongen iedere keer een plaatsje op te schui ven. Aan een dergelijke zich rekken de beweging moet een einde komen. De dominee keek even te strak naar een nieuw ingekomene, die ook een plaatsje zocht; hij schoof nog een zitbreedte op en zakte daarna in het gat, dat hierboven losjesweg is be schreven. De dominee was zo diep gezakt, zoals een mens wel zakken kan, dat zijn situatie te moeilijk was gewor den, om aan persoonlijk herstel van een normale situatie te kunnen denken. Er kwamen grijpgrage han den aan te pas, behulpzaam en be hoedzaam. Eén tribunezitter had hierin het leeuwendeel. Met een ge prononceerde hijsbeweging had hij de geestelijke weer in zijn oude stand terug, hetgeen een andere tri bunezitter de snedige, zeker niet profaan bedoelde, opmerking ont lokte: „Kijk, de redder van het evangelie". Zelfs de dominee moest er (toch xoat zuurtjes) om lachen. SCHIEREILANDMAN. 8 oktober 1968 Derde klasse Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De prijs van De prijs van 25.000,— De prijs van 50.000,- De prijs van 100.000,- De extra prijs van 500. 50,- 50,- 50,- 50,- 100,- 200,- 400,- 1.000,- 2.000,- 5.000,- 5.000,- 5.000,- 5.000,- 5.000,- 10.000,- zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op humrriers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer:. .000,— is gevallen in de serie A op het nr. 87* 12 95 56 70 169 188 657* 9409 013594 056182 095318 002860 071971 064740 064896 082464 086629 019510 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. De resultaten van het eerste elftal van D.F.S. - Burgh-Haamstede - blijven tot nu toe in het competitie-verloop enigszins beneden de verwachtingen. De voetbalcompetitie werd door het elftal van Duiveland - Öosterland) in gezet met enige goede maar ook met minder goede resultaten. Om de samenstelling van nieuw Zierikzees' boekje Goed eindresultaat voor vertrekkende D.S.-atlete ZIERIKZEE, 7-10. Zaterdagavond vond te Terneuzen met een laatste baanwedstrijd de afsluiting1 plaats van, het atletiekseizoen 1968. Deze slotwedstrijd betekende voor Delta- Sport-atlete Jcpie Stoutjesdijk, in verband met haar a.s. vertrek naar Duitsland, tevens zoveel als haar af scheid van de Zeeuwse atletiek. Het werd een goede afsluiting voor de bekende Zierikzeese atlete, die er cck ditmaal in slaagde cm haar gro te concurrente Ella Deurloo (A.V. '56) op de vijfkamp de baas te blijven. De beste prestatie werd geleverd door de Amsterdamse atlete Jannie van Heek (A.D.A.), die het grootste aantal punten wist te behalen. De uitslag'van de vijf kamp was: 1. Jan nie van Heek; 2 .Jopie Stoutjesdijk; 3. Ella Deurloo; 4. Nel van der Veen (Rotterdam). Bij bet vijf kamp-onderdeel kogel stoten werd de beste prestatie gele verd door Jannie de Jonge-Schot (Delta-Sport). Zij verbeterde haar persoonlijke record en bracht dit op 12.57 meter, een uitstekende presta tie. Verlies Intussen betekent het vertrek van Zeeuwse atletiek, maar in 't bijzon der ook voor de Schouwen-Duive- l'andse atletiekvereniging „Delta- Sport" een groot verlies. Voor haar eigen vereniging „Delta-Sport" spreekt dat temeer omdat de dames- ploeg onlangs is gepromoveerd naai de tweede klas. Het vertrek van Jo pie Stoutjesdijk komt zelfs zo hard aan voor een betrekkelijk kleine ver eniging als D.S. dat het voorlopig nog de vraag blijft of het wel moge lijk zal zijn volgend seizoen opnieuw in de tweede klas uit te komen. Het lijlkt nu althans nog onwaarschijnlijk dat D.S. zal kunnen voldoen aan de in deze klasse gestelde eis om op elk nummer met twee dames aan de start te komen. In Terneuzen won verder trainer Harry Dost de 200 meter en een der de plaats bij het hink-stap-springen. Frans Kip kwam bij de jongens B op de 3.000 meter beter voor de dag dan onlangs in Rotterdam. Hij verbeterde zijn tijd van 10 min. 10 sec. op 9 min. 44 sec. Nel'leke Verbek© liep de 60 meter meisjés C ini de goede tijd van 8.4 sec. Isolfen Hage won opnieuw het hoogspringen meisjes D met een sprong van 1.25 meter. Voor de eer ste maal won dit Zierikzeese meisje Jopie Stoutjesdijk niet alleen voor deverder de 60 meter KORFBAL Ruime zege (7-3) van All-Ready op Volharding

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2