lëklenJuv Succesvol optreden Jacco van Renesse Weer superbiet DEURLOO „Weerzien van Sehouwse talenten" (Van een medewerker) HAAMSTEDE, 4-10. Hetzelfde me dium dat liet talent Jacco van Re- nesse in de publiciteit heeft gebracht, is er vrijdagavond j!. ook mede debet aan geweest dat de zeer verzorgde en sfeervolle zaal van hotel „Witte van Haemstede", tegen de verwach ting in, niet zo afgeladen was als men had verwacht. „De glazen stad" en „Peyton Place", t.v.-vervolgstuk- ken op die avond, deden blijkbaar velen thuisbleven. Dit deed echter niets af aan het plezier dat deze jonge voordrachts- kunstenaar er in had, om deze avond zijn programma 'zo goed mogelijk te brengen. Een aantal van 75 bezoe kers heeft kunnen genieten van het sprankelende talent van deze jonge Zeeuw. Zes jaar ABC-cabaret van Wim Kan, twee jaar Haagse Comedie, ze ven t.v.-musicals, w.o. „Vadertje Langbeen'' en „Er valt een ster", vier eigen t.v.-shows, o.a. „Zeg maar Jacco", laten duidelijk de produkti- viteit zien van deze veelzijdige ar tist. Dit seizoen hoopt hij met Jas- perine de Jong ons land te verrijken met 'de -musical „Sweet Charity". Na wat liederen uit de populaire Westside Story en My Fair Lady, waren de drie negro-spirituals voor velen zeker hoogtepunten van deze avond, in het bijzonder „Mary had a baby". Behalve Nederlandse en Engelse liederen, omvatte zijn goed afwisselende programma ook een en kel Frans en Duits lied, allen met élan en talent gebracht. De Zeeuwse versie van de zoon, die van zijn va der een oogje op de vrouwen moet werpen, gaf - zoals wel te verwach ten was - in de zaal veel hilariteit. Na de pauze werd het genre iets populairder. Een ongelooflijk staaltje van taal- en tongbeheersing was zijn Dierenbescherming (Ingezonden). Wie helpt het dierenleed verzach ten? Naar onze mening is deze vraag wel gewettigd, aangezien het nog herhaaldelijk voorkomt dat huisdie ren door de eigenaars zonder meer op straat worden gezet en op welke mand-er. Als hulp-inspecteur van de Nederlandsche Vereniging tot Be scherming van Dieren, afdeling Zee land-Noord, gevestigd te Middel burg, wiil ik u gaarne enkele - van de vele - -gevallen noemen waarmee wij geconfronteerd worden. Door de heer W. Bouwman, wo nende te Zierikzee, werd aan de havendijk te Zierikzee een hond aangetroffen, die met -de loopriem tussen de stenen was vastgebonden en op deze manier aan zijn lot was overgelaten. Gel-ukkig hadden we hier met een dierenvriend te doen, die zich over het dier heeft ont fermd. Voorts werden er enige tijd gele den enkele poesjes van 6 a 8 weken oud in ide buurt van het asyl ge- vond'en met het doel zich van de diertjes te ontdoen in de hoop dat de asylhouder zich er wel over zou ontfermen. Bij het aantreffen van onmense lijke behandelingen van huisdieren vraag ik mij wel eens af hoe het be staat dat er nog „mensen" zijn die op -een dergelijke wijze van hun huisvriend afstand willen doen. 'Helaas is het vaak zo, dat men een huisdier 'liefdevol aanschaft, maar er ook weer spoedig afstand van doet en hoe. Het -zijn toch ook schepselen Gods. Mag ik misschien de mensen nog eens waarschuwen die een huis dier wensen aani te schaffen. -Gelijk een k-ind vraagt uw huis dier om 'liefde, geduld, 'begrip en eerbied, zodat zij weten waaraan zij zich te houden hebben. Als eigenaar moet men zich te vo ren realiseren hoe groot de verant woordelijkheid is wanneer men een levend wezen tot zich neemt en ver zorgt. Gezien het „dierenleed" dat dage lijks te constateren valt, is het broodnodig dat het beschermiogs- w.erk wordt voortgezet. Dat strenge maatregelen tegen deze gruwelen werden genomen iis bittere nood zaak. Zijn wij niet mede schuldig aan het dierenleed als wij kunnen helpen en het niet doen. Wij kunnen de dieren niet missen in hun nut, gratie en schoonheid. Zij kijken ons allen aan en zien in hun hun pgen de hunkering naar hetgeen de mens alleen geven kan-. Het dierenbescherminigswerk is een belangrijk werk en jammer ge noeg noodzakelijk. Mogen wij daar om met vrijmoedigheid een dringend beroep op u doen ons te helpen in ons moeilijk, maar prachtig werk voor het weerloze dier. U kunt dit doen door een gift te storten op postgiro 499909 ten name van de Ned!. Ver. tot Bescherming van Dieren, afdeling Zeeland-Noord te Middelburg. Door u op te geven als lid van enze vereniging steunt u eveneens ons werk. Giften worden ook gaarne aange nomen door onderstaande mede werkers: H. J. Dorreman, hulp-in specteur der vereniging voor Schou- wen-Duivelan'd, Varremarkt 4, Zie rikzee, tel. 3433; W. Haeek, Slab- berswerf 14, Zierikzee J. Goos- sens. Capelseweg 19. Renesse, tel. 421. 7 NOOR.DWELLE, 5-10. Op het J 1 bedrijf van de heer M. J. i Steur rooide men zaterdag een suikerbiet, die het formidabele J gewicht bleek te hebben van i 5 kg en 1 ons. Voorlopig is dit i 11 weer het record. Zal het on- i 1 geslagen blijven? J lied „In de zomerzon" en de liederen „Liefde die het doet" en „Dc wals uit duizenden". Ook zijn verteltrant kwam goed tot zijn recht bij het voordragen van drie „Kronkels" van Carmiggelt. Ter afwisseling gaf zijn medewer ker Cor van Veen, behalve een pia nosolo, een potpourri van bekende liedjes op zijn accordeon. Aan niets was te merken dat dit optreden van beide kunstenaars een premiere was. En tóch was dit hun eerste gezamen lijke optreden. Gp een vlotte manier, zonder ge wild te zijn, vertelde „de jongeman uit Renesse" er voorvallen van zijn toneelleven doorheen. Aan de wens van het organise rende Nutsdepartement „een weer zien van Sehouwse talenten", waar van dus thans Jacco van Renesse de primeur had, is ten volle voldaan. De opmerking van de voorzitter, de heer N. H. Lysen, dat men Jacco als één der onzen beschouwt en daar om met recht trots op hem is, von den veel bijval in de zaal, wat tot uiting kwam in een langdurig, spon taan applaus. Wal biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 9 OKTOBER NED. I.: In het middag program ma van de KRO kan de jeugd kij ken naar Het Poppenhuis", de quiz Weet je veel" en de eerste afleve ring van „De Avonturen van Pinok- kio". In het voorprogramma „Scala" met de onderdelen Van Gewest tol Gewest", reportage, overzicht van het nieuws uit de nieuwe weekbla den en het parlementaire nieuws uit Den Haag. Na het journaal de poli tieke zendtijd en Socutera, het pro gramma „Inburgeren'' met voor de strijd in parate wetskennis „Wet- strijd". Onder het thema „iedere Ne derlander dient de wet te kennen" komen twee groepen in het strijd perk, die zijn samengesteld, uit de gemeenteraadsleden van Amster dam en Rotterdam. Ook de kijker kan aan de strijd deelnemen en op deze wijze zijn wetskennis contro leren. Hoofdfilm is de Amerikaanse speelfilm „Houdt U van Bralims?" Ingrid Bergman vertolkt de rol van de vereenzaavid? en gedesillusio neerde 40-jarige vrouw Paula, die verloofd is met de onbetrouwbare zakenman Roger (Yves Montand), die steeds weer nieuwq avonturen heeft met jonge meisjes, doch steeds weer bij haar terug mag komen. Totdat zij kennis inaakt met de 15 jaar jongere miljonairszoon Philips. NED. II.: VancLvond de terugkeer van MIK op het scherm. Vanuit het concertgebouw te Hengelo treden op Gait Jan Kruutmoes, Drika, Lub bert van Gortel, Ria Valk, John ha mers en het Lowland Trio. Na het journaal presenteert de KRO de kleurige Black and White Minstrel Show. Gaste in deze groots opgezette BBC-show is Margo Henderson. Voor „Brandpunt" de avond besluit, de eerste aflevering van de nieuwe rubriek „Zelf Doen". Voor de hobr byisten zal de KRO maandelijks tips verstrekken van allerlei aard en strekking. DONDERDAG 10 OKTOBER NED. I.: Dé AVRO start het avondprogramma met een aflevering van de serie „Julia", Na het jour naal en de actualiteitenrubriek „Te- levizier" het wekelijkse toneelstuk. In „Houden Van'» gaat het over een fatale driehoeksverhouding. In het huwelijk tussen Henri en Helene zijn de partners reeds lang op elkaar uit gekeken, alhoewel zij hiervoor niet uit willen komen. De komst van de huisvriend Challenge zorgt er dan voor, dat Helene zich in de armen stort van de goed pratende Challen ge, terwijl Henri zijn jaloezie weet te vermannen om zodoende zijn vrouw te laten bewijzen, dat zij vol doende opgewassen zal zijn tegen de verleider Tot. slot de maandelijk se rubriek „Info". Een team zal pro beren om de problemen van kijkers op te lossen door de juiste instanties aan te wijzen, waarbij zij voor hulp en bijstand kunnen aankloppen. NED. II.: „Scala'' heeft vandaag de onderwerpen: internationaal agrarisch nieïiws, Van Gewest tot Gewest, de ANVV-tips, de artistie ke eveementen en het parlementaire nieuws uit Den Haag. Na het jour naal start de NCRV met een nieu we serie van het programma „Ro deo". Een aantal amateurs in de lichte muze moeten proberen niet uit het zadel gewipt te worden door de vaste jury. Via het actualiteiten programma „Hier en Nu" kovien we terecht bij Liesbéth List, en Pierre Barough, die chansons zingen, ge schreven door Pierre Barough. In het programma „Dagboek van Rem brandt'' over de bijbelse geschiede nis van Abraham. Tot slot een ge zamenlijke uitzending van CVK en IKOR dat aandacht schenkt aan de 81-jarige Jacqueline Andreoli. WOENSDAG 9 OKTOBER NED. I.: schooltelevisie 11.00 ach tergronden van de bijbel; 11.25 hier Den Haag; 11.50 einde; 17.00 het pop penhuis; 17.35 einde; 18.50 de fabel tjeskrant (kleur); 18.56 ster; 19.00 nieuws; 19.03 ster; 19.06 scala; 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 CHU: 20.30 socutera; 20.35 wet- strijd; 21.00 aimez-vous Brahms; 22.55 journaal. NED. II: 18.50 de fabeltjeskrant (kleurp 18.56 ster; 19.00 nieuws; 19.03 Mik; 20.00 journaal; 20.16 ster: 20.20 de blanck and white minstél show; 21.05 zelf doen21.40 brandpunt; 22.05 journaal. DONDERDAG 10 OKTOBER NED. schooltelevisie 11.00 hier Den Haag; 11.25 van Wilson tol Johnson; 11.50 einde'; 14.00 ontdek kingen in onze samenleving; 14.25 Walter en Connie; 14.50 einde; 18.50 de fabeltjeskrant (kleur); 18.56 ster; 19.00 nieuws; 19.03 ster: 19.06 Julia (kleur); 19.30 sportpanorama (kleur); 19.56 ster; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 televizier; 20.50 houden van; 22.05 info; 23.30 journaal; 23.00 Te- leac kijk eens wat ik zeg; 23.30 ein de, NED. II.: 18.50 de fabeltjeskrant (kleur); 18.56 ster; 19.00 nieuws; 19.03 scala; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 Rodeo; 21.05 hier en nu; 21.30 Liesbeth List en Pierre Barough; 22.05 dagboek van Rembrandt; 22.10 Jacqueline Andreoli, 81 jaar; 22.40 journaal. DEN HAAG. De minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is voornemens vandaag (dins dag) uit New York naar Nederland terug te keren, aldus heeft 'n woord voerder van het ministerie van bui tenlandse zaken meegedeeld. Waardevolle veiling van postzegelverzameling DEN HAAG, 7-10. De postzegel- verzameling van de heer H. Kohn uit Wassenaar wordt op 21 en 22 okto ber geveild ten kantore van de han delaar J. L. van Dieten in Den Haag. De kollektie heeft een waarde van naar schatting een half miljoen gul den. Ze is de grootste verzameling van uitsluitend' ongebruikte Neder landse postzegels. Op de internatio nale tentoonstelling „Amphilex" werd ze vorig jaar bekroond met een gou den medaille. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De chefs van de luchtmachtstaven van de bondsre publiek Duitsland1, België, Italië en Nederland 'die voor het aanschaffen van vliegtuigen verenigd zijn in een samenwerkingsverband, zullen van daag (dinsdag) en morgen in Müli chen bijeenkomen voor periodiek overleg. Zij zullen dan, zoals gebrui kelijk is, gezamenlijke „Starfighter problemen bespreken. DEN HAAG. Voor de uitbreiding van een heropvoedingscentrum voor meisjes te Ambohidratrimo, op het eiland1 Madagascar, heeft Nederland ini het kader van het programma tot medefinanciering van particuliere projecten ruim 100.000 gulden be schikbaar gesteld. UTRECHT. In de provincie Utrecht is weer een zekere spanning op de arbeidsmarkt ontstaan. Vooral in de sector metaal, die twee jaar geleden nog honderden arbeiders afstootte (Werkspoor en Demka), is sprake van een vrij nijpende 'behoefte aan geschoolden. UTRECHT. Het Utrechts Symfonie Orkest vertrekt hedenochtend (dins dag) per Loreley-express uit Utrecht naar Zwitserland, waar het op 9 ok tober een concert geeft in Solothurn. De Nederlandse ambassadeur in Bern zal het concert bijwonen. AMSTERDAM. Wegens verduiste ring in dienstbetrekking is aange houden de 25-jarige R. P. uit Am sterdam. Als filiaalhouder van een groot levensmiddelenbedrijf zou hij het laatste halfjaar in totaal f 8.800 uit de onder zijn beheer staande safe hebben ontvreemd. AMSTERDAM. President El Hadlj Diord Ham ami. van de republiek Ni ger heeft met een grote delegatie uit verschillende Afrikaanse landen een kort bezoek gebracht aan Amster dam. WORMERVEER. In het Juliana- ziokenhuis, 'te Zaandam is de 58-ja- fige A.. J. A. Kramer uit Wormer- veer overleden aan verwondingen, die 'hij opliep, toen hij zaterdag avond op zijn bromfiets geen voor rang verleende aan een automobilist. De man viel met zijn hoofd op de trottoirrand en liep daarbij ernstig hersenletsel op. ROTTERDAM. De 33-jarige mon tage-bankwerker Alfred Böhm uit S'téin bij Neurenberg (Did.) is tij dens zijn werk in het Bot'lekgebied in Rotterdam zeer ernstig gewond geraakt en kort daarna overleden. DEN HAAG. Bij Koninklijk Be sluit is met ingang van 16 oktober a.s. benoemd tot adjudant van Hare Majesteit de Koningin, luitenant- kolonel H. van Oordt. Hij zal kolo nel J. Ph. van Diepembrugge opvol gen, die met ingang van genoemde datum is benoemd tot adjudant in buitengewone dienst van Hare Ma jesteit de Koningin. KOREAN DE VERSCHRIKKELIJKE 54. Moeizaam krabbelt Ramar overeind. „Denk aan uw wond!" waarschuwt Aram hem, doch de kleine man haalt de schou ders op. Zwijgend staart hij enkele ogen blikken raar zijn verslagen vijand. Dan di'aait hij zich abrupt om en steekt Aram de hand toe. „Dat was een machtig stuk werk", mompelt hij: „Ik dank u!" Aram weet niet goed wat hij! zeggen moet. „Kunt ge rijden?" vraagt hij, „of zal ik u vóór mij op mijn zadel nemen?" De dikzak grijnst. „Het is slechts een schaafwond", zegt hij. „Laat ons verder gaan!" Aram helpt hem opstijgen en, een tijd lang rijden ze zwijgend voort. Ramar schijnt diep in gedachten verzonken. Met geen enkel woord rept hij meer over het gebeurde. Maar plotseling houdt hij zijn rijdier in en grimmig zegt hij tot Aram: „Geef mij het losgeld en ga er vandoor! Ik zal wel iets verzinnen tegenover Korban!" lïij maken ons druk over de prijs van Uw jas. Drukken ook de prijs van die jas: 89,— Dat is een behaaglijke prijs voor een behaaglijke Terlenka jas (met vaste borgvoering, dus erg I Het staat zwart op wit gedrukt en wij kunnen dus niet meer terug: U eigenlijk ook niet. ZIERIKZEE, HAVENPLEIN 11, TEL 01110-2890

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 10