Fusie waterleidingmaatschappij met „Midden-Zeeland" een feit STREEKNIEUWS AGENDA Ontploffing en brand op jacht in Nieuwe Haven Zierikzee Scheiding tussen gereformeerden te Brouwershaven voorbij Oud-leerlingen Hotelvakschool beleefden feestelijke reünie Aandeelhouders van eigen bedrijf" op Schouwen-Duiveland namen „afscheid" ZIERIKZEE, 5-10. De N.V. Waterleiding- Maatschappij „Schouwen-Dui veland" is officieel ontbonden en - na een vlot verlopen integratie-periode - met „alle lasten en lusten" overgedragen aan de N.V. Waterleidingmaat schappij „Midden-Zeeland" te Goes. Na een bestaansperiode van veertig door veel technische, administratieve en zakelijke zorgen gekenmerkte ja ren viel het definitieve fusie-besluit vrijdagmiddag tijdens de in „Mondra- gon" gehouden aandeelhoudersvergadering. Zoals bekend gingen reeds eer der de gemeenteraden op Schcuwen-Duiveland met de plannen akkoord, nadat de aandeelhouders in decembc-r 1967 in principe al tot fusie hadden besloten. Het einde van het „eigen bedrijf" kreeg Schouwen-Duiveland vrijdag middag dan ook gepresenteerd in de vorm van een formaliteit, al was er uiteraard bij deze gelegenheid alle aanleiding voor een „afscheids woord" door de voorzitter van de Raad van Beheer, burgemeester D. W. Kastelein, die o.a. herinnerde aan het feit dat de maatschappij op 3 ju ni 1930 begon met de watervoorzie ning van het eiland. Het was die dag Paardenmarkt in Zierikzee en bij die gelegenheid werd ook de fontein bij het Kraanplein in werking gesteld. De „waterleiding" stond aan het begin van een bewo gen geschiedenis. De moeilijkste ja ren speelden zich af rond waters nood en oorlogstijd. In februari 1945 werd de watertoren door de bezetter vernietigd. De voorzitter herinnerde ook aan 't vele werk dat moest; wor den verricht gedurende de wederop bouwperiode na de oorlog. Grondlegger en promotor van de maatschappij was het lid van Ged. Staten de heer A. v. d. Weijde. Een bekend directeur tijdens de moeilijke jaren was de heer Scheuerman, die werd opgevolgd door de directeur ir. J. L. van Sloten. Eén zaak van groot belang bleef de afgelopen veertig jaar vrijwel onveranderd: de kwaliteit van het water welke altijd, aldus de voorzitter, onbetwist is geweest. Burgemeester Kastelein herinner de aan de ingebruikneming van de nieuwe kantoor- en ma.gazijngebou- wen te Zierikzee: „Ik hoop dat voor het fraaie complex een goede be stemming gevonden kan worden zo dat de gebouwen een sieraad voor Zierikzee zullen blijven." Woorden van dank sprak de voor zitter tot de leden van de Raad van KNVB. Zuid I. 3e klas D. Meto-Zierikzee 2-3; MOC'17-Steen- bergen 2-3; Steen-Vogelwaarde 0-0; S C. Gastel-Goes 2-2; Grens wach- ters-Breskens 2-1; Hontendsse-Dos- ko 1-0. 4e klas H Renesse-Biervliet 0-4; Clinge-RCS 1-4; Sluiiskil-Walcheren 3-2; HW '24-Corn. Boys 4-0; IJzen'dijke-Koe- wacht 0-1. Reserve 3e Idas C. Zierikzee II-Meto II 1-1; Gees II- Com Boys II 5-2; RCS II-Vlissin- g'en III 3-7; Steenbergen II-Alliance II 1-2. Af-edeling Zeeland. Zondagcompetitie. Ie Idas. Lewed. Boys-Domburg 2-0; Luotor- VOETBAL Bij het afsluiten van de eerste speelhelft zal geen der aanwezigen hebben vermoed dat de duinbewo ners zo'n gevoelige afstraffing zou den krijgen. Voor de rust was er van enig krachtsverschil totaal geen sprake. De verdediging greep her haaldelijk goed in, waardoor de voorhoedespelers van Biervliet praktisch geen kans kregen om ge vaarlijk te worden. De voorhoede van de duinibewo- ners, 'die een nog al onsamenhan gende indruk maakte, wist zich des ondanks zelfs eniige goede scorings kansen te scheppen. Door gebrek aan doorzettingsvermogen en inzicht leverden deze evenwel niets op. Te kenend' voor de voorhoede was het wel dat het eerste goede schot, na •ruim 20 minuten spelen door de midldenveldspeler Geleijnse werd •gelost. Alleen als Goossens, nog de beste man in de rood-witte aanvals- linie, het leder in zijn bezit had dreigde er gevaar voor de Biervldet- veste. Bij zijn medespelers ontbrak het evenwel steeds weer aan de no dige aktivlteit om hiervan te profi teren. Na de hervatting was het snel bekeken toen G. Gernaert in de 12e minuut van een foutje in de Renes- se-verdediging wist te profiteren 0-1. De verdediging wilde hierna de aanval nog meer steun gaan verle nen wat uiteindelijk nootlottig werd. W. de Regt kreeg hierdoor in de 15e minuut een niet te missen kans, wat 0-2 betekende. Geleijnse kopte hier na uit een hoekschop rakelings over de lat, wat naar later bleek het eni ge gevaarlijke moment in de 2e helft voor het Biervliet doel was. In de 38e minuut maakte W. de Regt er ZIERIKZEE, 5-10. Rond half elf zaterdagavond, vond een ontploffing plaats aan boord van het 7 meter lange polyester jacht „Mer Gasperd", gelegen aan het steiger in de Nieu we Haven. Aan boord van het Bel gische jacht bevonden zich twee stu denten van de Leuvense universiteit. Zrj liepen vrij ernstige verwondin gen op, als gevolg van de na de ex plosie ontstane brand. Gewond werden de 25-jarige uit Leuven afkomstige C. P. H. P. C. en d'e 18-jarige Parijzenaar E. F. R. R. C. Vrijwel onmiddellijk na de ont ploffing vrat het vuur zich vast in Beheer tot de vertegenwoordigers van de aandeelhouders en tot het personeel voor het vele werk dat werd verricht. In 't bijzonder richtte de voorzit ter woorden van dank en waarde ring aan het adres van de directeur ir. Van Sloten, die na de waters nood van 1953 belast werd met de leiding van het bedrijf. „U bent er in geslaagd in die moeilijke jaren de zaak weer goed te laten verlo pen" aldus burgemeester Kastelein. De heer Van Sloten kreeg een aqua rel van een Schouws duinlandschap aangeboden als blijvend aandenken. Burgemeester Kastelein consta teerde verder dat de voornaamste achtergrond van het fusiebesluit ge vormd wordt door een belangrijke zaak voor de toekomst: de veiligstel ling van de watervoorziening voor geheel Zeeland. Ik ben er wat dit betreft van overtuigd dat de belangen van de consument op Schouwen- Duiveland door het nieuwe bedrijf ten volle zullen worden behartigd, aldus de voorzitter, die eerder in zijn overzicht de invoering van een nieuw uniform tarief had aangekondigd en wel per 1 januari 1969. De mogelijkheid bestaat dat de nieuwe taiieven voor de gezamen lijke gebruikers van Schouwen-Dui veland op jaarbasis het eerste jaar een verlaging zullen gaan betekenen van f 90.000,Na dat eerste „goed kopere" jaar zulten naar verwacht werdt de tarieven hoger worden, maar het staat intussen wel vast dat het water in de verdere toekomst voor Schouwen-Duiveland zeker niet duurder zal worden, gerekend naar de huidige tarieven. De voorzitter gaf een toelichting op cl;eze zaak naar aanleiding van des- Hoofdplaat: 4-4; Schoondijke-Noor- mannen 4-0; Zeelandia-Patrijzen I-0; Robur-Hulsterloo 2-5. ^Reserve le klas Middelburg IV-Renesse II 4-4; Ter- neuzen III-Wailcheren II 2-1; Vogel waarde li-Zeeland Sport III 6-2. 2e klas B. D.F.S. II-'s Heer Arendskerke III 4-2; Zierikzee III-Zonnemaire 0-3; Dreischor-Harusweertse Boys II 2-1; Corbgene-Kwadendammc 5-3; Krui- mingen-Goes III 1-2; Domburg II- Lucto-r II 2-0. 3e Idas D. SVOWK-Robuir III 6-1; Zonnemaire II-Hainsweertse Boys III 0-0; Pa trijzen III-Dreischor II 2-3; Gort- gene II-Vol harding 0-4; Kwaden- damme II-Goes IV 2-12. na een solo 0-3 van waarna A. v. d. Meijer in de allerlaatste minuut nog kans zag de eindstand op 0-4 te be palen. Als Renesse in de komende ■maanden niiet van plan is in de hoek terecht te komen waar de slagen vallen zullen vooral de voorhoede spelers er goed aan doen hun con ditie wat beter op peil te brengen. METO—Zierikzee 2—3 Na twee nederlagen uit tegen Dosko en Steenbergen is het Zie rikzee gelukt met de volle winst uit Hoogerheide naar huis terug te ke ren. De róód-zwarten verdienden deze overwinning ten volle door het aanzienlijk toeter voetbal dat zij in deze wedstrijd demonstreerden. Bij; de thuisclub moest men het in hoofdzaak hebben van het harde werken van haar spelers. Technisch stak het spel van Zierikzee hier be langrijk boven uilt. In de 10e minuut slaagde Zierikzee erin de leiding te nemen door Henk Vermeulen, die na een verdediger te hebben gepas seerd het leder over de uitgelopen doelman in het net schoot 0-1. In de volgende 10 minuten zag hét er niet rooskleurig voor de bezoekers uit daar F. Kamps er met twee •treffers in slaagde Meto een 2-1 voorsprong te geven. Verder liet Zierikzee het evenwel niet komen, waardoor d'e rust met ongewijzigde stand aanbrak. Reeds 5 minuten na de hervatting slaagde Henk Vermeulen er met een uitstékende kopbal uit een hoek schop ini de balans 'in evenwicht te brengen 2-2. Zierikzee bleef hierna hel beste van het spel behouden. In de 16e minuut werd Kees Lodewijk het jacht. Vruchteloos werd door snel aanwezige helpers gepoogd de brandhaard met zeewater te blussen. Soms leek het er wat op, maar dan wonnen de vlammen weer snel ter rein. Boven de Westhavendijk hing een dichte rookwolk. Snel gesmoord Vrijwel onmiddellijk na de explo sie loeide de brandsirene. De brand weer was snel ter plaatse en statio neerde zich op het Luitje. Een en kele brandweerman repte zich met een z.g.n. poederapparaat naar het brandende jacht en één bus bleek betreffende vragen, gesteld door de vertegenwoordigers van aandeelhou ders, de heren S. A. Jumelet en v. d. Klooster. Waterverbruik stijgt Uit door de voorzitter bij de aan vang van de vergadering verstrekte cijfers bleek dat het waterverbruik op Schouwen-Duiveland nog steeds toeneemt. De stijgingspercentages van de laatste jaren zijn als volgt: 1962 - 2.4 °/o1963 - 4,5 "/o; 1964 - 4,3 °/o; 1965 - 7,4 1966 - 9,4 1967 - 9,8 en 1968 in de drie eerste kwartalen 8,7 °/o. Het waterverbruik is zelfs sterker toegenomen als werd verwacht volgens een prognose van 1963. Er wordt gewerkt aan een nieuwe prognose, waarbij rekening gehouden wordt met de toenemende recreatie. Het aantal aansluitingen bedraagt 9111, het aantal geplaatste meters 8809. In 1967 werden 352 nieuwe aansluitingen tot stand ge bracht, waarvan er 200 zomerwonin gen betroffen. Wegens corrosie zul len 3000 aansluitingen moeten wor den vernieuwd. Er zijn nog altijd 80 onbemeterde percelen, waarvan 66 in Zierikzee. Het bedrijf boekte over 1967 een winst van f 24.600,Voor het eerst sedert 1943 werd dat jaar niet meer met verlies gewerkt. Behalve de ja ren 1962 t/m 1965 leverden alle an dere jaren vei'liezen op. In 1968 kun nen echter, aldus werd medegedeeld, alle andere verliezen worden 'ge dekt. De voorzitter wees in dit ver band op het feit dat destijds door de gemeenten in de verliezen van het bedrijf werd bijgedragen. De vlot verlopen opheffing van de waterleiding mij. „Schouwen-Duive land" betekent dat hier de bereid heid bestend om een bijdrage te le veren aan de veiligstelling van de totale Zeeuwse watervoorziening. Eén woord van waardering voor deze bereidheid sprak namens het college van G.S. gedeputeerde A. J. Kaland. Schouwen-Duiveland heeft positief meegewerkt aan de noodzakelijke krachtenbundeling om de watervoor ziening zo goed mogelijk te houden, aldus de heer Kaland, die zijn ver trouwen uitsprak in de mogelijkhe den van het grotere geheel. Ir. T. Verheul te Goes, directeur van de waterleiding mij. „Midden- Zeeland", was erkentelijk voor de prettige maar niettemin zeer zake lijke wijze waarop de fusie tot stand kon worden gebracht. 'bannen de beruchte lijnen ondéruit gehaald, wat Meto op een strafschop kwam te staan welke onhoudbaar door Toon van Tiggelhoven werd ingeschoten 2-3. Zierikzee hield hierna het heft in handen wat hen twee puntjes opleverden. DE SPORTTOTO DEN HAAG, 6-10. De cijfers van Sporttoto 8 van dit weekeinde zijn: Deelnemers 895.419. Inleg f 1.944.846. Pr ij zenbedrag f 875.180. Eerste en derde prijs f 262.554. Tweede en vierde prijs f 175.036. Er waren zondagavond zes mel dingen met 13 goed vooi'spelde uit slagen binnengekomen. KORFBAL Toch microkorfbal op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - De Schouwen-Dui- velamdse Korfbal Bond is - zo ver nemen wij - toch nog van plan om deze winter een mdcrokorfbalcom- petitde te laten draaien. Op vrijdag 1 november a.s. wordt de Najaars vergadering van de S.D.K.B. gehou den en tijdens deze vergadering zal d'e afgevaardigden van- de diverse verenigingen de mogelijkheid wor den gebeden om voor de micro-com petitie in te schrijven. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden", Kampioenschappen. Viitesse Hok. 1. Feleus-Westenbrugge 1894 p.; 2. M. Wesdorp 1663 p.; 3. Jac. Snijders 1587 p. Vitesse duif. 1. H. Merle, ring no. 316804, 786 p.; 2. Gebr. Wesdorp, ring no. 316341, 750 p.; 3. Jac. Snijders, ring no. 433708, 619 p. Midfond Hok. l.W. Blom, 2685 p.; 2. Feleus-Wes tenbrugge, 2409 p.; 3. F. D. Hille- brandi, 2244 p. Mi'dfond duif. 1. H. Merle, ring no. 316804, 1141 p.; 2. W. Blom, ring no. 257227, 1112 p.; 3. W. Blom, ring no. 433001, 1025 P- Fond Hok. 1. L. Fonteine, 1060 p.; 2. J. C. Wesdorp 926 p.; 3. W. Blom 763 p. Fond duif. 1. Jac. Dekker, ring no. 433895, 476 p.; 2. L. Fonteine, ring no. 2014473, 349 p.; 3. L. Fonteine, ring no. 516925, 347 p. Scheepvaartberichten Camdtia, 5-10 800 m. NO Sombrero. Koren-ia, 4-10 100 m. ZO Saigon. Esso Amsterdam, 5-10 vertr. New York naar Aruba. Vitrea, 5-10 aank. Lagos. voldoende om het vuur te smoren. Water behoefde er verder niet meer aan te pas te komen. Vele honderden waren getuige van deze snelle blus sing. De gewonden waren direct al over gebracht naar het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis. Zij waren tevoren per auto uit Leuven gekomen, om zich op het jacht te installeren. De ontploffing deed zich voor toen men een stormlantaarn wilde aansteken-. Het is zo goed -als zeker dat de ruim te -gevuld was met benzinedamp. Het jacht moet ai-s verloren worden be schouwd. HAAMSTEDE Auto in de sloot Vrijdag j.l. reed in de Luchten- burgse weg te Haamstede een auto, een Renault Oud ine in de naast de weg lopende sloot. De auto werd be stuurd door de eigenaar, de heer N. J. S! uit Noordgouwe. De oorzaak moet gezocht worden in een te snel cc ruigeren om uit een slip te gera ken. De bestuurder kwam er met een nat pak goed van af, doch de auto liep veel schade op. Een -kraan- wagen. van Gebr. de Jonge uit Zie rikzee zette 'de wagen weer op de weg. Daar de motor geen schade op liep, was het mogelijk om de thuis reis te aanvaarden. BURGH De zilvermeeuwen excursies Met het besluit van 'de gemeen teraad van Westerschouwen om de Adr. v. d. Weijdeweg op verzoek van de Waterleiding mij. „Schou wen-Duiveland" voor het verkeer af te sluiten behoorden tevens de ex cursies naar de broedgebieden der zilvermeeuwen tot het verleden. Naar wij van de zijde van het Vo gelwachttoestuur vernemen zal voor deze excursie voorlopig een uitzon dering gemaakt worden zodat voor L969 een doorgaan van deze, duizen den vreemdelingen trekkende avond wandeling, gerechtvaardigd mag worden. SIRJANSLAND Bejaarden zagen filmvoorstelling in Bruinisse De 'leden van de bejaardensocië- teit hebben een bezoek gebracht aan BROUWERSHAVEN, 6-10. Aan de sind9 5 april 1946 bestaande schei ding tussen de gereformeerden te Brouwershaven komt een einde. De Gereformeerde Kerk synodaal en de Gereformeerde Kerk vrijgemaakt hebben nl. besloten zich weer te her enigen. Zondag 6 oktober was de laatste „scheidïngsdag", want zondag 13 oktober wordt de hereniging een feit. Predikant van de Gereformeerde ZIERIKZEE, 5-10. V.O.L. stond er vrijdagmorgen met grote letters boven de ingang van „Mondragon" geschreven. De letters bedoelden niet dat er in het genoemde restaurant niemand meer bij kon, maar duidden op de reünie van de Vereniging- van Oud Leerlingen van de Hotelvak school. Vol was het overigens wel in de foyer waar de ongeveer 150 reu- nisten bijeen kwamen om de jaar lijkse bijeenkomst met studiegenoten te „vieren". Een commissie had een program ma „met verrassingen" opgesteld. De eerste kwiam al direct bij de ont vangst toen bij het kopje koffie Schouwse - klederdracht - meisjes kwistig warme palingbroo'djes uit deelden. Nadat ond'er een apéritief de belangrijkste nieuwtjes met el kaar wai-e.n uitgewisseld ging het ge zelschap naar „Concordia" waar een Zeeuwse mossellunch klaar stond. Zierikzees' draaiorgel „Neptunus" was daar om 'een vrolijk muzikaal „smakelijk eten" te wénsen. Voordat men aan de grote dam pen berden mossels begon, kwamen niemand minder dan de mosselprin ses en Neptunus (in burger) zelf toe zien hoe de produkten uit de zee in de smaak vielen. De heer H. Schot vertelde hoe de mosselzaadjes, zo groot als speld eprikj es, tot volwaar dige mosselen groeien en legde uit op welke wijze ze dan door de vissers werdén gevangen. Hij hoopte dat het gezelschap restaurateurs een goedé de filmvoorstelling te Bruinisse, waar o.m. een film van het 500-ja- ri-g bestaan van Bruinisse werd ver toond. Verschillende autobezitters zorgden voor gratis vervoer, een geste die door het bestuur en de bejaarden zeer op prijs werd gesteld. BRUINISSE Drukte in vluchthaven In de vluchthaven heerste zondag een ongewone drukte. Schepen met mijnsteen geladen, kwamen aan en met behulp van een drij vende kraan werd de steen overgeladen op sche pen en bakken, die -met hun lading naar de dijkval te Stavenisse v'oer- ren. Ook bij Scharend'ijke gereed liggende mijnsteen werd hiervoor gebruikt. In totaal moet 10.000 ton mijnsteen werden getransporteerd', zodat- 'de drukte in de vluchthaven voorlopig nog wel aanhouden zal. DEN HAAG. De president van Niger. Diori Hamani, en zijn echtge note, mevrouw Diori, zijn zaterdag avond per trein uit Parijs in Den Haag aangekomen voor een officieel bezoek, dat tot 10 oktober a.s. zal du ren. De trein arriveerde tien minu ten later dan was vastgesteld. UTRECHT. De 75-jarige M. Kool en zijn 80-jarige vrouiw G. KoolT Gaasbeek uit Utrecht zijn in hun wening aan' het Ondiep overleden aan kolendampvergiftiging. De klep van een kolenkachel was waarschijn lijk niet goed gesloten, waardoor de giftige kolendamp in de kamer te recht kwam. Kerk vrijgemaakt is ds. J. Keizer. Hij was één der ondertekenaars van de zgn. „open brief" in verband met actie van en tegen de Groninger pre dikant ds. Van der Ziel. Als gevolg van deze ondertekening kwam ds. Keizer in conflict met de meerdere vergadering in de classis Middelburg in het voorjaar van dit jaar. De procedure Het besluit om terug te keren tot de Gereformeerde Kerk is genomen propaganda voor het produkt zullen maken. Deskundig liet de mossel prinses daarna 'de eersite mosselen in de keel glijden van de voorzitter van Maandag 7 oktober Zierikzee Mondragon, bovenzaal, 2-4 uur, spreekuur handwerkcommissie Plat telandsvrouwen. Zendelingen vennoord in West-Irian DJAKARTA, 5-10 Een Australi- sche en een Amerikaanse zendeling •zijn vorige week in een afgelegen gebied, ver ten zuiden van Soekar- napoera, door leden van een stam gedood. Dit heeft een zendingsfunc tionaris, V. L. Neigenfind, thans in Djakarta meegedeeld. Het zijn de 52-jarige AluSióra'tiÖh Sflanjtey Dale en de 36-jarige Philip Master, die, cp weg van het ene dorp naar een ander, werden aangevallen. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 7-10. Totaal aan gevoerd 1512 stuks vee, t.w. 1080 runderen en 432 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen:: prima 1" 4,70-5.10, lé f 4,15-4,60, 2e f 3,60-3,95, 3e f 3,45-3,55. Stieren f4,25-4,85. Worstkoeien 1' 3,40-3,50. Slachtvarkensprima geen notering, le f 2,36-2,40, 2e f 2,33-2,35, 3e f 2,30- 2,33. Slacht/Beugen f 1,90-1,95. Zwa re varkens f 2,00-2,10. Runderen: aanvoer korter, handel flauw, prijzen onveranderd bij vori ge week. Varkens: aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen even lager. met slechts twee stemmen tegen en één enthouding De tegenstemmers overigens waren niet zozeer tegen de hereniging, maar tegen de ge volgde procedure Aan de leden van het kerkgenootschap is nl een uit voerig rondschrijven gericht De te genstemmers evenwel hadden liever een gemeentevergadering belegd wil len zien om over deze zaak te spre ken. In tussen is aan eeru zeer ongewenste scheiding een einde gekomen. Bui ten Brouwershaven zijn er op Schou wen-Duiveland destijds geen vrijge maakte kerken geïnstitueerd. de V.O.L., de heer G. van Nieuw- kuyek. „Zwarte fietsenplan" Het volgende programmapunt: een boottocht over d-e Oosterschëlde, waaraan voorafgaande het „zwarte fietsenplan". Dat betekende voor de heren een inspannende wielerwed strijd vanaf het Havenplein naar „De Val" waar de boot lag te wachten. Vijftig vrijwilligers trokken dé on misbare attributen aan: een zonne- klep en origineel rennersshirtje, aan geboden door een bekend Nederlands biermerk met het opschrift „Dit is de man. enz. De renners werden vooraf gegaan', zoals dat hoort, door auto's met wed strijd-leiding, jury en reclamewagens. Ook de bezemwagen ontbrak niet. Het zag er dus allemaal nogal echt uit. Zo trok de wielerkaravaan een ererondje door Zierikzee, wat ver wonderd gadegeslagen door de inwo ners. De race naar „De Val" zette in een rustig tempo in. Slechts de laat ste 500 meter verliep in een sprint. Het parcours leidde over modderige weggetjes zodat de renners bespat en besmeurd aan de finish verschenen. Inmiddels waren daar ook de dam,es gearriveerd die de prestaties van hun. sportieve echtgenotes aanmoe digden. Met een zeer grote voor sprong op zijn naaste concurrenten ging de heer G. van d'er Veen als eerste over de eindstreep. De heren De Jong en Van Royen werdén twee- dé en derde. De bezemwagen deed ook nog dienst: een lékke band en een afgelopen ketting waren dé pech-brengers. De winnaar kreeg de overwin- ningskus van de mossel,prinses en daarmee was een amusant wieler- festijn ten einde. De reünie-dag werd afgesloten met een diner dn hotel „Brittannia" in' Vlissingen, waarna tot in de vroe ge uurtjes werd gefeest. De renners voor de beurs, gereed, voor de start. (Foto's Zierikzee sche Nieuwsbode) SPORT EN WEDSTRIJDEN Renesse kreeg thuis afstraffing van Biervliet: O—l Hereniging van kerken op 13 oktober a.s. Wielerkaravaan door Zierikzee De mosselprinses steekt de eerste mosselen toe aan de voorzitter van de V.O.L., de heer G. van Nieuwkuyck, die graag toehapt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2