morgen ,opent *Jêmitta\ daplifks 'n goede portie vlees Aj Bronchi lef ten Zierikzee presenteert zich 8 nov. op Wereldstedenbouwdag LAATSTE NIEUWS STREEKNIEUWS AGENDA ^m,ESOa4O^ WHISV^ VOETBAL Advertentie jax schakelt Neurenburg uit voor tweede rondte Advertentie j Hoes+drank in tabletvorm.95ct AMSTERDAM. 2-10. In belang rijke wedstrijden is Ajax een ploeg, die uit kleine onverwachte kansen schitterende doelpunten kan produ ceren. De overwinning van 5-1 op Liverpool kan nog niet vergeten zij", de ene mogelijkheid, die Cruyff in Neurenberg verzilverde moet nog vers in het geheugen liggen. De vier doelpunten, die Ajax woensdagavond tegen Neurenberg maakte, waren een nieuw bewijs van het gevoel voor de scoringsrijke positie dat de Amster damse aanvallers hebben. Neurenberg, goed begonnen, werd uitgeschakeld voor de tweede ronde van de Europese beker door Ajax, dat met 4-0 minder het krachtsver schil in het veld, dan het kwaliteits verschil tussen de spelers individu eel accentueerden. Neurenberg de monstreerde een discipline vair de degelijke vakman, Ajax toonde de grilligheid van het genie. De vakman kan soms bekoren, het genie kan ir riteren of verbijsteren. Neurenberg dat uiterst fatsoenlijk voetbalde - scheidsrechter Adair heeft het geen moment moeilijk gehad - weid niet geïrriteerd, maar verbijsterd. En te gen zo'n ploeg zijn de Ajecieden toch ook weer meer dan voldoende vak mensen om de schrik van de tegen stander uit te bouwen tot een pani sche angst, waarin het zo gemakke lijk is zijn slag te slaan. Ajax heeft dat tenslotte vier keer gedaan, en daarmee werden de bange voorspel lingen van Max Merkel laat in de tweede helft een voor hem afschu welijke werkelijkheid. INGEZONDEN STUKKEN De Lieli t boei-ak l i v i lei ten Het wordt door ons zeer op prijs gesteld dat de programma's betref fende het nieuwe clubseizoen: van del „Lichtboei" zo goed is ontvangen. Veel kinderen en ook ouders, door hun kinderen te sturen, gaven aan onze oproep gehoor om deel te ne men aan de verschillende clubs. Vele clubs, zijn ook behoorlijk bezet. Toch willen wij nog voor de volgende clubs uw extra aandacht vragen. Ie De Kindercrèche. Plet is de bedoe ling dat deze kinderverblijfplaats zo goed1 mogelijk gebruikt wordt. Er is niet alleen de mogelijkheid dat de kinderen de gehele week komen. Maar ze kunnen ook voor 1 of 2 enz. morgens per week gebracht worden. Gok als li b.v. boodschappen moet doen kunt u cle kinderen bij ons brengen. 2e Emailleren is een heel bijzondere bezigheid die u veel plezier en vol doening kan schenken. Er zijn nog wat plaatsen open voor dames en he ren boven de 15 jaar. Dinsdagavond om 8 uur. 3e Woensdagmiddag 2 uur de Kin derspeeltuin voor kinderen van. 4-6 jaar. 4e We willen graag jongelui boven de 15 jaar en ook ouderen in de gele- de gezellige vakbeurs voor het gezin! Voor de komende 12 dagen neemt Femina weer bezit van Rotterdam. Femina heeft dit jaar als thema "elek triciteit" en biedt u naast duizend-en-één nieuwig heden, attractieve stands en interessante demon straties. Dit alles en nog veel meer vindt u op deze 21ste (meerderjarige) Femina. Gezellig met z'n allen er naar toe... een Femina die u niet mag missen. Belangrijke manifestaties en demonstraties, o.a.: ESTEC-RUIMTEVAART-ONDERZOEK WONEN 1969«Sphinx-Sanitair-show* de grote miniatuur spoorbaan "uit de brand ben je" bakkerij in werking moderne mensen wonen in moderne keukens voorlichtingsstands van J het G.E.B. medici en sportmensen hou den spreekuur enz. enz. De eerste honderd bezoekers(sters) worden extra verwelkomd met het traditionele Femina-lepeltje. Entree f 2.50 Kinderen f 1.50 genheid stellen hun ideeën op papier te zetten. Daarom hebben we op woensdagavond 8 uur een speciale avond belegd waar men kan schilde ren op eigentijdse wijze en naai' ei gen inzicht. 5e Leerbewerken is een geliefde be zigheid en bovendien kun je van leer mooie gebruiksvoorwerpen maken. Er zijn nog wat plaatsen open voor jongelui vanaf 10 jaar op donderdag avond om 7 uur. 6e Om dezelfde tijd, op dezelfde dag linoleumdruk. Een nieuwe club in de „Lichtboei" waar ook nog een paar plaatsen open zijn voor jongens en meisjes vanaf 10 jaar. 7e Volksdansen. Op donderdagavond Gemeenteraad Zierikzee en belendend perceel Restauratie van Waag ZIERIKZEE, 1-10. Op de vergadering van de gemeenteraad, onder voor zitterschap van burgemeester D. W. Kastelein is meegedeeld - zulks als reactie op een eerder gedane suggestie door de heer De Beer - dat Zierikzee zich op de Wereldstedenbouwdag (8 november) in het Gravensteen zal presenteren met een tentoonstelling, waarop belangrijke dingen zijn te zien, die betrekking hebben op de bouw te Zierikzee, als de. bestemmingsplannen, de woningbouwplannen, een maquette, het bejaardencentrum e.d. Uit de ingekomen inlichtingenstatistick van V.V.V. blijkt dat 2024 inlichtingen zijn verstrekt in het afgelopen seizoen. G.S. verleenden goedkeuring aan het raadsbesluit tct verkoop van de Wilhelminabarak aan de heer M. Boogaart te Nieuwcrkerk. Hoewel het saneringsplan in zijn oorspronkelijke vorm niet zal worden uitgevoerd, maar deel gaat uitmaken van een veel grotere stads- ccnceptie,' zal niettemin een exploitatierekening voor het saneringsplan wor den gemaakt, teneinde een bijdrage van het Rijk te kunnen ontvangen. HefpÉindje "Paternostérstraat 6 zal worden verkocht aan de heer P. J. Beuzenberg. Het betreft het pakhuis- je naast de (hoek)zaak Hage. Het pakhuis je behoorde destijds tot de aankoop van panden van de heer M. Doel.em.an, maar heeft voor eventuele straatverbreding (deze zaak is nog in studie en rigoureuse doorbraken zijn niet te verwachten. Red.) geen betekenis. Vandaar de verkoop, waarmede de raad akkoord ging. De leden van de Woonruimtecommissie en de plaatsvervangende lden wer den herbenoemd. In de vakature C. J. Schot werd voorzien door benoeming van de heer L. Quant, die aftreedt als plaatsvervangend lid en wordt vervangen door de heer C. Llnders. Overeenkomstig de bedoeling van de minister wordt het minimumloon voor het gemeentepersoneel - even als voor het rijkspersoneel - opge trokken tot f 585,-. De raad ging ak koord een garantie van een geldle ning voor de toenmalige Waterlei ding Mij Schouwen-Duiveland, over te hevelen naar de gefuseerde maat schappij „Midden-Zeeland". Woningen Rode Dorp Op de plaats van twee houten schuren zullen aan het Rode Dorp zes woningen verrijzen, waarvoor een grond op per vlakte nodig is van 1494 m-. Er komen bij het complex ook negen garages. De voorzitter deelde mede dat - in verband met de prijs - G.S. hebben besloten het bouwvolume voor 1968 terug te ne men en door te schuiven naar 1969, in welk jaar 20 woningwetwonin gen zullen worden gebouwd. De bouw van de Rode Dorp-woningen kan in januari beginnen. Besloten werd voorschotten uit de gemeente kas te verlenen voor de grond-fin am- ciering; en „Beter Wonen" een jaai*- lijkse bijdrage te verlenen in het te kort op de exploitatie der woningen en subsidie aan het rijik aan te vra gen. De raad ging verder akkoord met een voorstel tot garantieverle ning voor een geldlening i.v.m. de bouw van een partikuliere woning door de Bohan. Restauratie partikuliere woningen Hierna volgde goedkeuring van al le aangevraagde subsidies in de res tauratiekosten van partikeliere wo ningen, respektievelijk van do he ren A. Smallegange, A. Holm, J. Buyse, B. L. van Velthoven, J. G. Simmers, D. Joppe, dr. mr. H. P. Schaap en H. de Jonge, de laatste voor restauratie van de panden Nieu we Haven 143-145, zijnde 10 van de subsidiabele kosten of f 2400,-. De heer De Boer informeerde of de tijdstippen van uitbetaling samen hangt met het indienen van de aan vraag. Dit bleek het geval. De voor zitter deelde mede dat aan de rijks- overheid wordt gevraagd het subsidie voor partikuliere restauraties te wil len verhogen tot f 50.000. 't Rijk four neert voor partikulieren dan 30 °/o, de gemeente eveneens 30 °/o en de pro vincie 5 °/u. In dé praktijk blijft wat de uitkeringen aan de partikuliere restaurateur's betreft, de zaak gelijk. De gelden voor 1968 en 1969 zijn reeds opgebruikt. Er zijn zelfs al aanvragen, die verschoven moeten worden naar 1970 en 1971, zodat de partikulieren tot zolang de zaak zul len moeten voorfinancieren. Restauratie Waag Tot lid van het algemeen bestuur van de districtsschool artsendienst werd benoemd mr. K. A. Keuning en tot plaatsvervanger burgemeester Kastelein. Hierna werden een aan tal begrotingswijzigingen goedge keurd. Ze hebben betrekking op de voorlopige slotwijziging van de ge wone dienst, t.b.v. de herbouw van de Waag en het afvoeren van niet gebruikte gelden van de kapitaals- dienst. De Waag zal fraai worden geres taureerd, evenals een ernaast gele gen huisje. Samen wordt het onder komen voor de financiële afdeling van de gemeente. Behalve stadsverfraaiing ontstaat het voordeel dat het publiek de par terre gelegen ruimten gemakkelijker kan bereiken. In verband met hun respektievelijke benoemingen tot eerste conrector en leraar in vas te dienst (derde graad) en tot tweede conrector in vaste dienst (eerste graad) van de Rijksscholengemeen schap „Prof. Zeeman", werd eervol ontslag verleend aan de heren W. Donker en E. Leeflang. 8 uur voor jongens en meisjes boven de 13 jaar. Geen boerendansen, geen geklos maar vrolijke, vlotte dansen die iedere jongen en ieder meisje be slist lieuk zal vinden. 8e Verder hebben we nog" figuurza gen voor jongens vanaf 7 jaar. Op donderdag en vrijdag 's middags om 4 uur. 9e Pottenbakken. Ook een nieuwe club in de „Lichtboei" voor jongens en meisjes vanaf 15 jaar. Het is leuk Andere weeggelegenheid De gemeentelijke weeginstallatie verdwijnt uit de Waag. De markt en weegverordening, eindigend op 1, januari a.s., werd opnieuw vastge steld. De heer Simmers deelde mede d'at inmiddels 'een andere weeggele genheid i" de partikuliere sfeer is gevonden, maar de voorzitter wen ste niettemin vaststelling van de verordening, waarmede de raad - als gemeld - akkoord ging. Wel ontstond er een lange diskussie over de keu ringstarieven, die - naar mededeling van de voorzitter - zijn vastgesteld op de uniforme prijs van 10 cent per kg. Voor 1969 is voor de Keurings dienst een groot tekort geraamd (f 21.000). De voorzitter merkte op dat deze zaak „self supporting" moet worden en dat de stijgende uitga ven voor rekening van de consument dienen te komen. Er is nu éen cen traal keurlokaal te Brouwershaven, maar - zo bleek uit de vergadering - daarmede is de steen der wijzen nog niet gevonden. Er zijn intussen besprekingen gaande over een fusie van keuringsdiensten, met als doel één kring benoorden de Westerschel- de. De financiële gevolgen worden bestudeerd. Voorschrift is dat in de kring twee keuringsartsen aanwezig zijn. De materie is ingewikkeld, zo bleek. Temeer daar niet van Schou wen-Duiveland afkomstig geslacht vee in E.E.G.-verband wordt geëx porteerd, dient t.a.v. een gefuseerde keuringsdienst grote reserve in acht te worden genomen. Voor de ophef fing van de huidige Vleeskeurings dienst zal een raadsbesluit nodig zijn, zodat de raad altijd een vinger in de pap houdt. Zoveel is Intussen wel duidelijk dat ook onder een nieuwe regeling, de keurmeesters zullen kun nen blijven werken, zij het onder verantwoord el ij kheid van de veeart sen. Vaststelling verordeningen Ook de verordening op de reini gingsrechten werd opnieuw vastge steld. Het tarief voor het ophalen van huisvuil blijft f 24,- per emmer. Idem werd vastgesteld de verorde ning haven-, lig-, kaai- en bankgeld, waarbij enige verhogingen worden toegepast. Teruggrijpend op het onderwerp van de keurlonen, werd er aan her innerd dat deze tarieven door de Vleeskeuringskring Zierikzee reeds werden verhoogd. Verschillende raadsleden vonden de verhoging te drastisch, maar de voorzitter vond het uniforme tarief een hanteerbare zaak. KORBAN DE VERSCHRIKKELIJKE 51. Onbewegelijk staat het dier Aram en Ramar enkele ogenblikken aan te staren met zijn kleine, flonkerende oogjes. Dan zwelt langzaam een machtig gegrom in zijn keel. Zijn spieren spannen zich voor de sprong. Aram kan niets beginnen, daar men hem al zijn wapens heeft afgenomen. Doch Ramar heeft zich vlug als de weer licht van zijn ezel laten vallen. Zijn zwaard flitst uit de schede en onvervaard stormt hij op het monster af. Aram kan een gevoel van bewondering voor de kleine dikzak nauwelijks onderdrukken en adem loos wacht hij af. Ramar heeft nog maar enkele passen gedaan, als de beer zich hoog op zijn achterpoten verheft en zich op zijn aanvaller stort. Ramar wil toesteken, doch op hetzelfde ogenblik struikelt hij, stoot mis en het volgende moment is hij bijna geheel onder het reusachtige lichaam van de beer verdwenen. werken met klei en je houdt ier ook nog mooie dingen van over. 10e Op vrijdagavond kun je ook pit- rieten in de „Lichtboei". Om 8 uur zijn er nog plaatsen vrij voor jonge lui boven 13 jaar. Hét is leuk om veel jongelui te ont moeten in de „Lichtboei" maar we willen graag zien dat dit clubhuis, dat voor iedreen toegankelijk is zo goed mogelijk gebruikt wordt. De Hobbyclub voor mannen, vrij dagavond om 7 uur, stelt u mijnheer b.v. in de gelegenheid iets moois voor uw vrouw, uw kind ol' kleinkind te maken. Het is fijn zelf bezig te zijn! voor jongeren maar ook voor de ou ders van de kinderen. U hebt immers zoveel aan uw hoofd, ga er een avond tussenuit ga naar de naaicur sus, naar de hobbyclub of ga email leren en pottenbakken. We zien naar u en uw kinderen uit! M. KNOT Jeugdclubhuis de „Lichtboei" Berichten over 20 doden in Mexico-stad MEXICO, 3-10. Volgens de laatste berichten van ziekenhuizen in Me xico-stad en van hef Rode Kruis hebben de onlusten van woensdag avond op het Plein der drie Cultu ren geleid tot de dood van 20 men sen. Het aantal geworden is niet be kend. De Mexicaanse minister van de fensie generaal Garcia Barragan heeft verklaard dat aan- militaire zijde een dode en 12 gewonden zijn gevallen. Hij schoof de schuld van het uitbreken der schietpartijen vol ledig in de schoenen van de beto gers. ZIERIKZEE Bar-Bodega „Mirabelle" organiseert bal in Concertzaal Op vrijdag 4 oktober a.s. wordit het publiek van Schouwen-Duive land door de Zierikzeese Bar Bode ga „Mirabelle'' een dansavond aan geboden. Deze dansavond vindt plaats als een feestelijke afsluiting van het afgelopen seizoen en zal ge houden worden in de Concertzaal. De avond zal worden verzorgd door twee orkesten, namelijk het kwartet „Kamesha" en de bekende blaaska pel „De Notenkrakers". Verder zal medewerking worden verleend door feestzanger Johnny Goverdé. Een stroopwafelactie De jongevrouwengroep van de Ned. Hervormde Kerk, houdt op 12 oktober a.s. weer een stroopwafel actie ten bate van de restauratie van het verenigingsgebouw. Gehoopt wordt op een goed onthaal van de wafels en als gevolg daarvan een flinke opbrengst. Concert Politie-Mannenzangvereniging De Politie-mannenzangvereniging „Hermandad" te Rotterdam geeft op woensdag 16 oktober een vokaal concert dn 'de Grote Kerk. Het koor heeft een uitgebreid, programma Donderdag 3 oktober Middelburg Schouwburg, 7.45 uur, bijeenkomst bezinningscomité V.U.-avonden. Zierikzee De Lichtboei, 8 uur, volksdansen Vrijdag 4 oktober Zierikzee Mondragon, 4 uur, vergadering aan deelhouders N.V. Waterleidingmij Sch ou wen-D u iveland Hotel „Witte van Haemstede", 8 uur, Nutsavond (optreden Jacco van Re- Advertentie PURE OLD POTSTILL «JJ&o ess t&T)USftV,DtlÖUN die speciaal met sodawater behouden blijft! IMPORT: SCHAEFERS WORDEMANN N.V., A'DAM' voorbereid, die met orgelbegeleiding of a capelila worden uitgevoerd. Het koor - o.l.v. Piet Struyk jr. - brengt o.a. het bekende: Domin'e Salvam fac Reginam Nostram; Ambrosianer Lobgesang; Jesu, dulci memoria; Sum Sanctus. Solistisch wordt o.m. gebracht het lied' „Zwölf Rauber" en het priesterkoor uit „Die Zauber- flöte". Volksdansen in „De Lichtboei" Ons wordt verzocht te willen me dedelen dat heden (donderdag(avond in het Leger des Heils-jeugdgebouw de eerste les volksdansen zal plaats vinden. NOORDWELLE De Plattelandsbibliotheek De Stichting P1 attelandsb iblio- theek zorgde weer voor een fraaie collectie leesboeken voor het nieu we winterseizoen. De boeken wor den uitgegeven en omgeruild elke vrijdag van 15.15-15.45 in de school alhier. Morgen (vrijdag) begint de eerste uitreiking'. Orgelconcert Middelharnis De organist Arie J. Keyzer te Rot terdam, bespeelt het orgel van de Grote Kerk te Middelharnis op za terdag 5 oktober a.s. O.m. wordën Bach-werken ten gehore gebracht. Een Tsjecho-Slowaakse delegatie onder leiding van partijsecretaris Alexander Dubcek is van morgen om 08.45 uur naar Moskou vertrokken. Annekes vriendinnetjes en vriendjes vonden haar ver jaardagsfeestje geweldig. Geen wonder! Mamma had voor Franka gezorgd. U weet wel, die échte druiven- limonade waar ze zo dol op zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2