lekkere lekkere. BlueBand boordevol bouwstoffen vitamine encaroteeriJÊ voor de groei h en de stoei en M m» de energieke ADVERTEREN IS VERKOPEN Gebruikte automobielen ISTA Spelen met prijzen V v Veel Westerschouwen-problemen in redevoering burgemeester Verhoging van het provinciaal subsidie voor top-organen Maatschappelijk Werk ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 3 oktober 19G8 Nr. 20073 *j* Aangeboden: MORRIS 1100 AUSTIN GLIDER 1100 MORRIS MINOR VAUXHALL-VIVA N.S.U. PRINZ GLAS ISAR COMBI FIAT 500 1963 1963 1962 1965 1964 1963 OOSTERLAND - TEL. (01114)495 om te bewijzen hoe goedkoop .jivij wel zijn, is een kunstje, dat nidï al leen het Grootwinkelbedrijf kan. Dat kunnen wij ook. Wilt U enkele voorbeelden? Nescafé, poederkoffie 1,90 Paraat Poederkoffie 1,15 Saroma pudding1,15 Saroma pudding 0,41 Gold Pack pudding 0,32 1 fl. Seven Up0,78 3 Es Up, 2 fl. voor 0,78 Heineken puils0,42 Gold Star pils0,28 Melitta filters, 40 stuks 0,95 Rapid filters, 40 stuks 0,69 Calvé Pindakaas1,28 Brillant Pindakaas 0,89 En wat het Grootwinkelbedrijf niet doet - en wij wel, dat is dat U op deze laag geprijsde artike len ook nog een korting krijgt van 2n/o door de aankoop van CENTRA COUPONS. Btf ons krijgt U voor f 50,aan coupons geen f 52,terug, maar f 62,50. Dat is maar liefst f 10,50 meer Sta eens eventjes stil bij de gedachte wat U zoal per jaar kunt besparen door bij ons Uw inkopen te doen Delicatessen- en Reformhuis Poststraat 31 - Zïerikzee W l| |ÖI 10) IDj Kruideniers sinds 1831 J[ ja, Te koop gevraagd: Mooi stukje grond voor va ittisje circa 500 tot 2000 m-, op Schouwen-Duiveland. Brieven: Postbus 41, Aerdenhout. Ktl/gi U tegenwoordigD nog zoveel1 Band voor zo weinig? St/'*. 6K.333 Bezoek Staten van Zeeland WESTERSCHOUWEN, 30-9. Tij dens het deze week gemaakte bezoek van de Prov. Staten van Zeeland aan Schouwen-Duiveland, heeft - ge lijk gemeld - burgemeester H. P. Everwijn talrijke problemen van zyn gemeente aangeroerd. In zijn uitvoerige rede constateer de de burgemeester wel dat er de laatste tijd gelukkig een duidelijke verbetering is ingetreden in de ver houding tussen de gemeente en de P.P.D. Een beroep op de Staten werd gedaan medewerking te verlenen tot het geven van recreatieve bestem mingen aan bepaalde gronden. Wat het tere punt van de riolering betreft, is Westers cho uwen sinds 1965 feitelijk „bevroren", want geen enkel bestemmingsplan - niet aan sluitend aan de dorpsbebouwing - werd meer goedgekeurd, wegens het ontbreken van een stamriool buiten de dorpskernen. Het rioleringsplan moet derhalve worden uitgevoerd. Er is geen werkloosheid in de bouwnij verheid. In 1967 werden 211 bouw vergunningen afgegeven met een to tale bouwsom van f 6.381.948,30. Het aantal huurhuizen is gering; er be staat 'een grote behoefte aan. Enig soulaas biedt een bouwstroom van premie-woningen, te bouwen door „Beter Wonen" te Zierikzee. Vier en veertig huizen komen er te Renesse en 30 te Haamstede. In de eerstvol gende jaren zullen jaarlijks 50 a 60 huurwoningen moeten worden ge bouwd. VÜf dorpskernen Westerschouwen is nog een ge meente met een sluitende begroting, maar dat komt alleen omdat een aantal dringende wensen geregeld worden uitgesteld. Bij de herindeling van gemeenten is destijds helaas ver_ zuimd de nodige - met de bijzondere structuur samenhangende - noodza kelijke geldmiddelen te verstrekken, want een gemeente van 4200 inwo ners met sleohts één dorpskern werkt uiteraard veel goedkoper dan Wes terschouwen met liefst vijf dorpsker nen. Bovendien is er de noodzaak van een nieuw gemeentehuis, dat onge veer een miljoen zal vergen. Herin gedeelde gemeenten zouden een ex tra uitkering uit het Gemeentefonds dienen te krijgen. De totale netto-uitgavenlast van 1961-1967 ten dienste van toeristi sche voorzieningen, bedroeg ruim f 400.000, een bedrag waarmede de gemeente de eigen inwoners feitelijk tekort heeft gedaan. Toeristenbelasting Stelling van de heer Everwijn was - na het voorgaande - dat de recre atiegemeenten extra geld nodig heb ben. Het kan door een extra uitke ring uit het Gemeentefonds en de invoering van een toeristenbelasting. Slaat men immers het aantal over nachtingen uit over een geheel jaar, dan impliceert zulks een gemiddeld meer aantal inwoners (per dag) van 3000. „Laat men ons alvast maar voor die extra 3000 mensen het ba sis-uitkeringsbedrag van f 55,50 uit het Gemeentefonds toestaan", aldus de burgemeester, die ook de nood zaak onderlijnde dat de hoofden van dienst in de gemeente worden be taald naar het aantal inwoners van 4200, een zaak die - gelet op het bij komende aantal toeristen over het gehele jaar gerekend - volkomen fout ligt. In concrete vroeg de bur gemeester de Staten om erkenning van de bijzondere struktuur van Westerschouwen, op grond waarvan een voorstel kan worden gedaan aan de minister van binnenlandse zaken, want zonder een dergelijk voorstel van de provinciaal bestuur is er niets mogelijk. GEMEENTE BRUINISSE Burgerlijke Stand en loop der bevolking over de maand september 1968 Geboren: 6. Johannes Hendrik, z. van Jan van Oeveren en Anne N. Zondervan; 11. Jozina Johanna Cor nelia, d. van Dingeman de Ronde en Lydia Gesina Louisa Bout; 20. Ca- tharina Pieternella, d. van Johan nes de Koning en Maria Barendina Gastel; 27. Ruben Andreas, z. van Klaas d'e Winter en Saartje Adriana d'e Wit. Overleden: 9. Thona van der Vel de, 65 jr., ech'tg. van C. Kik. Gehuwd: 20. Jacobus Julien Alice Bal, 23 jr. en Jacoba Janna Johan na Okkerse, 19 jr. Ingekomen: Hendrik J. Boom en gezin uit Vleuten de Meern; Eliza beth d'e Waal uit Tholen; Johanna Jacomina Oele uit Goes. VertrokkenJan L. Kempe naar Zwolle; Anthonie W, Nederhand naar Naaldwijk; Cornelia H. Kik naar Terneuzen; L. Becu en gezin naar Zierikzee; Leendrina M. de Waal naar Goes; Abraham Bolle en gezin naar Rotterdam; Maria Klaas- sen naar Rhenen. „Sport voor iedereen" AMSTERDAM. 2-10. De Am- sterdamse wethouder A. A. Verheij heeft op de gemeen teper sconf er entie een actie Sport voor iedereen" aange kondigd. Sport voor iedereen is een initiatief genomen door het gemeentebestuur op grond van een proefneming in de afgelopen zomervakantie. Het vakantie kindercomité had zo als ieder jaar een sportinstuif voor kinderen georganiseerd. De ouders die de kinderen haalden en brachten kwamen af en toe eens kijken. Bij in formatie bleek dat zij zelf ook grote belangstelling voor deze sportinstuiven hadden. Er werd toen in de RAI een sportinstuif voor volwassenen georganiseerd die zo in de smaak .viel dat thans is beslo ten als experiment iedere dinsdag, donderdag en zater dag 's ochtends in vier sport hallen in de stad instuiven voor volwassenen te hoxiden waar van alles op sjoortgebied kan worden gedaan. Foto van Koningin in bed LONDEN, 2-10. Het in een grote oplage verschijnende Britse blad Daily Express negeerde woensdag een verzoek van het Buckingham Palace en publiceerde de foto's van koningin Elizabeth in bed, waarvan een ter grootte van de halve voor pagina onider de kop „De foto die Anne nam". De Daily Express schrijft de hand te hebben gelegd op een complete serie in Parijs, waar ze het eerst in Paris Match verschenen. „De onge dwongenheid kan slechts bijdragen tot de genegenheid van het publiek voor de koningin als persoon", aldus het blad. Op het jaarlijks congres van, de Britse Labourpartü dat maandag te Blackpool is geopend, hebben de af gevaardigden zich met grote meer derheid uitgesproken voor afschaf fing van de wet op de loonbeheer- sing. De stemverhouding was 5.098.000 tegen 1.124.000 stemmen. Ploegwedstrijden in Dronten DEN HAAG, 2-10. In Drenten wordt op 9 en 10 oktober de vijf tiende nationale ploeg wedstrijd ge houden. Op een terrein van zestig hectare zullen 110 ploegers strijden om het kampioenschap van Neder land en om de mogelijkheid van uit zending naar de wereldploegwed- strijden. Zoals bekend is de Neder lander M. Schoonen dit jaar wereld kampioen ploegen geworden. De daarbij behaalde trofee, de „gouden ploeg", zal op het wedstrijdterrein aanwezig zijn. ROME. In de eerste helft van dit jaar zijn bij verkeersongelukken in Italië 3.961 doden en 101.762 gewon den gevallen. Deze aantallen be droegen in de overfeenkomstige pe riode van het vorig jaar resp. 4.160 en 103.480. NE WYORK. Een federale recht bank, heeft de ongeveer 70.000 sta kende havenarbeiders in de Ver. Staten gelast het werk te hervatten hangende de pogingen om in het conflict met de werkgevers te be middelen. ZIERIKZEE, 1-10. „Het maat schappelijk werk in zijn diverse fa cetten heeft zich de afgelopen jaren in de provincie Zeeland sterk ont wikkeld. Het algemeen maatschappe lijk werk, dat ook tot het directe werkterrein van de samenwerkings organen behoort, zag een sterke toe name van het aantal functionarissen, terwijl grote organisatorische en be stuurlijke veranderingen (schaalver- groting-samenwerking), optraden". Aldus tekenen Ged. Staten van Zeeland aan bij hun voorstel aan provinciale staten om over te gaan tot verhoging van het provinciaal subsidie ten behoeve van de top-or ganen voor maatschappelijk werk. Ged. Staten merken verder op dat" de geschetste ontwikkeling zich ook voor deden en zich voordoen in de gezinsverzorging. Hierbij hebben de samenwerkingsorganen een belang rijke stimulerende taak vervuld. De uitbreiding en verdieping van het werk in deze sectoren had uiteraard mede tot gevolg, dat de werkzaam heden van de top-organen toenamen, aldus G.S. Het college geeft prov. staten in overweging om het provinciaal sub sidie ten behoeve van de top-orga nen per 1 januari 1968 vast te stel len van 40 op ten hoogste 45 pro cent van de door het rijk subsidiabel verklaarde lasten. De financiële gevolgen van deze verhoging liggen in de orde van grootte van rond f 10.000,- per jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 11