Er is maar één klant endatbentll. /j ZIERIKZEESE VEROORDEELD TOT „Actie prinses Irene" NEGEN MAANDEN Opgewekte start nieuwe seizoen van bejaardensoos Brouwershaven U wilt clat een kostuum U past alsof het op U wachtte. U wilt zeer royaal kunnen kiezen. U wilt de Elegant kzoaliteitsgaranties. U maakt 'het ons niet gemakkelijk. U bent. een prettige klant. U kunt kostuums kiezen van 119,- tot 139,- BROUWERSHAVEN, 2-10. De start van de bejaardensociëteit tc Brouwershaven was dinsdagmiddag succesvol met een gevarieerd pro gramma. De presidente mevr. Boers- ma verwelkomde de vele aanwezi gen, in het bijzonder het nieuwe be stuurslid mej. D. v. d. Velde en me vrouw Kort uit Renesse, die met gi taarbegeleiding enige fraaie zang nummers verzorgde. De voorzitter van de Bond van Be jaarden, de heer W. Jansen sprak de hoop uit dat de „soos" weer een goed seizoen tegemoet zal gaan. De heer J. Koopman overhandigde een enve loppe van een onbekende gever(ster) welke f 25,- bleek te bevatten, wat met applaus werd beloond. Hierna waren de jarigen tijdens de zomer vakantie aan de beurt, welke allen een aardige attentie in ontvangst mochten nemen. Eén der jarigen voegde bij het ontvangen bedrag ook een briefje van f 25,- welke geste bijzonder werd gewaardeerd. De tractaties bij de koffie waren deze middag van mèvr. Boersma en de heer Viergever. De presidente deelde vervolgens nog mede dat er eilandelijk een cur sus in het verschiet ligt voor vrije tijdsbesteding, waarover nog nadere mededelingen zullen volgen. Het da meskoor, dat regelmatig haar mede werking verleent voor de bejaarden zal ook deze winter weer haar re petities aanvangen. Hierna was de beurt aan mevr. Kort die haar optreden begon met een liedje uit de jaren 1870, wat di rect bijval kreeg daar de bejaarden zich dit nog goed uit hun jeugd kon den herinneren. Ook de Weense bal lade over het soldatenleven maakte een diepe indruk. Besloten werd met een hedendaags lied waarna de pre sidente haar hartelijk dankte en een attentie overhandigde. Uitnodiging van Kerkwerve Een uitnodiging werd ontvangen van de bejaardensociëteit Kerkwerve om op 23 oktober a.s. een tegenbe zoek te brengen. Ter bestrijding van de kosten zal er eind november een grote verloting plaats hebben daar de bijeenkomsten nu iedere 14 dagen plaats hebben i.p.v. per maand, daar de kas een financiële injectie goed kan gebruiken. Dames die goed ter been zijn kunnen zich opgeven bij KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WEESP. In een ziekenhuis Ie Am sterdam is de 48-jarige J. Meister uit. Weesp overleden aan de verwon dingen die hij zondagmiddag op de Schipholweg in Diemen had opgelo pen bij een verkeersongeval. ZUTPHEN. De 72-jarige G. Paal man uit Zutphen, die geen voorrang verleende aan een bestelauto toen hij per fiets een kruispunt passeer de, is daarbij zo ernstig gewond ge raakt dat hij in een ziekenhuis is overleden. 's-HERTOGENBOSCH. Het nieuwe gebouwencomplex van de hogere agrarische scholen van de de K.N.B. T.B. te 's-Hertogenbosch zal van daag (donderdag) door de minister van landbouw, ir. P. J. Lardinois, officieel worden geopend. DEN HAAG. De jacht- en scheeps werf C. van Lent en Zn. N.V. in De Kaag heeft voor Amerikaanse reke ning een opdracht ontvangen voor de bouw van een dubbelschroefs dieselmotorjacht met een lengte van 37 meter. Hiermee is een bedrag ge moeid van meer dan 3 miljoen gul den. GRONINGEN. De politie te Gro ningen hoopt dat het einde van een dievenbende, die de laatste tijd in het noorden van ons land opereerde, nabij is. Na de arrestaties van twee jongens, 15 en 18 jaar oud, zater dag, heeft de Groningse politie maandag nog een tweetal 18-jarige leden van deze bende kunnen aan houden. HENGELO. Op de Breemai'sweg in Hengelo is een achtjarig meisje bij het verlaten van de school dode lijk verongelukt. Het kind', M. M. J. Hoogenberg, stak tussen enkele ge parkeerd staande auto's de rijweg over. De 47-jarige automobilist J. G. H. kon haar niet meer ontwijken. ROSMALEN. In de Kruisstraat in Rosmalen is de vier-jarige Andries Engelberts bij het oversteken van de straat aangereden door een land- bouvvtractor en aan zijn verwondin gen overleden. DEN HAAG. In een ziekenhuis in Den Haag is de 75-jarige mevrouw A. Beekhof-Blok overleden aan de verwondingen, die zij vorige week donderdag opliep, toen zij op het kruispunt De Heemstraat-Delftse- laan in Den Haag werd aangereden door een tram. DEN HAAG. Prins Claus zal don derdag 14 november a.s. het nieuwe districtspostkantoor aan het Ooster dok te Amsterdam officieel in ge bruik stellen. UTRECHT. Mevr. J. S. Bogaard- Hartings (57) uit IJsselStein is in het academisch ziekenhuis in Utrecht bezweken aan de verwondingen die zij op 17 september opliep bij een verkeersongeval in haar woonplaats. DEN HAAG. Op donderdag 10 en vrijdag 11 oktober wordt op het ma li nevliegkamp De Kooy bij Den Hel der een tweevoudig jubileum ge vierd: een halve eeuw De Kooy en een kwart eeuw 860 squadron van de marineluchtvaartdienst. DEN HAAG. Na een wilde ach tervolging door Den Haag, Wasse naar en Leiden, waarbij de politie een aantal malen (mis)schoot op de banden van de achtervolgde auto, zijn-vannacht in Leiden twee man nen. aangehouden, die betrokken waren geweest bij een inbraak in een benzinestation in Den Haag. mevr. Jonker-de Moor om zich met de verkoop der loten te belasten. De middag werd verder gevuld met diverse spelen, waarna de pre sidente een dankwoord sprak en ie dere bejaarde een prachtig sinaas appel plantje in pot mee naar huis kreeg, welke gekweekt waren door mevr. Jonker-de Moor en gratis ter beschikking waren gesteld. De collecte deze middag bracht het mooie bedrag op van ruim f 42,- waaruit duidelijk blijkt dat de soos in Brouwershaven springlevend is. KERKNIEUWS Ned.Her v. Kerk Beroepen te Nieuwkoop (toez.): D. Bouman, Garijp; te Zoutelande: H. F. Meyer, Maassluis; te Makkum (toez.): J. G. N. Cupédo, Pijnadker; te Hilversum: B. M. Meijndert, Woudenberg. Ger. Kerken Beroepen te ölrum: H. Herder, Onstwedde; ie Oldehove: kand. W. Wijbenga, Assen. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Rijnsburg: J. M. Goedhart, Drachten. Aangenomen naar Orangeville (Ont.) (Canada): C. Oly, Bruchter- veld. Bedankt voor Nagere: B. de Vos, Ten Boer; voor Delfzijl: G. Lievaart, Oosterwolde; voor Gouda: C, J. Smelik, Bunschoten-Spakenburg. Zoimemaire heeft weel een Geref. predikant De heer D. Jansma te Zonnemaire, hulpprediker bij de Ger. Kerk al daar, slaagde voor het candidaats- examen en werd beroepbaar gesteld door de classis Zierikzee. De kerk van Zonnemaire bracht daarna een beroep uit op candidaat Jansma, dat deze ook heeft aangenomen, zodat Zonnemaire spoedig weer een eigen predikant zal hebben. GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke Stand en loop der bevolking ever de maand september Geboren: 5. Adriaan, z. van N. G. Moelker en M. M. van de Stolpe (El- lemeet). Gehuwd: 6. Marinus Adrianus Schot, 21 jr. (Zierikzee) en Maatje Adriana de Jonge, 21 jr. (Midden- schouwen); 13. Jacob Huigens, 25 jr. (Middenschouwen) en Hendrika An na Pieternella Stoel, 19 jr. (Brou wershaven); 17 sept. Adriaan Ver- li age, 24 jr. en Pieteroella Theun-isse, 16 jr. (beide Middenschouwen). Ingekomen: C. Schijf van Rotter dam naar EHemcet; H. A. P. Hui- gens-SLoel van Brouwershaven naar Kerkwerve; M. A. Schot van Zierikr zee naar Kerkwerve. Vertrokken: M. J. C. van de Panne van Scharendijke naar Zierjkzee; P. G. M. Fierens van Kerkwerve naar Zi erikzee; M. L. de Jonge van Kerkwerve naar Gouda; P. A. Rijn van Scharendijke naar Oostflakkee (Oude Tonge); G. Wietcn en echtg. van Ellemeet naar Zierikzee; N. J. Schults en gezin van Scharendijke naar Westerschouwen (Noordwelle). Monumenten te Amsterdam AMSTERDAM, 2-10. De gemeen teraad van Amsterdam is woensdag middag volkomen akkoord gegaan met een voordracht van b. en w. be treffende de ontwerplijst van be schermde monumenten in Amster dam. B. en w. hebben de lijst van de rijksmonumentendienst aange vuld met nog een aantal eveneens als monument te beschouwen ge bouwen, waardoor het totaal opge voerd wordt tot bijna 7.000 panden. Deze aangevulde lijst zal nog de goedkeuring van de rijksoverheid behoeven. Een motie van de PSP om op deze lijst grachtwanden als geheel op te nemen werd met 50 te gen 30 stemmen weggestèmd. DEN HAAG2-10. Het c omité Vluchtelingenhulp Biafra Conflict", dal de spontane actie van radio en t.v. voor de slachtoffers van de bur geroorlog in Nigeria heeft geleid, heeft van prinses Irene het verzoek ontvangen de door haar begonnen actie voor Biafraanse kinderen te coördineren. De voorzitter van dit comité, mr. van Walsum, heeft hierin toegestemd. Ieder die aan de oproep van de prinses gevolg wil geven en geld wil storten voor de Biafraanse vluchte- lingetjes in Gabon, kan dat. doen op gironummer 400 van de Stichting Vluchtelingenhulp Biafra Conflict" in Utrecht, onder vermelding „Actie prinses Irene". De stichting zal er zorg voor dragen dat de ontvangen gelden aan de prinses voor haar ac tie ter beschikking worden gesteld Kind overleden van Engelse zesling BIRMINGHAM, 2-10. Een lid van een woensdag in Birmingham gebo ren zesling - de laatst geborene - is drie uur na de geboorte overleden. De zes kinderen - vier meisjes en twee jongens - werden twee maan den te vroeg met de keizerssnedc ter wereld gebracht. Het gewicht van de babies lag tussen de twee en drie pond. De moeder, mevr. Sheila Thorns, had een hormoonbehandeling tegen onvruchtbaarheid ondergaan. Inbrekersduo gepakt DRUNEN, 2-10, De Rijkspolitie in Drunen heeft de hand kunnen leg gen op de Rotterdamse broers Van de W. die ervan worden verdacht in de afgelopen weken in Langstraat en Land van Heusden en Al ten aonder andere in de gemeenten Drunen. Vlijmen, Eethen, Wijk en Aalburg, Genderen, tien inbraken te hebben gepleegd, waarbij een buit ter waar de van ongeveer 12 duizend gulden werd binnengehaald. BROUWERSHAVEN, 1-10. Onder leiding van de presidente, mevrouw Jansen-Kroon, hield de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afd. Brouwershaven, de eerste bijeen komst in het nieuwe seizoen. In deze bijeenkomst sprak mej. Edzes, economisch sociaal voorlicht ster in Zeeland, over „prettig en praktisch wonen". Wonen is leven in. een bepaalde ruimte waarin men verschillende akliviteiten moet kun nen ontplooien. Het is de taak van de •huisvrouw, deze ruimte zo effi ciënt mogelijk te gebruiken en in te richten. Het interieur is dan ook zeer belangrijk. Iedere vrouw geeft hier aan haar eigen cachet. Dit bleek uit Achter op vrachtauto gereden: Vrouw gedood BEEK, 2-10. Woensdagavond om streeks kwart over negen is bij de doorlaatpost Beek, bij Nijmegen, op rijksweg 53 een; personenauto met vier inzittenden door onbekende oorzaak van achteren op een stil staande en- gced- verlichte vracht auto gereden. Een der inzittenden, de .46-jarige mevrouw Ph. H- H. M. van Rooy-Tijbos uit Nijmegen kwam daarbij om het' leven. De drie andere, mannelijke, inzit tenden, werden gewond, opgenomen in een ziekenhuis in Nijmegen. de serie dia's die juffrouw Èdzes toonde van een zelfde huiskamer die ieder op zijn eigen speciale manier had ingericht. In de pauze werden er bondstheedoeken verkocht. Ver der werden de leden enkele vragen voorgelegd betrekking hebbend op de aktiviteiten in de eigen.afdeling.. Een. groot, aantal dames gaf zich op voor de cursus: „Variaties met brood" die in december gegeven zal worden. In januari gaat er een naai cursus van start. Ook voor de lilera- 'tuureursus die in Goes gehouden zal worden, gaven enkele leden zich op. De geslaagde bijeenkomst werd besloten' met een dankwoord .door de presidehte. - DEN HAAG, 2-10. De 39-jarige weduwe M. B. V. uit Zierikzee is door het gerechtshof in Den Haag in beroep wegens kindermoord veroor deeld tot negen maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan twee maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. De rechtbank in Middelburg had de vrouw in juli dezelfde straf op gelegd. In Middelburg had de offi cier van justitie vier jaar gevange nisstraf gevorderd; de advocaat-ge neraal bij het gerechtshof eiste veertien dagen geleden twee jaar. De vrouw was op 14 februari van dit jaar in haar woning bevallen. Ze was enige jaren weduwe en vreesde praatjes. Volgens de vrouw was het kind verwekt door een fa milielid van haar overleden man. Deze ontkende dit evenwel. Enige maanden vóór de bevalling maakte de vrouw het plan zich van het kind te ontdoen. Kort na deg eboorte doodde de vrouw de baby door een plastickoord om de hals van het kindje te snoe- ren.. Na het. lijk je in .vier plastièzak- ken te hebben verpakt, die zij met een koord bijeen bond, wierp de vrouw het lijkje in het water. Het werd op 9 maart in. een gracht ge vonden. Automobilist verdronken NIEUW WEERDINGE, 2-10. Bij de kruising Werklandlaan in' Nieuw Weerdinge is als gevolg van een bot sing èen auto in het Weerdingerka- naal geraakt. De bestuurder, de 45- jarige H. Heising uit Terapelkanaal, zag geen kans zich te bevrijdfen en verdronk. Kleuterschoolgeld bijz. kleuterscholen DEN HAAG, 2-10. Indien de be sturen van bijzondere kleuterscho len graag willen dat ook het bijzon dere kleuterschoolgeld, evenals dat- van openbare kleuterscholen, door de gemeente wordt geïnd, zal wor den nagegaan of de kleuteronder wijs wet in die zin kan worden ge wijzigd. Dit heeft de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen mr. J. II. Grosheide, meegedeeld in ant woord op vragen van het Tweede Kamerlid J. A. van Bennekom (ARP). Causerie over wonen voor Plattelandsvroinvenbond

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 10