N.D.P. kon geen doorbraak forceren STREEKNIEUWS „Griekenland lapt liet aan zijn laars" Rotaryclub Rotterdam-noord was gast van Zierikzeese club ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 30 september 1968 Nr. 20071 Verkiezingen in Neder-Saksen HANNOVER, 30-9. Het is de ui terst rechtse „National-Demokrati- sche Partei Deutschlands" (N.P.D.) zondag bij de gemeenteraadsverkie zingen in de Westduïtse deelstaat Neder-Saksen niet gelukt een gro-te doorbraak te forceren. De N.P.D. kreeg 5,2 procent van het aantal uitgebrachte stemmen en. komt mjct in totaal 117 afgevaardig den 'in de verschillende gemeentera den. De sociaaldemocraten hieven in een nek aan nek race met de chris ten-democraten de grootste partij. De socialisten behaalden 41,7 pet. (tegenover 43,2 pet. bij de verkiezin gen van '64) en de chx-isten-democra- ten 38,9 pet (37,5). De vrije demo craten hebben met 9,2 pet. een even groot percentage van het stemmental als in 1964. De N.P.D. van vorn Thadden d'eed in 1964 nog niet mee .aan de gemeen teraadsverkiezingen, maar behaalde vorig jaar bij de verkiezingen voor de Landdag zeven procent van de stemmen. kwam dat het voertuig technische gebreken vertoonde. Om vijf uur zaterdagmiddag werd opnieuw een voetganger aangereden door een bromfiets, maar in dit ge val liep de aanrijding voor de be trokken wandelaar minder goed af. Het ongeval vond plaats ongeveer bij liet kledingmagazijn „De Stad Parijs". Een inwoner van de Ver. Staten, W. R. L., afkomstig uit Texas, stak de straat over zonder voldoende te letten op het verkeer. Hij werd aangereden door de brom fietser A. de B. uit Zierikzee, die ongedeerd bleef. De Amerikaan moest echter met een ambulance naar het Rode Kruis ziekenhuis worden overgebracht met o.a. een hersenschudding en een gebroken rib. Bedreiging met mes en hamer In de nacht van zaterdag op zon dag maakte de politie proces ver baal op tegen C. W. alhier, die onder invloed van alcohol zijn plaatsge noot W. K. S. in de St. Domusstraat bedreigde met een mes en een ha mer. De als wapens aangewende ge reedschappen werden veiligheids halve door de politie in beslag ge nomen. RENESSE doelman in het verlaten doel kon schieten (1-1). DFS kreeg hierna een aantal goede kansen om de leiding in 'handen te nemen. De doorgebro ken Rijnberg liet het leder door Schipper van zijn schoen halen. Even later schoot de doorgebroken Dijkman recht op de uitgelopen Schipper. Een vrije trap van Nico v. d. Graaf wist Schipper uitstekend te 'keren. In de 27e min. namen de gast enweer de leiding door Rud Schaaier' die een door Vic Vaes op de lat geschoten bal onhoudbaar in- knalde (1-2). In de 35e min. kwam de balans weer in evenwicht na een goede aktie van A. Rijnberg die het leder naar v. d. Graaf plaatste die vervolgens een hard schot, loste waar Schipper half overheen viel (2-2). Na de hervatting bleken beide teams verreweg hun beste krachten te hebben verschoten. Even zal het er nog naar uit dat DFS er toch nog in zou slagen op beide puntjes beslag te leggen. In de 14e minuut plaatste Rijnberg de bal uitstekend naar de vrijstaande Dijkman die zich geen moment bedacht en on houdbaar inschoot (3-2). DFS miste hierna evenwel de kracht om door te drukken en de zege veilig te stel len. In de 20e min. werd het zelfs weer gelijk door Vic Vaes die alle gelegenheid werd gelaten om hoog in te schieten (3-3). In de nog res terende tijd' had DFS wel een licht veldmeerderheid waarbij men er niet in slaagde de winnende treffer te scoren. DUIVENSPORT P.V. „Zierick", Zierikzee Kampioenen van 1968 Vitesse hok: Jac. Verwijs 1, A. M. Berrevoets 2, Fr. Maijs 3. Vitesse duif kampioen A. M. Ber revoets 1, ringnumimer 301382, Fr. Maijs 2, ringn. 517048, Fr. Maijs 3, ringn. 517062. Midfond hok: Fr. Maijs 1, Jac. Ver wijs 2, P. Flikweert 3. Midfond duif, kampioen Fr. Maijs 1, ringn. 518292, Fr. Maijs 2, ringn. 1038092, Fr. Maijs 3, ringn. 432553. Hükkampioen fond1: Jac. Verwijs 1. Fr. Maijs 2, P. Flikweert 3. Fondduif, kampioen P. Flikweert 1, ringn. 1038456, Jac. Verwijs 2, ringn! 2027623, Jac. Verwijs 3, ringn.' 301727 Jonge duiven hok: B. Visser 1 I v. d. Maas 2, H. v. d. Maas 3. Jonge duif, kampioen: B. Visser 1 ringn. 852703, J. v. d. Sande 2, ringn. 852778, I. v. d. Maas 3, ringn. 852514. Generaal kampioen over het vlieg- seizoen 1968: Jac. Verwijs 1ste Fr Maijs 2de; B. Visser 3de. Auto gestolen In de nacht van zondag op maan dag heeft alhier een diefstal van een personenauto plaats gevonden. Van de Karnemelksvaart werd een Re nault R 8 ontvreemd, eigendom van de heer M. K .K. De politie stelt een onderzoek in. Twee voetgangers door bromfietsen aangereden Zaterdag jl. vonden te Zierikzee twee verkeersongevallen plaats, waarbij in beide gevallen een voet ganger werd aangereden door een bromfiets. Omstreeks kwart voor 'tien vond de eerste aanrijding plaats. Dat ge beurde op de Appelmarkt, waar de 23-jarige mej. T. B. alhier met een rijwiel aan de hand: de straat over stak en daarbij werd aangereden door een bromfiets die werd be stuurd door L. J. K., eveneens uit Zierikzee. Mej. B. liep een lichte verwonding op aan het hoofd, de fiets werd vrijwel totaal dubbel ge bogen. De bromfiets werd door de politie in beslag genomen omdat bij het in gesteld 'onderzoek aan het licht Aanvang bijeenkomsten van de bejaardensociëteit Morgen (dins dag) middag wordt weer begonnen met de samenkomst van de bejaardensociëteLt alhier. Evenals vorig jaar zijn. alle ouderen vanaf 65 jaar weer van harte wel kom. De sociëteit wordt zoals ge bruikelijk gehouden in het Dorps huis. BROUWERSHAVEN Wagen schoot stoep op Vrijdagmiddag heeft zich op de haven te Brouwershaven een onge luk voorgedaan dat nog zeer goed is afgelopen. Toen de chauffeur van een geladen bietenwagen bovenop de laadbrug gereed stond om zijn vracht in het schip te deponeren schoot de zware vrachtwagen plot seling van de brug recht op de wo ning van d'e fam. van Nieuwen huize at. De heer K. die met het mooie weer op een bankje op de stoep naar de bedrijvigheid1 zat te kijken kon zicli nog juist in veiligheid stei- len. De wagen schoot de gtoep op en onzette d'e voorgevel, welke voor gevaar van instorten werd gestem peld. Gelukkig dat er ter plaatse geen kinderen liepen die de bieten oprapen, welke van de wagens val len. De verkeerspolitie stelde een onderzoek in naar de juiste toe dracht en oorzaak. OOSTERLAND Opening bibliotheek Met ingang van dinsdagavond 1 oktober e.k. zal de bibliotheek der Ned. Herv. Gemeente weer worden geopend tot afgifte van boeken, als naar gewoonte in) de consistoxie van genoemde kerk. De aanvang is ge steld op half acht. Br zijn weer tal van nieuwe boeken aangeschaft voor iédere leeftijd. Bejaardenbijeenkomst Met ingang van donderdag 3 ok tober e.k. zal er weer een begin ge maakt worden met de wekelijkse bejaardenbijieenkomsten In het Ned. Hew. Verenigingsgebouw aan de Sint Joostdijk. Het damescomité, or- ganistes en serveersters zullen weer alles in het werk stellen om het de bejaarde bezoekers(slers) weer zo gezellig mogelijk te maken. Allerlei spelletjes en attracties zomede zang en muziek zullen bijdragen de mid dagen zoveel mogelijk prettig te vullen. Het comité hoopt dan ook op een goede toeloop naar de bijeen komsten ,diie als vanouds worden gehouden van twee tot vijf uur. Kon. onderscheiding voor drs. R. Zijistra De hier ter plaatse woonachtige heer drs. R. Zijlstra, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal en voorzitter van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond, is, in ver band met het 50-jarig bestaan van de C.B.T.B. benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau, welker versierselen hem tijdens de jubile umvergadering te Dronten werd uit gereikt door Z. Ex. de minister van landbouw en visserij ir. P. J. Lar- dinois. Vier doden bij brand op kraanponlon SCHIEDAM, 29-9. Een brand in de bemanningsverblijven van de kraanponton P M-24 heeft in de nacht van zaterdag op zondag het leven gekost aan vier opvarenden. Een man werd zwaar gewond. De kraanponton, eigendom van d'e Ame rikaans-Italiaanse maatschappij „In gram Micoperi", las voor reparatie bij d'e werf van Gusto in Schiedam. Vast staat dat twee va ft de vier slachtoffers de Italiaanse nationali teit hebben. Ook de gewonde, die is opgenomen in een Schiedams zieken huis, is een Italiaan. De ooi'zaak van de brand is nog niet bekend. ATHENE, 27-9. De Griekse re gering heeft vrijdag gezegd „volko men minachting" te hebben voor de goedkeuring door de raadgevende vergadering van de Raad van Eu ropa voor de Griekenland-resolutie, waarin overwogen wordt, Grieken land te schorsen als lid, als het niet voor volgend jaar januari op weg is naar herstel van d'e democratie. De ze resolutie, van de Nederlandse so cialist mr. M. van der Stoel, kreeg donderdag in de assemblee een zeer grote meerderheid. De Griekse vice-premier, Stylianos Pattakos, zei vrijdag op een perscon ferentie dat de resolutie te vergelij ken was met „een Mig op de horen van een stier". „Wij hebben niets anders dan minachting voor een stap als deze. Ik wil hier een Grieks spreekwoord gebruiken en zeggen dat wij dergelijke zaken afschrijven op de zolen van onze oudste schoe nen". DFS B I moest zaterdag, na spannende strijd, de puntjes delen met WIK B I Geslaagde Schouwen-Duiveland-dag Kcrkentocht Na terugkeer werd in „De SchouW- se Boer" een uitstekende toebereide lunch gebruikt, met zelfs - of liever juist - een boterham met kalkoenen ragout, een specialiteit van het huis. De middag werd gebruikt voor een kerkentocht. Als typisch modern ge bouw, passend in de zich wijzigen- d'e struktuur van de streek, werd de nieuwe strandkerk in ogenschouw genomen. Vervolgens kwam de pseud'o-base- likale kerk van Brouwershaven aan de beurt, gevolgd door de Lutherse kerk te Zierikzee en de kerk te Ou- werkerk. Over de historie van de kerken gaf de heer M. J. Bij de Vaate een uiteenzetting. Behoudens één bui - maar toen zat iedereen in de bus - bleef het weer fraai. Terug in „De Schouwse Boer" werd nog wat nagepraat en harte lijk afscheid genomen. De voorzitter van de bezoekende club had te voren een innemend dankwoord gesproken voor de gulle en geslaagde ontvangst en het programma van de dag. Op het terras van de „Schouwse Boer". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 28-9. Een gezelschap leden van de Rotaryclub Rotterdam noord met hun dames, was zaterdag met hun dames, te gast bij de Zierik zeese contactclub, die een Schouwen- Duivelandse trip had voorbereid. Trefpunt van de Rotarians was „De Schouwse Boer" te Haamstede, waar de Rotterdammers - onder voor deze herfst bijzonder gunstige weersom standigheden - rond tien uur arri veerden. De start was al meteen goed van een dag, die een uitgesproken succes werd. De Rotterdammers werden verwelkomd door de voor zitter van de Zierikzeese club de heer ir. N. Biezeveld. Aan de hand van een kaart gaf burgemeester H. P. Everwijn - zelf Rotarian - e enuitvoerig en duidelijk overzicht van de stand van zaken in de Schouwse Westhoek. Behalve de vele en duidelijke recreatieve moge lijkheden in dit gebied, liet hij de problemen niet onbesproken. De voornaamste: de karige financiering van rijksoverheidswege van een ge meente, die 40 a 50.000 mensen in de seizoenstopweken „over de vloer" krijgt, de achteruitgang van de fruitteelt en de benauwende kwestie van de rialexingsnoodzaak der kam peerterreinen. Vandaag (maandag) zal de heer Everwijn - in een officiële sfeer - opnieuw zijn hart uitstorten, in ver band met het bezoek van de Provin ciale Staten van Zeeland, die Schou- wen-Duiveiand „doen". Na de causerie volgde een zeer verhelderende trip per autobus door markante delen van de Westhoek. Met name in ogenschouw werden genomen enkele nieuwe en oude bungalowterreinen, het kampeer terrein „De Duinhoeve", de werkha- ven Schelphoek en het verzetsmo- num'ent te Renesse. De heer Ever wijn gaf - al rijdend - een uitvoeri ge toelichting bij het vele, dat voor de Rotterdammers interessant was. VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klas D: Goes-Grenswachters 4-1; Breskens-METO 3-1; MOC '17- Steen 2-0; Steenbergen-DOSKO 3-4. 4e klas H: HW '24-IJzendijke 6-0 RCS-Koewacht 1-1; Walcheren- Corni. Boys 7-0. Res. 3e klas C: Com. Boys II- RCS II 1-0; METO II-Goes II 5-0. Afdeling Zeeland Zondaigcompetitie le klas: DFS-Robur 3-3; Domburg -Zeelaodia 2-2; Noormannen-Luctor 2-1; Schoondijke-Hullsterloo 9-0'. 3e klas D: RCS III-Kwadendam- me II 4-4; Volharding-Goes IV 6-3. Zaterdagcompetitie Ie klas: MEVO-Veere 1-1; Beve- landers-Kats 3-2; Hoek-Arnemuiden II 2-1; Meeuwen II-'s H. Arends- kerke 2-2; Middelburg V-Wemeldin- ge 2-0; VCK-Zeeland Sport V 2-1. 2e klas A: Brouwershaven-Beren 3-2; WIK-DFS III 7-2; SVD-Duive- land 4-0; Borssele-Bruse Boys 3-2; Nieuwdorp-'s Gravenpolder 2-0. 3e Idas A: DPS IV-Brouwershaven II 1-3; WIK 111-Brou wersha ven III 0-0. Junioren Groep A I: VMssingen A I-Zie- rikzee A I 2-1. Groep A V: Renesse A I-Wolf- aartsdijk A I 3-1; Wemeldinge-A I- Bruse Boys A I 0-2; Robur A I- Wissenkerke A I 2-0. Groep B XIV: Duiveland B I- Bruse Boys B I 6-4; Zierikzee B III- Zieri'kzee B II 0-6; MEVO B II- MEVO B I 0-12. Groep B XV: Brouwershaven B I- WIK B II 5-1DFS B I-WIK B I 2-2 Renesse B I-ZSC B I 1-3. DFS—Robur 3—3 In de le helft kreeg de thuisclub ruimschoots de gelegenheid om een beslissende voorsprong te nemen. Had men 'bij DFS over een voorhoe de-speler met voldoende snelheid in zijn benen beschikt, dan had men een dankbaar gebruik kunnen ma ken van de buitenspelvai welke nu veelvuldig door d'e Robur defensie werd gearxteerd. Terecht, en ook wel eens ten onrechte, liepen nu een aantal aanvallen vroegtijdig schip breuk. Leo Dijkman, 'kreeg de eerste goede scoringskans toen hij wist door te breken. Hij speelde het leder evenwel -net iets te ver voor hem uitwaardoor doelman Schipper nog redding kon brengen. Op de linker vleugel wist A. Rijnberg tot twee maal toe 'het Roburdoed te benade ren, maar beide malen vond hij d'e uitgelopen doelman Schipper op zijn. weg. Toen een ieder eigenlijk een doelpunt van de thuisclub verwacht te viel dit juist aan d'e andere zijde. Na een snelle uitval over de rech tervleugel plaatste Vic Vaes het le der voor doel waar D. Kleij gereed stond om in. te schieten (0-1). De vreugde in het kamp van. de bezoe kers was evenwel maar van korte duur, daar 2 min. later Dijkman goed reageerde op een diepte pass waardoor hij langs de uitgelopen BRUSSEL. De Europese ininïs- raad heeft vrijdag in Brussel in be ginsel overeenstemming bereikt over de onderlinge verdeling tussen de zes van de wereldvoedselhulp, waartoe de gemeenschap zich in 'het kader van de Kennedy-ronde vorig jaar heeft verplicht FRANKFORT. Een Oostduitse na tuurkundige, die in 1962 naar de Bondsrepubliek was uitgeweken, blijkt naar zijn vaderland te zijn teruggekeerd. Het is de 32-jarige dr. Kiaus Breuer, die na zijn opleiding in Oost-Duitsland, als kernfysicus vex-bonden was aan het kerninsti- tuur van de univei-siteit van Fx-ank- fort. ZSC B I uit Scharendijke slaagde er in een 3-1 overwinning te behalen op Renesse B I en dat nog wel bij de duinbewoners in „eigen huis". SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL MEVO moest Veere één punt toestaan (1—1) Ook in deze wedstrijd bleef de voox'hoede vaxx de oranjehemden be neden de maat, wat hen uiteindelijk één kostbaar winstpuntje heeft ge kost. Voornamelijk in de tweede helft, toen de thuisclub het voox-deel van de vrij stex-ke wind had, heeft er een ovex-winning x-uimschoots in gezeten. Veex-e had in de eerste helft - mede dank zij het voox-deel van de wind - een veldoverwicht. Hoewel de bezoekei's vaak aax-dige combina ties op de grasmat legden, slaagden zij er maar spox-adisch in de MEVO- veste in ex-nstig'e moeilijkheden te brengen. MEVO kreeg zelfs de eerste goede scoringskans, toen Lupgens een voox-zet van Verwijs x-akelings over de lat knalde. Toch slaagde Veex-e er in in de 16e minuut de leiding te ne men door Jan Gex*ritsen, die na een uitstekende solo ook doelman Bij de Vaate passeex-de, om vervolgens het leder in het vextaten doel te laten verdwijnen (0-1). Veex-e bleef hierna het beste van het spel behouden, maar de MEVO-defensie slaagde er In het heft in handen te houden. Dix-ect na de hervatting ging de thuisclub in het offensief en x-eeds na 5 minuten slaagde Boy Lupgens ex*in, na goed doorzetten. de gelijkmaker in het net te laten verdwijnen (1-1). In de volgende 10 minuten, toen MEVO er alles opzette om de beslis sing te forcex-en liad ze vx-ouwe For- tuna bepaald niet op haar hand. Linksbuiten Den Boex-, die niet on verdienstelijk debuteei'de, deed hem dit dix-ect daarop na, waai'na Ver wijs nog eens het leder door de paal zag gekeerd. Het moreel van de thuis club kreeg door deze tegenslag een lelijke deuk en naaxmate de tijd ver streek ging de voox-hoede steeds on- zekex-der spelen, waax-door de kans op succes praktisch teloor ging. On danks een bijzonder gx-oot veldover wicht bleef men tevex-geel's px-obe- ren, met onsamenhangend spel, om de winnende treffer te scoren. In de slotfase werd het zelfs nog onpx-ettig binnen de lijnen, toen de MEVO-spe- lex-s nu niet bepaald aangenaam x-ea- g'eerden op beslissingen van de ax-- bitex-. Ondanks het feit dat deze man de indruk maakte het leiden van een wedstx-ijd in de le klasse niet mach tig te zijn, hadden de MEVO-spelex-s er vex-standiger aan gedaan er op de zelfde wijze op te x-eageren als Veex-e. Bij MEVO ging het gehele elftal er zich mee bemoeien, met als gevolg dat de scheidsx-echtex-, die klaax-blij- kelijk in het geheel niet meer wist wat hij deed, dx-ie minuten voor tijd Lupgens, bij een poging om de bal te spelen - wat zeer zeker geen na- tx-appen was - naar de kleedkamer vei'wees. Toen de scheidsx-echter voor de laatse maal floot, zag het er nog even naar uit dat erxige toeschouwers er op uit waren hun misnoegen op de ax-biter met de vuist kenbaar te maken. Gelukkig slaagde men er net op tijd in dit te voox-komen, daar hier niemand mee gebaat zou zijn ge weest. KERKNIEUWS Ned. Hei-v. Kex-k Beroepen te Wiex'den (vac. B. A. van Donkei-sgoed)J. H. Vlijm, Krimpen aan de IJssel. Aangenomen .naar Maasdijk: B. C. de Gelder, Wissenkerke, die be dankte voor 'Schipluiden (toez.). Ger. Kerken Bei'oepen te Rottevalle: kand. W. Wijbenga, Assen. Aangenomen naar Schai-endijke: ■kand. J. F. Put, Soest, die bedankte voor Raamsdonk-Drimmelen Ger. Kerken (vrijgemaakt) a Premier Tsjou En Lai van com munistisch China heeft zondag een „plechtige waarschuwing" gex-icht tot de Sowjet-Un'ie die hij er van beschuldigde dat zij Albanië en China militair bedreigt. BEIROET. 'De „Palestijnse Bevrij dingsorganisatie heeft in Beii-oet be kend gemaakt, dat bij twee opera ties op vrijdag en zaterdag ten zui den van het meer van Galilea in totaal 1'5 Israëlische militairen zijn gedood. De betrokken commando troepen die werkten met raketten en granaten, wax-en behouden op hun bases teruggekeex-d. De Zierikzeese A I junioren werden zaterdag te Vlissingen met 2-1 geklopt door Vlissingen A I. Aangenomen naar Oegstgeest (vac. R. Brands): M. R. van den Berg, miss.pred. te Kampen. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 30-9. Totaal aan gevoerd 1853 stuks vee, t.w. 1345 runderen en 508 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen: prima f 4.70-5.10, le f 4.10-4,55, 2e f 3,60-3,90, 3e f 3,45-3,55. Stieren f 4.25-4,85. Wox-stkoeien f 3,40-3,50. Vaikenspx-ima geen notering, le f 2,40-2,44, 2e f 2,36-2,39. 3e f 2,30- 2,36. Slachtzeugen f 1,90-2,00. Zware vax-kens 1' 2,05-2,15. Rundex-en: aanvoer groter, han del zeer kalm, afloop traag, prijzen lager. Varkens: aanvoer ruimer, han del kalm, prijzen lager.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 5