STREEKNIEUWS AGENDA Waterschap Schouwen-Duiveland: Aankoop nieuw peilvaartuig Heeft Advertentie J u rugklachtetf? Informatieboekje Zierikzee wordt samengesteld Oproep aan secretariaten ZIERIKZEE, 28-9. De afdeling: Middenstandscentrale - het initiatief Zierikzee van de U.V.V. heeft - in fgenomen een informatieboekje sa- samenwerking met de Zierikzeese men te stellen voor de inwoners van Zierikzee en uiteraard toekomstige inwoners. Deze nieuwe gids van Zierikzee - voor de ramp verscheen er reeds een, maar deze is sterk verouderd - wil een wegwijzer worden naar instel lingen, verenigingen e.d. die te Zie rikzee aanwezig zijn. Teneinde aan het initiatief praktische inhoud te ge ven, is een schrijven uitgegaan naar allerlei verenigingen en instellingen, maar men kan rustig aannemen dat bij e.en dergelijke methode niet ieder een wordt bereikt. Bcor dit bericht wordt derhalve een dringend beroep gedaan op se cretariaten - die over deze zaak nog niet schriftelijk benaderd zyn - zich in verbinding te stellen met de ge meentesecretarie, afdeling sociale zaken, Meelstraat 8. Deze afdeling n.l. is bij de samen stelling van het boekje betrokken en heeft zich met de rubricering van de gegevens willen belasten. Wacht niet langer, koop een ANTIHERNIA LEDIKANT OF LOS INLEGRAAM Levenslange garantie Buigt nooti door Honderden tevreden gebruikers Vraagt het uw vrienden of kennissen Aanbevolen door H.H. doktoren Alleenverkoop bij: DEURLOO INTERMEUBELSHOWROOM Meelstraat 31 ZIERIKZEE Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 1 OKTOBER NEDI.: Na de fabel en het nieuws de Lucy-show. Er is groot feest op de bank en Lucy moet optreden als begeleidster van de 82-jarige ere gast. Aansluitend „Koning Klant" dat eens per veertien dagen op het scherm komt en dat een nog meer commentariërend karakter krijgt. Na het journaal en de actualiteiten rubriek Achter het Nieuws" een af levering van „Ironside", de ijzeren detective in zijn rolstoel. Hij krijgt het verzoek van de echtgenote van een nachtclubzanger om haar man te beschermen. Vervolgens de show van Dimitri Frenkel Frank „Hadi- massa". Het is een show voor ie dereen, waarin meer dan voorheen de nadruk zal vallen op de actuali teit. Het laatste programmaonder deel is een documentaire over de autochtone bevolking van Australië. „Mensen in de woestijn" is de titel zij handelt over nomaden. Na het laatste nieuws volgt van Teleac nog de tweede les „Noten en Tonen". NED. II.: In het NTS-programma voor het eerst „Scala", de verzamel- rubriek die driemaal per week het voorprogramma vult. Vanavond zijn de onderdelen „Van Gewest tot Ge west", Olympische herinneringen van Jan Cottaar en de vaste rubriek „Den Haag vandaag", waarin Joop van Os een beknopte analyse geeft van de beraadslagingen in het parle ment. Na het journaal voor de eer ste maal „Dubbelganger", de nieu we dinsdagse serie! die „Dubbelspi on" komt vervangen. Het verhaal gaat over een Amerikaans geheim agent in Oost-Duitsland, die de rol van zijn dubbelganger speelt nadat deze bij vergissing is doodgeschoten. Aansluitend een documentaire van Bob Rooijens getiteld „Sessie". Een aantal bekende jazzmusici kwam sa men om een plaat je maken. Een et maal lang repeteerden, discussieer den en musiceerden ze. Een film ploeg legde dat vast. In het pro gramma „Ik vind dat komen bewoners van Winterswijk voor de camera's, de NTS daar een dag had opgesteld. Iedereen die iets op z'n hart had kon daarmee te voor schijn komen. Joop van Zijl is de presentator. DINSDAG 1 OKTOBER NED. I.: schooltelevisie 11.00 ver kennen en ontdekken; 11.25 van Wilson tot Johnson; 11.50 einde; 18.50 de fabeltjeskrant (kleur); 18.56 ster; 19.00 nieuws; 19.03 ster: 19.06 de Lucy-show (kleur); 19.31 koning klant; 19.56 ster; 20.000 journaal; 20.16 ster; 20.20 achter het nieuws; 20.45 Ironside (kleur); 21.35 hadi- massa; 22.10 mensen in de woestijn; 22.55 joxirnaal; 23.00 Teleac-noten en tonen; 23.30 einde. NED.II.: 18.50 de fabeltjeskrant (klexir); 18.56 ster; 19.00 nieuws; 19.03 scala; 20.00 journaal; 20.16 ster; 20.20 dubbelgangers (kleur); 20.45 NTS- documentaire; 21.35 ik. vind dat 22.10 journaal. BLAUWE B.T.W.-BOEKJE DEN HAAG. 28-9. Het minis- terie van financiën is, met het oog op het op 1 januari a.s. van kracht worden van de nieuwe belastingheffing over de toegevoegde waarde aan goederen en diensten, begon nen met oen voorlichtings campagne. Die campagne richt zich nu allereerst op de men sen die in de onderneming na 1 januari onmiddellijk met het nieuwe stelsel van heffing van omzetbelasting te maken krij gen: de ondernemers, boek houders, accountants, belas tingconsulenten. Na het in ons land bekende „groene" boekje, het interna tionaal bekende „rode" boek je, is er nu het blauwe BTW- boekje van tachtig pagina's die wordt aangeduid als „be knopte" handleiding vobr de ondernemer. Dit blauxve boek je is in een oplage van ruim vijfhonderdduizend- stuks via de belastinginspecties in den lande onderweg naar onder nemers. Veel van die onder nemers hebben tot au. toe al te maken gehad met de gel dende omzetbelastingswet 1954; zij moeten nu vertrouwd raken met het nieuwe stelsel. De Franse minister van buiten landse zaken Bebre heeft vrydag in de Europese ministerraad in Brussel opnieuw „neen" gezegd tegen het beginnen van onderhandelingen met Groot-Brittannië en de andere kan didaten voor het EE.G.-lidmaat- Rchap over economische samenwer king of samenwerking op technolo gisch gebied. DEN HAAG. Koningin Juliana en prins Bernhard hebben een be zoek gebracht aan prinses Beatrix in het academisch ziekenhuis te Utrecht. h Communistische kringen in Praag verwachten dat de communistische topconferentie, die volgens de aan vankelijke plannen in november in Moskou gehouden zal worden, uitge steld wordt om een open breuk over de kwestie Tsjecho-Slowakije te ver mijden. GOES. De Koninklijke Neder landse Vereniging van Transporton dernemingen heeft haar jaarlijkse buitengewone algemene ledenverga dering in Goes gehouden. De Veiligheidsraad heeft vrij dagavond secretaris-generaal Thant van de V.N. verzocht met spoed een vertegenwoordiger naar de door Is raël bezette gebieden te zenden om daar een onderzoek in te stellen naar de omstandigheden waarin de Ara bieren leven. LEERDAM. Prins Bernhard heeft het „Glasvormcentrum" van de Ko ninklijke Nederlandse glasfabriek „Leerdam" geopend. Willi Sonneveld-show te Zierikzee voor Z. V. U. Schouwen-Duiveland zag de „nieu we" Wim Sonneveld-show in een stampvolle Concertzaal, die vrijdag avond vriendelijk, maar niet al te uitbundig reageerde op de flitsende verzameling jokes, die „Wim" in zijn conferences had vei-pakt, op de lied jes en de sketches, in deze - opnieuw wervelende - show samen mét Ina van Faassen, geleend van of voor goed overgestapt uit de wereld van het „echte" toneel. Door haar uitgesproken Bühne- persooniijkheid stempelt zij mede het geheel en ook al liggen de kaar ten eerlijk geschud, het is toch niet meer zo duidelijk een one-man-show als voorheen. Intussen dit: er waren uitsprin gers: Josefien" en De halte van lijn tien", ook het melancholieke liedje van de oude ansichtkaart en Carmig- gelt's Opa, gebracht met meester schap, maar het peil van ..Ze kon het lonken niet laten" en Frater Venan- tius was er niet, al frappeerde op nieuw de vaktechnische routine en de kleurrijke veelzijdigheid van Son- neveld's met esprit ondersteund showvverk, enerzijds verrassend mo dern, anderzijds van een ouderwet se - niets aan het toeval overlatende - degelijkheid. Samen met Ina was voor de pauze „Huwelijksadvertentie" een sterke overtuigingstroef en in de Vondeli- aanse scène strooide Sonneveld's charmante vrouwelijke partner zelf twijfel of het harerzijds wel verstan dig is zoveel indringend talent op te souperen in de kleinkunst. Maar dat kan een zaak van heilige over tuiging zijn. Sonneveld opteert frekwent voor een gedenatureerd soort sex, maar men behoeft geen moraaltheoreticus te zijn om te erkennen dat de weg naar het banale dan heel dichtbij is. Zo vonden wij„Ik heb iets" gewoon goedkoop kermisachtig. In „Laten we lief zijn" was Sonneveld goed voor een onvergetelijke eetscene en in „Donderdag de tiende" hoorden we een macabere Sonneveld, die met een „Wie is het die me mist?" de zaal even scherp raakte. Zo werd de Sonneveld-show tot dat merkwaardig mixture van dui delijk beneden de maat, „nou ja", goed en heel goed, met deze op merking er nog bij dat het fraai spe lend combo, soms iets teveel domi neerde, zodat vooral de „balconisten" nogal moeite hadden met het ver staan van de gesproken tekst. Al te serieuze uitpluizerij vergetend werd het bij elkaar een gezellige en vlot gestyleerde cabaretavond, die een gul applaus opleverde voor de executan ten en een royale ruiker voor Ina v. Faassen, die gelijkelijk deelde in de gulle toegenegenheid van het publiek B.d.V Het aantal Tsjechoslawaken dat zich in Zwitserland ophoudt, zal spoedig de 6000 bereiken. Van hen hebben tot dusver 700 om politiek asiel gevraagd. Verhoging Prov. legestarieven In verband met de loon- en prijs stijgingen heeft het college van Ged. Staten nagegaan, of de taaieven van. de thans geldende legesverordening dienen te worden herzien. Het colle ge is daarbij tot de conclusie geko men, aldus wordt aan provinciale staten meegedeeld, dat een deel van de tarieven aanpassing behoeven. Voorgesteld wordt het tarief voor de afgifte van rijbewijzen te verhogen met f 1.-. G.S. achten verder een ver hoging van het tarief voor de afgif te van paspoorten van f 2,50 tot f 5,- verantwoord. De leges voor een toe- ristenkaart B zal gebracht worden van f 1.50 op f 3,-. ZIERIKZEE Vergadering C.P.J. Op maandag 30 september a.s. wordt in het Huis van Nassau de eerste seizoensvergadering gehouden van de C.P.J. De voorzitter de heer C. Boot zal spreken over de nieuwe aan te leggen dam bij Scharendijke. Vergadering gemeenteraad Blijkens de ingekomen stukken voor de dinsdag a.s. te houden ver gadering van de gemeenteraad, ver zocht dr. imr. H. P. Schaaip een sub sidie uit de gemeentekas ten behoe ve van de restauratie van het pand Oude Haven 20. Van de minister ont ving betrokkene bericht te kunnen rekenen op 50 van de voor bijdra ge in aanmerking komende kosten, zijnde f 15.543,-. Van de zijde van b. en w. wordt voorgesteld 10 °/n van dit bedrag, zijnde maximaal f 1554,- uit te keren aan de heer Schaap. Het subsidie kan evenwel niet voor 1969 worden betaald. Voor het propaedeutisch exa men tandheelkunde, slaagde aan de Advertentie Zaterdag was voor de te wegen dieren te Zierikzee een historische dag, vsant voor de laatste maal vond dit plaats in de Waag, die - gelijk bekend - in het kader van de herindeling van het stadhuis - een andere bestemming gaat krijgen. Wat weeipoed was er voor de stadsweger de heer J. W. Ros kam, die de laatste dieren woog op deze plaats, waarmede een einde kwam aan een historie van eexiwexx. De dieren zullen straks in de Hem worden gewogen. (Foto: Zierikzëesche Nieuwsbode). universiteit te Groningen, onze stadgenoot de heer J. A. Wessels Boer. KERKWERVE De collecte voor het Protes tants Interkerkelijk Thuisfront heeft f 128,64 opgebracht, waar-voor dank wordt gebracht aan gevers, geefsters en collectrices. Benoeming De heer R. Soesman, hoofd van de openbare lagere school Prinses Irene te Kerkwerve is benoemd tot leraar aan 'de Rijksscholengemeenschap' Prof Zeeman te Zierikzee. afdeling MAVO. SEROOSKERKE Aanrijding door kortsluiting Donderdagavond te plm. 19.30 uur haid op de provinciale weg te Mo- riaanshoofd een aanrijding plaats tussen een personenauto bestuurd door M. O. H. wonende te Haam stede met een personenauto be stuurd door J. B. wonende te Zie rikzee. In verband met verbetering van Peilen in samenwerking met andere waterschappen ZIERIKZEE, 28-9. Het Water schap Schouwen-Duiveland krygt nog dit jaar de beschikking over een nieuwe peilboot die wordt uitgerust met moderne apparatuur en een ra- diolog. Het nieuwe schip zal nog dit jaar in dienst worden gesteld. De to tale kostprijs bedraagt f 115.000,-. Het algemeen bestuur van het Wa terschap verleende tijdens de vrij dagmiddag in 's Landskamer gehou den 23ste algemene vergadering als nog goedkeuring aan het besluit van het dagelijks bestuur een nieuw peilvaartuig aan te schaffen. Dijkgraaf A. M. Geluk gaf een toe lichting op het voorstel - bestelling van het schip heeft intussen reeds plaatsgevonden - en hieruit bleek, dat de oude peilboot, „De Meermin" in de nacht van 22 op 23 juli gezon ken is bij de meerplaats in de Zie rikzeese haven. De dijkgraaf deelde mee dat de touwen van het schip waarschijnlijk door spelende kinde ren teveel zijn opgedraaid aan de meerpaal zodat bij vloed de „kuip" van „De Meermin" kon volstromen en het schip zonk. De boot verkeerde hierna in een desolate toestand, al dus verklaarde de heer Geluk, en het dagelijks bestuur vond handha ving en reparatie van „De Meermin" een hachelijke onderneming. Boven dien is een groter peilvaartuig ge wenst omdat in vei'band met de af sluiting van het Brouwershavense Gat rond de kop van Schouwen moet worden gevaren om de noordkant te peilen. Tevens zijn de laatste jaren de technische middelen om te peilen aanzienlijk verbeterd: de nieuwe ap- patuur zou niet op de oude boot kun nen worden ingebouwd. Een andere overweging om tot aankoop van een nieuwe peilboot aver te gaan is de belangstelling van andere Waterschappen om bij de te verrichten werkzaamheden tot een samenwerking te komen met het Waterschap. Schcuwen-DuiveLand en daarbij van de diénsten van het niéuwe schip mede gebruik te ma ken. Reeds nu, wordt gepeild voor St. Philipsland en Tholen, Noord-Beve land heeft belangstelling getoond en waarschijnlijk zal de nieuwe boot ook worden gebruikt (tegen kostprijs) yoór het peilen aan de noordkant van Zuid-Beveland. In feite kan de gehele Oosterschelde als werkgebied, worden aangemerkt. Verwacht wordt dat voor de oude boot aan verzekeringsgelden een be drag terug zal worden ontvangen van f 30.000.-. zodat de nieuwe last voor het Waterschap een bedrag vormt van f 85.000,- af te schrijven ever een periode van tien jaar. Hier bij kunnen dé te ontvangen vergoe dingen van andere gebruikers van het schip in mindering worden ge bracht. Nadat de dijkgraaf nog en kele vragen en opmerkingen uit de vergadering had beantwoord, o.a. van de heren M. J. Steur. W. P. de Vrieze en J. J. v. d. En de, was het belangrijkste agendapunt van deze vergadering afgehandeld. Een tijdrovende zaak vormde het opmaken van een aantal aanbeve lingen voor gezworenen die aan de beurt van aftreden wai-en. De ver kiezing was een formele aangelegen heid, maar vormde niettemin de di recte aanleiding tot het bijeenroepen van deze vergadering. Voor e'lk d'er vacatures per 1 januari 1969 wegens (periodieke) aftreding van de gezwo renen van de districten I, III, V, VI en VII, moest een aanbeveling wor den opgemaakt van drie personen. Na de verkiezing zagen de drietal len er als volgt uit: voor district 1: 1. M. O. Hanse (herkozen); 2. W. P. de Vrieze en 3. J. A. Friederichs. District III: 1. J. J. v. d. Wekken (herkozen); 2. C. D. v. d. Linde; 3. J. M. Dalebout. District V: 1. J. M. Goemans (herkozen); 2. L. M. Moer- Advertentie mond; 3. J. Deïst. District VI: 1. P. M. Vis, die in de plaats komt van de heer J. L. Vis, die niet herkiesbaar was in verband met het bereiken van de 70-jarige leeftijd; 2. C. A. Struijk; 3. L. J. Dalebout. Van de aftredende heer J. L. Vis zal afscheid' worden genomen in de eerstvolgende algemene vergadering vam het. Waterschap, op 5 november Aanbestedingen onderhands Een aantal onderhoudswei-ken en wegverbeteringen zal zo mogelijk onderhands worden aanbesteed. Het dagelijks bestuur verzocht en vea*- kreeg hiertoe machtiging van de al gemene vergadering. Dijkgraaf Ge luk lichtte toe: het blijkt steeds op nieuw dat voor het Waterschap te verrichten werk in de eerste plaats werk is -voor specialisten. Het is in het belang van het Waterschap om zo goedkoop mogelijk te werken en het kan dikwijls voordeliger a'l's ei- gewerkt wordt volgens afspraken met bonafide aannemers. Openbare aanbestedingen zijn dikwijls kosten verhogend. Het is van belang om te weten met wie er wordt gewerkt en cm gebruik te maken van goedko pere eenheidsprijzen. Een algemeen overzicht over de gang van zaken in het Waterschap kondigde de dijkgraaf aan voor de eerstvolgende algemene vergadering. Hij zal daarbij cck nader terug ko men cp de begroting van verkeer en waterstaat, die juist vrijdagmorgen bij het waterschap was binnengeko men en waarin o.a. melding wordt gemaakt van de intrekking van de wet op de calamiteuze polders. Intussen kon de heer Geluk reeds mededelen dat het verloop van on derhoud aan wegen en zeewering goed en vlot verloopt. De regenval in de afgelopen drie maanden van dit jaar (resp. 101, 120 en 76 mm neerslag in juni, juli en augustus) vvas behoorlijk, maar toch niet bui tensporig, in vergelijking met andere jaren. De eerstvolgende vergadering' van de Zeeuwse Polder- en Waterschaps Bond wordt gehouden op 16 novem ber a.s. Maandag 30 september Brouwershaven 8 uur, ouderavond van de kleuter school. Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, C.P.J. Dinsdag 1 oktober Zierikzee Stadhuis, 7.30 uur, vergadering van de gemeenteraad. Brouwershaven Be j aardensociëteit. Noordgouwe Verenigingsgebouw, 7.30 uur, Herv. V rouwen vereniging. het wegdek wordt het verkeer ter plaatse over de halve wegbreedte geleid door middel van verkeers lichten. Daar de verkeerslichten i.v. an. kortsluiting waren uitgevallen werd de halve wegbreedte door bei de auto's in tegengestelde richting bereden. Alhoewel beide bestuui'ders op het laatste moment een aanrij ding trachtten te voorkomen mocht dat niet gelukken. De personenauto van H. werd zwaar beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Aanrijding auto-bromfiets Vrijdagavond te plm. 18.30 uur had op het rijwielpad te Moriaans- hoofd een aana-ijdiing plaats tussen een bestelauto bestuurd 'd'oor P. R. wonende te 'Bnrgh en een bromfiets bestuurd door B. v. d. W. wonende te Haamstede. Deze aanrijding ont stond' toen de bestelauto achteniit van een erf het rijwielpad op kwam gereden. De bromfietser kon de be stelauto niet ontwijken met als ge volg dat hij tegen die achterzijde van de bestelauto botste. De bromfietser werd met een gebroken been en verwondingen aan handen opgeno men in het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. De bromfiets werd vernield. WESTERSCHOUWEN Hengelwedstrijd „De Krabbe" Ht noodweer van zondagmorgen met regen en storm speelde de le den van de h e ngel s p o rli ver enjigin g „De Krabbe" danig parten. De aan gekondigde wedstrijd aan. de West bout werd verschoven naar Kijk duin te Renesse, waar het in de luwte van de duinen heter vertoe ven was. Toch was d'e opkomst zeer gering en slechts 12 deelnemers bonden de strijd aan. De uitslag was als volgt: 1. A. v. d. Bos 490 punten; 2. M. A. v. d. Wielen 305 pnt.; 3. Joh. Verboom 270 pnit.4. J. Hart 218 pnt.; 5. P. de Rijke 170 pnt.; 6. W. d'e Jonge 117 pnt. en 7. D'. de Rijke 114 pnt. Slechts 2 junioren verschenen aan zee. Simon Blom behaalde 221 pnt. en Jan Slagei* 115 pnt. De rest ving niiets: BROUWERSHAVEN Afd. Platteiandsvrouwenbond Op 8 oktober a.s. vergadert de af deling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in het jeugdgebouw. Spreker is de majoor W. v. d. Veer te Leuvenheim, die het onderwerp: „Koi'eaans familieleven" zal inleiden. KORBAIS DE VERSCHRIKKELIJKE 49. De nieuwe dag is nauwelijks aange broken, als Aram en zijn metgezel zich op nieuw reisvaardig maken. In een ledei'en zak, voor zich op het zadel, heeft Aram het losgeld, dat hee rLoran hem overhan digd heeft. Ramar hijst zijn dike gestalte moeizaam op de muilezel. Hij is zo druk bezig, dat hij niet merkt dat Aram het beest van achter een schopje geeft. De muilezel slaat achteruit en door de on verwachte beweging tuimelt Ramar op de grond. Stalknechts schieten lachend toe om hem overeind te helpen en in dat ogenblik van verwarring fluistert Aram snel enkele woerden tot heer Loran: „Kijk onder uw rustbank in het gastvêrtrek en vertrouw mij! Ik sta geheel aan de zijnde van uw prins!" Razend en tierend is Ramar over eind gekomen. Nijdig rukt hij aan de hal ster van zijn rijdier, doch tot zijn gi-ote op luchting merkt Aram dat hem verder alles ontgaan is. Even later hebben ze de burcht verlaten. Diep in gedachten rijdt de jonge ridder naast zijn metgezel. Zal zijn plan lukken? Zal heer Loran na deze korte ontmoeting voldoende vertrouwen in hem stellen?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2