H V 't Is weer tijd voor en magere yoghurt: twee moderne vetarme produkten van de Melk Unie. Slank-O-Mel NOORDGOUWE Vlees, vers én voor delig Nieuwe Clir. Hogere Landbouwschool Kleurrijk Mirlana sportkousen 'DEWOLBAAL' KERKWERVE Afscheid ds. H. Scholing van Geref. kerk Scharendijke SCHARENDIJKE, 22-9. In een ge heel gevuld kerkgebouw nam ds. H. Scholing afscheid van de Gerefor meerde Kerk van Scharendijke, we gens emeritaat, na een ambtsperio de aldaar van 5 jaar. De predikant had 'als afscheids- tekst gekozen Prediker 1213: „Vrees God en onderhoud Zijn ge boden" en Openbaring 3 11: „Houd vast, wat gij hebt, opdat niemand uw kroon neme". Na de preek volgden toespraken namens de classis Zierikzee door Ds. Wentsel, door ouderling V. d. Panne namens de Nederl. Herv. Gemeente, door Ds. Rodenburg uit Hoek van Heiland, die korte tijd geleden af scheid nam van Hervormd Scharen dijke, door burgemeester S. Franke van Midden-Schouwen, door ouder- 500 gram zuurkool 1 '"et een saPP'ge rookworst nu samen voor 1,25 1 Nu 3 paar nylons voor maar 2,50 I 1 Koffiefilterzakjes nr. 102 doosje 40 stuks 0,49 I Kop en schotels 1 „tuks samen vooi O, 1 1 fraai gedecoreerd - 6 stuks per stuk 1,'J 1 Biefstuk botermals! - 250 gram 3,25 Karbonade van de schouder - 500 gram 2,98 Ham 150 gram 0,98 Corned beaf I 200 gram 0,98 I Gebraden gehakt 0,78 I Boterhamworst 200 gram 0,59 I Speciaal voor U! Voorgebakken PATATES FRITES grote zakslechts 0,39 ling Voogd uit Culemborg, welke gemeente Ds. Scholing voor Scharen dijke heeft gediend. Ouderling Den Boer sprak namens de kerk van Haamstede, waarvan Ds. Scholing 3'/2 jaar consulent is geweest. Ten slotte sprak ouderling Boot; namens kerkeraad en gemeente de scheiden de predikant toe en liet hem toe zingen Gezang 52 (gewijzigd). Hij wenste Ds. Scholing Gods zegen toe op zijn levensavond. Nadat nog ge zamenlijk Ps. 72 11 was gezongen, was deze indrukwekkende dienst ten einde. Van de vorige gemeenten Kamperland en Zuidland waren e- veneens afgevaardigden aanwezig. In steeds meer gezinnen worden magere melk- produkten gebruikt. Slank-O-Mel bijvoorbeeld, waarin het vetgehalte tot een te verwaarlozen percentage is teruggebracht. En die bovendien nog rijker is aan eiwitten dan de gewone melk. Zodat het voor jong en oud een gezonde drank bij uitstek is, die precies geeft wat we volgens de moderne voedingsleer nodig hebben. Veel eiwitten, veel voedingszouten en vitaminen en heel weinig vet. Hetzelfde geldt voor de magere yoghurt. Met beide produkten draagt de Melk Unie veel bij tot een verantwoorde keuze van de dagelijkse voeding. En tot variatie daarin. Zodat in ieder geval de samen stelling niet "mager" hoeft te zijn. melkprodukt ^1 van de Melk Unie, en slechts 47 cent per hele liter. Vraag bovendien het gratis voorlichtingsboekje over magere melkprodukten van de N.M.U., Postbus 9010, Amsterdam. Vijftig jaar C.B.T.B. DEN IIAAG, 25-9. Het bestuur van, de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond werd op paleis Soestdijk door koningin Ju liana ontvangen. Vandaag (donderdag) viert deze kleinste der drie centrale landbouw organisaties haar vijftigjarig bestaan. Ruim 1800 van de ongeveer 27.000 leden en tweehonderd gasten zullen daar bij zijn. Het zouden er nog meer KORTE BERICHTEN UIT ÏIET BINNENLAND ROTTERDAM. Op het terrein van een bedrijf aan de Van Riemsdijk- weg in Rotterdam is de 38-jarige chauffeur A. Steenbergen uit de Maasstad om het teven gekomen. ROTTERDAM. De 28-jarige gas fitter L. C. Gramsberg uit Rotter dam is bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De gasfitter reed met zijn bromfiets door nog onbekende oorzaak op de Groene Kruisweg tegen een lichtmast. De man werd naar het Zuiderzieken huis overgebracht waar hij later is overleden. SCHIPHOL. Op Schiphol is een nieuwe berichtencentrale, door Phi lips aan de K.L.M. geleverd, offici eel tin gebruik gesteld. HILVERSUM. De K.R.O. staat po sitief tegenover verdergaande sa menwerking met die omroepen, die een meer ideologisch gezicht verto nen, zoals de N.C.R.V., de V.P.R.O. en de VARA. Dit zei K.R.O.-voorzit- ter mr. H. W. van Doorn tijdens een persconferentie over het winterpro- gramma van zijn omroep. UTRECHT. Op de R.K. begraaf plaats aan de Prinsesselaan in Utrecht is het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer A. C. de Bruijn, de vorige week op 81- jarige leeftijd overled enoud-mnis- ter voor publiekrechtelijke bedrijfs organisatie, die gedurende een kwart eeuw voorzitter was van de voor malige K.A.B. DEN HAAG. De brand, die zater dag in het oude BPM-gebouw aan de Carel van Bylandtlaan in Den Haag in de computerkelder woedde, heeft naar thans blijkt een schade veroorzaakt, die in de miljoenen loopt. DEN HAAG. De eenheden van de NAVO die in het noordelijke deel van de Atlantische oceaan deelne men aan de grote oefening „Silver Tower'' hebben op het ogenblik te kampen met slecht weer. De „blau we partij" die op weg is van de Eemsmonding naar Zuid-Noorwegen verplaatst zich in een gebied waar windkracht 8 (storm) staat niet gol ven van vijf tot zes meter. Evenzo vergaat het dte „oranje" partij die de „blauwen" moet aanvallen. DEVENTER. In Deventer over leed de heer C. Pelgrim uit Ommen aan de gevolgen van een au to-on geval dat hem overkwam. geweest zijn. ware het niet dat zelfs in Flevoland de ruimte zijn begren zingen heeft. Op dit verjaardagsfeest begint de bond een nieuwe fase in zijn onder wijskundige activiteiten. Het nieuwe gebouwencomplex van zijn Christe lijke Hogere Landbouwschool zal ge opend worden door mr, B. W. Bies heuvel, oud-minister van landbouw. De school was voorheen gevestigd te Ede. Het initiatief tot de verplaatsing en tot de nieuwe opzet is indertijd genomen door mr. Biesheuvel zelf, die voordat hij minister werd, voor zitter was van de C.B.T.B. Bij de schooi horen een internaat en een gemengd landbouwbedrijf van honderd hectare. Twee Arabische vluchtelingetjes naar Nederland DEN HAAG, 25-9. Naar van het bestuur van de Stichting „Terre des Hcmmes Nederland" vernomen wordt, zullen vandaag (donderdag middag 26 september) per KL-506 uit Tel Aviv op Schiphol twee Arabi sche vluchtelingetjes aankomen. Het zijn meisjes uit een vluchtelin genkamp in, de Gazastrip, die hier, in samenwerking met Unwra, voor plastische chirurgie in een ziekenhuis zullen worden opgenomen. Van medewerkers in Gabon ver nam de stichting dat op dit moment reeds 1050 Biafraanse kinderen in dit land zijn ondergebracht. De stichting Terre des Hommes heeft de minister van justitie gevraagd of er in prin cipe bereidheid bestaat een aantal Biafraanse kinderen ter redding voor een tijdelijke periode naar ons land over te brengen. OMAHA (Nebraska). Een „KC-135 Stratotanker" van de Amerikaanse luchtmacht met 56 militairen aan boord is verongelukt op het eiland Wake in de Stille oceaan toen het een noodlanding trachtte te maken. Elf militairen werden gedood en 23 gewond. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Elspeet: W. Vroegin- dewey, Katwijk aan Zee, die be dankte voor Zegveld; te Rotterdam- Centrum (vac. W. R. van der Zee) (jeugdpred.) (toez.): B. J. Blaauwen- draad, Etten; te Doornspijk (vac. R. W. Steur): J. van Rootselaar, Barne- veld; te 's-Gravenhage (2e pred.pl.) (wijkgem. Binnenstad): A. M. A. H'ellendoorn, Anna Paulowna. Aangenomen naar Pesse (toez.): D. C. C. Stap, Heerlen (wijkgem. Heer- lerheide). Bedankt voor Renesse c.a.: J. H. de Vree, Sleeuwijk; voor Waddinx- veen (vac. Joh. Verweiius) en voor Wezep (vac. A. Gooyer): H. Binne- kamp, Wiezenveen. Ger. Kerken ZEELAND. In het St. Annazieken- huis te Oos is overleden dé 29-jarige schilder J. Fleuren uit Oss ,die don derdag 19 september jl. om half zes op de kruising Peelweg-Langen- boomseweg te Zeeland in Noord- Brabant in botsiug kwam met een uit tegenovergestelde richting ko mende personenauto. DEN HAAG. De 10-jarige Robby B. uit Hen Haag kreeg een kogeltje .in zijn hoofd. Het kogeltje werd in het ziekenhuis verwijderd. Robby was op straat bij de ouderlijke wo ning aan het Ruimzicht, toen hij werd getroffen. Een jongetje met een pistool schoot op Robby. BROEK OP LANGENDIJK. In de smalle dorpsstraat te Broek op Langendijk heeft zich een dodelijk verkeersongeluk voorgedaan, waar bij de 12-jarige scholier W. Hink uit Oud Karspel het leven heeft ver loren. BERLICUM. Na lang zoeken is, in een sloot langs de Hasseltsedijk in Berlicum het lijk gevonden van de 19-jarige wegwerker H. A. Swanen- berg uit Berlicum, die sinds 's mor gens vroeg werd vermist. SCHIPHOL. De minister van voorlichting en toerisme van Tan zania, de heer Hasnu Makame, is voor een driedaags bezoek aan ons land uit Kopenhagen op Schiphol aangekomen. ZWOLLE. In de buurtschap Schel le bij Zwolle is de 3-jarige Willem van den Belt verdronken in een sloot vlak bij de ouderlijke woning. De kleuter is waarschijnlijk bij het spelen te water geraakt. Het kind werd door de ouders gevonden. ENSCHEDE. Het een jaar oude dochtertje van de Spanjaard B. S. is overleden aan de verwondingen die zij opliep bij een verkeersonge val. Ook haar ouders raakten ern stig gewond to enhun auto in een slip raakte en in botsing kwam met een boom. RIJSSEN. Op de provinciale weg Rijssen-Nijverdal werd de 6-jarige Frits van Brussel uit Rijssen bij het oversteken door een auto gegrepen. De bestuurder was A. A. uit Nijver- dal. Het jongetje werd zwaar ge wond en overleed ter plaatse. NUENEN. De vierjarige A. Kij- pers uit Nuenen. is op de Opwetten- seweg vlak bij de ouderlijke woning in Nuenen door e enpersonenauto aangereden, toen hij met zijn step de straat overstak. Het kind was op slag dood. APELDOORN. Op de Anklaarse- weg in Apeldoorn is de 7-jarige Bertje Teisman op slag gedood, toen hij werd aangereden door een brom fiets, bestuurd door de 16-jarige C. T. uit Apeldoorn. is onze collectie Steeds nieuwe najaars kwaliteiten Mirlana-garantie Niet goednieuwe! Zie etalage! Uw Mirlana-dealer: Melkmarkt 1-3 Zierikzee SLAAF,- te koop aangeboden.. Eet, drinkt en slaapt'niet'^Zet 24 uur per dag verse koffie. Betaalt zichzelf 1,48) per dag) reeds bij gebruik van 10 bekers per dag. ROTO-MATIC, Postbus 4 Capelle aan de IJssel Telefoon (010) 334667 Vrijzinnig Hervormde Zomlagsachno, Zierikzeè Plet verteluur voor de 10- tot 12-jarigen begint a.s. vrijdag 27 september, 's middags 4.00 uur, in het Hervormd Vereni gingsgebouw. De zondagsschool-dienstjes voor de 5- tot 10-jarigen beginnen a.s. zondag 29 sep tember, 's morgens 10.00 uur, eveneens in het Hervormd Verenigingsgebouw. Alle kinderen worden ver wacht! Het bestuur. Beroepen te Leiden (vac. E. Ha verkamp): W. Havenkamp, Aalsmeer te Klundert: G. Sinia, Ee (Dr.). Bedankt voor Grootegast( vac. S. van der Linde), Hardegarijp (vac. G. van der Veere), Varsseveld (vac. A. Oostenbrink) en voor Voorthuizen (vac. K. Bokma): J. W. Broerma, Westerbork, die voorlopig geen ver dere beroepen in overweging kan nemen. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Oegstgeest: M. R. van den Berg, miss. pred. te Kampen. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redakteur. Op 24 sept. jl. heeft de Metaalbe drijf sbond van het N.V.V., in Zie rikzee en omgeving gemeend een ledenwerfactie te moeten starten onder het motto: „Hagen, een teken aan de wand", de folders waar o.a. dit in te lezen stond, werden juist verspreid toen de heer Hagen ter aarde werd besteld, hetgeen ik, en velen met mij, dermate onwelge voeglijk vindt van «het N.V.V., dat ik mijn afkeuring nauwelijks in woorden kan uitdrukken. Het is waarschijnlijk wel juist wat er in het betreffende stencil wordt beweerd, namelijk dat velen de don kere wolken zich samen zagen pak ken boven de horizon' van dit be drijf, maar waarom heeft het N.V.V. dan nu pas gereageerd, nu de slag gevallen is? Het N.V.V. zegt in het stencil leden te willen hebben om dit soor-t zaken in de toekomst te voorkomen doordat er dan meer in spraak zou komen voor de werkne mers. Maar is dit wel zo? Ik denk dat bedrijfssluitingen altijd wel zul len blijven bestaan, omdat er altijd wel bedrijven opgezet worden die niet levensvatbaar zijn. Dat is voor de betrokkenen uiteraard een tra gedie, maar gezien de goede sociale voorzieningen die hiervoor getroffen worden, toch geen onoverkomelijke ramp. De heer Hagen, wiens inte griteit boven elke twijfel verheven was, heeft met letterlijk alle mid delen en met inzet van zijn gehele persoonlijkheid getracht de zaak overeind te houden, maar hier zou zelfs de vakbond, indien zij inspraak had gekregen, alleen maar blunders hebben geslagen. Tenslotte vindt ik het bijzonder goedkoop om iemand een trap na te geven, en ik hoop dan ook dat ieder moreel hoogstaand mens streng af wijzend tegenover deze ledenwerf actie zal staan, op een dergelijk tijd stip. U dankend voor de plaatsruimte. W. RENTIER (ook werknemer) Ooststraat 19, Nieuwerkerk. Rotterdam wil radio- en t.v.-station ROTTERDAM, 25-9. Het gemeen- tebestuur van Rotterdam wil een zendmachtiging aanvragen voor een regionaal radio- en televisiestation. Volgens de voorlopige plannen zou het station op Oudejaarsdag 1969 in de lucht moeten komen. Het gemeen tebestuur vindt dit tijdstip aantrek kelijk omdat de Maasstad in 1970, vijfentwintig jaar na de bevrijding, de herbouw van de stad feestelijk gaat vieren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 11