2 PRISMA De pony overwon het paard Angst voor te sterke produktiegroei in de tuinbouw STREEKNIEUWS AGENDA De pony verving het kind in de mijnen (i). Van de nauwelijks 100.000 paarden die Nederland telt beslaat een groot deel uit kleine paarden of pony's. Om een beetje nauwkeurig te zijn: in 1967 telde men in ons land nog 89.461 landbouwpaarden, waarvan een deel óók al pony's wasEr zullen nu nog nauwelijks 75.000 iandbouw- paarden zijn, waarvan zeker een derde pony's. Builen de landbouw (cr zijn 120 ponyclubs in ons land) zijn er zeker wel 25.000 pony's. Wel dra zullen de pony's het dus in aan tal winnen. Wat zijn pony's en waar komen deze paarcljes vandaan? Stokmaat beslissend Vanouds onderscheiden paarden fokkers paarden, hitten en pony's. Beslissend voor de indeling is de stokmaat, dat is de nauwkeurig ge meten schofthoogte: tot 1,472 m. heet het dier pony, daarboven paard. De hit is na de oorlog een onbeken de paardesoort geworden. De kleinste pony is de Shetlander, die veelal niet kleiner is dan 75 cm. en die niet hoger mag zijn (althans van het stamboek) dan 1,07 m.! De maximumhoogte is ingesteld om het ras voor ontaarding te behoeden. Selectie op grotere hoogte loenst men dus per se niet. Pony's zijn niet de kleinste paar den te wereld. Afgezien van muta ties, achterblijvertjes en ziekelijke vormen zijn dat de mikro petitos uit Argentinië, die gemiddeld 50 cm. hoog worden en die dus op grote honden lijken. Ze vormen geen oor spronkelijk ras maar zijn aangefokt uit allerlei kleine types Stamboeken Vijftig jaar geleden wist in Ne derland nauwelijks iemand wat een pony was. Thans zijn er vele duizen den en hun aantal groeit nog steeds, vooral door de vele ponyclubs, ivaar de jongelui cle omgang met en het berijden van deze dieren leren. Voor de Shetlanders werd al in 1937 een stamboek opgericht. Maar na de oorlog kwamen er ook andere pony's: Welsh, New-Forest, Dart moor, Exmoor, Highland, Conne- mara, Fell en Hackney pony's. Tot zover de invoer uit Engeland. Daar naast zijn er dieren ingevoerd uit IJsland, Noorwegen, zuicl-Frankrijk, Joego-Slavië en Polen. Bij deze rassen onderscheiden wij warmbloeds en koudbloeds, net als bij de paarden. De Shetlander is een typische koudbloed pony: rustig, zwaar gebouwd en veel spieren, zeer geschikt voor kinderen, maar niet sierlijk. De New-Forest pony is een echte warmbloed: hoog op de benen (tot L47 m. stokmaat toe, de Welsh gaat tot 1,20 m.), rank, sierlijk, be weeglijk en zeer nerveus en daarom niet geschikt voor kleine kinderen. Prijzen De Shetland pony heeft een rijke geschiedenis achter zich en is nog steeds het meest verbreid in ons land. Thans echter gaat de belang stelling van de stedelingen veel meer uit naar de sierlijker rassen die ook groter zijn. U ziet hel al aan de prijzen: een Shetlanclveulentje van drie maanden is al te koop voor tioee of drie hon derd gulden; de grotere rassen kos ten het dubbele en een volwassen pony van het ivarmbloedtype kost al tussen de duizend en de tweedui zend gxilden. Goedgekeurde fok- hengsten zijn nóg duurder: er zijn er al verkocht voor 20.000 gulden! Dat zal echter gauw over zijn als de markt wat verzadigd is want in geen enkel land ter wereld betaalt men zóveel voor fokdieren. Het is ook niet nodig. Is de pony écht een dwergpaard, d.w.z. een verkleinde uitgave van het échte paard? Soms wel, soms niet. Natuurlijk zijn alle maten kleiner, maar lang niet altijd klop pen de verhoudingen. Er zijn ook wel eens dieren die wanstaltig ge noemd moeten worden. (Slot volgt). Het elftal van S.K.N.W.K. II heeft vorige week een goed resxdtaat geboekt, namelijk een 2-2 gelijk spel tegen Bruse Boys. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). minister voorzichtigheid bij de ver dere produktie van groente onder glas geboden. Bij de groenteteelt in de open grond is het beeld sterk wisselend. Over het algemeen is evenwel in de ze tak van tuinbouwproduMie het gemidelide arbeidsinkomen van de ondernemer reeds geruime tijd niet veel hoger dan het C.A.O.-loom voor de tuinbouw. Voer de fruitteelt is de situatie de laatste jaren eveneens ongunstiger geworden. Zowel in Nederland als imi andere Europese landen heeft een belangrijke verjonging van de op stand plaatsgevonden, waarbij tevens het areaal in sommige landen is uit gebreid. wat er toe geleid heeft, dat ook bij fruit het aanbod de vraag lijkt te overtreffen. Gestreefd zal moeten worden naar een aanpassing, waarbij alleen aan het hoogwaardige fruit een blijvende plaats mag wor den toegekend. In de bloemenetelt hebben de gun stige economische resultaten zich kunnen handhaven; de rentabiliteit beweegt zich op redelijk niveau. Daarentegen laten de economische resultaten in de bloembollenteelt te wensen ever met verdere achteruit gang van de rentabiliteit. DEN HAAG. 21-9. De vermin dering van de rentabiliteit voor vele bedrijven in de glastuinbouw heeft geleid tot een zodanige verslechte ring van de financiële positie, dat bepaalde bedrijven met hoge aflos singsverplichtingen in financiële moeilijkheden zijn komen te verke ren cf dreigen te geraken. Dit con stateert de minister van landbouw en visserij in de memorie van toe lichting bij de landbouwbegroting 1969. kaas uit het vuistje de a van als je toch naar de keuken gaat BERN. Drie politici u it Tsjecho- Slowakije zullen vermoedelijk in Bern aankomen om te proberen Tsjechoslowaakse vluchtelingen in Zwitserland tot terugkeer te bewe gen. SAO PAULO. In Sao Paulo is met succes een dunne-darmtransplanta tie verricht onder leiding van prof. Euryelides de Jesus Zerbini, zo is donderdag bekendgemaakt. In het communique wordt de identiteit van donor en ontvanger niet meegedeeld'. SOMERSET. Colorado. Door een steensterting in een kolenmijn in Somerset (Colorado) zijn vier mijn werkers gedood. Een vijfde mijn werker viel in een 50 cm brede ruim te tussen machines toen de tonnen rots neerkwamen. ANN ARBOR, Michigan. In de me dische afdeling van de universiteit van Michigan is het hart van een 37- jarige man overgeplaatst in de 49- jarige Philip T. Barnum uit Kalama zoo. De familie van de donor en de ploeg van 22 chirurgen willen onbe kend blijven. 75 jaar Rijks Midflelbare Land- en Tuinbouwschool Het 75-jarig bestaan van de Rijks Middelbare Land- en Tuinbouw school te Goes zal herdacht worden op woensdag 30 oktober a.s., in de Prins van Oranje te Goes. In. deze herdenkingsbijeenkomst zal een rede „Terugzienen Vooruitzien" worden uitgesproken door ir. M. Geuze uit Poortvliet. Na afloop volgt een re ceptie. Toenemend verkeer over de Zeelandbrug In het eerste halfjaar van 1968 is het verkeer over de Zeelandbrug, in vergelijking met dezelfde periode in 1967, toegenomen met 14,7 procent. Dit betekent dat 61.678 méér auto's va« de brug gebruik hebben ge maakt. De toeneming had betrekking op de drie voornaamste categorieën, namelijk de personenauto's, de dich te vrachtwagens en zware vracht wagens. De absolute cijfers van de ze drie categorieën waren tezamen: 480.721 in het afgelopen halfjaar en 419.043 in het. eerste halfjaar 1967 De sterkste stijging heeft zich voorgedaan 'bij de zware vrachtwa gens, waar het stijgingspercentage niet minder dan 53,6 bedroeg. Dit percentage stond voor 5.670 vracht wagens méér: 10.566 in het eerste halfjaar 1967 en 16.236 in het afge lopen halfjaar. In de sector van de lichte vrachtwagens werd een toe neming van 17,7 procent geboekt, betrekking hebbend op 5.034 auto's méér (28.488 eerste halfjaar 1967, 33.522 eerste halfjaar 1968). Wat de personenauto's betreft bedroeg de toeneming 13,4 procent, oftewel nesïiorlt P RI SM A dam&Iiorloges 1) modieus model - elegante wijzerplaat edeldoublé 89.- 2) met gouden schakelband 335.- 3) geheel goud - klassiek model in moderne uitvoering 165.- (grote variatie in gouden dameshorloges vanaf 125.-) KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Birdaard-Reitsum c. a.: J. J. van Zorge, Vorden (Gild.), die dit beroep heeft aangenomen; te Kampen (vac. J. van Malenstein): C. J. P. Lam, Putten; te Melissant: P. Kolijn, Scherpenisse; te Oud-Al- blas: A. J. Mulder, Ter Aa; te Halle (toez.): A. Stegenga, Vianen. Aangenomen naar Vriezenveen (vac. A. J. van Oost): G. F. Over- gaauw. Leersum,; naar Schoonhoven (vac. H. Jongerden): H. C. Bultman, Sommelsdijk; het beroep der Gene rale Synode tot pred. voor b.w. (le- gerpred.): J. J. Poort, Kamerik. Bedanikt voor Schipluiden (toez.): B. C. de Gelder, Wisser.kerke; voor Tholen (toez.): L. Blok. Ridderkerk. Ger. Kerken Benoemd tot bijeband in het pas toraat te Oldenzaal-DenekampF. J. Schotten, a.s. em.pred. te IJssel- steini. Beroepen te Sittard: R. Molenma ker, Dronten. Ger. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Berkel-Rodenrijs (2e pred.pl.): J. F. de Weger, Houwerzijl. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Soestdijk: J. van Am- stel, Middelburg en J. Kampman, Ede. Beroepen te Gouda: M. de Boer, Amsterdam-noord. Ger. Gemeente HAAMSTEDE. Dinsdag 24 sep tember: ds. M. G. Mouw, Oud'emir- dum (7.30 uur). MARKTBERICHTEN Uienveiling Middelliarnis vrijdag 20 september De uienteelt heeft dit jaar een be langrijke uitbreiding ondergaan. Van 5600 ha. in 1967 kwam zij dit jaar op 6400 ha., hetgeen een uitbreiding betekent van 15 pet. Reeds betrek kelijk vroeg viel echter te constate ren, dat de opbrengst lager zou lig gen dan vorig jaar, zodat de totaal oogst niet veel hoger zou komen. Nu de oogst van de uien in volle gang is blijkt dit inderdaad zo te zijn, hoewel er niet over de gehele linie van een mindere opbrengst kan worden gesproken. Ook dit jaar zijn er meerdere percelen met een maxi mum-opbrengst en van een goede kwaliteit. Het prijsverioop is tot op heden niet erg bevredigend voor de teler. Voor de pootuien waren deze zelfs bijzonder laag en aan het -eind zakten deze geheel weg. De zaai- uien, die thans geleverd worden, moeten praktisch alle nog met de hand worden afgestaart en gedroogd Alvorens ze dus exportklaar in de baal geleverd zijn, zijn er reeds heel wat kosten aan gemaakt. In de vrijie handel op Flaikkee Wordt momenteel 8 cent landsgewas besteed, waarbij de kosten van af- staarten, drogen en sorteren voor rekening van de koper komen. De noteringen voor de diverse sorte ringen in de baal geleverd geven onderling nogal enige verschillen te zien. Op de Zeeuwse veilingen, die momenteel een grote aanvoer heb ben, noteerden de grove f 16,50, de middel f 13,80-f 14,00, de drielingen f 14,58-fl4,84 en de picklers f 10,00- 1' 10,30. Dit betreffen alle uien van klasse I. Van klasse II zijn geen no teringen bekend, dcch deze zullen ongeveer 2 a 3 cent lager liggen voor grove en middel en drielingen. Bij de picklers zal dit verschil ver moedelijk minder groot zijn. Op de veiling te Middelharnis zijn deze week eveneens de uienveilin- gen weer begonnen. Het aanbod is nog niet groot en het is ook niet te verwaerten, dat dit de eerste tijd sterk zal1 toenemen. De oogst van andere produkten en van de uien zelf neemt alle tijd van de teler in beslag. De notering voor de middel van klasse I was vanmorgen f 13,09, de drielingen noteerden f 14,60 en de picklers f 10,28. De export is voor deze tijd van het jaar tamelijk hoog, iedere week wordt ruim vijf miljoen kg. verzon den, waarbij West-iDuitsland onze grootste afnemer is. 50.974 auto's. De cijfers waren: 379.989 eerste halfjaar 1967 en 430.963 eerste halfjaar 1968. (Cijfers ontleend aan „Nieuwsbrief", een pe riodiek van de N.V. Prov. Zeeuwse Brug Maatschappij). ZIERIKZEE Internationale modeshow Hetb ekende damesmodeblad Bur- da-Moden organiseert dit jaar - in samenwerking m'et Ridinit en Dio- len Loft een aparte, internationale modeshow, waarin de herfst- en wintercollectie aan het pulbliek ge toond wordt. Te Zierikzee vindt de ze show - in samenwerking met de firma Wiebols - plaats op dinsd'ag 24 september a.s. in Mondragon. NOORDGOUWE Gecombineerde bijeenkomst Herv. Vrouwenverenigingen Op dinsdagavond 1 oktober a.s. wordt in het Verenigingsgebouw te Noordgouwe een gecombineerde bij eenkomst gehouden van de Her vormde vrouwenverenigingen uit deze kerkelijke dubbel-gemeente. „Wees een Zegen" uit Noordgouwe zal dan ook de vereniging „Dorcas" uit Dreischor op bezoek krijgen, waarna men gezamenlijk gaat luis- ren naar een lezing door ds. I. Faber uit O uwer kerk over zijn reis naar Australië. BROUWERSHAVEN Bijeenkomst Plattelandsvrouwen De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Brouwers haven, houdt op dinsdag 24 septem ber a.s. (8 uur) in het Jeugdgebouw te Brouwershaven een bijeenkomst. Over het onderwerp „Woon prac- tisch en prettig" zal mej. Z. J. H. Edzes, sociaal voorlichtster bij de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, een lezing verzorgen. Op 8 oktober wordt de volgende vergadering ge houden. ELLEMEET Gezamenlijke start Bejaardensociëteit De bijeenkomsten van de bejaar densociëteit beginnen woensdag 25 september a.s. om half drie in het verenigingsgebouw te Ellemeet. Op die datum wordt een gezamenlijke bijeenkomst in Ellemeet gehouden met de bejaarden uit Scharendijke. Vertoond zal worden de kleuren film over het hospitaalschip „De Hoop". Alle bejaarden van 60 jaai en ouder zijn welkom. SIRJANSLAND Notenkraker Ook le Siirjansland is een Siberi sche notenkraker door enkele leer lingen der o.l. school in een heb ge vonden. De vogel was echter zoda nig verzwakt, dat hij niet in leven is gebleven. ANNA-JACOBAPOLDER N.C.V.B.-bijeenkomst De afdeling Anna Jacobapolder van de N.C.V.B. hield haar eerste vergadering van het seizoen. Deze avond stond1 onder leiding van mej. van Strien. Mevrouw de Reus uit Nïeuwerkerk, sprak over „Het spas tische kind". Het was een zeer boeiende lezing. Op 17 oktober hoopt de afdeling weer te vergaderen. Dan zal ds. To renbeek spreken over „Vernieuwing en bezinning". LAND- EN TUINBOUW Bijdrage van „Landbouw" in de aankoop van bossen Gelet op de veelzijdige betekenis van het bos in ons land voor het klimaat, ihet landschap, de natuur bescherming en de openluchtrecrea tie beheert het Staatsbosbeheer van het ministerie van landbouw en vis serij ojm. niet alleen de staatsbossen, maar ihet werkt ook aan. de instand houding van het voor de Nederland se bevolking zo belangrijke bosbezit in ons land. Iin de memorie van toelichting bij de landboxiwbegroting 1969 wijst minister Lardinois op de slechte rentabiliteit van een groot-deel van het bosbezit, die het vooral wanneer de eigenaar een onevenredig deel van zijn vermogen in grote boscom- plexen heeft vastgelegd, moeilijk maakt dit bezit bij vererving als particulier bezit te handhaven. An dere particuliere gegagdigden voor dergeiijke grote complexen melden zich slechts zelden aan, zodat in vele gevallen - bij gevaar van ver snippering - .als enige koper voor deze bezittingen zich voordoen de Staat en de door de overheid ge steunde verenigingen en stichtingen op het terrein van1 het natuurbe houd. In het 'laatste geval wordt als regel de 'helft van. het aankoopbe drag door het rijk bekostigd (minis terie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk). Teneinde krachtiger aan het be houd van idte bossen te kunnen me dewerken, is op de begroting van „Landbouw en Visserij" het bedrag voor de aankoop van bossen, dat f 1 miljoen gulden heeft bedragen, voor 1969 op f 5,5 miljoen gebracht. Zeventien jam- in een grot SYDNEY, 23-9. Zeventien jaar lang hebben de nu 70-jarige Litou- xver Stefan Pietroszys en zijn 57-ja rige vroxtw Jenniger in een soort hol gewoond, vlak bij de prachtige hui zen van Sydney's „deftige" voorstad in de hexivels van Kilarney. Het verblijf van hel echtpaar werd pas donderdag door de axito- riteiten ontdekt. Zondag bleken xnan en vrouw spoorloos te zijn. Kennelijk is de plotselinge publici teit teveel voor hén geweest. Iemand van het Leger des Heils, die eerder incontact kwam met het echtpaar, had het voedsel gegeven, maar man en vrouw hebben er riiet van gege ten. Direct na aankomst in Austra lië hadden de Litoxiwer en zijn vroxiw het hol betrokken. Zij heb ben nooit om steun bij de autori teiten aangeklopt. Uitgifte van agrarische domeinen DEN HAAG. 20-9. Bij de uitgifte van bedrijven in O'ostelijk-Fflfevoij land zal' ongeveer 30 procent van de uit te geven bedrijven voor erf pachtsuitgifte en verkoop bestemd zijn. Dit is vijf procent meer dan in. vorige jaaruitgiften, waarbij slechts in beperkte mate de moge lijkheid tot koop was opengesteld. Minister Witteveen (financiën) heeft dit de Tweede Kamer meege deeld. Het uitgifteplan 1969 omvat 61 akkerbouw, gemengde en weide- bedrijven. m:et 2365 hectaren en, 16 fruitteeltbedrijven met in totaal 163 hectaren. In verband met de ontwikkeling van de polder en de doorgaande schaalvergroting zal het aligemene uitgifteplan nader worden herzien. De coördinatie commissie agrarische domeinen en het Landbouwschap zullen om advies daarover worden gevraagd. DODELIJKE ONGELUKKEN APELDOORN. De 65-jarige iheer J. W. Peeren uit Arnhem is zondag avond bij een frontale botsing op de Arnhemseweg ini Apeldoorn om het leven gekomen. EINDHOVEN. In de loop van zon dagavond is in het Binnen zieken huis te Eindhoven de 17-jarige C. J. Bartels ui;t Veldhoven overleden. De jongeman wias des middags op de Eindhovenseweg in Veldhoven met zijn, bromfiets in botsing gekomen met een hem tegemoet komende personenauto. DEN HAAG. De 8-jarige Aindré van Rijswijk uit Den Haag is zater dagmiddag op de Erasmusweg in Den Haag door een auto gegrepen en op slag gedood. De jongen was tussen twee geparkeerde auto's de weg overgestoken. ANLO. Op de provinciale weg in Anlo is zondagmorgen dn alle vroeg te de 48-jarige Geert Bakker uit S'leen omgekomen, ma op onver klaarbare wijze met zijm personen auto tegen een boom te zijm gebotst. Na d'e botsing kwam de auto op de weg terecht en werd toen overreden door een autobus, bestuurd door J. A. uit Gieterveen. HEEL. Zaterdagavond werd de 33-jarige Klaas Annema, patiënt van Huize St. Jozef te Heel, bij het oversteken vam de Heerbaan gegre pen d'oor een personenauto en op slag gedood. De autobestuurster, d'e 19-jarige mej. Verbeek uit Kesse- nlich (België) treft volgens de politie geen schuld. LEXMOND. De negentienjarige bromfietser N. Batten uit Lexmond is in de buurtschap Achthoven op de Lekdijk tegen de achterkant van een verlichte, stilstaande vrachtauto gereden. Hij was op slag dood. DEN HAAG. lm een ziekenhuis in Den Haag is de 20-jarige Joke van Gelder uit de residentie overleden aan 'de gevolgen van een verkeers ongeluk. Zij werd 's avonds bij het oversteken van de Laan van Meer- dervoort aangereden door een per sonenauto en werd met een been breuk en inwendig letsel naar het ziekenhuis gebracht, v LEEUWARDEN. In de gracht langs de Oosterkade in Leeuwarden •is de 7-jarige Willem van der Wal uit d'e Bisschopsstraat iih Leeuwar den verdronken. BERKENWOUDE. Bij het afbre ken van een schuur die verbouwd gaat worden tot garage zijn in de dorpskern vam Berkemwoude .twee inwoners die daar aan het werk waren onder een instortende muur terecht gekomen. Zij waren op slag dood. Het zijn de 44-jarige J. Spek snijder en de 19-jarige C. W. Markus ROSMALEN. Zaterdagmiddag deed! zich op de rijksweg no. 55 on der de gemeente Rosmalen een ver keersongeval voor waarbij de 36-ja- ri'ge ihavemarbeidier G. Darmen uit Den Bosch omkwam. De heer Da- men, die op de fiets was, werd door een personenauto aangereden, toen •hij bezig was over te steken. Hij overleed ter plaatse. Maandag 23 september Zierikzee Stadhuis, 3.30 uur, vergadering Vleeskeuringskring Zierikzee. Dinsdag 24 september Zierikzee Mondragon, 2.30 en 8 uur Modeshow Nieuwerkerk Kerkgebouw Ger. Gemeente, 7.30 uur zendingsavond. Woensdag 25 september Zierikzee Mondragon, 8 uur, afdeling Philate- lica. DEN HAAG. Voor de bouw en in richting van een algemeen vormend en «iandbouwkuhdig opleidingscen trum te Salamanca, in de provincie Coquimbo in Chili, heeft Nederland in het kader van het programma voor technische bijstand ruim 370.000 gulden beschikbaar gesteld. ZAANDAM. De Zaandamse politie heeft drie en de Amsterdamse poli- ite vijf jongens gearresteerd die in de nacht van zaterdag 14 op zon dag 15 september negen pistolen bij de artillerieinrichting hebben gesto len. BERGEIJK. Een man met een pis tool heeft een overval gepleegd op het grenswisselkantoor te Bergedjk en zich met een deel van de kas uit de voeten gemaakt. RAALTE. Op de provinciale weg Raal'te-Devemter is vrijdagavond omstreeks 20 uur de 70-jarige A. Hofstede uit Raalte verongelukt. Hij stak de weg over en werd door een auto gegrepen. Verscheidene hulporganisaties hebben tot dusver ongeveer duizend kinderaen uit Biafra naar Gabon en andere Afrikaanse buurlanden over gebracht. ROTTERDAM. De N.V. Nederland se Aardolie Maatschappij heeft bij haar boring Vries in de provincie Drenthe een gas-voorkomen van be perkte omvang aangeboord. De put zal binnenkort yitvoerig worden ge test om meerdere gegevens te ver krijgen. e De 44-jarige Franse schrijver- acteur Robert Delanne is zondag te Cagliari op Sardinië aangekomen na een tocht van 2500 mijl over d'e Middellandse zee in een rubber bootje van drie meter. WESTERBROEK. Een felle 'brand heeft zaterdag in Westerbroek een boerderij, eigendom van de heer W. Mulder, in de as gelegd. Van de in boedel kon niets worden gered'. Ook ging een grote partij hooi verloren. Treinramp bij Djakarta DJAKARTA, 21-9. Bij een fronta le botsing tussen twee treinen te Depok bij Djakarta zijm vrijdag der tig mensen gedood en meer dan -50 gewond, hebben ziekenhuisfunctio narissen in Djakarta meegedeeld. Van de gewonden zijn er 48 ernstig aan toe. Verschedene wagons waren na de botsing ontspoord en omgeslagen. Auto in ravijn gestort: acht doden S'LADE, 22-9. Zondag zijn bij een auto-ongeluk in de omgeving van Slade in de Amerikaanse staat Ken tucky acht leden van een gezin uit Michigan om het leven gekomen. Zes waren op slag dood, twee over leden op weg naar het ziekenhuis. De wagen was eerst door een hek geschoten en daarop in een ravijn gestort. 'De bestuurder schijnt ge slapen te 'hebben toen het ongeluk gebeurde. Stakingsonrust in India NIEUW DELHI, 21-9. De premier van India, mevrouw Gandhi, heeft gezegd diep bedroefd' te zijn over het stakingsgeweid waarbij tot dus ver acht doden vielen. Zij richtte via de radio een oproep tot de ar beiders hun looneisen op te schorten tot het land er economisch beter voer staat. De premier vertrekt de zer dagen voor een officieel bezoek van drie weken aan Zuid-Amerika. Intussen zijn veel ovgrheid'sdiena- ren weer aan het werk gegaan. De toestand bij de spoorwegen en de posterijen is weer normaal. Kinderrovers gepakt WASHINGTON. 20-9. De federale recherche heeft vrijdag in Chicago twee mannen en een vrouw gearres teerd, die een zevenjarige jongen hadden ontvoerd. Het kind' is onge deerd naar zijn ouders terugge bracht. De kidnappers hadden 125 duizend dollar losgeld gevraagd. De vader van de jongen, een zakenman, was daar niet op ingegaan. Hij stel de de politie op de hoogte. Het kind was op weg naar school meegelokt. De minister is van oordeel, dat de tuinbouw onder glas zich in een fase van aanpassing en sanering bevindt. De oplossing van de problemen zal uiteindelijk gevonden moeten wor den in het kader van het te voeren structuurbeleid. Gezien de verhou ding tussen vraag en aanbod acht de Advertentie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2