Voor alle produkten evenwel is de prijs aan de lage kant Het Kremlin: onberekenbaarder dan ooit Amerikaanse Senaat tegen vuurwapenwet Begroting Huis der Koningin Oogsl op Schouwen-Duivelaml vail mee Wat biedt de Voor de amateur-fotograaf BEELDBUIS? Een aparte opgave: „vang de herfst in de lens" ZIERIKZEE, 19-9. Op de perce len bouwland van Schouwen-Duive- land heeft de combine die de vorige maand bet beeld beheerste nu plaats moeten maken voor de aardappelen en bleten rooimachine. Dit werk wordt, met uitzondering van de polder Bruinisse waar dit jaar veel minder regen valt dan el ders in de omgeving nog al eens ge stagneerd, door te veel neerslag. Zodoende begint nu het bietensei zoen terwijl de aardappelen nog niet voor de helft gerooid zijn. Tooh valt d'e opbrengst per ha nog mee, terwijl men weinig ol' niet hoort van Phytoftera-aantasting'. Anders is het met de prijs. Rond 9 cent per kg is voor de kweker te weinig. Dit zou minstens 13 a 14 cent moeten zijn. De opbrengst van de peulvruch ten (erwten en met' name schokkers) viel dit jaar bar tegen. De opbrengst per ha ligt overal wel 16 of meer beneden de opbrengst van vorig jaar. Dat h'et een zeer slecht bonenjaar is KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Monnikendam (toez.): J. G. N. Cupédo, Pijnacker; tc Maasdijk (toez.): B. C. de Gelder, Wissenkerke; te Drachten (Zuid- Oost) en te Rhenen (toez.): J. van Ginkel, Oostihem c.a.; te Heusden: L. Emmerzaal, Rotterdam-Pemls. Ger. Kerkten Beroepen te I-Ioogeveen (vac. C. van Zuilen): H. R. Juch, Capelle- Bïezelinge. Bedankt voor Delfzijl (vac. E. Na- wijn): G. Oppedijk. Delft; voor Se- rooskerke: F. Spoelstra, B leis wijk. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. He't Amsterdamse kantoor van de Tsjechische lucht vaartmaatschappij C.S.A. meldt dat bij haar en bij het Tsjechische reis bureau Cedok in Amsterdam uit Praag officieel bericht is binnenge komen dat van nu af aan weer visa worden verstrekt aan toeristen, die naar Tsjechoslowakije willen reizen. UTRECHT. Een beperkt aantal ouderloze en verstoten kinderen uit Korea wil het Werelddiakonaat van de Gereformeerde Kerken laten overkomen naar ons land voor plaatsing in Nederlandse gezinnen. Dit gebeurt in samenwerking met de bestaande hulp-cómité's .In eerste instantie gaat het om tien kinderen. DEN HAAG. Binnenkort is de be noeming 'te verwachten van' mr. H. Scheltema, momenteel Rarer Majes- tedits buitengewoon en gevolmach tigd ambassadeur te Bagdad, tot Harer Majesteits buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Dja karta. DEN HELDER. Het Britse konink lijke jacht „Brlttannia" is in het ka der van een oefenreis voor een tweedaags bezoek de haven van Den Helder binnengelopen. Het jacht is donderdagmorgen weer uit Den Helder vertrokken. URK. De Vereniging van Veront rusten in de Gereformeerde Kerken „Schrift en Getuigenis" zal een lan delijke bijeenkomst houden op za terdag 5 okt. a.s. in de Bethelkerk te Urk. HEERENVEEN. De 74-jarige mej. T. G. Taconiis uit I-Ieerenveen is in het ziekenhuis aldaar overleden aan de gevolgen van de verwondingen opgelopen op donderdag jl. toen zij bij het oversteken van rijksweg 32 wend aangereden door een perso nenauto. AMSTERDAM. Het actiecomité Rijksweg 15 is verontrust over het verdere uitstel van het gereedkomen van deze verkeersvoorziening tus sen Rotterdam-Zevenaar en Twente. Het gaat om het traject Valburg in de Betuwe en Zevenaar maar in het bijzonder om de bouw van de brug over de Rijn bij Pannerden waar- dbor de weg pas na 1973 klaar zou komen. AMSTERDAM. Het landelijk be stuur van de KVP-jongeren-groepen (KVPJG) acht de algemene strek king van de troonrede weinig inspi rerend, zo deelt het bestuur in een communiqué mede. DEN HAAG. De Joegoslavische vakbondsmissie van vijf personen, die van 15 tot 24 september in ons land verblijft, is ontvangen door de Joegoslavische ambassadeur Djura Nincic. weet men al van de groentenboei*. De prijs van de erwten is momen teel vrij goed (f 0,70 per kg). Gok de tarweopbrengst per ha is tenslotte toch nog meegevallen. Hier geldt zoals bekend de vastgestelde regeringsprijs. De gerst was, zoals indertijd vermeld, wat de opbrengst per ha betreft, slecht. Betere berich ten hoort men van de bieten, maar het rooien daarvan staat nog maar aan het begin. De uienopbrengst stelt eveneens niet teleur. Voor alle produkten is echter de prijs aan de lage kant. Waren de prijzen beter, dan. was het een normaal boeren- jaar. Nu is het landbouwbedrijf niet aantrekkelijk, omdat de inkomsten geen gelijke tred houden met de uit gaven. BLIK DOOR HET WERELD Wie de baas was in Rusland was in Slalins tijd geen vraag. Er was een centraal comité van de commu nistische partij dat formeel, gekend werd in beslissingen, maar dat hield niet meer in dan dat ja werd ge zegd. En hoe Stalin deze toestand kon handhaven is één van de din gen die Chroestjtsje-w indertijd, op hel twintigste partijcongres aan de grote klok heeft gehangen. Hij deed dat met het doel zulke toestanden zich niet te laten herhalen, een streven waarvan hij het succes aan den lijve ondervond toen hij aan kant werd gezet. Bij hel vervallen van de terreur die de leden van het centrale comi té tot bange jazeggers maakte, is dit lichaam inderdaad een factor geworden waarmee partijchef en premier rekening moeten houden. Het is ook een instituut geworden waarin verschillende opvattingen leven die soms legen elkaar botsen. Dat is bijvoorbeeld op dit moment het geval naar aanleiding van Tsje- cho-Slowakije. De schaarse mede delingen die de buitenwereld be reikten, laten daaraan geen twijfel: Kosygin zeker en waarschijnlijk ook Brezjnew hebben het militair optre den met tegenzin geslikt. Gekibbel En nog steeds ziet men in Moskou de gezichten van comité-leden, wat er op duidt dal het college nog her haaldelijk bijeen is geweest, zonder dat hiervan officieel melding is ge maaktOok dat geeft- voedsel aan de veronderstelling dat de weinig glorieuze gevolgen van de invasie in Tsjechoslowakije tot gekibbel in het comité aanleiding geven. Met altijd de mogelijkheid dat deze of gene uit de Sowjet-lop wordt ge wipt. De moeilijkheid is, dat in het huidige Russische centraal comité vele veteranen Uit de partij zitten. Men kan zich voorstellen dat in het bijzonder hun de schrik om het hart is geslagen toen zij zagen hoe in Praag zeer radicaal door de lagere partij-organen de comité-leden uit hun stoelen werden gezet. Het over slaan van dergelijke vernieuwings drang'zou hun ook hun fraaie posi- tie kosten. Vandaar meer uit zelfbehoud dan uit oprechte vrees voor verval van het communistisch systeem de aan drang van de meerderheid om de Praagse nieuwlichterij de kop in te drukken. Een meerderheid die rea listischer denkende figuren als Ko sygin eenvoudig ook weer dwong het besluit uit te voeren. Moeilijker Dat is in zekere zin een tragedie voor de Sowjet-UvAe nu. Vooru.it- strevender mannen kunnen wel tot de top doordringen, maar de toege nomen macht van de voorheen ge- zagsloze achterban kan hem dwin gen tot besluiten die ze zelf niet zo verstandig vinden. Dat maakt dan tevens de omgang met de Sowjet-Unie zoveel moei lijker. Stalin was in sommige op zichten een ondoorgrondelijk mens, maar het was duidelijk wat hij voorstond en wat hij ruilde. Daar mee kon men dan rekening houden. Nu de Sowjet-leiding kennelijk het proclukt is van interne touwtrekke rij; kan niemand ooit roeten wat men heeft ecan het Kremlin. En dat juist terwijl allerlei zaken aan de orde zijn, zoals bijvoorbeeld het voorkomen van steeds giganti- scher bewapening, waarbij de con tracterende partijen juist moeten weten wat ze aan elkaar hebben. Artieste viel van hoge trap VENHAY, 18-9, De artieste Ge- grete Kieser van de hoofdstad-ope rette is woensdagavond bij haar op komst in het tweede bedrijf van „Die Czardes-fürstin" in de Venrayse Schouwburg van een hoge trap ge vallen en languit op de vloer te rechtgekomen. Na enige krampachtig proberen moest zij verder spelen op geven en verliet zij snikkend het po dium. Een dokter constateerde een verstuiking en een gebroken mid denvoetsbeen tj e. Met omzwachtelde voet heeft de artieste tens! ol te haar rol van kom- tesse stasi hinkend uitgespeeld. Stakende ambtenaren in India NIEUW DELHI, 19-9. Meer dan tweeduizend leden en functionaris sen van Indiase vakbonden zaten woensdag achter slat en grendel aan de vooravond van een staking van een dag, die de ambtenaren van de federale regering voor donderdag hadden aangekondigd. De overheid heeft een verbod op samenscholin gen uitgevaardigd en de politie ver richtte woensdag op grote schaal arrestaties. Hier en daar maakte zij gebruik van traangas om opgewon den discussiërende ambtenaren weg te jagen. De stalkers eisen een aan de prijs index gekoppeld basissalaris. s Premier Ian Smiths partij, het Rhodesische Pront, heeft woensdag bij tussentijdse verkiezingen voor een zetel in het parlement een grote overwinning behaald op de (rechtse) Rhodesische Nationale Pairtij. De kandidaat van het Rhodesische Front won met 810 tegen 65 stem men in Gatooma. Kerknieuws Ned. Hervormde Kerk Afscheid, bevestiging en intrede ds. C. L. v. d. Broeck (Van 1946-1949 te Oosterland) Ds. C. L .van den Broeck zal zon dag 22 september 1968 in de mid dag- of avonddienst afscheid nemen Zwammerdam. De week daarna, nl. zondag 29 september 1968 zal hij in de midclagdienst, na vooraf in de morgendienst te zijn bevestigd door ds. M. H. Boogert uit Hellen'doorn, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Wester- haar (en Vriezenveensewijk) ini de classis Hengelo in de kerkprovincie Overijssel, waar hij beroepen is in de vakature van ds. M. H. Geerlse- ma, diie op 24 september van het vorige jaar (1967) naar Hendrik- Ido-Ambacht is vertrokken en die Het elftal van WIK III kreeg zaterdag 11-1 te inkasseren van Brouwershaven- een nederlaag van niet minder dan II. daar een week later intrede heeft gedaan. Corstiaan Louis van den Broeck werd op 11 april 1909 te Hilversum geboren. Hij bezocht eerst het chris telijk lyceum in zijn geboorteplaats en studeerde daarna aam de rijks universiteit te Utrecht, waar hij in 1934 zijn kandidaatsexamen theolo gie en ongeveer een jaar later in 1935 ook zijn, kerkelijk voorberei dend examen aflegde. Nadat de heer van den Broeck in 1936 door het provinciaal kerkbestuur van Groningen was toegelaten tot de evangeliebediening in/ de Neder landse Hervormde Kerk is hij eerst ongeveer vier jaar hulpprediker ge weest bij ds. C. M. Krijger, toen nog predikant te Rotterdam en thans emeritus predikant te 's Gra- venhage. Daarna was (hij nog onge veer een jaar- werkzaam bij de be kende evangelisatie-vereniging „Het Visnet" te Rotterdam-Centrum en nam in die periode tevens de cate chisaties waar voor de latere hoofd- legerpredikant, ds. A. T. W. de Kluis, toen nog predikant te Rot terdam, die in 1942 was benoemd tot geestelijk verzorger van de 'Ne derlandse officieren, die in Polen in krijgsgevangenschap waren. Na.ver volgens nog enige tijd werkzaam te zijn geweest als voorganger van de rechtzinnig hervormde evangelisatie te Tilburg werd de heer van den Broeok op 20 februari 1944 door ds. C. M. Krijger, toen nog predikant te Rotterdam-Vreewijk en thans emeritus predikant te 's Gravenha- ge, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Terheij- d'en in de classis Breda. Op 7 april 1946 verwisselde ds. van, den Broeck deze gemeente met die van Ooster land in de classis Zierikzee, van waar hij op 2 oktober 1949 naar die van Zwammerdam vertrok. ZONDAG 22 SEPTEMBER. NED. I. Een lang zondagmiddag programma, dat begint met een do cumentaire over de redding van de tempels van Abu Simbel in Egypte, die ten offer dreigden te vallen aan de werkzaamheden aan de Aswan- davi in de Nijl. Aansluitend een af levering van de „Bosbrigadiers" (terwijl er een bosbrand luoedt valt de hond in een oude mijnschacht), de toto-uitslagen en een documen taire over ijsberenHans Zoet en Paul van den Bosch gingen mee wet de expeditie die Nederland uitzond om in de Noordelijke IJszee het le ven van de ijsbeer te bestuderen. In hel middagprogramma tenslotte de opening van de Vredesweek met een bijzondere kerkdienst uit de Buurkerk in Utrecht. Na Barend de Beer en de bijbelvertelling ..Woord voor woord'' besteedt het IKOR nog aandacht aan deze vredesioeek. Na NTS-sport en het korte journaal zei- de NCRV het programma voort met de derde aflevering van „De glazen stad", het door menige criticus af gekraakte feuilleton naar hei boek van P. J. Risseeuw. In de sollicita tie-serie „Gevraagd" krijgt God fried Bomans ditmaal een journalist tegenover zich. Drie sollicitanten die op een advertentie hebben ge schreven ,zublen Vertellen waarom- ze dit vak ambiëren. Tot slot zingen de Ver. Veluwse Koren enkele gees telijke liederen. NED .II. De NTS besluit in de vooravond de Zweedse jeugdserie „Het geheim van de grot". De TROS houdt het nog even in de kinder- trant met „Rin-tin-lin"Na het journaal nog een serie en ivel „The big valley". De familie Barkley krijgt ongewenste buren. Vervol gens een korte documentaire over de vestiging van een nieuwe raffi naderij van Mobil Oil in Amster dam. Een kort intermezzo met Chi nees variété gaat vooraf aan een af levering van „Schatten van de zee", dat ditmaal over parels en diaman ten gaat. MAANDAG 23 SEPTEMBER. NED. I. De rubriek van de ker ken „Kenmerk" zal voornamelijk aan de Vredesweek gewijd zijn. Daarna de VARA met een afleve ring van de politieserie „Dregnet", gemaakt naar authentieke gegevens uit de dossiers van de politie van- Los Angelos. Rechercheur Friday loordt voor de rechtbank gedaagd, beschuldigd van moord. Na het journaal en de actualiteiten in „Achter het nieuws" voor het eerst na de vakantie de spannende quiz met de jokers „Per seconde wijzer". Hoofdschotel van de maandag is het dercle deel van „Kermis der ijclel- heid. Becky zorgt opnieuiu voor veelv moeilijkheden. Na het laatste nieuxos de eerste Teleac-les „Meten en vergelijken". NED. II. Het KRO-program-ma begint met een avonUtur van Fred Flintstone. Hij ontmoet een belang rijke filmproducent en laat zich overhalen om de hoofdrol te spelen in een film. Hij moet de held uit hangen en gaat ogenblikkelijk in training, waarbij Barney hem goede diensten bewijst. Voor acht uur clan nog de documentaire „Het circus komt", waarin den kijkje gegund wordt achter de schermen van de wereld van zand en zaagsel. Na het journaal een rechtstreekse reporta ge van een voorstelling die Circus Sarassani in Rotterdam geeft. We zien de prestaties van grote be roemdheden op dat gebied, zoals: de Nederlandse cvpendresseur Willy Lenz, cle komische acrobaten Les Richardscle Zwitserse clown Ga- letti en de voltigegroep de Ascots. Daarna geeft de KRO nog een over zicht van de plannen voor het ko mende winterseizoen. ZONDAG 22 SEPTEMBER. NED. I: 15.30 -Nieuws: 15.32 We geninformatie; 15.35 De wereld van Abu Simbel (kleur); 16.05 De Bos brigadiers (kleur); 16.30 Toto-uit- Niemand zal dit jaar met weemoed afscheid nemen van de zomer. De mooie dagen waren zo schaars als garnalen in de Noordzee: een grote teleurstelling voor heel zoominnend Nederland. Ook een teleurstelling voor fotografen, die toch altijd in de zomermaanden het actiefst zijn. Waarom? Ja, waarom eigenlijk. Het is een totaal verouderd'e me ning, dat je zon nodig hebt om mooie foto's te maken. Ook bij regen kun nen er stemmige plaatjes worden ge creëerd of bij een bewolkte tucht. Ondier alle omstandigheden kan men fijne foto's maken, als men zijn ogen maar wijd open houdt. De herfst, die nu aan onze deur klopt, is wel een ideaal jaargetijde voor de enthousiaste fotograaf. Voor al voor degenen, die hun camera met kleur hebben geladen. De tinten van de bladeren, die dan variëren van goudgeel tot bruin, komen zowel op een dia als op een kleurenfoto goed tot hun recht. Voor zo'n natuuropna me doet de fotograaf wel verstandig op zon te wachten. En dan behoeft die zon niet schuin achter de foto graaf te staan, zoals meestal/ wordt geleerd. Juist een tegenlichtopname kan bijzonder sfeervol zijn/. Ook voor de zwart-wit fotograaf is tegenlicht in de herfst ideaal: wanneer de zon nestralen gebroken door de boomtak ken vallen. Ook heel mooie foto's kunnen ge maakt worden wanneer het nevelig is. Wees niet bang voor die nevel; die wattige achtergrond maakt de foto juist anders dan anders. Kijkt u maar eens naar de hiei*- bij geplaatste foto. De nevelige ach tergrond accentueerd de stille ge spannenheid van de visser. Hij' wordt als het ware in zijn wereldje van stilte rondom de dobbers opgesloten. In het spiegelgladde water worden zijn hengelstokken, roeispaan en bo men op de achtergrond prachtig weerkaatst. Zowel voor de visser als voor de fotograaf was de nevel geen belemmering hun hobby uit te oe fenen. In tegendeel zelfs. En dan het fotograferen van kin deren. Knip ze eens wanneer zij aan het stoeien zijn in de gevallen herfst bladeren; wanneer zij! felkaar m|et bladeren om de oren gooien. Of als zij tijdens een herfststorm op het strand met de wind vechten. U kunt daar schitterende opnamen van ma ken. Alleenwees uiterst voor zichtig met uw camera! Het zand is er ingedrongen voordat u liet weet. Bescherm daarom uw kostbare ap paraat met plastic, dat alleen de lens vrijlaat. Vergeet voorts niet om hoog te kijken, naar de vaak beeld schone wolkenluchten. U weet het: om dip wolken extra goed tot hun recht te laten komen, moet u gebruik maken van een geelfilter. Hoe zwaarder het filter, hoe dreigender de lucht. Al fotograferend zal de herfst dan gaan we ons voorbereiden op voorbij zijn, voordat u het weet. En de winterfotografie, maar dit is een kous apart. slagen; 16.32 Reel cle ijsberen; 17.00 Vredesdienst; 13.00 EindeIS.55 Ba rend; 19.00 Woorcl voor woord; 19.05 Vredesweek 1968; 19.30 Sport; 20.25 Journaal; 20.30 De glazen stad; 21.20 Gevraagd-: 22.20 De Verenigde Ve luwse koren; 22.25 Journaal. NED. II: 18.55 Barend: 19.00 Het geheim van de grot; 19.30 Rin-tin- tin; 20.00 Journaal; 20.05 The big valley (kleur),; 20.55 Olie, een nieu we kans voor Amsterdam; 21.15 Chinees variété21.30 Het verhaal van cle zee; 22.15 Journaal. MAANDAG 23 SEPTEMBER. NED .1: 18.50 Barend; 18.56 Ster; 19.00 Nietiws; 19.03 Ster; 19.06 Ken merk; 19.31 Dregnet (kleur); 19.56 Ster: 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Per seconde wijzer; 21.35 Kermis der ijdelheid (kleur); 22.20 Journaal; 22.55 Pauze; 23.00 Meten en verge lijken; 23.30 Eincle. NEDII: 18.50 Barend; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 De Flintstones (kleur); 19.30 Het circus komt; 19.53 De vredesweek; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Circus Sarassani in Nederland21.35 KRO 68-69; 22.25 Journaal. WASHINGTON, 18-9. De Ameri kaanse senaat heeft woensdagavond met 55 tegen 31 stemmen een wets wijziging verworpen die voorzag in verplichte registratie van alle vuur wapens en waarbij een vergunning voor 'h©t bezit van, geweren ver plicht werd gesteld. Senator Edward Kennedy stemde vóór. Het was de eerste maal sedert zijn broer Robert Kennedf werd ver moord, dat hij een bijeenkomst van de senaat bijwoonde. Een ontwerp dat da wapenver koop en het vervoer van wapens tussen de staten onderling beperkt, moet nog in de senaat worden be handeld. Hongkong-lief-en-leedverhaal voor N.C.V.B.-afdeling ZIERIKZEE, 18-9. Na enkele maanden vakantie, vergaderde in het Ned. Herv. verenigingsgebouw de plaatselijke afdeling van de N.C.V.B. De presidente, mevrouw Verheule- Hartemink, kon een flink aantal da mes verwelkomen. Zij opende de vergadering op de gebruikelijke wij ze, las een schriftgedeelte en hield aansluitend hierop een wel zeer ac tuele meditatie. De avond werd verder verzorgd door de heer Van den Hoek, vader van de kapitein van het Leger des Heils. standplaats Hongkong'. Deze kapitein is ied'er welbekend, daar hij vroeger woonde en werkte in Zierik zee. Het onderwerp was: „Hongkong huwelijk tussen weelde en armoede". Ondier de tonen van het korps van het Leger des Heils van Melbourne iin Australië, maar gespeeld in Hong kong, vertelde de heer Van den Hoek over het werk van het leger. Deze stad; genaamd: de parel van het oos ten; stad van de welriekende wate ren, maar waar soms 5 zakdoeken voor de neus nog niet voldoende zijn! Hongkong, stad van contrasten; stad van wolkenkrabbers (want hoogte is bij de Chinezen macht!); en zijn 1000 million aims, met asfaltwegen en dure hotels. IVCaar ook stad van 600.000 mensen, die in krotten of varkenshokken le ven met vaak 30 mensen in één ka mer. Dan ook niet te vergeten de tienduizenden vluchtelingen, die in primitieve bootjes wonen (sampans) op de rivier. Hier onder deze men sen wordt door het Leger des Heils het verhaal van Jezus liefde verteld; maar eerst zeep, rijst en olie Hulpverlening en evangelie Hulpverlening en evangelie gaan hier hand aan hand. Vele zijn de moeilijkheden, die overwonnen moe ten worden. De Chinese taal is één van deze problemen. Maar het Le ger verkondigt het evangelie van Je zus Christus in woord en daad. Op met prachtige dia's, vertelde spreker vaak ontroerende wijze, geïllustreerd' over dit zo belangrijke zendingswerk. In d'eze bergachtige en tropische stad heeft het Leger een geweldige orga nisatie. Een groot gebouw voor de samenkomsten e.d. Kindertehuizen, 2 scholen met elk 800 leerlingen met 32 onderwijskrachten, een leesbiblio theek, ja zelfs een kapsalon. Dit centrum van na astenlief d'e is een toevlucht voor al die mensen, die geen raad meer weten met hun le ven, mensen, die slapen op straat in de goten, vaak zonder deken. On voorstelbaar is het leed' maar ook geweldig de hulp die hier geboden wordt, door deze soldaten van Jezus. De presidente dankte de spreker hartelijk voor zijn lezing. Na het zin gen van Gezang 107 vers 1 en 4 ein digde de heer Van den Hoek m'et dankgebed. Doden bij bezetting van school in Kanton HONGKONG, 19-9. Volgens een krant in Hongkong zijn bij de bezet ting van een middelbare school in de Zuidchinese stad Kanton meer dan honderd leraren en scholieren gedood. Arbeiders, gesteund door militai ren met automatische wapens en handgranaten, hadden de school een dag lang belegerd en tenslotte inge nomen nadat ze de gebouwen in brand hadden gestoken. Velen van de mensen binnen, die zich tegen de overname hadden verzet, kwamen in d'e vlammen om. Volgens een reizi ger uit Kanton, aan wie het blad dit bericht ontleent, zijn alle onderwijs instellingen in die stad door arbei ders en militairen overgenomen. DEN HAAG, 19-9. De gewone dienst van de begroting Huis. der Ko ningin sluit met een totaalbedrag van f 6.650.000 tegen een bedrag van f 3.900.000, dat voor 1968 was toegestaan. In de toelichting op deze begroting zegt minister Witteveen (financiën) dat daarbij rekening is gehouden met de voorstellen tot verhoging van het inkomen der kroon. „Indien dit wets ontwerp tot verhoging van enige be dragen onverhoopt niet tijdig mocht worden aanvaard, zal - uiteraard - de thans vigerende wettelijke rege ling worden uitgevoerd". De verdeling van het totaalbedrag' is als volgt: inkomen van d'e konin gin f 4.750.000, inkomen van1 prins Bernhard f 475.000, inkomen van prinses Beatrix f 300.000, inkomen prins Claus f 300.000 en onderhoud van de koninklijke paleizen f 825.000. AMSTERDAM. De Mobil Oil raf finaderij hi het Amsterdamse „Bot- lekgebied", het westelijk havenge bied, zal dinsdag aanstaande offici eel door prins Bernhard worden ge opend. KERKNIEUWS Chr. Ger. Synode Ger. Kerken HILVERSUM, 19-9. De Clirisle- lijke Gereformeerde Kerken zullen zich bezinnen op de verwarring die de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek bij het zendingswerk in Zuid-Afrika schept. Met de Gereformeerde Kerk van Zuid-Afrika zal hierover overleg ge pleegd worden. De Christelijke Gereformeerde Sy node, die bijeen is in Hilversum, heeft woensdagmorgen een voorstel van' deze strekking aanvaard. De Chr. Geref. Kerken hebben een zen dingsterrein in Vend and in Zuid- Afrika, zij werken daar samen met de Gereformeerde Kerk in dat land.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 6