Gijs de Peur Praten in Concertzaal onder liet motto: „Perspektief" STREEKNIEUWS Speciale aanbieding Uw salaris via de Nutsspaarbank NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 september 1968 Nr. 200G6 ..Zeelaii(lia,9-(lagen te Zierikzee ZIERIKZEE, 19-9. Onder het motto „Perspektief" worden donder dag en vandaag (vrijdag), de z.g.n. „Zeelandia"-dagcn weer gehouden. Op deze dagen treffen alle Zeelan- d ia -vertegenwoordigers, waar ook gestationeerd, elkaar in Concertzaal en Mondragon te Zierikzee. De gasten arriveerden donderdag morgen in de loop van de morgen en werden ontvangen in de voor het doel stijlvol ingerichte Concertzaal, waar ieder zich tegoed kon doen aan een buffet. In de middaguren sprak de heer W. W. A. Tynagel over het onderwerp: „Het gaat goed in de bakkerij". De heer F. J. van Roof stad t sprak over het onderwerp: Banlder doodt inbreker BRUSSEL, 18-9. Een Brusselse bankdirecteur heeft woensdagoch tend vroeg in zijn villa te Water maal-Bosvoorde (aan de zuidelijke rand van de Belgische hoofdstad) een gewapende jonge inbreker gedood met een schot uit zijn jachtgeweer. De 20-jarige inbreker, een Zuid- slaviër die enkele dagen geleden als ongewenste vreemdeling uit Frank rijk was gewezen, was de villa door het raam van een slaapkamer bin nengedrongen. Hij bedreigde aller eerst in die kamer een 20-jarige huisgenote van het gezin, doch deze zag kans zijn aandacht af te leiden en alarm te slaan. De 54-jarige bankier ging de jon geman aanvankelijk ongewapend te lijf en bij hun worsteling liet de in breker zijin pistool vallen. Hij kon 'zich echter vrijmaken en toen hij zich bukte om zijn wapen weer op te rapen, sprong de bankier zijn slaapkamer binnen waar hij zijn jachtgeweer greep en snel laadde. In het trappenhuis van de villa kwam hij weer tegenover de jongeman te staan en toen deze op hem aanlegde, vuurde hij een schot af dat dodelijk bleek te zijn. Grootmoeder, moeder en dochter dood door ongeluk REEUWIJK. 19-9. Op rijksweg 12 onder Reeuwijk (Z.-H.) zijn woens dagavond de 22-jarige bestuurster van een personenauto en de twee in zittenden, haar moeder en grootmoe der om het leven gekomen, nadat de wagen door onbekende oorzaak van de weg raakte over de kop sloeg en beneden aan het talud terecht kwam. De moeder, mevrouw A. van Dalen (58). en de grootmoeder, mevrouw H. Tietema (81) werden op slag ge dood. De bestuurster, A. F. van, Da len, verpleegster, overleed na aan komst in het ziekenhuis te Gouda. De drie slachtoffers woonden in Den Haag. h President Svoboda van Tsjecho- Slowakije heeft nog niet de ontslag aanvrage van Jiri Hajek als minis ter van buitenlandse zaken aanvaard zo is woensdag in welingelichte kringen te Praag vernomen. Ontsnapte chimpansee in park van Lyon gedood LYON, 18-9. In een park van de Franse sta'd Lyon is woensdag een 12-jarige chimpansee doodgeschoten die tevoren de directeur van het na bijgelegen dierenpark zo ernstig had verwond dat de man wellicht een arm zal moeten missen. De dierenparkdirecteur, dr. Fer net, wer ddoor het dier in hals, ar men en benen gebeten, toen hij hem een kalmerende injectie wilde geven. Het stadspark werd ontruimd om een politieman de gelegenheid te ge ven met een machinepistool de chim pansee te 'doden. Geheime bergplaatsen in Vietnam SAIGON, 18-9. In negen dagen tijds, gerekend tot dinsdag, hebben Amerikaanse en Zuidvietnamese troepen in de rimboe en rijstvelden geheime 'bergplaatsen gevonden waar de Vietcong en de Noordviet- namezen in totaal 75 ton munitie en 16 ton levensmiddelen hadden opge slagen. Deze voorraden, zo zei men van militaire zijde in Saigon, zijn voldoende om de behoefte van een regiment te dekken tijdens een grootscheepse operatie. „Groot- en kleinbedrijf nu". Na ver toning van een film van een Ameri kaanse bakkerij sprak de heer J. Willemse over het onderwerp „Klant en verkoper". In de avonduren werd een diner gebruikt in Mondragon. De maaltijd werd muzikaal omlijst door het orkest J. Groene woud. Voor vandaag (vrijdag) staan weer heel wat punten op het programma. Een bezoek wordt gebracht aan het kantoor in de Poststraat voor eeri de monstratie met de Univac 9200-com- puter. Nadien wordt een bezoek ge bracht aan de Deltawerken in het Brouwershavense Gat. Na de lunch is er een verkoopinstruktie-bijeen- komst, waarna de gasten Schouwen- Duiveland weer verlaten per bus op weg naar Rotterdam. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ncd. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. As sendorp. Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. A. Lam (voorber. H. A.), 7 uur ds. F. J. Goethals, Wolphaartsdijk. Kerk- werve: 9.30 uur ds. Roodenburg, Hoek van Holland (Doopdienst), 11 uur zondagsschool. Serooskerke: 11 uur dr. Bakker, Middelburg, 9.30 uur zondagsschool. Burgh: 11 uur ds. Ommering. Haamstede: 10 uur ds. H. W. Waardenburg, Rotterdam, 7 uur ds. Huizing. Renesse: 7 uur ds. Om mering, 11 uur zondagsschool. Noord- vvelle: 7 uur ds. Roodenburg, Hoek van Holland. Scharcndijke: 10 uur ds. C. den Engelse, Voorburg. Brou wershaven: 11 uur ds. Huizing. Zon- nemaire: 10 uur de heer D. Jansma (gezamenl. dienst), 11.30 uur zon dagsschool. Noordgouwe: 11 uur ds. Roodenburg (doopdienst). Dreischor: 9.30 uur ds. Schoneveld. Ouwerkerk: 11 uur ds. Lam. Nieuwerkerk: 9.30 uur dr. Bakker, Middelburg. Ooster- land: 9.30 uur ds. Ommering, 6 uur ds. W. M. Weenink, Veere. Sirjans- land: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Van Gorsel, Oude Tonge. Bruinisse: 9.30 uur ds. G. E. Huizing, 5 uur ds. Lam. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. P. C. Meijer. Oost- en West-Souburg'. Haamstede: 10 en 5 uur kand. N. P. Holtrop, Amsterdam. Scharendijke: 9.30 en 2.30 uur ds. Scholing (af scheid). Brouwershaven: 10 en 5 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 9.30 en 2.30 uur de heer Jansma. Nieuwer kerk: 10.15 uur en 5 uur ds. A. Heu- zeveldt, Goes. Oosterland: 10 en 6.30 uur dr. Becker (bed. H. A. en nab.). Bruinisse: 9 uur ds. Heuzeveldt. 7 uur de heer Jansma. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Westerink. Kerkwerve: 10 uur dienst des woords 6 uur ds. Op den Velde. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Op den Velde. Nieu werkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds, Westerink. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens. Oosterland: 10 en 2.30 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Karens. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. BRUINISSE Aanstelling monsternemer De heer A. A. de Graaf te Brui nisse, is aangesteld om tijdens de bietencampagne met de daarvoor ge- bouwe installatie van de C.S.M. op de haven 'de monsters van de aan gevoerde met 'bieten geladen auto's te nemen. ZONNEMAIRE Concert „Nut en Uitspanning'' Zaterdagavond 21 september a.s. zal de muziekvereniging „Nut en Uitspanning" bij gunstige weersom standigheden haar laatste concert in dit seizoen geven. Het concert vindt plaats op het schoolplein aan de I. M. v. d. Bijlstraat. DEN HAAG. Volgens het Tweede Kamerlid N. Verlaan (B.P., groep Koekoek) loopt onder de spoorbaan Amsterdam-Amersfoort een on- deugdelijke aardgasbuis waardoor treinreigers en d'e gehele bevolking van Weesp in levensgevaar verke ren. Advertentie u 2-deurs slaapkamerkasten Teak kleur, op plint, zeer mooie en goede kwaliteit, geheel uitneembaar, 5 jaar garantie tijdelijk 97,50 Bijpassende tafel en stoelen f 25,- per stuk 1000 m- meubelen Donderdag en zaterdag VRIJ TOEGANG ,de meubelshowroom van zierikzee' deurloo, meelstraat 31 Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdijk: 10 uur dr. W. R. M. Noordhoff, Rotterdam. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomsl, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen: za terdag 19 uur, zondag 8 en 10 uur. Haamstede: zondag 10 uur. Renesse: zaterdag 19 uur. De NOVIB en de ontwikkelingshulp DEN HAAG. 18-9. De Nederlandse Organisatie van Internationale Bij stand (NOVIB) acht de (verhoogde) bijdrage van de overheid voor de ontwikkelingshulp tot een bedrag van 632 miljoen gulden aan de te lage kant. Het nu uitgetrokken be drag vormt 0,81 procen tvan het na tionaal inkomen terwijl de doelstel ling van het Novib voor het komend jaar gericht is op een percentage van 1,25 procent van het nationaal inkomen. De Novib heeft nu opge roepen het verschil tussen beide per centages (een percentage van 0,44 procent) uit vrijwillige bijdragen bij een te brengen. MEXICO-STAD. Mexicaanse troe pen hebben woensdagavond de vrije universiteit van Mexico-stad bezet, die meer dan zes weken nagenoeg in handen is geweest van studenten, die in staking zijn om hun eisen kracht bij te zetten. WAALRE. Woensdagmorgen heeft dr. G. H. Verihga, minister van> on derwijs en wetenschappen, de twee de hoofdbouw van het Philips na tuurkundig laboratorium in Waalre officieel geopend. AMSTERDAM. De 38-jarige Am sterdammer H. J. Boomgaard is woensdagavond om het leven geko men, toen hij op een uitrijstrook van de rijksweg Amsterdam-Utrecht ter hoogte van Ouderkerk geschept werd door een personenauto. P t P Nieuwerkerk SKNWK het. gaat op nemen tegen WIK. Bij beide ont moetingen verwachten wij dat het krachtsverschil niet, groot zal zijn. Nieuiodorp en Borssele, beide nog zonder verliespuntengeven de bes te kansen in hun uilwedstrijden tegen SVD en 's Gravenpolder. In de 3e klas A zal MEVO II waar schijnlijk geen kans zienom ZSC van het lijf te houden. Bij de ont- moetingen WIK II-SKNWK II en Bruse Boys II-Duiveland II zou het terreinvoordeel wel eens de door slag kunnen geven. Brouwershaven II moet de puntjes kunnen binnen halen in de wedstrijd tegen Brou wershaven III. JUNIOREN. In groep A I speelt Zierikzee A I morgenmiddag tegen Arnemuiden A I. De kans op een goed resultaat zit er hierbij voor rood-zwarten zeker in. In groep A V geven wij het thuis spelende SK NWK A I goede kans op de inzet tegen Renesse A I. Bruse Boys A I mag op zware tegenstand rekenen in de uitwedstrijd tegen Kapelle A I. In groep B XIV zullen er voor Duiveland B I weinig problemen zijn bij het bezoek dal het bij Zie rikzee B III gaat afleggen: MEVO B I heeft thuis de beste troeven in handen tegen SKNWK B I. Voor Bruse Boys B I zal het ioel niet veel moeite kosten zich aan de leiding te handhaven in hel treffen met MEVO B II, terwijl Dreischor B I het terreinvoordeel kan uitbuilen tegen Zierikzee B II. In groep B XV gaat Zonnemaire B I zijn eerste winstpuntjes boeken in de ontmoe ting tegen WIK B II. Zierikzee B I komt als favoriet binnen de lijnen tegen Renesse B I, terwijl WIK B I baas in eigen huis kan blijven in de önt.mo<tlvng tegen Brouwershaven B I. J Schouwen-Diiivelandsp Sports piepel j Zierikzee bezcekt Dcsko in Bergen op Zoom Renesse neemt f iet op tegen R.C.S. Zierikzee II komt op „Bannink" binnen de f lunen tegen Middelburg III DFS krijgt het tegen Lewedorpsc J Bcys met gemakkelijk 9 Renesse II staat voor zware opgaaf f tegen HVV '24 e Dreischor neemt het op tegen Cortgene 9 r Mcvo gaat op bezoek by Kats 9 Duiveland en Bruse Boys ont moeten elkaar te Oosterland. VOETBAL K.N.V.B. In de 3e klas D gaat Zierikzee te Bergen op Zoom op bezoek bij DOSKO, waar de mo gelijkheid op een puntenverdeling zeker niet is uitgesloten. Bij het treffen tussen SC Gastel en MÖC '17 zou het terreinvoordeel wei eens net de doorslag kunnen geven. Vogel waarde moet in staat worden ge acht om de uitwedstrijd tegen Grensioachlers tot een goed einde te brengen, terwijl Steen voor eigen publiek lang niet kansloos is tegen Steenbergen. Goes staat in de uit- ivedstrijd tegen METO weer voor geen gemakkelijke taak, terwijl het voor BreSkens niet zal meevallen om bij Hontenisse de eerste winst puntjes binnen te halen. In de 4e klas H gaat Renesse het in de duin streek opnemen tegen RCS uit Sou burgdie de beste papieren in han- den heeft. Corn. Boys gaat tegen Hansweertse Boys proberen zich te herstellen van de nederlaag tegen Renesse, wat zeker niet zal mee vallen. Oostburg is thuis lang niet bij voorbaat kansloos tegen Clinge, terwijl HVV '24 er wel voor zal zor gen bij Koewacht geen misstap te begaanSluiskil gaat het in eigen omgeving niet gemakkelijk krijgen tegen Biervliet, terwijl IJzendijke de puntjes wel met Walcheren zal zien vertrekken. Zierikzee II komt in de reserve 3e klas C, op het sportpark Bannink, binnen de lijnen tegen Middelburg III die het de thuisclub zeker niet gemakkelijk zal maken. RCS II en METO II zullen elkaar niet veel ontlopen. Steenber gen 11 kan zich thuis, tegen Com. Boys II, herstellen van de zware nederlaag tegen Zierikzee II, terwijl Alliance II de buit ioel zal bemach tigen bij Axel III. AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. In de Je klas gaat DFS op bezoek bij Lewedorpse Boys, ivaar de oranjehemden geen gemakkelij ke taak ligl te wachten. Zeelandia geven wij te Middelburg een goede kans tegen Noormannen dal binnen kort versterking krijgt van Rob Mo ens. Robur is te Goes niet kans loos Legen Patrijzen. Luctor en Domburg zullen elkaar niet veel ontlopen, evenmin als Aardenburg en Schoondijke die het op het ter rein van'eerstgenoemde tegen elkaar gaan opnemen. Hulsterloo gaal pro beren, in eigen omgeving, in het treffen met Hoofdplaat haar eerste winstpuntje binnen te halen. In de reserve le klas zal de opgaaf voor Renesse II bij het bezoek, aan HVV '24 II wel te zwaar zijn. In de 2e klas B zal DFS II alles op alles moeten zetten als het Luctor II niet met de winst toil zien vertrekken. Ook Zierikzee III staat thuis voor geen gemakkelijke taak tegen Kwa- dendamme .Dreischor gaat hel voor eigen publiek opnemen legen Cort gene. Als de blauw-witten niet van plan zijn een ondergeschikte rol te spelen zullen de puntjes moeten worden thuis gehoudenZonnemaire zal terdege op zijn tellen moeten passen bij het bezoek aan Kruinin- gen. In de 3e klas D gaat SVOWK het te Ouwerkerk opnemen tegen een ernstige gegadigde voor de kam pioenstitel, RCS III. Winst voor dc blauw-witten zou een belangrijke slap in de goede richting betekenen. Zonnemaire II is op eigen grond ze ker niet bij voorbaat kansloos tegen Cortgene II. ZATERDAGCOMPETITIE. MEVO gaat morgenmiddag op bezoek bij Kats waar de oranjehemdlen zeker niet kansloos zijn, maar dan zal er anders moeten worden gespeeld, dan in de twee laatste wedstrijden. Ar nemuiden II is thuis favoriet tegen VCK. De reserves van Meeuwen maken een goede kans bij Middel burg V, terwijl Veere.in staat ge acht moet worden om Bevelanders van hel lijf te houden. Hoek gaat het met goede papieren te Vlissin- opnemen tegen Zeeland Sport V. Wemeldinge maakt een goede kans baas in eigen huis te blijven in de ontmoeting legen 's Heer Ar ends- kerke. In de 2e klas A staan er een tweetal streekderby's op het pro gramma. Te Oosterland komen Duiveland. en Bruse Boys legen el kaar binnen de lijnen, terwijl te Een unieke foto van de voormalige watermolen aan Flaauwers. Alleen de duidelijk ouderen onder ons hebben er nog herinnering aan. De molen was van het waterschap Schouwen en diende om hel overtollig water uit de polder te malen. De molen stond aan de boezemkade en werd bediend (en was bewoond) door molenaar Stoel. Hoe fraai moet deze molen gestaan hebben in het wijde Schouw se land. In 1012 eindigde de molen zijn bestaan door afbraak. Advertentie -A-é Y<i biedt vele voordelen! Alle betalingen worden geheel gratis verricht en toch 3,/:- renle Vraagt inlichtingen Dagelijks geopend Feuilleton door J. G. J. Bax Ja, daarvoor was het nu te laat, want hij zou het ongetwijfeld verdacht vinden dat zij hem er zo vaak naar had gevraagd. Zij moest dan maar zwijgen en afwachten, eens zou de waarheid wel aan het licht komen. Als het dan maar niet te laat was, want hun trouwplannen hadden al vastere vorm aangenomen. De datum was nog wel niet bepaald, maar van het voorjaar toch en dat was al heel gauw. Hoe gelukkig was zij in dit vooruitzicht geweest! Alles was ge regeld, zij zouden tijdelijk in hel huis van moeder trekken, het laten op knappen en wat meubeltjes kopen. Zijn moeder ging bij een zuster van haar inwonen. Wat heerlijk zou het zijn, zij bleef dan gezellig dicht bij moeder. En dan plotseling dat ver schrikkelijke dat Rinus haar bedro gen zou hebben, want als het waar was, zou zij nooit met hem kunnen trouwen, zij zou hem dan nooit meer vertrouwen. Dit alles overdacht zij. terwijl zij met koffie onderweg naai de tuin was. Rinus had het druk, de dagen wa ren maar kort en alles moest nu schoon worden gehouden. Uren lang lag hij met de knecht vooroverge bogen het onkruid te trekken. Elke dag bracht zij hem koffie, die zij samen in de schuur opdronken. Dit waren zijn gelukkigste uren, reik halzend zag hij elke morgen naar haar komst uit. Vertrouwelijk dron ken zij dan samen koffie en bespra ken hun plannen voor de toekomst. Wel had hij gemeend de laatste tijd een verandering te hebben bespeurd, zij was stiller geworden en kon hem soms zo peinzend aankijken. Hij weet dit echter aan de op handen zijnde grote gebeurtenis. Die morgen had hij zich voorge nomen haar eens te laten zien hoe het witlof al uitliep en vol ongeduld stond hij telkens op om te zien, of zij er nog niet aankwam. Het was zacht weer voor de tijd van het jaar en dan was het al gauw voorjaar, en dan.Hij kon zijn geluk nog niet geheel bevatten, het leek alles te mooi, eigen baas en Marietje spoe dig van hem, wie had ooit kunnen denken, dat hij dit nog eens berei ken zou? Daar zag hij zijn meisje al aankomen, wat was zij toch lief. Opgewekt begroette hij haar en nadat zij koffie hadden gedronken, stelde hij haar voor nu toch eens te komen zien hoe hard het witlof op geschoten was. Voorzichtig haalde hij het stro er af en verwijderde het laagje aarde. Vol trots toonde hij haar de eerste jonge plantjes, die met hun blaad jes dicht opgevouwen als toortsjes naast elkaar stonden. Zachtjes maak te hij een knol uit de aarde los en gaf hem Marietje in de hand, die vol bewondering over de zachtgele blaadjes streek. „Zijn dit nu bladeren?" „Ja, om dat ze geen licht krijgen en de knol len zo dicht tegen elkaar staan, kun nen ze niet ontwikkelen, zie je wel hoe de blaadjes in elkaar gedraaid zitten?" „Ja, het is prachtig en hoe lang duurt hel nu tot zo groot ge noeg zijn?" „Een paar weekjes nog maar en dan gaan de eerste naar de veiling, dan gaan we geld verdienen, Marietje!" Als een kind zo blij; wees hij in het rond: „Dat zal wat opbrengen, maar de eerste krijg jij, die zoek ik speciaal voor jou uit!" „Ik lust ze misschien niet eens", plaagde zij hem. „Wat. Een aanstaande tuin dersvrouw. die de kostbaarste pi-o- dukten van haar man niet lusten zou, je. moest je schamen!" „Goed, ik beloof het je, weet je wat we moesten kunnen doen?" „Ja. zeg maar op. dan gebeurt het!" „Nee, se rieus, we zouden de grote onbeken de, die jou zo fijn geholpen heeft, het eerste maaltje moeten kunnen geven, dat heeft-ie wel verdiend". Lachend keek' zij hem aan, maar lette tevens angstvallig op, hoe hij op haar opmerking zou reageren. Nee, van schrik was toch geen spra ke en evenmin leek hij verrast, eer der' verwonderd. 1-Iij was inderdaad verwonderd, zij kwam de laatste tijd telkens op die kwestie terug", het was of zij met alle geweld wilde weten wie het was. Nu ja, ook hij had het graag geweten, want het was geen aangenaam gevoel van een onbeken de hulp te moeten aannemen, maar om er nu steeds naar te blijven ra den. het was nu eenmaal zo. Daar om antwoordde hij eveneens lachend „Je bent toch een echte vrouw, nieuwsgierig Aagje, wat kan ons het eigenlijk schelen wie het is, hij zal wel reden hebben om zo geheimzin nig te doen". „Ja. wat zou er toch wel achter steken?" ging zij gretig hierop in. Zij kon het nu eenmaal niet laten. „En dan had ik altijd nog willen vragen, hoe het nu eigenlijk met die schuld bekentenis zit. Je hebt toch moeten tekenen?" Op enigszins ongeduldige toon antwoordde Rinus: „Ja, natuur lijk, maar die stond op naam van de notaris. Kom. Marietje, laten we er maar niet verder naar raden, weet je wat we doen konden?" „Nee?" klonk het nieuwsgierig. „Het eerste maaltje aan de notaris geven, dan kan die 'het aan onze onbekende boer doorgeven!" „Boer? Dus het is een boer?" „Maar kind, hoe weet ik dat nou?" „Je zegt het toch zelf'. Dat zei ik 'zo maar, hoe kan ik nu weten of het een boer is. het kan net zo goed de burgemeester of de notaris zelf zijn. Laten we liever over wat anders praten". Hij gaf haar een arm en nam haar mee naar buiten. Langzaam liepen zij zwijgend terug naar de schuur. y

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 5