Nachtstroom. PZEM Pompstation Huybergen Waterleidingmij M.-Zeeland geopend AGENDA Hajek afgetreden Weinig mosselzaad in Zeeland Meisjes overvallen door een hevige jeuk Nachtstroom. Iedere dag opnieuw volop heet water, dat hebt u nodig. Met een elektrische boiler bent u het goedkoopste uit. Omdat nachtstroom zo geweldig voordelig is. Voorlopig geen links-voorrang ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrjjdag 20 september 1968 Nr. 20066 Mevr. Buysse in de Minnebroerstraat te Zierikzee kwam in het bezit van een geweldige aardappel, die én om zijn gewicht én om zijn bizarre vorm (het is net een modern plastiek) opvalt. De aardappel van het ras Furore weegt 1350 gram. Een lief meisje was in de buurt, om deze aardappel te lonen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Kosten bedroegen 10 en een kwart miljoen HUYBERGEN, 19-9. De aanleg van een clieleiding van Rotterdam naar Antwerpen zal een bedreiging bete kenen voor het waterwingebied bij het nieuwe pompstation van de Wa terleiding Maatschappij Midden- Zeeland te Huybergen in West-Bra bant. Dit zei mr. dr. A. J. J. M. Mes, president-commissaris van de Wa terleiding-maatschappij Midden- Zeeland donderdagmiddag bij de of ficiële opening van het pompstation door de commissaris van de konin gin in Zeeland, mr. J. van Aartsen. De heer Mes deelde mee dat over de olieleiding nog geen enkel con tact met de waterleidingmaatschap pij is opgenomen, maar dat hij uit persberichten begrepen had dat de pijpleiding door het waterwingebied zcu kunnen komen te lopen. Wan neer er een calamiteit met deze pijp leiding zou ontstaan, zou het water wingebied in geen jaren meer ge bruikt kunnen worden door de in de grond doorsijpelende olie. Het nieuwe pompstation Het nieuwe pompstation voor de Waterleidingmaatschappij Midden- Zeeland te Huybergen heeft totaal 10y4 miljoen gulden gekost en heeft een capaciteit van acht miljoen ku bieke meter per jaar. De mogelijk heid bestaat deze capaciteit uit te breiden tot tien miljoen m3 per jaar. Het pompstation van de maatschap pij Midden-Zeeland in Ossendrecht werkt reeds op een maximum-capa citeit van zes miljoen m3 per jaar. Naar de directeur van de Water leidingmaatschappij Midden-Zeeland ir. T. Verheul, meedeelde zal de hui dige capaciteit volgens de prognoses voldoende zijn tot 1972. Wanneer er Brabants grondwater van elders aangevoerd wordt zullen de pompstations te Ossendrecht en Huybergen voldoende zijn tot 1975 voor de waterleidingmaatschappij Midden-Zeeland. Ir. Verheul deelde nog mee dat de fusiebesprekingen met de Zeeuws- Vlaamse waterleidingmaatschappij donderdagmorgen begonnen zijn. Wanneer deze fusie tot stand zal zijn gekomen, zal er in heel Zeeland nog slechts ééi waterleidingmaatschappij zijn. Volgens de heer Mes zal het nog wel enige jaren kunen duren eer deze fusie rond is. Zoals bekend heeft de minister van economische zaken, na de gebleken onrendabele investeringen van vele miljoenen door de Zeeuws-Vlaamse waterlei dingmaatschappij, het tot stand ko men van een Zeeuwse waterleiding maatschappij geëist. Op 4 oktober a.s. zullen de aan deelhouders van de Waterleiding maatschappij Schouwen-Duiveland officieel tot fusie met de waterlei dingmaatschappij Midden-Zeeland besluiten. DODELIJKE ONGELUKKEN AMSTELVEEN. De vijfjarige René Scheepstra uit Amstelveen die de startbaan nabij de Noorddammer weg in Amstelveen tussen een file auto's de rijbaan overstak werd door een der met matige snelheid rijden de personenauto's, die hem niet meer kon ontwijken gegrepen en over enige afstand meegesleurd. Het jongetje is korte tijd later in het V.I|.-ziekenhuis aan de opgelopen verwondingen overleden. AMSTERDAM. Op de kruising Klaprozenweg-Corn. Douwesweg in Tuindorp Oostzaan in Amsterdam- Noord is de 60-jarige grondwerker L. Stap, die op een bromfiets reed en 'geen voorrang verleende aan een personenauto aangereden en ter plaatse aan de opgelopen verwon dingen overleden. KERKWIJK. De 74-jarige T. Jan sen uit Kerkwijk is in een zieken huis te Zaltbommel overleden, na dat hij ongeveer een uur eerder in zijn woonplaats geschept was door een personenauto. Dit gebeurde toen de heer Jansen op zijn fiets linksaf sloeg, zonder richting aan te geven. Advertentie f KOREAN DE VERSCHRIKKELIJKE 45. Enkele ogenblikken later staan de twee reizigers voor de grote poort. Aram maakt zich bekend en verzoekt dringend om toegelaten te worden tot heer Loran, de aanvoerder van Grubalt's troepen, die tijdens de afwezigheid van de prins het bevel voert. Terwijl de stalknechts zich over hun rij dieren ontfermen, begeleidt een wapen knecht Aram en Ramar naar binnen en na enkele ogenblikken staan ze voor een lange, slanke man met een. prettig gelaat, die hen vorsend opneemt. Zwijgend over handigt Aram hem de rol perkament en de zegelring van de prins. De jonge krijger ziet heer Loran verbleken zodra hij zijn blikken over de enkele in haast neerge schreven regels laat glijden, doch dan werpt hij de brief ongeduldig van zich af en schreeuwt: „Daar zal de schurk voor boeten! Liever wurg ik hem met mijn eigen handen, dan hem ook maar één goud stuk te overhandigen! En met u beiden zal ik eerst afrekenen! Denk jaiet dat ge uw houfdman ooit levend terug zult zien!" Vrijdag 20 september Zierikzee Havenplein, 6.45 uur, verzamelen deelnemers jeugdbptocht Leger des Heils; 7.15 uur vertrek optocht met „Kunst en Eer", na terugkeer op het Havenplein volgt prijsuitreiking en voorstelling oppentheater. Huis van Nassau, 8 uur, snelschaak- toernooi schaa kvereniging „Zierik zee". Idem, 8 uur, scheidsrechtersvereni- ging. Lagere land- en tuinbouwschool „De Kluut", 8 uur, P.J.G. Zaterdag 21 september Zierikzee Luitje, 10.30 uur, start najaarstocht Watersportvereniging „Zierikzee". Brouwershaven Oude kleuterschool: tentoonstelling bloemenvereniging „Floralia". Maandag 23 september Zierikzee Stadhuis, 3.30 uur, vergadering Vleeskeuringskring Zierikzee. Dinsdag 24 september Nieuwerkerk Kerkgebouw Ger. Gemeente, 7.30 uur zend'ingsavond. Woensdag 25 september Zierikzee Mondragon, 8 uur, afdeling Phiiate- lica. Zierikzee Burgerlijke stand Geboren: 10 sept. Johannes Cor nells, z. van Adriaan van Leeuwen en Cornelia Maria Kurvin'k (Mid- d'enschou wen)12 sept. Matllheus Fransinus Marinus, z. van Cornelis Jacobus Hector en Johanna Pieter- nella Elizabeth Dane (Zierikzee); 12 sept. Johannes Cornelis, z. van Jo hannes Jan van 'it Veer en Engelina vani de Kassteele (Westerschouwen). Gehuwd: 13 sept. Jan Non, 28 jr. (Rotterdam) en Cornelia Adriana van de Sande, 21 jr. (Zierikzee); 13 sept. Izak Verton, 30 jr. (Zierikzee) en Jeanne Cora Linders, 23 jr. (Zie rikzee); 14 sept. Jacob Borsje, 21 jr. (Utrecht) en Helena Johanna Hille- bramd, 22 jr. (Zierikzee). Overleden: 10 sept. Pie ter van den Hoek, 88 jr. (Mlddenschouwen), ge huwd geweest met Wilhelmina Kok; 12 sept. Tannetje Bos, 70 jr. (Brou wershaven), echtg. van Pieter Gerrit van Sluis. RIJNSATERWOUDE. De 21-jarige J. C. Nicolaas uit Den Haag is in Rijnsaterwoude na een verkeerson geval in de sloot terecht gekomen en verdronken. De jongeman was, door onbekende oorzaak, met het door hem bestuurde busje van de weg afgeraakt en gekanteld. Hij werd uit het voertuig geslingerd en kwam in de sloot terecht. ZEELAND. Op de Peel weg in de gemeente Zeeland is de 45-jarige mej. H. Besselink, directrice van een. bejaardencentrum, bij een ver keersongeval omgekomen. Zij kwam bij een inhaalmanoeuvre met haar auto. in botsing met een busje, dat van de andere kant kwam. VENLO. Bij het oversteken van de straat nalbij zijn ouderlijke wo ning in Venlo is de 4-jarige Frans Gcrdebeke door een bestelauto ge grepen. De jongen werd zodanig ge wond dat hij enkele uren na het on geval in het ziekenhuis te Venlo is overleden. BEIJTHUIZEN. De ongeveer 17 jaar oude bromfietser H. Opbroek uit Hom is om het leven gekomen toen hij bij he.t oversteken van de prov. weg Hron-Meijel door een personenauto werd aangereden. MEPPEL. De 70-jarige landbou wer K. Wasschebalie te Staphorst is in het ziekenhuis te Groningen over leden aan de verwondingen, die hij vorige week opliep, toen hij in zijn land door een stier werd aangeval len. AMSTERDAM. De 25-jarige bouw- opzichter W. Arler uit Amersfoort is op rijksweg I in Diemen om h'et le ven gekomen toen hij met zijn! motor in aanrijding kwam met een voor hem rijdende auto, op de linker weg helft terecht gekomen. Hij overleed ter plaatse. HOOGELOON. In de vorige nacht is in de hoofdstraat in Hoogeloon de 78-jarige voetganger P. J. A. Min nen door een personenauto geschept. Het slachtoffer overleed ter plaatse. HAAKSBERGEN. D 20-jar.ige B. H. J. ten Tije uit Haaksbergen is om het teven gekomen nadat hij op de splitsing Holthuizerweg-B ramrn elo - weg met zijn bromfiets in pl'aats van linksaf, rechtsaf sloeg, dwars door het prikkeldraad1 heen reed en via een sloot in een weiland terecht kwam. WENEN, 19-9. Jiri Hajek is don derdag afgetreden als minister van buitenlandse zaken van Tsjecho-Slo- wakije, zo heeft het persbureau CTK bekendgemaakt. De minister, op wie van Russische zijde felle aanvallen waren gedaan toen hij zich tijdens de invasie in Tsjecho-Slowakije in het buitenland bevond, had vorige week al na zijn terugkeer in Praag bij president Svo- boda zijn. ontslag ingediend. Sinds dien nam hij niet meer aan het re geringswerk deel. Vaclav Pleskol, de onderminister van buitenlandse za ken, nam de zaken waar. n De ministers van cultuur van Nederland en België hebben beslo ten de prijs van de Nederlandse let teren 1968 toe te kennen aan de Vlaamse schrijver Gerard Walschap, zo is donderdag in Brussel bekend gemaakt. NACHTSTROOM betekent dat U - dank zij Uw elektrische boiler of accumulerende kachel - alle huishoudelijke stroom die U verbruikt voor praktisch de helft van de prijs krijgt. van ca 12 uur tot 2 uur 's middags van ca 11 uur 's avonds tot 7 uur 's morgens en het gehele weekeinde van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 7 uur VRAAG ALLE INLICHTINGEN! Er liggen interessante folders voor U klaar: over onze speciale fornuis-aanbieding; over het huren van een elektrische boiler; over onze prachtige nachtstroomkachel; en onze wasautomaten en vaatwasmachincs Vraag die folders aan! Afdeling Voorlichting Middelburg postbus 48, Middelburg Telefoon: 01180-5351 's Nachts stroom kopon: da s slim! ZIERIKZEE/BRUINISSE, 19-9. De openstelling van de Zeeuwse mossel - zaadbanken, vroeger jaren een ge beurtenis van betekenis, is nog zel den zo onopgemerkt voorbij gegaan. Door het Bestuur der Visserijen op de Zeeuwse Stromen werden slechts MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Den Bosch DEN BOSCH, 19-9. Aanvoer 399 stuks,waarvan 153 veulens. Prijzen in guldens per stuk: voljarige f 1100- 1600, jonge werkpaarden f 1250-1700. lV2-jarige tuigpaarden f 875-1200. U/fe-jarige trekpaarden f 975-1225, veulens tuigpaard f 450-600. veulens trekpaard 650-825, hitten f 700-1000 Shetlandse ponies (ruins) f 250-475, Shetlandse ponies (merries f 650- 1475. Prijzen in guldens per kg geslacht gewicht: jonge slachtpaarden f 3,70- 3,80. oude slachtpaarden f 2,60-3,25, siachtveulens f 3,90-4,10. vijf vergunningen uitgereikt, een be wijs dat de animo niet groot was. Sommigen van hen hebben gevist op een oude bank waar vorig jaar een kleine hoeveelheid zaad werd gevon den, maar nieuwe banken werden nergens ontdekt. In hoeverre de Del tawerken het vallen van mosselzaad in Zeeland ongunstig beïnvloeden blijft een open vraag. SPORT DAMMEN Sijbrands Europees kampioen LIVORNO, 19-9. Ton Sijbrands heeft zijn Europese damtitel -gepro longeerd. Weliswaar moet hij nog een partij spelen, maar met 22 pun ten uit 11 partijen is hij niet meer in te halen. De tweede plaats is voor Wim van der Sluis, die 21 punten In fabriek te Enschede ENSCHEDE, 19-9. Vorige week donderdag werden bijna 30 meisjes van de neven-vestiging te Enschede van Ten Cate's Kousenfabriek te Geesteren (Overijssel) overvallen door een hevige jeuk. De meisjes kregen bulten op het lichaam, een hunner moest naar een ziekenhuis worden overgebracht waar zij ander half uur bewusteloos is geweest. Men zocht de oorzaak aanvanke lijk in de spritskoeken waarop een der meisjes donderdag had getrak teerd. Allerlei veronderstellingen werden geopperd omtrent de aan wezigheid van bepaalde stoffen in de spritskoeken maar men is er niet uit kunnen komen. De spritskoeken - fabrikant (wiens naam oniiet is be kendgemaakt) liet weten dat het deeg voor de koeken langs elektro nische weg wordt afgewogen. Maan dag deed zich hetzelfde verschijn sel voor. Ongeveer twintig meisjes werden aangetast door jeuk zonder dat er evenwel spritskoeken waren genuttigd. De meisjes gingen naar huis. Sedertdien heeft zich geen jeuk verschijnsel meer voorgedaan. Totnutoe tast men in het duister wat de oorzaak is geweest van deze jeuk. Het onderzoek van de arbeidsinspec tie is nog niet afgelopen evenmin dat van de keuringsdienst van waren. DEN HAAG. Na een kortstondige ziekte is donderdagavond in het SI. Joannis de Deo ziekenhuis in Den Haag overleden oud-minister AC. de Bruyn. DEN HAAG, 19-9. Minister Bak ker (verkeer en waterstaat) is geen voorstander van de invoering van links-voorrang. Hiervan heeft hij vanmorgen doen blijken in de Twee de Kamer bij de voortzetting van het debat over de nota verkeersveilig heid. Minister Bakker wees 'er op dat weliswaar uit de theoretische proe ven met links-voorrang positieve as pecten naar voren zijn gekomen, doch dat de vraag blijft hoe de ver keersdeelnemer zal reageren op in voering van links-voorrang. Minis ter Bakker zei de voorkeur te geven aan een definitieve regeling van h'et voorrang-vraagstuk naar de situatie - een regeling dii'e zijns inziens ge richt zal moeten zijn op het feitelijk gedrag van de verkeersdeelnemer. Meerdaags weerbericht DEN HAAG, 19-9. Met ingang van 1 oktober a.s. zal het K.N.M.I. over gaan tot het toevoegen van meer daagse weersverwachtingen aan de gebruikelijke verwachtingen voor de komende dagen. KERKNIEUWS Ger. Gemeente Nieuwerkerk NIEUWERKERK. Op dinsdag 24 september zal ds. P. Blok te Dirks- land' voor de Ger. Gemeente alhier een zendingsrede uitspreken. KERKNIEITWS Predikanten in moeilijk heden in Oost-Duitsland BONN, 19-9. Predikanten in Oost- Duitsland zijn door een verklaring waarin zij hun leedwezen uitspreken over de invasie van Tsjecho-Slowa kije, in conflict geraakt met de com munistische autoriteiten. Dit deelden kerkelijke kringen in Bonn donderdag mee. De verklaring, die zondag j.l. in verscheidene ker ken van de kansel i9 voorgelezen, was opgesteld op een bijeenkomst van vooraanstaande geestelijken. De predikanten betreuren met name, 'dat Duitse troepen aan de invasie had den deelgenomen, wat volgens hen voor de Tsjechoslo waken wel bijzon der kwetsend moet zijn geweest. Volgens in Bonn ontvangen be richten heeft de Oostduitse staatsse cretaris voor kerkelijke zaken. Sei- gewasser, de Oostduitse protestant se autoriteiten in Berlijn gewaar schuwd voor ernstige consequenties. Het zou al zeker zijn dat de mo gelijkheid voor predikanten om naar het buitenland te reizen, beperkt wordt. Weekeinde ARTSENDIEN ST Zaterdag 21 en zondag 22 september Dokter C. M. van Hoorn, Zierikzee, tel. (01110) 2080, neemt waar voor de artsen Bontkes en Van der Waarden. Dokter W. J. Terpstra, Brouwersha ven, tel. (01119) 280, neemt waar voor de artsen Stenger en Simons. Dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, tel. (01113)-280, neemt waar voor dokter Speelman. Zuster J. Compagne, Oosterland, tel. (01114) 273, neemt waar voor zuster Risseeuw. Zuster N. A. van Beveren, Renesse, tel. (01116) 303, neemt waar voor zr. Steutel en zr. Werk man. DIERENARTS Dierenarts T. van Roon, Zierikzee, tel. (01110) 2180, neemt waar voor dierenarts Kalkman. De weekeinde-diensten vangen aan op zaterdagmorgen om half tien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 13