Kredie£? voor uw onder neming envooru Eis de originele CEtEÉiOMF Belangrijke aktiviteiten van de Schouwse Jeugdvogelwachl Surinam toeristenland de bank waar ook zich thuis voelt Onduidelijkheid rond voorwaarden voor bedrijfsliquidatie Het vogel-„vroeger" is echt voorbij Levering van moselen aan Productschap Mosselfonds WESTERSCHOUWEN, 16-9. Er is een tijd geweest en dat is al heel lang geleden, dat vogeleieren een onmisbaar onderdeel vormden van het voedselpakket van de mensen die het platteland bewoonden. In het voorjaar werden veel strooptochten naar de duinen gemaakt waar de ei eren der zilvermeeuwen hoe visach- tig ze ook smaken, een delicatesse vormden voor het gezin. Vooral de kinderrijke gezinnen deden er hun voordeel mee en soms werden ze met tientallen gekookt in de pot, een at tribuut van voor de tweede wereld oorlog, dat veelal gebruikt werd om aardappels en dan vooral poters te koken vcor het varken. Ook de inlagen vormden een ter rein waar allerlei eieren gezocht werden en we denken hier aan de kopmeeuwen, de scholksters, grut to's en tureluurs. Menig vogelpaar zag zijn dierbaar bezit verhuizen naar de donkere onderkant van een pet of naar een rode zakdoek. En hoeveel kleine jongens waren er niet die net zo lang bij hun moeder schooiden totdat ze een tiental me rel- of lijstereitjes in de koekepan bakte. Een zielig gezicht deze kleine dooiertjes bijna zonder wit in de gloeiende pan te zien sissen. De wa terhoentjes kunnen het niet vertel len, doch veel van hun voorvaderen die hun nestjes tussen het riet in de toen nog kronkelende en grillig ge vormde sloten gebouwd hadden, za gen een paar blote jongensbenen op hen af plonsen en ook zij waren hun eieren kwijt. Massa's slingers van uitgeblazen vogeleitjes hebben ais een soort trofee veel kamers ver sierd doch langzamerhand kwam er verandering. Was het eierzoeken al verboden (hoeveel personen werden vroeger niet bekeurd tijdens de Hemelvaarts dagen in de duinen?), er kwam een andere organisatie om de hoek kij ken. De Vogelwacht „Schouwen-Duive- land" werd opgericht en deze vere niging boekte al spoedig een 500 le den, waarvan zeer veel op het ei land. Deze leden, meestal ouders van kinderen hielden hun kinderen voor dat het toch wel bar gemeen en le lijk was om de vogelnestjes uit te halen en de baldadigheid nam dan ook snel af. De animo voor deze vereniging werd zo groot dat er behoefte kwam aan een overkoepelend lichaam voor de jeugd. De Jeugdvogelwacht werd opgericht en zeer veel jongens en meisjes daarbij aangemoedigd door hun ondei-wijzers op school werden lid. „De Dwergstern" Ze ontvingen daarbij het jeugdpe- riodiekje „De Dwergstern" waarin ze zelf mochten schrijven, ervaringen uitwisselen en deelnemen aan puz zelrubriekjes. Enkele jaren, geleden kwam de Jeugdvogelwacht wat in de verdrukking door een samenloop Protest van familie hartdonor in Kaapstad JOHANNESBURG, 14-9. De fami lie van de 38-jarige negerin, die vo rige week in het Groote-Schuurzic- kenhuis in Kaapstad fungeerde als hartdonor bjj de derde harttrans plantatie onder leiding van dr. Bar nard, heeft geweigerd het ljjk voor de teraardebestelling te aanvaarden zolang het hart van de overledene ontbreekt. Dit meldde het Zuidafri- kaanse blad „Rand Daily Mail". De negerin werd met een hersen bloeding in het ziekenhuis opgeno men, waar men tot de conclusie kwam dat haar leven niet te redden was. Hoewel de identiteit van de vrouw niet kon worden vastgesteld, besloot de directeur van het zieken huis, dr. Burger, het hart voor een transplantatie te gebruiken. Deze werd verricht op een mijnwerker, die een ernstige hartziekte had en wiens toestand op het ogenblik uit stekend is. Toen men de vermoedelijke identi teit van de vrouw had achterhaald, zijn familieleden voor identificatie opgeroepen. Zij bevestigden dat het stoffelijk overschot dat van de 38- jarige Evelyn Jacobs was. van omstandigheden en het zag el even duister uit. De moeder-vereni ging zette echter haar schouders op nieuw onder het jeugdwerk en van af dit voorjaar werd het nieuw le ven ingeblazen. Een aantal perso nen nam de draad weer op en spon ijverig verder aan het jeugdwerk dat inmiddels al enkele excursies op za terdag 14 september opleverde waar voor grote belangstelling. Ilcrfsttentoonstclling De Jeugdvogelwacht organiseert verder in het najaar en wel tussen 14 en 18 oktober een herfsttentoon stelling op de verschillende scholen van Schouwen-Duiveland. Het wor den tentoonstellingen in wedstrijd verband en de mooiste krijgt een prijs. Als troostprijzen worden dan foto's van het gemaakte werk ter beschikking gesteld. Alle scholen hebben reeds een deelnameformulier ontvangen en de secretaresse, me vrouw E. S. van Leeuwen-Mennema uit Zierikzee deelde ons mede dat er al verschillende inschrijvingen binnlen waren. Veel fantasiewerk met mozaiekjes en schilderijen van aller lei bloemen en plantensoorten, slin gers, spatwerk van boomschors en mossen zullen uitgewerkt worden, doch de tentoonstellingscommissie vraagt dringend om geen paddestoe len te gebruiken omdat er de laatste jaren teveel geplukt worden en hun voortbestaansmogelijkheden in het, gedrang komt. De mogelijkheid is verder niet uitgesloten dat ook de ouders dit jeugdwerk mogen gaan bekijken. Wat. biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 18 SEPTEMBER. NED. I. Een nieuwe wedstrijd Geen woorden maar Daden" van de AVRO. Ajax, Elinkwijk en Volen- dam ontmoeten elkaar, 's Avonds nog meer voetbal en wel een recht streekse reportage van de Europa cup-ontmoeting tussen Ajax en Niirnberg in Neurenberg. Herman Kuiphof is de commentator en in de pauze zien we een politiek praatje van de VVD. Na de wedstrijd het tweede journaal, een Socuterafilm- pje en tenslotte de hoofdfilm.. Het is een ongeveer twintig jaar oude film van de bekende Max Ophüls, „Caught". Onderwerp is aliveer een slecht huwelijk. Een ondernemend meisje is getrouwd met een rijke knul van wie ze eigenlijk niets moet hebben. De ene ruzie stapelt zich op de andere en het leven wordt ondra gelijk. NED. II. De nieuwe AVRO-serie „Onze vrienden, de dieren" gaat „Luipaard op schoot" vervangen. In de eerste aflevering buffels, die in Afrika werden gefilmd. Tot acht uur dan nog een aflevering van de „Mon- kees". Na het journaal brengt Theo Ordeman een stukje jazz op het scherm in de vorm van de neger zangeres Betty Carter. Het tweede deel van de avond bestaat uit de herhaling van één van de „Litteraire Ontmoetingen" van Adriaan van der Veen. Het is zijn ontmoeting met de Vlaamse schrijver Hugo Raes. AVRO's Televizier" shüt de avond, met veel binnenlandse politiek, af. DONDERDAG 19 SEPTEMBER. NED. I. De documentaire „Roof dieren in mensenhanden" laat zien hoe in Hamburg mevr. Hagenbeek iverkt aan de opleiding van circus- dieren. Tot acht «wr nog een kort programmaatje gewijd aan de nieu we serie „De jonge onderzoekers". Na het journaal voor de tweede maal „Kermis der ijdellieid". We zien hier in dat Becky een meisje is dat alles doet om aan geld te komen en dat onscrupuleus haar eig enbelang dient Amelia ondervindt dat. Simon Car- miggelt leest een van zijn verhalen voor, alvorens Herman Wigbold een stukje politieke satire te berde gaat brengen in „De derde dinsdag in september". In dit programma gaan enkele leden van de oppositiepartij en een eigen regeringsprogram op stellen en verdedigen. Na het laatste nieuws nog een herhaling van een Teleac-programma. NED. II. In het voorprogramma de rubrieken „Van gewest tot gewest" en „Wat doe je voor de kost". Na het journaal zet de KRO het programma voort met het tweede deel van de documentaire over Duitsland na de oorlog, waarin aandacht wordt be steed aan de wederopbouw, het vluchtelingenprobleem, de Berlijnse blokkade en de opkomst van de CDU. Het tweede en laatste deel van „Madame Bovary". Ze heeft met haar veeleisendheid haar echtgenoot nu wel zo ongeveer te gronde ge richt. Het Convent van Kerken en het IKOR brengen een aflevering van de BBC-serie „Twijfels en ze kerheden". Robert Mackenzie heeft een gesprek met de Amerikaanse antropologe Margaret Mead die een diepgaande studie maakt over het leven van een aantal primitieve stammen in de Stille Zuidzee. WOENSDAG 18 SEPTEMBER. NED. I: Schooltelevisie 11.00 In burgeren; 11.25 Van Wilson tot Johnson; 11.50 Einde; 14.00 Verken nen en ontdekken; 14.25 Walter en Connie: 14.50 Einde; 18.50 Baretid; 1S.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Ster; 19.06 Roofdieren in mensenhanden; 19.46 De jonge onderzoekers; 19.56 Ster; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Kermis der ijdelheid (kleur); 21.05 Simon Carmiggelt; 21.10 De derde dinsdag in september; 22.20 Journaal; 22.25 Teleactiviteiten; 22.55 Einde. NED. II: 18.50 Barend; 18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Nog één verhaal tje dan; 19.08 Onze vrienden de die ren (kleur); 19.33 De Monkees (kleur) 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Sweet Betty swing Carter; 21.00 Lileraire ontmoeting mei Hugo Raes 21.45 Televizier; 22.20 Journaal. DONDERDAG 19 SEPTEMBER. NED. I: Schooltelevisie 11.00 uur Woorden zeggen meer dan je denkt; 11.25 Inburgeren; 11.50 Einde; 17.00 Geen woorden maar daden; 17.35 Einde; 18.40 Barend18.46 Ster; 18.50 Nieuivs; 18.53 Ster; 18.56 Voetbal; 20.45 Ster; 20.49 Journaal; 21.05 Sier 21.09 Socutera; 21.14 Caught; 22.40 Journaal. NED. 11: 18.50 Barend18.56 Ster; 19.00 Nieuws; 19.03 Van gewest tot gewest; 19.25 Wal doe ik voor de kost; 20.00 Journaal; 20.16 Ster; 20.20 Duitsland na de oorlog; 21.05 Mada me Bovary (kleur); 22.25 Gesprek met Margaret Mead22.55 Journaal. Boze toeterende taxichauffeurs DEN HAAG, 15-9. Een stoet van meer dan 40 taxi's 'is in de nacht van zaterdag op zondag luid toeterend opgetrokken naar het politiebureau aan de Jan Hendrikstraat in Den Haag om te protesteren tegen het feilt dat de politie kort daarvoor proces-verbaal had opgemaakt tegen een taxichauffeur wegens overtre ding van het parkeerverbod. Deze chauffeur had op het Plein het daar geldende parkeerverbod overtreden en weigerde, toen de politie proces verbaal tegen hem wilde opmaken, zijn naam op te geven. Rampzalige overstroming in Mexico MEXICO, 16-9. Een wervelstorm, die zeven staten in het westen en noord-westen van Mexico heeft ge troffen, heeft overstromingen ver oorzaakt, die volgens de eerste be richten 14 mensenlevens hebben ge ëist. Er zijn 100.000 daklozen en de schade wordt geraamd op meer dan 200 miljoen pesos. De ergst getroffen staat is Sina- loa. Het overstroomde gebied heeft een oppervlakte van 400 vierkante kilometer. De Pananterikaanse weg, die Mexico verbindt met de Amerikaan se grensstad El Paso in Texas, is ten noorden van Durango afgesneden. ten laste van het zgji BRUINISSE-ZIERIKZEE, 16-9. Het Produktschap voor Vis en Visserij- produkten heeft aan de mosselkwe kers bericht, dat met ingang van 15 september de mogelijkheid werd opengesteld om mosselen te leveren jacht op „vijandelijke" olifanten in Vietnam ARENDKAMP (Zuid - Vietnam), 16-9. Amerikaanse hefschroefvlieg- tuigen met machinegeweren en ra ketten jagen op „vijandelijke" oli fanten in het oerwoud bij het Arend kamp, aldus is van Amerikaanse zij de meegedeeld. De Amerikanen in dit kamp, acht km ten zuiden van Hue, zeggen dat de Viet Cong de olifanten uit Laos meebrengt voor het vervoer van goederen. Vier van deze „transportolifanten" werden vorige week gedood door laagvliegende Amerikaanse hef- schroefvliegtuigen op 50 km ten zuidwesten van het Arendkamp. Zes endertig andere olifanten, die geen vracht droegen, sloegen op hol toen de hefschroefvliegtuigen in actie kwamen. PARAMARIBO, 16-9. Toeristisch bekeken is Suriname een juweel, al dus drs. J. F. Wijsen, directeur van het directoraat-generaal voor onder meer het 'toerisme van het ministe rie van economische zaken in Den Haag, op een persconferentie in ho tel Torarica in Paramaribo. Drs. Wijsen werd ails uitvloeisel van het bezoek vam minister J. Bakker dooi de Surinaamse regering uitgenodigd haar te adviseren op het gebied van het 'toerisme. Hij is bijna twee we ken in Suriname geweest. Verwacht wordt dat binnen een maand het rapport zal werden uitgebracht. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 16-9. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Bintje 35-55 mm f 8,00-9,00; Bintje 40 mm opwaarts f 9,00-10,00; Bintje 55 mm opwaarts f 9,00-10,00; Eigenheimers 40 mm opwaarts f 12,00-13,50. Zand-aardappelen voor het bin nenland: Bintje 40 mm opwaarts f 8,00. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 40 mm opwaarts geen note ring; Bintje 35-55 mm f 8,00-9,00; Bintje 45 mm opwaarts f 10,50-11,00; Bintje 40-60 mm f 9,00; Bintje 55 mm opwaarts f 10,00. Andere blanke rassen van de klei grond: 45 mm opwaarts geen note ring. Voer-aardappelen f 2,00-4,00. Stemming: binnenland en export flauw. Prijzen vastgesteld per 100 leg. af bedrijf op auto volgens kwaliteits eisen binnenland cq. export. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuwpoort (vac. C. G. Baart)dr. A. van der End, Koot- wij k. Aangenomen naar Workum (vac. M. van d'er Letin): J. van Woerden, Deil; naar Giessendam-Nederhar- dinxveld (vac. A. van Brummelen): A. van der V-list, Andel, die bedank te voor Gouderak en voor Masten broek. Bedankt voor Zoetermeer (vac. H. K. van Wingerden): J. H. Vlijm, te Krimpen aan de IJssel. Ger. Kerken Aangenomen naar Huizen: C. M. Boerma, Rotterdam-Zuid. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Haulerwijk: J. van Benthem, Kampen. aan het Produktschap ten laste van het zg. Mosselfonds. Het betreft de partijen, die niet worden verkocht op de vismijn bij inschrijving, of waarop geen bod van tenminste f 11,50 per ton is ge daan. Partijen mosselen welke voor le vering aan het Produktschap in aan merking komen, zullen voor of tij dens het lossen op een fonds perceel nauwlettend nader op kwaliteit ge controleerd worden, want voorwaar de voor levering aan het Produkt schap is, dat de partijen moeten vol doen aan alle voorwaarden wat kwaliteit betreft, die ook bij leve ring aan de handel worden in acht genomen. Daarom zullen de kortingsregelin gen die bij afwijkende kwaliteit aan de handel gelden ook door het Pro duktschap worden toegepast, even als alle heffingen die van normaal aan de handel geleverde partijen worden afgetrokken. De prijs die wordt uitbetaald is f 11,50 per ton. Advertentie de heerL. W. J. Gregoirg direkteur kantoor Maastricht De NMB verleent bedrijfskre- diet in vele variaties. Er zijn grote en kleine kredieten, kortlopende en op middel lange termijn. Steeds wordt het krediet afgestemd op de behoeften van het bedrijf: maatwerk dus. De specialisatie van de NMB op midden- en kleinbedrijf maakt het prettig overleggen met de bank. De NMB kent de problemen van de zelfstandige ondernemer en helpt u ze op te lossen. Zoals zij voor elke bankdienst een persoonlijke service biedt. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 250 vestigingen in Nederland. Het verlies van mosselpercelen Advertentie BRUINISSE, 16-9. Door het be stuur der visserijen op de Zeeuwse stromen is aan de mosselkwekers, die percelen hebben gepacht in Een dracht en Grevelingen bericht, dat door het ministerie van verkeer en waterstaat gelegenheid wordt gege ven, voorschotten cp te nemen, in verband met liquidatie van het be drijf. De tekst van dit schrijven is eerder in dit blad vermeld. KORBAN DE VERSCHRIKKELIJKE 43. Zwijgend rijden Aram en de kleine aanvoerder door het kale landschap. Nadat zij Korban verlaten hebben, heeft Ramar de jonge ridder naar een klein vertrek ge bracht, waar Aram enkele uren heeft kun nen rusten op de lage bank. „Over twee uur kom ik U halen," heelt, de kleine dikkerd gezegd, voor hij het ver trek verliet en de deur van buiten grendel de. Uitgeput was Aram neergevallen, doch niet dan nadat hij een blik door het ge traliede venster had geworpen. Wat hij zag had hem niet vrolijker kunnen stem men. Diep onder hem bruiste de zee. Hel was dus, zoals hij reeds vermoed had. De achterkant van de burcht lag aan hot wa ter, hoog in de rotsen. Doch veel tijd om er over na te denken had hij niet gehad, daar de vermoeidheid hem overmeesterd had. En het had hem toegeschenen, dat hij nog maar net in slaap was gevallen, toen Ramar hem alweer gewekt had. En nu waren ze dan onderweg, Ramar op zijn muilezel, terwijl Aram een paard ter beschikking had gekregen. Maar, ofschoon de mogelijkheid van het opnemen van voorschotten is ontleend aan artikel 8 van de Del tawet, valt te voorspellen dat op dit schrijven weinig ondernemers bereid zullen zijn hun bedrijf te liquideren, omdat eenvoudig de voorwaarden, die deze liquidatie moeten animeren niet bekend zijn. Het blote feit. dat voor schotten kunnen worden verkregen, afgezien van het feit, dat iemand die liquideren wil deze, veelal niet zal nodig hebben, is niet voldoende ie mand tot liquidatie te doen besluiten. Ieder die liquideert zal willen we ten, welke de voorwaarden zijn, die bij liquidatie zullen gelden, dus hoogte van het bedrag dat als scha declaim wordt uitgekeerd, normen van de uitkering enz. Dit is toch wel het minste waarop iemand die liquideert aanspraak kan maken. W ereld voedselproduktie steeg in 1967 ROME, 16-9. Op grond van gege vens tot half juli 1967 schrijft de voedsel- en landbouworganisatie (FAO) der Verenigde Naties in haar jaarverslag' over 1967 dat de wereld- voedselproduktie vorig jaar na twee jaren met slechte oogsten met drie procent is toegenomen. Toch is het voedsel vraagstuk niet opgelost, tijde lijk noch permanent, en een onge remde bevolkingsaanwas kan de hoop op een oplossing de bodem in slaan. „I lit sen" uit het buitenland BOMBAY. In Bombay is bekend gemaakt dat een 21-jarige man die een nieuw hart had gekregen, een dag later is overleden omdat zijn nieren niet meer werkten. PARIJS. Politie en studenten zijn slaags geraakt voor het gebouw van de nieuwe medische faculteit van de Sorbonne in Parijs toen de studen ten poogden kandidaten te beletten he'L gebouw binnen te gaan om daar examen te doen. BRNO. Nederland is met 22 stands vertegenwoordigd op de tiende in ternationale handelsbeurs van Brno, die door de Tsjechoslowaakse minis ter voor buitenlandse handel, Vales, werd geopend. MOSKOU. Het centrale comité van de Sow jet-Russische communis tische partij is niet tevreden over de 2.500 regionale bladen in de Sowjet- Unie en heeft een reeks maatrege len voorgeschreven om die bladen te verbeteren. ALGIERS. De vijfde topconferen tie van de organisatie van Afrikaan se staten in Algiers heeft een orat- werp-resolutie aanvaard, waarin ontruiming wordt gevraagd van de Arabische gebieden die sinds juni 1967 worden bezet gehouden. BONN. In zuidwest-Duitsland zijn grote manoeuvres begonnen van de Westduitse strijdkrachten. Hieraan wordt deelgenomen door 42.000 man plus sterke luchtmachteenheden en gemotoriseerde eenheden van de landmacht. DJAKARTA. Men vreest dat er 22 mensen verdronken zijn toen een veerboot in1 de haven van. Soerabaja omsloeg, zo staat in berichten die in Djakarta ontvangen zijn. SYDNEY. In de Australische stad Wollongong, een steenkool- en staal- centrum op 80 km. ten zuiden van Sydney, is het verkeer vastgelopen in een laag hagelstenen van dertig cm. Er moesten scheppen aan te pas komen om de weg vrij te maken. SAIGON. Zuldvietnamese eenhe den, in het door de Vietcong be heerste gebied bij de Cambodjaanse grens op zoek naar guerillastrijders, hebben daar een geheime bergplaats met enorm veel munitie gevonden. PARMA. De politie in Panna (It.) heeft 304 betogers uit de kathedraal van Parma gedragen, die zeiden de kerk „bozet" te hebben. De betogers, voor het merendeel links georiën teerd eRooms-katholieken, zijn ge kant tegen de rijkdommen van de kerk. PERTH. De 8 maanden oude Frank William van der Linden uit Kewdaie in Australië was op slag dood toen de door zijn vader, de 27-jarige Arte Simon Bernhard van der Linden, be stuurde auto op een kruispunt in botsing kwam met een andere auto en hij door het wijd open staande achterraampje op straat werd ge slingerd. METAFYSICA Op zo'n verkeersplein passeert wat. In de Verseputseweg mag het alle maal nog wel loslopen, maar op zo'n verkeersplein in „Holland'' ontmoe ten de „karretjes" van het ganse land elkaar. Dezerzijds bestaat de perverse gewoonte, gezeten in een auto, zo niet alle, dan toch vele autonummers te lezen, een dwang- neurose, die vervelend hardnekkig is. Welnu, op zo'n plein zat tussen de „wevende" andere auto's in een per sonenauto met het nummer 99-99 en een paar letters ervoor, maar die ben ik vergeten. Gelijktijdig - laat het tot u door dringen - kwam een vrachtauto op rijden, met het in dit geval sensati onele autonummer 99-99, met enige letters er voor, die ik ook vergeten ben. Tweemaal 99-99 vlak bij elkaar en dat in het land(je) van twee miljoen auto's. Men moet alweer een mooi brokstukje relativiteitstheorie van Einstein in. het hoofd hebben, om zo'n ongehoorde toevalligheid le kunnen „verklaren". Trouwens er was nog meer „geks". Er moest nog een restje benzine ge tankt om thuis te kunnen komen. Helemaal vol kon niet, want de centjes waren op. De man met de knijper deed er een klusje benzine bij en zo zou het wel genoeg zijn. De prijs _was f 13,67, om het op de cent nauwkeurig te vermelden. De porte- monnaie werd binnenste buiten ge keerd. Een passagier vroeg: „Moet er nog bijgesprongen worden?" „Wacht even", zei de chauffeur. Even tellen". De portemonnaie bleek f 13,67 te bevatten. E?i eergisteravond ook ,zo dol. Vrienden vroegen: „Heb je nog wel eens iets van Annie en Jan ge hoord?'' Nu dat was wel het geval, maar dan toch ongeveer zo'n zes jaar geleden. Geen duidelijke zaak dus meer en hoe het met A. en J. ging - jaren geleden uit Zierikzee vertrok ken - bleef in de mist hangen. Maar zaterdagmiddag stonden ze voor de deur, dat wel ziet u. Het. weerzien was onstuimig en er viel heel wat dokumentatie uit te wis selen. Annie vertelde nog dat ze de vo rige avond rond kwart voor negen had opgebeld, „maar ze kreeg geen gehoor". Dat kon ook niet, want toen zaten we juist bij andere vrienden te constateren, dat het al zes jaar geleden was, dat we iets van beiden hadden gehoord. Dat was ook rond kwart voor negen. U zult het allemaal wel toeval noemen, maar ik kan dat in derge lijke situaties al jarenlang niet meer. Gevlucht daarom naar de laatste oorzaken van het zijn, de metafysica, waarover Aristoteles al het hoofd brak, ver voordat er auto's met num mers, benzine en telefoons waren. SCH1EREILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 2