Nachtstroom. PZEM Qijs de Peur DE N.A.V.O. KAN NADENKEN Nachtstroom. U hebt een elektrische boiler om te profiteren van nachtstroom. 's Nachts aan.en overdag geniet u van volop heet water zó uit de kraan. Hajek afgetreden Dropping in Biafra op kerktoren gezet ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 13 september 1968 Nr. 20062 BLIK DOOR HET WERELD NACHTSTROOM betekent dat U - dank zij Uw elektrische boiler of accumulerende kachel - alle huishoudelijke stroom die U verbruikt voor praktisch de helft van de prijs krijgt. van ca 12 uur tot 2 uur 's middags van ca 11 uur 's avonds tot 7 uur 's morgens 9 en het gehele weekeinde van zaterdagmiddag 12 uttr tot maandagmorgen 7 uur VRAAG ALLE INLICHTINGEN! Er liggen interessante folders voor U klaar: over onze speciale fornuis-aanbieding; over het huren van een elektrische boiler; over onze prachtige nachtstroomkachel; en onze wasautomaten en vaatwasmachincs Vraag die folders aan! 's Nachts stroom kopen: da's slim! Afdeling Voorlichting Middelburg postbus 48, Middelburg Telefoon: 01180-5351 Schouwen-Duivelandse Sporlspiegel Zicrikzee neemt het zondagmiddag op tegen Goes Renesse gaat Sas van Gent voor ontmoeting tegen Corn. Boys DFS komt binnen de lijnen tegen Schoondüke SVOWK heeft goede pa pieren voor de strijd legen Zonnemaire II MEVO speelt zater dagmiddag thuis tegen Arncmuidcn II De Russische bezetting van Tsjecho-Sloivakije heeft de N.A.V.O. weer eens aan het denken gezet. Een tijdlang leefde vrijwel overal in Eu ropa de idee. dat in deze tijden het gevaar van een militaire actie uit het oosten te verwaarlozen was en navenant werd door allerlei bezuini gingen de kracht van de N.A.V.O. verminderd. Na de gebeurtenissen in Praag is de zekerheid dat de Sowjet-Unie nooit- in plaats van argumenten tanks zal gebruikenwel verdivenen. Natuurlijk is het Tsjechische drama in feite iets dat zich geheel afspeelt binnen wat aanvaard wordt als de belangensfeer van de Russen en als zodanig kan er geen bedreiging van west-Europa in worden gezien. Maar meer zekerheid dan een re delijk vertrouwen kan men putten uit het bewustzijn van kracht. Als men zivak is loopt men het risico kennis te maken met hel onrecht van de sterkste. President Johnson heeft er in een rede tot Amerikaan se oud-strijders nog eens op gewezen En passant waarschuwde hij de Sow- jet-Unie nog eens het gebruik van tanks in Tsjecho-Slowakije niet te overwegen in zaken waar het wes ten wel kennelijke belangen heeft, zoals bijvoorbeeld in Berlijn Praten nodig Wat Johnson opmerkte is in de eerste plaats dat het bij de N.A.V.O. allereerst gaat om een Europese zaak en dat betekent ook dat de ini tiatieven dan van Europese zijde zul len moeten komen. Daar ligt ook het knelpunt. Zolang de N.A.V.O. be staat zijn de V.S. eigenlijk de enige geweest die hun verplichtingen voor honderd procent zijn nagekomen. De andere leden in west-Europa hebben de een na de ander bezui nigingen ingevoerd waardoor de kracht van de N.A.V.O. nimmer ge komen is op het beoogde peil en in de loop van de laatste jaren daar steeds verder beneden is geraakt. Onder die omstandigheden is hel duidelijk dat Washington zich niet in de eerste plaats geroepen voelt BELGRADO, 12-9. De Tsjccho- slowaakse minister van buitenlandse zaken, Hajek, is afgetreden. Dit heeft het officiële Zuidslavische persbu reau Tanjug donderdag gemeld. Volgens het persbureau zal de Tsjechoslowaakse nationale vergade ring vandaag (vrijdag) bijeenkomen om te spreken over de regeringswij zigingen en een vervulling van dc vakature voor het vice-premierschap na het aftreden van vice-premier Sik. Hajek was evenals Sik in het bui tenland toen de oostblokstaten Tsje- cho-Slowakije bezetten. Beiden zijn herhaaldelijk door het Kremlin hef tig bekritiseerd. Sik wegens zijn voorstel inzake economische hervor mingen met behulp van steun uit het westen en Hajek nadat hij bij de behandeling van de invasie door de Veiligheidsraad met een toespraak waarin de bezetting werd veroor deeld. Hajek keerde vorige week uit Zwitserland naar Praag' terug. Geval van paddestoelvergif tiging STUTTGART, 12-9. Vier kinde ren van een Siciliaans echtpaar dat in B'irksmannsweiler (Baden-Würt- temberg) werkt zijn woensdag over leden na het 'eten van vergiftigde paddestoelen. De 36-jarige Francesco Ca pel li en zijn 34-jarige vrouw Ma ria hadden op een wandeling in de bossen de paddenstoelen verzameld in de mening dat zij eetbaar waren. Zeven genodigde landgenoten en het echtpaar vertonen ernstige vergifti gingsverschijnselen maar zijn buiten levensgevaar. De vier kinderen stier ven in de nacht. ROME, 12-9. In Rome is woens dag" bekendgemaakt dat door het Va- ticaan gecharterde' vliegtuigen le vensmiddelen en medicijnen zullen neerlaten boven de vluchtelingen kampen in Biafra. Er zullen 1.000 parachutes worden gebruikt om pakketjes eiwitrijk voedsel, bloedplasma en antibiotica met een gewicht van 11 tot 13 kilo rechtstreeks in handen te spelen van de Biafraanse vluchtelingen. voerde naar Antwerpen ZIERIKZEE, 11-9. Door de werk nemers en het stafpersoneel van de Centrale Werkplaats Schouwen-Dui- veland te Zierikzee, vergezeld van hun echtgenotes of een van hun huis genoten, werd het jaarlijks uitstapje gemaakt met als doel een bezoek aan Antwerpen. Nadat het gezelschap zich bij de werkplaats had verzameld, ging de reis via het veer Perkpolder naar de sociale werkplaats te Terneuzen, waar de 'koffie zich uitstekend liet smaken Langs de zgn. „kanaalzone" gingen de drie bussen via Gent naar Sint Niklaas, waar een Belgische koffie maaltijd werd gebruikt. Na de lunch stond het bezoek aan Antwerpen op het programma; een rondvaart dooi de havens en een rit door de stad gaven een indruk van de drukke Sinjorenstad. Deze dag' werd afgesloten met een diner in het resta-ura nl „Rozenoord" te Bergen op Zoom. Door de direk- VENSTER ertoe bij te dragen dat. de kracht van de N.A.V.O. naar een peil wordt op gevoerd dat in het Kremlin iedere overweging om ergens het argument van de tanks te hanteren in de kiem smoortDit temeer niet opidat in Washington thans wel enigermate pas op de plaats wordt gemaakt in verband met de verkiezingen - het is voor geen politicus nu verkoop baar de relatie met de Sowjet-Unie nauwer aan te halen maar in het achterhoofd van president Johson en wie hem ook op zal volgen moet blij ven, dat de twee grote kernmachten wel tot een of ander akkoord moeten komen om elkaar niet op te jagen tol het aanleggen van verdedigingssy stemen met anti-raket-raketten, waarvan de kosten zoivel de Russen als de Amerikanen afschrikken. De twee groten zullen met elkaar moeten gaan praten en dan niet in een sfeer van herbewapening. De kracht van de N.A.V.O. vergroten wordt daardoor een typische taak van de Europese leden - die bijvoor beeld eindelijk eens erover konden gaan denken ook uit te voeren wat ze indertijd op zich hebben geno men. Mensenoffer in India NIEUW DELHI, 12-9. Een Indi sche aannemer heeft op 21 mei van dit jaar een 12-jarige jongen als mensenoffer gebruikt en hem de hals afgesneden voordat hij met de bouw van een dam begon, zo heeft de mi nister van binnenlandse zaken van de Indische staat Rajahs tan donder dag in de algemene vergadering- meegedeeld. Leden van de oppositie eisten daarop het aftreden van de regering van de staat. Gevraagd werd waarom de politie zo lang met het onderzoek had gewacht. Vijf We- ken nadat zijn vader hem als ver mist had opgegeven werd het lijk van de jongen gevonden. Vier men sen werden in verband met de moord gearresteerd. KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 11 uur ds. Ommering, Oosterland. Gasthuis- kerk: 10 uur ds. Assendorp (Doop), .7 uur ds. Venema, Wemeldinge. Kerkwerve: 9.30 uur ds. Faber, 11 uur zondagsschool. Scrooskerke: 2 uur ds. Huizing, 10.30 uur zondags school. Burgh: 9.30 uur ds. Flink. Haamstede: 10 uur ds. Huizing. 7 uur de heer M. C. Malipaard. Renesse: 9.30 uur ds. Hoogendoorn, Oudelan- de; 11.00 uur zondagsschool. Scha- rendijke: 11 uur ds. Flink. Brouwers haven: 9.30 uur ds. Schoneveld. Zon nemaire: 11 uur ds. Schoneveld, 9.45 uur zondagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Feunekes. Dreischor: 11 uur ds. Feunekes. Ouwerkerk: 11 uur ds. Faber. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Wes terhof. Oosterland: 9.30 en 6 uur ds. Ommering. Sirjansland: 10 en 6.30 uur dr. Bezemer, Scheveninlgen. Bruinisse: 10 uur (doopdienst) en 5 uur ds. P. Kloosterman, Goes. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. Ten Rouwelaar, Breda. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6.30 uur ds. Na wijn. Haamstede: 10 en 5 uur kand. Kra nenburg, Amstelveen. Scharendijke: 9.30 en 2.30 uur ds. Scholing. Brou wershaven: 10 en 2.30 uur ds. Went- sel. Zonnemaire: 9.30 en 2.30 uur de heer Jansma. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oosterland: 9 uur ds. J. v. d. Schaft, Nieuw Beijerland: 3 uur dr. Becker (voorber. H. A.). Bruinisse: 10.30 en 5 uur ds. v. d. Schaft. Gereformeerde Kerken (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Kei zer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. G. Bijkerk, Oud-Beijerland. Haamstede: 10 uur dienst des woords, 3 uur d:s. Acrobatiek le Bruinisse Geverfde haan weer BRUINISSE, 11-9. De dakruiter (toren) op de Hervormde kerk te teur van de werkplaats, de heer J. Pompei', werd in zijn tafelspeech er op gewezen, dat het jaarlijkse reisje een terugkerend evenement voor de werkplaats is. Gezien de indrukwek kende prestaties van de afgelopen maanden, met name wat betreft het inpakken van ruim 1 miljoen Shell vaponastrips, zag hij het uitstapje als een verdiende werkonderbreking. De financiën De voorzitter van de werkplaats, cle heer mr, K. A. Keunlng', ver klaarde dat het bestuur gaarne alle medewerking verleende om deze jaarlijkse excursies te doen slagen. Hoewel het financiële aspect van een dergelijk uitstapje een duchtig woordje meespreekt, hoopt het be stuur van harte dat de excursies in de toekomst steeds doorgang zullen kunnen vinden. De heer A. Wesdorp. voorzitter van de personeelsvereniging, dankte de directie voor cle zorgen die zij hadden besteed om deze dag een suc ces te doen maken. Na het diner ging het gezelschap via de Zeelandbrug huiswaarts. Bijkerk. Nieuwerkerk: 10 uur lees dienst, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten I-Iaamstedc: 10 en 2.30 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Karens. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. W. Kamp, Utrecht. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Geref. Gemeente Sommelsdijk: 10 uur ds. Schenck. Bruinisse heeft ongeveer drie wekc"h in cle steigers gestaan, omdat de to ren een schilderbeurt kreeg. Ook de torenhaan behoorde tot de voorwer pen ,die moesten worden opgeknapt. Nadat vorige week, timmerman aannemer A. M. Jumelet, met be hulp van een 'touw, de haan van zijn hoge standplaats had afgewipt, werd deze maandagmorgen weer op zijn plaats gezet. Ditmaal door de zoon van bovengenoemde, de heer M. Ju melet, samen met de heer De Brui ne. schildersgezel te Oosterland. werkzaam bij de heer P. J. Deurloo alhier. Het schilderen van de toren zelf was al een karwei, waarvoor mensen met hoogtevrees, iniet geschikt wa ren. Het wegnemen en weer op zijn plaats brengen van de torenhaan, was wel een karweitje voor mensen met stalen zenuwen, waarover de g'enoemden dan blijkbaar beschikten. Drie weken lang kon Bruinisse gra tis een ..voorstelling" zien van als circusartisten werkende ambachts lieden. De stellingen zijn nu weer weggebroken en de haan draait weer als voorheen met alle winden mee, zij het dan in een nieuw verf- jasje. Evenals de rest van de toren en het daarop staande ijzerwerk, met inbegrip van de wijzerborden. Deze werden van nieuwe lampjes voor zien. Leger des Ilcils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-Katholicke Kerk Zierikzee: Eucharistievineringen: za terdag 19 uur, zondag 8 en 10 uur. Haamstede: zondag 10 uur. Renesse: zaterdag 19 uur. Feuilleton door J. G. J. Bax Jakob, die in de uiterste hoek zat, bleef onopgemerkt; bij haar ver schijnen greep hij de arm van Bas en trok hem op zijn stoel terug. Vol bewondering keken zij naar het meisje, dat. onbewust van hun aan wezigheid, Rinus een teken gaf door te lopen en binnen een plaatsje te zoeken. Bas luchtte zijn gemoed: „Wat een prachtmeid! Ik had er wat voor over om in Rinus' schoenen te staan." Even was er een schok door Ja kob gegaan, toen hij haar daar zo plotseling zag staan. Ja, Bas had ge lijk. „Laten we een borrel nemen, dan stappen we op. Hier, Jaantje," riep hij tot een der döchters, die juist binnenkwam, ..nog twee!" Nog geheel vervuld van het meisje ging hij tegen Jakob voort: „Die Rinus toch. je moet maar boffen." „Ach wat", viel Jakob hem in de rede, ,.ze zijn allemaal eender." Teleurgesteld, dat hij geen intieme onthullingen te horen kreeg en kwaad dat Jakob ook nu weer een hooghartige houding tegenover hem aannam, antwoordde Bas treiterig: „Hou je nou maar niet zo, we weten best, 'dat ze jou de bons gegeven heeft." „Dat is gelogen", klonk het niet zeer overtuigend. „Zo, gelogen", ging Bas voort. „Die Rinus is uitgekook ter dan wij samen, dat hebben ze toch maar fijn achter je rug bekok stoofd." Man, wat klets je toch, je bent nu al dronken!" „Dronken?" „Nee, je wil de waarheid niet horen, of is het soms niet waar. dat je va der Rinus geholpen heeft?" Niet begrijpend 'keek Jakob hem in het sarrend gelaat. „Vader gehol pen? Waarvoor? Hoe kom je daar VOETBAL. K.N.V.B. In de 3e klas D gaat Zierikzee het zondagmiddag op het sportpark Bannink opnemen tegen het uit de 4e klas gepromo veerde Goes. In het verleden heeft het nog nimmer bij het treffen tus sen deze clubs aan spanning ont broken, en ook nu verwachten wij een strijd waarin krachtsverschil wel uiterst gering zal zijn. Breskens zou thuis tegen Steenbergen zijn eerste ivinstpuntje kunnen boeken. S. C. Gastel moet bij Grenswachters kun nen winnen, terwijl Hontenisse de handen vol krijgt aan het goed ge starte MOC '17. Dosko zal ivellicht het terrein voordeel kunnen uitbui ten tegen Vogelwaarde. Meto en Steen zullen te Hoogerheide na aan elkaar zijn gewaagd. In de 4e klas H gaat Renesse naar Sas van Gent om Corn. Boys te ont moeten. Een overwinning voor de thuisclub ligt het meest in de lijn der verwachting. Bij het treffen lussen Walcheren en RCS zal het krachtsverschil uiterst gering zijn. HVV'24 moet baas in eigen huis kun nen blijven tegen Hansw. Boys, ter wijl Clinge een goede kans maakt Uzendijke de puntjes afhandig te maken. Bij de ontmoetingen Koe wacht-Biervliet en Sluiskil-Oost burg zal het krachtsverschil uiterst gering zijn. In de reserve 3e klas zal Zierikzee II al dik tevreden zijn met een puntenverdeling bij Steen bergen II. AFDELING ZEELAND. ZONDAG COMPETITIE. In de le klas komt DFS zondag op het sportpark van Zuijen binnen de lijnen tegen Schoondijke dat met twee overwin ningen uitstekend is gestart. Als DFS van plan is een ernstig looord- je mee te spreken bij het beztten van de bovenste plaats, dan moet de ze wedstrijd in winst worden om gezet. De mogelijkheid hiertoe moet zeker aanwezig zijn. Aardenburg zou thuis de handen wel eens vol kun nen krijgen aan Hulsterloo. Zeelan- dia staal voor een zware opgaaf bij Hoofdplaat, terwijl Luctor winst moet kunnen halen uit het bezoek aan Patrijzen. Domburg en Noor mannen hebben de beste papieren tegen Robur en Lewed. Boys. In de reserve le klas zal het voor Renesse II niet mesvallen om Vogelwaarde II van de winst af te houden. In de 2e klas B. kan Zonnemaire haar po sitie verbeteren door thuis van 's- Heer Arendskerke le winnen. Drei schor zal op haar tellen moeten pas sen bij Goes III, terwijl DFS II en Zierikzee III voor zware opgaven staan bij resp. Cortgene en Luctor II. In de 3e klas D heeft SVOWK uit stekende papieren bij het bezoek aan Zonnemaire II. Dreischor II kan wellicht de helft van de inzet thuis houden in het treffen met Kwaden- damme II. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas speelt Mevo morgenmiddag thuis tegen Arnemuiden II dat met overwinningen op Middelburg V en- Meeuwen II een bijzonder goede start heeft gemaakt. De oranjehem den zullen dan ook een productiever spelletje moeten spelen dan vorige week als zij de puntjes thuis zullen willen houden. Meeuwen II kan wel licht zijn eerste puntjes binnen ha len in de thuiswedstrijd tegen Zee land Sport V. Hoek maakt thuis een goede kans tegen Veere, al zal hel er goed aan doen de bezoekers zeker niet le onderschatten. Middelburg V moet bij Bevelanders ivinst kun nen boeken, terwijl 's-Heer Arends kerke de handen vol krijgt aan VCK. Het uit de KNVB gedegradeerde Wemeldinge, nog steeds met lege handen, moet bij Kats de helft van de inzet kunnen bemachtigen. In de 2e klas A staan er weer een tweetal derby's tussen Schouwen- Duivelandse clubs op hel program ma. Bruse Boys krijgt bezoek van aan?" In tweestrijd, of hij verder" zou gaan of niet. antwoordde Bas: „Weet je werkelijk van niks of hou je je maar zo?" „Nee", viel Jakob kwaad uit, „en nou zul je het ver tellen ook." „Goed dan", besloot Bas. of je het nou van mij of van een ander hoort; je vader moet Rinus geholpen hebben om die tuin te kun nen overnemen en Rinus sloeg twee vliegen in één klap. Marietje en zijn eigen baas." De waarheid was nog niet tot Ja kob doorgedrongen. „Marietje. wat heeft de er mee te maken?" „Maar man, snap je dat niet, dat is toch zo klaar als een klontje? Je vader wou niks met 'haar te maken ihebben en daarom liever Rinus met een egen tuin, dan jou met een hoop ruzie." Plotseling was alles Jakob duide lijk. .maar zo'n gemeenheid! Driftig stond hij op en greep Bas woedend in de borst. „Dat lieg je!" kwam het sissend over zijn lippen. „Dacht je dat iedereen zo gemeen was als jij!" Dreigend stonden zij tegenover el kaar. Even was er opschudding in de hoek waar zij zaten. Plotseling liet Jakob weer los, beseffend, waar hij was, in het Baarsje, waar hij an ders nooit kwam, waarschuwde een innerlijke stem hem hier geen ruzie te maken. Ondanks zijn woede kwam zijn boerentrots er tegen op, hier, waar hij eigenlijk niet thuis hoorde, in het bijzijn van vreemden over zijn familieomstandigheden te praten. Hij smeet het geld voor de vertering op tafel en zei kort en be velend: „Kom mee!" Bas liet zich overbluffen en volg de hem Ihet ijs op, waar Jakob hem door de drukte naar een rustig plek je leidde. Her remde hij en vroeg op 1 het Nieuwerkerkse SKNWK dal ze ker van plan zal zijn om zijn huid zo duur mogelijk le verkopen. Dui veland gaat te Kerkwerve op bezoek bij WIK, dat nog steeds naar zijn vorm van het vorige seizoen loopt te zoeken. Spelend zo als in haar eerste twee competitiewedstrijden geven wij WIK niet veel kans om de puntjes thuis te houden. Brou wershaven gaat het niet- gemakke lijk krijgen bij het bezoek aan Nieuwdorp, die lot een van de ern stigste kandidaten voor de kampi oenstitel mag worden gerekend. Voor DFS III wordt het zo langzamerhand eens tijd dat ~V m de ontmoeting op eigen grondtegen SVD, niet met lege handen blijven staan. In de 3e klas A zal het ZSC wel niet veel moeite kosten om te Scha rendijke beide puntjes te bemachti gen op DFS IV. Bruse Boys 11 is fa voriet le Nieuwerkerk tegen SKN WK II, terwijl Mevo II in staat moet worden geacht om Brouwershaven III de inzet afhandig le hiaken. Brouwershaven II kan waarschijn lijk in de thuiswedstrijd legen WIK III zijn eerste overwinning boeken. Te Oosterland zullen Duiveland II en WIK II elkaar niet veel ontlopen. JUNIOREN. In groep A I slaat Zierikzee A I in de uitwedstrijd te gen Terneuzen A I weer voor een bijzonder lastige taak. Mogelijk heeft hel vrouwe fortuna iets meer op de hand dan j.l. zaterdag waardoor de rood-zwarlen waarschijnlijk dan de mogelijkheid hebben om niet met lege handen naar huis terug te ke ren. In groep A V staal Bruse Boys A I voor geen gemakkelijke taak in de thuisioedstrijd tegen Kapelle A I. Renesse A I moet in de duinstreek in staal worden geacht om Wissen- kerke A I van het lijf le houden, terwijl SKNWK A I met goede pa pieren op bezoek gaat hij DFS A I. In- groep B XIV zien wij weinig problemen voor Bruse Boys B I te Zierikzee tegen Mevo B II. Zierikzee B II moet. van Zierikzee B UI kun nen winnen, terwijl het krachtsver schil bij de wedstrijden Duiveland B 1-Dreischor B I en SKNWK B I- Mevo B I wel niet groot zal zijn. Het terreinvoordeel zou hier wel eens de doorslag kunnen geven. In groep B XV zullen DFS B I en ZSC B I elkaar in de Westhoek niet veel ontlopen. Renesse B 1 heeft de beste papieren in handen tegen WIK B II. terwijl het krachtsverschil tus sen Brouwershaven B I en WIK B I wel uiterst gering zal zijn. Weekeinde ARTSENDIENST Zaterdag 14 en zondag 15 september Dokter G. J. v. d. Waarden, Noord- gouwe, tel. (01112) 480, neeml waar voor de artsen Bontkes en Van Hoorn. Dokter H. J. Simons, Renesse, tel. (01116) 280, neemt waar voor de artsen Stenger en Terpstra. Dokter H. Speelman, Oosterland, tel. (01114) 280, neemt waar voor dokter Van Leeuwen. Zr. W. C. Steutel, Haamstede, lelef. (01115) 226, neemt waar voor zr. Van Bever en en zr. Werk man. DIERENARTS Dierenarts W. A. M. Kalkman, Re nesse, tel. (01116) 310, neemt waar voor dierenarts T. van Roon. De weekeinde-diensten vangen aan op zaterdagmorgen om half tien. 55 besliste toon: En nu de waarheid!" Kwaad, dat hij zich als een kind had laten meenemen, rukte Bas zich los. „Die weet je. Als je het nog niet ge looft, dan vraag je het jullie Anne maar!" Met leedvermaak zag hij. hoe Jacob van kleur verschool. Eerst had hij nog gehoopt, dat het maar kletspraatjes zouden zijn. maar An ne....? „Anne?" vroeg hij ontsteld. ..Ja, net Anne, die heeft, het gehoord. Je weet, hoe ze is en ze heeft het mij verteld." „Wat heeft ze dan gehoord?" klonk het nu niet langer opgewonden, maar eerder aarzelend, bang als nij was om de waarheid te vernemen. Een ogenblik zag Bas hem triom ferend aan, nu han hij hem toch waar hij hem hebben wilde, zo'n trotse boerenknul. Treiterend lang zaam, dat elk woord toch maar goed tot hem zou doordringen, zei hij ein delijk: „Ze heeft zelf gehoord, dat je vader tegen je moeder zei, dat hij er spijt van had, dat hij Rinus al niet veel eerder geholpen had. dan had ze jou helemaal nooit aangeke ken." Tevreden met de indruk die zijn woorden hadden gemaakt, voeg de hij de verslagen Jakob tot af scheid nog toe: „Handig, hè?" Om daarna met krachtige slagen in de richting van het Plasbos te verdwij nen. Als door de bliksem getroffen bleef Jakob enige ogenblikken staan, wild tolden de gedachten door zijn hoofd. Had Marietje slechts met hem gespeeld? Een afspraak tussen Ri nus en Vader om hem.... Zijn ei gen vader en zo iets laags en ge meens? Dat was het dus. daarom sprak niemand meer ergens over. (Wordt vervolgd). Uitstapje Centrale Werkplaats Schouwen-Duiveland

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 5