Akkoord met deelname fusie van waterleidingmaatschappijen 'V SMILLEGANGE ONZE PUZZELRUBRIEK VAKANTIE? NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE KOREAN DE VERSCHRIKKELIJKE Gemeenteraad West er schouwen WESTERSCHOUWEN, 10-9. Op de jongste gemeenteraadsvergade ring, onder voorzitterschap van bur gemeester H. P. Everwijn, zün nog verschillende zaken aan de orde ge komen. Rente en aiflossimgsgarawtie over een geldlening die werd aangegaan door de heer C. J. Verdonk te 's Gra- venhage met de Coöp. Raiffeiisen- bank voor de aankoop van een wo ning aan de Bernhardsbraat zal door de gemeente gegarandeerd worden. De raad ging akkoord met de deel name van de gemeente Wester- schouiwen in de fusie der waterlei ding mij Schouwen-Duiveland met de N.V. Waterleiding Mij' Midd'en- Zeed'and waarin de gemeente met 113 aandelen a f 1000- zitting neemt waarbij door de nieuwe maatschap pij' aan de gemeente de voor haar gebruikelijke concessies worden ver leend. Gunstiger tarief De heer Steur vroeg of in de toe komst ook Zeeuwsch-Vlaanderen in deze fusie zal betrokken worden. Dit moet mogelijk geacht worden ant woordde de voorzitter. „Dan moeten we oppassen", zeide de heer Steur. „De geboorte van deze Provinciale Waterleiding Maatschappij zal ech ter nog met veel weeën gepaard gaan", aldus de voorzitter. Op een vraag van de heer Hendrikse zei de voorzitter dat de tarieven gelijkge schakeld zullen worden waarbij' het uiteindelijke tarief voor Schouwen- Duiveland iets gunstiger komt te liggen. Een verschuiving van 45 naar 40 cent per m:5 behoort tot de mo gelijkheden. Een groot aantal begrotingswijzi gingen werd aangenomen. Daaronder zijn een 5-tal beplantingen die door de Ned. Heide Maatschappij aange bracht zullen worden aan de Hoge- weg (kosten f 2200,-), Boomgaard- wekken o.a. rond het gymnastieklo kaal (kosten f 8.000,-), Jonge Jan Boeijesweg (f 2500,-) en aan de Zee- anemoonwteg (leesten f 2500,-). De heer Kloosterman vroeg opnieuw naar een speelruimte voor de jeugd in het Boomgaardwekken-plan. De voorzitter zeide dat de grond hier voor klaar ligt. Het bestek voor de aan te leggen Zuidwee ligt momenteel in Den Haag ter goedkeuring en kan elk ogenblik afkomen. Mini-vlaggetjes De gemeente gaat een 100-tal ta fel vlaggetjes in de vorm van een mini-gemeentevlag aanschaffen om te gebruiken bij officiële gelegenhe den. Kosten f 400,-. Ook het sport terrein te Renesse vroeg voorzienin gen nu Renesse K.N.V.B. speelt. In totaal bedraagt dit werk een bedrag groet f 1700,-. In venband met het aftreden dei- leden van de commissie van Advies Woonruimte 1947 per 1 oktober a.s. werden de volgende samenstellingen goedgekeurd. Voor Burgh-Haamste- de (resp. leden met plaatsvervanger) J. C. de Feiter (P. Slager; 2. C. J. v. d. Maas J. de Wit)3. J. C. den Boer (H. J. Simons); 4. B. Bossers (M. J. Steur) en 5. Z. Roseboom (J. P. Ber- revoets). Samens telling Renesse-Noordwel le -Serooskerke: 1. Z. Roseboom (J. C. de Feiter); 2. J. de Wit (C. J. v. d. Maas); 3. H. J. Simomg (J. C. den Bóer); 4. M. J. Steur (B. Bossers) en 5. J. P. Berrevoets (P. Slager). N.a.v. een vraag van de beer Hen drikse antwoordde de voorzitter dat deze heren zijn gekozen uit de groe pen werkgevers, werknemers, huis eigenaren, sociale zaken en huizen deskundigen. De rondvraag De heer A. Dalebout kreeg bij de rondvraóg ten antwoord dat de Ho- gezoom tot aan de Driehoek W,at wegdek betreft niet verbeterd wordt en gewacht wordt op de riolering. Wel zal er wat gesnoeid worden en het fietspad verbeterd. In de Om- loopweg zal bekeken worden of er een lantaarn bij kan. De heer Hendrikse stelde enkele vragen. Nu er reeds kampeerbedrij- ven op de riolering zijn aangesloten komen er binnenkort in de raad be sprekingen over de te betalen tarie ven; b. Over. de woeste grond in Re nesse omgeving de Wit en Zeedistel- weg zeide de voorzitter dat er nog weinig interesse bestaat om te ver kopen; c. Het huis Dorpsring 14, Noordwelle is maar summier verbe terd. Volgens Gemeentewei-ken is er aan gedaan wat gedaan moest wor den. Hierin komt het gezin Deistra; d. Zijn stoplichten mogelijk op de kruising Noordstraat - Hogezoom - Kloosterweg - Serooskerkseweg? Daar blijkt de aanvoer te onregelma tig voor te zijn. Na zeer veel bespre kingen blijkt handbediening hier nog de aangewezen weg te zijin; e. Een abri bij het busstation Noordwelle is in bestelling. Vragen van de heer J. J. Padmos: a: Schuurtjes bij bejaardenwonin- gen? De mogelijkheid ig in onder zoek; desnoods gemeenschappelijke ruimte; b. Wordt ondanks aanschaf taludmaaimachine toch nog werk uitbesteed? Dit blijkt het geval, daar deze nieuwe machine nog niet vol doet. Voorlopig zijn vier mam ter be diening nodig. Aanbesteden is echter niet duurder dan in eigen beheer. Toch ig er dit jaar door het ge- meenteperscneel na de doorlichting veel meer werk gedaan dan in vori ge jaren;, c. De verbetering in zijn totaal der Luieweg was overbodig geweest. Weggegooid geld. Een mis verstand in de uitvoering was oor zaak van een totale verbetering, die slechts tot aan het vooreinde be doeld was. Een mooie kous 5 mevrouw Dan kous Het dome ié voor GGed nieuws van het puzzelfront. Er is weer een geweldige belangstel ling en de stapel inzendingen groeit met de week. Misschien houdt dit ook een beetje verband met de zo mer, die al weer aardig op zijn eind gaat loper. Maar soit, het is toch prettig. De eerste prijs gaat deze week naar: mej. A. van Staalen, Mertieresstraat 11, Middelburg. De tweede prijs is bestemd voor: de heer R. v. d. Veeken, De Kanterlaan 4, Zierikzee. De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. ha; 3, li; 5. is; 7. om; 9. aak; 10. aa; 11. t.t.; 12. loo; 14. stronk; 15. iedere; 17. rot; 18. straf; 21. del; 22. oei; 23. atm; 25. regen; 28. eer; 29. oera'l; 33. ik; 34. neon; 36. duet; 38. fa; 39. d'e; 41. esse; 44. kaag; 46. or; 48. ernelt; 50. ren; 51. geste; 53. aai; 55. ida; 58. els; 60. an ker; 61. rjk.o.; 64. botter; 66. orkaan; 68. a-ei; 69. d.d.; 71. n.s.; 72. lam; 73. r.k.; 74. ee; 75. ut; 76. ml. Verticaal: 1. hartig; 2. ako; 3. lak se; 4. ia; 5. it; 6. stift; 7. old; 8. moe der; 9. ato; 13. ore; 14. gr; 16. el; 19. tien; 20. aard; 22. one; 24. moe; 25. r.i.; 26. e.k.; 27. enkel; 30. etage; 31. af; 32. la; 35. ons; 37. u.s.a.; 39. de; 40. em; 42. sta; 43. erin; 44. knie; 45. aga; 46. o.t.; 47. re; 49. ekster; 52. straal'; 54. aarde; 57. drost; 58. ab; 59. lor; 62. kam; 63. on; 65. tik; 67. kim; 70. de; 71. nu. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. los neerhangend; 4. jongensnaam; 8. voedsel; 11. meisjes naam; 12. behoeftige; 14. geneesheer; 16. zangncot; 17. bolgewas; 18. bij woord; 19. onmeetbaar getal; 21. tel woord; 23. gast; 25. vr. munt; 26. ein de; 28. lyrisch gedicht; 30. reinigings middel; 32. vaartuig; 33. vogel; 35. soort poeder; 37. onder het nodige voorbehoud (Lat. afk.); 38. opstootje; 40. boona; 42. inhoudsmaat; 43. vruchtennat; 44. leeftijd (Fr.); 45. be staat; 47. bevel; 49. boom; 51. maan stand (afk.); 52. meisjesnaam; 54. jongensnaam; 57. verlichtingsartikel 59. buitenstander; 61. schrijfbehoef te; 62. wederhelft; 63. rondhout; 64. bericht; 66. mop; 68. de onbekende; 70. ambtshalve (Lat. afk.); 71. die rengeluid; 72. deel v. d. bijbel afk.); 74. snavel; 76. tijdperk; 78. bijwoord; 79. fris; 80. huidskleur: 81. d'eel v. h. Verticaal: 1. bevel; 2. soort onder wijs (afk.); 3. familielid; 4. vriendin (Fr.); 5. lidwoord; 6. zangnoot; 7. roofdiertje; 8. soort vaartuig (afk.); 9. lekkernij; 10. opschik; 13. venster glas; 15. borduursel; 20. zijrivier v. d. Donau; 21. voorzetsel; 22. bedor ven; 23. aanzien; 24. steenmassa; 25. bouwmateriaal; 27. laatste nieuws (afk.); 29. boom; 31. kiradergroet; 32. deel v. e. boom; 33. deel v. h. hoofd; 34. 'kleurling; 36. voetbekleding; 39. Europeaan; 41. steensoort; 46. mu ziekterm; 47. bridgeterm; 48. godin; 50. mep; 51. het zij zo; 53. water in Friesland; 55. pl. in Gelderland; 56. nauw; 58. de somma van; 60. boter ton; 62. gekookt; 63. slank; 65. schoorsteen vuil; 67. oevergewas; 69. onvriendelijk; 73. meisjesnaam; 74. te zijner plaatse (Lat. afk.); 75. die rengeluid; 76. meisjesnaam; 77! Landelijk Oost.erland hier op een foto, uit de vóór '14-tijd. Geen men sen op deze plaat, dan die ene foto genieke koetsier, zo opgelegd pose rend bij zijn „gerijtje". Rechts het gemeentelijk opplakbord, met de mededelingen .van. de dag. OVERDENKING Te lezen: Jona 3 Gedachte: „Het berouw van God" (Jona 3 10b) „Al ga ik nooit naar de kerk, ik geloof wel!" of: „Ik geloof wel wat!" - je kunt het dikwijls horen. Wat dit „wat" is? Anderzijds heb ik óók dikwijls op ons eiland gehoord: „Ik geloof niet alles", of woorden van een derge lijke strekking. Tussen die twee gezegdes is een merkwaardige tegenstelling; ook tus sen hen die die gezegdes gebruiken. Tussen hen is er overigens de merk waardige overeenkomst dat beide groepen niet of bijna niet naar de kerk gaan en het vermoeden rijst dat de tegenstelling dan ook niet zo groot is als ze lijkt. Intussen is er wel een tegenstel ling. De niet-kerkganger, die zegt te geloven, is vervuld met ontzag voor een Opperwezen, dat het al bestuurt, dat hij misschien ziet als de Bestuur der van zijn lot; misschien als de straffer van het kwaad. De mens, die „niet alles" geloven kan, heeft zijn moeite met die lotsbestiering en ver wacht niet zo zeer dat rechtvaardige straffen toegedeeld worden. Maar bij deze soort „gelovigen" èn bij deze „ongelovigen" gaat het over een zelfde soort God: Albestuurder, Lots- beschikker, Straffer, enz. Zowel deze „ongelovigen" als deze „gelovigen" zuilen raar ópkijken als zij horen dat de God uit de Bijbel berouw kan hebben. Dat klopt niet met het beeld dat zij zich van God gevormd hebben. Hij heeft bijvoor beeld berouw van het kwaad dat Hij gezegd had te zullen doen. Misschien wordt het er èn voor „gelovigen" èn voor „ongelovigen" niet beter om; wat heb je nu aan zo'n Gcd? Je kunt niet eens op Hem aan De NUTSSPAARBANK voor: Vreenul geld Reis- en Dagelijks geopend van 9.00-12.30 en 13.30-16.00 uur. Donderdag (koopavond) van 19.00-20.00 uur Je kunt wél op.Hem aan! Want Hij houdt zich wél aan Zijn beloften. Hij is trouw en Hij wil en zal gerechtig heid brengen. Daarom moet Hij straf fen wat zich tegen die gerechtigheid verzet; daarom neemt Hij het lot van de mensen in Zijn handen. Dat wil niet zeggen dat Hij een strafauto- maat is en evenmin dat Hij zonder meer in' het verlengde ligt van het lot! Het wil integendeel zeggen dat Hij Zijn eigen daden kan doorkrui sen; dat Hij voorgenomen straffen niet kan laten dooi-gaan. Omdat de straf, die handhaving van gerechtig heid beoogde, Zijn eigen bedoeling misschien zou vernietigen. Dan zou de ene soort gerechtigheid de andere soort stuk maken. En dan kiest God voor de hoogste vorm van gerechtig heid: de liefde. Dan laat Hij Zijn straffen varen en gaat dus tegen Zichzelf'in en heeft er berouw van als Hij aan straffen begonnen is' of er beloofd heeft.- Dat God Zijn eigen straffen door kruist zie je vooral bij Jezus: daar komen de straffen voor de mensheid neer op deze Man van smarten; Hij sterft in een gruwelijke dood, maar God laat uit die dood het heerlijke leven van de opstanding voortkomen. Deze God is niet de God van de mensen die geloven dat er „wat" be staat; dat „wat" houdt wellicht op bij lotsbestuurder of ten hoogste een straffer. Deze God is de God Dié be rouw kan hebben en zo zijn eigen straffen en lotsbesturing doorkruisen kan, juist omdat Hij God van ge rechtigheid, van het leven en van de eeuwige liefde is. Haamstede. G. E. HUIZING. UTRECHT. Een delegaitie van de JoegoesiavLsche vakbeweging onder leiding van vice-president Wasilije Scendzic zaïl een tiendaags bezoek aan de drie Nederlandse vakcentra les brengen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND 'DEN HAAG. De wereldfederalis- len'beweging Nederland, dlie dat jaar twintig jaar bestaat, organiseert op zaterdag 28 en zondag 29 september dn het conferentieoord de Pietersberg in. Oos'terbeek een conferentie over de rechten vara de mens. DEN HELDER. De negenjarige Hendrikus van Spelden uit Den Hel der is op de Huisdu in emerweg in die plaats door een stationcar overre den en om het leven gekomen. SCHIPHOL. Bijzonder getroffen door de werkelijk overhartelijke ont vangst, die de autoriteiten in Boe karest 'hun hebben bereid1, zijn de 12 leden van: de Eerste en de Tweede Kamer op Schiphol teruggekeerd' van hun achtdaags bezoek aam Roemeië. ROTTERDAM. Van een zending dozen met parathiom die voor ver voer gereed stonden aan een kade van de Coolhaven in Rotterdam, is vanmiddag 2 liter parathiom verdwe nen. UTREOHT. Zestien Tsjechen, die een toeristisch bezoek aam ons land brengen,hebben bij de Utrechtse vreemdelingenpolitie gevraagd hun visum te verlengen. Ze waden in ver band met de politieke ontwikkeling in hun vaderland nog even „de kat uit de boom kijken". Verzoeken om asyl heeft 'de Utrechtse vreemde lingenpolitie 'nog niet ontvangen. ROTTERDAM. Het eerste visserij- onderzoekschip vara een serie van 5, die ii!ra Nederiarad wordt gebouwd' in opdracht van de voedsel- en larad- bouworgtnisatie van de V.N. zat mor" gen zijn proefvaart maken op de Noordzee. Het is het rn.s. „Camopus", bestemd voor Honduras. DEN HAAG. Een uit zes leden be staande delegatie van de Zuidviet- namese senaat onder leiding vara se nator Dang van Sung bezoekt van 12 tot 14 september Nederland als onderdeel van een „goodwill" ras. UTRECHT. Het ziet er naar uit dat voor 1 oktober een oplossing wordt bereikt over 'het „pilconflict" tussen huisartsen en ziekenfondsen, zo heef,, het A.N.P. uit betrouwbare brom ver nomen. LOSSER. Op de Oldenzaalsestraat im Losser is het zevenjarige dochter tje van de familie Loos verongelukt. Het meisje d'at per fiets op weg was maar school, werd1 door het achter wiel van een passerende bestelwagen overreden. Ze was vrijwel op slag dood. BAKEL EN MILHEZE. In Risp, behorende itot de gemeente Bakel en Miilheze, is het achtjarige meisje Th. J. Koenen uit Risp door een per sonenauto aangereden en op slag ge dood'. Het meisje was uit een auto bus gestapt en vanachter de bus de rijweg opgelopen. BEERTA. Het 2%-jarig Duitse jon getje Uwe Bergert die in het hotel „Het gemeentehuis" te Beerta uit een vier meter hoog salapkamer- raam viel, is in d'e vprige nacht in het ziekenhuis te Groningen aan zijn verwondingen overleden. HERPT. In de nabijheid van de scheepswerf van de N.V. Polaris onder Herpt, gemeente Heusden, is een vissersbeotje omgeslagen. De visser is verdronken. JOURE. In1 het Academisch zie kenhuis te Groningen is aan zijn verwondingen overleden de 75-ja- ri'gë 'heer G. de Vries uit Balik, die gisteravond bij Joure op Rijksweg 43 geen voorrang verleende aan een andere auto. Zijn 73-jarige vrouw werd ;in zeer ernstige toestand naar het ziekenhuis te Heerenveen ge bracht. ZELHEM. Op de Hummelose E-n- schedèsekurastweg ter hoogte van de aldaar gelegen school heeft een ver keersongeval plaats gehad, dat het leven heeft gekost aan het 6-jarige jongetje J. A. Weltink uit Hummedo. Het kind! stak plotseling met de fiets de rijksweg over en werd gegrepen door een personenauto. DEERSUM. De 33-jarige mevrouw Poel uit Werkhoven, die buiten de bebouwde kom van Werkhoven met vijf andere dames liep te wandelen aan de rechterkant van de weg, werd door een achterop komende auto geschept. Op weg naar het zie kenhuis as de vrouw overleden. Zij laat vier kind'eren achter. 41. Een doodse stilte valt in de zaal na de brutale eis van Korban. „Welnu?" is de spottende vraag van de reus. „Vindt ge het soms teveel voor zo'n schone «bruid als uw Allsandra? Toegegeven, het ver blijf in de kerker heeft haar niet bepaald goed gedaan, doch zodra zij weer in de buitenlucht komt, zullen de blosjes op haar Grubalt balt zijn vuisten in machteloze woede en oc-k Aram heeft moeite zich goed te houden. „Goed", spreekt de prins einde lijk, „ik zal het goud halen, doch ge moet mij de tijd geven en de verzekering dat Allsandra goed behandeld zal worden!" Korban vertrekt zijn mond tot een wrede grijns. „Van dat laatste zult ge u zelve toch niet dat ik u laat gaan voordat het geld hier is? Uw makker hier", en hij wijst op Aram, „kan het geld halen en om er zeker van te zijn dat hij geen streken zal uithalen, zal Ramar hem vergezellen!" De prins wil iets zeggen, doch voordat hij heeft kunnen spreken, treedt Aram naar voren. „Goed, ik zal gaan!" zegt hij vast-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1968 | | pagina 12